Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Medellätt B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Charlotte Walter charlotte.walter@hotmail.com 0733267274 Svart, Svart, Svart
Bro IK Anna Eriksson 73anna@live.se 0736635307 VIT, BLÅ, VIT
Duvbo IK Pontus Hannegård pontushanne@gmail.com 0705731939 Röd, Röd, Svart
Enebybergs IF Mikael Romson mikael.romson@swipnet.se 0707321388 Lila/vit/lila
Grimsta AIK (B) Andreas Sjöblom sjoblom78@gmail.com 073-040 89 05 Röd/Röd/Vit
Hässelby SK IBK (A) Malin Andersson malin72forsberg@gmail.com 072-5522007 Röd, Svart, Svart
Järfälla IBK Mariana Misas mariana.misas77@gmail.com 0708787200 Röd, Röd, Vit
Töjnan IBK (B) Christian Lundholm lundholm.christian@gmail.com 0707705680 Gul/svart/svart
Vallentuna IBK (B) Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (B) Gunilla Erlandsson erlandsson.gunilla@gmail.com 072-5516859 Orange, Svart, Orange
Ängby IF (B) Viktor Engström viktor.engstrom@gmail.com 073-426 84 99 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Enebybergs IF - Duvbo IK Danderyds Gymnasium
2018-09-29 14:00 1 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (B) Armin Shafiei, Sabina Åström Hammarbackens Sporthall
2018-09-29 14:00 1 Grimsta AIK (B) - Töjnan IBK (B) Fabian Magnell, Jesper Algotsson Väsby skolan
2018-09-30 11:00 1 Ängby IF (B) - Bele Barkarby IF IBF Christian Neemé, Kevin Neemé Grimstahallen
2018-09-30 13:00 1 Hässelby SK IBK (A) - Bro IK Alexander Edehag, Fabian Magnell Hässelbyhallen
Omgång 2
2 Duvbo IK - Hässelby SK IBK (A)
2018-10-07 10:00 2 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK (B) Alexander Edehag, Hugo Dandanell Björkebyhallen
2018-10-07 14:00 2 Bro IK - Järfälla IBK Leif Karlsson, Mats Järnmark Bro Sporthall
2018-10-07 14:15 2 Åkersberga IBF (B) - Enebybergs IF Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Skärgårdsstadshallen
2018-10-07 15:30 2 Töjnan IBK (B) - Vallentuna IBK (B) Kevin Neemé, Gustav Frank Silverdalshallen
Omgång 3
3 Järfälla IBK - Duvbo IK Viksjö Sporthall
2018-10-13 14:00 3 Vallentuna IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF Lars Samuelsson, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2018-10-14 11:00 3 Ängby IF (B) - Bro IK Anton Fritshammar, Ulf Jonsson Grimstahallen
2018-10-14 13:00 3 Töjnan IBK (B) - Åkersberga IBF (B) Mimma Spasic, Johan Eklund Silverdalshallen
2018-10-23 18:00 3 Hässelby SK IBK (A) - Enebybergs IF Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Hässelbyhallen
Omgång 4
4 Duvbo IK - Ängby IF (B)
2018-10-21 12:00 4 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (B) Vilgot Widlöf, Filip Lövenklint Björkebyhallen
2018-10-21 13:15 4 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2018-10-21 14:00 4 Bro IK - Grimsta AIK (B) Alexander Dahlberg Leijon, Sebastian Johansson Bro Sporthall
2018-10-21 19:15 4 Enebybergs IF - Järfälla IBK Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Danderyds Gymnasium
Omgång 5
2018-10-27 16:00 5 Vallentuna IBK (B) - Bro IK Villiam Lööf, Richard Jonsson Hammarbackens Sporthall
2018-10-27 17:15 5 Grimsta AIK (B) - Duvbo IK Jonatan Svahn, Fredrik Nensén Väsby skolan
2018-10-28 09:00 5 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK (A) Sebastian Johansson, Filip Lövenklint Viksjö Sporthall
2018-10-28 09:00 5 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (B) Totte Hallgren, William Wetterud Björkebyhallen
2018-10-28 11:00 5 Ängby IF (B) - Enebybergs IF Zana Guzel, Johan Nima Grimstahallen
Omgång 6
2018-11-10 11:00 6 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF (B) Emilia Lassfolk, Peter Lassfolk Hässelbyhallen
2018-11-10 16:15 6 Duvbo IK - Vallentuna IBK (B) Wilmer Jonsson, Lukas Jellnor Brotorpshallen
2018-11-11 10:15 6 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK Chelsea Wickenbergh, Buster Wickenbergh Åkersberga Sporthall A
2018-11-11 14:00 6 Bro IK - Töjnan IBK (B) Theodore Idevall, Zana Guzel Bro Sporthall
2018-11-11 18:15 6 Enebybergs IF - Grimsta AIK (B) Johan Ståhl, Lars Samuelsson Danderyds Gymnasium
Omgång 7
2018-11-17 13:00 7 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (A) Mimma Spasic, Johan Nima Väsby skolan
2018-11-17 15:00 7 Vallentuna IBK (B) - Enebybergs IF Sabina Åström, Mats Järnmark Hammarbackens Sporthall
2018-11-17 17:00 7 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK Martin Johansson, Alexander Mattsson Björkebyhallen
2018-11-18 09:00 7 Ängby IF (B) - Järfälla IBK Hugo Dandanell, Alexander Edehag Grimstahallen
2018-11-18 11:45 7 Töjnan IBK (B) - Duvbo IK Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Silverdalshallen
Omgång 8
2018-11-24 11:00 8 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK (B) Mats Järnmark, Åsa Gustavsson Hässelbyhallen
2018-11-25 09:15 8 Åkersberga IBF (B) - Ängby IF (B) Jakob Iskander, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-11-25 12:00 8 Järfälla IBK - Grimsta AIK (B) Vilgot Widlöf, Mario Mallengren Viksjö Sporthall
2018-11-25 12:00 8 Duvbo IK - Bele Barkarby IF IBF Zana Guzel, Robert Vangeus Löthallen
2018-11-25 18:15 8 Enebybergs IF - Töjnan IBK (B) Tobias Jansson, Hermine Dahlerus Danderyds Gymnasium
Omgång 9
2018-12-01 13:00 9 Grimsta AIK (B) - Ängby IF (B) Joel Sandberg, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2018-12-01 16:00 9 Vallentuna IBK (B) - Järfälla IBK Johan Nima, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2018-12-02 09:00 9 Bele Barkarby IF IBF - Enebybergs IF Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Björkebyhallen
2018-12-02 11:00 9 Töjnan IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) Johan Nima, Anton Fritshammar Silverdalshallen
2018-12-02 14:00 9 Bro IK - Åkersberga IBF (B) Daniel Karlsson, William Albrecht Bro Sporthall
Omgång 10
2018-12-08 09:00 10 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF Hugo Dandanell, Alexander Edehag Hässelbyhallen
2018-12-08 12:00 10 Duvbo IK - Bro IK Tim Sandström, Magnus Johansson Hallonbergshallen
2018-12-09 12:00 10 Ängby IF (B) - Vallentuna IBK (B) Åsa Gustavsson, Anton Fritshammar Grimstahallen
2018-12-09 15:00 10 Järfälla IBK - Töjnan IBK (B) Ricky Bagge, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2018-12-09 15:15 10 Åkersberga IBF (B) - Grimsta AIK (B) Batuhan Turkmenoglu, Yusuf Köker Skärgårdsstadshallen
Omgång 11
2018-12-15 14:00 11 Vallentuna IBK (B) - Grimsta AIK (B) Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Hammarbackens Sporthall
2018-12-16 11:00 11 Duvbo IK - Åkersberga IBF (B) Batuhan Turkmenoglu, Yusuf Köker Hallonbergshallen
2018-12-16 11:00 11 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK Filip Lövenklint, Tobias Jansson Björkebyhallen
2018-12-16 12:00 11 Bro IK - Enebybergs IF Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Bro Sporthall
2018-12-16 12:45 11 Töjnan IBK (B) - Ängby IF (B) Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Silverdalshallen
Omgång 12
2019-01-13 10:00 12 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF (B) William Wetterud, Totte Hallgren Björkebyhallen
2019-01-13 11:15 12 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (B) Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2019-01-13 12:30 12 Töjnan IBK (B) - Grimsta AIK (B) Theodore Idevall, Linn Skotte Silverdalshallen
2019-01-13 12:45 12 Duvbo IK - Enebybergs IF Daniel Karlsson, Jan Lingemark Löthallen
2019-01-13 15:00 12 Bro IK - Hässelby SK IBK (A) Jan Lingemark, Mario Mallengren Bro Sporthall
Omgång 13
2019-01-19 10:00 13 Hässelby SK IBK (A) - Duvbo IK Andreas Theorén, Anna Mandelstam Hässelbyhallen
2019-01-19 11:00 13 Vallentuna IBK (B) - Töjnan IBK (B) Hannes Hovmöller, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2019-01-19 14:00 13 Grimsta AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF Andreas Theorén, Fabian Magnell Väsby skolan
2019-01-20 13:00 13 Järfälla IBK - Bro IK Martin Mårtensson, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2019-01-20 17:15 13 Enebybergs IF - Åkersberga IBF (B) William De Besche, Madelene Westerberg Danderyds Gymnasium
Omgång 14
2019-01-26 15:00 14 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK (B) Andreas Beijer, Oscar Uhlir Åkersberga Sporthall A
2019-01-26 15:15 14 Duvbo IK - Järfälla IBK Stefano Bianque, Anna Mandelstam Hallonbergshallen
2019-01-27 10:00 14 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK (B) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen
2019-01-27 13:00 14 Bro IK - Ängby IF (B) Michael Selg, Filip Lövenklint Bro Sporthall
2019-01-27 19:15 14 Enebybergs IF - Hässelby SK IBK (A) Johan Nima, William De Besche Danderyds Gymnasium
Omgång 15
2019-02-02 12:00 15 Grimsta AIK (B) - Bro IK Lucas Edberg, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2019-02-02 12:00 15 Ängby IF (B) - Duvbo IK Patrik Larsson, Filippa Ekman Stora Mossen 1
2019-02-02 13:00 15 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (B) Patrik Larsson, Filippa Ekman Stora Mossen 1
2019-02-03 09:45 15 Töjnan IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF Peter Lassfolk, Fredrik Bousset Silverdalshallen
2019-02-03 12:00 15 Järfälla IBK - Enebybergs IF Filip Lövenklint, Vilgot Widlöf Viksjö Sporthall
Omgång 16
2019-02-09 14:00 16 Hässelby SK IBK (A) - Järfälla IBK Imtiaz Karim, Valestany Eskander Hässelbyhallen
2019-02-10 10:15 16 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF Johan Nima, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2019-02-10 12:00 16 Duvbo IK - Grimsta AIK (B) Tony Verho, Arash Sohrevardi Löthallen
2019-02-10 14:00 16 Bro IK - Vallentuna IBK (B) Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Bro Sporthall
2019-02-19 19:15 16 Enebybergs IF - Ängby IF (B) Jan Lingemark, William De Besche Danderyds Gymnasium
Omgång 17
2019-02-16 11:00 17 Vallentuna IBK (B) - Duvbo IK Andreas Theorén, Roger Nyström Hammarbackens Sporthall
2019-02-16 12:00 17 Grimsta AIK (B) - Enebybergs IF Therese Kempendahl, Emelie Kempendahl Väsby skolan
2019-02-17 11:15 17 Järfälla IBK - Åkersberga IBF (B) William Wetterud, Totte Hallgren Viksjö Sporthall
2019-02-17 12:00 17 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (A) Samuel Oreland, Tobias Jansson Grimstahallen
2019-02-17 14:30 17 Töjnan IBK (B) - Bro IK Anders Hillebrink, Mimma Spasic Silverdalshallen
Omgång 18
2019-03-02 10:00 18 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK (B) Martin Mårtensson, Sam Robertsson Hässelbyhallen
2019-03-03 12:00 18 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF Michael Selg, Christian Högberg Bro Sporthall
2019-03-03 12:30 18 Duvbo IK - Töjnan IBK (B) Sampo Friberg, Magnus Johansson Löthallen
2019-03-03 16:15 18 Enebybergs IF - Vallentuna IBK (B) Lars Sundlöf, Johan Nima Danderyds Gymnasium
2019-03-08 17:15 18 Järfälla IBK - Ängby IF (B) Lucas Edberg, Filip Lövenklint Viksjö Sporthall
Omgång 19
2019-03-09 13:00 19 Grimsta AIK (B) - Järfälla IBK Jesper Algotsson, Joel Sandberg Väsby skolan
2019-03-09 15:00 19 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) Dennis Svensson, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2019-03-09 16:30 19 Ängby IF (B) - Åkersberga IBF (B) Åsa Gustavsson, Johan Nima Stora Mossen 1
2019-03-10 10:00 19 Bele Barkarby IF IBF - Duvbo IK Åsa Gustavsson, Vilgot Widlöf Björkebyhallen
2019-03-10 10:30 19 Töjnan IBK (B) - Enebybergs IF Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Silverdalshallen
Omgång 20
2019-03-17 09:00 20 Järfälla IBK - Vallentuna IBK (B) Emil Aronsson, Martin Mårtensson Viksjö Sporthall
2019-03-17 10:00 20 Ängby IF (B) - Grimsta AIK (B) Rikard Söderlund, Ricky Bagge Grimstahallen
2019-03-17 12:15 20 Åkersberga IBF (B) - Bro IK Ulf Jonsson, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2019-03-17 17:30 20 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK (B) Emilia Tuomela, Elin Holm Hässelbyhallen
2019-03-17 19:15 20 Enebybergs IF - Bele Barkarby IF IBF Lucas Edberg, Leif Karlsson Danderyds Gymnasium
Omgång 21
2019-03-23 16:00 21 Vallentuna IBK (B) - Ängby IF (B) Elise Lundin, Anton Fritshammar Hammarbackens Sporthall
2019-03-24 09:00 21 Töjnan IBK (B) - Järfälla IBK Jan Lingemark, Oscar Uhlir Silverdalshallen
2019-03-24 10:00 21 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) Filip Lövenklint, Vilgot Widlöf Björkebyhallen
2019-03-24 13:00 21 Bro IK - Duvbo IK Alexander Dahlberg Leijon, Arne Brovig Bro Sporthall
2019-03-24 15:00 21 Grimsta AIK (B) - Åkersberga IBF (B) Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
Omgång 22
2019-03-30 12:00 22 Grimsta AIK (B) - Vallentuna IBK (B) Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2019-03-31 10:00 22 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF Anton Fritshammar, Alexander Dahlberg Leijon Viksjö Sporthall
2019-03-31 11:00 22 Ängby IF (B) - Töjnan IBK (B) Mario Mallengren, Robert Milerud Stora Mossen 1
2019-03-31 13:15 22 Åkersberga IBF (B) - Duvbo IK Mimma Spasic, Jelena Spasic Åkersberga Sporthall A
2019-03-31 17:15 22 Enebybergs IF - Bro IK Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Danderyds Gymnasium

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis