Division 3 (2016/17)

Gruppspel
Herrar division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 10:00 150002001 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Mariebergs SK 5 - 1 Tobias Ekmark, Björn Landin Skärholmshallen
2016-09-25 10:15 150002004 Turebergs IF - Ursvik IK 3 - 6 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Silverdalshallen
2016-09-25 12:00 150002005 Täby FC Ungdom - Rotebro IS IBK (B) 6 - 4 Tobias Ekmark, Björn Landin Grindtorpshallen
2016-09-25 16:30 150002003 Sundbybergs IK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 10 Roland Nester, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2017-03-11 14:00 150002002 Vaxholms IBF - Sollentuna IBK 5 - 4 Roger Zahnér, Ken Johansson Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-08 12:30 150002006 Rotebro IS IBK (B) - Turebergs IF 5 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Sollentuna sim och sporthall
2016-10-08 14:45 150002008 IBF Offensiv Lidingö - Vaxholms IBF 6 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Bodals Bollhall
2016-10-08 18:00 150002010 Mariebergs SK - Täby FC Ungdom 4 - 7 Martin Johansson, Aldin Imamovic Skanstullshallen
2016-10-09 13:30 150002009 Sollentuna IBK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 2 - 2 Simon Bernhardsson, Christian Hamnström Arena Satelliten
2016-12-03 12:45 150002007 Ursvik IK - Sundbybergs IK 7 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Brotorpshallen
2016-10-15 10:30 150002011 Kungliga Tekniska Högskolans IF - IBF Offensiv Lidingö 2 - 5 Kari Malmros, Aarre Hietanen Skärholmshallen
2016-10-15 13:15 150002013 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK (B) 6 - 4 Mattias Nordlund, Ken Johansson Hallonbergshallen
2016-10-15 14:15 150002012 Vaxholms IBF - Ursvik IK 3 - 3 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-16 13:30 150002015 Sollentuna IBK - Mariebergs SK 3 - 3 Juha Tammerström, Linus Warrenstein Arena Satelliten
2016-10-16 14:30 150002014 Turebergs IF - Täby FC Ungdom 3 - 11 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Silverdalshallen
2016-10-20 20:45 150002019 IBF Offensiv Lidingö - Sollentuna IBK 6 - 1 Aldin Imamovic, Johannes Ekenberg Bodals Bollhall
2016-10-22 13:15 150002017 Rotebro IS IBK (B) - Vaxholms IBF 3 - 7 Christian Högberg, Peter Kirch Sollentuna sim och sporthall
2016-10-22 13:45 150002018 Ursvik IK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 3 - 3 Mattias Nordlund, Linus Warrenstein Brotorpshallen
2016-10-22 15:45 150002016 Täby FC Ungdom - Sundbybergs IK 3 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Grindtorpshallen
2016-10-22 16:30 150002020 Mariebergs SK - Turebergs IF 6 - 2 Sebastian Öhman, Vilhelm Nordström Skanstullshallen
2016-11-12 11:45 150002024 IBF Offensiv Lidingö - Mariebergs SK 4 - 4 Aleksi Partanen, Rainer Pekkinen Bodals Bollhall
2016-11-12 12:45 150002023 Sundbybergs IK - Turebergs IF 7 - 4 Janne Ahonen, Jan-Markus Helin Hallonbergshallen
2016-11-12 13:15 150002021 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Rotebro IS IBK (B) 8 - 3 Mattias Nordlund, Aarre Hietanen Skärholmshallen
2016-11-12 14:00 150002022 Vaxholms IBF - Täby FC Ungdom 7 - 6 Roland Nester, Christian Högberg Innebandyhallen Vaxholm
2016-11-13 16:30 150002025 Sollentuna IBK - Ursvik IK 2 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Arena Satelliten
2016-11-19 13:00 150002028 Rotebro IS IBK (B) - Sollentuna IBK 9 - 6 Roger Zahnér, Rasmus Jansson Sollentuna sim och sporthall
2016-11-19 14:15 150002027 Täby FC Ungdom - Kungliga Tekniska Högskolans IF 8 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Grindtorpshallen
2016-11-19 15:30 150002030 Mariebergs SK - Sundbybergs IK 3 - 5 Magnus Westerberg, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2016-11-19 16:00 150002029 Ursvik IK - IBF Offensiv Lidingö 0 - 6 Ken Johansson, Roger Zahnér Brotorpshallen
2016-11-20 12:45 150002026 Turebergs IF - Vaxholms IBF 7 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Magnus Westerberg Silverdalshallen
2016-11-24 20:45 150002034 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK (B) 6 - 3 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Bodals Bollhall
2016-11-26 10:30 150002031 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Turebergs IF 8 - 2 Kent Budell, Karl-Johan Leijon Skärholmshallen
2016-11-26 13:30 150002033 Ursvik IK - Mariebergs SK 4 - 5 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Brotorpshallen
2016-11-26 14:15 150002032 Vaxholms IBF - Sundbybergs IK 7 - 4 Mattias Nordlund, Magnus Westerberg Innebandyhallen Vaxholm
2016-11-27 13:30 150002035 Sollentuna IBK - Täby FC Ungdom 4 - 8 Aarre Hietanen, Ken Johansson Arena Satelliten
2016-12-10 10:15 150002036 Sundbybergs IK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 4 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Hallonbergshallen
2016-12-10 11:15 150002039 Rotebro IS IBK (B) - Ursvik IK 5 - 3 Jonas Edström, Ulf Jonsson Sollentuna sim och sporthall
2016-12-10 15:30 150002040 Mariebergs SK - Vaxholms IBF 6 - 5 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Skanstullshallen
2016-12-11 12:15 150002038 Täby FC Ungdom - IBF Offensiv Lidingö 4 - 4 Ulf Jonsson, Jonas Edström Grindtorpshallen
2016-12-11 13:00 150002037 Turebergs IF - Sollentuna IBK 2 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Silverdalshallen
2016-12-15 20:45 150002044 IBF Offensiv Lidingö - Turebergs IF 6 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Bodals Bollhall
2016-12-16 19:30 150002042 Rotebro IS IBK (B) - Mariebergs SK 9 - 4 Nicklas Sundgren, David Berger Rotebrohallen (Nya)
2016-12-17 11:45 150002041 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Vaxholms IBF 4 - 7 Karl-Johan Leijon, Roger Zahnér Skärholmshallen
2016-12-17 15:30 150002043 Ursvik IK - Täby FC Ungdom 6 - 1 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Brotorpshallen
2016-12-18 13:30 150002045 Sollentuna IBK - Sundbybergs IK 3 - 3 Mattias Nordlund, Roger Zahnér Arena Satelliten
2017-01-12 20:45 150002048 IBF Offensiv Lidingö - Sundbybergs IK 5 - 4 Tobias Berger, David Berger Bodals Bollhall
2017-01-14 10:00 150002046 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC Ungdom 6 - 3 Jan Lingemark, Arne Brovig Sollentuna sim och sporthall
2017-01-14 14:00 150002047 Ursvik IK - Turebergs IF 4 - 3 Fabian Fahimi, Michael Selg Brotorpshallen
2017-01-15 13:30 150002049 Sollentuna IBK - Vaxholms IBF 6 - 5 Thomas Bégat, Aarre Hietanen Arena Satelliten
2017-01-15 17:00 150002050 Mariebergs SK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 4 - 5 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Skanstullshallen
2017-01-21 11:15 150002053 Sundbybergs IK - Ursvik IK 8 - 4 Linus Warrenstein, Mattias Nordlund Hallonbergshallen
2017-01-21 13:30 150002051 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Sollentuna IBK 2 - 7 Aldin Imamovic, Marko Maikkunen Skärholmshallen
2017-01-21 14:00 150002052 Vaxholms IBF - IBF Offensiv Lidingö 1 - 7 Arne Brovig, Niklas Forsman Innebandyhallen Vaxholm
2017-01-22 13:15 150002055 Täby FC Ungdom - Mariebergs SK 5 - 10 Ulf Jonsson, Vilhelm Nordström Grindtorpshallen
2017-01-22 17:30 150002054 Turebergs IF - Rotebro IS IBK (B) 4 - 4 Jonas Edström, Mattias Nordlund Silverdalshallen
2017-01-28 10:30 150002058 Ursvik IK - Vaxholms IBF 5 - 5 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Brotorpshallen
2017-01-28 11:45 150002059 IBF Offensiv Lidingö - Kungliga Tekniska Högskolans IF 5 - 7 Mattias Nordlund, Lars Sundlöf Bodals Bollhall
2017-01-28 14:30 150002057 Rotebro IS IBK (B) - Sundbybergs IK 7 - 4 Niklas Forsman, Aldin Imamovic Sollentuna sim och sporthall
2017-01-28 17:45 150002060 Mariebergs SK - Sollentuna IBK 3 - 4 Aldin Imamovic, Niklas Forsman Skanstullshallen
2017-01-29 14:45 150002056 Täby FC Ungdom - Turebergs IF 11 - 8 Tobias Ekmark, Björn Landin Grindtorpshallen
2017-02-11 11:45 150002061 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Ursvik IK 4 - 7 Mattias Nordlund, Kent Budell Skärholmshallen
2017-02-11 12:45 150002063 Sundbybergs IK - Täby FC Ungdom 8 - 10 Lars Sundlöf, Daniel Hultberg Hallonbergshallen
2017-02-11 14:00 150002062 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (B) 3 - 0 Ken Johansson, Arne Brovig Innebandyhallen Vaxholm
2017-02-12 13:45 150002065 Sollentuna IBK - IBF Offensiv Lidingö 2 - 5 Rasmus Jansson, Kenny Ly Arena Satelliten
2017-02-12 16:00 150002064 Turebergs IF - Mariebergs SK 4 - 6 Simon Bernhardsson, Niklas Forsman Silverdalshallen
2017-02-18 13:00 150002067 Täby FC Ungdom - Vaxholms IBF 7 - 8 Karl Hurtig, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2017-02-18 13:45 150002069 Ursvik IK - Sollentuna IBK 3 - 4 Mattias Nordlund, Linus Warrenstein Brotorpshallen
2017-02-18 17:30 150002068 Rotebro IS IBK (B) - Kungliga Tekniska Högskolans IF 1 - 5 Michael Selg, Fabian Fahimi Sollentuna sim och sporthall
2017-02-19 17:30 150002066 Turebergs IF - Sundbybergs IK 4 - 6 Fadi Saffo, Roland Nester Silverdalshallen
2017-03-02 20:45 150002070 Mariebergs SK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 6 Ken Johansson, Aldin Imamovic Bodals Bollhall
2017-02-05 17:15 150002075 Sollentuna IBK - Rotebro IS IBK (B) 3 - 6 Ola Bigestans, Robin Vall Arena Satelliten
2017-02-25 10:45 150002073 Sundbybergs IK - Mariebergs SK 7 - 9 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Hallonbergshallen
2017-02-25 11:30 150002074 IBF Offensiv Lidingö - Ursvik IK 4 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Bodals Bollhall
2017-02-25 13:00 150002071 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Täby FC Ungdom 6 - 6 Niklas Forsman, Mattias Nordlund Stora Mossen 1
2017-02-25 14:00 150002072 Vaxholms IBF - Turebergs IF 11 - 4 Aldin Imamovic, Ken Johansson Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-04 13:15 150002079 Rotebro IS IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 5 Linus Warrenstein, Björn Söderström Sollentuna sim och sporthall
2017-03-04 13:45 150002076 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF 7 - 4 Kent Kastell, Alexander Mattsson Hallonbergshallen
2017-03-04 15:30 150002080 Mariebergs SK - Ursvik IK 5 - 4 Roland Nester, Kari Malmros Skanstullshallen
2017-03-05 10:00 150002077 Turebergs IF - Kungliga Tekniska Högskolans IF 7 - 8 Peter Gustafsson Saliba, Juha Tammerström Silverdalshallen
2017-03-05 12:00 150002078 Täby FC Ungdom - Sollentuna IBK 8 - 2 Johan Hillergren, Magnus Johansson Grindtorpshallen
2017-03-16 20:45 150002084 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC Ungdom 5 - 12 Aldin Imamovic, Roland Nester Bodals Bollhall
2017-03-18 11:45 150002081 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Sundbybergs IK 5 - 5 Roland Nester, Christian Högberg Skärholmshallen
2017-03-18 12:45 150002083 Ursvik IK - Rotebro IS IBK (B) 6 - 7 Tobias Ekmark, Björn Landin Brotorpshallen
2017-03-18 14:15 150002082 Vaxholms IBF - Mariebergs SK 5 - 8 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-19 15:00 150002085 Sollentuna IBK - Turebergs IF 7 - 7 Roland Nester, Linus Warrenstein Arena Satelliten
2017-03-25 11:45 150002089 Täby FC Ungdom - Ursvik IK 4 - 2 Roland Nester, Christian Högberg Grindtorpshallen
2017-03-25 14:00 150002086 Vaxholms IBF - Kungliga Tekniska Högskolans IF 4 - 8 Tobias Ekmark, Peter Kirch Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-25 15:00 150002087 Sundbybergs IK - Sollentuna IBK 8 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2017-03-25 15:15 150002090 Mariebergs SK - Rotebro IS IBK (B) 5 - 6 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Skanstullshallen
2017-03-26 13:00 150002088 Turebergs IF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 9 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Silverdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Offensiv Lidingö 18 14 2 2 104-67 37 44
2. Täby FC Ungdom 18 10 3 5 120-93 27 33
3. Kungliga Tekniska Högskolans IF 18 9 4 5 90-81 9 31
4. Rotebro IS IBK (B) 18 9 1 8 85-87 -2 28
5. Vaxholms IBF 18 8 3 7 98-95 3 27
6. Mariebergs SK 18 8 2 8 91-90 1 26
7. Sundbybergs IK 18 7 3 8 97-99 -2 24
8. Ursvik IK 18 6 3 9 74-75 -1 21
9. Sollentuna IBK 18 5 4 9 70-89 -19 19
10. Turebergs IF 18 0 3 15 74-127 -53 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 13:30 150003002 Lokomotiv Tumba IBS - Västerhaninge IBK (A) 1 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Storvretens Sporthall
2016-09-24 14:00 150003003 Skogås/Trångsunds IBK - Boo KFUM IA 5 - 2 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Skogåshallen
2016-09-24 16:00 150003005 Högdalens AIS - Sörskogens IF 6 - 11 Kenny Ly, Linus Löfstedt Högdalshallen
2016-09-24 16:15 150003004 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK (A) 9 - 6 Rasmus Jansson, Anders Westerberg Sjöstadshallen
2016-09-25 12:00 150003001 Sköndals IK - Huddinge IBS (B) 4 - 5 Aarre Hietanen, Kari Malmros Sköndalshallen
2016-10-01 15:15 150003006 Högdalens AIS - Hammarby IF IBF 6 - 2 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Högdalshallen
2016-10-08 13:00 150003009 Västerhaninge IBK (A) - Sköndals IK 4 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Söderbymalmskolan
2016-10-08 15:30 150003008 Boo KFUM IA - Lokomotiv Tumba IBS 8 - 3 Ola Bigestans, Robin Vall Ormingehallen
2016-10-09 15:45 150003010 Huddinge IBS (B) - Sörskogens IF 3 - 4 Arne Brovig, Roger Zahnér Huddingehallen
2016-11-06 16:00 150003007 Vendelsö IK (A) - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 6 Aarre Hietanen, Kari Malmros Torvalla Sporthall
2016-10-15 12:00 150003015 Västerhaninge IBK (A) - Huddinge IBS (B) 7 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Söderbymalmskolan
2016-10-15 12:15 150003013 Skogås/Trångsunds IBK - Högdalens AIS 7 - 3 Johan Larsson, Vilhelm Nordström Skogåshallen
2016-10-15 13:30 150003012 Lokomotiv Tumba IBS - Vendelsö IK (A) 5 - 6 Lars Sundlöf, Elis Erbing Malmsjö Sporthall
2016-10-15 17:30 150003014 Hammarby IF IBF - Sörskogens IF 8 - 7 Tobias Berger, Robert Jäderlund Sjöstadshallen
2016-10-16 18:00 150003011 Sköndals IK - Boo KFUM IA 5 - 3 Tobias Ekmark, Björn Landin Sköndalshallen
2016-10-22 13:00 150003017 Högdalens AIS - Lokomotiv Tumba IBS 8 - 5 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Högdalshallen
2016-10-22 14:15 150003018 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK 3 - 3 Kenny Ly, Kari Malmros Torvalla Träningshall
2016-10-23 13:00 150003020 Huddinge IBS (B) - Hammarby IF IBF 2 - 12 Kenny Ly, Linus Löfstedt Huddingehallen
2016-10-23 14:30 150003016 Sörskogens IF - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 3 Patric Terelius, Lars Sundlöf Tomtbergahallen
2016-10-23 17:30 150003019 Boo KFUM IA - Västerhaninge IBK (A) 5 - 6 Johannes Ekenberg, Oskar Sevefjord Ormingehallen
2016-11-12 13:15 150003022 Lokomotiv Tumba IBS - Sörskogens IF 1 - 8 Kent Budell, Martin Åkesson Malmsjö Sporthall
2016-11-12 13:30 150003025 Västerhaninge IBK (A) - Vendelsö IK (A) 8 - 7 Tobias Ekmark, Björn Landin Söderbymalmskolan
2016-11-13 13:15 150003021 Sköndals IK - Högdalens AIS 3 - 5 Aarre Hietanen, Kent Budell Sköndalshallen
2016-11-13 13:30 150003023 Skogås/Trångsunds IBK - Hammarby IF IBF 6 - 7 Janne Ahonen, Rainer Pekkinen Skogåshallen
2016-11-13 16:15 150003024 Boo KFUM IA - Huddinge IBS (B) 5 - 6 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ormingehallen
2016-11-19 16:00 150003028 Högdalens AIS - Västerhaninge IBK (A) 2 - 4 Sebastian Öhman, Aldin Imamovic Högdalshallen
2016-11-19 19:00 150003026 Hammarby IF IBF - Lokomotiv Tumba IBS 8 - 5 Roland Nester, Björn Landin Sjöstadshallen
2016-11-20 12:15 150003027 Sörskogens IF - Sköndals IK 6 - 2 Kenny Ly, Linus Löfstedt Tomtbergahallen
2016-11-20 15:45 150003030 Huddinge IBS (B) - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 7 Roland Nester, Christian Högberg Huddingehallen
2017-03-11 12:00 150003029 Vendelsö IK (A) - Boo KFUM IA 6 - 5 Fredrik Hallenberg, Anders Asp Söderbymalmskolan
2016-11-26 11:30 150003035 Västerhaninge IBK (A) - Sörskogens IF 5 - 5 Kenny Ly, Linus Löfstedt Söderbymalmskolan
2016-11-27 13:30 150003031 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 3 - 7 Ola Bigestans, Robin Vall Sköndalshallen
2016-11-27 14:30 150003032 Lokomotiv Tumba IBS - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 5 Björn Landin, Tobias Ekmark Storvretens Sporthall
2016-11-27 16:15 150003034 Boo KFUM IA - Högdalens AIS 12 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ormingehallen
2017-02-04 15:15 150003033 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) 8 - 4 Anders Westerberg, Kari Malmros Söderbymalmskolan
2016-12-10 12:30 150003037 Hammarby IF IBF - Västerhaninge IBK (A) 1 - 2 Sebastian Öhman, Niklas Forsman Sjöstadshallen
2016-12-10 13:15 150003036 Skogås/Trångsunds IBK - Sköndals IK 7 - 5 Kari Malmros, Jesper Wahlund Skogåshallen
2016-12-10 15:45 150003039 Högdalens AIS - Vendelsö IK (A) 5 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Högdalshallen
2016-12-11 12:15 150003038 Sörskogens IF - Boo KFUM IA 2 - 7 Kari Malmros, Jesper Wahlund Tomtbergahallen
2016-12-11 15:15 150003040 Huddinge IBS (B) - Lokomotiv Tumba IBS 14 - 2 Kenny Ly, Linus Löfstedt Huddingehallen
2016-12-17 12:30 150003042 Högdalens AIS - Huddinge IBS (B) 10 - 3 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Högdalshallen
2016-12-17 15:00 150003045 Västerhaninge IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 5 Rasmus Jansson, Christian Hamnström Söderbymalmskolan
2016-12-17 16:45 150003043 Vendelsö IK (A) - Sörskogens IF 8 - 3 Ken Johansson, Roger Zahnér Söderbymalmskolan
2016-12-17 17:30 150003044 Boo KFUM IA - Hammarby IF IBF 5 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Ormingehallen
2016-12-18 12:00 150003041 Sköndals IK - Lokomotiv Tumba IBS WO (5 - 0) Ola Bigestans, Robin Vall Sköndalshallen
2017-01-14 11:30 150003049 Västerhaninge IBK (A) - Lokomotiv Tumba IBS 7 - 5 Kari Malmros, Vilhelm Nordström Söderbymalmskolan
2017-01-14 15:30 150003048 Boo KFUM IA - Skogås/Trångsunds IBK 7 - 7 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ormingehallen
2017-01-14 15:45 150003047 Vendelsö IK (A) - Hammarby IF IBF 7 - 10 Aldin Imamovic, Fredrik Hallenberg Söderbymalmskolan
2017-01-15 15:00 150003050 Huddinge IBS (B) - Sköndals IK 3 - 6 Johan Larsson, Vilhelm Nordström Huddingehallen
2017-01-15 16:45 150003046 Sörskogens IF - Högdalens AIS 8 - 3 Arne Brovig, Jan Lingemark Skogåshallen
2017-01-21 13:15 150003053 Skogås/Trångsunds IBK - Vendelsö IK (A) 3 - 7 Jacob Leijon, Kent Budell Skogåshallen
2017-01-21 16:00 150003052 Lokomotiv Tumba IBS - Boo KFUM IA 5 - 8 Peter Larsson, Hampus Fändrik Malmsjö Sporthall
2017-01-21 16:15 150003054 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS 8 - 4 Aldin Imamovic, Jacob Leijon Sjöstadshallen
2017-01-25 20:45 150003055 Sörskogens IF - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Arne Brovig Huddingehallen
2017-02-05 20:15 150003051 Sköndals IK - Västerhaninge IBK (A) 2 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Sköndalshallen
2017-01-28 14:15 150003058 Vendelsö IK (A) - Lokomotiv Tumba IBS 5 - 5 Roland Nester, Kent Kastell Söderbymalmskolan
2017-01-28 14:30 150003057 Högdalens AIS - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 1 Marko Maikkunen, Rasmus Jansson Högdalshallen
2017-01-29 15:45 150003060 Huddinge IBS (B) - Västerhaninge IBK (A) 1 - 9 Sebastian Öhman, Niklas Forsman Huddingehallen
2017-01-29 17:00 150003059 Boo KFUM IA - Sköndals IK 4 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ormingehallen
2017-02-04 18:30 150003056 Sörskogens IF - Hammarby IF IBF 2 - 3 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Tomtbergahallen
2017-02-11 11:30 150003065 Västerhaninge IBK (A) - Boo KFUM IA 4 - 6 Johan Larsson, Sebastian Öhman Söderbymalmskolan
2017-02-11 11:45 150003063 Skogås/Trångsunds IBK - Sörskogens IF 10 - 4 Roger Zahnér, Niklas Forsman Skogåshallen
2017-02-11 11:45 150003064 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (B) 4 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2017-02-11 13:15 150003062 Lokomotiv Tumba IBS - Högdalens AIS 6 - 6 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Malmsjö Sporthall
2017-02-12 17:30 150003061 Sköndals IK - Vendelsö IK (A) 5 - 4 Alexander Sommensjö, Björn Landin Sköndalshallen
2017-02-18 12:45 150003066 Hammarby IF IBF - Skogås/Trångsunds IBK 9 - 4 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Eriksdalshallen
2017-02-18 14:00 150003067 Sörskogens IF - Lokomotiv Tumba IBS 9 - 7 Sebastian Öhman, Johan Larsson Tomtbergahallen
2017-02-18 14:30 150003069 Vendelsö IK (A) - Västerhaninge IBK (A) 4 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Söderbymalmskolan
2017-02-19 15:45 150003070 Huddinge IBS (B) - Boo KFUM IA 8 - 10 Heimo Lyly, Jouni Kekkonen Huddingehallen
2017-02-21 21:00 150003068 Högdalens AIS - Sköndals IK 2 - 3 Elis Erbing, Martin Johansson Högdalshallen
2017-02-26 11:00 150003073 Skogås/Trångsunds IBK - Huddinge IBS (B) 6 - 8 Johan Hessing, Kari Malmros Skogåshallen
2017-02-26 12:00 150003072 Lokomotiv Tumba IBS - Hammarby IF IBF 2 - 17 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Storvretens Sporthall
2017-02-26 13:45 150003074 Boo KFUM IA - Vendelsö IK (A) 9 - 5 Johan Jäderlund, Johan Larsson Ormingehallen
2017-03-02 20:00 150003075 Västerhaninge IBK (A) - Högdalens AIS 6 - 3 Roland Nester, John Awabdeh Söderbymalmskolan
2017-03-12 19:30 150003071 Sköndals IK - Sörskogens IF 4 - 1 Aldin Imamovic, Jonas Håmark Sköndalshallen
2017-03-04 12:00 150003078 Sörskogens IF - Västerhaninge IBK (A) 2 - 6 Sebastian Öhman, Johan Larsson Tomtbergahallen
2017-03-04 12:45 150003079 Högdalens AIS - Boo KFUM IA 2 - 6 Aldin Imamovic, Christian Hamnström Högdalshallen
2017-03-05 11:00 150003076 Skogås/Trångsunds IBK - Lokomotiv Tumba IBS 8 - 5 Hampus Fändrik, Peter Larsson Skogåshallen
2017-03-05 12:15 150003077 Hammarby IF IBF - Sköndals IK 5 - 2 Jesper Wahlund, Kent Budell Sjöstadshallen
2017-03-05 15:45 150003080 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (A) 6 - 9 Jonathan Varli, John Awabdeh Huddingehallen
2017-03-18 11:30 150003085 Västerhaninge IBK (A) - Hammarby IF IBF 1 - 4 Jacob Leijon, Johan Jäderlund Söderbymalmskolan
2017-03-18 13:30 150003082 Lokomotiv Tumba IBS - Huddinge IBS (B) 4 - 7 Mikael Andersson, John Awabdeh Malmsjö Sporthall
2017-03-18 14:15 150003083 Vendelsö IK (A) - Högdalens AIS 7 - 4 Hampus Fändrik, Peter Larsson Torvalla Träningshall
2017-03-19 13:30 150003084 Boo KFUM IA - Sörskogens IF 9 - 2 Johan Larsson, Sebastian Öhman Ormingehallen
2017-03-19 15:00 150003081 Sköndals IK - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 3 Vilhelm Nordström, John Awabdeh Sköndalshallen
2017-03-25 12:15 150003087 Skogås/Trångsunds IBK - Västerhaninge IBK (A) 5 - 7 Ken Johansson, Jonas Håmark Skogåshallen
2017-03-25 13:45 150003088 Hammarby IF IBF - Boo KFUM IA 6 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Sjöstadshallen
2017-03-25 14:45 150003089 Sörskogens IF - Vendelsö IK (A) 9 - 6 John Awabdeh, Roger Zahnér Tomtbergahallen
2017-03-25 16:00 150003086 Lokomotiv Tumba IBS - Sköndals IK 2 - 4 Jonas Holm, Aldin Imamovic Malmsjö Sporthall
2017-03-25 19:00 150003090 Huddinge IBS (B) - Högdalens AIS 8 - 8 John Awabdeh, Roland Nester Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF 18 14 2 2 126-74 52 44
2. Västerhaninge IBK (A) 18 14 2 2 94-65 29 44
3. Boo KFUM IA 18 10 2 6 117-84 33 32
4. Sörskogens IF 18 9 1 8 93-94 -1 28
5. Sköndals IK 18 8 1 9 65-67 -2 25
6. Skogås/ Trångsunds IBK 18 7 3 8 98-101 -3 24
7. Vendelsö IK (A) 18 7 2 9 105-105 0 23
8. Högdalens AIS 18 6 2 10 86-102 -16 20
9. Huddinge IBS (B) 18 5 2 11 96-119 -23 17
10. Lokomotiv Tumba IBS 18 0 3 15 68-137 -69 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis