P13B (00-) (2013/14)

Gruppspel
P13B (00-)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-05 10:00 1317560185 IFK Dannemora/Ö - Bålsta FBC 9 - 3 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Österby Sim o Sporthall
2013-10-05 10:00 1317560188 Almunge IK - IS Saga 2 3 - 5 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Almunge Sporthall
2013-10-06 10:40 1317560186 Stenhagens KK röd (3) - Enköpings IBK /ST 2 6 - 1 Jacob Granberg, Marcus Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2013-10-06 11:10 1317560183 Rasbo IK - IK Sirius IBK 2 - 8 Albin Forsberg, Miodrag Djuric Hall 2000
2013-10-06 13:00 1317560184 AF Aktivera Innebandy - Midas IBK 6 - 9 Jan-Olov Cederholm, Leif Ericsson Aspenhallen
2013-10-06 14:00 1317560187 IBK Roslagen - SK Vide 3 - 6 Anders Leander, Victor Flemström Sportcentrum
2013-10-12 10:45 1317560189 Bålsta FBC - Rasbo IK 6 - 2 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2013-10-12 13:05 1317560191 SK Vide - IFK Dannemora/Ö 9 - 5 Timo Palokangas, Georgios Papadakis Alsike sporthall
2013-10-12 14:20 1317560193 IK Sirius IBK - IBK Roslagen 13 - 0 Thomas Tanskanen, Idah Orebrand Allianshallen C
2013-10-13 09:40 1317560192 IS Saga 2 - Stenhagens KK röd (3) 9 - 1 Pierre Engström, Miodrag Djuric Allianshallen B
2013-10-13 11:00 1317560194 AF Aktivera Innebandy - Almunge IK 6 - 5 Jan-Olov Cederholm, Fredrik Longgren Aspenhallen
2013-10-13 12:00 1317560190 Enköpings IBK /ST 2 - Midas IBK 1 - 29 Christophe Ruziga, Rasmus Pehkonen S:t Ilianshallen
2013-10-19 10:00 1317560200 Almunge IK - SK Vide 4 - 10 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Almunge Sporthall
2013-10-19 12:00 1317560197 IFK Dannemora/Ö - Enköpings IBK /ST 2 13 - 1 Miodrag Djuric, Oskar Wallin Österby Sim o Sporthall
2013-10-19 13:30 1317560196 Midas IBK - IK Sirius IBK 5 - 11 Lars Karlsson, Jan-Olov Cederholm Hallstaviks Sporthall
2013-10-19 17:30 1317560198 Stenhagens KK röd (3) - Bålsta FBC 6 - 1 Leif Ericsson, Ingemar Bodin Stenhagen BoKC
2013-10-20 10:00 1317560195 Rasbo IK - AF Aktivera Innebandy 4 - 2 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Hall 2000
2013-10-20 18:00 1317560199 IBK Roslagen - IS Saga 2 8 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Sportcentrum
2013-10-26 12:45 1317560205 Bålsta FBC - IBK Roslagen 3 - 4 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Fridegårdsskolan
2013-10-26 13:05 1317560201 SK Vide - Rasbo IK 8 - 1 Emma Holmqvist, Tony Nyberg Alsike sporthall
2013-10-27 09:40 1317560202 IS Saga 2 - Midas IBK 5 - 4 Idah Orebrand, Olle Isacsson Allianshallen B
2013-10-27 11:00 1317560204 AF Aktivera Innebandy - Stenhagens KK röd (3) 4 - 0 Jan-Olov Cederholm, Erik Palmertz Aspenhallen
2013-10-27 13:00 1317560206 Enköpings IBK /ST 2 - Almunge IK 9 - 5 Thomas Stenman, Lennart Eilestam S:t Ilianshallen
2013-10-27 18:00 1317560203 IK Sirius IBK - IFK Dannemora/Ö 16 - 7 Georgios Papadakis, Victor Flemström Allianshallen C
2013-11-02 10:30 1317560212 Almunge IK - Bålsta FBC OW (0 - 5) Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2013-11-02 11:00 1317560209 IFK Dannemora/Ö - AF Aktivera Innebandy 6 - 4 Leif Ericsson, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2013-11-02 11:30 1317560208 Midas IBK - SK Vide 4 - 5 Georgios Papadakis, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2013-11-02 16:15 1317560207 Rasbo IK - IS Saga 2 1 - 1 Georgios Papadakis, Albin Forsberg Hall 2000
2013-11-03 15:00 1317560211 IBK Roslagen - Enköpings IBK /ST 2 4 - 4 Kjell Andersson, Victor Flemström Roslagsskolan
2013-11-03 17:50 1317560210 Stenhagens KK röd (3) - IK Sirius IBK 1 - 11 Victor Flemström, Linda Gustafsson Stenhagenskolans Sporthall
2013-11-09 12:10 1317560214 IS Saga 2 - IFK Dannemora/Ö 7 - 4 Nikolina Bolander, Idah Orebrand Allianshallen C
2013-11-09 12:30 1317560213 Bålsta FBC - Midas IBK 6 - 11 Erik Rosvall, Ed Grinde Fridegårdsskolan
2013-11-09 13:25 1317560215 Enköpings IBK /ST 2 - Rasbo IK 5 - 4 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg S:t Ilianshallen
2013-11-09 15:20 1317560216 SK Vide - Stenhagens KK röd (3) 9 - 2 Emma Holmqvist, Olivia Classon Alsike sporthall
2013-11-10 09:40 1317560218 IK Sirius IBK - Almunge IK 11 - 6 Georgios Papadakis, Simon Hillerius Öberg Allianshallen B
2013-12-15 11:00 1317560217 IBK Roslagen - AF Aktivera Innebandy 4 - 6 Anders Leander, Jarmo Kuusisto Roslagsskolan
2013-11-16 11:20 1317560224 Enköpings IBK /ST 2 - IS Saga 2 8 - 7 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg S:t Ilianshallen
2013-11-16 11:30 1317560220 Midas IBK - IBK Roslagen 7 - 2 Lars Karlsson, Kjell Andersson Hallstaviks Sporthall
2013-11-16 12:00 1317560223 AF Aktivera Innebandy - SK Vide 4 - 5 Leif Ericsson, Erik Palmertz Aspenhallen
2013-11-16 15:40 1317560221 Almunge IK - Stenhagens KK röd (3) 5 - 2 Oliver Halvarsson, Sarah Ejderskog Almunge Sporthall
2013-11-17 10:00 1317560219 Rasbo IK - IFK Dannemora/Ö 2 - 11 Georgios Papadakis, Vesa Petterson Hall 2000
2013-11-17 15:10 1317560222 IK Sirius IBK - Bålsta FBC 11 - 1 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen B
2013-11-23 10:00 1317560227 IFK Dannemora/Ö - Almunge IK 3 - 5 Leif Ericsson, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2013-11-23 11:30 1317560230 Bålsta FBC - IS Saga 2 3 - 5 Erik Rosvall, Theodor Jonsson Fridegårdsskolan
2013-11-24 14:20 1317560225 Stenhagens KK röd (3) - Midas IBK 3 - 9 Simon Hillerius Öberg, Timo Palokangas Stenhagenskolans Sporthall
2013-11-24 15:00 1317560226 IBK Roslagen - Rasbo IK 8 - 2 Kjell Andersson, Georgios Papadakis Sportcentrum
2013-11-24 15:45 1317560229 AF Aktivera Innebandy - Enköpings IBK /ST 2 10 - 5 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius Aspenhallen
2013-11-28 17:30 1317560228 SK Vide - IK Sirius IBK 3 - 8 Victor Flemström, Tony Nyberg Alsike sporthall
2013-11-30 11:00 1317560231 IFK Dannemora/Ö - IBK Roslagen 5 - 7 Fredrik Longgren, Jonathan Kumlin Österby Sim o Sporthall
2013-11-30 11:00 1317560233 Midas IBK - Almunge IK 9 - 5 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2013-11-30 11:30 1317560236 IS Saga 2 - AF Aktivera Innebandy 7 - 7 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2013-11-30 13:15 1317560235 Bålsta FBC - SK Vide 3 - 6 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Fridegårdsskolan
2013-12-01 11:10 1317560232 Rasbo IK - Stenhagens KK röd (3) 3 - 2 Fabian Fahimi, Jonathan Kumlin Hall 2000
2013-12-01 15:30 1317560234 IK Sirius IBK - Enköpings IBK /ST 2 9 - 3 Jan-Olov Cederholm, Tony Nyberg Allianshallen C
2013-12-07 11:30 1317560237 Midas IBK - Rasbo IK 5 - 3 Arvid Englund, Rikard Ohlström Hallstaviks Sporthall
2013-12-07 12:30 1317560241 Enköpings IBK /ST 2 - Bålsta FBC 6 - 6 Miodrag Djuric, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2013-12-07 12:40 1317560240 AF Aktivera Innebandy - IK Sirius IBK 2 - 4 Victor Flemström, Tony Nyberg Aspenhallen
2013-12-07 13:10 1317560239 Almunge IK - IBK Roslagen 7 - 1 Pierre Engström, Johan Hällström Almunge Sporthall
2013-12-07 13:10 1317560242 IS Saga 2 - SK Vide 10 - 6 Christer Andersson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2013-12-07 16:45 1317560238 Stenhagens KK röd (3) - IFK Dannemora/Ö 6 - 2 Jacob Granberg, Marcus Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2013-12-14 10:50 1317560246 IK Sirius IBK - IS Saga 2 3 - 3 Emma Holmqvist, Nikki Classon Allianshallen C
2013-12-14 11:30 1317560244 IFK Dannemora/Ö - Midas IBK 5 - 10 Bo Pettersson Loklint, Johan Hällström Österby Sim o Sporthall
2013-12-14 12:45 1317560247 Bålsta FBC - AF Aktivera Innebandy 2 - 7 Joakim Lönnberg, Rikard Ohlström Fridegårdsskolan
2013-12-14 14:15 1317560248 SK Vide - Enköpings IBK /ST 2 14 - 3 Vesa Petterson, Nikolina Bolander Alsike sporthall
2013-12-15 11:10 1317560243 Rasbo IK - Almunge IK 6 - 8 Ian Engblom, Miodrag Djuric Hall 2000
2013-12-21 13:00 1317560245 IBK Roslagen - Stenhagens KK röd (3) 3 - 1 Kjell Andersson, Lars Karlsson Sportcentrum
2014-01-11 10:45 1317560250 Midas IBK - AF Aktivera Innebandy 4 - 6 Jörgen Olsson, Anders Holm Hallstaviks Sporthall
2014-01-11 14:30 1317560251 Bålsta FBC - IFK Dannemora/Ö 8 - 6 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2014-01-11 15:25 1317560253 SK Vide - IBK Roslagen 10 - 2 Lars Halvarsson, Lars Karlsson Alsike sporthall
2014-01-12 10:00 1317560252 Enköpings IBK /ST 2 - Stenhagens KK röd (3) 1 - 7 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg S:t Ilianshallen
2014-01-14 18:00 1317560249 IK Sirius IBK - Rasbo IK 8 - 2 Lucas Mörk, Simon Hillerius Öberg Allianshallen B
2014-01-14 19:10 1317560254 IS Saga 2 - Almunge IK 9 - 3 Lucas Mörk, Simon Hillerius Öberg Allianshallen B
2013-12-08 12:00 1317560256 Midas IBK - Enköpings IBK /ST 2 16 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Hallstaviks Sporthall
2014-01-16 17:30 1317560255 Rasbo IK - Bålsta FBC 8 - 5 Anton Kindlund, Jonas Backman Hall 2000
2014-01-18 11:30 1317560257 IFK Dannemora/Ö - SK Vide 7 - 7 Olle Isacsson, Oskar Wallin Österby Sim o Sporthall
2014-01-18 11:45 1317560260 Almunge IK - AF Aktivera Innebandy 3 - 2 Lars Karlsson, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2014-01-19 10:50 1317560258 Stenhagens KK röd (3) - IS Saga 2 2 - 6 Wictoria Fahimi, Simon Hillerius Öberg Stenhagenskolans Sporthall
2014-01-19 12:00 1317560259 IBK Roslagen - IK Sirius IBK 2 - 4 Anders Ståhlberg, Roland Carlsson Sportcentrum
2014-01-25 11:20 1317560263 Enköpings IBK /ST 2 - IFK Dannemora/Ö 7 - 12 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2014-01-25 14:30 1317560264 Bålsta FBC - Stenhagens KK röd (3) 3 - 2 Arvid Englund, Christophe Ruziga Fridegårdsskolan
2014-01-25 16:40 1317560266 SK Vide - Almunge IK 6 - 5 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Alsike sporthall
2014-01-26 09:40 1317560262 IK Sirius IBK - Midas IBK 6 - 6 Nikolina Bolander, Simon Hillerius Öberg Allianshallen B
2014-01-26 13:10 1317560265 IS Saga 2 - IBK Roslagen 6 - 3 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen B
2014-02-15 10:00 1317560261 AF Aktivera Innebandy - Rasbo IK 7 - 3 Leif Ericsson, Jan-Olov Cederholm Aspenhallen
2014-02-01 10:10 1317560268 Midas IBK - IS Saga 2 1 - 9 Jarmo Kuusisto, Per-Olof Svensson Hallstaviks Sporthall
2014-02-01 11:30 1317560269 IFK Dannemora/Ö - IK Sirius IBK 3 - 5 Anders Leander, Thomas Tanskanen Österby Sim o Sporthall
2014-02-01 13:20 1317560272 Almunge IK - Enköpings IBK /ST 2 14 - 4 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2014-02-02 11:10 1317560267 Rasbo IK - SK Vide 3 - 5 Lucas Mörk, Jonathan Kumlin Hall 2000
2014-02-02 11:50 1317560270 Stenhagens KK röd (3) - AF Aktivera Innebandy 7 - 5 Sharee Russell, Simon Hillerius Öberg Stenhagenskolans Sporthall
2014-02-02 12:00 1317560271 IBK Roslagen - Bålsta FBC 6 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander Roslagsskolan
2014-02-08 11:50 1317560277 Enköpings IBK /ST 2 - IBK Roslagen 2 - 11 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2014-02-08 13:00 1317560278 Bålsta FBC - Almunge IK 4 - 7 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2014-02-08 14:15 1317560274 SK Vide - Midas IBK 2 - 3 Lars Karlsson, Victor Flemström Alsike sporthall
2014-02-08 20:10 1317560276 IK Sirius IBK - Stenhagens KK röd (3) 7 - 3 Miodrag Djuric, Sharee Russell Allianshallen C
2014-02-09 13:00 1317560275 AF Aktivera Innebandy - IFK Dannemora/Ö 8 - 4 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Aspenhallen
2014-02-09 13:20 1317560273 IS Saga 2 - Rasbo IK 3 - 2 Simon Hillerius Öberg, Pontus Wirdby Allianshallen C
2014-02-11 18:00 1317560282 Stenhagens KK röd (3) - SK Vide 3 - 6 Georgios Papadakis, Nikolina Bolander Stenhagenskolans Sporthall
2014-02-15 11:00 1317560280 IFK Dannemora/Ö - IS Saga 2 3 - 9 Bo Pettersson Loklint, Sarah Ejderskog Österby Sim o Sporthall
2014-02-15 12:40 1317560279 Midas IBK - Bålsta FBC 12 - 2 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2014-02-15 12:40 1317560284 Almunge IK - IK Sirius IBK 2 - 8 Roland Carlsson, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2014-02-16 10:00 1317560281 Rasbo IK - Enköpings IBK /ST 2 2 - 1 Georgios Papadakis, Christoffer Stenlund Hall 2000
2014-02-23 14:30 1317560283 AF Aktivera Innebandy - IBK Roslagen 3 - 2 Tony Nyberg, Fredrik Longgren Aspenhallen
2014-03-01 11:30 1317560285 IFK Dannemora/Ö - Rasbo IK 8 - 6 Emma Holmqvist, Sarah Ejderskog Österby Sim o Sporthall
2014-03-01 14:45 1317560288 Bålsta FBC - IK Sirius IBK 0 - 10 Pontus Wirdby, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2014-03-01 16:35 1317560289 SK Vide - AF Aktivera Innebandy 2 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Alsike sporthall
2014-03-02 12:00 1317560290 IS Saga 2 - Enköpings IBK /ST 2 7 - 0 Per Ove Åman, Nikki Classon Allianshallen B
2014-03-02 13:00 1317560287 Stenhagens KK röd (3) - Almunge IK 4 - 5 Sharee Russell, Miodrag Djuric Stenhagenskolans Sporthall
2014-03-02 15:00 1317560286 IBK Roslagen - Midas IBK 7 - 4 Oliver Halvarsson, Fabian Fahimi Sportcentrum
2014-03-08 09:40 1317560293 Almunge IK - IFK Dannemora/Ö 10 - 3 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2014-03-08 09:40 1317560296 IS Saga 2 - Bålsta FBC 14 - 1 Simon Hillerius Öberg, Jasmin Telo Allianshallen B
2014-03-08 11:20 1317560295 Enköpings IBK /ST 2 - AF Aktivera Innebandy 1 - 4 Christophe Ruziga, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2014-03-08 13:30 1317560291 Midas IBK - Stenhagens KK röd (3) 7 - 3 Per-Olof Svensson, Roland Carlsson Hallstaviks Sporthall
2014-03-09 12:50 1317560292 Rasbo IK - IBK Roslagen 7 - 9 Lars Halvarsson, Vesa Petterson Hall 2000
2014-03-12 18:20 1317560294 IK Sirius IBK - SK Vide 6 - 2 Per-Olof Svensson, Sharee Russell Allianshallen B
2014-03-15 10:00 1317560302 AF Aktivera Innebandy - IS Saga 2 4 - 3 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2014-03-15 13:00 1317560297 IBK Roslagen - IFK Dannemora/Ö 11 - 6 Lars Karlsson, Andreas Mattsson Roslagsskolan
2014-03-15 14:15 1317560301 SK Vide - Bålsta FBC 7 - 4 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Alsike sporthall
2014-03-15 14:50 1317560300 Enköpings IBK /ST 2 - IK Sirius IBK 5 - 7 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2014-03-15 16:25 1317560298 Stenhagens KK röd (3) - Rasbo IK 1 - 6 Simon Hillerius Öberg, Nikolina Bolander Stenhagenskolans Sporthall
2014-03-23 10:30 1317560299 Almunge IK - Midas IBK 6 - 4 Jarmo Kuusisto, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2014-03-16 11:00 1317560304 IFK Dannemora/Ö - Stenhagens KK röd (3) 7 - 4 Fredrik Longgren, Ronnie Eriksson Österby Sim o Sporthall
2014-03-16 13:30 1317560303 Rasbo IK - Midas IBK 2 - 8 Albin Forsberg, Georgios Papadakis Hall 2000
2014-03-16 14:15 1317560308 SK Vide - IS Saga 2 5 - 5 Anders Leander, Mikael Rosenius Hälsohuset
2014-03-16 15:30 1317560306 IK Sirius IBK - AF Aktivera Innebandy 5 - 4 Lars Karlsson, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2014-03-16 15:30 1317560307 Bålsta FBC - Enköpings IBK /ST 2 9 - 2 Rasmus Pehkonen, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2014-03-16 18:00 1317560305 IBK Roslagen - Almunge IK 5 - 1 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Sportcentrum
2014-03-09 16:40 1317560313 AF Aktivera Innebandy - Bålsta FBC 20 - 0 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2014-03-22 11:30 1317560310 Midas IBK - IFK Dannemora/Ö 12 - 6 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2014-03-22 12:20 1317560309 Almunge IK - Rasbo IK 9 - 4 Georgios Papadakis, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2014-03-22 12:20 1317560314 Enköpings IBK /ST 2 - SK Vide 1 - 11 Christian Jensen, Christophe Ruziga S:t Ilianshallen
2014-03-22 15:30 1317560312 IS Saga 2 - IK Sirius IBK 2 - 3 Simon Hillerius Öberg, Nikolina Bolander Allianshallen C
2014-03-23 13:00 1317560311 Stenhagens KK röd (3) - IBK Roslagen 3 - 2 Niklas Arvidsson, Timo Palokangas Stenhagenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 22 20 2 0 174-64 110 62
2. SK Vide 22 15 2 5 144-90 54 47
3. IS Saga 2 22 14 4 4 136-75 61 46
4. Midas IBK 22 14 1 7 179-103 76 43
5. AF Aktivera Innebandy 22 13 1 8 125-85 40 40
6. Almunge IK 22 11 1 10 118-115 3 34
7. IBK Roslagen 22 11 1 10 104-109 -5 34
8. IFK Dannemora/ Ö 22 7 1 14 135-157 -22 22
9. Stenhagens KK röd (3) 22 6 0 16 69-112 -43 18
10. Rasbo IK 22 5 1 16 75-128 -53 16
11. Bålsta FBC 22 4 2 16 75-161 -86 14
12. Enköpings IBK / ST 2 22 3 2 17 72-207 -135 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis