Röd Pojkar (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Röd 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-03 20:00 110301001 Luleå SK P Röd 1 - Långskatans IF P Röd 1/2 7 - 6 Dick Sandberg, Tobias Skogsberg Hertsö Sp
2016-10-04 20:00 110301002 IBK Luleå P Röd ELIT/1 - Bergnäsets AIK P Röd 1 11 - 3 Per-Anders Blind, Tobias Skogsberg Hälsans hus
2017-01-08 12:00 110301003 Kiruna AIF P Röd 1 - Haparanda AIK P Röd 1/2 7 - 8 Magnus Grahn, Sebastian Falk-Asplund Rakethallen Kiruna
2016-10-20 18:30 110301006 Haparanda AIK P Röd 1/2 - Luleå SK P Röd 1 8 - 11 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Idrottshuset Haparanda
2016-10-21 19:30 110301005 Långskatans IF P Röd 1/2 - Bergnäsets AIK P Röd 1 10 - 1 Simon Olofsson, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2017-03-25 16:00 110301008 Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 - Kiruna AIF P Röd 1 18 - 4 Magnus Grahn, Lars Ejnestrand Hortlax Sp
2016-10-22 13:30 110301009 Haparanda AIK P Röd 1/2 - Långskatans IF P Röd 1/2 6 - 12 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
2016-11-11 19:00 110301011 Luleå SK P Röd 1 - Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 8 - 10 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Luleå Energi Arena
2016-11-13 12:30 110301012 IBK Luleå P Röd ELIT/1 - Kiruna AIF P Röd 1 12 - 10 Simon Olofsson, Christoffer Flemström Örnäsets Sp
2016-10-16 13:00 110301015 Kiruna AIF P Röd 1 - Bergnäsets AIK P Röd 1 8 - 9 Jörgen Eriksson, Stefan Lundqvist Rakethallen Kiruna
2016-11-22 20:00 110301016 IBK Luleå P Röd ELIT/1 - Luleå SK P Röd 1 14 - 9 Christoffer Flemström, Magnus Grahn Hälsans hus
2016-11-25 18:30 110301014 Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 - Haparanda AIK P Röd 1/2 15 - 9 Simon Olofsson, Anton Håkansson Björklunda Sp
2016-11-29 19:45 110301020 Bergnäsets AIK P Röd 1 - Luleå SK P Röd 1 9 - 15 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Bergskolan
2016-12-02 17:30 110301017 Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 - Långskatans IF P Röd 1/2 10 - 5 Conny Björnfot, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
2016-12-03 14:00 110301019 Haparanda AIK P Röd 1/2 - IBK Luleå P Röd ELIT/1 3 - 4 Johan Nyström, Dick Sandberg Idrottshuset Haparanda
2016-12-09 19:00 110301022 IBK Luleå P Röd ELIT/1 - Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 10 - 10 e.förl. Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Örnäsets Sp
2016-12-10 14:45 110301024 Bergnäsets AIK P Röd 1 - Haparanda AIK P Röd 1/2 10 - 11 Jan Drugge, Christoffer Flemström Bergskolan
2017-03-25 11:00 110301021 Långskatans IF P Röd 1/2 - Kiruna AIF P Röd 1 9 - 2 Magnus Grahn, Lars Ejnestrand Hortlax Sp
2016-12-16 19:00 110301027 Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 - Bergnäsets AIK P Röd 1 19 - 3 Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Björklunda Sp
2016-12-18 13:00 110301026 Kiruna AIF P Röd 1 - Luleå SK P Röd 1 12 - 16 Conny Björnfot, Gustaf Vallgren Rakethallen Kiruna
2017-04-11 19:30 110301025 IBK Luleå P Röd ELIT/1 - Långskatans IF P Röd 1/2 4 - 5 Magnus Grahn, Conny Björnfot Örnäsets Sp
2017-01-10 19:45 110301030 Bergnäsets AIK P Röd 1 - IBK Luleå P Röd ELIT/1 7 - 10 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Bergskolan
2017-01-13 19:00 110301029 Långskatans IF P Röd 1/2 - Luleå SK P Röd 1 4 - 11 Magnus Grahn, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
2017-02-26 14:00 110301031 Haparanda AIK P Röd 1/2 - Kiruna AIF P Röd 1 8 - 7 Dick Sandberg, Jan Drugge Idrottshuset Haparanda
2017-01-28 12:45 110301033 Bergnäsets AIK P Röd 1 - Långskatans IF P Röd 1/2 7 - 10 Christoffer Flemström, Sebastian Falk-Asplund Bergskolan
2017-01-28 15:45 110301034 Luleå SK P Röd 1 - Haparanda AIK P Röd 1/2 15 - 10 Christoffer Flemström, Sebastian Falk-Asplund Luleå Energi Arena
2017-03-18 11:00 110301036 Kiruna AIF P Röd 1 - Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 7 - 8 e.förl. Juha Pasma, Jan Drugge Rakethallen Kiruna
2016-10-01 13:00 110301040 Kiruna AIF P Röd 1 - IBK Luleå P Röd ELIT/1 1 - 3 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Rakethallen Kiruna
2017-02-11 14:30 110301039 Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 - Luleå SK P Röd 1 8 - 7 Dick Sandberg, Magnus Grahn Björklunda Sp
2017-02-12 17:00 110301037 Långskatans IF P Röd 1/2 - Haparanda AIK P Röd 1/2 6 - 9 Alexander Milovanovic, Jens Stenberg Norrmalmia Sph
2017-02-14 19:45 110301044 Luleå SK P Röd 1 - IBK Luleå P Röd ELIT/1 7 - 1 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Örnäsets Sp
2017-02-19 14:00 110301042 Haparanda AIK P Röd 1/2 - Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 4 - 8 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
2017-02-19 14:45 110301043 Bergnäsets AIK P Röd 1 - Kiruna AIF P Röd 1 5 - 4 e.förl. Dick Sandberg, Christoffer Flemström Bergskolan
2017-03-03 17:30 110301045 Långskatans IF P Röd 1/2 - Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 3 - 5 Magnus Grahn, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2017-03-03 18:45 110301048 Luleå SK P Röd 1 - Bergnäsets AIK P Röd 1 7 - 2 Dick Sandberg, Sebastian Falk-Asplund Örnäsets Sp
2017-03-05 12:30 110301047 IBK Luleå P Röd ELIT/1 - Haparanda AIK P Röd 1/2 7 - 7 e.förl. Sebastian Falk-Asplund, Christoffer Flemström Hälsans hus
2017-03-17 19:30 110301050 Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 - IBK Luleå P Röd ELIT/1 12 - 6 Conny Björnfot, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2017-03-18 16:00 110301049 Kiruna AIF P Röd 1 - Långskatans IF P Röd 1/2 4 - 9 Juha Pasma, Jan Drugge Rakethallen Kiruna
2017-03-19 14:00 110301052 Haparanda AIK P Röd 1/2 - Bergnäsets AIK P Röd 1 12 - 6 Jan Drugge, Juha Pasma Idrottshuset Haparanda
2017-02-19 10:45 110301054 Luleå SK P Röd 1 - Kiruna AIF P Röd 1 18 - 6 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Luleå Energi Arena
2017-02-26 19:30 110301055 Bergnäsets AIK P Röd 1 - Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 7 - 14 Pär Wårell, Urban Svanberg Hortlax Sp
2017-04-01 15:00 110301053 Långskatans IF P Röd 1/2 - IBK Luleå P Röd ELIT/1 4 - 5 Christoffer Flemström, Dick Sandberg Norrmalmia Sph
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF P Röd ELIT/ 1 12 10 2 0 137-73 64 33
2. Luleå SK P Röd 1 12 9 0 3 131-90 41 27
3. IBK Luleå P Röd ELIT/ 1 12 7 2 3 87-78 9 23
4. Långskatans IF P Röd 1/ 2 12 6 0 6 83-71 12 18
5. Haparanda AIK P Röd 1/ 2 12 5 1 6 95-108 -13 16
6. Bergnäsets AIK P Röd 1 12 1 1 10 69-131 -62 5
7. Kiruna AIF P Röd 1 12 0 2 10 72-123 -51 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-15 11:45 110310001 Sunderby SK P Röd 10/11 - Svarta Braxen IBF P Röd 10/11 3 - 5 Jörgen Eriksson, Christoffer Flemström Sunderby Sp
2017-01-29 00:00 110310002 IBK Luleå P Röd 9/10 - Team Kalix IBK P Röd 9/10 Hälsans hus
2016-10-29 12:30 110310003 Svarta Braxen IBF P Röd 10/11 - IBK Boden P Röd 10 3 - 12 Kurt-Lennart Wass, Josefin Höglund Hertsö Sp
2016-10-30 11:45 110310004 Sunderby SK P Röd 10/11 - IBK Luleå P Röd 9/10 4 - 6 Dick Sandberg, Christoffer Flemström Sunderby Sp
2016-11-18 19:00 110310006 IBK Luleå P Röd 9/10 - Svarta Braxen IBF P Röd 10/11 4 - 10 Josefin Höglund, Michaela Hogane Luleå Energi Arena B-hall
2016-11-18 19:30 110310005 IBK Boden P Röd 10 - Team Kalix IBK P Röd 9/10 9 - 3 Christer Uggla, Juha Pasma Boden Arena
2016-12-09 19:00 110310007 Team Kalix IBK P Röd 9/10 - Svarta Braxen IBF P Röd 10/11 11 - 3 Juha Pasma, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2016-12-10 11:45 110310008 Sunderby SK P Röd 10/11 - IBK Boden P Röd 10 2 - 10 Michaela Hogane, Josefin Höglund Sunderby Sp
2017-01-21 11:45 110310009 Sunderby SK P Röd 10/11 - Team Kalix IBK P Röd 9/10 4 - 5 Christoffer Flemström, Sebastian Falk-Asplund Sunderby Sp
2017-01-21 13:40 110310010 IBK Boden P Röd 10 - IBK Luleå P Röd 9/10 8 - 1 Petter Lindkvist, Tony Karlsson Boden Arena
2016-11-12 00:00 110310012 Team Kalix IBK P Röd 9/10 - IBK Luleå P Röd 9/10 7 - 3 Sportcity Kalix
2017-02-02 19:00 110310011 Svarta Braxen IBF P Röd 10/11 - Sunderby SK P Röd 10/11 9 - 5 Petter Lindkvist, Alexander Pettersson Hertsö Sp
2017-02-18 16:30 110310014 IBK Luleå P Röd 9/10 - Sunderby SK P Röd 10/11 2 - 6 Petter Lindkvist, Alexander Pettersson Luleå Energi Arena B-hall
2017-02-19 13:30 110310013 IBK Boden P Röd 10 - Svarta Braxen IBF P Röd 10/11 15 - 0 Kurt-Lennart Wass, Petter Lindkvist Hildursborg
2017-03-03 19:00 110310016 Svarta Braxen IBF P Röd 10/11 - IBK Luleå P Röd 9/10 16 - 4 Petter Lindkvist, Alexander Pettersson Luleå Energi Arena B-hall
2017-03-04 15:30 110310015 Team Kalix IBK P Röd 9/10 - IBK Boden P Röd 10 5 - 5 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2017-03-18 13:40 110310018 IBK Boden P Röd 10 - Sunderby SK P Röd 10/11 10 - 7 Sebastian Falk-Asplund, Christoffer Flemström Boden Arena
2017-03-19 12:00 110310017 Svarta Braxen IBF P Röd 10/11 - Team Kalix IBK P Röd 9/10 5 - 8 Michaela Hogane, Christer Uggla Hertsö Sp
2017-03-25 14:00 110310019 Team Kalix IBK P Röd 9/10 - Sunderby SK P Röd 10/11 7 - 2 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2017-03-31 19:00 110310020 IBK Luleå P Röd 9/10 - IBK Boden P Röd 10 3 - 10 Jan Drugge, Christer Uggla Luleå Energi Arena B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Boden P Röd 10 8 7 1 0 79-24 55 22
2. Team Kalix IBK P Röd 9/ 10 7 5 1 1 46-31 15 16
3. Svarta Braxen IBF P Röd 10/ 11 8 4 0 4 51-62 -11 12
4. Sunderby SK P Röd 10/ 11 8 1 0 7 33-54 -21 3
5. IBK Luleå P Röd 9/ 10 7 1 0 6 23-61 -38 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 19:00 110311001 Svarta Braxen IBF P Röd 10/11 - Öjebyns IBF P Röd 11 7 - 7 e.förl. Kurt-Lennart Wass, Lars Ejnestrand Luleå Energi Arena B-hall
2017-01-15 11:00 110311002 Öjebyns IBF P Röd 11 - Sunderby SK P Röd 10/11 11 - 2 Terje Skaugvold, Mattis Stanzé Björklunda Sp
2016-12-04 11:45 110311003 Sunderby SK P Röd 10/11 - Svarta Braxen IBF P Röd 10/11 6 - 10 Josefin Höglund, Petter Lindkvist Sunderby Sp
2016-11-20 14:30 110311004 Öjebyns IBF P Röd 11 - Svarta Braxen IBF P Röd 10/11 7 - 5 Mattis Stanzé, Terje Skaugvold Björklunda Sp
2017-01-29 11:45 110311005 Sunderby SK P Röd 10/11 - Öjebyns IBF P Röd 11 2 - 11 Josefin Höglund, Michaela Hogane Sunderby Sp
2017-02-09 19:00 110311006 Svarta Braxen IBF P Röd 10/11 - Sunderby SK P Röd 10/11 7 - 4 Wilma Wikberg, Josefin Höglund Hertsö Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF P Röd 11 4 3 1 0 36-16 20 10
2. Svarta Braxen IBF P Röd 10/ 11 4 2 1 1 29-24 5 7
3. Sunderby SK P Röd 10/ 11 4 0 0 4 14-39 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-15 10:00 110302003 IBK Boden P Röd 1/2 - Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 6 - 7 Pär Wårell, Urban Svanberg Boden Arena
2016-10-15 14:00 110302002 Haparanda AIK P Röd 1/2 - Öjebyns IBF P Röd 2/3 9 - 15 Johan Nyström, Gustaf Vallgren Idrottshuset Haparanda
2016-10-16 14:00 110302001 Långskatans IF P Röd 1/2 - IBK Luleå P Röd 2/3 8 - 1 Mikael Jaldeby, Anton Håkansson Norrmalmia Sph
2016-10-28 17:30 110302004 Öjebyns IBF P Röd 2/3 - Långskatans IF P Röd 1/2 4 - 3 Dick Sandberg, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2016-12-17 16:00 110302006 IBK Boden P Röd 1/2 - Haparanda AIK P Röd 1/2 13 - 2 Jan Drugge, Johan Degerfalk Boden Arena
2017-02-12 00:00 110302005 Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 - IBK Luleå P Röd 2/3 12 - 7 Norrmalmia Sph
2016-11-06 15:30 110302009 IBK Luleå P Röd 2/3 - Haparanda AIK P Röd 1/2 5 - 13 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Luleå Energi Arena B-hall
2016-11-18 20:15 110302007 Långskatans IF P Röd 1/2 - Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 6 - 7 Christoffer Flemström, Anton Håkansson Björklunda Sp
2016-11-18 20:15 110302008 Öjebyns IBF P Röd 2/3 - IBK Boden P Röd 1/2 3 - 5 Magnus Grahn, Fredric Fjellström Hortlax Sp
2017-01-15 00:00 110302012 IBK Luleå P Röd 2/3 - Öjebyns IBF P Röd 2/3 7 - 4 Luleå Energi Arena
2017-01-22 11:00 110302011 Haparanda AIK P Röd 1/2 - Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 5 - 7 Juha Pasma, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
2017-02-17 19:30 110302010 IBK Boden P Röd 1/2 - Långskatans IF P Röd 1/2 10 - 6 Tobias Skogsberg, Petter Lindkvist Boden Arena
2016-10-07 00:00 110302015 Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 - Öjebyns IBF P Röd 2/3 10 - 2 Björklunda Sp
2017-01-21 10:30 110302014 IBK Boden P Röd 1/2 - IBK Luleå P Röd 2/3 4 - 3 e.förl. Lars Ejnestrand, Dick Sandberg Boden Arena
2017-02-12 00:00 110302013 Långskatans IF P Röd 1/2 - Haparanda AIK P Röd 1/2 6 - 9 Norrmalmia Sph
2017-02-10 20:15 110302018 Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 - IBK Boden P Röd 1/2 7 - 8 e.förl. Christoffer Flemström, Fredric Fjellström Hortlax Sp
2017-02-12 10:00 110302017 Öjebyns IBF P Röd 2/3 - Haparanda AIK P Röd 1/2 8 - 5 Magnus Grahn, Kurt-Lennart Wass Norrmalmia Sph
2017-03-28 19:30 110302016 IBK Luleå P Röd 2/3 - Långskatans IF P Röd 1/2 8 - 11 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Örnäsets Sp
2016-10-21 00:00 110302020 IBK Luleå P Röd 2/3 - Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 6 - 5 Luleå Energi Arena
2017-02-19 15:00 110302019 Långskatans IF P Röd 1/2 - Öjebyns IBF P Röd 2/3 5 - 3 Pär Wårell, Johan Svanold Norrmalmia Sph
2017-04-01 15:00 110302021 Haparanda AIK P Röd 1/2 - IBK Boden P Röd 1/2 5 - 11 Jari Korpi, Jörgen Eriksson Idrottshuset Haparanda
2017-02-23 18:30 110302024 Haparanda AIK P Röd 1/2 - IBK Luleå P Röd 2/3 10 - 5 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
2017-02-24 19:30 110302023 IBK Boden P Röd 1/2 - Öjebyns IBF P Röd 2/3 4 - 5 Christoffer Flemström, Kurt-Lennart Wass Hildursborg
2017-02-28 20:00 110302022 Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 - Långskatans IF P Röd 1/2 4 - 4 e.förl. Magnus Grahn, Josefin Höglund Norrmalmia Sph
2017-02-11 15:00 110302025 Långskatans IF P Röd 1/2 - IBK Boden P Röd 1/2 3 - 8 Anton Håkansson, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2017-03-03 20:15 110302026 Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 - Haparanda AIK P Röd 1/2 10 - 3 Magnus Grahn, Fredric Fjellström Norrmalmia Sph
2017-03-25 00:00 110302027 Öjebyns IBF P Röd 2/3 - IBK Luleå P Röd 2/3 Björklunda Sp
2016-10-22 00:00 110302028 Haparanda AIK P Röd 1/2 - Långskatans IF P Röd 1/2 6 - 12 Idrottshuset Haparanda
2017-01-27 00:00 110302030 Öjebyns IBF P Röd 2/3 - Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 7 - 4 Hortlax Sp
2017-03-11 16:00 110302029 IBK Luleå P Röd 2/3 - IBK Boden P Röd 1/2 6 - 5 Dick Sandberg, Johan Nyström Örnäsets Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Wibax IBF Piteå P Röd 2/ 3 10 6 2 2 73-54 19 20
2. IBK Boden P Röd 1/ 2 10 5 2 3 74-47 27 19
3. Öjebyns IBF P Röd 2/ 3 9 5 0 4 51-52 -1 15
4. Långskatans IF P Röd 1/ 2 10 4 1 5 64-60 4 13
5. IBK Luleå P Röd 2/ 3 9 3 1 5 48-72 -24 10
6. Haparanda AIK P Röd 1/ 2 10 3 0 7 67-92 -25 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 18:30 110303002 Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 - Öjebyns IBF P Röd 2/3 10 - 2 Anton Håkansson, Magnus Grahn Björklunda Sp
2016-10-08 16:30 110303001 IBK Luleå P Röd 2/3 - IBF Argentum 91 P Röd 3/4 9 - 6 Tony Karlsson, Johan Degerfalk Luleå Energi Arena B-hall
2016-10-21 19:00 110303004 IBK Luleå P Röd 2/3 - Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 6 - 5 Christoffer Flemström, Gustaf Vallgren Luleå Energi Arena B-hall
2016-11-05 10:30 110303003 IBF Argentum 91 P Röd 3/4 - IBK Boden P Röd 3/4 6 - 5 Jesper Romberg, Johan Degerfalk Arjeplog Sporthall
2016-11-12 16:00 110303005 IBK Boden P Röd 3/4 - Öjebyns IBF P Röd 2/3 6 - 5 Tony Karlsson, Magnus Grahn Boden Arena
2016-12-04 10:15 110303006 Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 - IBF Argentum 91 P Röd 3/4 10 - 2 Anton Håkansson, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2016-12-04 14:00 110303007 Öjebyns IBF P Röd 2/3 - IBF Argentum 91 P Röd 3/4 12 - 1 Anton Håkansson, Magnus Grahn Björklunda Sp
2016-12-18 13:45 110303008 IBK Luleå P Röd 2/3 - IBK Boden P Röd 3/4 4 - 7 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Luleå Energi Arena B-hall
2017-01-04 19:15 110303010 IBK Boden P Röd 3/4 - Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 8 - 4 Johan Nyström, Alexander Pettersson Träffpunkten Sävast
2017-01-15 14:30 110303009 IBK Luleå P Röd 2/3 - Öjebyns IBF P Röd 2/3 7 - 4 Petter Lindkvist, Alexander Pettersson Luleå Energi Arena B-hall
2017-01-27 18:00 110303012 Öjebyns IBF P Röd 2/3 - Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 7 - 4 Michaela Hogane, Josefin Höglund Hortlax Sp
2017-01-28 11:00 110303011 IBF Argentum 91 P Röd 3/4 - IBK Luleå P Röd 2/3 9 - 10 Johan Degerfalk, Kurt-Lennart Wass Arjeplog Sporthall
2017-01-14 16:00 110303013 IBK Boden P Röd 3/4 - IBF Argentum 91 P Röd 3/4 8 - 8 Alexander Milovanovic, Jens Stenberg Boden Arena
2017-02-11 09:30 110303014 Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 - IBK Luleå P Röd 2/3 12 - 7 Magnus Grahn, Johan Svanold Norrmalmia Sph
2017-02-25 12:00 110303015 Öjebyns IBF P Röd 2/3 - IBK Boden P Röd 3/4 17 - 1 Felix Roos, Johan Svanold Björklunda Sp
2017-02-26 10:30 110303016 IBF Argentum 91 P Röd 3/4 - Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 4 - 5 Michaela Hogane, Josefin Höglund Arjeplog Sporthall
2017-03-10 19:30 110303018 IBK Boden P Röd 3/4 - IBK Luleå P Röd 2/3 3 - 7 Johan Nyström, Kurt-Lennart Wass Boden Arena
2017-03-12 10:30 110303017 IBF Argentum 91 P Röd 3/4 - Öjebyns IBF P Röd 2/3 6 - 9 Johan Degerfalk, Jesper Romberg Arjeplog Sporthall
2016-11-11 19:00 110303020 Wibax IBF Piteå P Röd 2/3 - IBK Boden P Röd 3/4 9 - 7 Dick Sandberg, Johan Svanold Norrmalmia Sph
2017-03-31 19:30 110303019 Öjebyns IBF P Röd 2/3 - IBK Luleå P Röd 2/3 4 - 10 Christoffer Flemström, Johan Svanold Björklunda Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Luleå P Röd 2/ 3 8 6 0 2 60-50 10 18
2. Wibax IBF Piteå P Röd 2/ 3 8 5 0 3 59-43 16 15
3. Öjebyns IBF P Röd 2/ 3 8 4 0 4 60-45 15 12
4. IBK Boden P Röd 3/ 4 8 3 1 4 45-60 -15 10
5. IBF Argentum 91 P Röd 3/ 4 8 1 1 6 42-68 -26 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-05 00:00 110304002 IBF Argentum 91 P Röd 3/4 - IBK Boden P Röd 3/4 6 - 5 Arjeplog Sporthall
2016-12-17 00:00 110304001 IBK Luleå P Röd 4/5 - Team Kalix IBK P Röd 4/5 12 - 3 Luleå Energi Arena
2016-10-29 14:30 110304004 IBK Luleå P Röd 4/5 - IBF Argentum 91 P Röd 3/4 8 - 3 Jan Drugge, Christoffer Flemström Luleå Energi Arena
2017-01-27 00:00 110304003 Team Kalix IBK P Röd 4/5 - Öjebyns IBF P Röd 4/5 8 - 4 Sportcity Kalix
2016-11-18 18:15 110304005 Öjebyns IBF P Röd 4/5 - IBK Boden P Röd 3/4 9 - 6 Magnus Grahn, Fredric Fjellström Hortlax Sp
2016-11-19 10:30 110304006 IBF Argentum 91 P Röd 3/4 - Team Kalix IBK P Röd 4/5 7 - 8 Jesper Romberg, Dick Sandberg Arjeplog Sporthall
2016-12-09 19:30 110304007 IBK Boden P Röd 3/4 - Team Kalix IBK P Röd 4/5 9 - 7 Lars Ejnestrand, Jan Drugge Boden Arena
2017-02-25 00:00 110304008 IBK Luleå P Röd 4/5 - Öjebyns IBF P Röd 4/5 3 - 1 Luleå Energi Arena
2017-01-22 11:00 110304010 Öjebyns IBF P Röd 4/5 - IBF Argentum 91 P Röd 3/4 9 - 8 Sebastian Falk-Asplund, Anton Håkansson Björklunda Sp
2017-01-22 12:30 110304009 IBK Luleå P Röd 4/5 - IBK Boden P Röd 3/4 11 - 9 Petter Lindkvist, Alexander Pettersson Luleå Energi Arena B-hall
2017-01-14 00:00 110304012 IBK Boden P Röd 3/4 - IBF Argentum 91 P Röd 3/4 Boden Arena
2017-03-12 00:00 110304011 Team Kalix IBK P Röd 4/5 - IBK Luleå P Röd 4/5 7 - 8 Sportcity Kalix
2017-01-28 14:00 110304014 IBF Argentum 91 P Röd 3/4 - IBK Luleå P Röd 4/5 7 - 4 Johan Degerfalk, Kurt-Lennart Wass Arjeplog Sporthall
2017-10-21 00:00 110304013 Öjebyns IBF P Röd 4/5 - Team Kalix IBK P Röd 4/5 5 - 4 Björklunda Sp
2017-03-04 13:00 110304015 IBK Boden P Röd 3/4 - Öjebyns IBF P Röd 4/5 5 - 8 Christoffer Flemström, Josefin Höglund Boden Arena
2017-03-04 13:00 110304016 Team Kalix IBK P Röd 4/5 - IBF Argentum 91 P Röd 3/4 4 - 10 Jan Drugge, Juha Pasma Sportcity Kalix
2017-03-17 19:30 110304017 Team Kalix IBK P Röd 4/5 - IBK Boden P Röd 3/4 6 - 6 Juha Pasma, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2017-03-25 00:00 110304018 Öjebyns IBF P Röd 4/5 - IBK Luleå P Röd 4/5 5 - 5 Björklunda Sp
2017-02-11 13:00 110304020 IBF Argentum 91 P Röd 3/4 - Öjebyns IBF P Röd 4/5 3 - 8 Johan Degerfalk, Jens Stenberg Arjeplog Sporthall
2017-04-02 17:00 110304019 IBK Boden P Röd 3/4 - IBK Luleå P Röd 4/5 8 - 3 Jari Korpi, Jörgen Eriksson Boden Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Luleå P Röd 4/ 5 8 5 1 2 54-43 11 16
2. Öjebyns IBF P Röd 4/ 5 8 5 1 2 49-42 7 16
3. IBF Argentum 91 P Röd 3/ 4 7 3 0 4 44-46 -2 9
4. IBK Boden P Röd 3/ 4 7 2 1 4 48-50 -2 7
5. Team Kalix IBK P Röd 4/ 5 8 2 1 5 47-61 -14 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-09 10:30 110305001 IBK Luleå P Röd 4/5 - Gammelstads IF P Röd 5/6 5 - 3 Christoffer Flemström, Sebastian Falk-Asplund Hälsans hus
2016-10-09 12:30 110305003 Öjebyns IBF P Röd 4/5 - Sunderby SK P/F Röd 5/6 7 - 2 Rasmus Ekberg, Simon Olofsson Björklunda Sp
2017-03-18 10:00 110305002 Team Kalix IBK P Röd 4/5 - Bergnäsets AIK P Röd 5/6 3 - 5 Magnus Grahn, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
2016-10-18 19:10 110305004 Bergnäsets AIK P Röd 5/6 - IBK Luleå P Röd 4/5 1 - 5 Anton Håkansson, Felix Roos Bergskolan
2016-10-21 20:15 110305006 Öjebyns IBF P Röd 4/5 - Team Kalix IBK P Röd 4/5 5 - 4 Kurt-Lennart Wass, Jan Drugge Björklunda Sp
2016-10-23 11:45 110305005 Sunderby SK P/F Röd 5/6 - Gammelstads IF P Röd 5/6 5 - 5 Christer Uggla, Christoffer Flemström Sunderby Sp
2016-11-11 17:30 110305007 IBK Luleå P Röd 4/5 - Sunderby SK P/F Röd 5/6 11 - 0 Kurt-Lennart Wass, Jan Drugge Luleå Energi Arena B-hall
2016-11-13 12:00 110305009 Gammelstads IF P Röd 5/6 - Team Kalix IBK P Röd 4/5 6 - 3 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Gammelstad Sp
2017-04-12 00:00 110305008 Bergnäsets AIK P Röd 5/6 - Öjebyns IBF P Röd 4/5 0 - 0 Bergskolan
2016-11-30 19:30 110305012 Gammelstads IF P Röd 5/6 - Bergnäsets AIK P Röd 5/6 7 - 1 Juha Pasma, Jan Drugge Gammelstad Sp
2016-12-02 18:30 110305010 Öjebyns IBF P Röd 4/5 - IBK Luleå P Röd 4/5 5 - 5 Magnus Grahn, Fredric Fjellström Björklunda Sp
2016-12-04 11:00 110305011 Team Kalix IBK P Röd 4/5 - Sunderby SK P/F Röd 5/6 13 - 4 Juha Pasma, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2016-12-16 19:00 110305014 Öjebyns IBF P Röd 4/5 - Gammelstads IF P Röd 5/6 10 - 4 Anton Håkansson, Kurt-Lennart Wass Hortlax Sp
2016-12-17 16:30 110305013 IBK Luleå P Röd 4/5 - Team Kalix IBK P Röd 4/5 12 - 3 Christoffer Flemström, Kurt-Lennart Wass Luleå Energi Arena B-hall
2016-12-18 11:45 110305015 Sunderby SK P/F Röd 5/6 - Bergnäsets AIK P Röd 5/6 2 - 8 Alexander Pettersson, Petter Lindkvist Sunderby Sp
2017-01-14 13:45 110305018 Sunderby SK P/F Röd 5/6 - Öjebyns IBF P Röd 4/5 2 - 8 Christoffer Flemström, Sebastian Falk-Asplund Sunderby Sp
2017-01-14 15:40 110305017 Bergnäsets AIK P Röd 5/6 - Team Kalix IBK P Röd 4/5 4 - 5 Johan Degerfalk, Juha Pasma Bergskolan
2017-01-15 12:00 110305016 Gammelstads IF P Röd 5/6 - IBK Luleå P Röd 4/5 1 - 7 Petter Lindkvist, Alexander Pettersson Gammelstad Sp
2017-01-27 20:15 110305019 IBK Luleå P Röd 4/5 - Bergnäsets AIK P Röd 5/6 5 - 2 Petter Lindkvist, Alexander Pettersson Luleå Energi Arena B-hall
2017-01-27 20:15 110305021 Team Kalix IBK P Röd 4/5 - Öjebyns IBF P Röd 4/5 8 - 4 Jan Drugge, Juha Pasma Sportcity Kalix
2017-01-29 12:00 110305020 Gammelstads IF P Röd 5/6 - Sunderby SK P/F Röd 5/6 9 - 2 Lars Ejnestrand, Alexander Pettersson Gammelstad Sp
2017-02-10 19:45 110305022 Sunderby SK P/F Röd 5/6 - IBK Luleå P Röd 4/5 1 - 10 Petter Lindkvist, Alexander Pettersson Sunderby Sp
2017-02-11 16:00 110305024 Team Kalix IBK P Röd 4/5 - Gammelstads IF P Röd 5/6 4 - 1 Juha Pasma, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2017-02-21 19:30 110305023 Öjebyns IBF P Röd 4/5 - Bergnäsets AIK P Röd 5/6 5 - 1 Magnus Grahn, Josefin Höglund Hortlax Sp
2017-02-25 12:40 110305027 Bergnäsets AIK P Röd 5/6 - Gammelstads IF P Röd 5/6 3 - 3 Johan Degerfalk, Christoffer Flemström Bergskolan
2017-02-25 16:30 110305025 IBK Luleå P Röd 4/5 - Öjebyns IBF P Röd 4/5 3 - 1 Johan Degerfalk, Josefin Höglund Luleå Energi Arena B-hall
2017-02-26 14:45 110305026 Sunderby SK P/F Röd 5/6 - Team Kalix IBK P Röd 4/5 4 - 7 Alexander Pettersson, Johan Degerfalk Sunderby Sp
2017-03-12 12:00 110305029 Gammelstads IF P Röd 5/6 - Öjebyns IBF P Röd 4/5 10 - 3 Christoffer Flemström, Alexander Pettersson Gammelstad Sp
2017-03-12 13:40 110305030 Bergnäsets AIK P Röd 5/6 - Sunderby SK P/F Röd 5/6 7 - 2 Christoffer Flemström, Magnus Grahn Bergskolan
2017-03-12 16:30 110305028 Team Kalix IBK P Röd 4/5 - IBK Luleå P Röd 4/5 7 - 8 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Luleå P Röd 4/ 5 10 9 1 0 71-24 47 28
2. Öjebyns IBF P Röd 4/ 5 10 5 2 3 48-39 9 17
3. Team Kalix IBK P Röd 4/ 5 10 5 0 5 57-53 4 15
4. Gammelstads IF P Röd 5/ 6 10 4 2 4 49-43 6 14
5. Bergnäsets AIK P Röd 5/ 6 10 3 2 5 32-37 -5 11
6. Sunderby SK P/ F Röd 5/ 6 10 0 1 9 24-85 -61 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-16 12:00 110306001 Gammelstads IF P Röd 5/6 - Öjebyns IBF P Röd 6/7 8 - 5 Sebastian Falk-Asplund, Lars Ejnestrand Gammelstad Sp
2016-12-18 00:00 110306002 Sunderby SK P/F Röd 5/6 - Bergnäsets AIK P Röd 5/6 2 - 8 Sunderby Sp
2016-10-28 19:00 110306003 Öjebyns IBF P Röd 6/7 - Tväråselets AIF P Röd 6/7 22 - 1 Fredric Fjellström, Johan Svanold Björklunda Sp
2017-01-29 00:00 110306004 Gammelstads IF P Röd 5/6 - Sunderby SK P/F Röd 5/6 Gammelstad Sp
2016-11-19 13:00 110306006 Sunderby SK P/F Röd 5/6 - Öjebyns IBF P Röd 6/7 2 - 9 Christoffer Flemström, Sebastian Falk-Asplund Sunderby Sp
2016-11-20 16:00 110306005 Tväråselets AIF P Röd 6/7 - Bergnäsets AIK P Röd 5/6 2 - 13 Felix Roos, Johan Svanold Älvsby Sp
2016-12-10 12:40 110306007 Bergnäsets AIK P Röd 5/6 - Öjebyns IBF P Röd 6/7 2 - 8 Jan Drugge, Christoffer Flemström Bergskolan
2016-12-11 12:00 110306008 Gammelstads IF P Röd 5/6 - Tväråselets AIF P Röd 6/7 15 - 2 Alexander Pettersson, Petter Lindkvist Gammelstad Sp
2016-11-30 00:00 110306009 Gammelstads IF P Röd 5/6 - Bergnäsets AIK P Röd 5/6 Gammelstad Sp
2017-01-22 13:00 110306010 Tväråselets AIF P Röd 6/7 - Sunderby SK P/F Röd 5/6 5 - 6 Pär Wårell, Kurt-Lennart Wass Älvsby Sp
2017-02-05 13:00 110306011 Öjebyns IBF P Röd 6/7 - Gammelstads IF P Röd 5/6 6 - 3 Felix Roos, Johan Svanold Björklunda Sp
2017-03-11 00:00 110306012 Bergnäsets AIK P Röd 5/6 - Sunderby SK P/F Röd 5/6 Bergskolan
2016-10-23 00:00 110306014 Sunderby SK P/F Röd 5/6 - Gammelstads IF P Röd 5/6 Sunderby Sp
2017-02-19 16:00 110306013 Tväråselets AIF P Röd 6/7 - Öjebyns IBF P Röd 6/7 8 - 15 Magnus Grahn, Jens Stenberg Älvsby Sp
2017-03-03 19:00 110306016 Öjebyns IBF P Röd 6/7 - Sunderby SK P/F Röd 5/6 13 - 5 Felix Roos, Johan Svanold Hortlax Sp
2017-03-21 19:30 110306015 Bergnäsets AIK P Röd 5/6 - Tväråselets AIF P Röd 6/7 8 - 3 Josefin Höglund, Michaela Hogane Bergskolan
2017-03-15 19:00 110306018 Tväråselets AIF P Röd 6/7 - Gammelstads IF P Röd 5/6 5 - 9 Alexander Milovanovic, Jens Stenberg Älvsby Sp
2017-03-17 19:00 110306017 Öjebyns IBF P Röd 6/7 - Bergnäsets AIK P Röd 5/6 3 - 3 Fredric Fjellström, Johan Svanold Björklunda Sp
2017-02-25 00:00 110306019 Bergnäsets AIK P Röd 5/6 - Gammelstads IF P Röd 5/6 Bergskolan
2017-03-26 11:45 110306020 Sunderby SK P/F Röd 5/6 - Tväråselets AIF P Röd 6/7 7 - 2 Petter Lindkvist, Alexander Pettersson Sunderby Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF P Röd 6/ 7 8 6 1 1 81-32 49 19
2. Bergnäsets AIK P Röd 5/ 6 5 3 1 1 34-18 16 10
3. Gammelstads IF P Röd 5/ 6 4 3 0 1 35-18 17 9
4. Sunderby SK P/ F Röd 5/ 6 5 2 0 3 22-37 -15 6
5. Tväråselets AIF P Röd 6/ 7 8 0 0 8 28-95 -67 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 16:00 110307001 Tväråselets AIF P Röd 6/7 - Notvikens IK P Röd 7/8 6 - 13 Anton Håkansson, Fredric Fjellström Älvsby Sp
2017-02-18 15:00 110307002 Kiruna AIF P Röd 7/8 - Öjebyns IBF P Röd 6/7 3 - 3 Magnus Grahn, Anton Håkansson Rakethallen Kiruna
2016-11-09 19:00 110307004 Tväråselets AIF P Röd 6/7 - Öjebyns IBF P Röd 6/7 8 - 8 Alexander Milovanovic, Jens Stenberg Älvsby Sp
2016-11-13 15:00 110307003 Notvikens IK P Röd 7/8 - Kiruna AIF P Röd 7/8 9 - 5 Alexander Pettersson, Jan Drugge Luleå Energi Arena B-hall
2016-12-03 13:00 110307006 Kiruna AIF P Röd 7/8 - Tväråselets AIF P Röd 6/7 10 - 8 Pasi Ronkainen, Juha Pasma Rakethallen Kiruna
2016-12-04 13:30 110307005 Öjebyns IBF P Röd 6/7 - Notvikens IK P Röd 7/8 7 - 5 Mattis Stanzé, Daniel Giornetti Hortlax Sp
2017-01-13 18:30 110307007 Notvikens IK P Röd 7/8 - Tväråselets AIF P Röd 6/7 10 - 4 Petter Lindkvist, Alexander Pettersson Hälsans hus
2017-01-15 10:30 110307011 Notvikens IK P Röd 7/8 - Öjebyns IBF P Röd 6/7 5 - 3 Alexander Pettersson, Michaela Hogane Luleå Energi Arena B-hall
2017-01-27 20:15 110307010 Öjebyns IBF P Röd 6/7 - Tväråselets AIF P Röd 6/7 9 - 3 Mattis Stanzé, Terje Skaugvold Hortlax Sp
2017-01-29 14:30 110307009 Kiruna AIF P Röd 7/8 - Notvikens IK P Röd 7/8 4 - 11 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Rakethallen Kiruna
2017-02-12 10:00 110307008 Öjebyns IBF P Röd 6/7 - Kiruna AIF P Röd 7/8 13 - 1 Felix Roos, Johan Svanold Björklunda Sp
2017-02-12 15:00 110307012 Tväråselets AIF P Röd 6/7 - Kiruna AIF P Röd 7/8 4 - 7 Magnus Grahn, Kurt-Lennart Wass Älvsby Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Notvikens IK P Röd 7/ 8 6 5 0 1 53-29 24 15
2. Öjebyns IBF P Röd 6/ 7 6 3 2 1 43-25 18 11
3. Kiruna AIF P Röd 7/ 8 6 2 1 3 30-48 -18 7
4. Tväråselets AIF P Röd 6/ 7 6 0 1 5 33-57 -24 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-14 19:00 110308001 Notvikens IK P Röd 7/8 - Öjebyns IBF P Röd 8/9 7 - 10 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Luleå Energi Arena B-hall
2016-10-16 17:30 110308012 Notvikens IK P Röd 7/8 - Långskatans IF P Röd 8/9 7 - 3 Sebastian Falk-Asplund, Christoffer Flemström Luleå Energi Arena B-hall
2016-11-13 11:30 110308004 Notvikens IK P Röd 7/8 - Kiruna AIF P Röd 7/8 9 - 4 Petter Lindkvist, Alexander Pettersson Luleå Energi Arena B-hall
2016-11-18 18:30 110308003 Öjebyns IBF P Röd 8/9 - Långskatans IF P Röd 8/9 3 - 7 Felix Roos, Johan Svanold Björklunda Sp
2017-01-20 18:30 110308006 Långskatans IF P Röd 8/9 - Notvikens IK P Röd 7/8 8 - 9 Terje Skaugvold, Daniel Giornetti Norrmalmia Sph
2017-02-18 12:00 110308005 Kiruna AIF P Röd 7/8 - Öjebyns IBF P Röd 8/9 4 - 8 Magnus Grahn, Anton Håkansson Rakethallen Kiruna
2017-02-03 20:15 110308007 Öjebyns IBF P Röd 8/9 - Notvikens IK P Röd 7/8 5 - 3 Felix Roos, Magnus Grahn Hortlax Sp
2017-03-18 13:30 110308008 Kiruna AIF P Röd 7/8 - Långskatans IF P Röd 8/9 3 - 5 Juha Pasma, Jan Drugge Rakethallen Kiruna
2017-01-29 11:00 110308010 Kiruna AIF P Röd 7/8 - Notvikens IK P Röd 7/8 6 - 3 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Rakethallen Kiruna
2017-02-19 12:30 110308009 Långskatans IF P Röd 8/9 - Öjebyns IBF P Röd 8/9 2 - 4 Pär Wårell, Johan Svanold Norrmalmia Sph
2017-02-11 12:30 110308002 Långskatans IF P Röd 8/9 - Kiruna AIF P Röd 7/8 12 - 3 Dick Sandberg, Daniel Giornetti Björklunda Sp
2017-02-11 16:30 110308011 Öjebyns IBF P Röd 8/9 - Kiruna AIF P Röd 7/8 12 - 4 Dick Sandberg, Magnus Grahn Björklunda Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF P Röd 8/ 9 6 5 0 1 42-27 15 15
2. Långskatans IF P Röd 8/ 9 6 3 0 3 37-29 8 9
3. Notvikens IK P Röd 7/ 8 6 3 0 3 38-36 2 9
4. Kiruna AIF P Röd 7/ 8 6 1 0 5 24-49 -25 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 10:30 110309002 IBK Luleå P Röd 9/10 - Långskatans IF P Röd 8/9 4 - 6 Tony Karlsson, Johan Degerfalk Hälsans hus
2016-10-08 16:45 110309001 Öjebyns IBF P Röd 8/9 - Team Kalix IBK P Röd 9/10 9 - 2 Kurt-Lennart Wass, Daniel Giornetti Hortlax Sp
2016-11-11 19:00 110309004 Öjebyns IBF P Röd 8/9 - Långskatans IF P Röd 8/9 9 - 1 Mattis Stanzé, Daniel Giornetti Björklunda Sp
2016-11-12 14:30 110309003 Team Kalix IBK P Röd 9/10 - IBK Luleå P Röd 9/10 7 - 3 Kurt-Lennart Wass, Jan Drugge Sportcity Kalix
2016-12-04 10:30 110309006 IBK Luleå P Röd 9/10 - Öjebyns IBF P Röd 8/9 2 - 11 Felix Roos, Johan Svanold Hälsans hus
2016-12-04 12:00 110309005 Långskatans IF P Röd 8/9 - Team Kalix IBK P Röd 9/10 8 - 2 Terje Skaugvold, Rasmus Ekberg Norrmalmia Sph
2017-01-13 19:00 110309008 Långskatans IF P Röd 8/9 - IBK Luleå P Röd 9/10 7 - 7 Felix Roos, Kurt-Lennart Wass Hortlax Sp
2017-01-14 11:00 110309007 Team Kalix IBK P Röd 9/10 - Öjebyns IBF P Röd 8/9 2 - 1 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2017-01-28 14:30 110309010 Långskatans IF P Röd 8/9 - Öjebyns IBF P Röd 8/9 2 - 5 Magnus Grahn, Anton Håkansson Hortlax Sp
2017-01-29 13:30 110309009 IBK Luleå P Röd 9/10 - Team Kalix IBK P Röd 9/10 3 - 16 Johan Kemi, Christer Uggla Hälsans hus
2017-02-10 18:30 110309012 Öjebyns IBF P Röd 8/9 - IBK Luleå P Röd 9/10 11 - 1 Mattis Stanzé, Daniel Giornetti Hortlax Sp
2017-02-11 14:00 110309011 Team Kalix IBK P Röd 9/10 - Långskatans IF P Röd 8/9 7 - 1 Juha Pasma, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF P Röd 8/ 9 6 5 0 1 46-10 36 15
2. Team Kalix IBK P Röd 9/ 10 6 4 0 2 36-25 11 12
3. Långskatans IF P Röd 8/ 9 6 2 1 3 25-34 -9 7
4. IBK Luleå P Röd 9/ 10 6 0 1 5 20-58 -38 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd ELIT
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-14 19:00 110300001 IBK Luleå P Röd ELIT/1 - Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 8 - 9 e.förl. Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Örnäsets Sp
2017-04-05 19:30 110300002 Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 - IBK Luleå P Röd ELIT/1 13 - 5 Magnus Grahn, Anton Håkansson Hortlax Sp
2017-01-13 19:00 110300003 IBK Luleå P Röd ELIT/1 - Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 3 - 8 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Örnäsets Sp
2017-02-10 20:15 110300004 Öjebyns IBF P Röd ELIT/1 - IBK Luleå P Röd ELIT/1 11 - 7 Magnus Grahn, Anton Håkansson Björklunda Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF P Röd ELIT/ 1 4 3 1 0 41-23 18 11
2. IBK Luleå P Röd ELIT/ 1 4 0 1 3 23-41 -18 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis