Newbody Cup F14 (2014/15)

Gruppspel
Newbody Cup F14 Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-22 11:00 580860001 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF 1 - 8 Manuel Garzon, Mattias Karlsson FC Vindeln
2014-11-22 12:00 580860002 Sandåkerns SK - Obbola IK 4 - 1 Manuel Garzon, Mattias Karlsson FC Vindeln
2014-11-22 14:00 580860003 Gimonäs Umeå IF - Obbola IK 8 - 0 Manuel Garzon, Mattias Karlsson FC Vindeln
2014-11-22 15:00 580860004 Vindelns IF - Sandåkerns SK 5 - 2 Bengt Wass, Oscar Wass FC Vindeln
2014-11-22 17:00 580860005 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 2 - 3 Bengt Wass, Oscar Wass FC Vindeln
2014-11-22 18:00 580860006 Obbola IK - Vindelns IF 2 - 2 Bengt Wass, Oscar Wass FC Vindeln
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF 3 3 0 0 19-3 16 9
2. Vindelns IF 3 1 1 1 8-12 -4 4
3. Sandåkerns SK 3 1 0 2 8-9 -1 3
4. Obbola IK 3 0 1 2 3-14 -11 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-23 10:00 580869001 Skoghalls IBK - Karlstad IBF 5 - 0 Jörgen Grändefors, Simon Olsson Hammarö Arena
2014-11-23 10:00 580869002 SK Örnen - Kristinehamns IBF 3 - 6 Amanda Törner, Rebecca Söderholm Hammarö Arena B
2014-11-23 12:30 580869003 Karlstad IBF - Kristinehamns IBF 0 - 5 Amanda Törner, Rebecca Söderholm Hammarö Arena B
2014-11-23 12:30 580869004 Skoghalls IBK - SK Örnen 9 - 2 Adam Nilsson, Andreas Norberg Hammarö Arena
2014-11-23 15:00 580869005 SK Örnen - Karlstad IBF 5 - 0 Amanda Törner, Rebecca Söderholm Hammarö Arena B
2014-11-23 15:00 580869006 Kristinehamns IBF - Skoghalls IBK 1 - 8 Adam Nilsson, Andreas Norberg Hammarö Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skoghalls IBK 3 3 0 0 22-3 19 9
2. Kristinehamns IBF 3 2 0 1 12-11 1 6
3. SK Örnen 3 1 0 2 10-15 -5 3
4. Karlstad IBF 3 0 0 3 0-15 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-22 09:00 580870001 Lindås IBK - IK Zenith 4 - 0 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Salming Arena
2014-11-22 10:00 580870002 FBC Lerum - Landvetter IBK 2 - 3 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Salming Arena
2014-11-22 12:30 580870003 Lindås IBK - FBC Lerum 5 - 1 Adem Can, Johan Larsson Salming Arena
2014-11-22 13:30 580870004 IK Zenith - Landvetter IBK 1 - 6 Adem Can, Johan Larsson Salming Arena
2014-11-22 17:30 580870005 Landvetter IBK - Lindås IBK 2 - 5 Adam Kruse, Roger Zahnér Salming Arena
2014-11-22 18:30 580870006 FBC Lerum - IK Zenith 7 - 5 Adam Kruse, Roger Zahnér Salming Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås IBK 3 3 0 0 14-3 11 9
2. Landvetter IBK 3 2 0 1 11-8 3 6
3. FBC Lerum 3 1 0 2 10-13 -3 3
4. IK Zenith 3 0 0 3 6-17 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-23 09:00 580871001 Pixbo Wallenstam IBF-1 - Lindome IBK 1 - 4 Gustav Glansén, Adam Kruse Wallenstamhallen
2014-11-23 10:00 580871002 IBK Göteborg - IBK Alingsås 4 - 4 Gustav Glansén, Adam Kruse Wallenstamhallen
2014-11-23 12:00 580871003 Pixbo Wallenstam IBF-1 - IBK Göteborg 7 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2014-11-23 13:00 580871004 Lindome IBK - IBK Alingsås 8 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2014-11-23 15:00 580871005 IBK Alingsås - Pixbo Wallenstam IBF-1 1 - 8 Tony Cederholm, Oliver Engström Wallenstamhallen
2014-11-23 16:00 580871006 IBK Göteborg - Lindome IBK 2 - 3 Tony Cederholm, Oliver Engström Wallenstamhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK 3 3 0 0 15-5 10 9
2. Pixbo Wallenstam IBF-1 3 2 0 1 16-7 9 6
3. IBK Göteborg 3 0 1 2 8-14 -6 1
4. IBK Alingsås 3 0 1 2 7-20 -13 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-16 10:00 580872001 IBK Lockerud Mariestad - Östra SK Jönköping 5 - 3 Simon Bergbom, Madelene Wallin Börjesson UW-Elasthallen, Mariestad
2014-11-16 11:00 580872002 Husqvarna IK - Hovslätts IK 0 - 7 Simon Bergbom, Madelene Wallin Börjesson UW-Elasthallen, Mariestad
2014-11-16 13:00 580872003 Östra SK Jönköping - Hovslätts IK 0 - 3 Simon Bergbom, Madelene Wallin Börjesson UW-Elasthallen, Mariestad
2014-11-16 14:00 580872004 IBK Lockerud Mariestad - Husqvarna IK 9 - 0 Simon Bergbom, Madelene Wallin Börjesson UW-Elasthallen, Mariestad
2014-11-16 16:00 580872005 Husqvarna IK - Östra SK Jönköping 0 - 13 Simon Bergbom, Iza Hederdahl UW-Elasthallen, Mariestad
2014-11-16 17:00 580872006 Hovslätts IK - IBK Lockerud Mariestad 2 - 2 Simon Bergbom, Iza Hederdahl UW-Elasthallen, Mariestad
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Mariestad 3 2 1 0 16-5 11 7
2. Hovslätts IK 3 2 1 0 12-2 10 7
3. Östra SK Jönköping 3 1 0 2 16-8 8 3
4. Husqvarna IK 3 0 0 3 0-29 -29 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-22 09:00 580873001 Onsala IBK - Varla IBK 8 - 2 Tobias Herbertzon, Larry Herbertzon Presse Idrottshall
2014-11-22 10:00 580873002 Warberg IBF - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 7 Tobias Herbertzon, Larry Herbertzon Presse Idrottshall
2014-11-22 13:00 580873003 Varla IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 5 Robin Andersen, Marcus Yngvesson Presse Idrottshall
2014-11-22 14:00 580873004 Onsala IBK - Warberg IBF 4 - 3 Robin Andersen, Marcus Yngvesson Presse Idrottshall
2014-11-22 17:00 580873006 Pixbo Wallenstam IBF - Onsala IBK 7 - 5 Rebecka Zetterlund, Sofia Berntsson Presse Idrottshall
2014-11-22 18:00 580873005 Warberg IBF - Varla IBK 1 - 3 Rebecka Zetterlund, Sofia Berntsson Presse Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 3 3 0 0 19-7 12 9
2. Onsala IBK 3 2 0 1 17-12 5 6
3. Varla IBK 3 1 0 2 6-14 -8 3
4. Warberg IBF 3 0 0 3 5-14 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-29 08:30 580874001 Färjestadens IBK - Hovshaga AIF 4 - 3 Färjehallen
2014-11-29 09:40 580874002 IBK Vöikers - Värnamo IK 1 - 4 Färjehallen
2014-11-29 11:10 580874003 Hovshaga AIF - Värnamo IK 0 - 1 Färjehallen
2014-11-29 12:20 580874004 Färjestadens IBK - IBK Vöikers 7 - 3 Färjehallen
2014-11-29 13:50 580874005 IBK Vöikers - Hovshaga AIF 0 - 4 Färjehallen
2014-11-29 15:00 580874006 Värnamo IK - Färjestadens IBK 2 - 2 Färjehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Färjestadens IBK 3 2 1 0 13-8 5 7
2. Värnamo IK 3 2 1 0 7-3 4 7
3. Hovshaga AIF 3 1 0 2 7-5 2 3
4. IBK Vöikers 3 0 0 3 4-15 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-23 10:00 580875001 Olofströms IBK - Alvesta IBK 1 - 3 Olofströms Sporthall
2014-11-23 11:10 580875002 IK Stanstad - Malmhaug KFUM IBF 2 - 3 Olofströms Sporthall
2014-11-23 12:40 580875003 Alvesta IBK - Malmhaug KFUM IBF 4 - 4 Olofströms Sporthall
2014-11-23 13:50 580875004 Olofströms IBK - IK Stanstad 1 - 4 Olofströms Sporthall
2014-11-23 15:20 580875005 IK Stanstad - Alvesta IBK 2 - 4 Olofströms Sporthall
2014-11-23 16:30 580875006 Malmhaug KFUM IBF - Olofströms IBK 2 - 1 Olofströms Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alvesta IBK 3 2 1 0 11-7 4 7
2. Malmhaug KFUM IBF 3 2 1 0 9-7 2 7
3. IK Stanstad 3 1 0 2 8-8 0 3
4. Olofströms IBK 3 0 0 3 3-9 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-22 10:30 580861001 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen 5 - 2 Mikael Körning, Henrik Johansson Skyttis Arena
2014-11-22 14:30 580861002 IBF Dalen - Umeå City IBF 3 - 4 Javier Lindström, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2014-11-22 16:30 580861003 Umeå City IBF - Örnsköldsvik IBK 3 - 9 Göran Norberg, Andreas Nyman Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK 2 2 0 0 14-5 9 6
2. Umeå City IBF 2 1 0 1 7-12 -5 3
3. IBF Dalen 2 0 0 2 5-9 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-23 09:00 580862001 Strömsbro IF - Sandvikens AIK 3 - 0 Karim Boudiaf, Benjamin Ramires Givell Testebo Arena
2014-11-23 11:30 580862002 Söderhamns IBF - Ankarsvik BK 0 - 3 Karim Boudiaf, Benjamin Ramires Givell Testebo Arena
2014-11-23 14:00 580862003 Sandvikens AIK - Ankarsvik BK 2 - 3 Annicka Andersson, Tomas Hallenberg Testebo Arena
2014-11-23 15:15 580862004 Strömsbro IF - Söderhamns IBF 10 - 2 Annicka Andersson, Tomas Hallenberg Testebo Arena
2014-11-23 17:45 580862006 Ankarsvik BK - Strömsbro IF 1 - 4 Erik Linderdahl, Marcus Svedinger Testebo Arena
2014-11-23 19:00 580862005 Söderhamns IBF - Sandvikens AIK 6 - 4 Erik Linderdahl, Marcus Svedinger Testebo Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Strömsbro IF 3 3 0 0 17-3 14 9
2. Ankarsvik BK 3 2 0 1 7-6 1 6
3. Söderhamns IBF 3 1 0 2 8-17 -9 3
4. Sandvikens AIK 3 0 0 3 6-12 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-22 09:30 580863001 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 0 - 7 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2014-11-22 10:30 580863002 IBF Hedemora - Per-Ols IBF 2 - 1 Terje Severinsson, Henrik Hamberg Idre Fjäll Arena
2014-11-22 13:00 580863003 IBF Falun Ungdom - Per-Ols IBF 2 - 2 Henrik Hamberg, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2014-11-22 14:00 580863004 KAIS Mora UIF - IBF Hedemora 2 - 4 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2014-11-22 18:30 580863005 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 1 - 5 Henrik Hamberg, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2014-11-22 19:30 580863006 Per-Ols IBF - KAIS Mora UIF 4 - 0 Henrik Hamberg, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Ungdom 3 2 1 0 14-3 11 7
2. IBF Hedemora 3 2 0 1 7-8 -1 6
3. Per-Ols IBF 3 1 1 1 7-4 3 4
4. KAIS Mora UIF 3 0 0 3 2-15 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-22 12:00 580864001 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 1 , Emma Holmqvist Vattholma Sporthall
2014-11-22 13:00 580864002 IS Saga - Vaksala SK 3 - 0 , Emma Holmqvist Vattholma Sporthall
2014-11-22 14:30 580864003 FBC Uppsala Ungdom - Vaksala SK 2 - 2 , Emma Holmqvist Vattholma Sporthall
2014-11-22 15:30 580864004 Storvreta IBK - IS Saga 4 - 1 , Emma Holmqvist Vattholma Sporthall
2014-11-22 17:00 580864005 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 7 - 0 Christoffer Stenlund, Linda Gustafsson Vattholma Sporthall
2014-11-22 18:00 580864006 Vaksala SK - Storvreta IBK 3 - 1 Christoffer Stenlund, Linda Gustafsson Vattholma Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK 3 2 0 1 8-5 3 6
2. IS Saga 3 2 0 1 11-4 7 6
3. Vaksala SK 3 1 1 1 5-6 -1 4
4. FBC Uppsala Ungdom 3 0 1 2 3-12 -9 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-22 10:00 580865001 IBF Örebro Ungdom - IFK Arboga IBK ungdom 0 - 6 Joakim Björnstad, Tommy Nordin Idrottshuset, Örebro Plan 1
2014-11-22 10:00 580865002 Nykvarns IF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 2 Anna Palmqvist, Tony Wennberg Idrottshuset Örebro, Bollhall 2/Arenahallen
2014-11-22 12:45 580865003 IFK Arboga IBK ungdom - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 2 Anna Palmqvist, Tony Wennberg Idrottshuset Örebro, Bollhall 2/Arenahallen
2014-11-22 12:45 580865004 IBF Örebro Ungdom - Nykvarns IF 0 - 16 Joakim Björnstad, Tommy Nordin Idrottshuset, Örebro Plan 1
2014-11-22 15:15 580865005 Nykvarns IF - IFK Arboga IBK ungdom 6 - 2 Anna Palmqvist, Tony Wennberg Idrottshuset Örebro, Bollhall 2/Arenahallen
2014-11-22 15:15 580865006 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBF Örebro Ungdom 14 - 1 Joakim Björnstad, Tommy Nordin Idrottshuset, Örebro Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 3 2 1 0 24-4 20 7
2. Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 1 2 0 18-5 13 5
3. IFK Arboga IBK ungdom 3 1 1 1 10-8 2 4
4. IBF Örebro Ungdom 3 0 0 3 1-36 -35 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 12:00 580866001 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK 7 - 2 Vilhelm Nordström, Rebecca Staffas Ormingehallen
2014-09-13 13:15 580866002 Huddinge IK - Täby FC 2 - 4 Vilhelm Nordström, Rebecca Staffas Ormingehallen
2014-09-13 15:15 580866003 Älvsjö AIK - Täby FC 4 - 0 Vilhelm Nordström, Rebecca Staffas Ormingehallen
2014-09-13 16:30 580866004 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK 6 - 1 Vilhelm Nordström, Rebecca Staffas Ormingehallen
2014-09-14 16:15 580866005 Huddinge IK - Älvsjö AIK 1 - 1 Christian Neemé, Kevin Neemé Ormingehallen
2014-09-14 17:30 580866006 Täby FC - Nacka Wallenstam IBK 3 - 6 Christian Neemé, Kevin Neemé Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 3 3 0 0 19-6 13 9
2. Älvsjö AIK 3 1 1 1 7-8 -1 4
3. Täby FC 3 1 0 2 7-12 -5 3
4. Huddinge IK 3 0 1 2 4-11 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 09:15 580867001 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 3 - 2 William Hasselström, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2014-09-13 10:15 580867002 Bele Barkarby IF IBF - Älta IF 9 - 1 William Hasselström, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2014-09-13 12:15 580867003 Rotebro IS IBK - Älta IF 3 - 3 Dennis Svensson, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2014-09-13 13:15 580867004 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Dennis Svensson, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2014-09-13 15:15 580867005 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 5 - 0 Anton Hemström, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2014-09-13 16:15 580867006 Älta IF - Åkersberga IBF 1 - 6 Anton Hemström, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 3 3 0 0 19-3 16 9
2. Åkersberga IBF 3 2 0 1 11-8 3 6
3. Rotebro IS IBK 3 0 1 2 5-11 -6 1
4. Älta IF 3 0 1 2 5-18 -13 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Newbody Cup F14 Grupp 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-23 10:00 580868001 Linköping IBK Ungdom - Mjölby IBK 3 - 2 Johan Nordlander, William Wengelin Lagmanshallen
2014-11-23 11:15 580868002 Solfjäderstaden IBK - Trosa Edanö IBK 3 - 1 Johan Nordlander, William Wengelin Lagmanshallen
2014-11-23 12:45 580868003 Mjölby IBK - Trosa Edanö IBK 0 - 7 Johan Nordlander, William Wengelin Lagmanshallen
2014-11-23 14:00 580868004 Linköping IBK Ungdom - Solfjäderstaden IBK 2 - 4 Jesper Nydén, Linus Olsson Lagmanshallen
2014-11-23 15:30 580868005 Solfjäderstaden IBK - Mjölby IBK 6 - 1 Jesper Nydén, Linus Olsson Lagmanshallen
2014-11-23 16:45 580868006 Trosa Edanö IBK - Linköping IBK Ungdom 3 - 4 Jesper Nydén, Linus Olsson Lagmanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Solfjäderstaden IBK 3 3 0 0 13-4 9 9
2. Linköping IBK Ungdom 3 2 0 1 9-9 0 6
3. Trosa Edanö IBK 3 1 0 2 11-7 4 3
4. Mjölby IBK 3 0 0 3 3-16 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis