Kval till Allsvenskan Damer (2015/16)

Gruppspel
Kval till Allsv Dam Play Off 2A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-25 14:00 580110001 Hudik/Björkberg IBK - Team Thorengruppen SK 2 - 17 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Håstaholmen
2016-04-02 11:00 580110002 Team Thorengruppen SK - Hudik/Björkberg IBK 15 - 1 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Umeå Energi Arena
Kval till Allsv Dam Play Off 2B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-26 15:00 580111001 Västerås IBS - Älvsjö AIK 6 - 3 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Bombardier Arena A
2016-04-03 15:00 580111002 Älvsjö AIK - Västerås IBS 4 - 5 Adam Kruse, Minal Landin Västertorpshallen
Kval till Allsv Dam Play Off 2C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-25 15:00 580112001 Trosa Edanö IBK - Åkersberga IBF 2 - 7 Emil Löfgren, Jakob Westerlund Hedebyhallen
2016-04-02 18:30 580112002 Åkersberga IBF - Trosa Edanö IBK 3 - 4 Adam Kruse, Minal Landin Åkersberga Sporthall A
Kval till Allsv Dam Play Off 2D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-26 15:00 580113001 Karlstad IBF Ungdom - Nykvarns IF 1 - 3 Bo Olsson, Björn Svensson Colorama Arena
2016-04-03 17:00 580113002 Nykvarns IF - Karlstad IBF Ungdom 2 - 2 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Björkestahallen
Kval till Allsv Dam Play Off 2E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-25 14:30 580115001 Linköping IBK Ungdom - Lindome IBK 2 - 2 David Berger, Tobias Berger Folkungahallen
2016-04-03 16:00 580115002 Lindome IBK - Linköping IBK Ungdom 3 - 4 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Almåshallen B
Kval till Allsv Dam Play Off 2F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-26 13:00 580114001 Röke IBK - Hovshaga AIF 2 - 7 Adam Kruse, Minal Landin Tyrs Hovs Sportcentra
2016-04-03 16:00 580114002 Hovshaga AIF - Röke IBK 4 - 3 Peter Holmgren, Patrick Limé Hovshaga Sporthallen
Kval till Allsv Play Off 1A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-12 13:00 580090001 Team Thorengruppen SK - Klockarbergets BK 10 - 2 Karl Andersson, Anton Forsgren Umeå Energi Arena
2016-03-20 12:00 580090002 Klockarbergets BK - Team Thorengruppen SK 5 - 13 Christer Andersson, Jonas Nordqvist Njurundahallen
Kval till Allsv Play Off 1B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-12 12:00 580091001 Hudik/Björkberg IBK - Team Kalix IBK 9 - 4 Christer Andersson, Jonas Nordqvist Håstaholmen
2016-03-19 13:00 580091002 Team Kalix IBK - Hudik/Björkberg IBK 6 - 5 Mats Erelund, Viktor Grahn Sportcity Kalix
Kval till Allsv Play Off 1C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-12 14:00 580092001 Hofors IBK - Älvsjö AIK 1 - 8 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Hoforshallen
2016-03-20 14:00 580092002 Älvsjö AIK - Hofors IBK 10 - 4 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Västertorpshallen
Kval till Allsv Play Off 1D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-13 18:00 580093001 Västerås IBS - IBF Borlänge 2 - 1 Anders Asp, Per Rosén Bombardier Arena A
2016-03-19 11:00 580093002 IBF Borlänge - Västerås IBS 5 - 6 Emil Löfgren, Jakob Westerlund Maserhallen
Kval till Allsv Play Off 1E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-12 18:00 580094001 Alunda IBF - Åkersberga IBF 3 - 5 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Olandshallen
2016-03-20 17:30 580094002 Åkersberga IBF - Alunda IBF 4 - 0 Christer Avasjö, Jonas Holm Åkersberga Sporthall A
Kval till Allsv Play Off 1F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-12 14:30 580095001 Trosa Edanö IBK - Klintehamns IK 6 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Anders Asp Hedebyhallen
2016-03-20 13:00 580095002 Klintehamns IK - Trosa Edanö IBK 2 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Södervärnshallen
Kval till Allsv Play Off 1G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-12 16:00 580096001 FBC Lerum - Nykvarns IF 3 - 5 Minal Landin, Adam Kruse Rydsbergshallen
2016-03-20 17:00 580096002 Nykvarns IF - FBC Lerum 6 - 0 David Berger, Tobias Berger Björkestahallen
Kval till Allsv Play Off 1H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-12 15:00 580097001 Per-Ols IBF - Karlstad IBF Ungdom 5 - 2 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Fagerstahallen
2016-03-20 18:30 580097002 Karlstad IBF Ungdom - Per-Ols IBF 4 - 0 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Colorama Arena
Kval till Allsv Play Off 1I
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-12 17:00 580098001 Tvåstad KIK - Lindome IBK 4 - 7 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Idrottshuset, Vänersborg
2016-03-20 14:00 580098002 Lindome IBK - Tvåstad KIK 7 - 7 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Almåshallen B
Kval till Allsv Play Off 1J
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-12 15:45 580099001 Linköping IBK Ungdom - IBK Vöikers 3 - 1 Emil Löfgren, Jakob Westerlund Folkungahallen
2016-03-19 14:00 580099002 IBK Vöikers - Linköping IBK Ungdom 5 - 4 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Fortnox Arena Nivika hallen
Kval till Allsv Play Off 1K
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-12 14:00 580100001 Halmstads IBK - Hovshaga AIF 0 - 8 Ola Nilsson, Emelie Lindkvist Halmstad Arena C 1
2016-03-19 16:00 580100002 Hovshaga AIF - Halmstads IBK 9 - 3 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Hovshaga Sporthallen
Kval till Allsv Play Off 1L
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-12 14:00 580101001 Sävsjö IBK - Röke IBK 1 - 3 Peter Holmgren, Patrick Limé Sävsjö Sporthall
2016-03-19 17:00 580101002 Röke IBK - Sävsjö IBK 5 - 3 Kevin Cardell, Jesper Landén Tyrs Hovs Sportcentra

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis