Pantamera Mörkröd Medelsvår (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 17:15 150301004 Grimsta AIK - Täby FC 3 - 7 Jan Lingemark, Fadi Saffo Väsby skolan
2016-10-01 17:30 150301001 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 2 Linda Forslund, David Norman Rotebrohallen (Nya)
2016-12-18 19:00 150301003 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 0 Christian Ljunggren, Patrik Andersén Liljeholmshallen 1
2016-10-08 17:30 150301010 IBF Offensiv Lidingö - Järfälla IBK 3 - 0 Per Sundvall, Sampo Friberg Bodals Bollhall
2016-10-08 17:45 150301007 Täby FC - Djurgårdens IF IBS 5 - 5 Simon Åbom, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2016-10-09 09:15 150301008 Älvsjö AIK IBF (A) - Örby IS 6 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Västertorpshallen
2016-10-15 15:15 150301012 Rotebro IS IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 6 Per Ove Åman, Peter Gustafsson Saliba Rotebrohallen (Nya)
2016-10-15 16:30 150301013 Örby IS - Täby FC 4 - 5 Robin Berger, Johan Hessing Farstahallen 3
2016-10-16 15:15 150301015 Grimsta AIK - Farsta IBK (B) 4 - 4 Lucas Edberg, Jan Lingemark Väsby skolan
2016-10-22 17:00 150301018 Täby FC - Rotebro IS IBK 2 - 7 Lucas Edberg, Stefan Flöjt Skarpängskolan B
2016-10-23 11:45 150301019 Älvsjö AIK IBF (A) - Järfälla IBK 4 - 2 Linus Warrenstein, Juha Tammerström Västertorpshallen
2016-12-02 19:45 150301016 Farsta IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 4 - 5 Håkan Taxén, Leif Karlsson Farstahallen 3
2016-10-29 16:00 150301023 Örby IS - Farsta IBK (B) 5 - 4 Johannes Ekenberg, Jonas Håmark Högdalshallen
2016-10-29 17:00 150301024 Djurgårdens IF IBS - Grimsta AIK 3 - 5 Mats Andersson, Magnus Johansson Skanstullshallen
2016-10-30 20:00 150301021 Järfälla IBK - Täby FC 9 - 3 Erik Hellgren, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2017-03-11 10:00 150301025 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF (A) 7 - 3 Abbe Lami, Sadjad Nima Bodals Bollhall
2016-11-12 11:15 150301027 Farsta IBK (B) - Rotebro IS IBK 4 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Farstahallen 1
2016-11-13 15:00 150301026 Grimsta AIK - Örby IS 4 - 4 Fredrik Hallenberg, Rohnny Åhman Väsby skolan
2016-11-27 09:00 150301029 Täby FC - IBF Offensiv Lidingö 3 - 9 Daniel Eklund, Per Sundvall Grindtorpshallen
2016-11-20 11:15 150301032 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK 2 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Magnus Westerberg Silverdalshallen
2016-11-20 14:00 150301031 Järfälla IBK - Farsta IBK (B) 9 - 2 Mats Andersson, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2016-12-09 20:45 150301033 Örby IS - Djurgårdens IF IBS 6 - 1 Patrik Andersén, Magnus Berg Högdalshallen
2016-11-19 20:00 150301036 Djurgårdens IF IBS - Rotebro IS IBK 3 - 3 Björn Larsson, Aldin Imamovic Skanstullshallen
2016-11-20 16:15 150301040 Täby FC - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 4 Dennis Svensson, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2016-11-26 13:45 150301038 Farsta IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 8 Mattias Lönnborg, Anders Thonberg Farstahallen 3
2017-01-21 13:15 150301037 Grimsta AIK - Järfälla IBK 2 - 4 Mats Andersson, Erik Hellgren Väsby skolan
2016-12-03 13:45 150301045 IBF Offensiv Lidingö - Grimsta AIK 7 - 4 Stefano Bianque, Marco Svenström Bodals Bollhall
2016-12-03 16:45 150301042 Rotebro IS IBK - Örby IS 2 - 2 Ken Johansson, Per Calmén Rotebrohallen (Nya)
2016-12-04 16:15 150301041 Järfälla IBK - Djurgårdens IF IBS 1 - 1 Jörgen Olsson, Jan-Olov Cederholm Viksjö Sporthall
2016-11-21 20:00 150301046 Örby IS - Järfälla IBK 0 - 2 Mikael Wiklund, Mats Andersson Gubbängshallen
2016-12-10 15:00 150301049 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 3 Karl-Johan Leijon, Christian Hamnström Farstahallen 1
2017-02-17 19:30 150301047 Djurgårdens IF IBS - IBF Offensiv Lidingö 2 - 4 Stefano Bianque, Leif Karlsson Liljeholmshallen 1
2016-12-17 09:00 150301055 IBF Offensiv Lidingö - Örby IS 2 - 7 David Berger, Mats Andersson Bodals Bollhall
2016-12-17 13:30 150301053 Älvsjö AIK IBF (A) - Grimsta AIK 5 - 3 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2016-12-17 14:00 150301052 Täby FC - Farsta IBK (B) 7 - 10 Dennis Svensson, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2016-12-18 14:45 150301051 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK 1 - 4 Daniel Eklund, Mats Andersson Viksjö Sporthall
2017-01-14 19:30 150301060 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK 2 - 0 Mats Andersson, Lars Reuterhagen Bodals Bollhall
2017-01-15 11:30 150301057 Täby FC - Grimsta AIK 2 - 2 Karl Hurtig, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2017-01-15 16:45 150301058 Älvsjö AIK IBF (A) - Djurgårdens IF IBS 5 - 1 Magnus Berg, Johannes Ekenberg Västertorpshallen
2017-01-21 13:30 150301063 Örby IS - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 4 Gustav Levin, Joakim Levin Högdalshallen
2017-01-21 17:45 150301064 Djurgårdens IF IBS - Täby FC OW (0 - 5) Johannes Ekenberg, Ken Johansson Eriksdalshallen
2017-01-22 15:00 150301061 Järfälla IBK - IBF Offensiv Lidingö 2 - 7 Stefano Bianque, Fredrik Hallenberg Viksjö Sporthall
2017-01-28 13:30 150301069 Älvsjö AIK IBF (A) - Rotebro IS IBK 2 - 2 Martin Åkesson, Kent Budell Sätrahallen
2017-01-28 13:45 150301066 Farsta IBK (B) - Grimsta AIK 3 - 4 Marcus Grapne, Gustav Persson Farstahallen 3
2017-01-29 19:15 150301068 Täby FC - Örby IS 6 - 3 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Grindtorpshallen
2017-02-05 17:30 150301071 Järfälla IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 5 Sampo Friberg, Marco Svenström Viksjö Sporthall
2017-03-08 18:45 150301074 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK (B) 0 - 2 Erik Hellgren, Daniel Eklund Engelbrektshallen
2017-03-26 17:30 150301072 Rotebro IS IBK - Täby FC 5 - 2 Fredrik Hallenberg, Simon Bernhardsson Arena Satelliten
2017-02-11 12:30 150301077 Farsta IBK (B) - Örby IS 1 - 9 Johan Engvall, Anders Asp Farstahallen 1
2017-02-11 14:00 150301079 Täby FC - Järfälla IBK 4 - 8 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2017-02-12 14:45 150301076 Grimsta AIK - Djurgårdens IF IBS 2 - 8 Mats Järnmark, David Norman Väsby skolan
2017-03-21 20:15 150301080 Älvsjö AIK IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 4 Per Sundvall, Stefano Bianque Liljeholmshallen 1
2017-02-18 11:45 150301083 Örby IS - Grimsta AIK 3 - 0 John Awabdeh, Roland Nester Högdalshallen
2017-02-19 16:00 150301082 Rotebro IS IBK - Farsta IBK (B) 3 - 1 Fadi Saffo, Roland Nester Silverdalshallen
2017-02-19 18:15 150301085 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC 4 - 4 Sadjad Nima, Abbe Lami Bodals Bollhall
2017-03-10 19:45 150301088 Farsta IBK (B) - Järfälla IBK 2 - 6 Johan Hessing, Leif Karlsson Farstahallen 3
2017-03-11 17:15 150301087 Grimsta AIK - Rotebro IS IBK 2 - 4 Jonas Sandberg, Jan Lingemark Väsby skolan
2017-03-11 17:45 150301086 Djurgårdens IF IBS - Örby IS 1 - 3 Magnus Westerberg, Johan Larsson Eriksdalshallen
2017-03-18 17:00 150301095 IBF Offensiv Lidingö - Farsta IBK (B) 12 - 3 Lars Reuterhagen, Magnus Berg Bodals Bollhall
2017-03-18 17:15 150301092 Rotebro IS IBK - Djurgårdens IF IBS 8 - 4 Roland Nester, Jonas Sandberg Rotebrohallen (Nya)
2017-03-19 13:00 150301093 Älvsjö AIK IBF (A) - Täby FC 4 - 4 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Västertorpshallen
2017-03-19 14:00 150301091 Järfälla IBK - Grimsta AIK 1 - 2 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Viksjö Sporthall
2017-03-25 12:30 150301096 Örby IS - Rotebro IS IBK 1 - 8 Daniel Eklund, Sadjad Nima Farstahallen 3
2017-03-25 18:15 150301097 Djurgårdens IF IBS - Järfälla IBK 4 - 11 Abbe Lami, Sadjad Nima Skanstullshallen
2017-03-26 12:00 150301098 Grimsta AIK - IBF Offensiv Lidingö 3 - 3 Magnus Westerberg, Ulf Jonsson Väsby skolan
2017-04-01 15:15 150301105 IBF Offensiv Lidingö - Djurgårdens IF IBS 5 - 5 Shabbir Ahmed, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2017-04-02 10:30 150301103 Älvsjö AIK IBF (A) - Farsta IBK (B) 3 - 2 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Västertorpshallen
2017-04-02 16:45 150301101 Järfälla IBK - Örby IS 7 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Juha Tammerström Viksjö Sporthall
2017-04-08 14:30 150301107 Örby IS - IBF Offensiv Lidingö 9 - 7 Christian Ljunggren, Per Sundvall Högdalshallen
2017-04-08 15:15 150301110 Farsta IBK (B) - Täby FC 1 - 6 Johan Hessing, Adrian Hiram Farstahallen 1
2017-04-08 17:30 150301106 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK 6 - 3 Lucas Edberg, Erik Hellgren Rotebrohallen (Nya)
2017-04-09 13:15 150301109 Grimsta AIK - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 3 Per Calmén, Stefan Flöjt Väsby skolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK 16 9 4 3 64-39 25 31
2. IBF Offensiv Lidingö 16 9 3 4 86-60 26 30
3. Älvsjö AIK IBF (A) 16 9 3 4 63-52 11 30
4. Järfälla IBK 16 9 1 6 72-53 19 28
5. Örby IS 16 7 2 7 65-60 5 23
6. Täby FC 16 6 4 6 70-78 -8 22
7. Grimsta AIK 16 3 6 7 45-63 -18 15
8. Djurgårdens IF IBS 16 3 4 9 47-69 -22 13
9. Farsta IBK (B) 16 3 1 12 48-86 -38 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 19:45 150303002 Älta IF - FBI Tullinge 8 - 3 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Järla Sporthall
2016-10-02 09:00 150303001 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF 5 - 4 Kari Malmros, Christian Ljunggren Tyresöhallen
2016-10-02 10:30 150303003 Tumba GOIF - Västerhaninge IBK 4 - 1 Leif Karlsson, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2016-10-02 16:30 150303004 Huddinge IBS - Vendelsö IK 2 - 2 Peter Eriksson, Nihada Cenanovic Huddingehallen
2016-10-08 10:00 150303008 Västerhaninge IBK - Älta IF 4 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Söderbymalmskolan
2016-10-08 14:30 150303009 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 7 Kenny Ly, Martin Åkesson Tullingehallen
2016-10-08 18:15 150303007 Vendelsö IK - Tumba GOIF 6 - 6 Aarre Hietanen, Tobias Berger Torvalla Träningshall
2016-10-15 18:15 150303013 Älta IF - Vendelsö IK 3 - 3 Didrik Axen, Mats Andersson Järla Sporthall
2016-10-16 10:15 150303012 Tyresö Trollbäcken IBK - Västerhaninge IBK 3 - 3 Leif Karlsson, Mats Andersson Strandhallen - Tyresö
2016-10-16 16:30 150303015 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Kent Budell, Jonas Jatko Huddingehallen
2016-10-22 12:45 150303018 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 5 Johan Hessing, Erik Nyman Torvalla Träningshall
2016-10-22 15:00 150303020 FBI Tullinge - Ingarö IF 1 - 8 Marko Maikkunen, Daniel Eriksson Tullingehallen
2016-10-23 13:00 150303016 Nacka Wallenstam IBK - Tumba GOIF 6 - 3 Aarre Hietanen, Ola Bigestans Ormingehallen
2016-10-27 20:00 150303025 Ingarö IF - Västerhaninge IBK 5 - 2 Mats Andersson, Stefano Bianque Ingarö Sporthall
2016-10-29 17:45 150303023 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK 5 - 8 Shabbir Ahmed, Erik Nyman Järla Sporthall
2016-10-30 12:15 150303024 Tumba GOIF - Huddinge IBS 4 - 7 Jonas Jatko, Magnus Westerberg Storvretens Sporthall
2016-11-12 12:00 150303030 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge 0 - 1 Tobias Ekmark, Björn Landin Söderbymalmskolan
2016-11-12 18:30 150303029 Vendelsö IK - Ingarö IF 5 - 3 Daniel Mårtensson, Ken Johansson Torvalla Träningshall
2016-11-13 09:45 150303026 Huddinge IBS - Älta IF 7 - 3 Kent Budell, Marco Svenström Tomtbergahallen
2016-11-13 14:45 150303027 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ormingehallen
2016-11-19 09:00 150303034 FBI Tullinge - Vendelsö IK 6 - 3 Mats Andersson, Leif Karlsson Tullingehallen
2016-11-19 19:15 150303033 Älta IF - Tumba GOIF 3 - 8 Didrik Axen, Tony Verho Järla Sporthall
2016-11-20 17:15 150303032 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 1 - 4 Robin Berger, Leif Karlsson Strandhallen - Tyresö
2016-11-26 12:45 150303040 Vendelsö IK - Västerhaninge IBK 2 - 3 Robin Berger, Erik Nyman Torvalla Träningshall
2016-11-27 10:15 150303038 Nacka Wallenstam IBK - Ingarö IF 8 - 4 Daniel Karlsson, Fredrik Hallenberg Ormingehallen
2016-11-27 11:30 150303036 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK 10 - 6 Björn Landin, Tobias Ekmark Storvretens Sporthall
2016-12-03 17:15 150303045 Ingarö IF - Huddinge IBS 3 - 6 Rasmus Fernström, Didrik Axen Ingarö Sporthall
2016-12-04 09:00 150303042 Tyresö Trollbäcken IBK - Älta IF 4 - 3 Christian Ljunggren, Mats Andersson Tyresöhallen
2016-12-04 19:00 150303044 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 3 - 7 Marco Svenström, Tony Verho Tullingehallen
2016-12-09 20:00 150303048 Huddinge IBS - FBI Tullinge 4 - 3 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2016-12-10 14:45 150303047 Tumba GOIF - Ingarö IF 4 - 2 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Storvretens Sporthall
2016-12-10 15:15 150303049 Nacka Wallenstam IBK - Västerhaninge IBK 3 - 4 Robin Berger, Patrik Andersén Ormingehallen
2016-12-17 10:15 150303052 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 3 Magnus Johansson, Leif Karlsson Torvalla Träningshall
2016-12-17 13:15 150303054 FBI Tullinge - Tumba GOIF 4 - 2 Aarre Hietanen, Sampo Friberg Tullingehallen
2016-12-17 13:30 150303053 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS 2 - 5 Rasmus Jansson, Christian Hamnström Söderbymalmskolan
2016-12-17 18:00 150303055 Ingarö IF - Älta IF 3 - 3 Leif Karlsson, Per Sundvall Ingarö Sporthall
2016-12-11 19:05 150303059 FBI Tullinge - Älta IF 3 - 5 Aldin Imamovic, Peter Eriksson Tullingehallen
2017-01-14 10:00 150303058 Västerhaninge IBK - Tumba GOIF 2 - 4 Kari Malmros, Vilhelm Nordström Söderbymalmskolan
2017-01-14 11:30 150303057 Vendelsö IK - Huddinge IBS 3 - 5 Kent Kastell, Håkan Taxén Torvalla Träningshall
2017-01-14 16:30 150303060 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 7 Fredrik Landin, Håkan Taxén Ingarö Sporthall
2017-01-21 14:30 150303063 Älta IF - Västerhaninge IBK 4 - 3 Tomas Jansson, Abbe Lami Järla Sporthall
2017-01-21 15:05 150303064 Tumba GOIF - Vendelsö IK 5 - 3 Johan Hessing, Jouni Kekkonen Storvretens Sporthall
2017-01-22 15:30 150303062 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 1 - 5 Jouni Kekkonen, Shabbir Ahmed Tyresöhallen
2017-01-28 11:15 150303069 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 Marco Svenström, Kent Kastell Söderbymalmskolan
2017-01-28 12:45 150303068 Vendelsö IK - Älta IF 4 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Torvalla Träningshall
2017-01-29 12:45 150303066 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS 5 - 2 Aarre Hietanen, Henrik Sommerville Ormingehallen
2017-01-28 15:45 150303075 Ingarö IF - FBI Tullinge 6 - 1 Didrik Axen, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2017-02-05 11:00 150303072 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 4 - 4 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Tyresöhallen
2017-03-12 09:45 150303074 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK 5 - 7 Marco Svenström, Leif Karlsson Storvretens Sporthall
2017-02-10 18:45 150303080 Västerhaninge IBK - Ingarö IF 1 - 1 Stefano Bianque, Kari Malmros Söderbymalmskolan
2017-02-12 12:00 150303077 Nacka Wallenstam IBK - Älta IF 7 - 2 Rasmus Fernström, Mats Andersson Ormingehallen
2017-02-22 19:45 150303076 Huddinge IBS - Tumba GOIF 3 - 4 Stefano Bianque, Fredrik Hallenberg Tomtbergahallen
2017-02-18 14:15 150303085 Ingarö IF - Vendelsö IK 4 - 2 Erik Nyman, Fredrik Landin Ingarö Sporthall
2017-02-18 16:45 150303083 Älta IF - Huddinge IBS 2 - 8 Henrik Sommerville, Robin Berger Järla Sporthall
2017-02-19 09:00 150303082 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK 1 - 7 Mats Andersson, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2017-02-19 19:00 150303084 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK 2 - 0 Magnus Berg, Erik Nyman Tullingehallen
2017-03-08 19:45 150303087 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Stefano Bianque, Tobias Berger Tomtbergahallen
2017-03-11 12:30 150303086 Tumba GOIF - Älta IF 12 - 0 Thomas Gjutarenäfve, Kim Svedberg Storvretens Sporthall
2017-03-11 14:00 150303090 Vendelsö IK - FBI Tullinge 2 - 3 Patrik Andersén, Mario Mallengren Torvalla Träningshall
2017-03-18 10:00 150303093 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK 4 - 2 Magnus Berg, Kari Malmros Söderbymalmskolan
2017-03-18 16:15 150303095 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 3 Leif Karlsson, Didrik Axen Ingarö Sporthall
2017-03-19 16:15 150303092 Tyresö Trollbäcken IBK - Tumba GOIF 3 - 5 Aldin Imamovic, Erik Nyman Tyresöhallen
2017-03-25 16:00 150303096 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 Håkan Taxén, Didrik Axen Järla Sporthall
2017-03-26 15:15 150303099 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 5 - 1 Shabbir Ahmed, Tony Verho Ormingehallen
2017-03-29 19:45 150303098 Huddinge IBS - Ingarö IF 7 - 5 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2017-03-25 10:00 150303103 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK 1 - 2 Patrik Andersén, Madelene Westerberg Söderbymalmskolan
2017-04-01 14:15 150303104 FBI Tullinge - Huddinge IBS 3 - 3 Marco Svenström, Kent Budell Tullingehallen
2017-04-01 15:30 150303105 Ingarö IF - Tumba GOIF 5 - 3 Daniel Eklund, Magnus Berg Ingarö Sporthall
2017-04-03 19:45 150303108 Tumba GOIF - FBI Tullinge 2 - 2 Marco Svenström, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2017-04-08 15:15 150303107 Älta IF - Ingarö IF 6 - 2 Tony Verho, Robin Berger Järla Sporthall
2017-04-09 15:45 150303109 Huddinge IBS - Västerhaninge IBK 4 - 1 Shabbir Ahmed, Leif Karlsson Huddingehallen
2017-04-09 16:30 150303110 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK 3 - 6 Fredrik Landin, Oscar Forstadius Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 16 12 0 4 80-50 30 36
2. Huddinge IBS 16 11 2 3 73-47 26 35
3. Tumba GOIF 16 9 2 5 81-60 21 29
4. Tyresö Trollbäcken IBK 16 6 4 6 56-65 -9 22
5. Älta IF 16 6 3 7 59-81 -22 21
6. FBI Tullinge 16 6 2 8 46-63 -17 20
7. Ingarö IF 16 5 2 9 61-64 -3 17
8. Vendelsö IK 16 3 4 9 54-64 -10 13
9. Västerhaninge IBK 16 3 3 10 33-49 -16 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis