Damer Division 1 (2015/16)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-25 19:00 192120001 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 4 - 8 Tony Cederholm, Magnus Rutqvist Hammarhallen Vännäs
2015-09-26 12:00 192120005 Obbola IK - Sandåkerns SK 1 - 21 Tony Cederholm, Ludwig Broadhall Olasjöhallen
2015-09-26 15:00 192120002 Röbäcks IF - Sävar IBF 3 - 3 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Elofssonhallen
2015-11-07 14:00 192120003 Kågedalens AIF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 4 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Eddahallen
2015-10-10 11:30 192120006 Ersboda SK - Obbola IK 14 - 1 Therese Jensen, Morgan Poopuu Ersängshallen
2015-10-10 14:00 192120008 Team Thorengruppen SK - Kågedalens AIF 11 - 2 Morgan Poopuu, Viktor Grahn Ersängshallen
2015-10-10 16:00 192120010 Sävar IBF - Spöland Vännäs IF 3 - 1 Therese Jensen, Ulf Stödberg Sävaråhallen
2015-10-11 13:00 192120009 Gullänget-Kroksta IBS - Röbäcks IF 4 - 3 Göran Norberg, Joakim Nydahl Örnsköldsviks Sporthall
2015-10-18 11:00 192120013 Röbäcks IF - Team Thorengruppen SK 5 - 15 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
2015-10-18 11:30 192120011 Ersboda SK - Sävar IBF 11 - 7 Wilmer Prentius, Pontus Neander Ersängshallen
2015-10-18 13:00 192120014 Kågedalens AIF - Sandåkerns SK 0 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2015-10-18 14:00 192120012 Spöland Vännäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 6 Roger Karlsson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2015-10-25 11:00 192120016 Röbäcks IF - Ersboda SK 2 - 8 Kim Fallbjörk, Wilmer Prentius Elofssonhallen
2015-10-25 14:00 192120019 Obbola IK - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 18 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Olasjöhallen
2015-10-25 14:00 192120020 Sandåkerns SK - Team Thorengruppen SK 1 - 8 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Vildmannahallen
2015-10-25 15:00 192120017 Kågedalens AIF - Spöland Vännäs IF 4 - 4 Jens Marklund, Patrik Häggström Anderstorpshallen
2015-11-08 11:00 192120025 Ersboda SK - Sandåkerns SK 8 - 1 Pontus Neander, Wilmer Prentius Ersängshallen
2015-11-08 13:00 192120022 Team Thorengruppen SK - Obbola IK 29 - 2 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Umeå Energi Arena Öst
2015-11-08 14:00 192120021 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 5 - 3 Karl Andersson, Anton Forsgren Hammarhallen Vännäs
2015-11-08 14:00 192120024 Sävar IBF - Kågedalens AIF 10 - 4 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Sävaråhallen
2015-11-13 19:30 192120028 Obbola IK - Spöland Vännäs IF 2 - 7 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Olasjöhallen
2015-11-14 11:00 192120026 Kågedalens AIF - Ersboda SK 1 - 12 Joakim Broman, Bobby Hjelte Eddahallen
2015-11-14 13:00 192120029 Sandåkerns SK - Sävar IBF 5 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2015-11-14 15:30 192120030 Team Thorengruppen SK - Gullänget-Kroksta IBS 13 - 1 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Öst
2015-11-21 11:30 192120035 Ersboda SK - Team Thorengruppen SK 0 - 10 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Ersängshallen
2015-11-21 12:00 192120033 Gullänget-Kroksta IBS - Sandåkerns SK 6 - 5 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2015-11-21 15:00 192120034 Sävar IBF - Obbola IK 20 - 0 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sävaråhallen
2015-12-06 15:30 192120032 Röbäcks IF - Kågedalens AIF 6 - 2 Tony Cederholm, Magnus Rutqvist Elofssonhallen
2015-11-29 13:00 192120038 Sandåkerns SK - Röbäcks IF 5 - 4 Karl Andersson, Anton Forsgren Vildmannahallen
2015-11-29 13:00 192120040 Gullänget-Kroksta IBS - Sävar IBF 3 - 2 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2015-11-29 15:00 192120037 Obbola IK - Kågedalens AIF 0 - 7 Therese Jensen, Viktor Grahn Olasjöhallen
2015-11-29 16:00 192120039 Team Thorengruppen SK - Spöland Vännäs IF 17 - 0 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Väst
2015-12-09 20:15 192120042 Röbäcks IF - Obbola IK 19 - 0 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Elofssonhallen
2015-12-11 19:00 192120044 Sävar IBF - Team Thorengruppen SK 4 - 8 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Sävaråhallen
2015-12-13 14:00 192120041 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK 1 - 8 Rasmus Dahlgren, Ulf Stödberg Hammarhallen Vännäs
2015-12-13 14:00 192120045 Ersboda SK - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 5 Pontus Neander, Wilmer Prentius Ersängshallen
2015-12-18 19:00 192120050 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Roger Karlsson, Peter Poopuu Ersängshallen
2015-12-20 11:00 192120049 Sävar IBF - Röbäcks IF 7 - 4 Mats Erelund, Viktor Grahn Sävaråhallen
2015-12-20 13:00 192120048 Gullänget-Kroksta IBS - Kågedalens AIF 7 - 3 Ivica Matanovic, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2015-12-20 14:00 192120046 Sandåkerns SK - Obbola IK 6 - 3 Karl Andersson, Anton Forsgren Vildmannahallen
2016-01-09 12:30 192120055 Obbola IK - Ersboda SK 2 - 22 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Olasjöhallen
2016-01-09 14:00 192120051 Spöland Vännäs IF - Sävar IBF 0 - 5 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Hammarhallen Vännäs
2016-01-09 14:00 192120052 Röbäcks IF - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
2016-01-26 19:20 192120053 Kågedalens AIF - Team Thorengruppen SK 4 - 16 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Lejonströmshallen
2016-01-13 20:30 192120058 Team Thorengruppen SK - Röbäcks IF 10 - 4 Mats Erelund, Viktor Grahn Elofssonhallen
2016-01-16 12:00 192120059 Gullänget-Kroksta IBS - Spöland Vännäs IF 3 - 0 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2016-01-16 13:00 192120060 Sävar IBF - Ersboda SK 4 - 6 Roger Karlsson, Peter Poopuu Sävaråhallen
2016-01-16 14:00 192120057 Sandåkerns SK - Kågedalens AIF 5 - 2 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Vildmannahallen
2016-01-22 19:00 192120062 Team Thorengruppen SK - Sandåkerns SK 11 - 4 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst
2016-01-24 14:00 192120061 Spöland Vännäs IF - Kågedalens AIF 3 - 1 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Hammarhallen Vännäs
2016-01-24 14:00 192120063 Gullänget-Kroksta IBS - Obbola IK 15 - 1 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2016-01-24 16:00 192120065 Ersboda SK - Röbäcks IF 8 - 5 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Ersängshallen
2016-01-30 12:30 192120069 Obbola IK - Team Thorengruppen SK 1 - 42 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Olasjöhallen
2016-01-30 14:00 192120066 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF 2 - 4 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Elofssonhallen
2016-01-30 15:30 192120067 Kågedalens AIF - Sävar IBF 2 - 8 Emil Löfgren, Jakob Westerlund Eddahallen
2016-02-03 20:15 192120070 Sandåkerns SK - Ersboda SK 6 - 10 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Ersängshallen
2016-02-13 12:00 192120073 Gullänget-Kroksta IBS - Team Thorengruppen SK 1 - 25 Henrik Johansson, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2016-02-13 14:00 192120075 Ersboda SK - Kågedalens AIF 12 - 0 Anton Forsgren, Erik Westerlind Ersängshallen
2016-02-13 15:00 192120071 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 8 - 0 Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2016-02-16 20:15 192120074 Sävar IBF - Sandåkerns SK 3 - 1 Roger Karlsson, Peter Poopuu Sävaråhallen
2016-02-21 12:30 192120078 Obbola IK - Sävar IBF 2 - 10 Tony Cederholm, Ludwig Broadhall Olasjöhallen
2016-02-21 14:00 192120079 Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-02-21 15:00 192120076 Kågedalens AIF - Röbäcks IF 3 - 3 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Eddahallen
2016-02-26 19:00 192120080 Team Thorengruppen SK - Ersboda SK 6 - 2 Karl Andersson, Anton Forsgren Umeå Energi Arena Väst
2016-02-28 11:00 192120082 Röbäcks IF - Sandåkerns SK 2 - 5 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Elofssonhallen
2016-02-28 16:30 192120083 Kågedalens AIF - Obbola IK 14 - 3 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Eddahallen
2016-02-28 18:00 192120081 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen SK 4 - 24 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2016-03-01 20:15 192120084 Sävar IBF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 7 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Sävaråhallen
2016-03-05 16:00 192120087 Obbola IK - Röbäcks IF 3 - 20 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen
2016-03-05 16:00 192120088 Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 4 - 2 Mats Erelund, Viktor Grahn Vildmannahallen
2016-03-05 16:00 192120089 Team Thorengruppen SK - Sävar IBF 10 - 2 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2016-03-05 16:00 192120090 Gullänget-Kroksta IBS - Ersboda SK 5 - 6 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen SK 16 16 0 0 255-37 218 48
2. Ersboda SK 16 14 0 2 139-61 78 42
3. Sävar IBF 16 9 1 6 99-67 32 28
4. Gullänget-Kroksta IBS 16 9 1 6 93-90 3 28
5. Sandåkerns SK 16 9 0 7 90-74 16 27
6. Spöland Vännäs IF 16 5 1 10 47-95 -48 16
7. Röbäcks IF 16 4 2 10 88-84 4 14
8. Kågedalens AIF 16 2 3 11 53-109 -56 9
9. Obbola IK 16 0 0 16 25-272 -247 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis