Röd Pojkar (2014/15)

Gruppspel
Pojkar Röd 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-26 20:00 110300001 Öjebyns IBF 1/2 - IBK Luleå 1/2 10 - 6 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Björklunda Sp
2014-12-07 18:30 110300002 IBK Luleå 1/2 - Gammelstads IF PR1 6 - 4 Kurt-Lennart Wass, Lars Ejnestrand Luleå Energi Arena
2014-10-10 19:00 110300003 Gammelstads IF PR1 - Öjebyns IBF 1/2 7 - 4 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Gammelstad Sp
2014-10-11 12:45 110300004 IBK Luleå 1/2 - Öjebyns IBF 1/2 15 - 7 Urban Svanberg, Jan Drugge Luleå Energi Arena
2014-11-28 20:15 110300006 Gammelstads IF PR1 - IBK Luleå 1/2 7 - 8 Jörgen Eriksson, Conny Björnfot Gammelstad Sp
2015-03-09 20:00 110300005 Öjebyns IBF 1/2 - Gammelstads IF PR1 7 - 6 e.förl. Anton Håkansson, Jan Drugge Björklunda Sp
2014-11-16 13:15 110300007 IBK Luleå 1/2 - Öjebyns IBF 1/2 10 - 8 Johan Nyström, Lars Ejnestrand Luleå Energi Arena
2014-12-05 19:00 110300008 Öjebyns IBF 1/2 - Gammelstads IF PR1 2 - 4 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Björklunda Sp
2014-12-19 19:00 110300009 Öjebyns IBF 1/2 - IBK Luleå 1/2 6 - 4 Conny Björnfot, Alexander Viklund Björklunda Sp
2015-02-17 19:45 110300010 IBK Luleå 1/2 - Gammelstads IF PR1 7 - 7 e.förl. Tobias Forsberg, Hampus Hansson Hälsans hus
110300011 Gammelstads IF PR1 - Öjebyns IBF 1/2
2015-01-17 15:45 110300012 IBK Luleå 1/2 - Öjebyns IBF 1/2 9 - 6 Conny Björnfot, Daniel Persson Luleå Energi Arena
2015-03-21 14:00 110300013 Öjebyns IBF 1/2 - Gammelstads IF PR1 11 - 3 Jörgen Eriksson, Conny Björnfot Björklunda Sp
2015-03-29 19:30 110300014 Gammelstads IF PR1 - IBK Luleå 1/2 1 - 8 Johan Nyström, Conny Björnfot Örnäsets Sp
2015-01-25 18:30 110300016 IBK Luleå 1/2 - Gammelstads IF PR1 7 - 6 Johan Nyström, Fredrik Lindqvist Luleå Energi Arena
2015-02-21 11:30 110300015 Gammelstads IF PR1 - Öjebyns IBF 1/2 9 - 7 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Gammelstad Sp
110300017 Gammelstads IF PR1 - IBK Luleå 1/2
2015-03-15 10:00 110300018 Öjebyns IBF 1/2 - IBK Luleå 1/2 7 - 11 Anton Håkansson, Magnus Grahn Björklunda Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Luleå 1/ 2 11 8 1 2 91-69 22 25
2. Öjebyns IBF 1/ 2 11 3 1 7 75-84 -9 11
3. Gammelstads IF PR1 10 3 2 5 54-67 -13 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Röd 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 11:00 110309001 Kiruna AIF 10/11 - Team Kalix IBK 10/11 WO (5 - 0) Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Rakethallen Kiruna
2014-10-24 19:00 110309002 Gammelstads IF 9/10 - Bergnäsets AIK 10/11 8 - 6 Tobias Patomella, Emil Bäckström Gammelstad Sp
2014-10-15 18:30 110309004 Team Kalix IBK 10/11 - Gammelstads IF 9/10 7 - 0 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2014-10-25 11:30 110309003 Kiruna AIF 10/11 - Öjebyns IBF 9/10 7 - 5 Kevin Öhlund, Johannes Sandström Rakethallen Kiruna
2014-11-14 18:00 110309006 Team Kalix IBK 10/11 - Bergnäsets AIK 10/11 6 - 7 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
2015-02-20 110309005 Gammelstads IF 9/10 - Öjebyns IBF 9/10 8 - 1 Gammelstad Sp
2014-11-15 13:00 110309007 Kiruna AIF 10/11 - Gammelstads IF 9/10 1 - 6 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Rakethallen Kiruna
2014-12-03 18:00 110309008 Öjebyns IBF 9/10 - Bergnäsets AIK 10/11 2 - 15 Magnus Grahn, Alexander Viklund Hortlax Sp
2014-11-29 12:30 110309009 Kiruna AIF 10/11 - Bergnäsets AIK 10/11 8 - 8 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Rakethallen Kiruna
2014-12-12 20:00 110309010 Öjebyns IBF 9/10 - Team Kalix IBK 10/11 1 - 15 Anton Håkansson, Magnus Grahn Björklunda Sp
2014-11-08 11:30 110309011 Team Kalix IBK 10/11 - Kiruna AIF 10/11 8 - 4 Jan Drugge, Johan Nyström Sportcity Kalix
2015-01-11 14:40 110309012 Bergnäsets AIK 10/11 - Gammelstads IF 9/10 3 - 7 Emil Bäckström, Jörgen Eriksson Bergskolan
2015-01-24 12:00 110309014 Gammelstads IF 9/10 - Team Kalix IBK 10/11 18 - 2 Tobias Patomella, Emil Bäckström Gammelstad Sp
2015-01-24 16:30 110309013 Öjebyns IBF 9/10 - Kiruna AIF 10/11 6 - 1 Oscar Jaldeby, Magnus Grahn Björklunda Sp
2015-02-21 13:40 110309016 Bergnäsets AIK 10/11 - Team Kalix IBK 10/11 6 - 7 Tobias Patomella, Emil Bäckström Bergskolan
2015-02-23 00:00 110309015 Öjebyns IBF 9/10 - Gammelstads IF 9/10 5 - 7 Björklunda Sp
2015-02-22 11:31 110309017 Gammelstads IF 9/10 - Kiruna AIF 10/11 7 - 5 Jan Drugge, Emil Bäckström Luleå Energi Arena B-hall
2015-03-05 19:10 110309018 Bergnäsets AIK 10/11 - Öjebyns IBF 9/10 6 - 4 Jörgen Eriksson, Emil Bäckström Bergskolan
2014-12-20 10:40 110309019 Bergnäsets AIK 10/11 - Kiruna AIF 10/11 12 - 4 Tobias Patomella, Emil Bäckström Luleå Energi Arena
2015-03-21 13:00 110309020 Team Kalix IBK 10/11 - Öjebyns IBF 9/10 6 - 5 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gammelstads IF 9/ 10 8 7 0 1 61-30 31 21
2. Team Kalix IBK 10/ 11 8 5 0 3 51-46 5 15
3. Bergnäsets AIK 10/ 11 8 4 1 3 63-46 17 13
4. Kiruna AIF 10/ 11 8 2 1 5 35-52 -17 7
5. Öjebyns IBF 9/ 10 8 1 0 7 29-65 -36 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Röd 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-11-29 10:30 110310001 Kiruna AIF 10/11 - Bergnäsets AIK 10/11 7 - 8 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Rakethallen Kiruna
110310002 Team Kalix IBK 10/11 - Kiruna AIF 10/11 WO (5 - 0) Sportcity Kalix
2014-12-20 12:40 110310003 Bergnäsets AIK 10/11 - Kiruna AIF 10/11 6 - 3 Tobias Patomella, Emil Bäckström Luleå Energi Arena
2015-02-08 12:00 110310004 Team Kalix IBK 10/11 - Bergnäsets AIK 10/11 2 - 19 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2015-02-12 18:30 110310005 Bergnäsets AIK 10/11 - Team Kalix IBK 10/11 8 - 1 Kurt-Lennart Wass, Tobias Forsberg Bergskolan
110310006 Kiruna AIF 10/11 - Team Kalix IBK 10/11 WO (5 - 0) Rakethallen Kiruna
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bergnäsets AIK 10/ 11 4 4 0 0 41-13 28 12
2. Kiruna AIF 10/ 11 4 1 0 3 15-19 -4 3
3. Team Kalix IBK 10/ 11 4 1 0 3 8-32 -24 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Röd 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-21 17:00 110301001 Kiruna AIF 2/3 - Öjebyns IBF 1/2 5 - 7 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Rakethallen Kiruna
2014-10-17 19:00 110301004 Öjebyns IBF 1/2 - Luleå SK 2/3 17 - 5 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Björklunda Sp
2014-10-18 17:00 110301003 Kiruna AIF 2/3 - IBK Luleå 1/2 5 - 9 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Rakethallen Kiruna
2014-11-14 18:45 110301006 IBK Luleå 1/2 - Öjebyns IBF 1/2 9 - 6 Johan Nyström, Tobias Forsberg Luleå Energi Arena B-hall
2014-11-15 12:00 110301005 Luleå SK 2/3 - Kiruna AIF 2/3 7 - 5 Tobias Forsberg, Jörgen Eriksson Luleå Energi Arena
2014-11-30 11:00 110301007 Öjebyns IBF 1/2 - IBK Luleå 1/2 6 - 8 Lars Ejnestrand, Johan Degerfalk Björklunda Sp
2014-12-09 19:45 110301010 Luleå SK 2/3 - IBK Luleå 1/2 2 - 18 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Luleå Energi Arena
2015-01-10 12:45 110301011 IBK Luleå 1/2 - Kiruna AIF 2/3 10 - 0 Tobias Forsberg, Jörgen Eriksson Luleå Energi Arena
2015-01-25 10:00 110301013 Öjebyns IBF 1/2 - Kiruna AIF 2/3 13 - 1 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Norrmalmia Sph
2015-02-21 10:15 110301015 Kiruna AIF 2/3 - Luleå SK 2/3 7 - 6 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Rakethallen Kiruna
2015-03-06 19:30 110301018 Luleå SK 2/3 - Öjebyns IBF 1/2 9 - 20 Magnus Grahn, Anton Håkansson Örnäsets Sp
2015-03-21 14:00 110301020 IBK Luleå 1/2 - Luleå SK 2/3 28 - 3 Johan Nyström, Tobias Forsberg Luleå Energi Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Luleå 1/ 2 6 6 0 0 82-22 60 18
2. Öjebyns IBF 1/ 2 6 4 0 2 69-37 32 12
3. Kiruna AIF 2/ 3 6 1 0 5 23-52 -29 3
4. Luleå SK 2/ 3 6 1 0 5 32-95 -63 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Röd 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-26 17:30 110302002 Öjebyns IBF 3/4 - Wibax IBF Piteå 3/4 2 - 4 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Hortlax Sp
2014-09-27 15:00 110302001 Luleå SK 2/3 - Kiruna AIF 2/3 4 - 7 Jörgen Eriksson, Tobias Forsberg Hertsö Sp
2014-10-10 20:00 110302004 Wibax IBF Piteå 3/4 - Luleå SK 2/3 6 - 4 Mikael Jaldeby, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2014-10-11 11:00 110302003 Kiruna AIF 2/3 - IBK Luleå 3/4 3 - 4 Roger Adermalm, Johan Nyström Rakethallen Kiruna
2014-11-08 15:00 110302006 IBK Luleå 3/4 - Luleå SK 2/3 14 - 5 Jörgen Eriksson, Alvar Grenvall Luleå Energi Arena B-hall
2014-12-06 11:00 110302005 Kiruna AIF 2/3 - Öjebyns IBF 3/4 7 - 9 Lars Ejnestrand, Jörgen Eriksson Rakethallen Kiruna
2014-11-21 18:30 110302008 Luleå SK 2/3 - Öjebyns IBF 3/4 11 - 8 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Luleå Energi Arena B-hall
2014-11-22 17:00 110302007 Kiruna AIF 2/3 - Wibax IBF Piteå 3/4 2 - 3 Conny Björnfot, Thomas Lönnhager Rakethallen Kiruna
2014-12-20 11:00 110302010 Öjebyns IBF 3/4 - IBK Luleå 3/4 5 - 2 Johan Degerfalk, Simon Olofsson Björklunda Sp
2014-12-20 16:00 110302009 Wibax IBF Piteå 3/4 - Kiruna AIF 2/3 5 - 3 Johan Degerfalk, Simon Olofsson Norrmalmia Sph
2015-01-16 19:30 110302012 Luleå SK 2/3 - Wibax IBF Piteå 3/4 4 - 7 Johan Nyström, Fredrik Lindqvist Luleå Energi Arena
2015-01-17 13:00 110302011 IBK Luleå 3/4 - Kiruna AIF 2/3 8 - 1 Kurt-Lennart Wass, Jan Drugge Luleå Energi Arena
2015-01-30 19:00 110302014 IBK Luleå 3/4 - Öjebyns IBF 3/4 8 - 9 Tobias Forsberg, Alexander Viklund Luleå Energi Arena B-hall
2015-02-21 13:45 110302013 Kiruna AIF 2/3 - Luleå SK 2/3 1 - 6 Kurt-Lennart Wass, Jan Drugge Rakethallen Kiruna
2015-02-15 12:00 110302015 Öjebyns IBF 3/4 - Kiruna AIF 2/3 13 - 4 Simon Olofsson, Jörgen Eriksson Hortlax Sp
2015-02-22 14:15 110302016 IBK Luleå 3/4 - Wibax IBF Piteå 3/4 3 - 7 Hampus Hansson, Jan Drugge Luleå Energi Arena B-hall
2014-12-27 20:30 110302018 Öjebyns IBF 3/4 - Luleå SK 2/3 6 - 4 Magnus Grahn, Tobias Levin Björklunda Sp
2015-02-27 20:00 110302017 Wibax IBF Piteå 3/4 - IBK Luleå 3/4 3 - 9 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Norrmalmia Sph
2015-03-13 19:30 110302020 Luleå SK 2/3 - IBK Luleå 3/4 1 - 10 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Hertsö Sp
2015-03-18 18:15 110302019 Wibax IBF Piteå 3/4 - Öjebyns IBF 3/4 6 - 5 Alexander Viklund, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Wibax IBF Piteå 3/ 4 8 7 0 1 41-32 9 21
2. IBK Luleå 3/ 4 8 5 0 3 58-34 24 15
3. Öjebyns IBF 3/ 4 8 5 0 3 57-46 11 15
4. Luleå SK 2/ 3 8 2 0 6 39-59 -20 6
5. Kiruna AIF 2/ 3 8 1 0 7 28-52 -24 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Röd 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 12:00 110303001 IBK Luleå 3/4 - Sunderby SK 4/5 4 - 3 Tobias Forsberg, Emil Bäckström Luleå Energi Arena
2014-10-29 20:30 110303002 Öjebyns IBF 3/4 - Wibax IBF Piteå 3/4 3 - 7 Simon Olofsson, Conny Björnfot Björklunda Sp
2014-10-19 12:00 110303004 IBK Luleå 3/4 - Öjebyns IBF 3/4 6 - 5 Jörgen Eriksson, Hampus Hansson Luleå Energi Arena
2014-11-09 00:00 110303003 Sunderby SK 4/5 - Team Boden IBF 4/5 Jörgen Eriksson, Tobias Forsberg Sunderby Sp
2014-11-16 09:40 110303005 Team Boden IBF 4/5 - Wibax IBF Piteå 3/4 1 - 14 Johan Nyström, Johan Degerfalk Boden Arena
2014-11-16 11:00 110303006 Öjebyns IBF 3/4 - Sunderby SK 4/5 10 - 10 Mikael Jaldeby, Oscar Jaldeby Björklunda Sp
2014-11-28 19:00 110303007 Wibax IBF Piteå 3/4 - Sunderby SK 4/5 10 - 4 Simon Olofsson, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2014-11-28 19:00 110303008 IBK Luleå 3/4 - Team Boden IBF 4/5 14 - 2 Alexander Viklund, Anton Håkansson Luleå Energi Arena B-hall
2014-12-08 18:30 110303010 Team Boden IBF 4/5 - Öjebyns IBF 3/4 3 - 7 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Boden Arena
2014-12-12 18:30 110303009 IBK Luleå 3/4 - Wibax IBF Piteå 3/4 6 - 2 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Hälsans hus
2015-01-10 11:30 110303011 Sunderby SK 4/5 - IBK Luleå 3/4 7 - 7 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sunderby Sp
2015-01-11 10:00 110303012 Wibax IBF Piteå 3/4 - Öjebyns IBF 3/4 4 - 3 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Norrmalmia Sph
2015-01-24 09:30 110303014 Öjebyns IBF 3/4 - IBK Luleå 3/4 4 - 7 Simon Olofsson, Magnus Grahn Björklunda Sp
2015-02-13 00:00 110303013 Team Boden IBF 4/5 - Sunderby SK 4/5 3 - 17 Boden Arena
2015-02-20 19:30 110303016 Sunderby SK 4/5 - Öjebyns IBF 3/4 9 - 11 Kurt-Lennart Wass, Alvar Grenvall Sunderby Sp
2015-02-20 20:00 110303015 Wibax IBF Piteå 3/4 - Team Boden IBF 4/5 10 - 0 Alexander Viklund, Simon Olofsson Norrmalmia Sph
2015-03-08 09:15 110303018 Team Boden IBF 4/5 - IBK Luleå 3/4 3 - 17 Roger Adermalm, Jörgen Eriksson Boden Arena
2015-03-08 18:30 110303017 Sunderby SK 4/5 - Wibax IBF Piteå 3/4 7 - 11 Kurt-Lennart Wass, Alvar Grenvall Sunderby Sp
2015-03-21 11:30 110303019 Wibax IBF Piteå 3/4 - IBK Luleå 3/4 6 - 3 Per-Anders Blind, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2015-03-21 11:30 110303020 Öjebyns IBF 3/4 - Team Boden IBF 4/5 11 - 4 Jörgen Eriksson, Conny Björnfot Björklunda Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Wibax IBF Piteå 3/ 4 8 7 0 1 64-27 37 21
2. IBK Luleå 3/ 4 8 6 1 1 64-32 32 19
3. Öjebyns IBF 3/ 4 8 3 1 4 54-50 4 10
4. Sunderby SK 4/ 5 7 1 2 4 57-56 1 5
5. Team Boden IBF 4/ 5 7 0 0 7 16-90 -74 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Röd 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-27 10:30 110304003 Sunderby SK 4/5 - Ale IF 5/6 7 - 0 Jörgen Eriksson, Tobias Forsberg Sunderby Sp
2014-09-27 11:00 110304001 IBF Argentum 91 PR5 - Öjebyns IBF 5/6 6 - 5 Roger Adermalm, Dennis Eriksson Arjeplog Sporthall
2014-11-09 11:30 110304002 Långskatans IF 5/6 - Tväråselets AIF 5/6 6 - 4 Mikael Jaldeby, Simon Olofsson Björklunda Sp
2014-10-10 18:30 110304005 Öjebyns IBF 5/6 - Sunderby SK 4/5 4 - 3 Simon Olofsson, Oscar Jaldeby Björklunda Sp
2014-10-10 19:30 110304006 Tväråselets AIF 5/6 - Långskatans IF 5/6 2 - 7 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Älvsby Sp
2014-10-11 13:30 110304004 IBF Argentum 91 PR5 - Team Boden IBF 4/5 1 - 5 Conny Björnfot, Daniel Persson Arjeplog Sporthall
2014-11-08 13:00 110304009 Tväråselets AIF 5/6 - Öjebyns IBF 5/6 10 - 3 Fredrik Lindqvist, Kurt-Lennart Wass Älvsby Sp
2014-11-08 16:30 110304008 Ale IF 5/6 - IBF Argentum 91 PR5 1 - 7 Fredrik Lindqvist, Kurt-Lennart Wass Hälsans hus
2014-11-09 11:30 110304007 Sunderby SK 4/5 - Team Boden IBF 4/5 11 - 6 Jörgen Eriksson, Tobias Forsberg Sunderby Sp
2014-11-21 20:15 110304012 Långskatans IF 5/6 - Team Boden IBF 4/5 7 - 4 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Hortlax Sp
2014-11-22 09:30 110304011 Öjebyns IBF 5/6 - Ale IF 5/6 8 - 2 Mikael Jaldeby, Oscar Jaldeby Björklunda Sp
2014-11-22 14:00 110304010 IBF Argentum 91 PR5 - Sunderby SK 4/5 6 - 7 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Arjeplog Sporthall
2014-11-03 19:00 110304015 Team Boden IBF 4/5 - Öjebyns IBF 5/6 7 - 5 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Boden Arena
2014-11-23 11:00 110304013 IBF Argentum 91 PR5 - Tväråselets AIF 5/6 7 - 0 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Arjeplog Sporthall
2014-11-30 17:00 110304014 Ale IF 5/6 - Långskatans IF 5/6 4 - 5 Johan Degerfalk, Alexander Viklund Luleå Energi Arena B-hall
2014-12-19 18:00 110304017 Långskatans IF 5/6 - Sunderby SK 4/5 4 - 4 Magnus Grahn, Simon Olofsson Norrmalmia Sph
2014-12-20 09:30 110304018 Team Boden IBF 4/5 - Tväråselets AIF 5/6 10 - 2 Tobias Forsberg, Jörgen Eriksson Boden Arena
2014-12-20 11:00 110304016 IBF Argentum 91 PR5 - Ale IF 5/6 6 - 6 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Arjeplog Sporthall
2015-01-16 18:00 110304021 Öjebyns IBF 5/6 - Team Boden IBF 4/5 9 - 7 Kurt-Lennart Wass, Alvar Grenvall Hortlax Sp
2015-01-17 12:00 110304019 IBF Argentum 91 PR5 - Långskatans IF 5/6 9 - 4 Johan Degerfalk, Jesper Romberg Arjeplog Sporthall
2015-01-17 17:00 110304020 Ale IF 5/6 - Tväråselets AIF 5/6 4 - 4 Thomas Lönnhager, Jörgen Eriksson Luleå Energi Arena B-hall
2015-01-18 11:30 110304023 Sunderby SK 4/5 - Öjebyns IBF 5/6 7 - 3 Jan Drugge, Jörgen Eriksson Sunderby Sp
2015-01-18 13:00 110304022 Tväråselets AIF 5/6 - IBF Argentum 91 PR5 3 - 4 Johan Degerfalk, Alexander Viklund Älvsby Sp
2015-01-18 14:30 110304024 Ale IF 5/6 - Team Boden IBF 4/5 0 - 6 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Luleå Energi Arena B-hall
2015-02-01 11:30 110304026 Sunderby SK 4/5 - Tväråselets AIF 5/6 15 - 2 Roger Adermalm, Jörgen Eriksson Sunderby Sp
2015-02-01 12:00 110304025 Team Boden IBF 4/5 - IBF Argentum 91 PR5 3 - 7 Lars Ejnestrand, Dick Sandberg Boden Arena
2015-02-20 18:00 110304027 Långskatans IF 5/6 - Ale IF 5/6 3 - 5 Simon Olofsson, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2015-02-13 18:00 110304030 Långskatans IF 5/6 - Öjebyns IBF 5/6 10 - 3 Alexander Viklund, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2015-02-13 19:30 110304028 Team Boden IBF 4/5 - Sunderby SK 4/5 3 - 17 Jan Drugge, Jörgen Eriksson Boden Arena
2015-02-13 19:30 110304029 Tväråselets AIF 5/6 - Ale IF 5/6 7 - 6 Johan Degerfalk, Anton Håkansson Älvsby Sp
2014-10-19 11:30 110304031 Sunderby SK 4/5 - IBF Argentum 91 PR5 5 - 4 Kurt-Lennart Wass, Tobias Patomella Sunderby Sp
2015-02-15 09:15 110304032 Team Boden IBF 4/5 - Långskatans IF 5/6 3 - 3 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Boden Arena
2015-02-27 18:30 110304033 Öjebyns IBF 5/6 - Tväråselets AIF 5/6 4 - 3 Simon Olofsson, Magnus Grahn Björklunda Sp
2015-03-11 19:30 110304036 Tväråselets AIF 5/6 - Sunderby SK 4/5 1 - 7 Carolin Svanström, Anton Håkansson Älvsby Sp
2015-03-13 19:00 110304035 Ale IF 5/6 - Öjebyns IBF 5/6 5 - 4 Jörgen Eriksson, Jan Drugge Hälsans hus
2015-03-14 12:00 110304034 Långskatans IF 5/6 - IBF Argentum 91 PR5 4 - 7 Simon Olofsson, Mikael Jaldeby Norrmalmia Sph
2014-11-30 13:30 110304037 Öjebyns IBF 5/6 - IBF Argentum 91 PR5 4 - 7 Simon Olofsson, Anton Håkansson Hortlax Sp
2015-03-15 09:40 110304039 Team Boden IBF 4/5 - Ale IF 5/6 8 - 6 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Boden Arena
2015-03-15 18:30 110304038 Sunderby SK 4/5 - Långskatans IF 5/6 6 - 2 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Sunderby Sp
2015-03-22 13:00 110304042 Ale IF 5/6 - Sunderby SK 4/5 6 - 9 Jörgen Eriksson, Jan Drugge Luleå Energi Arena B-hall
2015-03-23 19:00 110304040 Öjebyns IBF 5/6 - Långskatans IF 5/6 8 - 7 Conny Björnfot, Magnus Grahn Björklunda Sp
2015-03-28 13:00 110304041 Tväråselets AIF 5/6 - Team Boden IBF 4/5 7 - 6 Carolin Svanström, Erika Svanström Älvsby Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sunderby SK 4/ 5 12 10 1 1 98-41 57 31
2. IBF Argentum 91 PR5 12 8 1 3 71-47 24 25
3. Långskatans IF 5/ 6 12 5 2 5 62-59 3 17
4. Team Boden IBF 4/ 5 12 5 1 6 68-75 -7 16
5. Öjebyns IBF 5/ 6 12 5 0 7 60-74 -14 15
6. Tväråselets AIF 5/ 6 12 3 1 8 45-79 -34 10
7. Ale IF 5/ 6 12 2 2 8 45-74 -29 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Röd 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 17:00 110305002 Öjebyns IBF 5/6 - Haparanda AIK 6/7 13 - 1 Oscar Jaldeby, Simon Olofsson Björklunda Sp
2014-10-10 00:00 110305003 Tväråselets AIF 5/6 - Långskatans IF 5/6 2 - 7 Älvsby Sp
2014-11-09 00:00 110305006 Långskatans IF 5/6 - Tväråselets AIF 5/6 6 - 4 Björklunda Sp
2015-02-15 17:00 110305005 Team Kalix IBK 6/7 - Öjebyns IBF 5/6 6 - 7 Kurt-Lennart Wass, Alvar Grenvall Sportcity Kalix
2014-10-18 13:00 110305008 Tväråselets AIF 5/6 - Team Kalix IBK 6/7 1 - 6 Tobias Forsberg, Alvar Grenvall Älvsby Sp
2014-10-19 12:00 110305007 Haparanda AIK 6/7 - Ale IF 5/6 4 - 5 Jari Korpi, Fredrik Lindqvist Idrottshuset Haparanda
2015-03-23 00:00 110305009 Öjebyns IBF 5/6 - Långskatans IF 5/6 8 - 7 Björklunda Sp
2014-11-16 17:00 110305010 Haparanda AIK 6/7 - Tväråselets AIF 5/6 7 - 7 Jan Drugge, Conny Björnfot Idrottshuset Haparanda
2015-03-13 00:00 110305012 Ale IF 5/6 - Öjebyns IBF 5/6 5 - 4 Hälsans hus
2014-11-06 00:00 110305013 Team Kalix IBK 6/7 - Haparanda AIK 6/7 10 - 2 Sportcity Kalix
2015-02-20 00:00 110305014 Långskatans IF 5/6 - Ale IF 5/6 3 - 5 Norrmalmia Sph
2014-11-30 11:30 110305017 Öjebyns IBF 5/6 - Team Kalix IBK 6/7 9 - 10 , Simon Olofsson Hortlax Sp
2014-12-06 12:00 110305016 Haparanda AIK 6/7 - Långskatans IF 5/6 6 - 6 Kurt-Lennart Wass, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
2015-02-13 00:00 110305019 Haparanda AIK 6/7 - Team Kalix IBK 6/7 7 - 8 Idrottshuset Haparanda
2015-02-13 00:00 110305021 Tväråselets AIF 5/6 - Ale IF 5/6 7 - 6 Älvsby Sp
2015-01-10 17:00 110305022 Ale IF 5/6 - Haparanda AIK 6/7 5 - 5 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Luleå Energi Arena B-hall
2015-03-21 15:00 110305023 Team Kalix IBK 6/7 - Tväråselets AIF 5/6 4 - 6 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2015-02-27 00:00 110305027 Öjebyns IBF 5/6 - Tväråselets AIF 5/6 4 - 3 Björklunda Sp
2015-03-17 19:00 110305026 Team Kalix IBK 6/7 - Ale IF 5/6 6 - 6 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2014-11-22 00:00 110305030 Öjebyns IBF 5/6 - Ale IF 5/6 8 - 2 Björklunda Sp
2015-01-24 12:30 110305028 Långskatans IF 5/6 - Haparanda AIK 6/7 12 - 0 Simon Olofsson, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
2015-01-17 00:00 110305031 Ale IF 5/6 - Tväråselets AIF 5/6 4 - 4 Luleå Energi Arena B-hall
2015-02-22 10:30 110305032 Långskatans IF 5/6 - Team Kalix IBK 6/7 3 - 8 Alexander Viklund, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2014-11-08 00:00 110305034 Tväråselets AIF 5/6 - Öjebyns IBF 5/6 10 - 3 Älvsby Sp
2015-03-22 11:00 110305035 Team Kalix IBK 6/7 - Långskatans IF 5/6 5 - 6 Hampus Hansson, Tobias Forsberg Sportcity Kalix
2015-02-13 00:00 110305039 Långskatans IF 5/6 - Öjebyns IBF 5/6 10 - 3 Norrmalmia Sph
2015-03-08 12:30 110305038 Ale IF 5/6 - Team Kalix IBK 6/7 5 - 8 Roger Adermalm, Jörgen Eriksson Luleå Energi Arena B-hall
2015-03-08 13:00 110305037 Tväråselets AIF 5/6 - Haparanda AIK 6/7 7 - 7 Johan Degerfalk, Carolin Svanström Älvsby Sp
2014-11-30 00:00 110305041 Ale IF 5/6 - Långskatans IF 5/6 4 - 5 Luleå Energi Arena B-hall
2015-03-21 14:00 110305040 Haparanda AIK 6/7 - Öjebyns IBF 5/6 4 - 4 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Långskatans IF 5/ 6 10 6 1 3 65-45 20 19
2. Team Kalix IBK 6/ 7 10 6 1 3 71-52 19 19
3. Öjebyns IBF 5/ 6 10 5 1 4 63-58 5 16
4. Tväråselets AIF 5/ 6 10 3 3 4 51-54 -3 12
5. Ale IF 5/ 6 10 3 3 4 47-54 -7 12
6. Haparanda AIK 6/ 7 10 0 5 5 43-77 -34 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Röd 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-10 19:00 110306002 Luleå SK 7/8 - Team Kalix IBK 6/7 5 - 7 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Luleå Energi Arena
2014-10-12 17:00 110306001 Haparanda AIK 6/7 - Luleå SK 7/8 5 - 3 Pasi Ronkainen, Jan Drugge Idrottshuset Haparanda
2014-11-05 19:00 110306004 Luleå SK 7/8 - Öjebyns IBF 7/8 8 - 5 Tobias Patomella, Emil Bäckström Hertsö Sp
2014-11-06 19:00 110306006 Team Kalix IBK 6/7 - Haparanda AIK 6/7 10 - 2 Jari Korpi, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2014-11-22 11:30 110306003 Öjebyns IBF 7/8 - Haparanda AIK 6/7 4 - 11 Magnus Grahn, Alexander Viklund Björklunda Sp
2014-12-20 13:00 110306005 Team Kalix IBK 6/7 - Öjebyns IBF 7/8 3 - 5 Kurt-Lennart Wass, Alvar Grenvall Sportcity Kalix
2014-12-07 16:00 110306008 Team Kalix IBK 6/7 - Luleå SK 7/8 8 - 10 Pasi Ronkainen, Jan Drugge Sportcity Kalix
2015-02-20 19:30 110306007 Luleå SK 7/8 - Haparanda AIK 6/7 7 - 9 Tobias Forsberg, Jan Drugge Örnäsets Sp
2015-02-13 17:00 110306012 Haparanda AIK 6/7 - Team Kalix IBK 6/7 7 - 8 Kurt-Lennart Wass, Alvar Grenvall Idrottshuset Haparanda
2015-02-13 20:15 110306010 Öjebyns IBF 7/8 - Luleå SK 7/8 8 - 7 Simon Olofsson, Oscar Jaldeby Björklunda Sp
2015-03-01 15:00 110306009 Haparanda AIK 6/7 - Öjebyns IBF 7/8 8 - 11 Pasi Ronkainen, Kurt-Lennart Wass Idrottshuset Haparanda
2015-03-14 11:30 110306011 Öjebyns IBF 7/8 - Team Kalix IBK 6/7 4 - 1 Alexander Viklund, Magnus Grahn Björklunda Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF 7/ 8 6 4 0 2 37-38 -1 12
2. Team Kalix IBK 6/ 7 6 3 0 3 37-33 4 9
3. Haparanda AIK 6/ 7 6 3 0 3 42-43 -1 9
4. Luleå SK 7/ 8 6 2 0 4 40-42 -2 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Röd 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-21 13:30 110307002 Långskatans IF 8/9 - Öjebyns IBF 7/8 5 - 9 Oscar Jaldeby, Simon Olofsson Björklunda Sp
2014-12-14 12:30 110307001 Luleå SK 7/8 - K 4 IF 8/9 7 - 7 Mikael Jaldeby, Oscar Jaldeby Hertsö Sp
2014-10-19 14:30 110307003 IBK Luleå 8/9 - Luleå SK 7/8 2 - 8 Jörgen Eriksson, Tobias Forsberg Luleå Energi Arena
2015-02-27 00:00 110307004 Wibax IBF Piteå 8/9 - Långskatans IF 8/9 5 - 3 Norrmalmia Sph
2015-01-18 00:00 110307005 K 4 IF 8/9 - Wibax IBF Piteå 8/9 6 - 5 ND Hallen
2015-02-13 00:00 110307006 Öjebyns IBF 7/8 - Luleå SK 7/8 8 - 7 Björklunda Sp
2014-11-12 19:00 110307007 Luleå SK 7/8 - IBK Luleå 8/9 6 - 4 Tobias Patomella, Emil Bäckström Hertsö Sp
2014-11-21 00:00 110307008 Långskatans IF 8/9 - Wibax IBF Piteå 8/9 1 - 4 Hortlax Sp
2014-11-14 20:00 110307010 Wibax IBF Piteå 8/9 - Luleå SK 7/8 3 - 4 Simon Olofsson, Oscar Jaldeby Norrmalmia Sph
2014-11-16 13:30 110307009 Öjebyns IBF 7/8 - IBK Luleå 8/9 4 - 1 Oscar Jaldeby, Magnus Grahn Björklunda Sp
2015-01-16 00:00 110307011 Långskatans IF 8/9 - K 4 IF 8/9 3 - 6 Norrmalmia Sph
2015-02-10 00:00 110307012 IBK Luleå 8/9 - Wibax IBF Piteå 8/9 Hertsö Sp
2014-12-12 18:30 110307013 K 4 IF 8/9 - Öjebyns IBF 7/8 9 - 7 Johan Degerfalk, Alexander Viklund ND Hallen
2015-03-15 00:00 110307014 IBK Luleå 8/9 - Långskatans IF 8/9 Luleå Energi Arena
2014-09-28 00:00 110307015 Wibax IBF Piteå 8/9 - K 4 IF 8/9 6 - 7 Norrmalmia Sph
2014-11-05 00:00 110307016 Luleå SK 7/8 - Öjebyns IBF 7/8 8 - 5 Hertsö Sp
2014-12-07 18:30 110307019 Öjebyns IBF 7/8 - Wibax IBF Piteå 8/9 14 - 0 Magnus Grahn, Simon Olofsson Hortlax Sp
2015-01-24 10:30 110307018 Långskatans IF 8/9 - Luleå SK 7/8 2 - 7 Alexander Viklund, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
2015-02-28 00:00 110307017 K 4 IF 8/9 - IBK Luleå 8/9 4 - 4 ND Hallen
2014-10-10 00:00 110307021 Wibax IBF Piteå 8/9 - IBK Luleå 8/9 7 - 7 Hortlax Sp
2014-11-23 00:00 110307020 K 4 IF 8/9 - Långskatans IF 8/9 9 - 2 ND Hallen
2014-11-22 00:00 110307022 IBK Luleå 8/9 - K 4 IF 8/9 Luleå Energi Arena
2015-02-20 18:30 110307024 Wibax IBF Piteå 8/9 - Öjebyns IBF 7/8 4 - 4 Magnus Grahn, Mikael Jaldeby Björklunda Sp
2015-02-21 12:30 110307023 Luleå SK 7/8 - Långskatans IF 8/9 10 - 3 Mikael Jaldeby Hertsö Sp
2015-03-07 12:00 110307025 K 4 IF 8/9 - Luleå SK 7/8 5 - 7 Jesper Romberg, Johan Degerfalk ND Hallen
2015-03-07 14:00 110307026 Öjebyns IBF 7/8 - Långskatans IF 8/9 5 - 3 Magnus Grahn, Alexander Viklund Björklunda Sp
2014-12-19 00:00 110307028 Långskatans IF 8/9 - IBK Luleå 8/9 4 - 4 Björklunda Sp
2015-03-08 11:30 110307027 Öjebyns IBF 7/8 - K 4 IF 8/9 3 - 7 Alexander Viklund, Anton Håkansson Björklunda Sp
2014-11-30 12:00 110307030 Luleå SK 7/8 - Wibax IBF Piteå 8/9 2 - 1 Alexander Viklund, Tobias Patomella Hertsö Sp
2015-03-21 11:30 110307029 IBK Luleå 8/9 - Öjebyns IBF 7/8 3 - 8 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Luleå Energi Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Luleå SK 7/ 8 10 8 1 1 66-40 26 25
2. K 4 IF 8/ 9 9 6 2 1 60-44 16 20
3. Öjebyns IBF 7/ 8 10 6 1 3 67-47 20 19
4. Wibax IBF Piteå 8/ 9 9 2 2 5 35-48 -13 8
5. IBK Luleå 8/ 9 7 0 3 4 25-41 -16 3
6. Långskatans IF 8/ 9 9 0 1 8 26-59 -33 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Röd 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-23 19:00 110308002 IBK Luleå 8/9 - Gammelstads IF 9/10 5 - 1 Emil Bäckström, Tobias Patomella Hertsö Sp
2014-09-27 12:30 110308003 Sunderby SK 8/9 (F) - Öjebyns IBF 9/10 5 - 1 Jörgen Eriksson, Tobias Forsberg Sunderby Sp
2014-09-28 10:30 110308001 Wibax IBF Piteå 8/9 - K 4 IF 8/9 6 - 7 Magnus Grahn, Simon Olofsson Norrmalmia Sph
2014-10-10 18:00 110308006 Långskatans IF 8/9 - Öjebyns IBF 9/10 4 - 3 Mikael Jaldeby, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2014-10-10 18:30 110308005 Wibax IBF Piteå 8/9 - IBK Luleå 8/9 7 - 7 Tobias Patomella, Alvar Grenvall Hortlax Sp
2014-10-12 14:00 110308004 K 4 IF 8/9 - Sunderby SK 8/9 (F) 4 - 2 Kurt-Lennart Wass, Johan Degerfalk ND Hallen
2014-10-19 13:30 110308009 Sunderby SK 8/9 (F) - Långskatans IF 8/9 5 - 1 Kurt-Lennart Wass, Tobias Patomella Sunderby Sp
2014-11-08 11:30 110308008 Gammelstads IF 9/10 - Wibax IBF Piteå 8/9 6 - 6 Roger Adermalm, Dennis Eriksson Gammelstad Sp
2014-11-09 13:30 110308007 Öjebyns IBF 9/10 - K 4 IF 8/9 4 - 11 Mikael Jaldeby, Simon Olofsson Björklunda Sp
2014-11-21 18:30 110308012 Långskatans IF 8/9 - Wibax IBF Piteå 8/9 1 - 4 Simon Olofsson, Magnus Grahn Hortlax Sp
2014-11-22 12:00 110308011 Gammelstads IF 9/10 - Sunderby SK 8/9 (F) 9 - 4 Tobias Patomella, Emil Bäckström Gammelstad Sp
2014-11-22 12:30 110308010 IBK Luleå 8/9 - K 4 IF 8/9 4 - 6 Mikael Jaldeby, Oscar Jaldeby Hertsö Sp
2014-11-23 10:00 110308014 Öjebyns IBF 9/10 - IBK Luleå 8/9 3 - 13 Simon Olofsson, Oscar Jaldeby Björklunda Sp
2014-11-23 12:00 110308013 K 4 IF 8/9 - Långskatans IF 8/9 9 - 2 Johan Nyström, Fredrik Lindqvist ND Hallen
2015-02-20 19:00 110308015 Gammelstads IF 9/10 - Öjebyns IBF 9/10 8 - 1 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Gammelstad Sp
2014-12-19 20:00 110308017 Långskatans IF 8/9 - IBK Luleå 8/9 4 - 4 Oscar Jaldeby, Simon Olofsson Norrmalmia Sph
2014-12-20 11:30 110308016 Wibax IBF Piteå 8/9 - Sunderby SK 8/9 (F) 13 - 2 Felix Roos, Daniel Berg Norrmalmia Sph
2014-12-20 12:00 110308018 Gammelstads IF 9/10 - K 4 IF 8/9 4 - 12 Jari Korpi, Jörgen Eriksson Gammelstad Sp
2015-01-16 19:00 110308020 IBK Luleå 8/9 - Öjebyns IBF 9/10 11 - 0 Emil Bäckström, Jörgen Eriksson Luleå Energi Arena B-hall
2015-01-16 19:30 110308019 Långskatans IF 8/9 - K 4 IF 8/9 3 - 6 Oscar Jaldeby, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2015-02-23 19:00 110308021 Öjebyns IBF 9/10 - Gammelstads IF 9/10 5 - 7 Simon Olofsson, Anton Håkansson Björklunda Sp
2015-01-18 13:30 110308024 Öjebyns IBF 9/10 - Sunderby SK 8/9 (F) 2 - 9 Felix Roos, Daniel Berg Hortlax Sp
2015-01-18 16:00 110308022 K 4 IF 8/9 - Wibax IBF Piteå 8/9 6 - 5 Johan Degerfalk, Alexander Viklund ND Hallen
2015-02-13 19:00 110308023 Gammelstads IF 9/10 - IBK Luleå 8/9 4 - 6 Johan Nyström, Fredrik Lindqvist Gammelstad Sp
2015-01-23 19:30 110308026 Sunderby SK 8/9 (F) - IBK Luleå 8/9 3 - 0 Alexander Viklund, Tobias Patomella Sunderby Sp
2015-01-30 18:30 110308027 Öjebyns IBF 9/10 - Wibax IBF Piteå 8/9 4 - 20 Simon Olofsson, Magnus Grahn Björklunda Sp
2015-02-01 10:30 110308025 Långskatans IF 8/9 - Gammelstads IF 9/10 7 - 8 Magnus Grahn, Simon Olofsson Norrmalmia Sph
2015-02-10 19:00 110308029 IBK Luleå 8/9 - Wibax IBF Piteå 8/9 2 - 2 Hampus Hansson, Tobias Forsberg Hertsö Sp
2015-02-13 18:30 110308030 Öjebyns IBF 9/10 - Långskatans IF 8/9 3 - 4 Simon Olofsson, Oscar Jaldeby Björklunda Sp
2015-02-15 11:30 110308028 Sunderby SK 8/9 (F) - K 4 IF 8/9 3 - 2 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Sunderby Sp
2015-02-27 18:00 110308032 Wibax IBF Piteå 8/9 - Långskatans IF 8/9 5 - 3 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Norrmalmia Sph
2015-02-28 12:00 110308031 K 4 IF 8/9 - IBK Luleå 8/9 4 - 4 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass ND Hallen
2015-03-13 19:30 Matchflytt beror på krock med länslagsverksamhet 110308033 Sunderby SK 8/9 (F) - Gammelstads IF 9/10 2 - 3 Alexander Viklund, Johan Degerfalk Sunderby Sp
2015-03-03 19:00 110308035 IBK Luleå 8/9 - Sunderby SK 8/9 (F) 3 - 5 Mikael Jaldeby, Alexander Viklund Hertsö Sp
2015-03-13 19:00 110308036 Wibax IBF Piteå 8/9 - Öjebyns IBF 9/10 8 - 4 Magnus Grahn, Daniel Berg Hortlax Sp
2015-03-23 19:00 110308034 Gammelstads IF 9/10 - Långskatans IF 8/9 6 - 4 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Gammelstad Sp
110308037 K 4 IF 8/9 - Gammelstads IF 9/10 WO (5 - 0) ND Hallen
2015-02-01 13:30 110308039 Sunderby SK 8/9 (F) - Wibax IBF Piteå 8/9 5 - 4 Roger Adermalm, Jörgen Eriksson Sunderby Sp
2015-03-15 12:00 110308038 IBK Luleå 8/9 - Långskatans IF 8/9 8 - 3 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Örnäsets Sp
2015-02-15 14:30 110308041 Wibax IBF Piteå 8/9 - Gammelstads IF 9/10 7 - 1 Magnus Grahn, Oscar Jaldeby Norrmalmia Sph
2015-03-28 13:00 110308040 K 4 IF 8/9 - Öjebyns IBF 9/10 11 - 4 Alexander Viklund, Johan Degerfalk ND Hallen
2015-04-01 19:30 110308042 Långskatans IF 8/9 - Sunderby SK 8/9 (F) 5 - 2 Magnus Grahn, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. K 4 IF 8/ 9 12 10 1 1 83-41 42 31
2. Wibax IBF Piteå 8/ 9 12 6 3 3 87-48 39 21
3. Sunderby SK 8/ 9 (F) 12 7 0 5 47-47 0 21
4. IBK Luleå 8/ 9 12 5 4 3 67-42 25 19
5. Gammelstads IF 9/ 10 12 6 1 5 57-64 -7 19
6. Långskatans IF 8/ 9 12 3 1 8 41-63 -22 10
7. Öjebyns IBF 9/ 10 12 0 0 12 34-111 -77 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis