Svenska Superligan Dam (2017/18)

Gruppspel
Svenska Superligan Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-16 14:00 580020001 IK Sirius FBC - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 5 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg IFU Arena A
2017-09-17 13:30 580020005 Jönköpings IK - Telge SIBK 8 - 4 Anders Asp, Per Rosén Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-09-17 14:00 580020002 IBK Dalen - Endre IF 2 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena
2017-09-17 14:00 580020007 Warberg IC - IKSU 4 - 5 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-09-17 15:00 580020006 Malmö FBC - Västerås Rönnby IBK 3 - 7 Jan Lord, Rickard Nilsson Baltiska Hallen A
2017-09-17 16:00 580020003 Linköping IBK - KAIS Mora IF 0 - 6 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Linköpings Sporthall
2017-09-17 17:00 580020004 Karlstad IBF - Täby FC IBK 4 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Colorama Arena
2017-09-22 18:30 580020013 IKSU - Karlstad IBF 4 - 5 Olle Eliasson, Thomas Jonsson IKSU Sport
2017-09-22 19:00 580020008 Pixbo Wallenstam IBK - Linköping IBK 7 - 4 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Wallenstamhallen
2017-09-22 19:00 580020009 KAIS Mora IF - IBK Dalen 6 - 2 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Idre Fjäll Arena
2017-09-22 19:00 580020010 Jönköpings IK - Endre IF 3 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-09-22 19:00 580020011 Telge SIBK - Västerås Rönnby IBK 1 - 2 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Västergård Arena A
2017-09-22 19:00 580020012 Täby FC IBK - IK Sirius FBC 8 - 1 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Tibblehallen CC
2017-09-22 19:00 580020014 Malmö FBC - Warberg IC 7 - 4 Anders Asp, Per Rosén Baltiska Hallen A
2017-09-24 13:00 580020016 Jönköpings IK - IBK Dalen 4 - 3 e.förl. Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-09-24 13:00 580020020 Linköping IBK - Malmö FBC 4 - 5 e.str. Ludwig Broadhall, Robert Nordin Linköpings Sporthall
2017-09-24 14:00 580020018 Västerås Rönnby IBK - Endre IF 2 - 3 Anders Asp, Per Rosén Bombardier Arena A
2017-09-24 14:00 580020021 Täby FC IBK - IKSU 5 - 4 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Tibblehallen CC
2017-09-24 14:30 580020017 IK Sirius FBC - KAIS Mora IF 3 - 7 Roger Nilsson, Peter Skogsberg IFU Arena A
2017-09-24 16:00 580020019 Warberg IC - Telge SIBK 4 - 6 Jan Lord, Rickard Nilsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-09-24 17:00 580020015 Karlstad IBF - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 7 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Colorama Arena
2017-09-30 13:00 580020028 Malmö FBC - IK Sirius FBC 4 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Baltiska Hallen A
2017-09-30 14:00 580020026 Telge SIBK - Karlstad IBF 5 - 8 Therese Edin, Frida Nilsson Västergård Arena A
2017-09-30 16:00 580020023 IBK Dalen - Warberg IC 2 - 3 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2017-09-30 19:10 580020022 Pixbo Wallenstam IBK - IKSU 1 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Wallenstamhallen
2017-10-01 13:00 580020025 Endre IF - Linköping IBK 5 - 4 Therese Edin, Frida Nilsson ICA Maxi Arena
2017-10-01 13:30 580020027 Jönköpings IK - Västerås Rönnby IBK 2 - 7 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-10-01 16:00 580020024 KAIS Mora IF - Täby FC IBK 9 - 6 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Idre Fjäll Arena
2017-09-15 18:30 580020031 IKSU - KAIS Mora IF 3 - 4 Therese Edin, Frida Nilsson IKSU Sport
2017-10-07 14:00 580020030 Västerås Rönnby IBK - IBK Dalen 2 - 4 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Bombardier Arena A
2017-10-07 16:00 580020035 Karlstad IBF - Malmö FBC 5 - 4 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Colorama Arena
2017-10-08 13:00 580020032 Endre IF - Warberg IC 5 - 2 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg ICA Maxi Arena
2017-10-08 13:30 580020034 IK Sirius FBC - Jönköpings IK 5 - 6 e.str. Ludwig Broadhall, Robert Nordin IFU Arena A
2017-10-08 17:00 580020029 Täby FC IBK - Pixbo Wallenstam IBK 5 - 9 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Tibblehallen CC
2017-10-08 17:30 Matchstart uppskjuten till 17:30 580020033 Linköping IBK - Telge SIBK 5 - 4 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Linköpings Sporthall
2017-10-13 18:30 580020037 IBK Dalen - IKSU 1 - 9 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Umeå Energi Arena
2017-10-13 19:00 580020036 Malmö FBC - Pixbo Wallenstam IBK 0 - 6 Simon Broman, Martin Matti Baltiska Hallen A
2017-10-13 19:00 580020038 KAIS Mora IF - Karlstad IBF 9 - 0 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Idre Fjäll Arena
2017-10-13 19:00 580020039 Endre IF - IK Sirius FBC 13 - 3 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg ICA Maxi Arena
2017-10-13 19:00 580020040 Telge SIBK - Täby FC IBK 4 - 13 Christoffer Markovski, Patric Terelius Västergård Arena A
2017-10-13 19:00 580020041 Västerås Rönnby IBK - Linköping IBK 3 - 0 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Kristiansborgshallen
2017-10-13 19:00 580020042 Jönköpings IK - Warberg IC 3 - 7 Andreas Holm, Stefan Olsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-10-15 14:00 580020044 IK Sirius FBC - IBK Dalen 2 - 3 e.förl. David Berger, Tobias Berger IFU Arena A
2017-10-15 14:00 580020047 IKSU - Telge SIBK 11 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin IKSU Sport
2017-10-15 14:00 580020049 Linköping IBK - Jönköpings IK 5 - 8 Mona Franzon, Josefine Hedelind Linköpings Sporthall
2017-10-15 16:00 580020043 Pixbo Wallenstam IBK - KAIS Mora IF 5 - 4 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Wallenstamhallen
2017-10-15 16:00 580020048 Warberg IC - Västerås Rönnby IBK 4 - 6 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-10-15 17:00 580020045 Täby FC IBK - Malmö FBC 9 - 3 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Tibblehallen CC
2017-10-15 18:40 580020046 Karlstad IBF - Endre IF 4 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Colorama Arena
2017-10-19 19:00 580020055 Västerås Rönnby IBK - Täby FC IBK 4 - 9 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Bombardier Arena A
2017-10-21 14:00 580020050 Telge SIBK - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 11 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Västergård Arena A
2017-10-21 14:00 580020056 Warberg IC - IK Sirius FBC 5 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-10-21 18:10 580020052 Malmö FBC - KAIS Mora IF 2 - 9 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Baltiska Hallen A
2017-10-22 13:00 580020053 Endre IF - IKSU 3 - 6 Patrik Cullander, Niklas Tollefors ICA Maxi Arena
2017-10-22 13:30 580020054 Jönköpings IK - Karlstad IBF 7 - 4 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-10-22 14:00 580020051 IBK Dalen - Linköping IBK 2 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena
2017-10-28 14:00 580020060 Täby FC IBK - Endre IF 7 - 6 e.förl. Patrik Cullander, Niklas Tollefors Tibblehallen CC
2017-10-28 14:00 580020061 IK Sirius FBC - Västerås Rönnby IBK 8 - 3 Christoffer Markovski, Patric Terelius IFU Arena A
2017-10-29 13:00 580020063 Linköping IBK - Warberg IC 6 - 3 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Folkungahallen
2017-10-29 13:30 580020058 Karlstad IBF - IBK Dalen 3 - 4 Simon Broman, Martin Matti Colorama Arena
2017-10-29 14:00 580020062 IKSU - Malmö FBC 12 - 7 Olle Eliasson, Thomas Jonsson IKSU Sport
2017-10-29 16:00 580020057 Pixbo Wallenstam IBK - Jönköpings IK 7 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Wallenstamhallen
2017-10-29 16:00 580020059 KAIS Mora IF - Telge SIBK 8 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Idre Fjäll Arena
2017-11-11 14:00 580020067 Warberg IC - Täby FC IBK 5 - 7 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-11-11 14:00 580020068 Telge SIBK - Malmö FBC 2 - 3 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Västergård Arena A
2017-11-11 16:00 580020064 IBK Dalen - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 7 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2017-11-12 13:00 580020065 Jönköpings IK - IKSU 6 - 11 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-11-12 13:00 580020066 Endre IF - KAIS Mora IF 4 - 3 e.förl. Jan Lord, Rickard Nilsson ICA Maxi Arena
2017-11-12 14:00 580020069 Västerås Rönnby IBK - Karlstad IBF 5 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Kristiansborgshallen
2017-11-12 15:30 580020070 Linköping IBK - IK Sirius FBC 3 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Folkungahallen
2017-11-17 18:30 580020075 IKSU - IK Sirius FBC 9 - 4 Olle Eliasson, Thomas Jonsson IKSU Sport
2017-11-17 19:00 580020071 Pixbo Wallenstam IBK - Warberg IC 5 - 3 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Wallenstamhallen
2017-11-17 19:00 580020072 Täby FC IBK - IBK Dalen 6 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Tibblehallen CC
2017-11-17 19:00 580020073 KAIS Mora IF - Västerås Rönnby IBK 4 - 2 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Idre Fjäll Arena
2017-11-17 19:00 580020074 Telge SIBK - Endre IF 4 - 8 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Västergård Arena A
2017-11-17 19:00 580020077 Malmö FBC - Jönköpings IK 7 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Baltiska Hallen A
2017-11-17 19:30 580020076 Karlstad IBF - Linköping IBK 3 - 1 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Colorama Arena
2017-11-19 12:00 580020081 Endre IF - Malmö FBC 5 - 4 e.förl. Ludwig Broadhall, Robert Nordin ICA Maxi Arena
2017-11-19 13:00 580020079 IBK Dalen - Telge SIBK 6 - 7 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2017-11-19 13:00 580020082 Linköping IBK - IKSU 2 - 15 Andreas Holm, Stefan Olsson Folkungahallen
2017-11-19 13:00 580020084 IK Sirius FBC - Karlstad IBF 3 - 2 Christoffer Markovski, Patric Terelius IFU Arena A
2017-11-19 13:30 580020083 Jönköpings IK - Täby FC IBK 2 - 5 Jan Lord, Rickard Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-11-19 14:00 580020078 Västerås Rönnby IBK - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 6 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Kristiansborgshallen
2017-11-19 16:00 580020080 Warberg IC - KAIS Mora IF 0 - 4 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-12-16 14:00 580020089 Telge SIBK - IK Sirius FBC 3 - 4 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Västergård Arena A
2017-12-16 15:00 580020085 Pixbo Wallenstam IBK - Endre IF 6 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Wallenstamhallen
2017-12-16 15:00 580020087 KAIS Mora IF - Jönköpings IK 5 - 2 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Idre Fjäll Arena
2017-12-16 17:00 580020086 Malmö FBC - IBK Dalen 4 - 6 Jan Lord, Rickard Nilsson Baltiska Hallen A
2017-12-17 17:00 580020088 Karlstad IBF - Warberg IC 5 - 4 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Colorama Arena
2017-12-17 17:00 580020090 IKSU - Västerås Rönnby IBK 5 - 8 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2017-12-17 17:00 580020091 Täby FC IBK - Linköping IBK 8 - 2 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Tibblehallen CC
2018-01-04 19:00 580020092 Pixbo Wallenstam IBK - IK Sirius FBC 6 - 1 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Wallenstamhallen
2018-01-04 19:00 580020095 Täby FC IBK - Karlstad IBF 12 - 3 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Tibblehallen CC
2018-01-04 19:00 580020096 Telge SIBK - Jönköpings IK 3 - 4 David Berger, Tobias Berger Västergård Arena A
2018-01-05 18:30 580020098 IKSU - Warberg IC 6 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind IKSU Sport
2018-01-05 19:00 580020093 Endre IF - IBK Dalen 2 - 1 Olle Eliasson, Thomas Jonsson ICA Maxi Arena
2018-01-05 19:00 580020094 KAIS Mora IF - Linköping IBK 8 - 1 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Idre Fjäll Arena
2018-01-05 19:00 580020097 Västerås Rönnby IBK - Malmö FBC 11 - 7 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Bombardier Arena A
2018-01-07 12:45 580020100 IBK Dalen - KAIS Mora IF 1 - 6 Therese Edin, Robert Nordin Umeå Energi Arena Vatten
2018-01-07 12:45 580020103 IK Sirius FBC - Täby FC IBK 4 - 5 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg IFU Arena A
2018-01-07 13:00 580020101 Endre IF - Jönköpings IK 5 - 2 Olle Eliasson, Thomas Jonsson ICA Maxi Arena
2018-01-07 15:00 580020102 Västerås Rönnby IBK - Telge SIBK 6 - 1 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Bombardier Arena A
2018-01-07 16:00 580020105 Warberg IC - Malmö FBC 3 - 4 e.förl. Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-01-07 17:00 580020099 Linköping IBK - Pixbo Wallenstam IBK 1 - 7 Jan Lord, Rickard Nilsson Folkungahallen
2018-01-07 17:00 580020104 Karlstad IBF - IKSU 1 - 7 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Colorama Arena
2018-01-13 14:00 580020110 Telge SIBK - Warberg IC 8 - 7 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Västergård Arena A
2018-01-13 16:00 580020106 Pixbo Wallenstam IBK - Karlstad IBF 5 - 4 e.förl. Olle Eliasson, Thomas Jonsson Wallenstamhallen
2018-01-13 16:00 580020107 IBK Dalen - Jönköpings IK 9 - 2 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Umeå Energi Arena
2018-01-14 13:00 580020109 Endre IF - Västerås Rönnby IBK 6 - 2 Patrik Cullander, Niklas Tollefors ICA Maxi Arena
2018-01-14 13:00 580020111 Malmö FBC - Linköping IBK 7 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Baltiska Hallen A
2018-01-14 16:00 580020108 KAIS Mora IF - IK Sirius FBC 8 - 5 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Idre Fjäll Arena
2018-01-14 16:40 580020112 IKSU - Täby FC IBK 7 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin IKSU Sport
2018-01-20 14:00 580020118 Västerås Rönnby IBK - Jönköpings IK 8 - 1 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Bombardier Arena A
2018-01-20 14:00 580020119 IK Sirius FBC - Malmö FBC 2 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin IFU Arena A
2018-01-20 16:00 580020113 IKSU - Pixbo Wallenstam IBK 8 - 6 Thomas Bergström, Jonas Einarsson IKSU Sport
2018-01-20 16:00 580020117 Karlstad IBF - Telge SIBK 1 - 8 Mona Franzon, Josefine Hedelind Colorama Arena
2018-01-21 13:00 580020116 Linköping IBK - Endre IF 3 - 6 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Linköpings Sporthall
2018-01-21 14:00 580020114 Warberg IC - IBK Dalen 3 - 6 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-01-21 17:00 580020115 Täby FC IBK - KAIS Mora IF 4 - 6 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Tibblehallen CC
2018-01-27 13:30 580020120 Pixbo Wallenstam IBK - Täby FC IBK 8 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Wallenstamhallen
2018-01-27 14:00 580020124 Telge SIBK - Linköping IBK 4 - 2 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Västergård Arena A
2018-01-27 15:00 580020122 KAIS Mora IF - IKSU 4 - 8 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Idre Fjäll Arena
2018-01-27 15:00 580020123 Warberg IC - Endre IF 3 - 2 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-01-28 13:30 580020125 Jönköpings IK - IK Sirius FBC 3 - 4 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-01-28 16:00 580020126 Malmö FBC - Karlstad IBF 3 - 1 Jan Lord, Rickard Nilsson Kirsebergs Sporthall
2018-01-28 17:00 580020121 IBK Dalen - Västerås Rönnby IBK 2 - 1 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena
2018-02-07 18:00 580020128 IKSU - IBK Dalen 6 - 1 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2018-02-09 19:00 580020127 Pixbo Wallenstam IBK - Malmö FBC 5 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Wallenstamhallen
2018-02-09 19:00 580020130 IK Sirius FBC - Endre IF 7 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson IFU Arena A
2018-02-09 19:00 580020131 Täby FC IBK - Telge SIBK 5 - 4 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Tibblehallen CC
2018-02-09 19:00 580020132 Linköping IBK - Västerås Rönnby IBK 2 - 7 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Folkungahallen
2018-02-09 19:00 580020133 Warberg IC - Jönköpings IK 7 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-02-09 19:30 580020129 Karlstad IBF - KAIS Mora IF 2 - 9 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Colorama Arena
2018-02-11 13:00 580020136 Malmö FBC - Täby FC IBK 5 - 4 e.str. Patrik Cullander, Niklas Tollefors Halörhallen
2018-02-11 13:00 580020137 Endre IF - Karlstad IBF 3 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg ICA Maxi Arena
2018-02-11 13:30 580020140 Jönköpings IK - Linköping IBK 9 - 2 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-02-11 14:00 580020135 IBK Dalen - IK Sirius FBC 3 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Umeå Energi Arena
2018-02-11 14:00 580020138 Telge SIBK - IKSU 2 - 8 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Västergård Arena A
2018-02-11 16:00 580020134 KAIS Mora IF - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 2 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Idre Fjäll Arena
2018-02-11 16:00 580020139 Västerås Rönnby IBK - Warberg IC 8 - 4 Christoffer Markovski, Patric Terelius Bombardier Arena A
2018-02-17 15:00 580020143 KAIS Mora IF - Malmö FBC 11 - 6 Christoffer Markovski, Patric Terelius Idre Fjäll Arena
2018-02-17 16:00 580020141 Pixbo Wallenstam IBK - Telge SIBK 3 - 2 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Wallenstamhallen
2018-02-18 13:30 580020145 Karlstad IBF - Jönköpings IK 7 - 3 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Colorama Arena
2018-02-18 13:30 580020147 IK Sirius FBC - Warberg IC 1 - 5 Olle Eliasson, Thomas Jonsson IFU Arena A
2018-02-18 14:00 580020142 Linköping IBK - IBK Dalen 5 - 6 Mona Franzon, Josefine Hedelind Linköpings Sporthall
2018-02-18 14:00 580020144 IKSU - Endre IF 6 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin IKSU Sport
2018-02-18 17:00 580020146 Täby FC IBK - Västerås Rönnby IBK 3 - 4 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Tibblehallen CC
2018-02-22 19:00 580020152 Västerås Rönnby IBK - IK Sirius FBC 4 - 3 e.förl. Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Bombardier Arena A
2018-02-24 14:00 580020154 Warberg IC - Linköping IBK 7 - 6 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-02-24 14:30 580020150 Telge SIBK - KAIS Mora IF 4 - 7 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Västergård Arena A
2018-02-24 17:00 580020149 IBK Dalen - Karlstad IBF 1 - 0 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Umeå Energi Arena
2018-02-25 13:00 580020151 Endre IF - Täby FC IBK 5 - 3 Olle Eliasson, Thomas Jonsson ICA Maxi Arena
2018-02-25 13:00 580020153 Malmö FBC - IKSU 2 - 7 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Baltiska Hallen A
2018-02-25 17:00 580020148 Jönköpings IK - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 5 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-03 13:00 580020159 Malmö FBC - Telge SIBK 2 - 1 e.förl. Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Kirsebergs Sporthall
2018-03-03 15:00 580020155 Pixbo Wallenstam IBK - IBK Dalen 5 - 1 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Wallenstamhallen
2018-03-03 15:30 580020157 KAIS Mora IF - Endre IF 8 - 1 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Idre Fjäll Arena
2018-03-03 16:00 580020156 IKSU - Jönköpings IK 11 - 1 Ludwig Broadhall, Robert Nordin IKSU Sport
2018-03-04 13:30 580020160 Karlstad IBF - Västerås Rönnby IBK 2 - 3 e.förl. Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Colorama Arena
2018-03-04 13:30 580020161 IK Sirius FBC - Linköping IBK 8 - 7 e.förl. Christoffer Markovski, Patric Terelius IFU Arena A
2018-03-04 17:00 580020158 Täby FC IBK - Warberg IC 11 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Tibblehallen CC
2018-03-08 19:00 580020164 Västerås Rönnby IBK - KAIS Mora IF 2 - 4 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Bombardier Arena A
2018-03-09 18:30 580020163 IBK Dalen - Täby FC IBK 6 - 7 e.str. Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Umeå Energi Arena
2018-03-09 19:00 580020162 Warberg IC - Pixbo Wallenstam IBK 5 - 3 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-03-09 19:00 580020165 Endre IF - Telge SIBK 3 - 4 Patrik Cullander, Niklas Tollefors ICA Maxi Arena
2018-03-09 19:00 580020166 IK Sirius FBC - IKSU 2 - 3 e.förl. Jonatan Lindberg, Erik Lundgren IFU Arena A
2018-03-09 19:00 580020167 Linköping IBK - Karlstad IBF 3 - 5 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Folkungahallen
2018-03-09 19:00 580020168 Jönköpings IK - Malmö FBC 4 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-11 12:00 580020172 Malmö FBC - Endre IF 3 - 2 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Kirsebergs Sporthall
2018-03-11 16:00 580020169 Pixbo Wallenstam IBK - Västerås Rönnby IBK 3 - 1 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Wallenstamhallen
2018-03-11 16:00 580020170 Telge SIBK - IBK Dalen 0 - 5 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Västergård Arena A
2018-03-11 16:00 580020171 KAIS Mora IF - Warberg IC 10 - 0 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Idre Fjäll Arena
2018-03-11 16:00 580020173 IKSU - Linköping IBK 11 - 4 Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport
2018-03-11 17:00 580020174 Täby FC IBK - Jönköpings IK 10 - 9 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Tibblehallen CC
2018-03-11 17:00 580020175 Karlstad IBF - IK Sirius FBC 2 - 6 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Colorama Arena
2018-03-17 15:40 580020176 Endre IF - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 7 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg ICA Maxi Arena
2018-03-17 15:40 580020177 IBK Dalen - Malmö FBC 4 - 6 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2018-03-17 15:40 580020178 Jönköpings IK - KAIS Mora IF 1 - 8 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-17 15:40 580020179 Warberg IC - Karlstad IBF 5 - 4 e.förl. Frans Dahlstedt, Tobias Levin Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-03-17 15:40 580020180 IK Sirius FBC - Telge SIBK 11 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin IFU Arena A
2018-03-17 15:40 580020181 Västerås Rönnby IBK - IKSU 0 - 8 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Bombardier Arena A
2018-03-17 15:40 580020182 Linköping IBK - Täby FC IBK 6 - 7 e.förl. Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Folkungahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. KAIS Mora IF 26 23 1 (0) 2 173-69 104 70
2. IKSU 26 21 1 (1) 4 196-84 112 65
3. Pixbo Wallenstam IBK 26 21 1 (1) 4 147-95 52 65
4. Täby FC IBK 26 15 4 (3) 7 174-128 46 52
5. Endre IF 26 13 3 (2) 10 116-105 11 44
6. Västerås Rönnby IBK 26 13 2 (2) 11 111-99 12 43
7. IK Sirius FBC 26 10 5 (1) 11 107-127 -20 36
8. Malmö FBC 26 8 5 (4) 13 108-137 -29 33
9. IBK Dalen 26 9 3 (1) 14 88-107 -19 31
10. Warberg IC 26 8 2 (1) 16 102-136 -34 27
11. Karlstad IBF 26 8 3 (0) 15 88-133 -45 27
12. Jönköpings IK 26 6 2 (2) 18 104-156 -52 22
13. Telge SIBK 26 6 1 (0) 19 97-155 -58 19
14. Linköping IBK 26 3 3 (0) 20 85-165 -80 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis