Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medel A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Johan Ahlstrand johanahlstrand@bahnhof.se +46703301558 Svart, Svart, Svart
Grimsta AIK (A) Röd, Röd, Vit+Röd
Hässelby SK IBK (A) Jenny Krona jenny.krona@gmail.com 070-7575524 Röd, Svart, Svart
IK Frej Täby IBK (B) Björn Fredriksson bjorn158@gmail.com Gul/Svart/Gul
Rotebro IS IBK (A) Christina Wall kicki.wall@gmail.com 0762-40 94 27 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Täby FC (D) Patrick Wiberg Patrick.Wiberg@atea.se 0709-177036 Vit, Vit, Vit
Åkersberga IBF Stefan Hermansson csgruppenab@gmail.com Orange/svart/orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 14:00 1 IK Frej Täby IBK (B) - Grimsta AIK (A) 1 - 4 Roger Nyström, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-09-29 15:45 1 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (D) 6 - 7 Jelena Spasic, Mimma Spasic Rotebrohallen (Nya)
2018-12-15 14:45 1 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK (B) 8 - 0 Johnn Wahlgren, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2019-02-16 16:30 1 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF 1 - 5 Theodore Idevall, Villiam Lööf Väsby skolan
2019-02-17 18:00 1 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Dennis Svensson, Martin Svensson Åkersberga Sporthall A
2019-03-06 17:45 1 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 4 Lucas Edberg, Rikard Söderlund Sollentuna sim och sporthall
2019-03-30 15:45 1 IK Frej Täby IBK (B) - Grimsta AIK (A) 1 - 2 Emilia Lassfolk, Peter Lassfolk Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
Omgång 2
2018-10-13 14:15 2 Åkersberga IBF - IK Frej Täby IBK (B) 2 - 2 Per Sundvall, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2018-10-14 12:00 2 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK (A) 4 - 2 Sadjad Nima, Ricky Bagge Björkebyhallen
Omgång 3
2018-10-20 11:30 3 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 2 Fabian Magnell, Johan Eklund Rotebrohallen (Nya)
2018-10-21 09:00 3 Täby FC (D) - Åkersberga IBF 1 - 2 Fabian Magnell, Fredrik Berglund Sonesson Grindtorpshallen
2018-11-24 18:45 3 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK (A) 4 - 4 Anton Fritshammar, Theodore Idevall Riddersvik
Omgång 4
2018-10-27 12:15 4 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 4 Villiam Lööf, Richard Jonsson Väsby skolan
2018-12-02 15:00 4 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (D) 10 - 5 Martin Mårtensson, Alexander Mattsson Herresta Sporthall
Omgång 5
2018-11-10 10:15 5 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK (A) 10 - 4 Tim Svensson, Andreas Beijer Grindtorpshallen 20
2018-11-11 13:15 5 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 1 - 1 Vilgot Widlöf, Totte Hallgren Björkebyhallen
2018-12-01 11:15 5 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 4 - 4 Anders Haag, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
Omgång 6
2018-11-17 11:15 6 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 6 - 6 Emil Aronsson, Samuel Oreland Hässelbyhallen
2018-11-17 16:15 6 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF 1 - 5 Villiam Lööf, Andreas Sandgren Rotebrohallen (Nya)
2018-11-18 13:15 6 Grimsta AIK (A) - Täby FC (D) 6 - 4 Fabian Fahimi, Andreas Sandgren Väsby skolan
Omgång 7
2018-11-24 11:30 7 Täby FC (D) - IK Frej Täby IBK (B) 4 - 3 Rikard Söderlund, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2018-11-25 11:15 7 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF 7 - 1 Totte Hallgren, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2018-11-25 13:15 7 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK (A) 7 - 2 Alexander Hellström, Mats Järnmark Björkebyhallen
Omgång 8
2018-12-08 12:00 8 IK Frej Täby IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Johan Eklund, Philip Edlund Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-12-09 15:00 8 Grimsta AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 5 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Väsby skolan
2018-12-09 16:45 8 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK (A) 4 - 1 Ida Lagerblad, Johan Nima Åkersberga Sporthall A
Omgång 9
2018-12-15 12:30 9 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 8 - 0 Rikard Söderlund, Mattias Thomasson Hässelbyhallen
2018-12-16 15:00 9 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF 1 - 2 Anders Haag, Villiam Lööf Väsby skolan
2019-02-15 20:15 9 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Johan Nima, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
Omgång 10
2019-01-06 15:00 10 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Tim Sandström, Magnus Johansson Grindtorpshallen
2019-01-06 16:30 10 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 6 Richard Jonsson, Filip Lövenklint Väsby skolan
2019-01-12 14:15 10 Grimsta AIK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 10 - 2 Lars Sundlöf, Jonatan Svahn Väsby skolan
2019-01-13 14:00 10 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 6 Jelena Spasic, Tim Svensson Grindtorpshallen
2019-03-23 17:00 10 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (D) 5 - 2 Sam Robertsson, Emil Aronsson Hässelbyhallen
Omgång 11
2019-01-13 14:45 11 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF 6 - 5 Johan Eklund, Samuel Oreland Grimstahallen
2019-01-19 12:45 11 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Theodore Idevall, Lucas Edberg Rotebrohallen (Nya)
2019-01-19 13:30 11 IK Frej Täby IBK (B) - Åkersberga IBF 2 - 4 Andreas Sandgren, Armin Shafiei Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-01-19 15:00 11 Grimsta AIK (A) - Täby FC (D) 6 - 1 Johan Nima, Fabian Magnell Väsby skolan
Omgång 12
2019-01-26 11:15 12 Åkersberga IBF - Täby FC (D) 4 - 3 Lucas Edberg, Johannes Ekenberg Åkersberga Sporthall A
2019-01-26 17:30 12 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK (A) 7 - 3 Erik Hellgren, Johan Eklund Björkebyhallen
2019-01-27 09:00 12 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 7 - 2 Anton Fritshammar, Johan Nima Hässelbyhallen
2019-02-01 19:00 12 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 7 - 3 Rikard Söderlund, Johan Nima Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-02-03 17:15 12 Åkersberga IBF - Täby FC (D) 5 - 0 Martin Mårtensson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-03-10 18:00 12 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) 9 - 6 Filip Lövenklint, Peter Lassfolk Björkebyhallen
Omgång 13
2019-02-09 11:15 13 Rotebro IS IBK (A) - Grimsta AIK (A) 3 - 4 Mats Järnmark, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2019-02-09 14:00 13 IK Frej Täby IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 0 - 4 Theodore Idevall, William De Besche Skarpängskolan A
2019-02-10 11:30 13 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Armin Shafiei, Arvid Nordin Grindtorpshallen
Omgång 14
2019-02-16 16:45 14 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 5 Dennis Svensson, Tim Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-02-17 12:30 14 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (D) 4 - 4 Sadjad Nima, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-02-17 14:45 14 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 7 - 4 Dennis Svensson, Martin Svensson Åkersberga Sporthall A
Omgång 15
2019-03-10 11:30 15 Täby FC (D) - Grimsta AIK (A) 1 - 4 Sabina Åström, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2019-03-10 12:00 15 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) 8 - 2 Vilgot Widlöf, Åsa Gustavsson Björkebyhallen
2019-03-17 17:15 15 Åkersberga IBF - IK Frej Täby IBK (B) 3 - 5 Ida Lagerblad, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2019-03-16 13:15 16 IK Frej Täby IBK (B) - Täby FC (D) 4 - 3 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-16 15:00 16 Grimsta AIK (A) - Bele Barkarby IF IBF 8 - 2 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Väsby skolan
2019-03-16 18:00 16 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK (A) 4 - 4 Ida Lagerblad, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
Omgång 17
2019-03-23 10:00 17 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF 7 - 5 Lucas Edberg, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
2019-03-24 12:00 17 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK (B) 6 - 2 Filip Lövenklint, Vilgot Widlöf Björkebyhallen
2019-03-24 12:15 17 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK (A) 0 - 5 Johan Eklund, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
Omgång 18
2019-03-29 19:00 18 IK Frej Täby IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 0 - 2 Jan Lingemark, Rikard Söderlund Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-30 09:45 18 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 6 Johan Eklund, Daniel Mårtensson Grindtorpshallen
2019-03-31 16:30 18 Åkersberga IBF - Grimsta AIK (A) 4 - 3 Oscar Silverbratt, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis