Damer Division 1 (2011/12)

Gruppspel
Damer Division 1 Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-21 19:30 1158025004 Täby FC - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 6 Michael Selg, Niklas Mothander Tibblehallen
2011-09-23 19:30 1158025001 Kristinehamns IBF - IBK Lockerud Mariestad 1 - 7 Martin Larsson, Sven Persson Brogårdshallen
2011-09-23 20:00 1158025002 Skattkärrs IK - Hagfors IF 3 - 6 Daniel Monander, Johan Friman Colorama Arena
2011-09-24 13:00 1158025003 Hässelby SK IBK - Telge SIBK 10 - 1 Mats Korpi, Peter Kirch Hässelbyhallen
2011-09-25 14:00 1158025006 Södertälje IBK - Örebro SK Söder 6 - 0 Daniel Monander, Johan Friman Wasa Sporthall
2011-09-25 16:00 1158025005 IBK Köping - Linköping IBK 4 - 6 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson
2011-09-30 20:00 1158025007 IBK Lockerud Mariestad - Skattkärrs IK 2 - 2 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad ICA-kvantum hallen, Mariestad
2011-09-30 20:00 1158025008 Hagfors IF - Kristinehamns IBF 10 - 4 Martin Larsson, Sven Persson Älvstrandshallen
2011-10-01 14:00 1158025012 Örebro SK Söder - IBK Köping 2 - 1 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mellringehallen
2011-10-01 15:00 1158025010 Tyresö Trollbäcken IBK - Hässelby SK IBK 5 - 4 e.förl. Parya Rad, Hampus Sethfors Strandhallen
2011-10-02 13:00 1158025011 Linköping IBK - Södertälje IBK 10 - 3 Henrik Nilsson, Ulf Svensson Folkungahallen
2011-10-02 15:00 1158025009 Telge SIBK - Täby FC 3 - 8 David Berger, Tobias Berger Wasa Sporthall
2011-10-08 13:00 1158025013 Hässelby SK IBK - Örebro SK Söder 7 - 2 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Hässelbyhallen
2011-10-08 17:30 1158025014 IBK Köping - Hagfors IF 3 - 2 Frida Lanzaro, Emma Ahlqvist
2011-10-09 13:00 1158025018 Täby FC - Linköping IBK 5 - 6 Emma Ahlqvist, Frida Lanzaro Tibblehallen
2011-10-09 14:00 1158025015 Skattkärrs IK - Telge SIBK 3 - 10 Tobias Berger, Fredrik Berglund Sonesson Colorama Arena
2011-10-09 14:00 1158025016 Södertälje IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 2 Lars Fridell, Marco Mustonen Wasa Sporthall
2011-10-09 17:00 1158025017 Kristinehamns IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 6 Tobias Berger, Fredrik Berglund Sonesson Brogårdshallen
2011-10-15 13:00 1158025022 Hässelby SK IBK - IBK Köping 5 - 3 Björn Söderström, Christer Jacobsson Hässelbyhallen
2011-10-15 14:00 1158025020 Hagfors IF - Linköping IBK 2 - 8 Daniel Monander, Johan Friman Älvstrandshallen
2011-10-15 14:00 1158025021 Örebro SK Söder - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 2 Anders Blomqvist, Anders Lindqvist Mellringehallen
2011-10-16 13:00 1158025023 Täby FC - Kristinehamns IBF 11 - 4 Emma Ahlqvist, Frida Lanzaro Tibblehallen
2011-10-16 15:00 1158025024 Södertälje IBK - Skattkärrs IK 8 - 1 Josefin Nilsson, Julie Williams Wasa Sporthall
2011-10-16 16:00 1158025019 IBK Lockerud Mariestad - Telge SIBK 3 - 4 e.förl. Tobias Söderberg, Niklas Laine ICA-kvantum hallen, Mariestad
2011-10-19 19:30 1158025029 Täby FC - Södertälje IBK 6 - 5 Anders Westerberg, Mats Jonsson Tibblehallen
2011-10-22 14:00 1158025028 Kristinehamns IBF - Hässelby SK IBK 0 - 10 Josefin Nilsson, Julie Williams Brogårdshallen
2011-10-22 15:00 1158025027 Telge SIBK - Örebro SK Söder 12 - 4 Jessica Olsson, Josefine Hedelind Wasa Sporthall
2011-10-23 13:00 1158025026 Linköping IBK - IBK Lockerud Mariestad 6 - 5 Petter Seger Undén, Joakim Björnstad Folkungahallen
2011-10-23 14:00 1158025025 Tyresö Trollbäcken IBK - Hagfors IF 7 - 6 Stefan Envall, Lars-Göran Lind Strandhallen
2011-10-23 16:00 1158025030 IBK Köping - Skattkärrs IK 4 - 4 Josefine Hedelind, Jessica Olsson
2011-10-26 19:30 1158025036 Täby FC - Hässelby SK IBK 4 - 4 Parya Rad, Hampus Sethfors Tibblehallen
2011-10-26 20:00 1158025031 Hagfors IF - IBK Lockerud Mariestad 6 - 7 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Älvstrandshallen
2011-10-27 19:30 1158025035 Södertälje IBK - IBK Köping 2 - 1 Peter Eriksson, Kari Karke Wasa Sporthall
2011-10-29 14:00 1158025034 Örebro SK Söder - Linköping IBK 0 - 8 Tobias Sonesson, Mathias Stegrud Mellringehallen
2011-10-29 15:00 1158025032 Tyresö Trollbäcken IBK - Telge SIBK 3 - 4 Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Strandhallen
2011-10-30 14:00 1158025033 Skattkärrs IK - Kristinehamns IBF 6 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Colorama Arena
2011-11-11 20:00 1158025038 Hagfors IF - Örebro SK Söder 13 - 5 Anders Asp, Per Rosén Älvstrandshallen
2011-11-12 13:00 1158025042 Hässelby SK IBK - Södertälje IBK 6 - 1 Mats Jonsson, Anders Westerberg Hässelbyhallen
2011-11-12 15:00 1158025039 Telge SIBK - Linköping IBK 2 - 5 Parya Rad, Hampus Sethfors Wasa Sporthall
2011-11-12 16:00 1158025040 Skattkärrs IK - Täby FC 4 - 2 Per Rosén, Anders Asp Colorama Arena
2011-11-13 16:00 1158025037 IBK Lockerud Mariestad - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 2 Hampus Sethfors, Parya Rad ICA-kvantum hallen, Mariestad
2011-11-13 16:00 1158025041 IBK Köping - Kristinehamns IBF 12 - 2 Anders Asp, Per Rosén
2011-11-18 20:00 1158025043 IBK Lockerud Mariestad - Örebro SK Söder 12 - 0 Emil Jungåker, Tobias Lindgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2011-11-19 13:00 1158025046 Hässelby SK IBK - Skattkärrs IK 7 - 2 Leif Borglund, Shari Tingman Hässelbyhallen
2011-11-19 14:00 1158025048 Kristinehamns IBF - Södertälje IBK 4 - 5 e.förl. Sven Persson, Martin Larsson Brogårdshallen
2011-11-19 15:00 1158025044 Telge SIBK - Hagfors IF 4 - 3 Hampus Sethfors, Parya Rad Wasa Sporthall
2011-11-20 13:00 1158025045 Linköping IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 12 - 6 Marco Mustonen, Lars Fridell Folkungahallen
2011-11-20 16:00 1158025047 IBK Köping - Täby FC 5 - 7 Hampus Sethfors, Parya Rad
2011-11-26 15:00 1158025051 Telge SIBK - IBK Köping 9 - 5 Michael Selg, Niklas Mothander Wasa Sporthall
2011-11-26 15:00 1158025052 Tyresö Trollbäcken IBK - Södertälje IBK 4 - 4 Frida Lanzaro, Emma Ahlqvist Strandhallen
2011-11-26 16:00 1158025050 Hagfors IF - Täby FC 8 - 6 Kim Karlsson, Patrik Magnusson Älvstrandshallen
2011-11-27 13:00 1158025053 Linköping IBK - Kristinehamns IBF 13 - 1 Shari Tingman, Leif Borglund Folkungahallen
2011-11-27 14:00 1158025054 Örebro SK Söder - Skattkärrs IK 2 - 6 Josefine Hedelind, Christher Johansson Mellringehallen
2011-11-27 16:00 1158025049 IBK Lockerud Mariestad - Hässelby SK IBK 2 - 3 e.förl. Peter Eriksson, Kari Karke ICA-kvantum hallen, Mariestad
2011-12-03 14:00 1158025057 Kristinehamns IBF - Telge SIBK 2 - 5 Lars Fridell, Marco Mustonen Brogårdshallen
2011-12-03 16:00 1158025058 Skattkärrs IK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 7 Julie Williams, Josefin Nilsson Colorama Arena
2011-12-03 16:30 1158025059 Hässelby SK IBK - Linköping IBK 5 - 4 e.förl. Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Hässelbyhallen
2011-12-04 13:00 1158025060 Täby FC - Örebro SK Söder 6 - 7 e.förl. Michael Selg, Niklas Mothander Innebandyhallen Täby
2011-12-04 16:00 1158025055 IBK Köping - IBK Lockerud Mariestad 4 - 5 Janika Aho, Michaela Pålsson
2011-12-11 13:00 1158025056 Södertälje IBK - Hagfors IF 2 - 9 Mats Jonsson, Anders Westerberg Wasa Sporthall
2011-12-17 13:00 1158025065 Linköping IBK - Skattkärrs IK 6 - 0 Parya Rad, Hampus Sethfors Linköpings Sporthall
2011-12-17 14:00 1158025066 Örebro SK Söder - Kristinehamns IBF 5 - 3 Lars-Göran Lind, Stefan Envall Mellringehallen
2011-12-17 15:00 1158025063 Telge SIBK - Södertälje IBK 3 - 4 Peter Kirch, Arash Sohrevardi Wasa Sporthall
2011-12-17 15:00 1158025064 Tyresö Trollbäcken IBK - IBK Köping 3 - 4 Emma Ahlqvist, Frida Lanzaro Strandhallen
2011-12-17 16:00 1158025061 IBK Lockerud Mariestad - Täby FC 6 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert ICA-kvantum hallen, Mariestad
2011-12-17 16:00 1158025062 Hagfors IF - Hässelby SK IBK 2 - 8 Victor Holmberg, Robin Karke Älvstrandshallen
2011-12-20 19:30 1158025069 Telge SIBK - Hässelby SK IBK 4 - 5 Mats Korpi, Peter Kirch Wasa Sporthall
2011-12-20 19:30 1158025070 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC 3 - 8 Hampus Sethfors, Parya Rad Strandhallen
2011-12-21 19:00 1158025072 Örebro SK Söder - Södertälje IBK 1 - 9 Mathias Stegrud, Peter Eriksson Mellringehallen
2011-12-21 20:00 1158025068 Hagfors IF - Skattkärrs IK 9 - 2 Thomas Pettersson, Anders Fredriksson Älvstrandshallen
2012-01-08 13:00 1158025071 Linköping IBK - IBK Köping 10 - 5 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Folkungahallen
2012-02-21 20:00 1158025067 IBK Lockerud Mariestad - Kristinehamns IBF 11 - 0 Hampus Sethfors, Parya Rad ICA-kvantum hallen, Mariestad
2012-01-03 19:30 1158025074 Kristinehamns IBF - Hagfors IF 2 - 8 Johan Friman, Daniel Monander Brogårdshallen
2012-01-04 19:00 1158025076 Hässelby SK IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 1 Niklas Mothander, Michael Selg Hässelbyhallen
2012-01-04 19:30 1158025077 Södertälje IBK - Linköping IBK 2 - 10 Parya Rad, Hampus Sethfors Wasa Sporthall
2012-01-04 19:30 1158025078 IBK Köping - Örebro SK Söder 6 - 3 David Berger, Tobias Berger
2012-01-04 20:00 1158025073 Skattkärrs IK - IBK Lockerud Mariestad 2 - 3 e.förl. Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Colorama Arena
2012-01-08 13:00 1158025075 Täby FC - Telge SIBK 5 - 7 Arash Sohrevardi, Shari Tingman Tibblehallen
2012-01-14 14:00 1158025084 Örebro SK Söder - Hässelby SK IBK 3 - 7 Anders Westerberg, Mats Jonsson Mellringehallen
2012-01-14 15:00 1158025080 Telge SIBK - Skattkärrs IK 5 - 2 Josefine Hedelind, Jessica Olsson Wasa Sporthall
2012-01-14 15:00 1158025082 Tyresö Trollbäcken IBK - Kristinehamns IBF 15 - 6 Mats Korpi, Peter Kirch Strandhallen
2012-01-14 16:00 1158025079 Hagfors IF - IBK Köping 7 - 5 Tobias Berger, David Berger Älvstrandshallen
2012-01-15 13:00 1158025083 Linköping IBK - Täby FC 10 - 4 Josefine Hedelind, Jessica Olsson Folkungahallen
2012-01-15 16:00 1158025081 IBK Lockerud Mariestad - Södertälje IBK 5 - 1 Martin Larsson, Sven Persson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2012-01-21 14:00 1158025089 Kristinehamns IBF - Täby FC 2 - 5 Tobias Berger, David Berger Brogårdshallen
2012-01-21 15:00 1158025085 Telge SIBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 4 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Wasa Sporthall
2012-01-21 15:00 1158025087 Tyresö Trollbäcken IBK - Örebro SK Söder 13 - 2 Shari Tingman, Leif Borglund Strandhallen
2012-01-21 16:00 1158025090 Skattkärrs IK - Södertälje IBK 5 - 4 Henrik Jansson, Andreas Jansson Colorama Arena
2012-01-22 13:00 1158025086 Linköping IBK - Hagfors IF 9 - 1 Peter Eriksson, Kari Karke Folkungahallen
2012-01-22 17:30 1158025088 IBK Köping - Hässelby SK IBK 2 - 6 Therese Jensen, Sandra Andersson
2012-01-28 13:00 1158025094 Hässelby SK IBK - Kristinehamns IBF 3 - 0 Peter Kirch, Mats Korpi Hässelbyhallen
2012-01-28 13:00 1158025096 Skattkärrs IK - IBK Köping 4 - 6 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Colorama Arena
2012-01-28 16:00 1158025091 Hagfors IF - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 7 Erik Lundgren, Johnny Lindberg Älvstrandshallen
2012-01-28 16:00 1158025092 IBK Lockerud Mariestad - Linköping IBK 4 - 6 Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2012-01-29 14:00 1158025095 Södertälje IBK - Täby FC 4 - 5 e.förl. Shari Tingman, Leif Borglund Wasa Sporthall
2012-01-29 17:00 1158025093 Örebro SK Söder - Telge SIBK 1 - 16 Daniel Södergren, Håkan Thunman Mellringehallen
2012-02-08 20:00 1158025097 IBK Lockerud Mariestad - Hagfors IF 11 - 2 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén ICA-kvantum hallen, Mariestad
2012-02-09 19:30 1158025101 IBK Köping - Södertälje IBK 3 - 2 Leif Borglund, Arash Sohrevardi
2012-02-10 20:00 1158025100 Kristinehamns IBF - Skattkärrs IK 6 - 5 e.förl. Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Brogårdshallen
2012-02-11 13:00 1158025102 Hässelby SK IBK - Täby FC 2 - 5 Lars Lundberg, Johan Krispinsson Hässelbyhallen
2012-02-12 13:00 1158025099 Linköping IBK - Örebro SK Söder 13 - 0 Hampus Sethfors, Parya Rad Folkungahallen
2012-02-14 19:30 1158025098 Telge SIBK - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 7 Michael Selg, Peter Hagelin Wasa Sporthall
2012-02-18 14:00 1158025105 Örebro SK Söder - Hagfors IF 1 - 19 Josefine Hedelind, Jessica Olsson Mellringehallen
2012-02-18 15:00 1158025103 Tyresö Trollbäcken IBK - IBK Lockerud Mariestad 8 - 4 Christer Jacobsson, Björn Söderström Strandhallen
2012-02-19 13:00 1158025104 Linköping IBK - Telge SIBK 4 - 0 David Berger, Tobias Berger Folkungahallen
2012-02-19 13:00 1158025108 Täby FC - Skattkärrs IK 13 - 3 Shari Tingman, Leif Borglund Innebandyhallen Täby
2012-02-19 14:00 1158025107 Södertälje IBK - Hässelby SK IBK 3 - 5 Mathias Stegrud, Arash Sohrevardi Wasa Sporthall
2012-02-19 17:30 1158025106 Kristinehamns IBF - IBK Köping 3 - 8 Kari Karke, Peter Eriksson Brogårdshallen
2012-02-25 14:00 1158025109 Örebro SK Söder - IBK Lockerud Mariestad 2 - 4 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Mellringehallen
2012-02-25 15:00 1158025111 Tyresö Trollbäcken IBK - Linköping IBK 1 - 5 Emma Ahlqvist, Frida Lanzaro Strandhallen
2012-02-25 16:00 1158025110 Hagfors IF - Telge SIBK 8 - 6 Daniel Monander, Johan Friman Älvstrandshallen
2012-02-25 16:45 1158025112 Skattkärrs IK - Hässelby SK IBK 1 - 7 Pierre Malmgren, Percy Lundkvist Colorama Arena
2012-02-26 13:00 1158025113 Täby FC - IBK Köping 5 - 3 Frida Lanzaro, Emma Ahlqvist Tibblehallen
2012-02-26 15:00 1158025114 Södertälje IBK - Kristinehamns IBF 4 - 3 Roger Öfversten, Johan Jäderlund Wasa Sporthall
2012-03-03 13:00 1158025115 Hässelby SK IBK - IBK Lockerud Mariestad 3 - 5 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Hässelbyhallen
2012-03-03 14:00 1158025119 Kristinehamns IBF - Linköping IBK 0 - 13 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Brogårdshallen
2012-03-03 16:00 1158025117 IBK Köping - Telge SIBK 6 - 0 Kari Karke, Peter Eriksson
2012-03-04 13:00 1158025116 Täby FC - Hagfors IF 9 - 3 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Tibblehallen
2012-03-04 14:00 1158025118 Södertälje IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 3 Mats Jonsson, Anders Westerberg Wasa Sporthall
2012-03-04 16:45 1158025120 Skattkärrs IK - Örebro SK Söder 11 - 2 Daniel Monander, Johan Friman Colorama Arena
2012-03-10 14:00 1158025122 Hagfors IF - Södertälje IBK 5 - 4 Johan Friman, Daniel Monander Älvstrandshallen
2012-03-10 14:00 1158025126 Örebro SK Söder - Täby FC 3 - 10 Marco Mustonen, Lars Fridell Mellringehallen
2012-03-10 15:00 1158025123 Telge SIBK - Kristinehamns IBF 8 - 0 Johan Ståhl, Tobias Sonesson Wasa Sporthall
2012-03-10 15:00 1158025124 Tyresö Trollbäcken IBK - Skattkärrs IK 6 - 4 Parya Rad, Michaela Pålsson Strandhallen
2012-03-10 16:00 1158025121 IBK Lockerud Mariestad - IBK Köping 7 - 4 Peter Holmgren, Patrick Limé ICA-kvantum hallen, Mariestad
2012-03-11 13:00 1158025125 Linköping IBK - Hässelby SK IBK 7 - 3 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Folkungahallen
2012-03-18 16:00 1158025127 Täby FC - IBK Lockerud Mariestad 5 - 9 Michaela Pålsson, Parya Rad Tibblehallen
2012-03-18 16:00 1158025128 Hässelby SK IBK - Hagfors IF 5 - 7 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Hässelbyhallen
2012-03-18 16:00 1158025129 Södertälje IBK - Telge SIBK 4 - 1 Peter Eriksson, Kari Karke Wasa Sporthall
2012-03-18 16:00 1158025130 IBK Köping - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Josefin Nilsson, Julie Williams
2012-03-18 16:00 1158025131 Skattkärrs IK - Linköping IBK 1 - 11 Henrik Jansson, Andreas Jansson Colorama Arena
2012-03-18 16:00 1158025132 Kristinehamns IBF - Örebro SK Söder 12 - 2 Tobias Berger, David Berger Brogårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Linköping IBK 22 21 1 (0) 0 182-54 128 64
2. Hässelby SK IBK 22 14 4 (2) 4 118-64 54 48
3. IBK Lockerud Mariestad 22 13 5 (1) 4 124-73 51 45
4. Täby FC 22 12 3 (1) 7 141-107 34 40
5. Hagfors IF 22 13 0 (0) 9 145-118 27 39
6. Telge SIBK 22 11 2 (1) 9 117-96 21 36
7. Tyresö Trollbäcken IBK 22 9 2 (1) 11 117-113 4 30
8. IBK Köping 22 9 1 (0) 12 98-96 2 28
9. Södertälje IBK 22 8 3 (1) 11 82-92 -10 28
10. Skattkärrs IK 22 4 5 (0) 13 76-132 -56 17
11. Örebro SK Söder 22 2 1 (1) 19 48-196 -148 8
12. Kristinehamns IBF 22 1 3 (1) 18 65-172 -107 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 1 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-23 19:00 1158024002 IBF Dalen - Umeå City IBK 2 - 5 Thomas Jonsson, Therese Jensen Umeå Energi Arena Väst
2011-09-25 16:00 1158024001 RIG Umeå IBF - IKSU Ungdom 3 - 4 Malin Larsson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2011-09-28 19:30 1158024008 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 3 - 5 Linn Saveman, Malin Larsson Umeå Energi Arena Väst
2011-09-29 20:00 1158024007 IKSU Ungdom - Umeå City IBK 2 - 4 Linn Saveman, Malin Larsson IKSU Sport
2011-10-01 13:00 1158024009 Skellefteå Innebandy IF - FBC Uppsala 3 - 6 Therese Jensen, Sandra Andersson Eddahallen
2011-10-01 14:00 1158024003 Gävle GIK - Örnsköldsvik IBK 10 - 3 Peter Palmelius, Stefan Öberg Träffen Arena
2011-10-01 16:00 1158024010 Vindelns IF - FBC Uppsala Ungdom 7 - 1 Malin Larsson, Linn Saveman FC Vindeln
2011-10-01 16:30 1158024004 Sandvikens AIK - Jemtland Innebandy 2 - 0 Shari Tingman, Leif Borglund Arena Jernvallen
2011-10-02 11:00 1158024006 Sandvikens AIK - Örnsköldsvik IBK 5 - 3 Sven Hammerin, Pierre Borghoff Arena Jernvallen
2011-10-02 12:00 1158024012 Vindelns IF - FBC Uppsala 4 - 8 Therese Jensen, Sandra Andersson FC Vindeln
2011-10-02 13:00 1158024011 Skellefteå Innebandy IF - FBC Uppsala Ungdom 9 - 2 Pär Wårell, Lars Lundberg Eddahallen
2011-10-02 14:00 1158024005 Gävle GIK - Jemtland Innebandy 9 - 0 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Träffen Arena
2011-10-07 19:00 1158024018 Örnsköldsvik IBK - Vindelns IF 2 - 2 Mikael Körning, Peter Kallin Skyttis Arena
2011-10-08 13:00 1158024017 Jemtland Innebandy - Skellefteå Innebandy IF 3 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Torvallaskolans sporthall
2011-10-08 14:00 1158024013 FBC Uppsala - IKSU Ungdom 3 - 6 Janika Aho, Michaela Pålsson Allianshallen A
2011-10-08 14:00 1158024015 RIG Umeå IBF - Gävle GIK 3 - 4 e.förl. Peter Poopuu, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2011-10-08 17:00 1158024014 FBC Uppsala Ungdom - IBF Dalen 0 - 2 Michaela Pålsson, Janika Aho Allianshallen A
2011-10-08 17:00 1158024016 Umeå City IBK - Sandvikens AIK 5 - 0 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst
2011-10-15 16:30 1158024022 Sandvikens AIK - RIG Umeå IBF 2 - 5 Håkan Thunman, Daniel Södergren Arena Jernvallen
2011-10-15 16:30 1158024023 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå Innebandy IF 8 - 3 Dennis Wall, Anders Nilsson Skyttis Arena
2011-10-15 17:00 1158024019 Umeå City IBK - FBC Uppsala 4 - 6 Lars Lundberg, Johan Krispinsson Umeå Energi Arena Väst
2011-10-15 17:00 1158024020 IKSU Ungdom - FBC Uppsala Ungdom 4 - 3 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Umeå Energi Arena Öst
2011-10-15 17:00 1158024021 Gävle GIK - IBF Dalen 2 - 3 Mårten Hanold, Anders Fredriksson Träffen Arena
2011-10-16 12:30 1158024024 Jemtland Innebandy - Vindelns IF 1 - 12 Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2011-10-20 19:30 1158024030 Vindelns IF - RIG Umeå IBF 5 - 6 Ludwig Broadhall, Robert Nordin FC Vindeln
2011-10-22 13:30 1158024032 FBC Uppsala Ungdom - Jemtland Innebandy 5 - 7 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2011-10-22 14:00 1158024028 IKSU Ungdom - Sandvikens AIK 3 - 2 e.förl. Therese Jensen, Sandra Andersson IKSU Sport
2011-10-22 16:30 1158024031 FBC Uppsala - Örnsköldsvik IBK 7 - 2 Shari Tingman, Arash Sohrevardi Allianshallen A
2011-10-22 17:00 1158024027 Umeå City IBK - Gävle GIK 4 - 5 Linn Saveman, Malin Larsson Umeå Energi Arena Öst
2011-10-23 11:00 1158024025 FBC Uppsala Ungdom - Örnsköldsvik IBK 4 - 5 Parya Rad, Hampus Sethfors Allianshallen A
2011-10-23 12:00 1158024029 IBF Dalen - Skellefteå Innebandy IF 2 - 9 Linn Saveman, Malin Larsson Umeå Energi Arena Öst
2011-10-23 13:30 1158024026 FBC Uppsala - Jemtland Innebandy 13 - 1 Parya Rad, Hampus Sethfors Allianshallen A
2011-10-25 19:30 1158024033 Skellefteå Innebandy IF - IKSU Ungdom 4 - 2 Sandra Andersson, Therese Jensen Eddahallen
2011-10-25 19:30 1158024036 Gävle GIK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 2 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Träffen Arena
2011-10-25 20:00 1158024035 RIG Umeå IBF - Umeå City IBK 6 - 5 e.förl. Peter Poopuu, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2011-10-27 19:00 1158024037 Sandvikens AIK - FBC Uppsala 1 - 5 Peter Hagelin, Michael Selg Arena Jernvallen
2011-11-09 19:30 1158024034 IBF Dalen - Vindelns IF 2 - 5 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2011-11-12 12:30 1158024040 Jemtland Innebandy - IKSU Ungdom 7 - 11 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Östersunds sporthall
2011-11-12 14:00 1158024039 Örnsköldsvik IBK - Umeå City IBK 4 - 3 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Skyttis Arena
2011-11-12 14:00 1158024045 FBC Uppsala - IBF Dalen 9 - 2 Josefin Nilsson, Julie Williams Allianshallen A
2011-11-12 16:00 1158024041 Skellefteå Innebandy IF - Gävle GIK 1 - 2 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Eddahallen
2011-11-12 16:00 1158024042 Vindelns IF - Sandvikens AIK 3 - 5 Malin Larsson, Linn Saveman FC Vindeln
2011-11-12 17:00 1158024038 FBC Uppsala Ungdom - RIG Umeå IBF 1 - 11 Josefin Nilsson, Julie Williams Allianshallen A
2011-11-13 13:00 1158024043 Skellefteå Innebandy IF - Sandvikens AIK 1 - 3 Therese Edin, Frida Nilsson Eddahallen
2011-11-13 13:00 1158024044 Vindelns IF - Gävle GIK 3 - 5 Therese Jensen, Sandra Andersson FC Vindeln
2011-11-19 14:00 1158024048 IBF Dalen - Jemtland Innebandy 9 - 4 Sandra Andersson, Therese Jensen Umeå Energi Arena Öst
2011-11-19 17:00 1158024046 RIG Umeå IBF - FBC Uppsala 5 - 3 Sandra Andersson, Therese Jensen Umeå Energi Arena Väst
2011-11-19 17:00 1158024047 Umeå City IBK - FBC Uppsala Ungdom 6 - 1 Ludwig Broadhall, Malin Larsson Umeå Energi Arena Öst
2011-11-20 12:00 1158024049 IKSU Ungdom - Örnsköldsvik IBK 5 - 4 Thomas Jonsson, Peter Poopuu IKSU Sport
2011-11-26 13:00 1158024052 Umeå City IBK - Vindelns IF 5 - 7 Dennis Wall, Anders Nilsson Umeå Energi Arena Väst
2011-11-26 14:00 1158024050 Gävle GIK - IKSU Ungdom 4 - 3 Julie Williams, Josefin Nilsson Träffen Arena
2011-11-26 15:00 1158024051 Sandvikens AIK - IBF Dalen 6 - 3 Daniel Södergren, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2011-11-26 15:30 1158024054 Jemtland Innebandy - Örnsköldsvik IBK 2 - 3 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Östersunds sporthall
2011-11-26 16:00 1158024053 RIG Umeå IBF - Skellefteå Innebandy IF 5 - 4 Anders Nilsson, Dennis Wall Umeå Energi Arena Väst
2011-11-29 18:00 1158024060 Sandvikens AIK - Gävle GIK 3 - 11 Daniel Dufvenberg, Jörgen Andersson Arena Jernvallen
2011-11-29 19:00 1158024055 Jemtland Innebandy - RIG Umeå IBF 1 - 12 Dennis Wall, Anders Nilsson Östersunds sporthall
2011-11-29 19:00 1158024059 FBC Uppsala - FBC Uppsala Ungdom 10 - 1 Michaela Pålsson, Janika Aho Allianshallen A
2011-11-29 19:30 1158024057 Skellefteå Innebandy IF - Umeå City IBK 3 - 2 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Eddahallen
2011-12-01 19:00 1158024056 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen 5 - 8 Peter Kallin, Mikael Körning Skyttis Arena
2011-12-01 20:00 1158024058 IKSU Ungdom - Vindelns IF 4 - 1 Thomas Jonsson, Peter Poopuu IKSU Sport
2011-12-03 11:00 1158024066 FBC Uppsala Ungdom - Sandvikens AIK 3 - 2 Edwin Simonian, Peter Hagelin Allianshallen A
2011-12-03 13:00 1158024062 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 2 - 5 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Öst
2011-12-03 14:00 1158024065 Gävle GIK - FBC Uppsala 4 - 3 e.förl. Michael Selg, Niklas Mothander Träffen Arena
2011-12-03 16:00 1158024061 Umeå City IBK - Jemtland Innebandy 1 - 2 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2011-12-07 19:30 1158024063 Vindelns IF - Skellefteå Innebandy IF 4 - 5 e.förl. Roland Alexandersson, Linn Saveman FC Vindeln
2011-12-07 20:00 1158024064 IBF Dalen - IKSU Ungdom 3 - 2 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2011-12-13 20:00 1158024068 Umeå City IBK - IBF Dalen 1 - 5 Linn Saveman, Malin Larsson Umeå Energi Arena Väst
2011-12-15 20:00 1158024067 IKSU Ungdom - RIG Umeå IBF 4 - 5 Frida Nilsson, Therese Edin IKSU Sport
2011-12-17 12:30 1158024074 Jemtland Innebandy - Sandvikens AIK 4 - 3 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Östersunds sporthall
2011-12-17 13:30 1158024070 FBC Uppsala Ungdom - Vindelns IF 4 - 3 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2011-12-17 14:00 1158024073 Örnsköldsvik IBK - Gävle GIK 2 - 9 Frida Nilsson, Therese Edin Skyttis Arena
2011-12-17 16:00 1158024069 FBC Uppsala - Skellefteå Innebandy IF 5 - 4 e.förl. Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2011-12-17 16:00 1158024077 Umeå City IBK - IKSU Ungdom 4 - 3 Anders Nilsson, Dennis Wall Umeå Energi Arena Väst
2011-12-18 11:00 1158024071 FBC Uppsala Ungdom - Skellefteå Innebandy IF 3 - 5 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Allianshallen A
2011-12-18 13:30 1158024072 FBC Uppsala - Vindelns IF 9 - 6 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Allianshallen A
2011-12-18 13:30 1158024076 Örnsköldsvik IBK - Sandvikens AIK 5 - 3 Dennis Wall, Anders Nilsson Skyttis Arena
2011-12-18 14:00 1158024075 Jemtland Innebandy - Gävle GIK 3 - 11 Roger Lundbäck, Urban Henrixon Östersunds sporthall
2011-12-19 20:00 1158024078 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 6 - 4 Peter Kallin, Mikael Körning Umeå Energi Arena Väst
2012-01-13 19:00 1158024084 Vindelns IF - Örnsköldsvik IBK 7 - 1 Sandra Andersson, Therese Jensen FC Vindeln
2012-01-14 14:00 1158024081 Gävle GIK - RIG Umeå IBF 4 - 2 Anders Holm, Jörgen Olsson Träffen Arena
2012-01-14 15:00 1158024082 Sandvikens AIK - Umeå City IBK 10 - 2 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Arena Jernvallen
2012-01-14 16:45 1158024079 IKSU Ungdom - FBC Uppsala 6 - 5 Linn Saveman, Malin Larsson IKSU Sport
2012-01-14 17:00 1158024080 IBF Dalen - FBC Uppsala Ungdom 8 - 1 Sandra Andersson, Therese Jensen Umeå Energi Arena Öst
2012-01-15 17:00 1158024083 Skellefteå Innebandy IF - Jemtland Innebandy 1 - 2 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Eddahallen
2012-01-21 14:00 1158024085 FBC Uppsala - Umeå City IBK 4 - 0 Hampus Sethfors, Josefin Nilsson Allianshallen A
2012-01-21 17:00 1158024086 FBC Uppsala Ungdom - IKSU Ungdom 3 - 5 Josefin Nilsson, Hampus Sethfors Allianshallen A
2012-01-21 17:00 1158024087 IBF Dalen - Gävle GIK 5 - 3 Linn Saveman, Malin Larsson Umeå Energi Arena Väst
2012-01-21 17:00 1158024088 RIG Umeå IBF - Sandvikens AIK 11 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Umeå Energi Arena Öst
2012-01-22 14:00 1158024090 Vindelns IF - Jemtland Innebandy 8 - 3 Linn Saveman, Malin Larsson FC Vindeln
2012-01-22 16:00 1158024089 Skellefteå Innebandy IF - Örnsköldsvik IBK 10 - 2 Anders Nilsson, Dennis Wall Eddahallen
2012-01-25 20:00 1158024098 RIG Umeå IBF - Vindelns IF 12 - 3 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2012-01-28 14:00 1158024095 Gävle GIK - Umeå City IBK 7 - 4 Patrik Magnusson, Kim Karlsson Träffen Arena
2012-01-28 14:30 1158024096 Sandvikens AIK - IKSU Ungdom 1 - 8 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Hoforshallen
2012-01-28 15:30 1158024092 Jemtland Innebandy - FBC Uppsala Ungdom 5 - 2 Anders Nilsson, Dennis Wall Torvallaskolans sporthall
2012-01-28 16:00 1158024091 Örnsköldsvik IBK - FBC Uppsala 4 - 7 Therese Edin, Frida Nilsson Skyttis Arena
2012-01-29 13:00 1158024093 Örnsköldsvik IBK - FBC Uppsala Ungdom 10 - 2 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Skyttis Arena
2012-01-29 13:00 1158024094 Jemtland Innebandy - FBC Uppsala 2 - 6 Dennis Wall, Anders Nilsson Torvallaskolans sporthall
2012-01-29 14:00 1158024097 Skellefteå Innebandy IF - IBF Dalen 2 - 3 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen
2012-02-07 19:30 1158024100 Vindelns IF - IBF Dalen 4 - 2 Peter Poopuu, Ludwig Broadhall FC Vindeln
2012-02-08 19:00 1158024102 FBC Uppsala Ungdom - Gävle GIK 1 - 9 Henrik Isberg, Lars Gustafsson Allianshallen A
2012-02-08 20:00 1158024101 Umeå City IBK - RIG Umeå IBF 5 - 7 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2012-02-09 19:00 1158024103 FBC Uppsala - Sandvikens AIK 8 - 2 Michaela Pålsson, Josefin Nilsson Allianshallen A
2012-02-09 20:00 1158024099 IKSU Ungdom - Skellefteå Innebandy IF 2 - 6 Sandra Andersson, Therese Jensen IKSU Sport
2012-02-18 14:00 1158024104 Gävle GIK - Skellefteå Innebandy IF 10 - 1 Patrik Magnusson, Kim Karlsson Träffen Arena
2012-02-18 14:00 1158024110 Umeå City IBK - Örnsköldsvik IBK 3 - 6 Linn Saveman, Malin Larsson Umeå Energi Arena Öst
2012-02-18 15:00 1158024105 Sandvikens AIK - Vindelns IF 4 - 5 e.förl. Michaela Pålsson, Parya Rad Arena Jernvallen
2012-02-18 17:00 1158024108 IBF Dalen - FBC Uppsala 4 - 2 Dennis Wall, Anders Nilsson Umeå Energi Arena Väst
2012-02-18 17:00 1158024109 RIG Umeå IBF - FBC Uppsala Ungdom 14 - 0 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Öst
2012-02-19 13:00 1158024106 Sandvikens AIK - Skellefteå Innebandy IF 1 - 6 Michaela Pålsson, Parya Rad Arena Jernvallen
2012-02-19 14:00 1158024107 Gävle GIK - Vindelns IF 3 - 2 Kim Karlsson, Patrik Magnusson Träffen Arena
2012-02-19 15:30 1158024111 IKSU Ungdom - Jemtland Innebandy 5 - 6 e.förl. Linn Saveman, Malin Larsson IKSU Sport
2012-02-25 12:30 1158024114 Jemtland Innebandy - IBF Dalen 7 - 2 Dennis Wall, Anders Nilsson Östersunds sporthall
2012-02-25 13:00 1158024115 Örnsköldsvik IBK - IKSU Ungdom 10 - 2 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Skyttis Arena
2012-02-25 14:00 1158024112 FBC Uppsala - RIG Umeå IBF 2 - 4 Josefin Nilsson, Julie Williams Allianshallen A
2012-02-25 17:00 1158024113 FBC Uppsala Ungdom - Umeå City IBK 2 - 5 Josefin Nilsson, Julie Williams Allianshallen A
2012-03-02 19:30 1158024118 Vindelns IF - Umeå City IBK 4 - 5 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind FC Vindeln
2012-03-03 13:00 1158024119 Skellefteå Innebandy IF - RIG Umeå IBF 7 - 1 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Eddahallen
2012-03-03 14:00 1158024120 Örnsköldsvik IBK - Jemtland Innebandy 8 - 3 Peter Kallin, Mikael Körning Skyttis Arena
2012-03-03 17:00 1158024116 IKSU Ungdom - Gävle GIK 4 - 12 Robert Nordin, Ludwig Broadhall Umeå Energi Arena Öst
2012-03-03 17:00 1158024117 IBF Dalen - Sandvikens AIK 4 - 3 Linn Saveman, Malin Larsson Umeå Energi Arena Väst
2012-03-09 19:30 1158024124 Vindelns IF - IKSU Ungdom 8 - 9 Therese Jensen, Sandra Andersson FC Vindeln
2012-03-10 13:00 1158024123 Umeå City IBK - Skellefteå Innebandy IF 3 - 2 Sandra Andersson, Therese Jensen Umeå Energi Arena Öst
2012-03-10 14:00 1158024125 FBC Uppsala Ungdom - FBC Uppsala 1 - 12 Mathias Stegrud, Arash Sohrevardi Allianshallen A
2012-03-10 14:00 1158024126 Gävle GIK - Sandvikens AIK 10 - 1 Kim Karlsson, Patrik Magnusson Träffen Arena
2012-03-11 12:00 1158024122 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK 4 - 7 Sandra Andersson, Therese Jensen Umeå Energi Arena Väst
2012-03-11 15:00 1158024121 RIG Umeå IBF - Jemtland Innebandy 10 - 2 Linn Saveman, Malin Larsson Vildmannahallen
2012-03-18 13:00 1158024130 IKSU Ungdom - IBF Dalen 5 - 2 Frida Nilsson, Therese Edin IKSU Sport
2012-03-18 16:00 1158024127 Jemtland Innebandy - Umeå City IBK 5 - 6 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Östersunds sporthall
2012-03-18 16:00 1158024128 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 6 - 4 Anders Nilsson, Dennis Wall Skyttis Arena
2012-03-18 16:00 1158024129 Skellefteå Innebandy IF - Vindelns IF 7 - 2 Therese Jensen, Sandra Andersson Eddahallen
2012-03-18 16:00 1158024131 FBC Uppsala - Gävle GIK 2 - 5 Anders Westerberg, Mats Jonsson Allianshallen A
2012-03-18 16:00 1158024132 Sandvikens AIK - FBC Uppsala Ungdom 9 - 6 Daniel Södergren, Håkan Thunman Arena Jernvallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Gävle GIK 22 18 2 (2) 2 143-55 88 58
2. RIG Umeå IBF 22 15 2 (1) 5 139-79 60 48
3. FBC Uppsala 22 14 2 (1) 6 135-71 64 45
4. Skellefteå Innebandy IF 22 11 2 (1) 9 98-73 25 36
5. Örnsköldsvik IBK 22 11 2 (1) 9 105-105 0 36
6. IKSU Ungdom 22 11 2 (1) 9 99-100 -1 36
7. IBF Dalen 22 11 0 (0) 11 82-93 -11 33
8. Umeå City IBK 22 9 2 (0) 11 82-93 -11 29
9. Vindelns IF 22 7 3 (1) 12 105-103 2 25
10. Sandvikens AIK 22 7 2 (0) 13 73-111 -38 23
11. Jemtland Innebandy 22 6 1 (1) 15 70-144 -74 20
12. FBC Uppsala Ungdom 22 2 0 (0) 20 48-152 -104 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 1 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-21 19:00 1158026002 Pixbo Wallenstam IBF - Ale IBF 9 - 4 Thomas Andersson, Johan Hällgren Wallenstamhallen
2011-09-24 15:00 1158026003 Olofströms IBK - Tvååkers IBK 6 - 2 Rickard Nilsson, Jan Lord Olofströms Sporthall
2011-09-25 14:00 1158026004 IK SödraDal - Warberg IC 3 - 3 Klas Sjölin, Mattias Linell Lunds Idrottshall
2011-09-25 15:30 1158026001 Malmhaug KFUM IBF - IBF Älvstranden 1 - 7 Ola Nilsson, Roger Persson Kulladals Sporthall
2011-09-25 16:00 1158026006 Östra SK Jönköping - FBC Kalmarsund 5 - 4 Per Pettersson, Mikael Wikberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-09-25 17:30 1158026005 Fröjereds IF - Hovshaga AIF 5 - 1 Patrik Trofast, Fredrik Dalén Sparbankshallen, T-holm
2011-10-01 15:00 1158026010 FBC Kalmarsund - IK SödraDal 2 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Färjehallen
2011-10-01 15:00 1158026012 Ale IBF - Östra SK Jönköping 6 - 1 Tobias Sandblom, Marcus Gustafsson Ale Kulturrum
2011-10-01 16:00 1158026007 Tvååkers IBK - IBF Älvstranden 3 - 9 Josefine Hedelind, Jessica Olsson Brearedshallen
2011-10-01 16:00 1158026009 Hovshaga AIF - Olofströms IBK 3 - 5 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Hovshaga Sporthall
2011-10-02 16:00 1158026008 Warberg IC - Pixbo Wallenstam IBF 12 - 1 Jessica Olsson, Josefine Hedelind Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2011-10-29 15:30 1158026011 Malmhaug KFUM IBF - Fröjereds IF 2 - 6 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Kulladals Sporthall
2011-10-08 13:00 1158026013 IBF Älvstranden - Ale IBF 12 - 1 Per Pettersson, Christian Jensen Lundbystrand
2011-10-08 15:00 1158026015 Olofströms IBK - Warberg IC 2 - 8 Ulf Åberg, Per Elofsson Olofströms Sporthall
2011-10-08 16:45 1158026016 IK SödraDal - Tvååkers IBK 10 - 0 Rickard Nilsson, Jan Lord Lunds Idrottshall
2011-10-09 13:00 1158026014 Pixbo Wallenstam IBF - Malmhaug KFUM IBF 4 - 8 Andreas Lybacken, Stefan Olsson Wallenstamhallen
2011-10-09 15:00 1158026017 Fröjereds IF - FBC Kalmarsund 4 - 3 Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Sparbankshallen, T-holm
2011-10-09 16:00 1158026018 Östra SK Jönköping - Hovshaga AIF 4 - 5 e.förl. Anders Blomqvist, Anders Lindqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-10-13 19:45 1158026021 Malmhaug KFUM IBF - Olofströms IBK 1 - 2 Jan Lord, Rickard Nilsson Kulladals Sporthall
2011-10-15 15:00 1158026022 Ale IBF - IK SödraDal 1 - 7 Johan Myhr, Peter Bergstrand Ale Kulturrum
2011-10-15 16:00 1158026019 Hovshaga AIF - IBF Älvstranden 1 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Hovshaga Sporthall
2011-10-15 16:00 1158026023 Tvååkers IBK - Fröjereds IF 2 - 4 Marcus Gustafsson, Mats Andersson Brearedshallen
2011-10-16 16:00 1158026020 FBC Kalmarsund - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 5 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Kalmar Sporthall A-hall
2011-10-16 16:00 1158026024 Warberg IC - Östra SK Jönköping 24 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2011-10-22 13:00 1158026025 IBF Älvstranden - FBC Kalmarsund 6 - 4 Simon Broman, Daniel Jakobsen Lundbystrand
2011-10-22 13:00 1158026026 Pixbo Wallenstam IBF - Hovshaga AIF 2 - 8 Robin Boqvist, Andreas Lybacken Wallenstamhallen
2011-10-22 15:00 1158026027 Olofströms IBK - Ale IBF 6 - 5 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Olofströms Sporthall
2011-10-22 15:00 1158026029 Fröjereds IF - Warberg IC 3 - 7 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Sparbankshallen, T-holm
2011-10-23 15:45 1158026028 IK SödraDal - Malmhaug KFUM IBF 3 - 1 Rickard Nilsson, Jan Lord Lunds Idrottshall
2011-10-23 16:00 1158026030 Östra SK Jönköping - Tvååkers IBK 6 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-10-26 19:00 1158026032 FBC Kalmarsund - Olofströms IBK 7 - 2 Johan Magnusson, Jack Falkenström Kalmar Sporthall A-hall
2011-10-26 19:00 1158026033 Warberg IC - IBF Älvstranden 2 - 5 Johan Myhr, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2011-10-27 19:30 1158026031 Tvååkers IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 6 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Brearedshallen
2011-10-27 20:00 1158026035 Fröjereds IF - Ale IBF 4 - 3 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Sparbankshallen, T-holm
2011-10-29 16:00 1158026034 Hovshaga AIF - IK SödraDal 5 - 2 Anders Lindqvist, Anders Blomqvist Hovshaga Sporthall
2011-11-06 15:30 1158026036 Malmhaug KFUM IBF - Östra SK Jönköping 1 - 3 Daniel Jakobsen, Simon Broman Kulladals Sporthall
2011-11-12 13:00 1158026037 IBF Älvstranden - Olofströms IBK 4 - 2 Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Lundbystrand
2011-11-12 13:00 1158026038 Pixbo Wallenstam IBF - Fröjereds IF 6 - 3 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Wallenstamhallen
2011-11-12 15:00 1158026041 Ale IBF - Hovshaga AIF 2 - 2 Josefine Hedelind, Jessica Olsson Ale Kulturrum
2011-11-12 15:30 1158026040 Malmhaug KFUM IBF - Tvååkers IBK 4 - 4 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Kulladals Sporthall
2011-11-13 16:00 1158026039 Östra SK Jönköping - IK SödraDal 1 - 6 Thomas Andersson, Johan Hällgren Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-11-13 16:00 1158026042 Warberg IC - FBC Kalmarsund 2 - 5 Josefine Hedelind, Jessica Olsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2011-11-19 15:00 1158026045 Olofströms IBK - Östra SK Jönköping 4 - 2 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Olofströms Sporthall
2011-11-19 16:00 1158026046 Hovshaga AIF - Malmhaug KFUM IBF 4 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Hovshaga Sporthall
2011-11-19 16:30 1158026048 Tvååkers IBK - FBC Kalmarsund 4 - 8 Rickard Nilsson, Jan Lord Brearedshallen
2011-11-20 13:45 1158026043 IK SödraDal - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 Jack Falkenström, Johan Magnusson Lunds Idrottshall
2011-11-20 15:00 1158026044 Fröjereds IF - IBF Älvstranden 8 - 7 Thomas Andersson, Johan Hällgren Sparbankshallen, T-holm
2011-11-20 15:00 1158026047 Ale IBF - Warberg IC 0 - 10 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Bohushallen
2011-11-26 13:00 1158026053 Tvååkers IBK - Hovshaga AIF 2 - 4 Jonas Hansson, Robin Boqvist Brearedshallen
2011-11-26 14:00 1158026054 FBC Kalmarsund - Ale IBF 9 - 2 Jack Falkenström, Johan Magnusson Färjehallen
2011-11-26 15:00 1158026049 Olofströms IBK - Fröjereds IF 3 - 5 Ulf Åberg, Per Elofsson Olofströms Sporthall
2011-11-26 15:30 1158026052 Malmhaug KFUM IBF - Warberg IC 1 - 6 Simon Broman, Daniel Jakobsen Kulladals Sporthall
2011-11-27 13:00 1158026050 IBF Älvstranden - IK SödraDal 4 - 5 Johan Myhr, Peter Bergstrand Lundbystrand
2011-11-27 13:00 1158026051 Pixbo Wallenstam IBF - Östra SK Jönköping 7 - 3 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Wallenstamhallen
2011-11-30 19:00 1158026055 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Älvstranden 5 - 2 Per Pettersson, Mikael Wikberg Wallenstamhallen
2011-11-30 20:00 1158026057 Östra SK Jönköping - Fröjereds IF 3 - 8 Stefan Hultqvist, Robert Dahlslätt Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-12-03 15:00 1158026058 Ale IBF - Malmhaug KFUM IBF 1 - 2 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Ale Kulturrum
2011-12-03 16:00 1158026059 Warberg IC - Tvååkers IBK 8 - 4 Martin Larsson, Sven Persson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2011-12-04 13:45 1158026056 IK SödraDal - Olofströms IBK 8 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Lunds Idrottshall
2011-12-09 20:00 1158026060 FBC Kalmarsund - Hovshaga AIF 6 - 4 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Kalmar Sporthall A-hall
2011-12-17 15:00 1158026062 Olofströms IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 2 Jack Falkenström, Johan Magnusson Olofströms Sporthall
2011-12-17 15:00 1158026063 Fröjereds IF - IK SödraDal 2 - 8 Thomas Andersson, Johan Hällgren Sparbankshallen, T-holm
2011-12-17 15:30 1158026064 Malmhaug KFUM IBF - FBC Kalmarsund 2 - 6 Emelie Lindkvist, Annie Ankarberg Kulladals Sporthall
2011-12-17 16:00 1158026065 Tvååkers IBK - Ale IBF 2 - 1 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Brearedshallen
2011-12-17 16:00 1158026066 Hovshaga AIF - Warberg IC 2 - 4 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Hovshaga Sporthall
2011-12-18 19:00 1158026061 IBF Älvstranden - Östra SK Jönköping 4 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Lundbystrand
2011-12-10 16:00 1158026069 Tvååkers IBK - Olofströms IBK 7 - 4 Johan Myhr, Peter Bergstrand Brearedshallen
2011-12-10 17:30 1158026067 IBF Älvstranden - Malmhaug KFUM IBF 7 - 2 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Lundbystrand
2011-12-21 19:00 1158026070 Warberg IC - IK SödraDal 4 - 2 Jonas Hansson, Robin Boqvist Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2011-12-21 19:00 1158026072 FBC Kalmarsund - Östra SK Jönköping 5 - 2 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Färjehallen
2011-12-21 20:00 1158026068 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 7 Marcus Gustafsson, Mats Andersson Ale Kulturrum
2011-12-21 20:00 1158026071 Hovshaga AIF - Fröjereds IF 5 - 4 Jack Falkenström, Johan Magnusson Hovshaga Sporthall
2012-01-03 20:00 1158026078 Östra SK Jönköping - Ale IBF 7 - 4 Stefan Hultqvist, Robert Dahlslätt Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-01-04 19:00 1158026075 Olofströms IBK - Hovshaga AIF 5 - 7 Per Elofsson, Ulf Åberg Olofströms Sporthall
2012-01-04 20:00 1158026073 IBF Älvstranden - Tvååkers IBK 5 - 2 Peter Bergstrand, Johan Myhr Lundbystrand
2012-01-08 14:00 1158026076 IK SödraDal - FBC Kalmarsund 8 - 2 Daniel Jakobsen, Simon Broman Lunds Idrottshall
2012-01-08 17:00 1158026077 Fröjereds IF - Malmhaug KFUM IBF 9 - 4 Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Sparbankshallen, T-holm
2012-01-25 19:00 1158026074 Pixbo Wallenstam IBF - Warberg IC 3 - 8 Thomas Andersson, Johan Hällgren Wallenstamhallen
2012-01-14 13:00 1158026082 Tvååkers IBK - IK SödraDal 4 - 5 e.förl. Ola Nilsson, Roger Persson Brearedshallen
2012-01-14 15:00 1158026079 Ale IBF - IBF Älvstranden 1 - 7 Johan Myhr, Peter Bergstrand Ale Kulturrum
2012-01-14 15:30 1158026080 Malmhaug KFUM IBF - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 4 Dennie Lind, Peter Kellgren Kulladals Sporthall
2012-01-14 16:00 1158026081 Warberg IC - Olofströms IBK 10 - 1 Marcus Gustafsson, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2012-01-14 16:00 1158026084 Hovshaga AIF - Östra SK Jönköping 5 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Hovshaga Sporthall
2012-01-15 14:00 1158026083 FBC Kalmarsund - Fröjereds IF 5 - 4 e.förl. Tomas Akthagen, Bengt Andersson Färjehallen
2012-01-21 13:00 1158026085 IBF Älvstranden - Hovshaga AIF 3 - 2 Jessica Olsson, Josefine Hedelind Lundbystrand
2012-01-21 15:00 1158026087 Olofströms IBK - Malmhaug KFUM IBF 6 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Olofströms Sporthall
2012-01-21 16:45 1158026088 IK SödraDal - Ale IBF 11 - 1 Tony Hellborg, Martin Persson Lunds Idrottshall
2012-01-22 13:00 1158026086 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Kalmarsund 2 - 2 Josefine Hedelind, Jessica Olsson Wallenstamhallen
2012-01-22 15:00 1158026089 Fröjereds IF - Tvååkers IBK 3 - 3 David Geiser, Henrik Nilsson Sparbankshallen, T-holm
2012-01-22 16:00 1158026090 Östra SK Jönköping - Warberg IC 1 - 10 Anders Lindqvist, Anders Blomqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-01-28 15:00 1158026093 Ale IBF - Olofströms IBK 5 - 6 e.förl. Thomas Andersson, Johan Hällgren Ale Kulturrum
2012-01-28 15:30 1158026094 Malmhaug KFUM IBF - IK SödraDal 4 - 3 e.förl. Magnus Dandanell, Roger Persson Kulladals Sporthall
2012-01-28 16:00 1158026091 FBC Kalmarsund - IBF Älvstranden 5 - 6 Lars-Göran Harlin, Johan Cronqvist Kalmar Sporthall A-hall
2012-01-28 16:00 1158026092 Hovshaga AIF - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 5 Johan Magnusson, Jack Falkenström Hovshaga Sporthall
2012-01-28 16:30 1158026096 Tvååkers IBK - Östra SK Jönköping 7 - 7 David Geiser, Henrik Nilsson Brearedshallen
2012-01-29 16:00 1158026095 Warberg IC - Fröjereds IF 9 - 1 Ulf Åberg, Per Elofsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2012-02-04 16:30 1158026100 IK SödraDal - Hovshaga AIF 3 - 1 Daniel Böcker, Tony Holmer Killebäckshallen
2012-02-05 17:00 1158026102 Östra SK Jönköping - Malmhaug KFUM IBF 5 - 6 e.förl. Stefan Hultqvist, Robert Dahlslätt Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-02-08 19:00 1158026097 Pixbo Wallenstam IBF - Tvååkers IBK 5 - 7 Stefan Olsson, Andreas Lybacken Wallenstamhallen
2012-02-08 19:00 1158026098 Olofströms IBK - FBC Kalmarsund 6 - 1 Per Elofsson, Ulf Åberg Olofströms Sporthall
2012-02-08 20:00 1158026099 IBF Älvstranden - Warberg IC 2 - 8 Robin Boqvist, Jonas Hansson Lundbystrand
2012-02-08 20:00 1158026101 Ale IBF - Fröjereds IF 3 - 13 Peter Bergstrand, Johan Myhr Ale Kulturrum
2012-02-18 13:00 1158026106 Tvååkers IBK - Malmhaug KFUM IBF 3 - 5 Jan Lord, Rickard Nilsson Brearedshallen
2012-02-18 15:00 1158026103 Olofströms IBK - IBF Älvstranden 4 - 6 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Olofströms Sporthall
2012-02-18 15:00 1158026108 FBC Kalmarsund - Warberg IC 2 - 7 Ulf Åberg, Per Elofsson Kalmar Sporthall A-hall
2012-02-18 16:00 1158026107 Hovshaga AIF - Ale IBF 4 - 1 Anders Blomqvist, Anders Lindqvist Hovshaga Sporthall
2012-02-19 11:45 1158026105 IK SödraDal - Östra SK Jönköping 11 - 1 Ola Nilsson, Roger Persson Lunds Idrottshall
2012-02-19 15:00 1158026104 Fröjereds IF - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 6 e.förl. Martin Larsson, Sven Persson Sparbankshallen, T-holm
2012-02-12 13:00 1158026110 IBF Älvstranden - Fröjereds IF 5 - 6 e.förl. Per Elofsson, Ulf Åberg Lundbystrand
2012-02-25 15:00 1158026114 FBC Kalmarsund - Tvååkers IBK 5 - 6 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Färjehallen
2012-02-25 15:30 1158026112 Malmhaug KFUM IBF - Hovshaga AIF 5 - 3 Rickard Nilsson, Jan Lord Kulladals Sporthall
2012-02-25 16:00 1158026113 Warberg IC - Ale IBF 15 - 1 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2012-02-26 16:00 1158026109 Pixbo Wallenstam IBF - IK SödraDal 2 - 5 Måns Löfgren, Jonas Hansson Wallenstamhallen
2012-02-26 16:00 1158026111 Östra SK Jönköping - Olofströms IBK 4 - 5 Per Elofsson, Ulf Åberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-03-03 15:00 1158026115 Fröjereds IF - Olofströms IBK 5 - 4 Roger Zahnér, Janne Vattfors Sparbankshallen, T-holm
2012-03-03 15:00 1158026120 Ale IBF - FBC Kalmarsund 4 - 11 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Ale Kulturrum
2012-03-03 16:00 1158026119 Hovshaga AIF - Tvååkers IBK 6 - 1 Per Elofsson, Ulf Åberg Hovshaga Sporthall
2012-03-04 13:45 1158026116 IK SödraDal - IBF Älvstranden 5 - 6 Per Elofsson, Ulf Åberg Lunds Idrottshall
2012-03-04 16:00 1158026117 Östra SK Jönköping - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 9 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-03-04 16:00 1158026118 Warberg IC - Malmhaug KFUM IBF 16 - 1 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2012-03-07 20:00 1158026121 IBF Älvstranden - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 3 Johan Hällgren, Per Pettersson Lundbystrand
2012-03-08 20:00 1158026123 Fröjereds IF - Östra SK Jönköping 7 - 8 e.förl. Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sparbankshallen, T-holm
2012-03-10 15:00 1158026122 Olofströms IBK - IK SödraDal 3 - 5 Per Elofsson, Ulf Åberg Olofströms Sporthall
2012-03-10 15:30 1158026124 Malmhaug KFUM IBF - Ale IBF 11 - 1 Roger Persson, Ola Nilsson Kulladals Sporthall
2012-03-10 16:00 1158026125 Tvååkers IBK - Warberg IC 0 - 12 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Brearedshallen
2012-03-10 16:00 1158026126 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund 2 - 6 Bengt Andersson, Jonas Widenstedt Hovshaga Sporthall
2012-03-18 16:00 1158026127 Östra SK Jönköping - IBF Älvstranden 4 - 10 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-03-18 16:00 1158026128 Pixbo Wallenstam IBF - Olofströms IBK 4 - 2 Mats Andersson, Marcus Gustafsson Wallenstamhallen
2012-03-18 16:00 1158026129 IK SödraDal - Fröjereds IF 16 - 3 Daniel Jakobsen, Simon Broman Lunds Idrottshall
2012-03-18 16:00 1158026130 FBC Kalmarsund - Malmhaug KFUM IBF 8 - 0 Per Elofsson, Ulf Åberg Färjehallen
2012-03-18 16:00 1158026131 Ale IBF - Tvååkers IBK 2 - 6 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Bohushallen
2012-03-18 16:00 1158026132 Warberg IC - Hovshaga AIF 7 - 0 Stefan Olsson, Måns Löfgren Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Warberg IC 22 19 1 (0) 2 192-43 149 58
2. IK SödraDal 22 16 3 (1) 3 132-55 77 52
3. IBF Älvstranden 22 17 1 (0) 4 126-77 49 52
4. Fröjereds IF 22 11 5 (2) 6 114-113 1 40
5. FBC Kalmarsund 22 11 2 (1) 9 114-87 27 36
6. Pixbo Wallenstam IBF 22 9 4 (0) 9 98-105 -7 31
7. Hovshaga AIF 22 8 3 (1) 11 77-80 -3 28
8. Olofströms IBK 22 8 2 (1) 12 84-104 -20 27
9. Malmhaug KFUM IBF 22 5 5 (2) 12 72-111 -39 22
10. Tvååkers IBK 22 5 4 (0) 13 77-125 -48 19
11. Östra SK Jönköping 22 4 4 (1) 14 78-152 -74 17
12. Ale IBF 22 1 2 (0) 19 50-162 -112 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis