Pantamera Juniorer Division 1 (2014/15)

Gruppspel
Damjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 14:00 150033003 Kungsängens IF - Täby FC (A) 3 - 1 Fabian Fahimi, Erik Rydberg Hagnäshallen
2014-09-20 20:30 150033005 Ekerö IK (A) - Djurgårdens IF IBF 2 - 2 David Berger, Peter Eriksson Tappströms Bollhall
2014-09-21 11:00 150033001 Bele Barkarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 2 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Kallhälls sporthall
2014-09-21 11:15 150033004 Huddinge IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storängshallen
2014-09-21 17:00 150033002 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK (A) 0 - 4 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Hässelbyhallen
2014-09-27 16:30 150033006 Djurgårdens IF IBF - Huddinge IK (A) 0 - 5 Peter Larsson, Arash Sohrevardi Engelbrektshallen
2014-09-27 18:15 150033010 Nacka Wallenstam IBK - Ekerö IK (A) 8 - 4 Martin Johansson, Elis Erbing Ormingehallen
2014-09-28 11:15 150033008 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK 2 - 4 Juha Tammerström, Malte Tammerström Tibblehallen CC
2014-09-28 14:05 150033009 Älvsjö AIK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 4 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Västertorpshallen
2014-09-28 19:15 150033007 Tyresö Trollbäcken IBK - Kungsängens IF 7 - 1 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Tyresöhallen
2014-10-05 13:15 150033014 Huddinge IK (A) - Ekerö IK (A) 11 - 3 Robin Vall, Ola Bigestans Storängshallen
2014-10-05 17:15 150033011 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 5 - 4 Per Calmén, Helen Wennström Jakobsbergs Sporthall
2014-10-21 19:45 150033012 Hässelby SK IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, Fadi Saffo Hässelbyhallen
2014-11-02 20:00 150033015 Älvsjö AIK (A) - Nacka Wallenstam IBK 7 - 1 Arash Sohrevardi, Björn Larsson Västertorpshallen
2015-01-10 14:00 150033013 Kungsängens IF - Djurgårdens IF IBF 5 - 3 Niklas Forsman, Jonas Laurell Hagnäshallen
2014-10-18 16:45 150033016 Ekerö IK (A) - Kungsängens IF 2 - 6 Aldin Imamovic, Thomas Wargkelius Tappströms Bollhall
2014-10-18 17:00 150033017 Djurgårdens IF IBF - Hässelby SK IBK 1 - 3 Rebecca Staffas, Helen Wennström Engelbrektshallen
2014-10-19 13:30 150033019 Täby FC (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 2 Robin Karke, Kari Karke Tibblehallen CC
2014-10-19 16:30 150033020 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK (A) 4 - 1 Sebastian Öhman, Emil Glenngård Ormingehallen
2014-10-19 19:15 150033018 Tyresö Trollbäcken IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 7 Martin Johansson, Elis Erbing Tyresöhallen
2014-10-25 14:00 150033023 Kungsängens IF - Huddinge IK (A) 3 - 5 Robin Karke, Christian Högberg Hagnäshallen
2014-10-26 09:15 150033024 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK 8 - 3 Oskar Werner, Peter Eriksson Tibblehallen CC
2014-10-26 16:30 150033022 Hässelby SK IBK - Ekerö IK (A) 3 - 6 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2014-11-13 18:15 150033021 Bele Barkarby IF IBF (A) - Djurgårdens IF IBF 2 - 3 Robin Karke, Kari Karke Björkebyhallen
2014-12-06 17:00 150033025 Älvsjö AIK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 2 Leif Borglund, Mikael Andersson Olympen Arena
2014-11-08 18:30 150033027 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 5 Anders Westerberg, Fabian Fahimi Tappströms Bollhall
2014-11-09 11:15 150033026 Huddinge IK (A) - Hässelby SK IBK 4 - 6 Arash Sohrevardi, Robin Karke Storängshallen
2014-11-09 16:35 150033029 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (A) 3 - 5 Christoffer Markovski, Aldin Imamovic Tyresöhallen
2014-11-09 20:30 150033030 Nacka Wallenstam IBK - Kungsängens IF 2 - 1 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Ormingehallen
2014-12-09 19:15 150033028 Djurgårdens IF IBF - Älvsjö AIK (A) 3 - 5 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Gärdeshallen
2014-10-01 19:45 150033034 Täby FC (A) - Djurgårdens IF IBF WO (5 - 0) Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Tibblehallen CC
2014-11-23 11:30 150033032 Hässelby SK IBK - Kungsängens IF 2 - 4 Karl Hurtig, Tobias Berger Hässelbyhallen
2014-11-23 11:45 150033035 Älvsjö AIK (A) - Ekerö IK (A) 8 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västertorpshallen
2014-11-23 14:45 150033033 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 0 Björn Larsson, Ted Bruzelius Tyresöhallen
2015-03-03 20:15 150033031 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IK (A) 3 - 3 Jacob Leijon, Johan Jäderlund Storängshallen
2014-11-25 20:15 150033037 Huddinge IK (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 4 Kent Budell, Aldin Imamovic Storängshallen
2014-11-26 18:10 150033039 Djurgårdens IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 9 Björn Larsson, Tobias Berger Engelbrektshallen
2014-11-29 14:00 150033036 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 8 Robin Karke, Kari Karke Hagnäshallen
2014-11-29 15:15 150033040 Nacka Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK 5 - 6 David Berger, Johan Jäderlund Ormingehallen
2014-12-08 18:15 150033038 Ekerö IK (A) - Täby FC (A) 1 - 4 Mattias Nordlund, Jakob Westerlund Tappströms Bollhall
2014-11-30 17:00 150033041 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK 6 - 4 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Kallhälls sporthall
2014-12-06 10:30 150033044 Täby FC (A) - Huddinge IK (A) 7 - 4 Daniel Tollefors, Jacob Leijon Skarpängskolan A
2014-12-06 17:15 150033042 Djurgårdens IF IBF - Nacka Wallenstam IBK 3 - 3 Aldin Imamovic, Leif Karlsson Gärdeshallen
2014-12-07 13:15 150033045 Älvsjö AIK (A) - Kungsängens IF 6 - 2 Kari Malmros, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2014-12-07 15:00 150033043 Tyresö Trollbäcken IBK - Ekerö IK (A) 5 - 5 Arash Sohrevardi, Robin Karke Tyresöhallen
2014-12-13 16:30 150033046 Djurgårdens IF IBF - Ekerö IK (A) 11 - 2 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Gärdeshallen
2014-12-13 17:15 150033050 Nacka Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 4 Mattias Lönnborg, Jacob Leijon Ormingehallen
2014-12-13 18:30 150033048 Täby FC (A) - Kungsängens IF 5 - 1 Aarre Hietanen, Rebecca Staffas Skarpängskolan A
2014-12-14 11:15 150033049 Älvsjö AIK (A) - Hässelby SK IBK 2 - 1 Kenny Ly, Linus Löfstedt Västertorpshallen
2014-12-14 15:30 150033047 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IK (A) 2 - 4 Mattias Lönnborg, Thomas Gjutarenäfve Strandhallen - Tyresö
2015-01-09 20:00 150033055 Ekerö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK 1 - 5 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Tappströms Bollhall
2015-01-11 19:30 150033052 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) 3 - 1 Roland Nester, Jonas Edström Hässelbyhallen
2015-01-13 20:15 150033054 Huddinge IK (A) - Djurgårdens IF IBF 2 - 3 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Storängshallen
2015-02-14 14:00 150033053 Kungsängens IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 6 Helen Wennström, Jan Lingemark Hagnäshallen
2015-03-14 15:45 150033051 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK (A) 10 - 4 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Viksjö Sporthall
2015-01-17 16:45 150033056 Ekerö IK (A) - Huddinge IK (A) 3 - 6 Nicklas Sundgren, Arne Brovig Tappströms Bollhall
2015-01-18 17:00 150033060 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK (A) 1 - 7 Michael Selg, Fabian Fahimi Ormingehallen
2015-01-21 18:30 150033057 Djurgårdens IF IBF - Kungsängens IF 1 - 4 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Engelbrektshallen
2015-01-21 19:45 150033059 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 3 Christian Högberg, Per Calmén Tibblehallen CC
2015-02-08 11:15 150033058 Tyresö Trollbäcken IBK - Hässelby SK IBK 10 - 3 Kari Malmros, Shari Tingman Tyresöhallen
2015-01-24 14:00 150033063 Kungsängens IF - Ekerö IK (A) 4 - 2 Niklas Forsman, Mattias Nordlund Hagnäshallen
2015-01-25 16:00 150033062 Hässelby SK IBK - Djurgårdens IF IBF 3 - 3 Jessika Forsberg, Daniel Kölborn Hässelbyhallen
2015-01-25 19:00 150033061 Bele Barkarby IF IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Jakobsbergs Sporthall
2015-02-07 18:00 150033064 Huddinge IK (A) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Mattias Lönnborg, Jesper Wahlund Tomtbergahallen
2015-02-10 20:30 150033065 Älvsjö AIK (A) - Täby FC (A) 5 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Aldin Imamovic Olympen Arena
2015-01-31 16:30 150033067 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK 1 - 3 Robert Jäderlund, Anders Westerberg Tappströms Bollhall
2015-02-01 16:00 150033069 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK (A) 3 - 6 Malin Holm, Rebecca Staffas Tyresöhallen
2015-02-01 16:00 150033070 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (A) 4 - 5 Simon Bernhardsson, Fabian Fahimi Ormingehallen
2015-02-03 20:15 150033066 Huddinge IK (A) - Kungsängens IF 5 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Berger Storängshallen
2015-02-07 16:45 150033068 Djurgårdens IF IBF - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 2 Arash Sohrevardi, Magnus Westerberg Engelbrektshallen
2015-02-14 14:45 150033072 Hässelby SK IBK - Huddinge IK (A) 2 - 6 Arash Sohrevardi, Robin Karke Stora Mossen 1
2015-02-15 12:00 150033074 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 12 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tibblehallen CC
2015-02-15 13:30 150033075 Älvsjö AIK (A) - Djurgårdens IF IBF 2 - 4 Jesper Wahlund, Jacob Leijon Västertorpshallen
2015-02-15 16:00 150033071 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ekerö IK (A) 9 - 1 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Jakobsbergs Sporthall
2015-02-15 19:45 150033073 Kungsängens IF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 4 Jacob Leijon, Jan Lingemark Ekhammarshallen
2015-03-07 14:00 150033076 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK 5 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Hagnäshallen
2015-03-07 16:15 150033078 Ekerö IK (A) - Älvsjö AIK (A) 2 - 2 Linus Warrenstein, Sampo Friberg Tappströms Bollhall
2015-03-07 16:45 150033080 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 12 Christoffer Markovski, Ted Bruzelius Ormingehallen
2015-03-07 17:30 150033079 Djurgårdens IF IBF - Täby FC (A) 5 - 5 Roland Nester, Jonas Edström Engelbrektshallen
2015-03-08 12:15 150033077 Huddinge IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 2 Nihada Cenanovic, Christer Jacobsson Storängshallen
2015-03-10 19:45 150033083 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurgårdens IF IBF 6 - 1 Madelene Westerberg, Anders Westerberg Strandhallen - Tyresö
2015-03-15 10:45 150033084 Täby FC (A) - Ekerö IK (A) 6 - 2 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Tibblehallen CC
2015-03-15 15:15 150033081 Bele Barkarby IF IBF (A) - Kungsängens IF 4 - 4 Linus Warrenstein, Jacob Leijon Jakobsbergs Sporthall
2015-03-15 17:00 150033085 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IK (A) 7 - 2 Björn Larsson, Nihada Cenanovic Västertorpshallen
2015-03-15 18:30 150033082 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK 1 - 5 Ulf Jonsson, Jonas Edström Hässelbyhallen
2015-03-20 19:30 150033086 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 2 Niklas Forsman, Robert Jäderlund Hässelbyhallen
2015-03-21 14:00 150033087 Kungsängens IF - Älvsjö AIK (A) 8 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Jäderlund Hagnäshallen
2015-03-21 15:15 150033089 Ekerö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 17 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Tappströms Bollhall
2015-03-22 12:45 150033088 Huddinge IK (A) - Täby FC (A) 2 - 1 Kent Kastell, Christian Hamnström Huddingehallen
2015-03-22 14:00 150033090 Nacka Wallenstam IBK - Djurgårdens IF IBF 6 - 5 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK 18 12 1 5 114-56 58 37
2. Älvsjö AIK (A) 18 10 2 6 86-61 25 32
3. Huddinge IK (A) 18 10 2 6 74-59 15 32
4. Täby FC (A) 18 10 2 6 75-62 13 32
5. Bele Barkarby IF IBF (A) 18 8 5 5 80-59 21 29
6. Kungsängens IF 18 8 2 8 66-71 -5 26
7. Nacka Wallenstam IBK 18 7 2 9 59-77 -18 23
8. Hässelby SK IBK 18 6 2 10 52-75 -23 20
9. Djurgårdens IF IBF 18 4 5 9 51-71 -20 17
10. Ekerö IK (A) 18 2 3 13 49-115 -66 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis