Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Medellätt B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bro IK VIT, BLÅ, VIT
Ekerö IK F05 Andreas Eibladh andreas.eibladh@canaldigital.se 070-9118897 Blå
Hammarby IF IBF grön vit, vit, vit
Huddinge IK Minna Vendel Auinger minna.vendel-auinger@huddinge.se röd, röd, röd
Hässelby SK IBK Röd, Svart, Svart
Nacka Wallenstam IBK (B) Jonas Thörnqvist jonasansgthornqvist@gmail.com 0793373505 Vit, Svart, Vit
Täby FC (B) Carl Henrik Anderzén carlhenrik.anderzen@gmail.com 070-739 19 65 Vit, Vit, Vit
Älvsjö AIK IBF Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 11:30 1 Ekerö IK F05 - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 3 Lars Sundlöf, Anders Hillebrink Mälaröhallen 33
2018-09-29 13:00 1 Huddinge IK - Älvsjö AIK IBF 2 - 3 Heimo Lyly, My Källström Lyly Kvarnbergshallen 43
2018-09-29 15:00 1 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK 2 - 1 Christian Berger, Kenneth Johansson Sjöstadshallen
Omgång 2
2018-10-06 11:00 2 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK F05 0 - 1 Sezgin Youmer, Osama Abaied Sätrahallen
2018-10-06 15:15 2 Hässelby SK IBK - Huddinge IK 4 - 1 Richard Jonsson, Samuel Oreland Riddersvik
2018-10-07 12:00 2 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (B) 3 - 13 Emilia Tuomela, Elin Holm Ormingehallen
Omgång 3
2018-10-20 12:15 3 Ekerö IK F05 - Hässelby SK IBK 0 - 3 Sebastian Johansson, Mats Järnmark Mälaröhallen
2018-10-20 12:45 3 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF 2 - 6 Oscar Silverbratt, Tim Svensson Grindtorpshallen
2018-10-20 13:00 3 Huddinge IK - Hammarby IF IBF 3 - 3 Theodore Hurtig, Tommy Egman Kvarnbergshallen 55
2018-12-09 14:00 3 Bro IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 1 Sebastian Johansson, Totte Hallgren Bro Sporthall
Omgång 4
2018-10-27 12:00 4 Älvsjö AIK IBF - Bro IK 2 - 5 Linnea Westerlund, Ida Sandberg Sätrahallen
2018-10-27 19:45 4 Hammarby IF IBF - Ekerö IK F05 1 - 5 Oscar Forstadius, Erik Hellgren Sjöstadshallen
2018-10-28 11:00 4 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 1 - 1 Anton Fritshammar, Mattias Thomasson Hässelbyhallen
Omgång 5
2018-11-10 09:45 5 Ekerö IK F05 - Huddinge IK 3 - 5 Kerin Maclean Mitchell, Mario Mallengren Mälaröhallen
2018-11-11 12:30 5 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hammarby IF IBF 1 - 4 William Zetterquist, Alexander Hellström Ormingehallen 45
2018-11-11 15:00 5 Bro IK - Hässelby SK IBK 6 - 0 Theodore Idevall, Zana Guzel Bro Sporthall
Omgång 6
2018-11-17 10:00 6 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) 8 - 1 Tommy Egman, Tuva Egman Sätrahallen
2018-11-17 13:00 6 Hammarby IF IBF - Bro IK 3 - 4 Kenneth Johansson, Christian Berger Sjöstadshallen
2018-11-17 15:15 6 Huddinge IK - Täby FC (B) 3 - 2 Rebecka Eriksson, Ida Sandberg Kvarnbergshallen
Omgång 7
2018-10-14 14:00 7 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hässelby SK IBK 2 - 1 Lucas Werelius, Shabbir Ahmed Ormingehallen 30
2018-11-25 09:00 7 Täby FC (B) - Ekerö IK F05 3 - 8 Simon Åbom, Theodore Idevall Grindtorpshallen
2018-11-25 15:15 7 Bro IK - Huddinge IK 6 - 3 Lukas Jellnor, Fredrik Nensén Bro Sporthall
Omgång 8
2018-12-01 14:15 8 Ekerö IK F05 - Bro IK 1 - 6 Tobias Jansson, Samuel Oreland Tappströms Bollhall
2018-12-01 16:00 8 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) 2 - 1 Lisa Dahl, Karl-Johan Leijon Sjöstadshallen
2018-12-02 18:00 8 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 3 Daniel Bäckner, Ricky Bagge Hässelbyhallen
Omgång 9
2018-12-15 12:15 9 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF 7 - 3 Stefano Bianque, Anthon Rosén Sätrahallen
2018-12-16 14:15 9 Bro IK - Täby FC (B) 5 - 1 Martin Mårtensson, Leif Karlsson Bro Sporthall
2018-12-16 15:15 9 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IK 2 - 5 Can Asal, Lucas Werelius Ormingehallen
Omgång 10
2019-01-12 12:00 10 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IK 4 - 6 Mathias Johansson, Leo Odell/Johansson Sätrahallen
2019-01-13 12:00 10 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF 2 - 2 Patrik Larsson, Aarre Hietanen Hässelbyhallen
2019-01-13 13:00 10 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ekerö IK F05 1 - 3 Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Ormingehallen
Omgång 11
2019-01-19 10:15 11 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 11 - 0 Jan-Erik Nordlund, Marko Kovanen Grindtorpshallen
2019-01-19 13:00 11 Ekerö IK F05 - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Robert Vangeus, Ken Johansson Mälaröhallen
2019-01-19 15:00 11 Huddinge IK - Hässelby SK IBK 5 - 0 Mauricio Castillo, Lars Reuterhagen Kvarnbergshallen
Omgång 12
2019-01-26 14:00 12 Hammarby IF IBF - Huddinge IK 1 - 4 Linn Skotte, Ida Torbjörner Sjöstadshallen
2019-01-26 14:15 12 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (B) 3 - 1 Anthon Rosén, Alexander Rosén Sätrahallen
2019-01-26 19:15 12 Hässelby SK IBK - Ekerö IK F05 4 - 5 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Riddersvik
2019-01-27 15:00 12 Nacka Wallenstam IBK (B) - Bro IK 2 - 2 Lisa Dahl, Ida Sandberg Ormingehallen
Omgång 13
2018-12-09 10:15 13 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 1 - 1 Adam Sundbom, Mikael Ferneback Grindtorpshallen
2019-02-03 13:00 13 Bro IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Imtiaz Karim, Totte Hallgren Bro Sporthall
2019-02-03 17:15 13 Ekerö IK F05 - Hammarby IF IBF 0 - 0 Samuel Oreland, Åsa Gustavsson Tappströms Bollhall
Omgång 14
2019-02-09 11:00 14 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 0 Alexander Rosén, Wilmer Axén Sjöstadshallen
2019-02-09 13:00 14 Huddinge IK - Ekerö IK F05 2 - 1 Linnea Westerlund, Robin Vall Kvarnbergshallen
2019-02-10 11:00 14 Hässelby SK IBK - Bro IK 1 - 2 Emil Aronsson, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
Omgång 15
2019-01-20 16:00 15 Bro IK - Hammarby IF IBF 4 - 2 Ricky Bagge, Daniel Bäckner Bro Sporthall
2019-02-10 12:45 15 Täby FC (B) - Huddinge IK 0 - 9 Arvid Nordin, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2019-03-21 18:30 15 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Alexander Rosén, Kerin Maclean Mitchell Ormingehallen 40
Omgång 16
2019-03-09 11:00 16 Ekerö IK F05 - Täby FC (B) 1 - 0 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Mälaröhallen
2019-03-09 14:00 16 Huddinge IK - Bro IK 4 - 1 Tuva Egman, Tommy Egman Kvarnbergshallen
2019-03-10 13:00 16 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 3 Johan Eklund, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
Omgång 17
2019-03-16 12:30 17 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 2 - 2 Paulina Thunvall, Rikard Söderlund Erikslundshallen
2019-03-16 13:00 17 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK 2 - 3 Linnea Westerlund, Rebecka Edin Sätrahallen
2019-03-31 14:00 17 Bro IK - Ekerö IK F05 2 - 5 Martin Mårtensson, Peter Lassfolk Bro Sporthall
Omgång 18
2019-03-30 11:00 18 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 1 - 3 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Sjöstadshallen
2019-03-30 13:00 18 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 1 Rebecka Edin, Malva Sölvemark Kvarnbergshallen
2019-03-31 10:15 18 Täby FC (B) - Bro IK 2 - 3 Åsa Gustavsson, Filip Lövenklint Grindtorpshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis