Fair Play Cup Pojkar 12 (2015/16)

Gruppspel
FPC Pojkar 12 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 19:20 144701001 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - S/W 2010 2 - 1 Simon Jansson, Tonni Boström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-01 19:20 144701002 Carlshamns IBK 1 - Ledbergs IF 3 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Senad Hamula Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-01 21:20 144701004 Visby IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 0 - 4 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 08:00 144701003 S/W 2010 - Carlshamns IBK 1 0 - 9 Ulf Åberg, Per Elofsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 10:00 144701005 Ledbergs IF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 5 - 1 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Kålgårdshallen
2016-04-02 10:40 144701006 Visby IBK - S/W 2010 2 - 7 Elin Hultqvist, Wilma Einarsson Kålgårdshallen
2016-04-02 14:20 144701007 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Carlshamns IBK 1 1 - 6 Erik Norin, Joe Larsson Kålgårdshallen
2016-04-02 14:20 144701008 Ledbergs IF - Visby IBK 12 - 0 Tonni Boström, Simon Jansson Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 18:40 144701009 S/W 2010 - Ledbergs IF 0 - 19 Viktor Hansson, Oscar Branje Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 18:40 144701010 Carlshamns IBK 1 - Visby IBK 10 - 2 Johan Nero Wikstrand, Jonas Jägerby Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ledbergs IF 4 3 1 0 39-4 35 10
2. Carlshamns IBK 1 4 3 1 0 28-6 22 10
3. Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 4 2 0 2 8-12 -4 6
4. S/ W 2010 4 1 0 3 8-32 -24 3
5. Visby IBK 4 0 0 4 4-33 -29 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 19:20 144702001 Ryds SK - IF Ariel 4 - 6 Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-01 19:20 144702002 Alvesta IBK - Jönköpings IK 1 2 - 8 Ulf Åberg, Per Elofsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-01 20:40 144702003 IF Ariel - Alvesta IBK 5 - 5 Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-01 20:40 144702004 Åsa IF 2 Svart - Ryds SK 4 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 08:00 144702005 Jönköpings IK 1 - Ryds SK 8 - 3 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Kålgårdshallen
2016-04-02 09:20 144702006 Åsa IF 2 Svart - IF Ariel 2 - 5 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Kålgårdshallen
2016-04-02 13:00 144702007 Ryds SK - Alvesta IBK 4 - 8 Erik Norin, Joe Larsson Kålgårdshallen
2016-04-02 13:40 144702008 Jönköpings IK 1 - Åsa IF 2 Svart 6 - 4 Erik Norin, Joe Larsson Kålgårdshallen
2016-04-02 18:40 144702009 IF Ariel - Jönköpings IK 1 2 - 4 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 18:40 144702010 Alvesta IBK - Åsa IF 2 Svart 1 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK 1 4 4 0 0 26-11 15 12
2. IF Ariel 4 2 1 1 18-15 3 7
3. Åsa IF 2 Svart 4 2 0 2 13-15 -2 6
4. Alvesta IBK 4 1 1 2 16-20 -4 4
5. Ryds SK 4 0 0 4 14-26 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 19:20 144703001 Södra Vings IF - Carlshamns IBK 2 2 - 2 Magnus Nilsson, Jim Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-01 19:20 144703002 Fröjereds IF - Fliseryds IBK 5 - 0 Gabriel Adolfsson, Einar Karlsson Kålgårdshallen
2016-04-01 21:20 144703003 Carlshamns IBK 2 - Fröjereds IF 1 - 6 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 08:00 144703004 Månsarps IBK - Södra Vings IF 7 - 4 Niklas Dahlberg, Casper Dahlberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 10:40 144703005 Fliseryds IBK - Södra Vings IF 6 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 10:40 144703006 Månsarps IBK - Carlshamns IBK 2 5 - 2 Therese Lindquist, Safet Hasanbegovic Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 15:00 144703007 Södra Vings IF - Fröjereds IF 1 - 7 Simon Eriksson, Hannes Lillieblad Kålgårdshallen
2016-04-02 15:40 144703008 Fliseryds IBK - Månsarps IBK 1 - 5 Hannes Lillieblad, Simon Eriksson Kålgårdshallen
2016-04-02 19:20 144703009 Carlshamns IBK 2 - Fliseryds IBK 3 - 5 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 19:20 144703010 Fröjereds IF - Månsarps IBK 7 - 2 Joe Larsson, Erik Norin Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fröjereds IF 4 4 0 0 25-4 21 12
2. Månsarps IBK 4 3 0 1 19-14 5 9
3. Fliseryds IBK 4 2 0 2 12-16 -4 6
4. Carlshamns IBK 2 4 0 1 3 8-18 -10 1
5. Södra Vings IF 4 0 1 3 10-22 -12 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 20:00 144704001 Stenungsunds IBK 1 Blå - Lagan IBK 2 - 4 Simon Jansson, Tonni Boström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-01 20:00 144704002 Mjölby IBK - Bankeryds Skid o MK 3 - 6 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-01 21:20 144704003 Lagan IBK - Mjölby IBK 8 - 4 Simon Eriksson, Hannes Lillieblad Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 08:00 144704004 Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Röd - Stenungsunds IBK 1 Blå 7 - 1 Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 11:20 144704005 Bankeryds Skid o MK - Stenungsunds IBK 1 Blå 7 - 0 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 11:20 144704006 Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Röd - Lagan IBK 6 - 1 Bengt Bolander, Peter Horndahl Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 15:40 144704007 Stenungsunds IBK 1 Blå - Mjölby IBK 3 - 1 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 16:20 144704008 Bankeryds Skid o MK - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Röd 1 - 2 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 19:20 144704009 Lagan IBK - Bankeryds Skid o MK 3 - 5 Peter Horndahl, Bengt Bolander Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 20:00 144704010 Mjölby IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Röd 0 - 12 Bengt Bolander, Peter Horndahl Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Röd 4 4 0 0 27-3 24 12
2. Bankeryds Skid o MK 4 3 0 1 19-8 11 9
3. Lagan IBK 4 2 0 2 16-17 -1 6
4. Stenungsunds IBK 1 Blå 4 1 0 3 6-19 -13 3
5. Mjölby IBK 4 0 0 4 8-29 -21 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 20:00 144705001 Lessebo GoIF - Gränna AIS 7 - 4 Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-01 20:00 144705002 Husqvarna IK - IFK Mariefred 4 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-01 22:00 144705003 Gränna AIS - Husqvarna IK 4 - 3 Viktor Hansson, Oscar Branje Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 08:00 144705004 Mullsjö AIS - Lessebo GoIF 2 - 3 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 11:20 144705005 IFK Mariefred - Lessebo GoIF 2 - 12 Safet Hasanbegovic, Therese Lindquist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 12:00 144705006 Mullsjö AIS - Gränna AIS 6 - 2 Therese Lindquist, Safet Hasanbegovic Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 16:20 144705007 Lessebo GoIF - Husqvarna IK 2 - 3 Hannes Lillieblad, Simon Eriksson Kålgårdshallen
2016-04-02 16:20 144705008 IFK Mariefred - Mullsjö AIS 2 - 7 Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 20:00 144705009 Gränna AIS - IFK Mariefred 3 - 3 Simon Eriksson, Hannes Lillieblad Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 20:00 144705010 Husqvarna IK - Mullsjö AIS 1 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lessebo GoIF 4 3 0 1 24-11 13 9
2. Mullsjö AIS 4 3 0 1 18-8 10 9
3. Husqvarna IK 4 2 0 2 11-12 -1 6
4. Gränna AIS 4 1 1 2 13-19 -6 4
5. IFK Mariefred 4 0 1 3 10-26 -16 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 20:00 144706001 Växjö IBK 2 - Tibro IBK 5 - 2 Jim Nilsson, Magnus Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-01 20:00 144706002 Gantesbo IBK - Westerviks IBK 4 - 7 Gabriel Adolfsson, Einar Karlsson Kålgårdshallen
2016-04-01 22:00 144706003 Tibro IBK - Gantesbo IBK 2 - 0 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 08:00 144706004 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Växjö IBK 2 2 - 4 Erik Norin, Joe Larsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 12:00 144706005 Westerviks IBK - Växjö IBK 2 1 - 8 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 12:00 144706006 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Tibro IBK 3 - 2 Peter Horndahl, Bengt Bolander Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 16:20 144706007 Växjö IBK 2 - Gantesbo IBK 6 - 4 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 17:00 144706008 Westerviks IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 2 - 3 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 19:20 144706009 Tibro IBK - Westerviks IBK 8 - 2 Hannes Lillieblad, Simon Eriksson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-02 19:20 144706010 Gantesbo IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 3 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK 2 4 4 0 0 23-9 14 12
2. Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 4 3 0 1 14-11 3 9
3. Tibro IBK 4 2 0 2 14-10 4 6
4. Westerviks IBK 4 1 0 3 12-23 -11 3
5. Gantesbo IBK 4 0 0 4 11-21 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 18:00 144707001 Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Vit - Stenungsunds IBK 2 Röd 1 - 1 Jonas Jägerby, Johan Nero Wikstrand Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-01 18:00 144707002 Värnamo IK - Ingelstad IBK 4 - 6 Safet Hasanbegovic, Therese Lindquist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-01 21:20 144707003 Stenungsunds IBK 2 Röd - Värnamo IK 4 - 2 Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-02 08:00 144707004 Örlogsstadens IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Vit 3 - 1 Magnus Nilsson, Jim Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-02 11:20 144707005 Ingelstad IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Vit 0 - 2 Simon Eriksson, Hannes Lillieblad Kålgårdshallen
2016-04-02 11:20 144707006 Örlogsstadens IBK - Stenungsunds IBK 2 Röd 2 - 0 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 15:00 144707007 Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Vit - Värnamo IK 3 - 0 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Huskvarna Sporthall A
2016-04-02 15:40 144707008 Ingelstad IBK - Örlogsstadens IBK 6 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Huskvarna Sporthall A
2016-04-02 19:20 144707009 Stenungsunds IBK 2 Röd - Ingelstad IBK 2 - 4 Einar Karlsson, Gabriel Adolfsson Kålgårdshallen
2016-04-02 20:00 144707010 Värnamo IK - Örlogsstadens IBK 5 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Kålgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingelstad IBK 4 3 0 1 16-9 7 9
2. Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Vit 4 2 1 1 7-4 3 7
3. Örlogsstadens IBK 4 2 0 2 10-12 -2 6
4. Stenungsunds IBK 2 Röd 4 1 1 2 7-9 -2 4
5. Värnamo IK 4 1 0 3 11-17 -6 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 12 Grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-01 20:40 144708001 Sävsjö IBK - Färjestadens IBK Ungdom 0 - 7 Tonni Boström, Simon Jansson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-01 20:40 144708002 Onsala IBK - Växjö IBK 1 3 - 5 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-01 22:00 144708003 Färjestadens IBK Ungdom - Onsala IBK 8 - 2 Simon Eriksson, Hannes Lillieblad Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-02 08:40 144708004 Hovslätts IK - Sävsjö IBK 7 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Kålgårdshallen
2016-04-02 12:00 144708005 Växjö IBK 1 - Sävsjö IBK 10 - 2 Simon Eriksson, Hannes Lillieblad Kålgårdshallen
2016-04-02 12:00 144708006 Hovslätts IK - Färjestadens IBK Ungdom 2 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 17:00 144708007 Sävsjö IBK - Onsala IBK 3 - 8 Hani Mousaviyan-Utter, Senad Hamula Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-02 17:00 144708008 Växjö IBK 1 - Hovslätts IK 4 - 2 Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-02 20:00 144708009 Färjestadens IBK Ungdom - Växjö IBK 1 5 - 7 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-02 20:00 144708010 Onsala IBK - Hovslätts IK 2 - 6 Joe Larsson, Erik Norin Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK 1 4 4 0 0 26-12 14 12
2. Färjestadens IBK Ungdom 4 3 0 1 24-11 13 9
3. Hovslätts IK 4 2 0 2 17-12 5 6
4. Onsala IBK 4 1 0 3 15-22 -7 3
5. Sävsjö IBK 4 0 0 4 7-32 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC Pojkar 12 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 11:00 144711001 Visby IBK - Ryds SK 3 - 4 Paul Arnebert, Kjell Persson Kålgårdshallen
2016-04-03 11:45 144711002 Södra Vings IF - Mjölby IBK 7 - 0 Einar Karlsson, Gabriel Adolfsson Kålgårdshallen
2016-04-03 12:30 144711003 IFK Mariefred - Gantesbo IBK 3 - 4 Gabriel Adolfsson, Einar Karlsson Kålgårdshallen
2016-04-03 13:15 144711004 Värnamo IK - Sävsjö IBK 4 - 2 Gabriel Adolfsson, Einar Karlsson Kålgårdshallen
Slutspel
FPC Pojkar 12 A-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 09:30 1/8-final 1 144709001 Ledbergs IF - Färjestadens IBK Ungdom 5 - 2 Magnus Nilsson, Jim Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-03 09:30 1/8-final 2 144709002 Jönköpings IK 1 - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Vit 4 - 2 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-03 09:30 1/8-final 3 144709003 Fröjereds IF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 3 - 5 Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-03 09:30 1/8-final 4 144709004 Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Röd - Mullsjö AIS 3 - 2 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-03 10:15 1/8-final 5 144709005 Lessebo GoIF - Bankeryds Skid o MK 7 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-03 10:15 1/8-final 6 144709006 Växjö IBK 2 - Månsarps IBK 4 - 3 Joe Larsson, Erik Norin Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-03 10:15 1/8-final 7 144709007 Ingelstad IBK - IF Ariel 4 - 5 e.str. Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-03 10:15 1/8-final 8 144709008 Växjö IBK 1 - Carlshamns IBK 1 2 - 3 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-03 12:30 Kvartsfinal 1 144709009 Ledbergs IF - Jönköpings IK 1 4 - 0 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-03 12:30 Kvartsfinal 2 144709010 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Röd 1 - 4 Magnus Nilsson, Jim Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-03 12:30 Kvartsfinal 3 144709011 Lessebo GoIF - Växjö IBK 2 2 - 3 Therese Lindquist, Safet Hasanbegovic Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-03 12:30 Kvartsfinal 4 144709012 IF Ariel - Carlshamns IBK 1 1 - 3 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-03 14:45 Semifinal 1 144709013 Ledbergs IF - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Röd 2 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-03 14:45 Semifinal 2 144709014 Växjö IBK 2 - Carlshamns IBK 1 3 - 1 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-03 16:45 Final 144709015 Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Röd - Växjö IBK 2 1 - 3 Joe Larsson, Erik Norin Jönköpings Idrottshus D-hall
FPC Pojkar 12 B-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 08:00 1/8-final 1 144710001 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Onsala IBK 2 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Kålgårdshallen
2016-04-03 08:00 1/8-final 2 144710002 Åsa IF 2 Svart - Stenungsunds IBK 2 Röd 7 - 3 Einar Karlsson, Gabriel Adolfsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-03 08:45 1/8-final 3 144710003 Fliseryds IBK - Westerviks IBK 2 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Kålgårdshallen
2016-04-03 08:45 1/8-final 4 144710004 Lagan IBK - Gränna AIS 3 - 8 Gabriel Adolfsson, Einar Karlsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-03 09:30 1/8-final 5 144710005 Husqvarna IK - Stenungsunds IBK 1 Blå 2 - 3 e.str. Kjell Persson, Paul Arnebert Kålgårdshallen
2016-04-03 09:30 1/8-final 6 144710006 Tibro IBK - Carlshamns IBK 2 4 - 3 Gabriel Adolfsson, Einar Karlsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-03 10:15 1/8-final 7 144710007 Örlogsstadens IBK - Alvesta IBK 2 - 8 Kjell Persson, Paul Arnebert Kålgårdshallen
2016-04-03 10:15 1/8-final 8 144710008 Hovslätts IK - S/W 2010 3 - 1 Johan Thaning, Sebastian Åberg Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-03 14:45 Kvartsfinal 1 144710009 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Åsa IF 2 Svart 3 - 1 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-03 14:45 Kvartsfinal 2 144710010 Fliseryds IBK - Gränna AIS 1 - 4 Per Elofsson, Ulf Åberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-03 15:30 Kvartsfinal 3 144710011 Stenungsunds IBK 1 Blå - Tibro IBK 5 - 4 e.str. Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-03 15:30 Kvartsfinal 4 144710012 Alvesta IBK - Hovslätts IK 1 - 2 Per Elofsson, Ulf Åberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-03 17:00 Semifinal 1 144710013 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Gränna AIS 7 - 1 Christian Jarl, Felix Ekholm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-03 17:00 Semifinal 2 144710014 Stenungsunds IBK 1 Blå - Hovslätts IK 0 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Senad Hamula Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-03 18:15 Final 144710015 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Hovslätts IK 4 - 5 Felix Ekholm, Christian Jarl Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis