Fair Play Cup Pojkar 16 (2015/16)

Gruppspel
FPC Pojkar 16 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 18:00 144301001 Jönköpings IK 1 - Fröjereds IF 1 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-01 18:00 144301002 Telge SIBK - Hovslätts IK 2 - 2 Oscar Branje, Viktor Hansson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-01 20:40 144301003 Fröjereds IF - Telge SIBK 2 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Huskvarna Sporthall A
2016-04-01 21:20 144301004 Hovshaga AIF - Jönköpings IK 1 4 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Norrahammars Sporthall
2016-04-02 10:00 144301005 Hovslätts IK - Jönköpings IK 1 3 - 0 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 10:00 144301006 Hovshaga AIF - Fröjereds IF 3 - 2 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 15:00 144301007 Jönköpings IK 1 - Telge SIBK 1 - 1 Felix Ekholm, Christian Jarl Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 15:00 144301008 Hovslätts IK - Hovshaga AIF 1 - 0 Jim Nilsson, Magnus Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 20:40 144301009 Fröjereds IF - Hovslätts IK 0 - 4 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 20:40 144301010 Telge SIBK - Hovshaga AIF 4 - 3 Oscar Branje, Viktor Hansson Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 4 3 1 0 10-2 8 10
2. Telge SIBK 4 2 2 0 12-8 4 8
3. Hovshaga AIF 4 2 0 2 10-9 1 6
4. Jönköpings IK 1 4 1 1 2 4-8 -4 4
5. Fröjereds IF 4 0 0 4 4-13 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 16 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 18:40 144302001 Ledbergs IF - Alvesta IBK 7 - 0 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-01 18:40 144302002 Månsarps IBK - Bankeryds Skid o MK 5 - 5 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-01 21:20 144302003 Alvesta IBK - Månsarps IBK 1 - 3 Kjell Persson, Paul Arnebert Huskvarna Sporthall A
2016-04-01 21:20 144302004 IFK Arboga IBK - Ledbergs IF 0 - 1 Erik Norin, Joe Larsson KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-02 11:20 144302005 Bankeryds Skid o MK - Ledbergs IF 4 - 1 Simon Jansson, Tonni Boström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 11:20 144302006 IFK Arboga IBK - Alvesta IBK 4 - 2 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 15:40 144302007 Ledbergs IF - Månsarps IBK 8 - 0 Christian Jarl, Felix Ekholm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 15:40 144302008 Bankeryds Skid o MK - IFK Arboga IBK 3 - 2 Magnus Nilsson, Jim Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 20:40 144302009 Alvesta IBK - Bankeryds Skid o MK 1 - 2 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 20:40 144302010 Månsarps IBK - IFK Arboga IBK 4 - 2 Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bankeryds Skid o MK 4 3 1 0 14-9 5 10
2. Ledbergs IF 4 3 0 1 17-4 13 9
3. Månsarps IBK 4 2 1 1 12-16 -4 7
4. IFK Arboga IBK 4 1 0 3 8-10 -2 3
5. Alvesta IBK 4 0 0 4 4-16 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 16 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-02 12:00 144303001 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fagerhult Habo IBK 3 - 0 Tonni Boström, Simon Jansson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 12:00 144303002 Onsala IBK - Gränna AIS 1 - 4 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 15:40 144303003 Craftstadens IBK Oskarshamn - Onsala IBK 4 - 2 Johan Thaning, Sebastian Åberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 15:40 144303004 Fagerhult Habo IBK - Gränna AIS 1 - 1 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 21:20 144303005 Onsala IBK - Fagerhult Habo IBK 3 - 2 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 21:20 144303006 Gränna AIS - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 2 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Craftstadens IBK Oskarshamn 3 2 1 0 9-4 5 7
2. Gränna AIS 3 1 2 0 7-4 3 5
3. Onsala IBK 3 1 0 2 6-10 -4 3
4. Fagerhult Habo IBK 3 0 1 2 3-7 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 16 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-02 10:40 144304001 Jönköpings IK 2 - Väckelsångs IK 10 - 1 Viktor Hansson, Oscar Branje Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 10:40 144304002 KaRo IBF - Värnamo IK 0 - 3 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 15:00 144304003 Jönköpings IK 2 - KaRo IBF 8 - 0 Peter Horndahl, Bengt Bolander Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 15:00 144304004 Väckelsångs IK - Värnamo IK 5 - 5 Ulf Åberg, Per Elofsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 21:20 144304005 KaRo IBF - Väckelsångs IK 0 - 2 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 21:20 144304006 Värnamo IK - Jönköpings IK 2 0 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK 2 3 3 0 0 22-1 21 9
2. Värnamo IK 3 1 1 1 8-9 -1 4
3. Väckelsångs IK 3 1 1 1 8-15 -7 4
4. KaRo IBF 3 0 0 3 0-13 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC Pojkar 16 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 11:00 144307001 Fröjereds IF - Alvesta IBK 1 - 3 Oscar Branje, Viktor Hansson Jönköpings Idrottshus C-hall
Slutspel
FPC Pojkar 16 A-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 11:00 Kvartsfinal 1 144305001 Hovslätts IK - Gränna AIS 2 - 3 Simon Jansson, Tonni Boström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-03 11:00 Kvartsfinal 2 144305002 Jönköpings IK 2 - Ledbergs IF 3 - 2 Erik Norin, Joe Larsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-03 11:00 Kvartsfinal 3 144305003 Bankeryds Skid o MK - Värnamo IK 4 - 0 Ulf Åberg, Per Elofsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-03 11:00 Kvartsfinal 4 144305004 Craftstadens IBK Oskarshamn - Telge SIBK 3 - 2 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-03 14:00 Semifinal 1 144305005 Gränna AIS - Jönköpings IK 2 1 - 3 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-03 14:00 Semifinal 2 144305006 Bankeryds Skid o MK - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 - 0 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-03 17:45 Final 144305007 Jönköpings IK 2 - Bankeryds Skid o MK 4 - 1 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC Pojkar 16 B-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 08:00 Kvartsfinal 1 144306001 Hovshaga AIF - Fagerhult Habo IBK 4 - 1 Safet Hasanbegovic, Therese Lindquist Huskvarna Sporthall A
2016-04-03 08:45 Kvartsfinal 2 144306002 Väckelsångs IK - IFK Arboga IBK 4 - 3 Safet Hasanbegovic, Therese Lindquist Huskvarna Sporthall A
2016-04-03 09:30 Kvartsfinal 3 144306003 Månsarps IBK - KaRo IBF 5 - 0 Safet Hasanbegovic, Therese Lindquist Huskvarna Sporthall A
2016-04-03 10:15 Kvartsfinal 4 144306004 Onsala IBK - Jönköpings IK 1 0 - 5 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Huskvarna Sporthall A
2016-04-03 11:00 Semifinal 1 144306005 Hovshaga AIF - Väckelsångs IK 5 - 3 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Huskvarna Sporthall A
2016-04-03 11:45 Semifinal 2 144306006 Månsarps IBK - Jönköpings IK 1 3 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Huskvarna Sporthall A
2016-04-03 13:15 Final 144306007 Hovshaga AIF - Månsarps IBK 5 - 4 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Huskvarna Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis