Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medel E

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Huddinge IBS (B) Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd/Röd/Vita
Ingarö IF (B) Roger Ghiselli roger.ghiselli@regeringskansliet.se 0709496864 Svart/svart/svart
Nacka Wallenstam IBK (A) Anna Castwall anna@castwall.se 0706560018 vit/svart/vit
Saltsjöbadens IF Daniel Kahlin ibis-tlr@kahlin.net 070-7648473 Mellanblå/vitrandig, Mellanblå, Blå
Tungelsta IF Maria Eriksson eriksson_79@hotmail.se 0739144700 Orange/Svart/Svart
Vendelsö IK (B) Blå, Blå, Blå
Värmdö IF (B) Emanuel Hjertzén emanuel@hjertzen.com 0709503074 Blå/Blå/Blå
Älvsjö AIK IBF (C) Johan Winther johanwinther1@gmail.com +46707945343 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-28 18:30 1 Ingarö IF (B) - Värmdö IF (B) 10 - 2 Jonathan Varli, John Awabdeh Ingarö Sporthall
2018-09-30 16:45 1 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (C) 9 - 0 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ormingehallen
2018-10-21 08:45 1 Saltsjöbadens IF - Tungelsta IF 7 - 1 Sezgin Youmer, Christian Ljunggren Fisksätra sporthall
Omgång 2
2018-10-13 10:30 2 Älvsjö AIK IBF (C) - Huddinge IBS (B) 3 - 4 Sezgin Youmer, Osama Abaied Sätrahallen
2018-10-13 11:15 2 Vendelsö IK (B) - Ingarö IF (B) 2 - 12 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Lyckeby Sporthall
2018-10-14 13:15 2 Värmdö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 8 Johan Ståhl, Tommy Egman Värmdö sporthall
Omgång 3
2018-10-20 12:15 3 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (B) 3 - 2 Johan Engvall, Christian Hamnström Tomtbergahallen
2018-10-21 18:30 3 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK (B) 6 - 5 William Zetterquist, Noah Hulin Ormingehallen
2018-12-01 13:00 3 Ingarö IF (B) - Tungelsta IF 9 - 1 Emilia Tuomela, Kevin Helly Ingarö Sporthall
Omgång 4
2018-09-30 10:15 4 Saltsjöbadens IF - Ingarö IF (B) 2 - 10 Alexander Hellström, Per Sundvall Fisksätra sporthall
2018-10-25 20:05 4 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 7 Fredrik Pålsson, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2018-10-27 12:45 4 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 2 Alexander Rosén, Messaye Aberra Lyckeby Sporthall
2018-10-28 13:15 4 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 1 - 3 Oscar Forstadius, Osama Abaied Värmdö sporthall
Omgång 5
2018-11-10 13:45 5 Älvsjö AIK IBF (C) - Vendelsö IK (B) 7 - 3 Tuva Egman, Tommy Egman Sätrahallen
2018-11-10 17:45 5 Nacka Wallenstam IBK (A) - Saltsjöbadens IF 7 - 9 Adam Lindell, Lucas Werelius Ormingehallen
2018-11-11 12:45 5 Huddinge IBS (B) - Tungelsta IF 8 - 1 Sezgin Youmer, William Albrecht Tomtbergahallen
Omgång 6
2018-11-17 12:45 6 Tungelsta IF - Älvsjö AIK IBF (C) 0 - 5 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Tungelsta Sporthall
2018-11-17 15:45 6 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF (B) 2 - 5 Niclas Woxmark, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall
2018-11-18 10:45 6 Saltsjöbadens IF - Huddinge IBS (B) 7 - 6 William Zetterquist, Noah Hulin Fisksätra sporthall
Omgång 7
2018-11-24 15:45 7 Älvsjö AIK IBF (C) - Saltsjöbadens IF 4 - 2 Osama Abaied, Sezgin Youmer Sätrahallen
2018-11-25 10:30 7 Värmdö IF (B) - Tungelsta IF 6 - 3 Adam Lindell, Filip Öhman Värmdö sporthall
2018-11-25 13:30 7 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF (B) 3 - 6 Henry Niss Lager, Fredrik Berglund Sonesson Ormingehallen
Omgång 8
2018-12-08 14:45 8 Tungelsta IF - Vendelsö IK (B) 2 - 7 Morgan Nordh, Johan Nima Tungelsta Sporthall
2018-12-09 10:00 8 Saltsjöbadens IF - Värmdö IF (B) 9 - 3 Leif Karlsson, Sezgin Youmer Fisksätra sporthall
2018-12-19 18:15 8 Ingarö IF (B) - Huddinge IBS (B) 6 - 2 Johan Nima, Zana Guzel Ingarö Sporthall
Omgång 9
2018-12-15 16:00 9 Älvsjö AIK IBF (C) - Ingarö IF (B) 1 - 4 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Sätrahallen
2018-12-15 16:45 9 Vendelsö IK (B) - Saltsjöbadens IF 3 - 8 Wilmer Axén, Didrik Axen Lyckeby Sporthall
2018-12-15 18:15 9 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 5 Mauricio Castillo, Johan Nima Tomtbergahallen
Omgång 10
2019-01-12 13:45 10 Tungelsta IF - Saltsjöbadens IF 3 - 3 Johan Nima, Wen-chung Tsai Tungelsta Sporthall
2019-01-12 14:30 10 Älvsjö AIK IBF (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 6 Simon Righarts, Daniel Karlsson Sätrahallen
2019-01-13 14:30 10 Värmdö IF (B) - Ingarö IF (B) 0 - 9 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
Omgång 11
2019-01-18 18:30 11 Ingarö IF (B) - Vendelsö IK (B) 10 - 7 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Ingarö Sporthall
2019-01-20 10:00 11 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 1 Zana Guzel, Karl-Johan Leijon Tomtbergahallen
2019-01-20 16:45 11 Nacka Wallenstam IBK (A) - Värmdö IF (B) 13 - 1 Felix Fernström, Mats Andersson Ormingehallen
Omgång 12
2019-01-26 12:00 12 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 11 Joel Säve-Söderbergh, Roland Nester Lyckeby Sporthall
2019-01-26 16:00 12 Tungelsta IF - Ingarö IF (B) 4 - 6 Johnny Andersson, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2019-01-27 10:30 12 Värmdö IF (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 7 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
Omgång 13
2019-02-09 11:00 13 Ingarö IF (B) - Saltsjöbadens IF 12 - 2 Liam Kronkvist, Filip Öhman Ingarö Sporthall
2019-02-09 12:15 13 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (B) 2 - 2 Tommy Egman, Tuva Egman Tomtbergahallen
2019-02-09 13:00 13 Älvsjö AIK IBF (C) - Värmdö IF (B) 3 - 1 Zana Guzel, Simon Righarts Sätrahallen
2019-02-10 13:00 13 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tungelsta IF 5 - 1 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Ormingehallen
Omgång 14
2019-02-17 10:00 14 Saltsjöbadens IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 9 Leif Karlsson, Sezgin Youmer Fisksätra sporthall
2019-02-17 15:30 14 Vendelsö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 6 Zana Guzel, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall
2019-02-17 15:45 14 Tungelsta IF - Huddinge IBS (B) 3 - 6 Alexander Hellström, Lars Sundlöf Tungelsta Sporthall
Omgång 15
2019-03-09 11:30 15 Huddinge IBS (B) - Saltsjöbadens IF 9 - 2 Mikael Ferneback, Jessika Forsberg Tomtbergahallen
2019-03-09 12:00 15 Älvsjö AIK IBF (C) - Tungelsta IF 7 - 2 Mathias Johansson, Sam Varahram Sätrahallen
2019-03-10 13:15 15 Värmdö IF (B) - Vendelsö IK (B) 2 - 13 Filip Öhman, Adam Lindell Värmdö sporthall
Omgång 16
2019-03-16 13:15 16 Ingarö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 1 Lucas Werelius, Anton Forsell Ingarö Sporthall
2019-03-17 10:00 16 Saltsjöbadens IF - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 6 Christian Berger, Leif Karlsson Fisksätra sporthall
2019-03-17 15:30 16 Tungelsta IF - Värmdö IF (B) 6 - 5 Nicholas Lindgren, Johnny Andersson Tungelsta Sporthall
Omgång 17
2019-03-23 13:15 17 Vendelsö IK (B) - Tungelsta IF 3 - 10 Erik Adolfsson, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2019-03-24 11:00 17 Huddinge IBS (B) - Ingarö IF (B) 2 - 2 Lisa Dahl, Rebecka Edin Tomtbergahallen
2019-03-24 13:30 17 Värmdö IF (B) - Saltsjöbadens IF 4 - 4 Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
Omgång 18
2019-03-30 12:30 18 Ingarö IF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 8 - 5 Lucas Werelius, Can Asal Ingarö Sporthall
2019-03-30 18:15 18 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (B) 3 - 2 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Myrsjöskolan
2019-03-31 10:45 18 Saltsjöbadens IF - Vendelsö IK (B) 10 - 5 Henry Niss Lager, Edvin Leijon Fisksätra sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis