Spelprogram - Pantamera Herrjuniorer division 2 norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (A) Johan Ålenius johan.alenius@citi.com 0709-99 87 33 Svart, Vit, Svartgula
Bele Barkarby IF IBF (B) Stefan Andersson stejaandersson@hotmail.com 0707131822 Svart/Svart/Svart
Danderyds SK IBF Blå, Vit, Vita
Ekerö IK (A) Joakim Tell tell.joakim@gmail.com 070-6520839 Blå, Blå, Blå
Hässelby SK IBK (A) Jenny Krona jenny.krona@gmail.com 070-7575524 Röd/Svart/Svart
IK Frej Täby IBK (A) Gul, Svart, Gul
Ingarö IF (B) Svart, Svart, Svart
Järfälla IBK (A) Mikael Cederlöf mikael.cederlof@comhem.se 0704803600 Röd, Röd, Vit
Rotebro IS IBK (B) Felix Eklund felix.eklund@hotmail.com 070-1454455 Blå/Blå/Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-22 10:00 1 IK Frej Täby IBK (A) - Järfälla IBK (A) 8 - 1 Per Ove Åman, William Albrecht Vikingavallen - Bollhallen Täby IP 42
2018-09-22 11:30 1 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF (A) 2 - 2 Fadi Saffo, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2018-09-23 10:30 1 Bele Barkarby IF IBF (B) - Danderyds SK IBF 5 - 4 Patrik Larsson, Julius Olesen Björkebyhallen 47
2019-03-18 20:15 1 Hässelby SK IBK (A) - Ekerö IK (A) 4 - 8 Aldin Imamovic, Ken Johansson Hässelbyhallen
Omgång 2
2018-09-29 14:15 2 Ingarö IF (B) - Rotebro IS IBK (B) 8 - 2 Jonas Edström, Alexander Sommensjö Ingarö Sporthall 62
2018-09-30 13:30 2 Järfälla IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 10 - 9 William Albrecht, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2018-09-30 17:30 2 AIK IBF (A) - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Ulriksdalshallen
2018-09-30 18:45 2 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK (A) 10 - 3 Daniel Karlsson, Jan Lingemark Mörbyhallen
Omgång 3
2018-10-06 13:00 3 IK Frej Täby IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) 7 - 1 Lars Samuelsson, Martin Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-10-06 14:30 3 Ekerö IK (A) - Ingarö IF (B) 5 - 4 Martin Johansson, Christian Högberg Mälaröhallen
2018-10-07 17:00 3 Bele Barkarby IF IBF (B) - AIK IBF (A) 6 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Herresta Sporthall
2018-10-07 19:00 3 Hässelby SK IBK (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 4 Stefano Bianque, Ricky Bagge Hässelbyhallen
Omgång 4
2018-10-11 20:30 4 Ingarö IF (B) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 3 Håkan Taxén, Stefano Bianque Grantomtahallen 27
2018-10-13 13:30 4 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 2 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Rotebrohallen (Nya) 75
2018-10-14 17:15 4 Danderyds SK IBF - Ekerö IK (A) 1 - 13 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Mörbyhallen
2019-03-21 20:45 4 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 4 Daniel Bäckner, Roland Nester Ulriksdalshallen
Omgång 5
2018-10-23 20:45 5 Danderyds SK IBF - Ingarö IF (B) 5 - 3 Christian Ljunggren, Johannes Ekenberg Mörbyhallen
2018-10-26 19:30 5 Ekerö IK (A) - Järfälla IBK (A) 12 - 3 Daniel Karlsson, Jonas Jatko Mälaröhallen 52
2018-11-22 20:30 5 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 8 William Albrecht, Johannes Ekenberg Herresta Sporthall
2019-01-07 20:15 5 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) 7 - 2 Magnus Johansson, Jan Lingemark Hässelbyhallen
Omgång 6
2018-11-10 15:45 6 IK Frej Täby IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 9 - 4 Arne Brovig, Roger Nyström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-11-10 18:15 6 Ingarö IF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Aldin Imamovic Ingarö Sporthall 32
2018-11-11 18:00 6 AIK IBF (A) - Ekerö IK (A) 1 - 6 Ken Johansson, Mattias Nordlund Ulriksdalshallen 35
2018-12-07 19:45 6 Järfälla IBK (A) - Danderyds SK IBF 7 - 3 Aldin Imamovic, Johannes Ekenberg Viksjö Sporthall
Omgång 7
2018-11-17 14:45 7 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK (B) 13 - 1 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen
2018-11-18 14:15 7 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 4 Arash Sohrevardi, Sadjad Nima Hässelbyhallen
2018-11-18 16:45 7 Järfälla IBK (A) - Ingarö IF (B) 5 - 3 William Albrecht, Per Sundvall Viksjö Sporthall
2018-11-18 17:45 7 Danderyds SK IBF - AIK IBF (A) 7 - 3 Arne Brovig, Jan Lingemark Mörbyhallen
Omgång 8
2018-11-03 16:15 8 Ingarö IF (B) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 6 Sadjad Nima, Elis Erbing Ingarö Sporthall 71
2018-11-25 15:00 8 AIK IBF (A) - Järfälla IBK (A) 5 - 5 Magnus Johansson, Tim Sandström Ulriksdalshallen
2018-11-25 16:30 8 Rotebro IS IBK (B) - Danderyds SK IBF 1 - 3 Fadi Saffo, William Albrecht Rotebrohallen (Nya)
2018-12-07 20:30 8 IK Frej Täby IBK (A) - Ekerö IK (A) 3 - 5 Jan Lingemark, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP 43
Omgång 9
2018-12-01 16:45 9 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 2 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Tappströms Bollhall
2018-12-02 13:15 9 AIK IBF (A) - Ingarö IF (B) 6 - 5 Lars Reuterhagen, Alexander Hellström Ulriksdalshallen
2018-12-02 16:45 9 Järfälla IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Viksjö Sporthall
2018-12-02 17:15 9 Danderyds SK IBF - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 5 Mattias Nordlund, Ken Johansson Mörbyhallen
Omgång 10
2018-12-16 13:15 10 AIK IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) 7 - 4 Elin Holm, Emilia Tuomela Ulriksdalshallen
2018-12-16 16:30 10 Danderyds SK IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 3 William Albrecht, Fredrik Berglund Sonesson Mörbyhallen
2018-12-16 18:00 10 Järfälla IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 5 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2019-02-15 20:00 10 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (A) 13 - 4 Per Sundvall, Mikael Wiklund Tappströms Bollhall 38
Omgång 11
2019-01-13 13:15 11 Hässelby SK IBK (A) - Danderyds SK IBF 2 - 6 Aarre Hietanen, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2019-01-13 16:15 11 Bele Barkarby IF IBF (B) - Järfälla IBK (A) 3 - 6 William Albrecht, Imtiaz Karim Björkebyhallen 58
2019-01-19 17:30 11 IK Frej Täby IBK (A) - AIK IBF (A) 8 - 4 Thomas Bégat, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP 27
2019-03-19 19:30 11 Rotebro IS IBK (B) - Ingarö IF (B) 6 - 5 Johan Jäderlund, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya) 45
Omgång 12
2019-01-27 14:45 12 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 5 William Albrecht, Karl-Johan Leijon Ulriksdalshallen
2019-01-29 19:15 12 Rotebro IS IBK (B) - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 7 Jan Lingemark, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya) 50
2019-01-30 20:30 12 Ingarö IF (B) - Ekerö IK (A) 3 - 14 Aldin Imamovic, Jonas Jatko Ingarö Sporthall
2019-03-14 20:00 12 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 7 Daniel Karlsson, Stefano Bianque Kallhälls sporthall
Omgång 13
2019-01-11 19:00 13 IK Frej Täby IBK (A) - Ingarö IF (B) 2 - 4 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Vikingavallen - Bollhallen Täby IP 23
2019-01-25 20:15 13 Hässelby SK IBK (A) - AIK IBF (A) 5 - 6 Johannes Ekenberg, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-02-02 16:00 13 Ekerö IK (A) - Danderyds SK IBF 12 - 3 Kevin Neemé, Christian Neemé Mälaröhallen
2019-02-03 18:30 13 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 6 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Björkebyhallen
Omgång 14
2019-02-08 20:15 14 Järfälla IBK (A) - Ekerö IK (A) 3 - 10 Sadjad Nima, Imtiaz Karim Viksjö Sporthall
2019-02-09 14:30 14 IK Frej Täby IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 5 Daniel Bäckner, Nicklas Sundgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-02-09 15:30 14 Ingarö IF (B) - Danderyds SK IBF 8 - 4 Fredrik Hallenberg, Kari Malmros Ingarö Sporthall
2019-02-11 21:15 14 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 17 - 5 Magnus Johansson, Tim Sandström Rotebrohallen (Nya) 45
Omgång 15
2019-02-16 13:00 15 Ekerö IK (A) - AIK IBF (A) 9 - 3 William Albrecht, Robert Milerud Mälaröhallen 23
2019-02-17 15:00 15 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 9 - 4 Aldin Imamovic, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-02-17 16:15 15 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ingarö IF (B) 4 - 3 Ricky Bagge, Johan Hessing Björkebyhallen
2019-02-17 16:30 15 Danderyds SK IBF - Järfälla IBK (A) 14 - 9 Ken Johansson, Jan Lingemark Mörbyhallen
Omgång 16
2019-01-15 20:00 16 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK (A) 4 - 8 Jan Lingemark, Ulf Jonsson Rotebrohallen (Nya) 32
2019-03-09 15:15 16 Ingarö IF (B) - Järfälla IBK (A) 7 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Ingarö Sporthall
2019-03-10 14:30 16 AIK IBF (A) - Danderyds SK IBF 4 - 3 Roger Zahnér, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2019-03-10 14:45 16 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 16 - 5 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Björkebyhallen
Omgång 17
2019-03-10 18:30 17 Ekerö IK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 7 - 6 Martin Åkesson, Amanda Törner Tappströms Bollhall 46
2019-03-16 13:00 17 Hässelby SK IBK (A) - Ingarö IF (B) 4 - 2 Roland Nester, Karl-Johan Leijon Hässelbyhallen
2019-03-17 13:30 17 Järfälla IBK (A) - AIK IBF (A) 7 - 4 Ken Johansson, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2019-03-17 15:45 17 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK (B) 7 - 3 Arne Brovig, Fredrik Nensén Mörbyhallen
Omgång 18
2019-03-22 20:15 18 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (A) 6 - 3 Ken Johansson, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya) 55
2019-03-23 14:45 18 IK Frej Täby IBK (A) - Danderyds SK IBF 6 - 4 Richard Jonsson, Magnus Westerberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP 37
2019-03-23 15:00 18 Ingarö IF (B) - AIK IBF (A) 11 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ingarö Sporthall
2019-03-24 17:30 18 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (A) 6 - 4 Roland Nester, Björn Landin Björkebyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis