Herrar Division 3 (2015/16)

Gruppspel
Herrar Division 3 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 19:30 142301002 Hestra Skid O SK - KF Ljungby 2 - 10 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Hestra Sporthall
2015-10-02 19:30 142301004 IBF Tranås - Tenhults IF 3 - 6 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Tranås Idrottshall
2015-10-02 19:45 142301005 Moheda IBK - Gnosjö IBK 7 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Alvesta Sporthall
2015-10-03 14:45 142301001 Värnamo IK - Ljungby IB 6 - 2 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2015-10-09 19:45 142301006 Värnamo IK - Moheda IBK 5 - 9 Johan Ferm, Magnus Widlund Värnamo Sporthall
2015-10-10 15:00 142301009 Sävsjö IBK B - Hestra Skid O SK 7 - 3 Leif Johansson, Marcus Ingolf Sävsjö Sporthall
2015-10-11 13:30 142301010 KF Ljungby - Ljungby IB 3 - 3 Johan Ferm, Magnus Widlund Sunnerbohallen
2015-10-11 16:00 142301007 Gnosjö IBK - IBF Tranås 7 - 5 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Töllstorpshallen
2015-10-16 19:00 142301013 Hestra Skid O SK - Tenhults IF 1 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Hestra Sporthall
2015-10-16 19:45 142301015 Moheda IBK - IBF Tranås 2 - 0 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Alvesta Sporthall
2015-10-17 14:00 142301012 Ljungby IB - Sävsjö IBK B 9 - 2 Roger Gardell, Michell Rohde Innebandyhallen
2015-10-18 14:45 142301011 Värnamo IK - KF Ljungby 7 - 3 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Värnamo Sporthall
2015-10-21 19:30 142301020 Gnosjö IBK - Tenhults IF 5 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Töllstorpshallen
2015-10-23 19:00 142301016 Hestra Skid O SK - Värnamo IK 6 - 1 Adam Nikolausson, Jesper Rygert Hestra Sporthall
2015-10-23 19:45 142301019 Moheda IBK - Sävsjö IBK B 7 - 7 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Alvesta Sporthall
2015-10-24 15:00 142301018 IBF Tranås - KF Ljungby 6 - 5 Johan Ferm, Fredrik Fältskog Tranås Idrottshall
2015-10-30 20:00 142301022 Tenhults IF - Moheda IBK 6 - 9 Johan Ferm, Magnus Widlund Tenhults Sporthall
2015-10-31 13:30 142301023 Sävsjö IBK B - IBF Tranås 5 - 3 Johan Ferm, Magnus Widlund Sävsjö Sporthall
2015-10-31 17:30 142301021 Ljungby IB - Hestra Skid O SK 9 - 1 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Innebandyhallen
2015-11-01 14:45 142301025 Värnamo IK - Gnosjö IBK 8 - 7 Leif Johansson, Marcus Ingolf Värnamo Sporthall
2015-11-13 19:45 142301028 Moheda IBK - Ljungby IB 7 - 4 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Alvesta Sporthall
2015-11-14 13:00 142301030 Tenhults IF - Sävsjö IBK B 2 - 0 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Tenhults Sporthall
2015-11-14 15:00 142301027 IBF Tranås - Hestra Skid O SK 7 - 4 Muhidin Bahtanovic, Johan Palm Tranås Idrottshall
2015-11-15 16:00 142301029 Gnosjö IBK - KF Ljungby 12 - 6 Johan Ferm, Magnus Widlund Töllstorpshallen
2015-11-20 19:45 142301035 Värnamo IK - Tenhults IF 4 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Värnamo Sporthall
2015-11-21 15:00 142301031 Ljungby IB - IBF Tranås 11 - 7 Per Bratt, Henrik Gilliusson Innebandyhallen
2015-11-21 15:00 142301033 Sävsjö IBK B - Gnosjö IBK 5 - 9 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Sävsjö Sporthall
2015-11-22 13:30 142301034 KF Ljungby - Moheda IBK 4 - 9 Mikael Lundin, Eddy Olsson Sunnerbohallen
2015-11-24 19:30 142301038 Gnosjö IBK - Hestra Skid O SK 8 - 2 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Töllstorpshallen
2015-11-28 13:30 142301039 Tenhults IF - Ljungby IB 7 - 7 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Tenhults Sporthall
2015-11-28 15:00 142301036 IBF Tranås - Värnamo IK 7 - 11 Dawan Mofak, Fredrik Billemark Tranås Idrottshall
2015-11-29 16:00 142301040 Sävsjö IBK B - KF Ljungby 6 - 4 Johan Ferm, Magnus Widlund Sävsjö Sporthall
2015-12-04 19:30 142301041 Ljungby IB - Gnosjö IBK 13 - 9 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Innebandyhallen
2015-12-04 19:30 142301042 Hestra Skid O SK - Moheda IBK 2 - 8 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Hestra Sporthall
2015-12-04 19:45 142301045 Värnamo IK - Sävsjö IBK B 7 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2015-12-05 14:00 142301044 KF Ljungby - Tenhults IF 5 - 9 Johan Ferm, Magnus Widlund Sunnerbohallen
2015-12-11 19:30 142301046 Gnosjö IBK - Moheda IBK 8 - 2 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Töllstorpshallen
2015-12-11 19:30 142301050 Ljungby IB - Värnamo IK 10 - 5 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Innebandyhallen
2015-12-12 16:15 142301047 Tenhults IF - IBF Tranås 7 - 4 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Tenhults Sporthall
2015-12-13 13:30 142301049 KF Ljungby - Hestra Skid O SK 12 - 5 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Sunnerbohallen
2016-01-08 19:30 142301051 Ljungby IB - KF Ljungby 7 - 2 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Innebandyhallen
2016-01-08 19:30 142301052 Hestra Skid O SK - Sävsjö IBK B 11 - 10 Daniel Pettersson, Jesper Rygert Hestra Sporthall
2016-01-08 19:45 142301055 Moheda IBK - Värnamo IK 7 - 4 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Alvesta Sporthall
2016-01-10 15:00 142301054 IBF Tranås - Gnosjö IBK 1 - 6 Daniel Pettersson, Jesper Rygert Tranås Idrottshall
2016-01-15 19:30 142301060 KF Ljungby - Värnamo IK 7 - 12 Johan Ferm, Patrik Andersson Sunnerbohallen
2016-01-16 13:30 142301058 Tenhults IF - Hestra Skid O SK 9 - 4 Oliver Hillerström, Fredrik Billemark Tenhults Sporthall
2016-01-16 15:00 142301056 IBF Tranås - Moheda IBK 9 - 10 Daniel Pettersson, Jesper Rygert Tranås Idrottshall
2016-01-17 16:00 142301059 Sävsjö IBK B - Ljungby IB 5 - 9 Oliver Hillerström, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2016-01-19 19:45 142301062 Tenhults IF - Gnosjö IBK 5 - 8 Johan Ferm, Magnus Widlund Tenhults Sporthall
2016-01-22 19:45 142301065 Värnamo IK - Hestra Skid O SK 11 - 4 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Värnamo Sporthall
2016-01-22 20:00 142301063 Sävsjö IBK B - Moheda IBK 7 - 5 Leif Johansson, Marcus Ingolf Sävsjö Sporthall
2016-01-24 14:00 142301064 KF Ljungby - IBF Tranås 5 - 10 Oliver Hillerström, Johan Nero Wikstrand Sunnerbohallen
2016-02-03 19:30 142301070 Gnosjö IBK - Värnamo IK 10 - 5 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Töllstorpshallen
2016-02-05 19:30 142301066 Hestra Skid O SK - Ljungby IB 3 - 9 Johan Ferm, Magnus Widlund Hestra Sporthall
2016-02-05 19:45 142301069 Moheda IBK - Tenhults IF 5 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Alvesta Sporthall
2016-02-06 15:00 142301068 IBF Tranås - Sävsjö IBK B 6 - 9 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Tranås Idrottshall
2016-02-11 19:30 142301071 Ljungby IB - Moheda IBK 6 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Innebandyhallen
2016-02-12 19:30 142301072 Hestra Skid O SK - IBF Tranås 5 - 6 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Hestra Sporthall
2016-02-12 19:30 142301074 KF Ljungby - Gnosjö IBK 6 - 9 Safet Hasanbegovic, Leif Johansson Sunnerbohallen
2016-02-12 20:00 142301073 Sävsjö IBK B - Tenhults IF 2 - 3 Johan Ferm, Magnus Widlund Sävsjö Sporthall
2016-02-19 19:30 142301079 Gnosjö IBK - Sävsjö IBK B 7 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Töllstorpshallen
2016-02-19 19:45 142301078 Moheda IBK - KF Ljungby 9 - 4 Per Bratt, Michell Rohde Alvesta Sporthall
2016-02-20 15:00 142301077 IBF Tranås - Ljungby IB 5 - 5 Johan Ferm, Johan Nero Wikstrand Tranås Idrottshall
2016-02-23 19:45 142301080 Tenhults IF - Värnamo IK 3 - 8 Patrik Trofast, Jonas Einarsson Tenhults Sporthall
2016-02-26 19:00 142301082 Hestra Skid O SK - Gnosjö IBK 5 - 12 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Hestra Sporthall
2016-02-26 19:30 142301081 Ljungby IB - Tenhults IF 9 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Innebandyhallen
2016-02-26 19:45 142301085 Värnamo IK - IBF Tranås 4 - 4 Johan Ferm, Magnus Widlund Värnamo Sporthall
2016-02-28 13:30 142301084 KF Ljungby - Sävsjö IBK B 10 - 12 Roger Gardell, Michell Rohde Sunnerbohallen
2016-03-06 14:00 142301087 Moheda IBK - Hestra Skid O SK 8 - 2 Roger Gardell, Michell Rohde Alvesta Sporthall
2016-03-06 14:00 142301088 Gnosjö IBK - Ljungby IB 1 - 8 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Töllstorpshallen
2016-03-06 14:00 142301089 Tenhults IF - KF Ljungby 9 - 6 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Tenhults Sporthall
2016-03-06 14:00 142301090 Sävsjö IBK B - Värnamo IK 4 - 9 Patrik Andersson, Michael Holmberg Sävsjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Moheda IBK 16 11 2 3 110-79 31 35
2. Ljungby IB 16 10 4 2 121-75 46 34
3. Gnosjö IBK 16 11 0 5 122-89 33 33
4. Tenhults IF 16 10 2 4 97-80 17 32
5. Värnamo IK 16 9 2 5 107-91 16 29
6. Sävsjö IBK B 16 6 1 9 90-104 -14 19
7. IBF Tranås 16 4 2 10 83-102 -19 14
8. KF Ljungby 16 2 1 13 92-127 -35 7
9. Hestra Skid O SK 16 2 0 14 60-135 -75 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 3 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 19:00 142302003 Gantesbo IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 0 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Emmaboda Sporthall
2015-10-02 19:30 142302002 Carlscrona IBF - Växjö UGIF 7 - 4 Mikael Lundin, Henrik Gilliusson Brinova Arena B-hall
2015-10-02 19:30 142302004 Hovmantorps GOIF - Sandbäckshults IBK 5 - 5 Leif Johansson, Mattias Rundgren Allhallen, Hovmantorp
2015-10-02 20:00 142302001 Borgholms IBK - Nybro IBK 5 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Borgholms Sporthall
2015-10-03 15:00 142302005 Märserum IBK - Rottne IF 5 - 13 Per Elofsson, Ulf Åberg Sparbanken Arena
2015-10-09 19:30 142302006 Nybro IBK - Märserum IBK 11 - 4 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren OG-Hallen
2015-10-09 19:30 142302007 Rottne IF - Hovmantorps GOIF 7 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Rottne Sporthall
2015-10-09 19:30 142302008 Sandbäckshults IBK - Gantesbo IBK 2 - 3 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Krungårdshallen
2015-10-09 20:00 142302009 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Carlscrona IBF 7 - 7 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Torslundahallen
2015-10-09 20:00 142302010 Växjö UGIF - Borgholms IBK 4 - 7 Oskar Johnsson, Leif Johansson Olympen
2015-10-16 19:00 142302014 Gantesbo IBK - Rottne IF 7 - 7 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Emmaboda Sporthall
2015-10-16 19:30 142302011 Nybro IBK - Växjö UGIF 11 - 5 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson OG-Hallen
2015-10-16 19:30 142302013 Carlscrona IBF - Sandbäckshults IBK 5 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Vedeby Sporthall A
2015-10-16 20:00 142302012 Borgholms IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 5 Per Elofsson, Ulf Åberg Borgholms Sporthall
2015-10-17 15:00 142302015 Märserum IBK - Hovmantorps GOIF 4 - 8 Per Bratt, Henrik Gilliusson Sparbanken Arena
2015-10-23 19:00 142302017 Gantesbo IBK - Borgholms IBK 8 - 9 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Emmaboda Sporthall
2015-10-23 19:30 142302018 Hovmantorps GOIF - Växjö UGIF 9 - 4 Per Elofsson, Ulf Åberg Allhallen, Hovmantorp
2015-10-23 19:30 142302020 Rottne IF - Sandbäckshults IBK 1 - 4 Safet Hasanbegovic, Anders Stenberg Rottne Sporthall
2015-10-24 15:00 142302019 Märserum IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 8 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Sparbanken Arena
2015-10-25 17:00 142302016 Carlscrona IBF - Nybro IBK 1 - 5 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Brinova Arena B-hall
2015-10-30 19:30 142302024 Växjö UGIF - Gantesbo IBK 7 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Olympen
2015-10-30 19:30 142302025 Nybro IBK - Rottne IF 4 - 4 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev OG-Hallen
2015-10-30 20:00 142302021 Borgholms IBK - Carlscrona IBF 7 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Borgholms Sporthall
2015-10-31 14:00 142302022 Sandbäckshults IBK - Märserum IBK 6 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Krungårdshallen
2015-11-02 20:00 142302023 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Hovmantorps GOIF 8 - 2 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Torslundahallen
2015-11-13 19:00 142302026 Gantesbo IBK - Nybro IBK 4 - 5 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Emmaboda Sporthall
2015-11-13 19:30 142302027 Hovmantorps GOIF - Carlscrona IBF 11 - 6 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Allhallen, Hovmantorp
2015-11-13 19:30 142302029 Rottne IF - Växjö UGIF 7 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Rottne Sporthall
2015-11-13 19:30 142302030 Sandbäckshults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Krungårdshallen
2015-11-14 15:00 142302028 Märserum IBK - Borgholms IBK 8 - 5 Eddy Olsson, Mikael Lundin Sparbanken Arena
2015-11-20 19:30 142302032 Carlscrona IBF - Gantesbo IBK 2 - 4 Martin Carlsson, Marcus Ingolf Brinova Arena B-hall
2015-11-20 19:30 142302035 Nybro IBK - Sandbäckshults IBK 6 - 4 Edo Sabanovic, Marcus Karlström OG-Hallen
2015-11-20 20:00 142302031 Borgholms IBK - Hovmantorps GOIF 10 - 6 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Borgholms Sporthall
2015-11-21 14:00 142302034 Växjö UGIF - Märserum IBK 9 - 11 Roger Gardell, Michell Rohde Olympen
2015-11-21 15:00 142302033 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Rottne IF 3 - 3 Henrik Carlsson, Bengt Andersson Torslundahallen
2015-11-27 19:30 142302036 Hovmantorps GOIF - Nybro IBK 8 - 5 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Allhallen, Hovmantorp
2015-11-27 19:30 142302038 Rottne IF - Carlscrona IBF 1 - 5 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Rottne Sporthall
2015-11-27 19:30 142302039 Sandbäckshults IBK - Borgholms IBK 5 - 4 Mikael Lundin, Dragan Zaharijev Krungårdshallen
2015-11-28 15:00 142302037 Märserum IBK - Gantesbo IBK 3 - 9 Safet Hasanbegovic, Leif Johansson Sparbanken Arena
2015-11-29 17:00 142302040 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Växjö UGIF 18 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Torslundahallen
2015-12-04 19:00 142302043 Gantesbo IBK - Hovmantorps GOIF 7 - 7 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Emmaboda Sporthall
2015-12-04 19:30 142302042 Carlscrona IBF - Märserum IBK 11 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde Brinova Arena B-hall
2015-12-04 19:30 142302045 Nybro IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 7 Per Elofsson, Ulf Åberg OG-Hallen
2015-12-04 20:00 142302041 Borgholms IBK - Rottne IF 5 - 2 Mikael Lundin, Jonas Widenstedt Borgholms Sporthall
2015-12-04 20:00 142302044 Växjö UGIF - Sandbäckshults IBK 5 - 6 Daniel Pettersson, Jesper Rygert Olympen
2015-12-10 19:30 142302048 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Gantesbo IBK 6 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Torslundahallen
2015-12-11 19:30 142302046 Rottne IF - Märserum IBK 7 - 5 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Rottne Sporthall
2015-12-11 19:30 142302050 Nybro IBK - Borgholms IBK 7 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde OG-Hallen
2015-12-11 20:00 142302047 Sandbäckshults IBK - Hovmantorps GOIF 3 - 7 Per Bratt, Henrik Gilliusson Krungårdshallen
2015-12-12 16:30 142302049 Växjö UGIF - Carlscrona IBF 7 - 8 Martin Carlsson, Marcus Ingolf Olympen
2015-11-06 20:00 142302051 Borgholms IBK - Växjö UGIF 7 - 6 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Borgholms Sporthall
2016-01-08 19:00 142302053 Gantesbo IBK - Sandbäckshults IBK 5 - 5 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Emmaboda Sporthall
2016-01-08 19:30 142302052 Carlscrona IBF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 9 Per Bratt, Henrik Gilliusson Brinova Arena B-hall
2016-01-08 19:30 142302054 Hovmantorps GOIF - Rottne IF 3 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Allhallen, Hovmantorp
2016-01-09 15:00 142302055 Märserum IBK - Nybro IBK 5 - 10 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Sparbanken Arena
2016-01-15 19:30 142302056 Hovmantorps GOIF - Märserum IBK 10 - 6 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Allhallen, Hovmantorp
2016-01-15 19:30 142302057 Rottne IF - Gantesbo IBK 2 - 2 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Rottne Sporthall
2016-01-15 19:30 142302058 Sandbäckshults IBK - Carlscrona IBF 7 - 4 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Krungårdshallen
2016-01-17 17:00 142302059 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Borgholms IBK 4 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Torslundahallen
2016-03-02 19:00 142302060 Växjö UGIF - Nybro IBK 4 - 8 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Olympen
2016-01-21 20:00 142302062 Sandbäckshults IBK - Rottne IF 4 - 4 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Krungårdshallen
2016-01-22 19:00 142302064 Växjö UGIF - Hovmantorps GOIF 5 - 9 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Olympen
2016-01-22 20:00 142302061 Borgholms IBK - Gantesbo IBK 8 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Borgholms Sporthall
2016-01-23 15:00 142302063 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Märserum IBK 20 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Torslundahallen
2016-01-29 19:30 142302065 Nybro IBK - Carlscrona IBF 6 - 1 Mikael Lundin, Linus Sjöberg OG-Hallen
2016-02-05 19:00 142302067 Gantesbo IBK - Växjö UGIF 13 - 6 Johan Magnusson, Henrik Gilliusson Emmaboda Sporthall
2016-02-05 19:30 142302066 Carlscrona IBF - Borgholms IBK 3 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Brinova Arena B-hall
2016-02-05 19:30 142302068 Hovmantorps GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 11 - 9 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Allhallen, Hovmantorp
2016-02-05 19:30 142302070 Rottne IF - Nybro IBK 4 - 8 Safet Hasanbegovic, Leif Johansson Rottne Sporthall
2016-02-05 20:00 142302069 Märserum IBK - Sandbäckshults IBK 3 - 3 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Sparbanken Arena
2016-02-12 19:00 142302074 Växjö UGIF - Rottne IF 5 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Olympen
2016-02-12 19:30 142302075 Nybro IBK - Gantesbo IBK 3 - 0 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev OG-Hallen
2016-02-12 20:00 142302071 Borgholms IBK - Märserum IBK 14 - 1 Tomas Akthagen, Jonas Hellberg Borgholms Sporthall
2016-02-13 14:00 142302072 Carlscrona IBF - Hovmantorps GOIF 5 - 5 Martin Carlsson, Mikael Lundin Brinova Arena B-hall
2016-02-14 17:00 142302073 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Sandbäckshults IBK 6 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Torslundahallen
2016-02-19 19:00 142302076 Gantesbo IBK - Carlscrona IBF 3 - 7 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Emmaboda Sporthall
2016-02-19 19:30 142302079 Rottne IF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 7 Martin Carlsson, Marcus Ingolf Rottne Sporthall
2016-02-19 19:30 142302080 Sandbäckshults IBK - Nybro IBK 5 - 5 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Krungårdshallen
2016-02-20 15:00 142302078 Märserum IBK - Växjö UGIF 6 - 8 Safet Hasanbegovic, Leif Johansson Sparbanken Arena
2016-03-02 20:00 142302077 Hovmantorps GOIF - Borgholms IBK 6 - 9 Henrik Carlsson, Anders Stenberg Allhallen, Hovmantorp
2016-02-26 19:00 142302083 Gantesbo IBK - Märserum IBK 7 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Emmaboda Sporthall
2016-02-26 19:30 142302085 Nybro IBK - Hovmantorps GOIF 12 - 1 Jonas Hellberg, Anders Stenberg OG-Hallen
2016-02-26 20:00 142302081 Borgholms IBK - Sandbäckshults IBK 8 - 5 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Borgholms Sporthall
2016-02-27 12:00 142302082 Carlscrona IBF - Rottne IF 5 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Brinova Arena B-hall
2016-02-27 14:00 142302084 Växjö UGIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 14 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Olympen
2016-03-06 14:00 142302086 Hovmantorps GOIF - Gantesbo IBK 9 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Allhallen, Hovmantorp
2016-03-06 14:00 142302087 Märserum IBK - Carlscrona IBF 8 - 13 Per Bratt, Michéll Borgström Sparbanken Arena
2016-03-06 14:00 142302088 Rottne IF - Borgholms IBK 5 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Rottne Sporthall
2016-03-06 14:00 142302089 Sandbäckshults IBK - Växjö UGIF 15 - 7 Safet Hasanbegovic, Leif Johansson Krungårdshallen
2016-03-06 14:00 142302090 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Nybro IBK 0 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Torslundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nybro IBK 18 13 2 3 121-65 56 41
2. Borgholms IBK 18 13 1 4 121-87 34 40
3. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 18 12 3 3 137-84 53 39
4. Hovmantorps GOIF 18 9 4 5 123-114 9 31
5. Sandbäckshults IBK 18 8 5 5 97-84 13 29
6. Carlscrona IBF 18 7 2 9 98-103 -5 23
7. Rottne IF 18 5 6 7 84-89 -5 21
8. Gantesbo IBK 18 5 4 9 89-95 -6 19
9. Märserum IBK 18 2 1 15 88-172 -84 7
10. Växjö UGIF 18 2 0 16 101-166 -65 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis