Damer Division 1 (2010/11)

Gruppspel
Damer Division 1 Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 12:45 1058025006 Farsta IBK - Telge SIBK 1 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen
2010-09-25 15:00 1058025001 Fröjereds IF - Skattkärrs IK 6 - 3 Mikael Wikberg, Per Pettersson Sparbankshallen, T-holm
2010-09-25 15:30 1058025004 Hässelby SK IBK - Täby FC 5 - 4 Niklas Mothander, Michael Selg Hässelbyhallen
2010-09-26 12:00 1058025003 Råsunda IS - Hammarby IF IBF 4 - 1 Mathias Stegrud, Michael Selg Solnahallen
2010-09-26 17:00 1058025005 IBK Köping - Rönnby IBK Ungdom 9 - 3 Parya Rad, Hampus Sethfors
2010-12-18 13:00 1058025002 Linköping IBK - Hagfors IF 5 - 4 David Geiser Mellkvist, Henrik Nilsson Linköpings Sporthall
2010-09-28 19:00 1058025011 Rönnby IBK Ungdom - Farsta IBK 6 - 3 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Kristiansborgshallen
2010-09-29 19:00 1058025009 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK 2 - 8 Niklas Mothander, Michael Selg Sjöstadshallen
2010-09-29 20:00 1058025008 Hagfors IF - Fröjereds IF 6 - 3 Andreas Jansson, Henrik Jansson Älvstrandshallen
2010-09-30 19:00 1058025012 Telge SIBK - IBK Köping 5 - 2 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Wasa Sporthall
2010-11-03 19:00 1058025010 Täby FC - Råsunda IS 10 - 3 Richard Forsberg, Tony Tsioulis Tibblehallen
2010-11-06 16:00 1058025007 Skattkärrs IK - Linköping IBK 4 - 2 Andreas Jansson, Henrik Jansson Colorama Arena
2010-10-02 15:00 1058025017 Fröjereds IF - Täby FC 2 - 11 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Sparbankshallen, T-holm
2010-10-02 15:45 1058025016 Farsta IBK - Skattkärrs IK 7 - 3 Josefin Nilsson, Julie Williams Farstahallen
2010-10-02 17:00 1058025014 IBK Köping - Hagfors IF 6 - 5 Björn Landin, Roger Borgs
2010-10-03 13:00 1058025015 Linköping IBK - Hammarby IF IBF 5 - 2 Thomas Nystrand, Johan Ståhl Folkungahallen
2010-10-03 16:00 1058025013 Råsunda IS - Telge SIBK 5 - 7 Leif Borglund, Shari Tingman Solnahallen
2010-10-03 18:30 1058025018 Rönnby IBK Ungdom - Hässelby SK IBK 0 - 4 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Kristiansborgshallen
2010-10-09 14:00 1058025019 Skattkärrs IK - Hammarby IF IBF 7 - 1 Martin Larsson, Sven Persson Colorama Arena
2010-10-09 15:00 1058025021 Telge SIBK - Täby FC 7 - 5 Janika Aho, Michaela Pålsson Wasa Sporthall
2010-10-09 15:00 1058025024 Farsta IBK - Linköping IBK 4 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen
2010-10-09 15:30 1058025023 Hässelby SK IBK - Fröjereds IF 3 - 2 Parya Rad, Hampus Sethfors Hässelbyhallen
2010-10-10 16:00 1058025020 Hagfors IF - Rönnby IBK Ungdom 6 - 7 e.förl. Jonatan Lindberg, Jon Moberg Älvstrandshallen
2010-10-10 16:00 1058025022 Råsunda IS - IBK Köping 5 - 6 Anders Asp, Per Rosén Solnahallen
2010-10-16 15:00 1058025028 Fröjereds IF - Råsunda IS 3 - 4 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Sparbankshallen, T-holm
2010-10-16 15:30 1058025029 Hässelby SK IBK - Farsta IBK 4 - 3 Christoffer Svec, Henrik Ibjer Hässelbyhallen
2010-10-16 17:00 1058025030 IBK Köping - Linköping IBK 7 - 6 Parya Rad, Hampus Sethfors
2010-10-17 12:30 1058025027 Hammarby IF IBF - Telge SIBK 0 - 8 Parya Rad, Hampus Sethfors Sjöstadshallen
2010-10-17 13:30 1058025026 Rönnby IBK Ungdom - Skattkärrs IK 1 - 2 Mats Jonsson, Anders Westerberg Kristiansborgshallen
2010-10-17 14:00 1058025025 Täby FC - Hagfors IF 5 - 3 Janika Aho, Michaela Pålsson Tibblehallen
2010-10-23 14:00 1058025032 Skattkärrs IK - Täby FC 2 - 6 Josefin Nilsson, Julie Williams Colorama Arena
2010-10-24 12:00 1058025034 Råsunda IS - Farsta IBK 4 - 5 Stefan Envall, Lars-Göran Lind Solnahallen
2010-10-24 12:30 1058025031 Hammarby IF IBF - Rönnby IBK Ungdom 3 - 1 Josefin Nilsson, Julie Williams Sjöstadshallen
2010-10-24 13:00 1058025036 Linköping IBK - Hässelby SK IBK 3 - 4 David Geiser Mellkvist, Henrik Nilsson Folkungahallen
2010-10-24 16:00 1058025033 Hagfors IF - Telge SIBK 2 - 6 Martin Larsson, Sven Persson Älvstrandshallen
2010-12-12 17:45 1058025035 IBK Köping - Fröjereds IF 6 - 5 Thomas Kallin, Tobias Söderberg
2010-10-26 19:00 1058025039 Telge SIBK - Rönnby IBK Ungdom 6 - 2 Niklas Mothander, Michael Selg Wasa Sporthall
2010-10-27 19:00 1058025038 Täby FC - Hammarby IF IBF 9 - 1 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Tibblehallen
2010-10-27 19:00 1058025040 Hässelby SK IBK - Råsunda IS 3 - 2 Parya Rad, Hampus Sethfors Hässelbyhallen
2010-10-27 19:30 1058025041 Farsta IBK - IBK Köping 5 - 6 Robin Boqvist, Anders Westerberg Farstahallen
2010-10-27 20:00 1058025037 Hagfors IF - Skattkärrs IK 6 - 7 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Älvstrandshallen
2010-10-31 13:00 1058025042 Linköping IBK - Fröjereds IF 5 - 8 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Folkungahallen
2010-11-13 15:00 1058025048 Fröjereds IF - Farsta IBK 5 - 4 Leif Borglund, Shari Tingman Sparbankshallen, T-holm
2010-11-13 15:30 1058025046 Råsunda IS - Linköping IBK 2 - 6 Niklas Mothander, Michael Selg Råstaparkhallen
2010-11-13 17:00 1058025047 IBK Köping - Hässelby SK IBK 4 - 3 e.förl. Johnny Lindberg, Erik Lundgren
2010-11-13 18:30 1058025045 Rönnby IBK Ungdom - Täby FC 4 - 4 Niklas Laine, Reijo Niskala Kristiansborgshallen
2010-11-14 14:00 1058025043 Skattkärrs IK - Telge SIBK 5 - 2 Mikael Wikberg, Per Pettersson Colorama Arena
2010-11-14 14:00 1058025044 Hammarby IF IBF - Hagfors IF 3 - 9 Parya Rad, Hampus Sethfors Sjöstadshallen
2010-11-20 14:00 1058025049 Skattkärrs IK - Råsunda IS 4 - 5 Andreas Bengtsson, Joacim Eriksson Colorama Arena
2010-11-20 14:00 1058025050 Hagfors IF - Hässelby SK IBK 2 - 5 Johan Friman, Daniel Monander Älvstrandshallen
2010-11-20 15:00 1058025054 Telge SIBK - Linköping IBK 5 - 4 Leif Borglund, Shari Tingman Wasa Sporthall
2010-11-20 16:30 1058025053 Rönnby IBK Ungdom - Fröjereds IF 5 - 7 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Kristiansborgshallen
2010-11-21 12:30 1058025051 Hammarby IF IBF - IBK Köping 3 - 7 Niklas Mothander, Michael Selg Sjöstadshallen
2010-11-21 14:00 1058025052 Täby FC - Farsta IBK 9 - 5 Parya Rad, Hampus Sethfors Tibblehallen
2010-11-27 14:15 1058025056 Farsta IBK - Hagfors IF 4 - 5 e.förl. Roger Borgs, Björn Landin Farstahallen
2010-11-27 15:00 1058025057 Fröjereds IF - Hammarby IF IBF 4 - 2 Martin Larsson, Sven Persson Sparbankshallen, T-holm
2010-11-27 15:30 1058025059 Råsunda IS - Rönnby IBK Ungdom 2 - 6 Niklas Mothander, Michael Selg Råstaparkhallen
2010-11-27 15:30 1058025060 Hässelby SK IBK - Telge SIBK 4 - 5 e.förl. Parya Rad, Hampus Sethfors Hässelbyhallen
2010-11-27 17:00 1058025055 IBK Köping - Skattkärrs IK 8 - 4 Stefan Envall, Lars-Göran Lind
2010-11-28 13:00 1058025058 Linköping IBK - Täby FC 5 - 6 e.förl. David Geiser Mellkvist, Henrik Nilsson Folkungahallen
2010-12-04 15:00 1058025066 Telge SIBK - Fröjereds IF 12 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Wasa Sporthall
2010-12-05 12:30 1058025063 Hammarby IF IBF - Farsta IBK 5 - 2 Janika Aho, Michaela Pålsson Sjöstadshallen
2010-12-05 14:00 1058025061 Skattkärrs IK - Hässelby SK IBK 1 - 7 Martin Larsson, Sven Persson Colorama Arena
2010-12-05 15:00 1058025064 Täby FC - IBK Köping 8 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Innebandyhallen Täby
2010-12-05 19:00 1058025065 Rönnby IBK Ungdom - Linköping IBK 3 - 9 Christoffer Svec, Henrik Ibjer Kristiansborgshallen
2010-12-11 14:00 1058025062 Hagfors IF - Råsunda IS 10 - 5 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Älvstrandshallen
2010-09-26 16:00 1058025068 Hagfors IF - Linköping IBK 5 - 6 Josefin Nilsson, Julie Williams Älvstrandshallen
2010-12-18 15:00 1058025072 Telge SIBK - Farsta IBK 10 - 0 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Wasa Sporthall
2010-12-18 16:30 1058025067 Skattkärrs IK - Fröjereds IF 7 - 0 Mikael Wikberg, Per Pettersson Colorama Arena
2010-12-19 12:45 1058025069 Hammarby IF IBF - Råsunda IS 7 - 4 Parya Rad, Hampus Sethfors Sjöstadshallen
2010-12-19 14:00 1058025070 Täby FC - Hässelby SK IBK 3 - 3 Mats Jonsson, Per Rosén Tibblehallen
2010-12-19 19:00 1058025071 Rönnby IBK Ungdom - IBK Köping 3 - 9 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Kristiansborgshallen
2010-12-12 13:00 1058025073 Linköping IBK - Skattkärrs IK 7 - 3 Thomas Nystrand, Ulf Svensson Folkungahallen
2010-12-15 19:30 1058025077 Farsta IBK - Rönnby IBK Ungdom 6 - 7 e.förl. Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen
2010-12-21 19:30 1058025074 Fröjereds IF - Hagfors IF 3 - 4 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sparbankshallen, T-holm
2010-12-21 19:30 1058025078 IBK Köping - Telge SIBK 4 - 5 Johnny Lindberg, Erik Lundgren
2010-12-22 19:00 1058025075 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF 11 - 2 Parya Rad, Hampus Sethfors Hässelbyhallen
2011-01-11 19:30 1058025076 Råsunda IS - Täby FC 4 - 10 Mats Jonsson, Anders Westerberg Solnahallen
2011-01-05 19:00 1058025080 Hammarby IF IBF - Linköping IBK 3 - 9 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Sjöstadshallen
2011-01-05 19:00 1058025081 Skattkärrs IK - Farsta IBK 5 - 4 e.förl. Martin Larsson, Sven Persson Colorama Arena
2011-01-05 19:00 1058025082 Täby FC - Fröjereds IF 8 - 2 Parya Rad, Hampus Sethfors Innebandyhallen Täby
2011-01-05 19:00 1058025083 Hässelby SK IBK - Rönnby IBK Ungdom 4 - 2 Niklas Mothander, Michael Selg Hässelbyhallen
2011-01-05 19:00 1058025084 Telge SIBK - Råsunda IS 9 - 7 Mats Jonsson, Anders Westerberg Wasa Sporthall
2011-01-05 20:00 1058025079 Hagfors IF - IBK Köping 7 - 6 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Älvstrandshallen
2011-01-15 15:00 1058025089 Fröjereds IF - Hässelby SK IBK 5 - 6 Parya Rad, Hampus Sethfors Sparbankshallen, T-holm
2011-01-15 16:30 1058025086 Rönnby IBK Ungdom - Hagfors IF 7 - 3 Anders Blomqvist, Anders Lindqvist Kristiansborgshallen
2011-01-15 17:00 1058025088 IBK Köping - Råsunda IS 4 - 1 Niklas Laine, Reijo Niskala
2011-01-16 13:00 1058025090 Linköping IBK - Farsta IBK 7 - 6 Mats Jonsson, Anders Westerberg Folkungahallen
2011-01-16 14:00 1058025085 Hammarby IF IBF - Skattkärrs IK 5 - 4 Niklas Mothander, Michael Selg Sjöstadshallen
2011-01-16 14:00 1058025087 Täby FC - Telge SIBK 7 - 5 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Tibblehallen
2011-01-22 14:00 1058025092 Skattkärrs IK - Rönnby IBK Ungdom 2 - 1 Pierre Malmgren, Mattias Westman Colorama Arena
2011-01-22 15:00 1058025093 Telge SIBK - Hammarby IF IBF 4 - 2 Stefan Envall, Lars-Göran Lind Wasa Sporthall
2011-01-22 15:30 1058025094 Råsunda IS - Fröjereds IF 5 - 8 Björn Hedman, Reine Sjödin Råstaparkhallen
2011-01-22 15:45 1058025095 Farsta IBK - Hässelby SK IBK 3 - 8 Jan Lord, Rickard Nilsson Farstahallen
2011-01-23 13:00 1058025096 Linköping IBK - IBK Köping 2 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Folkungahallen
2011-01-23 16:00 1058025091 Hagfors IF - Täby FC 8 - 5 Stefan Envall, Lars-Göran Lind Älvstrandshallen
2011-01-29 13:00 1058025100 Farsta IBK - Råsunda IS 1 - 1 Parya Rad, Hampus Sethfors Farstahallen
2011-01-29 15:00 1058025099 Telge SIBK - Hagfors IF 9 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Wasa Sporthall
2011-01-29 15:00 1058025101 Fröjereds IF - IBK Köping 3 - 11 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sparbankshallen, T-holm
2011-01-29 15:30 1058025102 Hässelby SK IBK - Linköping IBK 2 - 5 Leif Borglund, Shari Tingman Hässelbyhallen
2011-01-30 14:00 1058025098 Täby FC - Skattkärrs IK 10 - 1 Ola Nilsson, Roger Persson Tibblehallen
2011-01-30 19:00 1058025097 Rönnby IBK Ungdom - Hammarby IF IBF 12 - 3 Björn Hedman, Michael Selg Kristiansborgshallen
2011-02-05 15:00 1058025108 Fröjereds IF - Linköping IBK 4 - 1 Anders Asp, Per Rosén Sparbankshallen, T-holm
2011-02-08 19:00 1058025105 Rönnby IBK Ungdom - Telge SIBK 1 - 2 e.förl. Parya Rad, Hampus Sethfors Kristiansborgshallen
2011-02-08 20:00 1058025106 Råsunda IS - Hässelby SK IBK 3 - 9 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Solnahallen
2011-02-09 19:00 1058025104 Hammarby IF IBF - Täby FC 5 - 10 Janika Aho, Michaela Pålsson Sjöstadshallen
2011-02-09 19:30 1058025103 Skattkärrs IK - Hagfors IF 3 - 4 Majed Hammami, Percy Lundkvist Colorama Arena
2011-02-10 19:30 1058025107 IBK Köping - Farsta IBK 7 - 6 e.förl. Anders Fredriksson, Michael Selg
2011-02-19 15:00 1058025109 Telge SIBK - Skattkärrs IK 6 - 1 Niklas Mothander, Michael Selg Wasa Sporthall
2011-02-19 15:30 1058025113 Hässelby SK IBK - IBK Köping 4 - 5 e.förl. Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Hässelbyhallen
2011-02-19 16:45 1058025114 Farsta IBK - Fröjereds IF 3 - 6 Parya Rad, Hampus Sethfors Högdalshallen
2011-02-20 13:00 1058025112 Linköping IBK - Råsunda IS 7 - 6 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Folkungahallen
2011-02-20 14:00 1058025111 Täby FC - Rönnby IBK Ungdom 4 - 5 e.förl. Parya Rad, Hampus Sethfors Tibblehallen
2011-02-20 16:00 1058025110 Hagfors IF - Hammarby IF IBF 11 - 5 Percy Lundkvist, Daniel Monander Älvstrandshallen
2011-02-26 13:00 1058025118 Farsta IBK - Täby FC 3 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen
2011-02-26 15:00 1058025119 Fröjereds IF - Rönnby IBK Ungdom 4 - 5 Mikael Magnusson, Patrick Limé Sparbankshallen, T-holm
2011-02-26 15:30 1058025116 Hässelby SK IBK - Hagfors IF 8 - 1 Stefan Envall, Lars-Göran Lind Hässelbyhallen
2011-02-26 17:00 1058025117 IBK Köping - Hammarby IF IBF 11 - 2 Per Rosén, Arash Sohrevardi
2011-02-27 13:00 1058025120 Linköping IBK - Telge SIBK 1 - 8 Jonas Hansson, Mattias Alm-Nielsen Folkungahallen
2011-02-27 14:00 1058025115 Råsunda IS - Skattkärrs IK 3 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Solnahallen
2011-03-05 15:00 1058025126 Telge SIBK - Hässelby SK IBK 5 - 3 Niklas Mothander, Michael Selg Wasa Sporthall
2011-03-06 11:15 1058025124 Täby FC - Linköping IBK 2 - 2 Robin Boqvist, Jonas Hansson Tibblehallen
2011-03-06 13:30 1058025125 Rönnby IBK Ungdom - Råsunda IS 4 - 6 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Kristiansborgshallen
2011-03-06 14:00 1058025123 Hammarby IF IBF - Fröjereds IF 3 - 5 Parya Rad, Hampus Sethfors Sjöstadshallen
2011-03-06 16:00 1058025122 Hagfors IF - Farsta IBK 11 - 2 Percy Lundkvist, Daniel Monander Älvstrandshallen
2011-03-06 17:30 1058025121 Skattkärrs IK - IBK Köping 4 - 3 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Colorama Arena
2011-03-13 13:00 1058025127 Hässelby SK IBK - Skattkärrs IK 6 - 4 Niklas Mothander, Michael Selg Hässelbyhallen
2011-03-13 13:00 1058025128 Råsunda IS - Hagfors IF 10 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Solnahallen
2011-03-13 13:00 1058025129 Farsta IBK - Hammarby IF IBF 9 - 2 Parya Rad, Hampus Sethfors Farstahallen
2011-03-13 13:00 1058025130 IBK Köping - Täby FC 7 - 6 Mats Jonsson, Anders Westerberg
2011-03-13 13:00 1058025131 Linköping IBK - Rönnby IBK Ungdom 6 - 3 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Folkungahallen
2011-03-13 13:00 1058025132 Fröjereds IF - Telge SIBK 3 - 5 Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Sparbankshallen, T-holm
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Telge SIBK 22 18 2 (2) 2 138-66 72 58
2. Hässelby SK IBK 22 16 4 (0) 2 114-66 48 52
3. IBK Köping 22 14 3 (3) 5 139-95 44 48
4. Täby FC 22 13 5 (1) 4 146-87 59 45
5. Linköping IBK 22 12 2 (0) 8 108-97 11 38
6. Hagfors IF 22 9 2 (1) 11 118-120 -2 30
7. Skattkärrs IK 22 9 1 (1) 12 80-100 -20 29
8. Fröjereds IF 22 9 0 (0) 13 93-119 -26 27
9. Rönnby IBK Ungdom 22 5 5 (3) 12 88-104 -16 23
10. Råsunda IS 22 5 1 (0) 16 91-128 -37 16
11. Farsta IBK 22 3 5 (0) 14 86-127 -41 14
12. Hammarby IF IBF 22 4 0 (0) 18 62-154 -92 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 1 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 14:00 1058024003 IKSU Ungdom - Alunda IBF 3 - 4 Sandra Andersson, Therese Jensen IKSU Sport
2010-09-25 14:30 1058024001 IBK Boden - FBC Uppsala 2 - 2 Malin Larsson, Linn Saveman Boden Arena
2010-09-25 16:00 1058024002 Skellefteå Innebandy IF - Sten Sture BK 2 - 7 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Eddahallen
2010-09-25 17:00 1058024004 Umeå City IBK - Sala Silverstaden IBK 4 - 7 Vildmannahallen
2010-09-26 11:00 1058024007 IKSU Ungdom - Sala Silverstaden IBK 4 - 7 IKSU Sport
2010-09-26 13:00 1058024009 Ankarsvik BK - RIG Umeå IBF 3 - 6 Sandra Andersson, Therese Jensen Skönsbergshallen
2010-09-26 14:00 1058024006 Skellefteå Innebandy IF - FBC Uppsala 1 - 5 Malin Larsson, Linn Saveman Eddahallen
2010-09-26 14:00 1058024008 Umeå City IBK - Alunda IBF 4 - 2 Vildmannahallen
2010-09-26 14:30 1058024005 IBK Boden - Sten Sture BK 2 - 3 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Boden Arena
2010-09-26 16:00 1058024010 Sundsvalls IBF - IBF Dalen 3 - 5 Sandra Andersson, Therese Jensen Skönsbergshallen
2010-10-02 14:00 1058024012 RIG Umeå IBF - Sundsvalls IBF 4 - 5 Malin Larsson, Linn Saveman Musköten 1
2010-10-02 17:00 1058024011 IBF Dalen - Ankarsvik BK 6 - 3 Malin Larsson, Linn Saveman Musköten 1
2010-10-09 14:00 1058024014 Sten Sture BK - Umeå City IBK 3 - 1 Josefin Nilsson, Julie Williams Allianshallen A
2010-10-09 14:00 1058024018 Skellefteå Innebandy IF - Sundsvalls IBF 7 - 4 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen
2010-10-09 14:30 1058024017 IBK Boden - Ankarsvik BK 6 - 0 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Boden Arena
2010-10-09 17:00 1058024013 FBC Uppsala - IKSU Ungdom 3 - 5 Josefin Nilsson, Julie Williams Allianshallen A
2010-10-10 15:00 1058024015 Alunda IBF - RIG Umeå IBF 2 - 9 Josefin Nilsson, Julie Williams Olandshallen
2010-10-10 16:00 1058024016 Sala Silverstaden IBK - IBF Dalen 5 - 4 e.förl. Parya Rad, Hampus Sethfors Sala Idrottshall
2010-10-10 12:00 1058024020 Skellefteå Innebandy IF - Ankarsvik BK 6 - 3 Malin Larsson, Linn Saveman Eddahallen
2010-10-10 14:30 1058024019 IBK Boden - Sundsvalls IBF 6 - 7 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Boden Arena
2010-10-16 13:00 1058024021 RIG Umeå IBF - Sala Silverstaden IBK 3 - 6 Joakim Hagy, Malin Larsson Musköten 1
2010-10-16 16:00 1058024022 IBF Dalen - Alunda IBF 3 - 2 Joakim Hagy, Malin Larsson Musköten 1
2010-10-17 15:30 1058024024 Umeå City IBK - FBC Uppsala 2 - 2 Peter Kallin, Mikael Körning Vildmannahallen
2010-10-17 15:50 1058024023 IKSU Ungdom - Sten Sture BK 3 - 6 Thomas Jonsson, Peter Poopuu IKSU Sport
2010-10-23 12:30 1058024027 FBC Uppsala - RIG Umeå IBF 3 - 4 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Allianshallen A
2010-10-23 13:00 1058024025 Alunda IBF - IBK Boden 1 - 3 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Olandshallen
2010-10-23 15:30 1058024028 Sten Sture BK - IBF Dalen 5 - 6 e.förl. Anders Fredriksson, Mårten Hanold Allianshallen A
2010-10-23 16:00 1058024026 Sala Silverstaden IBK - Skellefteå Innebandy IF 11 - 9 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Sala Idrottshall
2010-10-24 12:30 1058024031 FBC Uppsala - IBF Dalen 6 - 3 Niklas Mothander, Michael Selg Allianshallen A
2010-10-24 13:00 1058024029 Alunda IBF - Skellefteå Innebandy IF 4 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Olandshallen
2010-10-24 13:00 1058024033 Sundsvalls IBF - IKSU Ungdom 4 - 6 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Skönsbergshallen
2010-10-24 15:30 1058024032 Sten Sture BK - RIG Umeå IBF 8 - 2 Niklas Mothander, Michael Selg Allianshallen A
2010-10-24 16:00 1058024030 Sala Silverstaden IBK - IBK Boden 4 - 3 e.förl. Johnny Lindberg, Erik Lundgren Sala Idrottshall
2010-10-24 16:00 1058024034 Ankarsvik BK - Umeå City IBK 5 - 8 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Skönsbergshallen
2010-12-12 13:00 1058024036 Umeå City IBK - Sundsvalls IBF 5 - 2 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Vildmannahallen
2010-12-12 16:00 1058024035 IKSU Ungdom - Ankarsvik BK 6 - 2 Thomas Jonsson, Peter Poopuu IKSU Sport
2010-11-11 19:30 1058024037 Sten Sture BK - FBC Uppsala 5 - 5 Janika Aho, Michaela Pålsson Fyrishov A
2010-11-11 20:00 1058024042 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 3 - 6 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Musköten 1
2010-11-13 12:00 1058024038 Ankarsvik BK - Alunda IBF 4 - 9 Anders Nilsson, Dennis Wall Skönsbergshallen
2010-11-13 14:30 1058024040 IBK Boden - IKSU Ungdom 2 - 6 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Boden Arena
2010-11-13 15:30 1058024039 Sundsvalls IBF - Sala Silverstaden IBK 2 - 11 Jörgen Grundström, Anders Sandström Skönsbergshallen
2010-11-14 16:00 1058024041 Skellefteå Innebandy IF - Umeå City IBK 2 - 3 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Eddahallen
2010-11-15 19:00 1058024045 IKSU Ungdom - IBF Dalen 7 - 1 Niklas Lindmark, Billy Olovsson-Lindberg IKSU Sport
2010-11-16 19:30 1058024046 RIG Umeå IBF - Umeå City IBK 7 - 5 Peter Kallin, Mikael Körning Musköten 1
2010-11-17 19:00 1058024047 FBC Uppsala - Sala Silverstaden IBK 2 - 6 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Allianshallen A
2010-11-17 20:15 1058024044 Ankarsvik BK - Sundsvalls IBF 6 - 8 Peter Kallin, Mikael Körning Skönsbergshallen
2010-11-18 19:30 1058024043 IBK Boden - Skellefteå Innebandy IF 1 - 2 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Boden Arena
2010-11-18 20:00 1058024048 Alunda IBF - Sten Sture BK 1 - 6 Janika Aho, Michaela Pålsson Olandshallen
2010-11-19 20:00 1058024049 Umeå City IBK - IKSU Ungdom 3 - 8 Peter Kallin, Mikael Körning Vildmannahallen
2010-11-20 13:00 1058024051 RIG Umeå IBF - Skellefteå Innebandy IF 6 - 5 e.förl. Peter Kallin, Mikael Körning Musköten 1
2010-11-20 16:00 1058024050 IBF Dalen - IBK Boden 6 - 5 e.förl. Peter Kallin, Mikael Körning Musköten 1
2010-11-21 14:00 1058024054 Sten Sture BK - Sundsvalls IBF 6 - 1 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Allianshallen A
2010-11-21 16:00 1058024053 Sala Silverstaden IBK - Ankarsvik BK 11 - 2 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Sala Idrottshall
2010-12-14 19:00 1058024052 Alunda IBF - FBC Uppsala 3 - 5 Parya Rad, Hampus Sethfors Olandshallen
2010-11-25 19:30 1058024060 Sala Silverstaden IBK - Sten Sture BK 3 - 2 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Sala Idrottshall
2010-11-26 19:30 1058024056 Umeå City IBK - IBF Dalen 8 - 2 Peter Kallin, Mikael Körning Vildmannahallen
2010-11-27 13:00 1058024057 RIG Umeå IBF - IBK Boden 5 - 1 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Musköten 1
2010-11-27 14:00 1058024058 Ankarsvik BK - FBC Uppsala 5 - 8 Niklas Lindmark, Billy Olovsson-Lindberg Skönsbergshallen
2010-11-28 14:00 1058024059 Sundsvalls IBF - Alunda IBF 5 - 1 Niklas Lindmark, Billy Olovsson-Lindberg Skönsbergshallen
2010-11-28 16:00 1058024055 Skellefteå Innebandy IF - IKSU Ungdom 4 - 5 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen
2010-12-03 19:00 1058024063 IKSU Ungdom - RIG Umeå IBF 4 - 4 Thomas Jonsson, Peter Poopuu IKSU Sport
2010-12-04 12:30 1058024066 Sten Sture BK - Ankarsvik BK 9 - 3 Parya Rad, Hampus Sethfors Allianshallen A
2010-12-04 15:00 1058024065 Alunda IBF - Sala Silverstaden IBK 5 - 8 Richard Forsberg, Peter Kirch Olandshallen
2010-12-04 15:30 1058024064 FBC Uppsala - Sundsvalls IBF 11 - 4 Parya Rad, Hampus Sethfors Allianshallen A
2010-12-04 16:00 1058024061 IBF Dalen - Skellefteå Innebandy IF 2 - 3 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Musköten 1
2010-12-05 14:30 1058024062 IBK Boden - Umeå City IBK 5 - 6 Sandra Andersson, Therese Jensen Boden Arena
2010-12-18 12:30 1058024068 Sten Sture BK - Skellefteå Innebandy IF 4 - 3 Janika Aho, Michaela Pålsson Allianshallen A
2010-12-18 13:00 1058024069 Alunda IBF - IKSU Ungdom 2 - 9 Mats Jonsson, Anders Westerberg Olandshallen
2010-12-18 15:30 1058024067 FBC Uppsala - IBK Boden 3 - 2 Janika Aho, Michaela Pålsson Allianshallen A
2010-12-18 16:00 1058024070 Sala Silverstaden IBK - Umeå City IBK 15 - 4 Leif Borglund, Shari Tingman Sala Idrottshall
2010-12-19 12:30 1058024071 Sten Sture BK - IBK Boden 8 - 3 Peter Hagelin, Michael Selg Allianshallen A
2010-12-19 13:00 1058024075 RIG Umeå IBF - Ankarsvik BK 13 - 4 Anders Nilsson, Dennis Wall Musköten 1
2010-12-19 14:00 1058024074 Alunda IBF - Umeå City IBK 2 - 4 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Olandshallen
2010-12-19 15:30 1058024072 FBC Uppsala - Skellefteå Innebandy IF 4 - 2 Peter Hagelin, Michael Selg Allianshallen A
2010-12-19 16:00 1058024073 Sala Silverstaden IBK - IKSU Ungdom 10 - 1 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Sala Idrottshall
2010-12-19 16:00 1058024076 IBF Dalen - Sundsvalls IBF 4 - 2 Anders Nilsson, Dennis Wall Musköten 1
2011-01-05 19:30 1058024077 Ankarsvik BK - IBF Dalen 1 - 7 Skönsbergshallen
2011-01-05 19:30 1058024078 Sundsvalls IBF - RIG Umeå IBF 3 - 8 Timrå Sporthall
2011-01-15 12:00 1058024084 Sundsvalls IBF - Skellefteå Innebandy IF 4 - 5 e.förl. Skönsbergshallen
2011-01-15 13:00 1058024081 RIG Umeå IBF - Alunda IBF 4 - 3 Musköten 1
2011-01-15 15:30 1058024083 Ankarsvik BK - IBK Boden 7 - 6 Skönsbergshallen
2011-01-15 16:00 1058024082 IBF Dalen - Sala Silverstaden IBK 4 - 3 Musköten 1
2011-01-16 11:00 1058024079 IKSU Ungdom - FBC Uppsala 5 - 6 IKSU Sport
2011-01-16 14:00 1058024080 Umeå City IBK - Sten Sture BK 5 - 4 e.förl. Vildmannahallen
2011-01-16 12:00 1058024086 Ankarsvik BK - Skellefteå Innebandy IF 5 - 4 e.förl. Skönsbergshallen
2011-01-16 15:30 1058024085 Sundsvalls IBF - IBK Boden 6 - 7 Skönsbergshallen
2011-01-22 14:00 1058024090 FBC Uppsala - Umeå City IBK 3 - 3 Allianshallen A
2011-01-22 17:00 1058024089 Sten Sture BK - IKSU Ungdom 6 - 4 Allianshallen A
2011-01-23 15:00 1058024088 Alunda IBF - IBF Dalen 3 - 7 Olandshallen
2011-01-23 16:00 1058024087 Sala Silverstaden IBK - RIG Umeå IBF 14 - 7 Sala Idrottshall
2011-01-29 13:00 1058024099 IKSU Ungdom - Sundsvalls IBF 7 - 6 e.förl. IKSU Sport
2011-01-29 14:00 1058024092 Skellefteå Innebandy IF - Sala Silverstaden IBK 3 - 6 Eddahallen
2011-01-29 14:00 1058024093 RIG Umeå IBF - FBC Uppsala 6 - 3 Anders Nilsson, Dennis Wall Musköten 1
2011-01-29 14:30 1058024091 IBK Boden - Alunda IBF 4 - 1 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Boden Arena
2011-01-29 16:00 1058024100 Umeå City IBK - Ankarsvik BK 6 - 3 Vildmannahallen
2011-01-29 17:00 1058024094 IBF Dalen - Sten Sture BK 5 - 9 Anders Nilsson, Dennis Wall Musköten 1
2011-01-30 13:00 1058024095 Skellefteå Innebandy IF - Alunda IBF 12 - 3 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Eddahallen
2011-01-30 13:00 1058024097 IBF Dalen - FBC Uppsala 5 - 2 Musköten 1
2011-01-30 14:30 1058024096 IBK Boden - Sala Silverstaden IBK 1 - 9 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Boden Arena
2011-01-30 15:45 1058024098 RIG Umeå IBF - Sten Sture BK 2 - 3 Musköten 1
2011-02-06 13:00 1058024102 Sundsvalls IBF - Umeå City IBK 6 - 10 Anders Nilsson, Dennis Wall Skönsbergshallen
2011-02-06 16:30 1058024101 Ankarsvik BK - IKSU Ungdom 4 - 15 Anders Nilsson, Dennis Wall Skönsbergshallen
2011-02-11 19:30 1058024103 FBC Uppsala - Sten Sture BK 2 - 5 Allianshallen A
2011-02-15 20:00 1058024108 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 7 - 3 Musköten 1
2011-02-19 14:00 1058024106 IKSU Ungdom - IBK Boden 1 - 5 Thomas Jonsson, Peter Poopuu IKSU Sport
2011-02-19 17:00 1058024107 Umeå City IBK - Skellefteå Innebandy IF 3 - 4 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Vildmannahallen
2011-02-20 14:00 1058024104 Alunda IBF - Ankarsvik BK 5 - 7 Peter Kallin, Mikael Körning Olandshallen
2011-02-20 16:00 1058024105 Sala Silverstaden IBK - Sundsvalls IBF 20 - 2 Sala Idrottshall
2011-02-22 19:30 1058024114 Sten Sture BK - Alunda IBF 7 - 2 Allianshallen A
2011-02-23 19:30 1058024113 Sala Silverstaden IBK - FBC Uppsala 10 - 3 Sala Idrottshall
2011-02-23 20:00 1058024112 Umeå City IBK - RIG Umeå IBF 1 - 3 Vildmannahallen
2011-02-23 20:15 1058024110 Sundsvalls IBF - Ankarsvik BK 9 - 6 Skönsbergshallen
2011-02-24 19:30 1058024109 Skellefteå Innebandy IF - IBK Boden 5 - 4 Eddahallen
2011-02-24 20:00 1058024111 IBF Dalen - IKSU Ungdom 7 - 6 e.förl. Musköten 1
2011-02-25 19:30 1058024118 FBC Uppsala - Alunda IBF 5 - 6 e.förl. Allianshallen A
2011-02-27 12:00 1058024120 Sundsvalls IBF - Sten Sture BK 4 - 7 Mats Jonsson, Anders Westerberg Skönsbergshallen
2011-02-27 14:30 1058024116 IBK Boden - IBF Dalen 2 - 1 Boden Arena
2011-02-27 15:30 1058024119 Ankarsvik BK - Sala Silverstaden IBK 2 - 15 Mats Jonsson, Anders Westerberg Skönsbergshallen
2011-02-27 16:00 1058024117 Skellefteå Innebandy IF - RIG Umeå IBF 7 - 9 Niklas Lindmark, Billy Olovsson-Lindberg Eddahallen
2011-03-10 20:00 1058024115 IKSU Ungdom - Umeå City IBK 7 - 4 IKSU Sport
2011-03-03 19:30 1058024126 Sten Sture BK - Sala Silverstaden IBK 4 - 1 Allianshallen A
2011-03-03 20:00 1058024122 IBF Dalen - Umeå City IBK 2 - 3 Musköten 1
2011-03-05 11:00 1058024121 IKSU Ungdom - Skellefteå Innebandy IF 4 - 2 IKSU Sport
2011-03-05 13:40 1058024125 Alunda IBF - Sundsvalls IBF 5 - 7 Olandshallen
2011-03-05 14:30 1058024123 IBK Boden - RIG Umeå IBF 5 - 4 Niklas Lindmark, Billy Olovsson-Lindberg Boden Arena
2011-03-05 17:00 1058024124 FBC Uppsala - Ankarsvik BK 11 - 0 Allianshallen A
2011-03-12 13:00 1058024127 Skellefteå Innebandy IF - IBF Dalen 7 - 1 Eddahallen
2011-03-12 13:00 1058024128 Umeå City IBK - IBK Boden 5 - 3 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Vildmannahallen
2011-03-12 13:00 1058024129 RIG Umeå IBF - IKSU Ungdom 5 - 1 Musköten 1
2011-03-12 13:00 1058024130 Sundsvalls IBF - FBC Uppsala 1 - 9 Skönsbergshallen
2011-03-12 13:00 1058024131 Sala Silverstaden IBK - Alunda IBF 10 - 3 Sala Idrottshall
2011-03-12 13:00 1058024132 Ankarsvik BK - Sten Sture BK 4 - 10 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Timrå Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sala Silverstaden IBK 22 18 2 (2) 2 192-74 118 58
2. Sten Sture BK 22 18 3 (0) 1 127-64 63 57
3. RIG Umeå IBF 22 14 2 (1) 6 124-92 32 45
4. IKSU Ungdom 22 11 3 (1) 8 117-97 20 37
5. Umeå City IBK 22 11 3 (1) 8 97-97 0 37
6. FBC Uppsala 22 10 5 (0) 7 103-85 18 35
7. IBF Dalen 22 8 4 (3) 10 87-98 -11 31
8. Skellefteå Innebandy IF 22 8 3 (1) 11 98-98 0 28
9. IBK Boden 22 7 3 (0) 12 78-92 -14 24
10. Sundsvalls IBF 22 6 2 (0) 14 95-156 -61 20
11. Alunda IBF 22 3 1 (1) 18 69-129 -60 11
12. Ankarsvik BK 22 2 1 (1) 19 79-184 -105 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 1 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-24 19:15 1058026001 IBF Älvstranden - IBF Göteborg 2 - 6 Mikael Wikberg, Per Pettersson Lundbystrand
2010-09-24 20:00 1058026002 IBK Vänersborg - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 Martin Larsson, Sven Persson Idrottshuset, Vänersborg
2010-09-25 13:30 1058026005 CL98IC - Jönköpings IK 2 - 5 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Kalmar Sporthall A-hall
2010-09-25 14:00 1058026006 Östra SK Jönköping - Ingelstad/Växjö 08 IBF 9 - 4 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-09-26 16:00 1058026004 Warberg IC - Olofströms IBK 3 - 4 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2010-09-26 16:30 1058026003 IK SödraDal - FBC Engelholm 1 - 1 Jan Lord, Rickard Nilsson Lunds Idrottshall
2010-09-29 19:30 1058026009 FBC Engelholm - Warberg IC 5 - 8 Per Elofsson, Ulf Åberg Ängelholms Idrottshall
2010-09-29 19:30 1058026011 Jönköpings IK - Östra SK Jönköping 5 - 2 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2010-09-29 19:30 1058026012 Ingelstad/Växjö 08 IBF - CL98IC 3 - 5 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Hovshaga Sporthall
2010-09-30 19:30 1058026010 Olofströms IBK - IK SödraDal 3 - 4 Anders Blomqvist, Anders Lindqvist Olofströms Sporthall
2010-09-30 20:00 1058026007 IBF Göteborg - IBK Vänersborg 5 - 4 e.förl. Thomas Andersson, Johan Hällgren Torpahallen
2010-10-13 19:30 1058026008 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Älvstranden 8 - 7 Thomas Andersson, Andreas Lybacken Wallenstamhallen
2010-10-02 14:00 1058026015 IBK Vänersborg - FBC Engelholm 4 - 3 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Idrottshuset, Vänersborg
2010-10-02 14:00 1058026016 Östra SK Jönköping - IBF Göteborg 5 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-10-02 15:00 1058026018 Jönköpings IK - Warberg IC 3 - 0 Per Elofsson, Ulf Åberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2010-10-03 13:45 1058026013 IK SödraDal - Ingelstad/Växjö 08 IBF 5 - 4 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Lunds Idrottshall
2010-10-03 13:45 1058026017 IBF Älvstranden - Olofströms IBK 5 - 4 e.förl. Peter Bergstrand, Johan Myhr Lundbystrand
2010-10-03 14:30 1058026014 CL98IC - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 5 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Kalmar Sporthall A-hall
2010-10-08 19:30 1058026021 Ingelstad/Växjö 08 IBF - Olofströms IBK 5 - 7 Per Elofsson, Ulf Åberg Hovshaga Sporthall
2010-10-09 14:00 1058026024 Östra SK Jönköping - IBK Vänersborg 4 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-10-09 14:30 1058026019 IBF Göteborg - FBC Engelholm 4 - 2 Mikael Wikberg, Per Pettersson Torpahallen
2010-10-09 16:00 1058026023 Warberg IC - IBF Älvstranden 3 - 5 Ola Nilsson, Roger Persson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2010-10-10 16:00 1058026020 Pixbo Wallenstam IBF - Jönköpings IK 2 - 3 e.förl. Thomas Andersson, Johan Hällgren Wallenstamhallen
2010-10-10 16:30 1058026022 IK SödraDal - CL98IC 6 - 4 Daniel Böcker, Tony Holmer Lunds Idrottshall
2010-10-16 14:00 1058026027 FBC Engelholm - Ingelstad/Växjö 08 IBF 6 - 3 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Ängelholms Idrottshall
2010-10-16 15:00 1058026025 Olofströms IBK - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 2 Per Elofsson, Ulf Åberg Olofströms Sporthall
2010-10-16 15:00 1058026026 Jönköpings IK - IBF Göteborg 7 - 4 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2010-10-17 13:30 1058026030 CL98IC - IBK Vänersborg 7 - 8 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Kalmar Sporthall A-hall
2010-10-17 13:45 1058026028 IBF Älvstranden - IK SödraDal 5 - 7 Peter Bergstrand, Johan Myhr Lundbystrand
2010-10-17 16:00 1058026029 Warberg IC - Östra SK Jönköping 7 - 1 Daniel Böcker, Tony Holmer Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2010-10-23 13:00 1058026033 Pixbo Wallenstam IBF - Ingelstad/Växjö 08 IBF 6 - 4 Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Wallenstamhallen
2010-10-23 14:00 1058026031 FBC Engelholm - Jönköpings IK 7 - 9 Per Elofsson, Ulf Åberg Ängelholms Idrottshall
2010-10-23 14:30 1058026032 IBF Göteborg - Olofströms IBK 2 - 4 Mikael Wikberg, Per Pettersson Torpahallen
2010-10-24 14:00 1058026035 CL98IC - IBF Älvstranden 2 - 6 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Kalmar Sporthall A-hall
2010-10-24 16:30 1058026034 IK SödraDal - Östra SK Jönköping 4 - 1 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Lunds Idrottshall
2010-11-06 14:00 1058026036 IBK Vänersborg - Warberg IC 3 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Idrottshuset, Vänersborg
2010-10-26 20:30 1058026040 Warberg IC - IK SödraDal 4 - 3 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2010-10-27 19:30 1058026039 Ingelstad/Växjö 08 IBF - Jönköpings IK 2 - 13 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Hovshaga Sporthall
2010-10-28 19:30 1058026038 Olofströms IBK - FBC Engelholm 7 - 5 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Olofströms Sporthall
2010-10-28 20:00 1058026041 Östra SK Jönköping - CL98IC 2 - 4 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-11-10 19:30 1058026037 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Göteborg 6 - 5 Peter Bergstrand, Johan Myhr Wallenstamhallen
2010-11-10 20:00 1058026042 IBK Vänersborg - IBF Älvstranden 5 - 4 e.förl. Thomas Andersson, Johan Hällgren Idrottshuset, Vänersborg
2010-11-13 13:00 1058026045 Jönköpings IK - Olofströms IBK 4 - 3 Peter Bergstrand, Johan Myhr Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2010-11-13 14:00 1058026044 FBC Engelholm - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 5 Jan Lord, Rickard Nilsson Ängelholms Idrottshall
2010-11-13 14:30 1058026043 IBF Göteborg - Ingelstad/Växjö 08 IBF 9 - 1 Thomas Andersson, Andreas Lybacken Torpahallen
2010-11-14 13:30 1058026047 CL98IC - Warberg IC 3 - 7 Tony Olsson, Klas Sjölin Kalmar Sporthall A-hall
2010-11-14 13:45 1058026048 IBF Älvstranden - Östra SK Jönköping 11 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Lundbystrand
2010-11-14 16:30 1058026046 IK SödraDal - IBK Vänersborg 4 - 3 e.förl. Daniel Böcker, Tony Holmer Lunds Idrottshall
2010-11-19 19:30 1058026050 Pixbo Wallenstam IBF - Warberg IC 7 - 5 Mikael Wikberg, Per Pettersson Wallenstamhallen
2010-11-20 13:00 1058026053 Jönköpings IK - IBF Älvstranden 7 - 6 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2010-11-20 14:00 1058026051 FBC Engelholm - CL98IC 2 - 4 Ola Nilsson, Roger Persson Ängelholms Idrottshall
2010-11-20 14:30 1058026049 IBF Göteborg - IK SödraDal 6 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Torpahallen
2010-11-20 15:00 1058026052 Olofströms IBK - Östra SK Jönköping 5 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Olofströms Sporthall
2010-11-20 16:00 1058026054 Ingelstad/Växjö 08 IBF - IBK Vänersborg 7 - 6 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Hovshaga Sporthall
2010-11-27 17:45 1058026057 IBF Älvstranden - FBC Engelholm 9 - 5 Andreas Lybacken, Måns Löfgren Lundbystrand
2010-11-28 14:30 1058026055 CL98IC - IBF Göteborg 3 - 4 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Kalmar Sporthall A-hall
2010-11-28 16:00 1058026060 Warberg IC - Ingelstad/Växjö 08 IBF 7 - 4 Martin Larsson, Sven Persson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2010-11-28 16:30 1058026059 IK SödraDal - Jönköpings IK 3 - 8 Tony Olsson, Klas Sjölin Lunds Idrottshall
2010-11-28 17:00 1058026056 Östra SK Jönköping - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 6 Per Elofsson, Ulf Åberg KFUM Sporthall, Jönköping
2010-12-11 16:00 1058026058 IBK Vänersborg - Olofströms IBK 6 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Idrottshuset, Vänersborg
2010-12-04 13:00 1058026065 Jönköpings IK - IBK Vänersborg 8 - 7 Thomas Andersson, Johan Hällgren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2010-12-04 14:30 1058026061 IBF Göteborg - Warberg IC 2 - 5 Mikael Wikberg, Andreas Lybacken Torpahallen
2010-12-04 15:00 1058026064 Olofströms IBK - CL98IC 6 - 5 Ola Nilsson, Roger Persson Olofströms Sporthall
2010-12-04 16:00 1058026066 Ingelstad/Växjö 08 IBF - IBF Älvstranden 6 - 7 e.förl. Per Elofsson, Ulf Åberg Hovshaga Sporthall
2010-12-05 16:00 1058026062 Pixbo Wallenstam IBF - IK SödraDal 6 - 3 Mikael Wikberg, Jonas Hansson Wallenstamhallen
2011-02-23 20:00 1058026063 FBC Engelholm - Östra SK Jönköping 7 - 7 Jan Lord, Rickard Nilsson Kungsgårdshallen
2010-12-15 19:30 1058026068 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Vänersborg 5 - 3 Mikael Wikberg, Per Pettersson Wallenstamhallen
2010-12-17 20:00 1058026067 IBF Göteborg - IBF Älvstranden 3 - 3 Peter Bergstrand, Johan Myhr Torpahallen
2010-12-18 14:00 1058026069 FBC Engelholm - IK SödraDal 6 - 4 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Ängelholms Idrottshall
2010-12-18 15:00 1058026070 Olofströms IBK - Warberg IC 6 - 6 Johan Magnusson, Jack Falkenström Olofströms Sporthall
2010-12-18 15:00 1058026071 Jönköpings IK - CL98IC 7 - 1 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2011-02-03 20:00 1058026072 Ingelstad/Växjö 08 IBF - Östra SK Jönköping 4 - 7 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Hovshaga Sporthall
2010-12-21 19:30 1058026075 Warberg IC - FBC Engelholm 4 - 0 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2010-12-21 19:45 1058026076 IK SödraDal - Olofströms IBK 3 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Lunds Idrottshall
2010-12-21 20:00 1058026073 IBK Vänersborg - IBF Göteborg 3 - 3 Martin Larsson, Sven Persson Idrottshuset, Vänersborg
2010-12-21 20:00 1058026078 CL98IC - Ingelstad/Växjö 08 IBF 4 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Kalmar Sporthall A-hall
2010-12-22 19:15 1058026074 IBF Älvstranden - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 5 Mikael Wikberg, Per Pettersson Lundbystrand
2010-12-22 20:00 1058026077 Östra SK Jönköping - Jönköpings IK 3 - 9 Per Elofsson, Ulf Åberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-01-05 19:00 1058026084 Ingelstad/Växjö 08 IBF - IK SödraDal 2 - 7 Per Elofsson, Ulf Åberg Hovshaga Sporthall
2011-01-05 20:00 1058026081 IBF Göteborg - Östra SK Jönköping 6 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Torpahallen
2011-01-08 17:00 1058026080 FBC Engelholm - IBK Vänersborg 4 - 7 Jan Lord, Rickard Nilsson Ängelholms Idrottshall
2011-01-09 16:00 1058026083 Warberg IC - Jönköpings IK 3 - 4 Martin Larsson, Sven Persson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2011-02-06 15:00 1058026082 Olofströms IBK - IBF Älvstranden 4 - 3 Anders Blomqvist, Mattias Alm-Nielsen Olofströms Sporthall
2011-02-19 15:00 1058026079 Pixbo Wallenstam IBF - CL98IC 6 - 4 Per Elofsson, Ulf Åberg Wallenstamhallen
2011-01-14 19:30 1058026087 Olofströms IBK - Ingelstad/Växjö 08 IBF 13 - 6 Per Elofsson, Ulf Åberg Olofströms Sporthall
2011-01-15 14:00 1058026085 FBC Engelholm - IBF Göteborg 4 - 5 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Kungsgårdshallen
2011-01-15 14:00 1058026090 IBK Vänersborg - Östra SK Jönköping 6 - 7 Thomas Andersson, Johan Hällgren Idrottshuset, Vänersborg
2011-01-15 15:00 1058026086 Jönköpings IK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 2 e.förl. Andreas Holm, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2011-01-16 13:00 1058026088 CL98IC - IK SödraDal 7 - 4 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Kalmar Sporthall A-hall
2011-01-16 13:45 1058026089 IBF Älvstranden - Warberg IC 3 - 2 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Lundbystrand
2011-01-22 14:00 1058026095 Östra SK Jönköping - Warberg IC 3 - 2 Per Elofsson, Ulf Åberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-01-22 16:00 1058026093 Ingelstad/Växjö 08 IBF - FBC Engelholm 2 - 4 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Hovshaga Sporthall
2011-01-22 16:45 1058026094 IK SödraDal - IBF Älvstranden 7 - 6 Simon Broman, Daniel Jakobsen Lunds Idrottshall
2011-01-22 17:15 1058026092 IBF Göteborg - Jönköpings IK 4 - 5 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Torpahallen
2011-01-23 13:00 1058026091 Pixbo Wallenstam IBF - Olofströms IBK 6 - 6 Peter Bergstrand, Johan Myhr Wallenstamhallen
2011-01-23 14:00 1058026096 IBK Vänersborg - CL98IC 8 - 6 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Idrottshuset, Vänersborg
2011-01-29 13:30 1058026097 Jönköpings IK - FBC Engelholm 3 - 2 e.förl. Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2011-01-29 13:45 1058026101 IBF Älvstranden - CL98IC 6 - 5 e.förl. Mikael Wikberg, Per Pettersson Lisebergshallen
2011-01-29 14:00 1058026100 Östra SK Jönköping - IK SödraDal 5 - 6 e.förl. Robin Boqvist, Jonas Hansson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-01-29 15:00 1058026098 Olofströms IBK - IBF Göteborg 4 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Olofströms Sporthall
2011-01-29 16:00 1058026099 Ingelstad/Växjö 08 IBF - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 6 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Hovshaga Sporthall
2011-01-30 16:00 1058026102 Warberg IC - IBK Vänersborg 6 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2011-02-09 19:00 1058026107 CL98IC - Östra SK Jönköping 7 - 10 Per Elofsson, Ulf Åberg Kalmar Sporthall A-hall
2011-02-09 19:15 1058026108 IBF Älvstranden - IBK Vänersborg 8 - 7 e.förl. Mikael Wikberg, Per Pettersson Lundbystrand
2011-02-09 19:30 1058026104 FBC Engelholm - Olofströms IBK 6 - 4 Ola Nilsson, Roger Persson Kungsgårdshallen
2011-02-09 19:30 1058026105 Jönköpings IK - Ingelstad/Växjö 08 IBF 11 - 3 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2011-02-10 20:00 1058026103 IBF Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 2 Måns Löfgren, Johan Myhr Torpahallen
2011-02-11 19:45 1058026106 IK SödraDal - Warberg IC 2 - 5 Jan Lord, Rickard Nilsson Lunds Idrottshall
2011-02-19 14:00 1058026112 IBK Vänersborg - IK SödraDal 2 - 1 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Idrottshuset, Vänersborg
2011-02-19 14:00 1058026114 Östra SK Jönköping - IBF Älvstranden 4 - 7 Martin Larsson, Sven Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-02-19 15:00 1058026111 Olofströms IBK - Jönköpings IK 4 - 5 Martin Matti, Robert Nilsson Olofströms Sporthall
2011-02-19 16:00 1058026109 Ingelstad/Växjö 08 IBF - IBF Göteborg 3 - 8 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Hovshaga Sporthall
2011-02-20 13:00 1058026110 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Engelholm 6 - 4 Per Elofsson, Ulf Åberg Wallenstamhallen
2011-02-20 16:00 1058026113 Warberg IC - CL98IC 6 - 3 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2011-02-26 14:00 1058026118 Östra SK Jönköping - Olofströms IBK 3 - 2 e.förl. Per Elofsson, Ulf Åberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-02-26 14:00 1058026120 IBK Vänersborg - Ingelstad/Växjö 08 IBF 1 - 6 Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Idrottshuset, Vänersborg
2011-02-27 13:45 1058026115 IK SödraDal - IBF Göteborg 2 - 2 Ola Nilsson, Roger Persson Lunds Idrottshall
2011-02-27 14:00 1058026117 CL98IC - FBC Engelholm 4 - 5 Jack Falkenström, Johan Magnusson Kalmar Sporthall A-hall
2011-02-27 16:00 1058026116 Warberg IC - Pixbo Wallenstam IBF 10 - 3 Martin Larsson, Sven Persson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2011-02-27 17:00 1058026119 IBF Älvstranden - Jönköpings IK 6 - 8 Mikael Wikberg, Per Pettersson Lundbystrand
2011-03-05 14:00 1058026123 FBC Engelholm - IBF Älvstranden 10 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Kungsgårdshallen
2011-03-05 14:30 1058026121 IBF Göteborg - CL98IC 6 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Torpahallen
2011-03-05 15:00 1058026124 Olofströms IBK - IBK Vänersborg 7 - 2 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Olofströms Sporthall
2011-03-05 16:00 1058026126 Ingelstad/Växjö 08 IBF - Warberg IC 4 - 5 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Hovshaga Sporthall
2011-03-06 15:00 1058026125 Jönköpings IK - IK SödraDal 8 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-03-06 18:00 1058026122 Pixbo Wallenstam IBF - Östra SK Jönköping 1 - 9 Peter Bergstrand, Johan Myhr Wallenstamhallen
2011-03-13 17:00 1058026127 Warberg IC - IBF Göteborg 6 - 2 Thomas Andersson, Johan Hällgren Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2011-03-13 17:00 1058026128 IK SödraDal - Pixbo Wallenstam IBF 10 - 1 Per Elofsson, Ulf Åberg Lunds Idrottshall
2011-03-13 17:00 1058026129 Östra SK Jönköping - FBC Engelholm 7 - 4 Daniel Bedö, Maximilian Ziegler Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-03-13 17:00 1058026130 CL98IC - Olofströms IBK 4 - 3 e.förl. Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Kalmar Sporthall A-hall
2011-03-13 17:00 1058026131 IBK Vänersborg - Jönköpings IK 5 - 8 Robin Boqvist, Jonas Hansson Älvhögsborg, Trollhättan
2011-03-13 17:00 1058026132 IBF Älvstranden - Ingelstad/Växjö 08 IBF 6 - 3 Martin Larsson, Sven Persson Lundbystrand
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Jönköpings IK 22 19 3 (3) 0 143-76 67 63
2. Warberg IC 22 14 1 (0) 7 109-73 36 43
3. Olofströms IBK 22 12 5 (0) 5 110-91 19 41
4. Pixbo Wallenstam IBF 22 11 4 (0) 7 97-115 -18 37
5. Östra SK Jönköping 22 10 4 (1) 8 111-113 -2 35
6. IBF Göteborg 22 9 5 (1) 8 98-83 15 33
7. IBF Älvstranden 22 7 6 (4) 9 124-117 7 31
8. IK SödraDal 22 8 4 (2) 10 94-93 1 30
9. IBK Vänersborg 22 7 5 (1) 10 98-112 -14 27
10. FBC Engelholm 22 6 3 (0) 13 96-112 -16 21
11. CL98IC 22 5 3 (1) 14 92-118 -26 19
12. Ingelstad/ Växjö 08 IBF 22 2 1 (0) 19 83-152 -69 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis