Herrar Division 2 Mittsverige (2014/15)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-26 19:00 241201004 FBC Nordic Sundsvall - Vattjoms IK 15 - 0 Per Backlin, Hans Söderblom Sundsvalls Sporthall-A
2014-09-26 19:30 241201006 Klockarbergets BK - Sundsvall City IBC 5 - 8 Andreas Lindberg, Emil Ulander Njurundahallen
2014-09-26 20:00 241201002 Timrå IBC - IBK Härnösand 16 - 4 Jörgen Grundström, Anders Sandström Timrå Sporthall
2014-09-27 13:00 241201005 Alnö IBK - Granlo BK Ungdom 7 - 4 Jon Lundgren, Peter Palander Höglunda
2014-11-16 13:00 241201003 Krokoms IBK - Backe IF 4 - 7 Niklas Eberstein, Urban Henrixon Krokomshallen
2014-10-03 19:00 241201012 Sundsvall City IBC - Vattjoms IK 19 - 2 Thomas Berglund, Fredrik Strese Sundsvalls Sporthall-A
2014-10-04 12:30 241201013 Granlo BK Ungdom - Krokoms IBK 14 - 6 Thomas Berglund, Fredrik Strese Sundsvalls Sporthall-A
2014-10-04 14:00 241201011 Backe IF - FBC Nordic Sundsvall 7 - 5 Göran Norberg, Jon Lundgren Fjällsjöhallen
2014-10-04 15:15 241201009 IBK Härnösand - Alnö IBK 7 - 5 Jörgen Grundström, Anders Sandström Öbacka SC
2014-10-05 14:00 241201014 Klockarbergets BK - Krokoms IBK 13 - 4 Per Backlin, Hans Söderblom Njurundahallen
2014-10-11 14:00 241201010 Backe IF - Timrå IBC 5 - 8 Thomas Eriksson, Urban Berglund Fjällsjöhallen
2014-10-10 20:00 241201016 IBK Härnösand - Sundsvall City IBC 1 - 9 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Öbacka SC
2014-10-11 14:00 241201017 Vattjoms IK - Alnö IBK 0 - 9 Jon Lundgren, Jan Öberg Matfors Sporthall
2014-10-12 11:00 241201015 FBC Lo - Klockarbergets BK 6 - 14 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2014-10-31 19:00 241201018 Granlo BK Ungdom - FBC Nordic Sundsvall 5 - 15 Jörgen Grundström, Anders Sandström Sundsvalls Sporthall-A
2014-10-17 18:30 241201021 Timrå IBC - Vattjoms IK 19 - 3 Mikael Körning, Peder Lövdahl Timrå Sporthall
2014-10-17 20:00 241201020 IBK Härnösand - FBC Nordic Sundsvall 4 - 7 Jon Lundgren, Peter Palander Öbacka SC
2014-10-18 13:00 241201019 FBC Lo - Backe IF 6 - 16 Jon Lundgren, Peter Palander Bollstahallen
2014-10-18 13:30 241201023 Alnö IBK - Klockarbergets BK 0 - 8 Jörgen Grundström, Anders Sandström Höglunda
2014-10-27 19:30 241201024 Granlo BK Ungdom - Sundsvall City IBC 3 - 17 Fredrik Strese, Thomas Berglund Skönsbergshallen
2014-10-25 13:00 241201028 Krokoms IBK - IBK Härnösand 9 - 2 Kenny Windahl, Urban Larsson Krokomshallen
2014-10-25 13:00 241201032 Sundsvall City IBC - FBC Nordic Sundsvall 15 - 5 Jörgen Grundström, Anders Sandström Sundsvalls Sporthall-A
2014-10-25 16:00 241201030 Backe IF - Klockarbergets BK 6 - 9 Mikael Körning, Peder Lövdahl Fjällsjöhallen
2014-10-25 16:00 241201031 Alnö IBK - Timrå IBC 4 - 10 Jon Lundgren, Peter Palander Höglunda
2014-10-25 17:30 241201025 FBC Lo - Vattjoms IK 18 - 5 Hans Söderblom, Per Backlin Bollstahallen
2014-11-08 16:00 241201029 Backe IF - Granlo BK Ungdom 10 - 6 Henrik Johansson, Fredrik Söderholm Fjällsjöhallen
2014-10-23 19:30 241201036 Vattjoms IK - Granlo BK Ungdom 4 - 11 Jörgen Grundström, Thomas Berglund Matfors Sporthall
2014-11-01 13:00 241201035 FBC Nordic Sundsvall - Krokoms IBK 15 - 8 Emil Ulander, Andreas Lindberg Sundsvalls Sporthall-A
2014-11-01 16:00 241201040 Sundsvall City IBC - Backe IF 23 - 6 Peter Palander, Jon Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2014-11-02 13:00 241201034 Timrå IBC - Krokoms IBK 14 - 5 Hans Söderblom, Per Backlin Timrå Sporthall
2014-11-02 15:15 241201033 IBK Härnösand - Klockarbergets BK 0 - 8 Jörgen Grundström, Anders Sandström Öbacka SC
2014-11-02 16:00 241201038 Alnö IBK - Backe IF 8 - 5 Carl-Erik Lindén, Andreas Lindberg Höglunda
2014-11-07 19:30 241201043 Granlo BK Ungdom - IBK Härnösand 14 - 7 Andreas Lindberg, Per Backlin Skönsbergshallen
2014-11-08 16:00 241201041 Timrå IBC - FBC Lo 23 - 4 Fredrik Strese, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2014-11-09 09:30 241201042 FBC Nordic Sundsvall - FBC Lo 21 - 13 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2014-11-09 15:00 241201044 Klockarbergets BK - Vattjoms IK 10 - 4 Carl-Erik Lindén, Patrick Cederblad Njurundahallen
2014-11-14 19:00 241201046 Timrå IBC - Sundsvall City IBC 4 - 11 Andreas Lindberg, Emil Ulander Timrå Sporthall
2014-11-15 13:00 241201047 Krokoms IBK - Vattjoms IK 13 - 6 Fredrik Essvall, Kenny Windahl Krokomshallen
2014-11-15 14:00 241201045 FBC Lo - IBK Härnösand 6 - 10 Mikael Körning, Henrik Johansson Bollstahallen
2014-11-16 12:30 241201048 FBC Nordic Sundsvall - Alnö IBK 10 - 5 Thomas Berglund, Anders Sandström Sundsvalls Sporthall-A
2014-11-22 11:00 241201056 Granlo BK Ungdom - FBC Lo 13 - 9 Fredrik Strese, Thomas Berglund Höglunda
2014-11-22 12:30 241201054 Sundsvall City IBC - Krokoms IBK 9 - 3 Jon Lundgren, Peter Palander Skönsbergshallen
2014-11-22 16:00 241201053 Alnö IBK - FBC Lo 15 - 4 Hans Söderblom, Per Backlin Höglunda
2014-11-22 17:30 241201050 IBK Härnösand - Backe IF 4 - 8 Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2014-11-23 12:30 241201055 Alnö IBK - Krokoms IBK 3 - 8 Per Backlin, Anders Sandström Höglunda
2014-11-23 13:00 241201052 Vattjoms IK - Backe IF 6 - 11 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2014-11-23 15:00 241201057 Klockarbergets BK - Timrå IBC 4 - 8 Hans Söderblom, Per Backlin Njurundahallen
2014-12-04 20:30 241201059 Timrå IBC - Granlo BK Ungdom 9 - 8 Thomas Berglund, Anders Sandström Timrå Sporthall
2014-12-06 15:00 241201058 FBC Lo - Sundsvall City IBC 7 - 16 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Bollstahallen
2014-12-06 16:00 241201060 FBC Nordic Sundsvall - Klockarbergets BK 9 - 8 Carl-Erik Lindén, Andreas Lindberg Sundsvalls Sporthall-A
2014-12-19 19:00 241201061 Timrå IBC - FBC Nordic Sundsvall 9 - 6 Thomas Berglund, Anders Sandström Timrå Sporthall
2014-12-19 19:00 241201065 Sundsvall City IBC - Alnö IBK 17 - 6 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2014-12-20 13:00 241201062 Krokoms IBK - FBC Lo 14 - 10 Ivica Matanovic, Martin Palm Krokomshallen
2014-12-20 14:00 241201064 Vattjoms IK - IBK Härnösand 2 - 17 Patrick Cederblad, Anders Johansson Matfors Sporthall
2014-12-21 12:30 241201066 Klockarbergets BK - Granlo BK Ungdom 10 - 5 Mikael Körning, Peder Lövdahl Njurundahallen
2015-01-09 19:00 241201071 Sundsvall City IBC - Klockarbergets BK 8 - 5 Andreas Lindberg, Emil Ulander Sundsvalls Sporthall-A
2015-01-09 20:00 241201068 IBK Härnösand - Timrå IBC 13 - 14 Mikael Körning, Göran Norberg Öbacka SC
2015-01-11 16:00 241201069 Backe IF - Krokoms IBK 4 - 7 Mikael Körning, Göran Norberg Fjällsjöhallen
2015-01-11 16:00 241201070 Vattjoms IK - FBC Nordic Sundsvall 3 - 16 Fredrik Strese, Thomas Berglund Matfors Sporthall
2015-01-11 18:30 241201072 Granlo BK Ungdom - Alnö IBK 8 - 10 Jörgen Grundström, Anders Sandström Skönsbergshallen
2015-01-16 20:00 241201073 FBC Lo - Granlo BK Ungdom 4 - 20 Ivica Matanovic, Martin Palm Bollstahallen
2015-01-17 13:00 241201076 Krokoms IBK - Klockarbergets BK 1 - 6 Urban Henrixon, Niklas Eberstein Krokomshallen
2015-01-17 13:00 241201079 Alnö IBK - Vattjoms IK 17 - 3 Thomas Berglund, Anders Sandström Höglunda
2015-01-17 16:00 241201075 Timrå IBC - Backe IF 13 - 4 Patrick Cederblad, Anders Johansson Timrå Sporthall
2015-01-18 13:00 241201078 FBC Nordic Sundsvall - Backe IF 18 - 6 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2015-01-30 19:00 241201080 Sundsvall City IBC - IBK Härnösand 17 - 4 Per Backlin, Hans Söderblom Sundsvalls Sporthall-A
2015-01-31 14:00 241201082 Vattjoms IK - Sundsvall City IBC 3 - 28 Anders Johansson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2015-01-31 16:00 241201084 Klockarbergets BK - FBC Lo 19 - 8 Anders Sandström, Hans Söderblom Njurundahallen
2015-02-01 19:00 241201083 Alnö IBK - IBK Härnösand 4 - 9 Carl-Erik Lindén, Thomas Berglund Höglunda
2015-02-22 13:00 241201081 Krokoms IBK - Granlo BK Ungdom 6 - 8 Kenneth Lindmark, Niklas Eberstein Krokomshallen
2015-02-06 19:15 241201087 FBC Nordic Sundsvall - IBK Härnösand 13 - 8 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2015-02-07 14:00 241201088 Vattjoms IK - Timrå IBC 3 - 17 Per Backlin, Hans Söderblom Matfors Sporthall
2015-02-07 16:00 241201086 Backe IF - FBC Lo 10 - 3 Göran Norberg, Henrik Johansson Fjällsjöhallen
2015-02-08 17:00 241201090 Klockarbergets BK - Alnö IBK 5 - 3 Patrick Cederblad, Thomas Berglund Njurundahallen
2015-02-09 18:30 241201089 Sundsvall City IBC - Granlo BK Ungdom 16 - 7 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Skönsbergshallen
2015-02-13 19:00 241201094 Klockarbergets BK - IBK Härnösand 11 - 8 Thomas Berglund, Anders Johansson Njurundahallen
2015-02-14 13:00 241201092 Krokoms IBK - Timrå IBC 5 - 9 Niklas Eberstein, Fredrik Essvall Krokomshallen
2015-02-14 15:00 241201091 FBC Lo - FBC Nordic Sundsvall 11 - 17 Ivica Matanovic, Martin Palm Bollstahallen
2015-02-15 11:00 241201093 Granlo BK Ungdom - Vattjoms IK 14 - 3 Jon Lundgren, Peter Palander Hagahallen
2015-02-14 16:00 241201100 Backe IF - Alnö IBK 8 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Fjällsjöhallen
2015-02-19 19:30 241201102 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 2 - 10 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
2015-02-21 13:00 241201099 Krokoms IBK - FBC Nordic Sundsvall 2 - 7 Niklas Eberstein, Dennis Wall Krokomshallen
2015-02-21 15:00 241201095 FBC Lo - Timrå IBC 10 - 22 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Bollstahallen
2015-02-21 15:15 241201098 IBK Härnösand - Granlo BK Ungdom 6 - 2 Peter Palander, Thomas Berglund Öbacka SC
2015-02-21 16:00 241201101 Backe IF - Sundsvall City IBC 3 - 7 Henrik Johansson, Ivica Matanovic Fjällsjöhallen
2015-02-27 19:00 241201103 Timrå IBC - Alnö IBK 10 - 4 Jon Lundgren, Peter Palander Timrå Sporthall
2015-02-27 19:00 241201104 FBC Nordic Sundsvall - Sundsvall City IBC 2 - 8 Kenny Windahl, Niklas Eberstein Sundsvalls Sporthall-A
2015-02-28 15:15 241201109 IBK Härnösand - FBC Lo 11 - 8 Mikael Körning, Henrik Johansson Öbacka SC
2015-02-28 16:00 241201108 Klockarbergets BK - Backe IF 8 - 4 Hans Söderblom, Per Backlin Njurundahallen
2015-03-01 13:00 241201106 Granlo BK Ungdom - Backe IF 13 - 8 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2015-03-06 19:00 241201113 Sundsvall City IBC - Timrå IBC 9 - 3 Andreas Lindberg, Emil Ulander Sundsvalls Sporthall-A
2015-03-07 13:00 241201111 Vattjoms IK - Krokoms IBK 6 - 19 Anders Sandström, Thomas Berglund Matfors Sporthall
2015-03-08 11:15 241201110 IBK Härnösand - Krokoms IBK 8 - 4 Mikael Körning, Henrik Johansson Öbacka SC
2015-03-08 13:00 241201112 Alnö IBK - FBC Nordic Sundsvall 4 - 15 Jon Lundgren, Peter Palander Höglunda
2015-03-08 14:00 241201120 Backe IF - Vattjoms IK WO (5 - 0) Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Fjällsjöhallen
2015-03-13 19:00 241201117 Timrå IBC - Klockarbergets BK 8 - 6 Roger Lundbäck, Anders Sandström Timrå Sporthall
2015-03-13 19:00 241201121 FBC Nordic Sundsvall - Granlo BK Ungdom 7 - 8 Jon Lundgren, Per Backlin Sundsvalls Sporthall-A
2015-03-14 13:00 241201118 Krokoms IBK - Sundsvall City IBC 3 - 14 Fredrik Essvall, Kenneth Lindmark Krokomshallen
2015-03-14 15:00 241201114 FBC Lo - Alnö IBK 12 - 15 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2015-03-14 16:00 241201119 Backe IF - IBK Härnösand 3 - 4 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Fjällsjöhallen
2015-02-12 18:30 241201125 Granlo BK Ungdom - Timrå IBC 5 - 8 Per Backlin, Hans Söderblom Höglunda
2015-03-21 16:00 241201126 Klockarbergets BK - FBC Nordic Sundsvall 10 - 5 Anders Sandström, Thomas Berglund Njurundahallen
2015-03-21 18:00 241201122 Vattjoms IK - FBC Lo 10 - 18 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
2015-03-22 13:00 241201123 Krokoms IBK - Alnö IBK 10 - 9 Niklas Eberstein, Anders Nilsson Krokomshallen
2015-03-22 13:00 241201124 Sundsvall City IBC - FBC Lo 29 - 6 Patrick Cederblad, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2015-03-27 20:00 241201129 IBK Härnösand - Vattjoms IK 15 - 3 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Öbacka SC
2015-03-28 16:00 241201127 FBC Lo - Krokoms IBK 22 - 5 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Bollstahallen
2015-03-28 16:00 241201130 FBC Nordic Sundsvall - Timrå IBC 8 - 9 Roger Lundbäck, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A
2015-03-28 16:00 241201131 Alnö IBK - Sundsvall City IBC 3 - 22 Jon Lundgren, Peter Palander Skönsbergshallen
2015-03-28 16:00 241201132 Granlo BK Ungdom - Klockarbergets BK 4 - 9 Per Pålsson, Kenny Windahl Höglunda
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sundsvall City IBC 20 20 0 (0) 0 302-81 221 60
2. Timrå IBC 20 18 0 (0) 2 233-121 112 54
3. Klockarbergets BK 20 15 0 (0) 5 178-101 77 45
4. FBC Nordic Sundsvall 20 13 0 (0) 7 216-143 73 39
5. Granlo BK Ungdom 20 9 0 (0) 11 172-171 1 27
6. Backe IF 20 9 0 (0) 11 136-154 -18 27
7. IBK Härnösand 20 9 0 (0) 11 142-163 -21 27
8. Alnö IBK 20 7 0 (0) 13 133-175 -42 21
9. Krokoms IBK 20 7 0 (0) 13 136-186 -50 21
10. FBC Lo 20 3 0 (0) 17 185-305 -120 9
11. Vattjoms IK 20 0 0 (0) 20 68-301 -233 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis