Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medel B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Grimsta AIK (B) Röd, Röd, Vit+Röd
Hässelby SK IBK (B) Andreas Dahlström drommen76@gmail.com 0702745566 Röd/svart/svart
Hässelby SK IBK (D) Petra Lundmark petra.lundmark@marknadsstrategen.se +46 73-387 77 53 Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö (B) Axel Oweling axel.oweling@telia.com 46705246626 Mörkblå tröja, mörkblå byxor, mörkblå strumpor
Jakobsbergs IBF Svart, Svart, Svart
Järfälla IBK Christian Karlson Christian.Karlson@hotmail.se 0733264421 Röd
Stäkets IF Blå, Blå, Blå
Täby FC (B) Mikael Blomgren mikael.blomgren@gmail.com 070-6129663 Vit, Vit, Vit
Ängby IF (B) Carina Nordqvist carina.nordqvist@sap.com 070-323 00 53 Grön tröja, vita shorts, gröna strumpor
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 10:00 1 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK 3 - 3 Emil Aronsson, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
2018-09-30 13:15 1 Ängby IF (B) - Stäkets IF 4 - 3 Mario Mallengren, Sam Robertsson Grimstahallen 29
2018-09-30 17:15 1 IBF Offensiv Lidingö (B) - Täby FC (B) 6 - 5 Johan Eklund, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2019-02-01 20:00 1 Hässelby SK IBK (D) - Grimsta AIK (B) 6 - 3 Mario Mallengren, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
Omgång 2
2018-10-13 14:30 2 Grimsta AIK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 6 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
2018-10-14 12:00 2 Järfälla IBK - Ängby IF (B) 5 - 2 Vilgot Widlöf, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2018-10-14 14:00 2 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 2 Hannes Hovmöller, Tim Svensson Grindtorpshallen
2019-03-16 11:30 2 Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK (D) 5 - 3 Roland Nester, Karl-Johan Leijon Hässelbyhallen
Omgång 3
2018-10-20 12:15 3 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 11 Totte Hallgren, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
2018-10-21 10:00 3 Ängby IF (B) - Täby FC (B) 3 - 3 Felix Wennerstein, Gustav Fohlstedt Grimstahallen
2018-10-21 15:30 3 Jakobsbergs IBF - Grimsta AIK (B) 10 - 2 Marcus Ackefelt, Roger Nyström Viksjö Sporthall
2019-02-02 11:00 3 Hässelby SK IBK (D) - Stäkets IF 4 - 8 Ricky Bagge, Ken Johansson Kallhälls sporthall
Omgång 4
2018-10-27 13:30 4 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 1 Mats Järnmark, Villiam Lööf Väsby skolan
2018-11-10 11:00 4 Stäkets IF - Jakobsbergs IBF 3 - 4 Leif Karlsson, Anton Fritshammar Kallhälls sporthall
2018-12-02 18:15 4 IBF Offensiv Lidingö (B) - Ängby IF (B) 5 - 3 Johan Nima, Johan Eklund Bodals Bollhall
2019-01-01 4 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK (D) OW (0 - 5) Viksjö Sporthall
Omgång 5
2018-11-10 14:30 5 Hässelby SK IBK (D) - Täby FC (B) 9 - 3 Anton Fritshammar, Ken Johansson Riddersvik
2018-11-11 10:00 5 Stäkets IF - Grimsta AIK (B) 5 - 4 Martin Hjelmberg, Zana Guzel Kallhälls sporthall
2018-11-11 13:00 5 Jakobsbergs IBF - Järfälla IBK 4 - 2 Richard Jonsson, Lars Reuterhagen Viksjö Sporthall
2018-11-11 15:15 5 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 2 Mats Järnmark, Johan Eklund Grimstahallen
Omgång 6
2018-11-17 11:30 6 Täby FC (B) - Jakobsbergs IBF 2 - 5 Arne Brovig, Fredrik Sandgren Erikslundshallen
2018-11-17 16:00 6 Grimsta AIK (B) - Ängby IF (B) 4 - 3 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Väsby skolan
2018-11-18 13:00 6 Järfälla IBK - Stäkets IF 3 - 9 Lars Reuterhagen, William Wetterud Viksjö Sporthall
2018-11-18 17:00 6 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hässelby SK IBK (D) 3 - 9 Mats Andersson, Tobias Jansson Bodals Bollhall
Omgång 7
2018-11-24 17:30 7 Hässelby SK IBK (D) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 5 Theodore Idevall, Anton Fritshammar Riddersvik
2018-11-25 09:45 7 Stäkets IF - Täby FC (B) 2 - 3 Richard Jonsson, Daniel Bäckner Kallhälls sporthall 40
2018-11-25 13:00 7 Jakobsbergs IBF - IBF Offensiv Lidingö (B) 8 - 3 Mario Mallengren, Vilgot Widlöf Viksjö Sporthall
2018-11-25 14:15 7 Järfälla IBK - Grimsta AIK (B) 3 - 2 Mario Mallengren, Vilgot Widlöf Viksjö Sporthall
Omgång 8
2018-12-08 12:15 8 Täby FC (B) - Järfälla IBK 0 - 4 Theodore Idevall, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2018-12-09 15:15 8 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (D) 3 - 3 Imtiaz Karim, Anton Fritshammar Grimstahallen
2018-12-09 16:30 8 Hässelby SK IBK (B) - Jakobsbergs IBF 4 - 7 Lucas Edberg, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2019-02-17 17:00 8 IBF Offensiv Lidingö (B) - Stäkets IF 7 - 2 Mario Mallengren, Johan Eklund Bodals Bollhall
Omgång 9
2018-12-15 09:00 9 Täby FC (B) - Grimsta AIK (B) 4 - 3 Oscar Silverbratt, Peter Lassfolk Grindtorpshallen
2018-12-16 13:00 9 Stäkets IF - Hässelby SK IBK (B) 12 - 1 Alexander Mattsson, Lars Reuterhagen Kallhälls sporthall 45
2018-12-16 13:00 9 Jakobsbergs IBF - Ängby IF (B) 5 - 4 Ken Johansson, Samuel Oreland Viksjö Sporthall
2018-12-16 14:15 9 Järfälla IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 3 Malva Sölvemark, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
Omgång 10
2019-01-12 13:00 10 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (D) 4 - 4 Villiam Lööf, Imtiaz Karim Väsby skolan
2019-01-13 11:00 10 Stäkets IF - Ängby IF (B) 6 - 5 Rikard Söderlund, Mattias Thomasson Kallhälls sporthall 30
2019-01-13 12:45 10 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 0 - 3 Jelena Spasic, Tim Svensson Grindtorpshallen
2019-01-13 13:00 10 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 0 Lars Reuterhagen, Johan Hessing Viksjö Sporthall
Omgång 11
2019-01-19 12:00 11 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 5 - 3 Anton Fritshammar, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2019-01-19 16:00 11 IBF Offensiv Lidingö (B) - Grimsta AIK (B) 11 - 5 Mats Järnmark, Mats Andersson Bodals Bollhall
2019-01-20 11:00 11 Ängby IF (B) - Järfälla IBK 4 - 1 Daniel Bjerdahl, Lars Sundlöf Grimstahallen
2019-03-23 18:15 11 Hässelby SK IBK (D) - Jakobsbergs IBF 5 - 8 Emil Aronsson, Ricky Bagge Hässelbyhallen
Omgång 12
2019-01-27 12:15 12 Stäkets IF - Hässelby SK IBK (D) 6 - 8 Mats Järnmark, Tobias Jansson Kallhälls sporthall 55
2019-01-27 13:30 12 Täby FC (B) - Ängby IF (B) 4 - 8 Theodore Idevall, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2019-01-27 14:15 12 Grimsta AIK (B) - Jakobsbergs IBF 7 - 6 Mimma Spasic, Jelena Spasic Väsby skolan
2019-01-27 18:15 12 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Bodals Bollhall
Omgång 13
2019-02-09 17:30 13 Hässelby SK IBK (D) - Järfälla IBK 10 - 2 Paulina Thunvall, Filip Lövenklint Riddersvik
2019-02-10 11:15 13 Ängby IF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 8 - 5 Per Sundvall, Åsa Gustavsson Grimstahallen
2019-02-10 12:00 13 Jakobsbergs IBF - Stäkets IF 4 - 0 Ricky Bagge, Daniel Bäckner Viksjö Sporthall
2019-02-10 12:15 13 Hässelby SK IBK (B) - Grimsta AIK (B) 6 - 2 Vilgot Widlöf, Emil Aronsson Hässelbyhallen
Omgång 14
2019-02-06 18:45 14 Järfälla IBK - Jakobsbergs IBF 6 - 4 Erik Hellgren, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2019-02-16 09:00 14 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (D) 3 - 4 Hannes Hovmöller, Oscar Uhlir Grindtorpshallen
2019-02-16 15:00 14 Grimsta AIK (B) - Stäkets IF 2 - 2 Villiam Lööf, Theodore Idevall Väsby skolan
2019-02-17 11:15 14 Hässelby SK IBK (B) - Ängby IF (B) 6 - 3 Sadjad Nima, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
Omgång 15
2019-03-09 15:15 15 Ängby IF (B) - Grimsta AIK (B) 3 - 4 Mats Järnmark, Åsa Gustavsson Stora Mossen 1
2019-03-09 18:00 15 Hässelby SK IBK (D) - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 3 Lucas Edberg, Julius Olesen Riddersvik
2019-03-10 11:00 15 Stäkets IF - Järfälla IBK 4 - 4 Arne Brovig, Sadjad Nima Kallhälls sporthall 35
2019-03-10 14:00 15 Jakobsbergs IBF - Täby FC (B) 9 - 3 Totte Hallgren, William Albrecht Viksjö Sporthall
Omgång 16
2019-03-13 17:00 16 Hässelby SK IBK (B) - Hässelby SK IBK (D) 3 - 2 Filip Lövenklint, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2019-03-16 13:45 16 Täby FC (B) - Stäkets IF 2 - 5 Paulina Thunvall, Rikard Söderlund Erikslundshallen
2019-03-16 15:45 16 IBF Offensiv Lidingö (B) - Jakobsbergs IBF 1 - 9 Johan Eklund, Lisa Dahl Bodals Bollhall
2019-03-16 16:15 16 Grimsta AIK (B) - Järfälla IBK 4 - 7 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
Omgång 17
2019-02-03 11:00 17 Stäkets IF - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 6 Roland Nester, Rikard Söderlund Kallhälls sporthall 35
2019-03-24 14:00 17 Järfälla IBK - Täby FC (B) 1 - 6 Johan Nima, Totte Hallgren Viksjö Sporthall
2019-03-24 15:15 17 Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK (B) 4 - 1 Totte Hallgren, Rikard Söderlund Viksjö Sporthall
2019-03-24 16:00 17 Hässelby SK IBK (D) - Ängby IF (B) 3 - 4 Johnny Mikael Claesson, Tobias Jansson Hässelbyhallen
Omgång 18
2019-03-30 13:00 18 Hässelby SK IBK (B) - Stäkets IF 0 - 10 Samuel Oreland, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2019-03-30 14:00 18 Grimsta AIK (B) - Täby FC (B) 1 - 4 Fredrik Nensén, Ken Johansson Väsby skolan
2019-03-30 16:45 18 IBF Offensiv Lidingö (B) - Järfälla IBK 4 - 4 Wilmer Jonsson, Martin Mårtensson Bodals Bollhall
2019-03-31 11:15 18 Ängby IF (B) - Jakobsbergs IBF 3 - 5 Emil Aronsson, Imtiaz Karim Grimstahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis