Pantamera Mörkröd Medellätt (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 13:00 150304001 Rosersbergs IK - Järfälla IBK 4 - 4 Lars Sundlöf, Mikael Hagman Rosershallen
2015-10-03 14:45 150304003 Ekerö IK - Grimsta AIK 4 - 2 Aldin Imamovic, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
2015-10-04 12:00 150304004 Stäkets IF - Täby FC 0 - 8 Mats Järnmark, Robin Wirström Kallhälls sporthall
2015-10-10 09:15 150304007 Täby FC - Ekerö IK 4 - 2 Daniel Skantze, Roger Nyström Grindtorpshallen
2015-10-10 12:45 150304009 Vallentuna IBK - Rosersbergs IK 4 - 1 Simon Bernhardsson, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2015-10-10 13:30 150304006 Duvbo IK - Stäkets IF 6 - 2 Magnus Westerberg, Alexander Mattsson Hallonbergshallen
2015-10-17 11:45 150304011 Rosersbergs IK - Grimsta AIK 3 - 2 Jörgen Larsson, Niklas Forsman Rosershallen
2015-10-17 15:00 150304013 Ekerö IK - Duvbo IK 9 - 0 Magnus Westerberg, Roger Nyström Tappströms Bollhall
2015-10-18 18:00 150304015 Vallentuna IBK - Järfälla IBK 5 - 5 Arne Brovig, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2015-10-24 15:30 150304019 Grimsta AIK - Vallentuna IBK 4 - 8 Jonas Sandberg, Jan Lingemark Väsby skolan
2015-10-25 12:00 150304018 Täby FC - Rosersbergs IK 6 - 3 Karl Agholme, Simon Bernhardsson Grindtorpshallen
2015-10-25 14:00 150304020 Järfälla IBK - Stäkets IF 3 - 1 Linus Warrenstein, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2015-11-07 12:00 150304021 Rosersbergs IK - Duvbo IK 5 - 1 Jonas Sandberg, Jouni Kekkonen Rosershallen
2015-11-07 13:30 150304025 Vallentuna IBK - Täby FC 4 - 4 Lars Reuterhagen, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2015-11-07 13:45 150304024 Grimsta AIK - Järfälla IBK 5 - 2 Jan Lingemark, David Norman Väsby skolan
2015-11-07 14:00 150304023 Ekerö IK - Stäkets IF 9 - 0 Leif Borglund, Gustav Levin Tappströms Bollhall
2015-11-14 10:00 150304029 Täby FC - Grimsta AIK 4 - 5 Lars Reuterhagen, Martin Svensson Grindtorpshallen
2015-11-14 14:30 150304028 Duvbo IK - Vallentuna IBK 3 - 4 Imtiaz Karim, Peter Gustafsson Saliba Hallonbergshallen
2015-11-15 16:00 150304030 Järfälla IBK - Ekerö IK 3 - 6 Mats Järnmark, Christer Jacobsson Viksjö Sporthall
2015-11-21 09:00 150304033 Täby FC - Järfälla IBK 5 - 2 Simon Åbom, Roger Nyström Grindtorpshallen
2015-11-21 12:15 150304034 Grimsta AIK - Duvbo IK 5 - 2 Roger Nyström, Per Calmén Väsby skolan
2015-11-21 12:30 150304031 Rosersbergs IK - Stäkets IF 10 - 0 Baberkhan Barekzay, Thomas Josbrink Rosershallen
2015-11-28 12:00 150304039 Duvbo IK - Täby FC 4 - 6 Thomas Wargkelius, Robert Milerud Hallonbergshallen
2015-11-28 18:30 150304036 Ekerö IK - Rosersbergs IK 5 - 2 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Tappströms Bollhall
2015-11-29 16:30 150304037 Stäkets IF - Vallentuna IBK 0 - 3 Juha Tammerström, Linus Warrenstein Kallhälls sporthall
2015-12-12 13:15 150304042 Duvbo IK - Järfälla IBK 4 - 4 Magnus Berg, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2015-12-12 13:36 150304045 Vallentuna IBK - Ekerö IK 4 - 4 Per Calmén, Roger Nyström Hammarbackens Sporthall
2015-12-12 14:30 150304044 Grimsta AIK - Stäkets IF 6 - 0 Jan Lingemark, Imtiaz Karim Väsby skolan
2016-01-09 10:00 150304047 Täby FC - Stäkets IF 8 - 3 Roger Nyström, Per Calmén Grindtorpshallen
2016-01-09 11:15 150304048 Grimsta AIK - Ekerö IK 1 - 4 Jan Lingemark, David Norman Väsby skolan
2016-01-10 16:30 150304050 Järfälla IBK - Rosersbergs IK 3 - 5 Robert Milerud, Michael Leimer Viksjö Sporthall
2016-01-16 12:00 150304051 Rosersbergs IK - Vallentuna IBK 3 - 2 Mikael Hagman, Stefano Bianque Rosershallen
2016-01-16 15:00 150304053 Ekerö IK - Täby FC 9 - 1 Mats Andersson, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2016-01-17 09:30 150304054 Stäkets IF - Duvbo IK 1 - 7 Per Sundvall, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2016-01-23 12:30 150304057 Duvbo IK - Ekerö IK 4 - 5 Magnus Johansson, Carl Tannerheim Hallonbergshallen
2016-01-24 14:00 150304059 Grimsta AIK - Rosersbergs IK 6 - 4 Jonas Sandberg, Stefano Bianque Väsby skolan
2016-01-24 14:00 150304060 Järfälla IBK - Vallentuna IBK 1 - 7 Thomas Wargkelius, Johannes Ekenberg Viksjö Sporthall
2016-01-30 10:15 150304061 Rosersbergs IK - Täby FC 4 - 3 Lars Reuterhagen, Jonas Sandberg Rosershallen
2016-01-30 17:30 150304065 Vallentuna IBK - Grimsta AIK 2 - 4 Lars Reuterhagen, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2016-01-31 11:00 150304064 Stäkets IF - Järfälla IBK 2 - 3 Magnus Johansson, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2016-02-06 13:00 150304069 Täby FC - Vallentuna IBK 6 - 4 Karl Hurtig, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2016-02-06 13:15 150304068 Duvbo IK - Rosersbergs IK 1 - 6 Imtiaz Karim, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2016-02-07 09:30 150304066 Stäkets IF - Ekerö IK 1 - 4 Sampo Friberg, Tony Verho Kallhälls sporthall
2016-02-07 13:45 150304070 Järfälla IBK - Grimsta AIK 3 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Viksjö Sporthall
2016-02-13 11:15 150304074 Grimsta AIK - Täby FC 4 - 4 Per Calmén, Per Ove Åman Väsby skolan
2016-02-13 17:15 150304075 Vallentuna IBK - Duvbo IK 5 - 5 Ken Johansson, Peter Kirch Hammarbackens Sporthall
2016-02-13 19:15 150304073 Ekerö IK - Järfälla IBK 7 - 5 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Tappströms Bollhall
2016-02-20 13:45 150304079 Duvbo IK - Grimsta AIK 0 - 5 Fadi Saffo Hallonbergshallen
2016-02-21 12:00 150304077 Stäkets IF - Rosersbergs IK 4 - 4 Thomas Josbrink, Wen-chung Tsai Kallhälls sporthall
2016-02-21 15:30 150304080 Järfälla IBK - Täby FC 7 - 1 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Viksjö Sporthall
2016-03-16 19:30 150304081 Rosersbergs IK - Ekerö IK 1 - 11 Stefano Bianque, Håkan Taxén Rosershallen
2016-03-19 16:15 150304085 Vallentuna IBK - Stäkets IF 4 - 1 Magnus Westerberg, Roger Nyström Hammarbackens Sporthall
2016-03-20 14:00 150304083 Täby FC - Duvbo IK 6 - 4 Simon Åbom, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2016-03-22 19:45 150304090 Järfälla IBK - Duvbo IK 3 - 1 Torbjörn Lundin, Daniel Kölborn Jakobsbergs Sporthall
2016-04-10 11:30 150304088 Stäkets IF - Grimsta AIK 1 - 1 Andreas Mattsson, Linus Warrenstein Kallhälls sporthall
2016-04-30 14:00 150304087 Ekerö IK - Vallentuna IBK Stefano Bianque, Jonas Jatko Tappströms Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK 13 11 1 1 79-28 51 34
2. Täby FC 14 8 2 4 66-55 11 26
3. Grimsta AIK 14 7 3 4 53-41 12 24
4. Rosersbergs IK 14 7 2 5 55-52 3 23
5. Vallentuna IBK 13 6 4 3 56-41 15 22
6. Järfälla IBK 14 4 4 6 48-56 -8 16
7. Duvbo IK 14 2 2 10 42-66 -24 8
8. Stäkets IF 14 0 2 12 16-76 -60 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 14:00 150305002 Högdalens AIS - Örby IS 7 - 7 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Högdalshallen
2015-10-05 20:30 150305004 Huddinge IBS - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 2 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Tomtbergahallen
2015-10-10 11:00 150305007 Skogås/Trångsunds IBK - Farsta IBK 4 - 1 Aarre Hietanen, Aldin Imamovic Skogåshallen
2015-10-10 12:30 150305009 Örby IS - Hammarby IF IBF 2 - 2 Martin Eriksson, Kent Budell Högdalshallen
2015-10-17 12:00 150305012 Högdalens AIS - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 2 Mats Andersson, Magnus Berg Högdalshallen
2015-10-17 19:00 150305014 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 1 Daniel Eriksson, Mikael Wiklund Tomtbergahallen
2015-10-24 10:45 150305018 Skogås/Trångsunds IBK - Hammarby IF IBF 2 - 0 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogåshallen
2015-10-25 14:15 150305016 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK 4 - 4 Per Sundvall, Sofia Aadli Tyresöhallen
2015-11-07 12:15 150305022 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 9 Viking Claësson, Martin Claësson Högdalshallen
2015-11-07 13:00 150305023 Farsta IBK - Huddinge IBS 6 - 6 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Farstahallen 1
2015-11-16 20:00 150305025 Örby IS - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 1 Aldin Imamovic, Mats Andersson Gubbängshallen
2015-11-15 09:30 150305027 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF 2 - 1 Kari Malmros, Madelene Westerberg Tyresöhallen
2015-11-15 13:00 150305026 Huddinge IBS - Högdalens AIS 7 - 3 Johannes Ekenberg, Petra Dynesius Huddingehallen
2015-11-21 11:00 150305035 Örby IS - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 4 Nihada Cenanovic, Magnus Westerberg Högdalshallen
2015-11-21 12:00 150305032 Högdalens AIS - Farsta IBK 4 - 3 Nihada Cenanovic, Magnus Westerberg Högdalshallen
2015-11-21 19:00 150305031 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS 3 - 6 Fredrik Hallenberg, Björn Larsson Sjöstadshallen
2015-11-28 11:45 150305036 Farsta IBK - Hammarby IF IBF 2 - 3 Max Hellström, Håkan Augustsson Farstahallen 3
2015-11-29 11:30 150305037 Huddinge IBS - Örby IS 4 - 4 Emil Glenngård, Max Hellström Tomtbergahallen
2015-12-12 12:00 150305043 Skogås/Trångsunds IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 3 Martin Åkesson, Kent Budell Skogåshallen
2015-12-12 12:15 150305045 Örby IS - Farsta IBK 5 - 5 Håkan Augustsson, Wen-chung Tsai Högdalshallen
2015-12-12 15:00 150305041 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS 2 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sjöstadshallen
2016-01-09 12:00 150305049 Örby IS - Högdalens AIS 6 - 1 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Högdalshallen
2016-01-10 10:00 150305047 Skogås/Trångsunds IBK - Huddinge IBS 2 - 2 Max Hellström, Carl Tannerheim Skogåshallen
2016-01-16 13:00 150305053 Farsta IBK - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 3 Jessika Forsberg, Max Hellström Farstahallen 3
2016-01-17 11:15 150305051 Hammarby IF IBF - Örby IS 4 - 3 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Gubbängshallen
2016-01-24 12:00 150305056 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 2 - 0 Kent Budell, Martin Åkesson Tyresöhallen
2016-01-28 19:00 150305058 Skogås/Trångsunds IBK - Högdalens AIS 9 - 2 Leif Karlsson, Max Hellström Skogåshallen
2016-01-30 11:15 150305063 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 4 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Farstahallen 1
2016-01-30 16:15 150305061 Hammarby IF IBF - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 5 Stefano Bianque, Jonas Robertson Skanstullshallen
2016-02-06 10:00 150305069 Skogås/Trångsunds IBK - Örby IS 5 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogåshallen
2016-02-07 08:30 150305066 Huddinge IBS - Farsta IBK 3 - 1 Martin Åkesson, Kent Budell Tomtbergahallen
2016-02-07 12:00 150305067 Tyresö Trollbäcken IBK - Högdalens AIS 5 - 3 Robin Berger, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2016-02-13 12:30 150305072 Högdalens AIS - Huddinge IBS 2 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Högdalshallen
2016-02-13 13:30 150305071 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 4 Christian Hamnström, Vilhelm Nordström Sjöstadshallen
2016-02-20 15:30 150305078 Tyresö Trollbäcken IBK - Örby IS 8 - 2 Mattias Lönnborg, Mikael Andersson Strandhallen - Tyresö
2016-02-20 16:00 150305076 Farsta IBK - Högdalens AIS 2 - 8 Joakim Levin, Gustav Levin Farstahallen 3
2016-02-21 12:30 150305077 Huddinge IBS - Hammarby IF IBF 4 - 1 Håkan Augustsson, Mattias Jansenberger Tomtbergahallen
2016-03-16 18:45 150305081 Hammarby IF IBF - Farsta IBK 1 - 4 Daniel Kölborn, Johan Ståhl Sjöstadshallen
2016-03-19 13:15 150305085 Örby IS - Huddinge IBS 2 - 4 Karl-Johan Leijon, Mats Andersson Högdalshallen
2016-04-08 18:00 150305086 Högdalens AIS - Hammarby IF IBF 0 - 0 Leif Karlsson, Mats Andersson Högdalshallen
2016-04-09 10:15 150305087 Farsta IBK - Örby IS 3 - 5 Hampus Höglin, Anton Höglin Farstahallen 1
2016-04-10 11:45 150305089 Tyresö Trollbäcken IBK - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 2 Stefano Bianque, Kari Malmros Tyresöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK 12 8 3 1 49-29 20 27
2. Huddinge IBS 12 5 6 1 41-29 12 21
3. Skogås/ Trångsunds IBK 12 6 2 4 38-25 13 20
4. Örby IS 12 4 4 4 46-48 -2 16
5. Högdalens AIS 12 4 3 5 42-54 -12 15
6. Hammarby IF IBF 12 2 3 7 23-40 -17 9
7. Farsta IBK 12 1 3 8 36-50 -14 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis