Damer Division 2 (2016/17)

Gruppspel
Damer Division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 19:30 141201002 Vimmerby IBK - Nässjö IBF 4 - 2 Magnus Larsson, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2016-10-09 12:00 141201005 IBF Tranås - Vetlanda IBF 3 - 1 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2016-10-09 17:00 141201001 IBK Svala - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 4 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Mörlunda Sporthall
2016-10-09 17:00 141201003 Bodafors IBS - Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 - 4 Paul Arnebert, Jonathan Turesson Bodafors Sporthall
2016-11-04 19:45 141201004 Westerviks IBK - Sävsjö IBK B 10 - 3 Claes Waernholm, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2016-10-14 19:30 141201006 Hjältevad Mariannelund IS - IBF Tranås 1 - 3 Diwan Mofak, Claes Waernholm Furulundshallen
2016-10-14 19:45 141201008 Sävsjö IBK B - Bodafors IBS 6 - 2 Kjell Persson, Jonas Emsjö Hofgårdshallen
2016-10-15 11:45 141201007 Vetlanda IBF - Westerviks IBK 14 - 1 Bengt Helgesson, Jonathan Turesson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-10-16 13:00 141201010 Nässjö IBF - IBK Svala 7 - 6 Magnus Widlund, Johan Ferm Nässjö Sporthall
2016-11-12 14:00 141201009 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Vimmerby IBK 3 - 3 Diwan Mofak, Haris Mujanic Oskarshamns Sporthall B-hall
2016-10-21 19:30 141201011 Hjältevad Mariannelund IS - Nässjö IBF 5 - 5 Diwan Mofak, Haris Mujanic Furulundshallen
2016-10-23 13:00 141201015 IBF Tranås - Westerviks IBK 5 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tranås Idrottshall
2016-10-23 14:00 141201013 Vimmerby IBK - Sävsjö IBK B 10 - 1 Magnus Larsson, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2016-10-23 16:00 141201012 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B 5 - 2 Anders Lundell, Mathias Linde Mörlunda Sporthall
2016-10-23 17:00 141201014 Bodafors IBS - Vetlanda IBF 2 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Bodafors Sporthall
2016-10-28 19:45 141201017 Bodafors IBS - IBK Svala 3 - 16 Fluturim Bisevic, Lars Hjelm Bodafors Sporthall
2016-10-28 20:00 141201020 Vetlanda IBF - Sävsjö IBK B WO (5 - 0) Senad Hamula, Jonas Jägerby ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-10-30 14:00 141201018 Westerviks IBK - Nässjö IBF 10 - 3 Diwan Mofak, Haris Mujanic Bökensved Sporthall
2016-10-30 16:00 141201016 Vimmerby IBK - Hjältevad Mariannelund IS 3 - 6 Magnus Widlund, Johan Ferm Vimmerby Sporthall
2017-01-27 19:30 141201019 IBF Tranås - Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 - 1 Fredrik Fältskog, Love Renström Tranås Idrottshall
2016-11-05 16:30 141201022 Sävsjö IBK B - IBF Tranås 2 - 5 Johnny Edh, Thomas Atting Sävsjö Sporthall
2016-11-06 12:00 141201023 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Westerviks IBK 2 - 9 Bengt Bolander, Peter Horndahl Oskarshamns Sporthall A-hall
2016-11-06 13:00 141201024 Nässjö IBF - Bodafors IBS 10 - 1 Leif Johansson, Johnny Berggren Nässjö Sporthall
2016-11-06 17:00 141201021 IBK Svala - Vimmerby IBK 5 - 2 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Mörlunda Sporthall
2017-02-27 19:00 141201025 Hjältevad Mariannelund IS - Vetlanda IBF 7 - 3 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Furulundshallen
2016-11-18 19:45 141201026 Bodafors IBS - Hjältevad Mariannelund IS 5 - 4 Paul Arnebert, Jonathan Turesson Bodafors Sporthall
2016-11-19 11:45 141201029 Vetlanda IBF - Nässjö IBF 4 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-11-19 16:00 141201027 Vimmerby IBK - Westerviks IBK 6 - 9 Dawan Mofak, Jesper Rygert Vimmerby Sporthall
2016-11-20 13:00 141201028 IBF Tranås - IBK Svala 7 - 7 Anders Everstrand, Thomas Atting Tranås Idrottshall
2016-11-20 16:00 141201030 Sävsjö IBK B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 2 Anders A Nilsson, Love Renström Sävsjö Sporthall
2016-11-25 19:30 141201031 IBK Svala - Westerviks IBK 9 - 5 Martin Aspegren, Michael Hellqvist Mörlunda Sporthall
2016-11-25 19:30 141201035 Hjältevad Mariannelund IS - Sävsjö IBK B 4 - 5 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Furulundshallen
2016-11-27 12:00 141201033 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Vetlanda IBF 5 - 2 Stefan Lundqvist, Michael Hellqvist Oskarshamns Sporthall B-hall
2016-11-27 13:00 141201032 Vimmerby IBK - Bodafors IBS 4 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Vimmerby Sporthall
2016-11-27 16:45 141201034 Nässjö IBF - IBF Tranås 3 - 5 Nicklas Bard, Fredrik Billemark Nässjö Sporthall
2016-12-02 19:30 141201037 IBF Tranås - Bodafors IBS 6 - 0 Johnny Edh, Love Renström Tranås Idrottshall
2016-12-03 11:45 141201038 Vetlanda IBF - Vimmerby IBK 3 - 3 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-12-04 12:00 141201040 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Nässjö IBF 0 - 6 Oscar Karlsson, Linda Tollefors Oskarshamns Sporthall A-hall
2016-12-04 13:00 141201036 Westerviks IBK - Hjältevad Mariannelund IS 7 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Bökensved Sporthall
2016-12-04 13:00 141201039 Sävsjö IBK B - IBK Svala 7 - 8 Adam Nikolausson, Love Renström Hofgårdshallen
2016-12-09 19:00 141201041 IBK Svala - Vetlanda IBF 11 - 4 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Mörlunda Sporthall
2016-12-09 19:30 141201045 Hjältevad Mariannelund IS - Craftstadens IBK Oskarshamn B 0 - 3 Oscar Karlsson, Robert Risberg Furulundshallen
2016-12-10 13:00 141201042 IBF Tranås - Vimmerby IBK 8 - 0 Michael Holmberg, Nicklas Bard Tranås Idrottshall
2016-12-11 16:45 141201044 Nässjö IBF - Sävsjö IBK B 6 - 2 Michael Johansson, Michael Hellqvist Nässjö Sporthall
2016-12-11 17:00 141201043 Bodafors IBS - Westerviks IBK 8 - 9 Bjarne Olsen, Jan Blohm Bodafors Sporthall
2016-12-17 11:45 141201046 Vetlanda IBF - IBF Tranås 4 - 10 Michael Johansson, Michael Hellqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-12-17 14:00 141201047 Sävsjö IBK B - Westerviks IBK 4 - 12 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Sävsjö Sporthall
2016-12-18 12:00 141201048 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Bodafors IBS 6 - 1 Magnus Larsson, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2016-12-18 12:15 141201049 Nässjö IBF - Vimmerby IBK 11 - 1 Adam Nikolausson, Love Renström Nässjö Sporthall
2016-12-18 15:00 141201050 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Svala 4 - 0 Oscar Karlsson, Robert Risberg Furulundshallen
2017-01-06 19:30 141201052 Vimmerby IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 - 1 Diwan Mofak, Michael Hellqvist Vimmerby Sporthall
2017-01-08 14:00 141201055 IBF Tranås - Hjältevad Mariannelund IS 6 - 3 Johnny Edh, Love Renström Tranås Idrottshall
2017-01-08 15:30 141201054 Westerviks IBK - Vetlanda IBF 8 - 1 Claes Waernholm, Gabriel Adolfsson Bökensved Sporthall
2017-01-08 17:00 141201053 Bodafors IBS - Sävsjö IBK B 3 - 6 Anders Everstrand, Thomas Atting Bodafors Sporthall
2017-01-28 11:00 141201051 IBK Svala - Nässjö IBF 10 - 8 Michael Hellqvist, Michael Johansson Mörlunda Sporthall
2017-01-13 19:30 141201056 Westerviks IBK - IBF Tranås 1 - 7 Oscar Karlsson, Robert Risberg Bökensved Sporthall
2017-01-13 20:00 141201057 Vetlanda IBF - Bodafors IBS 5 - 3 Patrik Andersson, Martin Aspegren ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-01-14 12:00 141201059 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Svala 8 - 6 Michael Johansson, Michael Hellqvist Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-01-15 13:30 141201058 Sävsjö IBK B - Vimmerby IBK 4 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Sean Norouz Sävsjö Sporthall
2017-01-15 14:45 141201060 Nässjö IBF - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 7 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Nässjö Sporthall
2017-01-20 19:30 141201061 IBK Svala - Bodafors IBS 12 - 2 Oscar Karlsson, Robert Risberg Mörlunda Sporthall
2017-01-20 19:30 141201065 Hjältevad Mariannelund IS - Vimmerby IBK 1 - 1 Magnus Larsson, Mikael Fransson Furulundshallen
2017-01-20 19:45 141201062 Sävsjö IBK B - Vetlanda IBF 7 - 7 Magnus Widlund, Johnny Edh Sävsjö Sporthall
2017-01-21 14:00 141201063 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBF Tranås 0 - 3 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-01-22 14:30 141201064 Nässjö IBF - Westerviks IBK 10 - 7 Fredrik Billemark, Oliver Hillerström Nässjö Sporthall
2017-02-03 19:45 141201067 Bodafors IBS - Nässjö IBF 1 - 8 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Bodafors Sporthall
2017-02-04 11:45 141201070 Vetlanda IBF - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 2 Magnus Widlund, Johan Ferm ISCAR Arena LF, Vetlanda
2017-02-04 13:00 141201069 IBF Tranås - Sävsjö IBK B 15 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Tranås Idrottshall
2017-02-04 16:00 141201066 Vimmerby IBK - IBK Svala 6 - 4 Diwan Mofak, Haris Mujanic Vimmerby Sporthall
2017-02-05 14:00 141201068 Westerviks IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 6 - 1 Stefan Lundqvist, Michael Johansson Bökensved Sporthall
2017-02-10 19:30 141201075 Hjältevad Mariannelund IS - Bodafors IBS 8 - 3 Rolf Vatvedt, Stefan Karlsson Furulundshallen
2017-02-12 13:00 141201073 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Sävsjö IBK B 6 - 0 Bengt Bolander, Peter Horndahl Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-02-12 14:00 141201072 Westerviks IBK - Vimmerby IBK 6 - 4 Claes Waernholm, Gabriel Adolfsson Bökensved Sporthall
2017-02-12 14:45 141201074 Nässjö IBF - Vetlanda IBF 6 - 1 Stefan Lundqvist, Michael Hellqvist Nässjö Sporthall
2017-02-23 19:30 141201071 IBK Svala - IBF Tranås 5 - 7 Christer Jonsson, Nicklas Hult Mörlunda Sporthall
2017-02-16 19:30 141201078 IBF Tranås - Nässjö IBF 5 - 9 Stefan Lundqvist, Diwan Mofak Tranås Idrottshall
2017-02-19 13:00 141201077 Westerviks IBK - IBK Svala 4 - 10 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Bökensved Sporthall
2017-02-19 17:30 141201079 Vetlanda IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 7 - 3 Magnus Larsson, Gabriel Adolfsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-02-19 18:30 141201080 Sävsjö IBK B - Hjältevad Mariannelund IS 5 - 5 Michael Johansson, Bjarne Olsen Sävsjö Sporthall
2017-03-02 19:30 141201076 Bodafors IBS - Vimmerby IBK 1 - 8 Fredrik Billemark, Niklas Dahlberg Bodafors Sporthall
2017-02-24 19:30 141201085 Hjältevad Mariannelund IS - Westerviks IBK 7 - 4 Oscar Karlsson, Stefan Karlsson Furulundshallen
2017-02-25 13:30 141201081 IBK Svala - Sävsjö IBK B 9 - 0 Christer Jonsson, Nicklas Hult Mörlunda Sporthall
2017-02-25 16:00 141201082 Vimmerby IBK - Vetlanda IBF 2 - 3 Fredrik Billemark, Edo Sabanovic Vimmerby Sporthall
2017-02-26 14:15 141201084 Nässjö IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 13 - 1 Stefan Lundqvist, Gabriel Adolfsson Nässjö Sporthall
2017-02-26 17:00 141201083 Bodafors IBS - IBF Tranås 0 - 14 Johan Ferm, Josef Bard Bodafors Sporthall
2017-03-03 19:30 141201088 Vetlanda IBF - IBK Svala 5 - 5 Diwan Mofak, Stefan Lundqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-03-04 17:00 141201086 Westerviks IBK - Bodafors IBS WO (5 - 0) Bökensved Sporthall
2017-03-04 17:00 141201087 Vimmerby IBK - IBF Tranås 4 - 3 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Vimmerby Sporthall
2017-03-04 17:00 141201089 Sävsjö IBK B - Nässjö IBF 2 - 16 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Sävsjö Sporthall
2017-03-04 17:00 141201090 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 3 Per Elofsson, Bengt Andersson Oskarshamns Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Tranås 18 14 2 2 120-47 73 44
2. Nässjö IBF 18 11 1 6 129-72 57 34
3. Westerviks IBK 18 11 1 6 118-99 19 34
4. IBK Svala 18 10 3 5 132-85 47 33
5. Vetlanda IBF 18 8 3 7 78-80 -2 27
6. Vimmerby IBK 18 7 4 7 71-75 -4 25
7. Hjältevad Mariannelund IS 18 6 4 8 76-69 7 22
8. Craftstadens IBK Oskarshamn B 18 7 1 10 52-80 -28 22
9. Sävsjö IBK B 18 4 2 12 58-131 -73 14
10. Bodafors IBS 18 1 1 16 40-136 -96 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-28 20:00 141202003 Ryds SK - CL98IC B 3 - 1 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Ryds Sporthall
2016-10-02 16:00 141202002 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 6 - 5 Anders Lundell, Claes Juto Skansenhallen
2016-10-04 19:30 141202004 Sandbäckshults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 4 Diwan Mofak, Haris Mujanic Krungårdshallen
2016-10-08 17:30 141202007 FBC Kalmarsund Ungdom B - Ryds SK 6 - 7 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2016-10-09 13:00 141202006 CL98IC B - Sandbäckshults IBK 3 - 6 Nicklas Hult, Claes Juto Falkenbergshallen
2016-10-09 17:45 141202008 Slätafly/SK IBK - Mörbylånga GOIF 3 - 8 Bengt Bolander, Peter Horndahl Torsås Sporthall
2016-10-15 16:00 141202010 Sandbäckshults IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 9 - 4 Michael Johansson, Mikael Fransson Krungårdshallen
2016-10-15 16:00 141202011 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC B 2 - 2 Johan Palm, Jonas Widenstedt Torslundahallen
2016-12-16 20:00 141202009 Ryds SK - Slätafly/SK IBK 5 - 3 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2016-10-23 11:00 141202015 Mörbylånga GOIF - Ryds SK 5 - 1 Bengt Bolander, Peter Horndahl Skansenhallen
2016-10-23 15:00 141202016 Slätafly/SK IBK - Sandbäckshults IBK 2 - 4 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Torsås Sporthall
2016-10-23 18:15 141202014 FBC Kalmarsund Ungdom B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 3 Christer Jonsson, Nicklas Hult Färjehallen
2016-10-28 20:00 141202018 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Slätafly/SK IBK 3 - 6 Linda Tollefors, Robert Risberg
2016-10-29 14:30 141202020 Sandbäckshults IBK - Mörbylånga GOIF 5 - 5 Stefan Karlsson, Oscar Karlsson Krungårdshallen
2016-10-30 15:00 141202019 CL98IC B - FBC Kalmarsund Ungdom B 5 - 5 Kent Lindqvist, Niklas Rosberg Kalmar Sporthall D-hall
2016-11-06 11:30 141202024 Ryds SK - Sandbäckshults IBK 8 - 2 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Ryds Sporthall
2016-11-06 15:00 141202022 Slätafly/SK IBK - CL98IC B 7 - 5 Roger Gardell, Therese Lindquist Torsås Sporthall
2016-11-07 19:30 141202023 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Skansenhallen
2016-11-08 20:00 141202028 FBC Kalmarsund Ungdom B - Slätafly/SK IBK 5 - 4 Oscar Karlsson, Mathias Linde Färjehallen
2016-11-10 20:00 141202027 CL98IC B - Mörbylånga GOIF 3 - 6 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Lindsdals Sporthall
2016-11-11 20:00 141202026 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Ryds SK 5 - 6 Anders Lundell, Mathias Linde Torslundahallen
2016-11-18 20:00 141202030 FBC Kalmarsund Ungdom B - Mörbylånga GOIF 0 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Färjehallen
2016-11-19 12:00 141202032 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Sandbäckshults IBK 6 - 7 Robert Risberg, Christer Jonsson Torslundahallen
2016-11-19 15:00 141202031 CL98IC B - Ryds SK 2 - 11 Oscar Karlsson, Stefan Karlsson Allaktivitetshuset, Rockneby
2016-11-25 19:30 141202035 Ryds SK - FBC Kalmarsund Ungdom B 5 - 2 Kjell Byqvist, Fredrik Husberg Ryds Sporthall
2016-11-27 16:00 141202036 Mörbylånga GOIF - Slätafly/SK IBK 4 - 7 Jonas Jägerby, Robert Risberg Skansenhallen
2017-02-28 20:00 141202034 Sandbäckshults IBK - CL98IC B 5 - 5 Magnus Larsson, Mikael Fransson Krungårdshallen
2016-12-02 20:00 141202039 FBC Kalmarsund Ungdom B - Sandbäckshults IBK 2 - 3 Magnus Larsson, Mikael Fransson Färjehallen
2016-12-03 14:30 141202040 CL98IC B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 7 Oscar Karlsson, Linus Sandberg Kalmar Sporthall D-hall
2016-12-04 13:00 141202038 Slätafly/SK IBK - Ryds SK 7 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Torsås Sporthall
2016-12-09 19:30 141202044 Ryds SK - Mörbylånga GOIF 0 - 5 Annie Nordmark, Kristian Constantinescu Ryds Sporthall
2016-12-10 14:00 141202042 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Kalmarsund Ungdom B 5 - 0 Bengt Bolander, Peter Horndahl Torslundahallen
2016-12-10 14:30 141202043 Sandbäckshults IBK - Slätafly/SK IBK 3 - 6 Oscar Karlsson, Mikael Fransson Krungårdshallen
2016-12-13 20:00 141202048 FBC Kalmarsund Ungdom B - CL98IC B 4 - 8 Anders Stenberg, Robert Risberg Färjehallen
2016-12-18 16:00 141202046 Mörbylånga GOIF - Sandbäckshults IBK 4 - 1 Per Elofsson, Nicklas Hult Skansenhallen
2016-12-18 16:45 141202047 Slätafly/SK IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 - 5 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Torsås Sporthall
2017-01-05 20:00 141202051 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Mörbylånga GOIF 4 - 6 Christer Jonsson, Nicklas Hult Torslundahallen
2017-01-08 15:30 141202052 Sandbäckshults IBK - Ryds SK 6 - 6 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Krungårdshallen
2017-01-08 17:00 141202050 CL98IC B - Slätafly/SK IBK 1 - 5 Johan Palm, Jonas Widenstedt Falkenbergshallen
2017-01-13 20:00 141202054 Ryds SK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 4 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Ryds Sporthall
2017-01-14 16:45 141202056 Slätafly/SK IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 6 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Torsås Sporthall
2017-01-15 16:00 141202055 Mörbylånga GOIF - CL98IC B 4 - 2 Pelle Hallström, Malou Hallström Skansenhallen
2017-01-20 19:30 141202059 Ryds SK - CL98IC B 9 - 1 Senad Hamula, Oskar Cederfjord Ryds Sporthall
2017-01-24 19:30 141202058 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 2 - 2 Rasmus Wirstam, Christer Jonsson Skansenhallen
2017-01-24 19:30 141202060 Sandbäckshults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 7 Leffe Henryson, Oscar Karlsson Krungårdshallen
2017-01-27 20:00 141202061 CL98IC B - Sandbäckshults IBK 4 - 8 Bengt Bolander, Malou Hallström Falkenbergshallen
2017-01-27 20:00 141202063 FBC Kalmarsund Ungdom B - Ryds SK 6 - 4 Oscar Karlsson, Robert Risberg Färjehallen
2017-01-29 16:45 141202064 Slätafly/SK IBK - Mörbylånga GOIF 1 - 4 Anders Lundell, Bengt Andersson Torsås Sporthall
2017-02-02 20:00 141202068 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC B 11 - 4 Christer Jonsson, Robert Risberg Torslundahallen
2017-02-03 19:45 141202066 Ryds SK - Slätafly/SK IBK 5 - 4 Kjell Byqvist, Jonas Lennartsson Ryds Sporthall
2017-02-07 19:30 141202067 Sandbäckshults IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 4 Malou Hallström, Rolf Vatvedt Krungårdshallen
2017-02-12 11:00 141202071 Mörbylånga GOIF - Ryds SK 4 - 2 Rasmus Wirstam, Jonas Jägerby Skansenhallen
2017-02-12 15:00 141202072 Slätafly/SK IBK - Sandbäckshults IBK 10 - 7 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Torsås Sporthall
2017-02-12 16:15 141202070 FBC Kalmarsund Ungdom B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 6 Magnus Larsson, Mikael Fransson Färjehallen
2017-02-17 19:30 141202073 Sandbäckshults IBK - Mörbylånga GOIF 3 - 4 Linda Tollefors, Robert Risberg Krungårdshallen
2017-02-17 20:00 141202075 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Slätafly/SK IBK 5 - 10 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Torslundahallen
2017-03-02 20:00 141202076 CL98IC B - FBC Kalmarsund Ungdom B 3 - 2 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Falkenbergshallen
2017-02-24 20:00 141202080 Ryds SK - Sandbäckshults IBK WO (5 - 0) Ryds Sporthall
2017-02-26 16:00 141202078 Slätafly/SK IBK - CL98IC B 7 - 1 Pelle Hallström, Daniel Gyllander Torsås Sporthall
2017-02-26 16:00 141202079 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 3 Bengt Andersson, Linda Tollefors Skansenhallen
2017-03-03 20:00 141202082 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Ryds SK 3 - 3 Linda Tollefors, Malou Hallström Torslundahallen
2017-03-04 15:00 141202083 CL98IC B - Mörbylånga GOIF 1 - 15 Pelle Hallström, Jonas Jägerby Falkenbergshallen
2017-03-06 20:00 141202084 FBC Kalmarsund Ungdom B - Slätafly/SK IBK 3 - 9 Anders Stenberg, Bengt Bolander Färjehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Mörbylånga GOIF 18 15 2 1 94-44 50 47
2. Slätafly/ SK IBK 18 12 0 6 104-72 32 36
3. Ryds SK 18 10 2 6 84-66 18 32
4. Sandbäckshults IBK 18 7 4 7 79-89 -10 25
5. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 18 6 2 10 84-79 5 20
6. FBC Kalmarsund Ungdom B 18 3 3 12 59-92 -33 12
7. CL98IC B 18 2 3 13 55-117 -62 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 19:00 141203002 Lagan IBK - Ljungby IK 4 - 12 Michael Johansson, Jonas Jägerby Sunnerbohallen
2016-10-08 11:00 141203005 Växjö UGIF - Husqvarna IK 5 - 0 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Olympen
2016-10-08 11:30 141203003 Hovslätts IK B - Östra SK Jönköping B 13 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-10-08 18:00 141203001 Växjö IBK B - IBK Vöikers B 1 - 11 Linus Sandberg, Jonathan Turesson Fortnox Arena Nivika hallen
2016-10-15 14:00 141203010 Ljungby IK - Växjö IBK B 8 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2016-10-16 13:30 141203009 Östra SK Jönköping B - Lagan IBK 6 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-10-16 15:00 141203008 Westbo IBK - Hovslätts IK B 11 - 7 Johnny Edh, Nicklas Bard Smålandsstenars Sporthall
2016-10-16 19:00 141203006 IBK Vöikers B - Växjö UGIF 2 - 4 Martin Risberg, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena B-hall
2016-10-21 19:00 141203013 Lagan IBK - Westbo IBK 3 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Åbyhallen
2016-10-21 20:00 141203014 Hovslätts IK B - Husqvarna IK 7 - 4 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-10-23 12:30 141203011 IBK Vöikers B - Ljungby IK 2 - 6 Sepehr Jalaly, Sean Norouz Fortnox Arena Nivika hallen
2016-11-11 19:00 141203012 Växjö IBK B - Östra SK Jönköping B 5 - 6 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Fortnox Arena Nivika hallen
2016-10-28 19:00 141203016 Lagan IBK - IBK Vöikers B 8 - 3 Kjell Persson, Dan Runberg Åbyhallen
2016-10-28 20:00 141203017 Hovslätts IK B - Växjö IBK B 3 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-10-29 11:00 141203019 Växjö UGIF - Östra SK Jönköping B 12 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Lars Hjelm Olympen
2016-10-29 11:30 141203020 Husqvarna IK - Westbo IBK 3 - 8 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Huskvarna Sporthall A
2016-11-05 14:00 141203024 Ljungby IK - Hovslätts IK B 11 - 0 Lars Hjelm, Annie Nordmark Innebandyhallen
2016-11-05 14:30 141203021 Växjö IBK B - Lagan IBK 7 - 2 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Arabypark Arena
2016-11-06 15:00 141203022 Westbo IBK - Växjö UGIF 2 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Smålandsstenars Sporthall
2016-12-14 20:00 141203025 IBK Vöikers B - Husqvarna IK 7 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2016-11-18 19:15 141203028 Växjö UGIF - Växjö IBK B 9 - 4 Martin Risberg, Gustav Svensson Olympen
2016-11-18 20:15 141203029 Husqvarna IK - Ljungby IK 2 - 14 Ingemar Rygert, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2016-11-20 15:00 141203030 Westbo IBK - Östra SK Jönköping B 5 - 3 Bjarne Olsen, Jan Blohm Smålandsstenars Sporthall
2016-11-20 17:00 141203026 Hovslätts IK B - IBK Vöikers B 3 - 4 Fredrik Billemark, Josef Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-24 20:00 141203035 IBK Vöikers B - Westbo IBK 4 - 7 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena Nivika hallen
2016-11-25 20:00 141203033 Östra SK Jönköping B - Husqvarna IK 4 - 4 Johan Söderman, Anders Everstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-25 20:00 141203034 Ljungby IK - Växjö UGIF 6 - 3 Annie Nordmark, Dan Runberg Innebandyhallen
2016-11-27 17:30 141203032 Lagan IBK - Hovslätts IK B 3 - 9 Safet Hasanbegovic, Sean Norouz Åbyhallen
2016-12-03 11:00 141203037 Växjö UGIF - Hovslätts IK B 5 - 5 Kjell Persson, Kevin Rosén Olympen
2016-12-04 14:30 141203040 Östra SK Jönköping B - Ljungby IK 3 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-12-04 15:00 141203038 Husqvarna IK - Lagan IBK 8 - 5 Jesper Rygert, Dawan Mofak Huskvarna Sporthall A
2016-12-04 15:00 141203039 Westbo IBK - Växjö IBK B 7 - 5 Senad Hamula, Sean Norouz Smålandsstenars Sporthall
2016-12-09 19:00 141203042 Lagan IBK - Växjö UGIF 3 - 8 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Åbyhallen
2016-12-10 15:30 141203044 Ljungby IK - Westbo IBK 5 - 1 Lars Hjelm, Sean Norouz Innebandyhallen
2016-12-10 16:00 141203041 Växjö IBK B - Husqvarna IK 5 - 7 Michael Hellqvist, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2016-12-11 16:00 141203045 IBK Vöikers B - Östra SK Jönköping B 5 - 3 Leif Johansson, Mathias Linde Fortnox Arena Nivika hallen
2016-12-18 14:30 141203048 Östra SK Jönköping B - Hovslätts IK B 5 - 4 Bjarne Olsen, Jan Blohm Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-12-18 16:00 141203049 Ljungby IK - Lagan IBK 16 - 1 Kevin Andersson, Martin Risberg Innebandyhallen
2016-12-18 17:30 141203046 Husqvarna IK - Växjö UGIF 3 - 7 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Huskvarna Sporthall A
2016-12-21 20:00 141203050 IBK Vöikers B - Växjö IBK B 8 - 4 Oscar Lundh, Safet Hasanbegovic Fortnox Arena B-hall
2017-01-08 16:30 141203053 Hovslätts IK B - Westbo IBK 5 - 4 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-01-10 19:30 141203051 Växjö IBK B - Ljungby IK 5 - 9 Johnny Berggren, Oscar Lundh Fortnox Arena Nivika hallen
2017-01-13 19:00 141203055 Växjö UGIF - IBK Vöikers B 2 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Filip Karlsson Olympen
2017-01-30 19:19 141203052 Lagan IBK - Östra SK Jönköping B 6 - 4 Kjell Persson, Filip Karlsson Åbyhallen
2017-01-14 17:00 141203060 Ljungby IK - IBK Vöikers B WO (5 - 0) Annie Nordmark, Kevin Rosén Innebandyhallen
2017-01-15 15:00 141203058 Westbo IBK - Lagan IBK 16 - 3 Kjell Persson, Lars Hjelm Smålandsstenars Sporthall
2017-01-15 17:00 141203059 Östra SK Jönköping B - Växjö IBK B 7 - 5 Magnus Widlund, Josef Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-02-28 20:20 141203057 Husqvarna IK - Hovslätts IK B 3 - 8 Adam Nikolausson, Johnny Edh Öxnehaga Sporthall
2017-01-20 20:00 141203063 Östra SK Jönköping B - Växjö UGIF 3 - 6 Anders Everstrand, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-01-21 12:00 141203061 Växjö IBK B - Hovslätts IK B 2 - 7 Lars Hjelm, Filip Karlsson Fortnox Arena Nivika hallen
2017-01-22 15:00 141203062 Westbo IBK - Husqvarna IK 5 - 4 Paul Arnebert, Hani Mousaviyan-Utter Smålandsstenars Sporthall
2017-01-25 20:00 141203065 IBK Vöikers B - Lagan IBK 5 - 2 Oskar Cederfjord, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena B-hall
2017-02-03 19:00 141203066 Lagan IBK - Växjö IBK B 2 - 5 Fanny Horvath, Jonas Emsjö Åbyhallen
2017-02-04 17:00 141203070 Husqvarna IK - IBK Vöikers B 6 - 7 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Huskvarna Sporthall A
2017-02-05 17:30 141203067 Hovslätts IK B - Ljungby IK 2 - 9 Josef Bard, Love Renström Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-03-03 19:15 141203069 Växjö UGIF - Westbo IBK 5 - 3 Sean Norouz, Kristian Constantinescu Olympen
2017-01-27 20:00 141203073 Östra SK Jönköping B - Westbo IBK 11 - 6 Nicklas Bard, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-02-10 20:00 141203074 Ljungby IK - Husqvarna IK 12 - 1 Kjell Persson, Annie Nordmark Innebandyhallen
2017-02-11 15:30 141203071 Växjö IBK B - Växjö UGIF 2 - 4 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Fortnox Arena Nivika hallen
2017-02-12 16:00 141203075 IBK Vöikers B - Hovslätts IK B 3 - 8 Hani Mousaviyan-Utter, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2017-02-17 20:00 141203076 Hovslätts IK B - Lagan IBK 9 - 1 Anders Everstrand, Jörgen Ahnström Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-02-18 11:00 141203078 Växjö UGIF - Ljungby IK 3 - 3 Sean Norouz, Oskar Cederfjord Olympen
2017-02-18 17:00 141203079 Husqvarna IK - Östra SK Jönköping B 7 - 3 Anders A Nilsson, Ebba Bladh Huskvarna Sporthall A
2017-02-19 15:00 141203080 Westbo IBK - IBK Vöikers B 7 - 2 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Smålandsstenars Sporthall
2017-02-24 19:00 141203082 Lagan IBK - Husqvarna IK 6 - 0 Kjell Persson, Oskar Cederfjord Åbyhallen
2017-02-25 15:00 141203084 Ljungby IK - Östra SK Jönköping B 31 - 1 Gustav Svensson, Annie Nordmark Innebandyhallen
2017-02-26 14:30 141203083 Hovslätts IK B - Växjö UGIF 2 - 5 Michael Johansson, Michael Hellqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-03-07 19:00 141203081 Växjö IBK B - Westbo IBK 6 - 4 Sepehr Jalaly, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena Nivika hallen
2017-03-05 11:00 141203087 Växjö UGIF - Lagan IBK 11 - 2 Jonathan Turesson, Annie Nordmark Olympen
2017-03-05 13:00 141203090 Östra SK Jönköping B - IBK Vöikers B 3 - 2 Johnny Edh, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-03-05 15:00 141203089 Westbo IBK - Ljungby IK 4 - 7 Fluturim Bisevic, Johnny Berggren Smålandsstenars Sporthall
2017-03-05 17:00 141203088 Husqvarna IK - Växjö IBK B 7 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ljungby IK 16 15 1 0 161-33 128 46
2. Växjö UGIF 16 12 2 2 94-48 46 38
3. Westbo IBK 16 9 0 7 96-78 18 27
4. Hovslätts IK B 16 8 2 6 92-77 15 26
5. IBK Vöikers B 16 8 0 8 68-74 -6 24
6. Östra SK Jönköping B 16 6 1 9 71-123 -52 19
7. Husqvarna IK 16 4 1 11 64-107 -43 13
8. Växjö IBK B 16 3 1 12 64-101 -37 10
9. Lagan IBK 16 3 0 13 56-125 -69 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis