Pantamera Junior Division 2 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-02 15:00 150026002 Huddinge IBS (C) - Täby FC (B) 2 - 5 Peter Eriksson, Nihada Cenanovic Huddingehallen
2016-10-02 17:00 150026004 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 7 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Viksjö Sporthall
2016-10-02 20:15 150026001 Bele Barkarby IF IBF (A) - IK Frej Täby 10 - 3 Andreas Mattsson, Johannes Ekenberg Björkebyhallen
2016-10-08 17:00 150026010 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK (B) 8 - 2 Stefan Flöjt, Johan Zahn Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-09 10:30 150026008 Älvsjö AIK IBF (C) - Huddinge IBS (C) 4 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Västertorpshallen
2016-10-09 14:00 150026009 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 9 Per Sundvall, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2016-10-15 13:30 150026015 Täby FC (B) - IK Frej Täby 5 - 4 Christian Högberg, Jonas Edström Grindtorpshallen
2016-10-16 19:00 150026011 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (C) 9 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2016-10-16 19:45 150026014 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 3 - 6 Per Sundvall, Peter Gustafsson Saliba Kallhälls sporthall
2016-10-17 19:30 150026012 Huddinge IBS (C) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 5 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Tomtbergahallen
2016-10-23 14:00 150026018 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, Mattias Nordlund Hässelbyhallen
2016-10-23 16:45 150026019 Älvsjö AIK IBF (C) - Täby FC (B) 4 - 4 Christian Hamnström, Tony Verho Liljeholmshallen 1
2016-10-23 20:00 150026020 IK Frej Täby - Järfälla IBK (B) 6 - 11 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-11-13 13:30 150026022 Huddinge IBS (C) - Rotebro IS IBK (B) 3 - 5 Kenny Ly, Linus Löfstedt Tomtbergahallen
2016-11-13 14:00 150026025 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 14 - 3 Fadi Saffo, Ken Johansson Grindtorpshallen
2016-11-13 19:00 150026024 Älvsjö AIK IBF (C) - IK Frej Täby 2 - 5 Roland Nester, Christian Högberg Västertorpshallen
2016-11-20 14:00 150026029 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 4 Mattias Nordlund, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2016-11-20 15:15 150026026 Järfälla IBK (B) - Huddinge IBS (C) 5 - 3 Arne Brovig, Jan Lingemark Viksjö Sporthall
2016-11-20 17:00 150026027 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 9 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Arena Satelliten
2016-11-26 17:15 150026033 Hässelby SK IBK (B) - IK Frej Täby 11 - 11 Peter Gustafsson Saliba, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2016-11-27 13:15 150026035 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (B) 3 - 3 Karl Hurtig, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2016-11-27 19:00 150026031 Bele Barkarby IF IBF (A) - Järfälla IBK (B) 9 - 2 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Björkebyhallen
2016-12-10 09:30 150026038 Rotebro IS IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 6 - 6 Ulf Jonsson, Jonas Edström Sollentuna sim och sporthall
2016-12-10 15:15 150026040 IK Frej Täby - Huddinge IBS (C) 11 - 2 Johan Ribbing, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-12-11 14:15 150026037 Järfälla IBK (B) - Täby FC (B) 4 - 14 Fredrik Dahl, Niklas Forsman Viksjö Sporthall
2016-12-04 17:30 150026043 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Arena Satelliten
2016-12-18 10:30 150026044 Älvsjö AIK IBF (C) - Järfälla IBK (B) 5 - 5 Gustav Persson, Marcus Grapne Västertorpshallen
2016-12-19 20:10 150026041 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (C) 8 - 1 Niklas Forsman, Linus Warrenstein Kallhälls sporthall
2017-01-14 16:00 150026047 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK (B) 5 - 10 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2017-01-15 12:45 150026049 Täby FC (B) - Huddinge IBS (C) 6 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Grindtorpshallen
2017-01-15 20:00 150026050 IK Frej Täby - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 8 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-21 09:45 150026055 Rotebro IS IBK (B) - IK Frej Täby 5 - 6 Jonas Edström, Ken Johansson Sollentuna sim och sporthall
2017-01-21 19:00 150026051 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 10 - 6 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2017-01-22 11:15 150026052 Huddinge IBS (C) - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 3 Ken Johansson, Johannes Ekenberg Skogåshallen
2017-01-27 18:30 150026060 IK Frej Täby - Täby FC (B) 7 - 4 Fredrik Hallenberg, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-27 19:30 150026056 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (B) 5 - 5 Aldin Imamovic, Niklas Forsman Rotebrohallen (Nya)
2017-01-29 12:15 150026059 Älvsjö AIK IBF (C) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 9 Daniel Mårtensson, Arne Brovig Västertorpshallen
2017-01-29 18:00 150026058 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IBS (C) 4 - 3 Aldin Imamovic, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2017-02-12 11:00 150026064 Järfälla IBK (B) - IK Frej Täby 0 - 11 Per Calmén, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2017-02-12 14:15 150026061 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 4 Fredrik Hallenberg, Mario Mallengren Björkebyhallen
2017-02-12 18:45 150026065 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 8 Kenny Ly, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2017-02-18 11:15 150026067 Rotebro IS IBK (B) - Huddinge IBS (C) 10 - 5 Jacob Leijon, Linus Warrenstein Sollentuna sim och sporthall
2017-02-18 15:00 150026070 IK Frej Täby - Älvsjö AIK IBF (C) 2 - 4 Magnus Johansson, Johan Hillergren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-02-19 17:30 150026069 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 4 - 3 Elis Erbing, Martin Johansson Hässelbyhallen
2017-03-12 12:00 150026074 Älvsjö AIK IBF (C) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 2 Kari Malmros, Rasmus Jansson Västertorpshallen
2017-03-12 15:00 150026072 Huddinge IBS (C) - Järfälla IBK (B) 6 - 3 Kari Malmros, Kent Kastell Skogåshallen
2017-03-13 20:10 150026071 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) 3 - 1 Fredrik Hallenberg, Johan Jäderlund Kallhälls sporthall
2017-03-17 18:30 150026080 IK Frej Täby - Hässelby SK IBK (B) 5 - 10 Lars Reuterhagen, Kari Malmros Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-03-18 11:15 150026078 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (B) 2 - 5 Ulf Jonsson, Linus Warrenstein Sollentuna sim och sporthall
2017-03-19 15:15 150026077 Järfälla IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 15 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Viksjö Sporthall
2017-03-26 11:45 150026082 Huddinge IBS (C) - IK Frej Täby 6 - 5 Johan Larsson, Arne Brovig Skogåshallen
2017-03-26 12:45 150026085 Täby FC (B) - Järfälla IBK (B) 8 - 13 Per Calmén, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2017-03-26 18:30 150026084 Älvsjö AIK IBF (C) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 3 Madelene Westerberg, Vilhelm Nordström Västertorpshallen
2017-04-08 12:00 150026089 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 9 - 4 Martin Johansson, Linus Warrenstein Sollentuna sim och sporthall
2017-04-08 17:15 150026086 Huddinge IBS (C) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 8 Magnus Westerberg, Jesper Wahlund Tomtbergahallen
2017-04-09 16:00 150026088 Järfälla IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 10 - 8 Roland Nester, Christian Högberg Jakobsbergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF (A) 14 14 0 0 121-44 77 42
2. Älvsjö AIK IBF (C) 14 6 3 5 65-68 -3 21
3. Täby FC (B) 14 6 2 6 82-74 8 20
4. IK Frej Täby 14 6 1 7 90-80 10 19
5. Järfälla IBK (B) 14 5 3 6 82-108 -26 18
6. Rotebro IS IBK (B) 14 4 3 7 63-70 -7 15
7. Hässelby SK IBK (B) 14 4 2 8 73-99 -26 14
8. Huddinge IBS (C) 14 4 0 10 49-82 -33 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 16:15 150027005 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Magnus Berg, Patrik Andersén Skogåshallen
2016-10-01 17:45 150027003 Vendelsö IK (A) - Ekerö IK (A) 4 - 5 Erik Nyman, Jonas Jatko Torvalla Träningshall
2016-10-02 12:00 150027002 Täby FC (C) - Nynäshamns IBK (A) 6 - 10 Tobias Berger, David Berger Grindtorpshallen
2016-10-02 16:00 150027001 Älvsjö AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 7 Björn Söderström, Linus Warrenstein Västertorpshallen
2016-10-02 19:00 150027004 Värmdö IF (A) - Farsta IBK (B) 2 - 5 Martin Johansson, Mats Andersson Värmdö sporthall
2016-10-07 19:00 150027008 Ekerö IK (A) - Täby FC (C) 4 - 2 Karl Hurtig, Patrik Andersén Tappströms Bollhall
2016-10-08 10:30 150027007 Farsta IBK (B) - Vendelsö IK (A) 5 - 2 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Farstahallen 1
2016-10-08 13:15 150027009 Nynäshamns IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 8 Johan Larsson, Erik Nyman Kvarnängshallen
2016-10-08 19:15 150027006 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (A) 14 - 4 Daniel Mårtensson, Erik Nyman Tullingehallen
2016-10-09 15:30 150027010 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (B) 6 - 6 Håkan Augustsson, Wen-chung Tsai Tyresöhallen
2016-10-15 10:15 150027012 Täby FC (C) - Farsta IBK (B) 5 - 3 Per Calmén, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2016-10-15 11:45 150027015 Nynäshamns IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 8 - 5 Linus Löfstedt, Nicklas Sundgren Kvarnängshallen
2016-10-15 15:15 150027013 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (B) 7 - 4 Kent Budell, Daniel Mårtensson Torvalla Träningshall
2016-10-16 16:45 150027011 Älvsjö AIK IBF (B) - Ekerö IK (A) 2 - 4 Kenny Ly, Linus Löfstedt Västertorpshallen
2016-10-16 18:15 150027014 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 9 Patrik Andersén, Fredrik Hallenberg Värmdö sporthall
2016-10-21 19:30 150027019 Ekerö IK (A) - Nynäshamns IBK (A) 8 - 6 Patrik Andersén, Jonas Jatko Tappströms Bollhall
2016-10-22 16:00 150027018 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 10 - 1 Johan Larsson, Björn Landin Farstahallen 1
2016-10-22 16:15 150027017 FBI Tullinge (B) - Täby FC (C) 3 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen
2016-10-23 11:30 150027020 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF (A) 12 - 2 Kari Malmros, Fredrik Hallenberg Tyresöhallen
2016-10-23 14:30 150027016 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (A) 0 - 5 Kenny Ly, Linus Löfstedt Huddingehallen
2016-11-12 11:30 150027021 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge (B) 0 - 6 Mattias Nordlund, Aarre Hietanen Skärholmshallen
2016-11-12 13:45 150027023 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF (A) 12 - 1 Gustav Persson, Marcus Grapne Torvalla Träningshall
2016-11-12 15:45 150027022 Täby FC (C) - Huddinge IBS (B) 8 - 9 Mario Mallengren, Robert Forslind Lovrencic Grindtorpshallen
2016-11-12 16:45 150027024 Ekerö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 5 Fredrik Hallenberg, Magnus Johansson Mälaröhallen
2016-11-20 13:15 150027025 Nynäshamns IBK (A) - Farsta IBK (B) 4 - 7 Kari Malmros Kvarnängshallen
2016-11-19 14:30 150027029 Farsta IBK (B) - Ekerö IK (A) 8 - 1 Kari Malmros, Kent Kastell Farstahallen 1
2016-11-19 16:15 150027028 FBI Tullinge (B) - Nynäshamns IBK (A) 8 - 4 Hampus Fändrik, Peter Larsson Tullingehallen
2016-11-20 11:00 150027030 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (A) 6 - 3 Theodor Jonsson, Sarah Ejderskog Tyresöhallen
2016-11-20 15:15 150027026 Värmdö IF (A) - Täby FC (C) 2 - 12 Hampus Fändrik, Peter Larsson Värmdö sporthall
2016-11-21 19:30 150027027 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 1 Per Sundvall, Christoffer Markovski Tomtbergahallen
2016-11-26 13:30 150027035 Nynäshamns IBK (A) - Huddinge IBS (B) 7 - 1 Kari Malmros, Kent Kastell Kvarnängshallen
2016-11-26 14:30 150027034 Ekerö IK (A) - FBI Tullinge (B) 7 - 8 Kent Budell, Lars Sundlöf Mälaröhallen
2016-11-26 15:20 150027033 Farsta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 3 Mattias Lönnborg, Jesper Wahlund Farstahallen 1
2016-11-27 14:45 150027031 Älvsjö AIK IBF (B) - Värmdö IF (A) 9 - 2 Johan Larsson, Mattias Lönnborg Västertorpshallen
2016-12-01 19:45 150027032 Täby FC (C) - Vendelsö IK (A) 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Grindtorpshallen
2016-12-04 17:00 150027037 Värmdö IF (A) - Nynäshamns IBK (A) 8 - 5 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Värmdö sporthall
2016-12-11 10:45 150027038 Huddinge IBS (B) - Ekerö IK (A) 5 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Skogåshallen
2016-12-11 11:00 150027040 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (C) 6 - 1 David Berger, Fredrik Berglund Sonesson Tyresöhallen
2016-12-11 20:30 150027039 FBI Tullinge (B) - Farsta IBK (B) 3 - 3 Aldin Imamovic, Peter Eriksson Tullingehallen
2016-12-12 20:30 150027036 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 2 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Torvalla Träningshall
2016-12-09 19:00 150027043 Farsta IBK (B) - Huddinge IBS (B) 5 - 15 Christoffer Markovski, Aldin Imamovic Farstahallen 3
2016-12-17 13:00 150027045 Nynäshamns IBK (A) - Vendelsö IK (A) 8 - 6 Johan Larsson, Ken Johansson Kvarnängshallen
2016-12-17 16:00 150027042 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen
2016-12-18 12:15 150027041 Älvsjö AIK IBF (B) - Täby FC (C) 4 - 5 Nihada Cenanovic, Tobias Berger Västertorpshallen
2017-01-07 13:00 150027044 Ekerö IK (A) - Värmdö IF (A) 10 - 3 Fredrik Hallenberg, Lars Reuterhagen Mälaröhallen
2017-01-14 12:15 150027048 Ekerö IK (A) - Vendelsö IK (A) 3 - 2 Kenny Ly, Niklas Forsman Mälaröhallen
2017-01-14 12:45 150027049 Nynäshamns IBK (A) - Täby FC (C) 6 - 6 Johan Larsson, Patrik Andersén Kvarnängshallen
2017-01-14 17:15 150027047 Farsta IBK (B) - Värmdö IF (A) 4 - 2 Roger Zahnér, Kari Malmros Farstahallen 1
2017-01-15 10:15 150027050 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 0 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tyresöhallen
2017-01-15 19:00 150027046 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 5 Michael Selg, Peter Hagelin Tullingehallen
2017-01-19 19:45 150027052 Täby FC (C) - Ekerö IK (A) 7 - 8 Fredrik Hallenberg, Aldin Imamovic Grindtorpshallen
2017-01-21 11:45 150027055 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 2 Jacob Leijon, Kent Budell Skogåshallen
2017-01-21 14:00 150027053 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK (B) 4 - 2 Kenny Ly, Martin Åkesson Torvalla Träningshall
2017-01-22 12:30 150027051 Älvsjö AIK IBF (B) - Nynäshamns IBK (A) 5 - 2 Björn Söderström, Linus Warrenstein Västertorpshallen
2017-01-22 13:45 150027054 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (B) 1 - 19 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2017-01-28 14:00 150027059 Ekerö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 8 - 4 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Mälaröhallen
2017-01-28 18:30 150027056 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (A) 13 - 0 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2017-01-29 14:00 150027060 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nynäshamns IBK (A) 6 - 4 Hampus Fändrik, Peter Larsson Tyresöhallen
2017-01-29 20:30 150027057 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (A) 7 - 5 David Berger, Vilhelm Nordström Tullingehallen
2017-01-31 19:15 150027058 Farsta IBK (B) - Täby FC (C) 3 - 5 David Berger, Aldin Imamovic Farstahallen 3
2017-02-11 11:30 150027063 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 5 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Torvalla Träningshall
2017-02-12 09:15 150027061 Älvsjö AIK IBF (B) - Farsta IBK (B) 2 - 7 Daniel Mårtensson, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2017-02-12 13:15 150027065 Nynäshamns IBK (A) - Ekerö IK (A) 4 - 9 Daniel Mårtensson, Daniel Kölborn Kvarnängshallen
2017-02-12 15:45 150027062 Täby FC (C) - FBI Tullinge (B) 6 - 6 Roger Zahnér, Mattias Nordlund Grindtorpshallen
2017-02-12 20:00 150027064 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 18 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Värmdö sporthall
2017-02-15 19:31 150027067 Huddinge IBS (B) - Täby FC (C) 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2017-02-18 15:45 150027069 Farsta IBK (B) - Nynäshamns IBK (A) 3 - 7 Kent Kastell, Jacob Leijon Farstahallen 1
2017-02-18 16:30 150027068 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Tullingehallen
2017-02-19 10:15 150027070 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Ekerö IK (A) 4 - 2 Jacob Leijon, Johan Hessing Tyresöhallen
2017-02-19 16:30 150027066 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK (A) 0 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2017-03-11 14:00 150027075 Nynäshamns IBK (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2017-03-11 15:15 150027073 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 5 Fredrik Hallenberg, Mario Mallengren Torvalla Träningshall
2017-03-11 19:45 150027074 Ekerö IK (A) - Farsta IBK (B) 4 - 4 Rasmus Jansson, Kenny Ly Mälaröhallen
2017-03-12 13:00 150027072 Täby FC (C) - Värmdö IF (A) 7 - 4 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Grindtorpshallen
2017-03-12 16:45 150027071 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 7 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
2017-03-18 11:45 150027078 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK (A) 7 - 8 Kent Kastell, Christian Hamnström Skogåshallen
2017-03-18 13:15 150027079 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK (A) 6 - 9 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Tullingehallen
2017-03-18 15:45 150027076 Vendelsö IK (A) - Täby FC (C) 7 - 7 Hampus Fändrik, Peter Larsson Torvalla Träningshall
2017-03-19 12:30 150027077 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 0 - 8 Kenny Ly, Henrik Sommerville Värmdö sporthall
2017-03-19 17:30 150027080 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (B) 8 - 4 Erik Nyman, Aldin Imamovic Tyresöhallen
2017-02-05 13:15 150027085 Nynäshamns IBK (A) - Värmdö IF (A) 25 - 7 Thomas Bégat, Patrik Andersén Kvarnängshallen
2017-03-24 19:30 150027084 Ekerö IK (A) - Huddinge IBS (B) 12 - 4 Roger Zahnér, Niklas Forsman Tappströms Bollhall
2017-03-25 14:45 150027083 Farsta IBK (B) - FBI Tullinge (B) 16 - 4 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Farstahallen 1
2017-03-25 15:00 150027082 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 7 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Grindtorpshallen
2017-03-26 20:00 150027081 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK (A) 2 - 5 Madelene Westerberg, Vilhelm Nordström Västertorpshallen
2017-04-05 20:40 150027089 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK (B) 9 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Huddingehallen
2017-04-08 14:00 150027087 Vendelsö IK (A) - Nynäshamns IBK (A) 6 - 6 Johan Larsson, Kari Malmros Torvalla Träningshall
2017-04-08 17:30 150027088 Värmdö IF (A) - Ekerö IK (A) 4 - 13 Johannes Ekenberg, Per Sundvall Värmdö sporthall
2017-04-09 13:00 150027086 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF (B) 8 - 4 Tobias Ekmark, Björn Landin Grindtorpshallen
2017-04-09 16:30 150027090 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge (B) 11 - 0 Kari Malmros, Vilhelm Nordström Tyresöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 18 14 1 3 120-51 69 43
2. Ekerö IK (A) 18 12 2 4 116-82 34 38
3. Huddinge IBS (B) 18 9 4 5 108-84 24 31
4. FBI Tullinge (B) 18 9 4 5 112-93 19 31
5. Farsta IBK (B) 18 9 2 7 97-81 16 29
6. Vendelsö IK (A) 18 7 3 8 87-72 15 24
7. Täby FC (C) 18 7 3 8 95-92 3 24
8. Nynäshamns IBK (A) 18 7 2 9 122-114 8 23
9. Älvsjö AIK IBF (B) 18 4 1 13 62-97 -35 13
10. Värmdö IF (A) 18 1 0 17 49-202 -153 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis