Fair Play Cup Pojkar 11 (2015/16)

Gruppspel
FPC Pojkar 11 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-16 09:20 144801001 Hovshaga AIF 1 - Husqvarna IK 9 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Norrahammars Sporthall
2016-04-16 10:00 144801002 FBC Lerum Panthers - Vimmerby IBK 1 7 - 1 Bengt Helgesson, Bjarne Olsen Norrahammars Sporthall
2016-04-16 10:40 144801003 Bankeryds Skid o MK 1 Vit - Örlogsstadens IBK 8 - 3 Bjarne Olsen, Bengt Helgesson Norrahammars Sporthall
2016-04-16 15:40 144801004 Vimmerby IBK 1 - Hovshaga AIF 1 1 - 6 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-16 15:40 144801005 Husqvarna IK - Bankeryds Skid o MK 1 Vit 5 - 6 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-16 15:40 144801006 Örlogsstadens IBK - FBC Lerum Panthers 2 - 4 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-16 19:20 144801007 Bankeryds Skid o MK 1 Vit - Vimmerby IBK 1 7 - 8 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Kålgårdshallen
2016-04-16 19:20 144801008 Husqvarna IK - Örlogsstadens IBK Fanny Horvath, Max Horvath Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-16 19:20 144801009 Hovshaga AIF 1 - FBC Lerum Panthers 0 - 8 Adam Turesson, Jonathan Turesson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 08:00 144801010 Örlogsstadens IBK - Hovshaga AIF 1 3 - 4 Lars Hjelm, Anders Thurfjell Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-17 08:40 144801011 FBC Lerum Panthers - Bankeryds Skid o MK 1 Vit 6 - 4 Anders Thurfjell, Lars Hjelm Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-17 09:20 144801012 Vimmerby IBK 1 - Husqvarna IK 9 - 4 Lars Hjelm, Anders Thurfjell Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-17 13:00 144801013 Hovshaga AIF 1 - Bankeryds Skid o MK 1 Vit 3 - 5 Oscar Lundh, Sepehr Jalaly Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 13:40 144801014 Vimmerby IBK 1 - Örlogsstadens IBK 2 - 5 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 14:20 144801015 Husqvarna IK - FBC Lerum Panthers 5 - 4 Malin Gelin, Claes Waernholm Attarpsskolans Sporthall B-hall
FPC Pojkar 11 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-16 09:20 144802001 Månsarps IBK - Gränna AIS 2 - 7 Max Horvath, Fanny Horvath Stadsgården, Råslätt
2016-04-16 10:00 144802002 Vimmerby IBK 2 - Östra SK Jönköping 5 - 4 Fanny Horvath, Max Horvath Stadsgården, Råslätt
2016-04-16 11:20 144802003 Hovshaga AIF 2 - IBF Älvstranden 23 - 0 William Ripgården, Martin Roos Kålgårdshallen
2016-04-16 15:40 144802004 Östra SK Jönköping - Månsarps IBK 3 - 4 Diwan Mofak, Haris Mujanic Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-16 15:40 144802006 IBF Älvstranden - Vimmerby IBK 2 0 - 14 Magnus Widlund, Safet Hasanbegovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-16 16:20 144802005 Gränna AIS - Hovshaga AIF 2 2 - 2 Martin Roos, William Ripgården Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-16 19:20 144802007 Hovshaga AIF 2 - Östra SK Jönköping 1 - 7 Bjarne Olsen, Bengt Helgesson Norrahammars Sporthall
2016-04-16 20:00 144802008 Gränna AIS - IBF Älvstranden Josef Bard, Filip Sörman Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-16 20:00 144802009 Månsarps IBK - Vimmerby IBK 2 6 - 7 Adam Nikolausson, Jesper Rygert Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 08:00 144802010 IBF Älvstranden - Månsarps IBK 0 - 17 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 08:40 144802011 Vimmerby IBK 2 - Hovshaga AIF 2 6 - 3 Oscar Lundh, Sepehr Jalaly Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 09:20 144802012 Östra SK Jönköping - Gränna AIS 2 - 4 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 13:40 144802013 Månsarps IBK - Hovshaga AIF 2 4 - 5 Lars Hjelm, Anders Thurfjell Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-17 14:20 144802014 Östra SK Jönköping - IBF Älvstranden 14 - 0 Jörgen Ahnström, Nicklas Bard Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-17 15:00 144802015 Gränna AIS - Vimmerby IBK 2 2 - 4 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Attarpsskolans Sporthall A-hall
FPC Pojkar 11 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-16 10:40 144803001 Hovmantorps GOIF - Westerviks IBK A 2 - 4 Paul Arnebert, Kjell Persson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-16 11:20 144803002 Varla IBK - Hovslätts IK 3 - 4 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-16 12:00 144803003 Marstrands IBK - Jönköpings IK 1 1 - 7 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-16 16:20 144803004 Hovslätts IK - Hovmantorps GOIF 2 - 3 Linus Sandberg, Fluturim Bisevic Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-16 16:20 144803005 Westerviks IBK A - Marstrands IBK 6 - 9 Jörgen Ahnström, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-16 16:20 144803006 Jönköpings IK 1 - Varla IBK 6 - 3 Jesper Rygert, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-16 19:20 144803007 Marstrands IBK - Hovslätts IK 3 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2016-04-16 20:00 144803008 Westerviks IBK A - Jönköpings IK 1 4 - 9 Bengt Helgesson, Bjarne Olsen Norrahammars Sporthall
2016-04-16 20:00 144803009 Hovmantorps GOIF - Varla IBK 8 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2016-04-17 10:00 144803010 Jönköpings IK 1 - Hovmantorps GOIF 4 - 3 Bengt Helgesson, Bjarne Olsen Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 10:40 144803011 Varla IBK - Marstrands IBK 3 - 4 Kjell Persson, Paul Arnebert Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-17 11:20 144803012 Hovslätts IK - Westerviks IBK A 3 - 2 Paul Arnebert, Kjell Persson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-17 15:00 144803015 Westerviks IBK A - Varla IBK 5 - 4 Claes Waernholm, Malin Gelin Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 15:40 144803013 Hovmantorps GOIF - Marstrands IBK 7 - 5 Claes Waernholm, Malin Gelin Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 16:20 144803014 Hovslätts IK - Jönköpings IK 1 3 - 4 Kjell Persson, Paul Arnebert Attarpsskolans Sporthall B-hall
FPC Pojkar 11 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-16 10:40 144804001 Jönköpings IK 2 - Sportlife Kungälvs IBK 1 Svart 1 - 7 Fluturim Bisevic, Linus Sandberg Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-16 11:20 144804002 KaRo IBF - Barnarps IF 3 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-16 12:00 144804003 IBK Husar - Westerviks IBK 1 2 - 7 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-16 16:20 144804004 Barnarps IF - Jönköpings IK 2 7 - 2 Bengt Helgesson, Bjarne Olsen Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-16 17:00 144804005 Sportlife Kungälvs IBK 1 Svart - IBK Husar 8 - 3 Bjarne Olsen, Bengt Helgesson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-16 17:00 144804006 Westerviks IBK 1 - KaRo IBF 9 - 1 Linus Sandberg, Fluturim Bisevic Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-16 20:00 144804008 Sportlife Kungälvs IBK 1 Svart - Westerviks IBK 1 5 - 4 Oscar Lundh, Sepehr Jalaly Kålgårdshallen
2016-04-16 20:40 144804007 IBK Husar - Barnarps IF 3 - 4 Josef Bard, Filip Sörman Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-16 20:40 144804009 Jönköpings IK 2 - KaRo IBF 2 - 6 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Kålgårdshallen
2016-04-17 10:00 144804011 KaRo IBF - IBK Husar 2 - 5 Kjell Persson, Paul Arnebert Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-17 10:40 144804010 Westerviks IBK 1 - Jönköpings IK 2 5 - 3 Bjarne Olsen, Bengt Helgesson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 11:20 144804012 Barnarps IF - Sportlife Kungälvs IBK 1 Svart 0 - 12 Bjarne Olsen, Bengt Helgesson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 15:40 144804013 Jönköpings IK 2 - IBK Husar 2 - 8 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-17 16:20 144804014 Barnarps IF - Westerviks IBK 1 0 - 5 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-17 17:00 144804015 Sportlife Kungälvs IBK 1 Svart - KaRo IBF 9 - 2 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Attarpsskolans Sporthall A-hall
FPC Pojkar 11 Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-16 11:20 144805001 Sportlife Kungälvs IBK 2 Orange - Bankeryds Skid o MK 2 Blå 7 - 1 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Norrahammars Sporthall
2016-04-16 12:00 144805002 Stenungsunds IBK - Carlshamns IBK 2 - 2 William Ripgården, Martin Roos Kålgårdshallen
2016-04-16 12:00 144805003 Färjestadens IBK Ungdom - Hovshaga AIF 3 4 - 5 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Norrahammars Sporthall
2016-04-16 17:00 144805004 Carlshamns IBK - Sportlife Kungälvs IBK 2 Orange 1 - 5 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-16 17:00 144805005 Bankeryds Skid o MK 2 Blå - Färjestadens IBK Ungdom 3 - 3 William Ripgården, Martin Roos Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-16 17:00 144805006 Hovshaga AIF 3 - Stenungsunds IBK 1 - 5 Jesper Rygert, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-16 20:40 144805007 Färjestadens IBK Ungdom - Carlshamns IBK 0 - 2 Diwan Mofak, Haris Mujanic Stadsgården, Råslätt
2016-04-16 20:40 144805008 Bankeryds Skid o MK 2 Blå - Hovshaga AIF 3 7 - 1 Claes Waernholm, Malin Gelin Norrahammars Sporthall
2016-04-16 20:40 144805009 Sportlife Kungälvs IBK 2 Orange - Stenungsunds IBK 3 - 1 Jesper Rygert, Adam Nikolausson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 12:00 144805010 Hovshaga AIF 3 - Sportlife Kungälvs IBK 2 Orange 2 - 4 Anders Thurfjell, Lars Hjelm Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-17 12:00 144805011 Stenungsunds IBK - Färjestadens IBK Ungdom 3 - 5 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 13:00 144805012 Carlshamns IBK - Bankeryds Skid o MK 2 Blå 1 - 1 Anders Thurfjell, Lars Hjelm Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-17 17:00 144805013 Sportlife Kungälvs IBK 2 Orange - Färjestadens IBK Ungdom 2 - 2 Paul Arnebert, Kjell Persson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-17 17:40 144805014 Carlshamns IBK - Hovshaga AIF 3 6 - 2 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-17 17:40 144805015 Bankeryds Skid o MK 2 Blå - Stenungsunds IBK 4 - 1 Paul Arnebert, Kjell Persson Attarpsskolans Sporthall B-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis