H3 (2017/18)

Gruppspel
H3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 12:00 170003001 Almunge IK - Björklinge BK U 4 - 8 Mikael Eriksson, Rohnny Åhman Almunge Sporthall
2017-09-23 12:00 170003004 IK Sirius FBC - Midas IBK 6 - 3 Tony Nyberg, Jörgen Olsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-09-23 14:00 170003003 Enköpings IBK - IBF Roslagsalliansen 3 - 4 Anders Leander, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2017-09-23 14:00 170003005 IBK Enhörningarna - Lokomotiv Grillby IBK 4 - 8 Theodor Jonsson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-09-23 17:00 170003006 Lamadjurets AIBC - Loke IBK 6 - 9 Fabian Fahimi, Anders Leander Örsundsbro Sporthall
2017-10-22 15:15 170003002 Bälinge IF - Västerlöfsta IBF 10 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Stenhagen BoKC
2017-09-30 13:00 170003012 Lamadjurets AIBC - IBK Enhörningarna 9 - 5 Bo Pettersson Loklint, Theodor Jonsson Örsundsbro Sporthall
2017-09-30 16:30 170003010 Lokomotiv Grillby IBK - Enköpings IBK 8 - 6 Per Ericsson, Pierre Engström Nordiahallen
2017-10-01 12:00 170003007 Västerlöfsta IBF - Almunge IK 1 - 6 Jonas Nordqvist, Fabian Fahimi Heby Sporthall
2017-10-01 13:00 170003008 IBF Roslagsalliansen - Björklinge BK U 8 - 6 Per Ericsson, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2017-10-01 13:00 170003009 Midas IBK - Bälinge IF 6 - 4 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2018-02-12 19:30 170003011 Loke IBK - IK Sirius FBC 4 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-05 19:00 170003013 Almunge IK - IBF Roslagsalliansen 4 - 3 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Almunge Sporthall
2017-10-07 10:00 170003016 Bälinge IF - Loke IBK 2 - 7 Simon Johansson, Jörgen Olsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-10-07 12:00 170003018 IK Sirius FBC - IBK Enhörningarna 5 - 4 Simon Johansson, Jörgen Olsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-10-07 13:40 170003015 Björklinge BK U - Lokomotiv Grillby IBK 2 - 10 Per Ericsson, Mikael Eriksson Björklinge Sporthall
2017-10-07 14:00 170003017 Enköpings IBK - Lamadjurets AIBC 7 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg S:t Ilianshallen
2017-10-08 13:15 170003014 Västerlöfsta IBF - Midas IBK 3 - 11 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Heby Sporthall
2017-10-14 10:00 170003021 Loke IBK - Västerlöfsta IBF 18 - 5 Pontus Orebrand, Fabian Fahimi IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-10-14 15:00 170003019 Midas IBK - Almunge IK 6 - 9 Anders Holm, Jörgen Olsson Hallstaviks Sporthall
2017-10-14 15:30 170003022 Lamadjurets AIBC - Björklinge BK U 4 - 2 Mikael Eriksson, Pierre Engström Örsundsbro Sporthall
2017-10-14 15:30 170003023 IBK Enhörningarna - Bälinge IF 7 - 9 Per Ericsson, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-10-15 17:30 170003024 IK Sirius FBC - Enköpings IBK 6 - 4 Per Ericsson, Pierre Engström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-16 20:15 170003020 Lokomotiv Grillby IBK - IBF Roslagsalliansen 9 - 1 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Nordiahallen
2017-10-17 20:45 170003030 Bälinge IF - Enköpings IBK 5 - 4 Michaela Pålsson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-18 19:30 170003025 Almunge IK - Lokomotiv Grillby IBK 4 - 8 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Almunge Sporthall
2017-10-19 19:00 170003026 Midas IBK - Loke IBK 9 - 6 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Hallstaviks Sporthall
2017-10-20 19:00 170003027 IBF Roslagsalliansen - Lamadjurets AIBC 9 - 3 Rohnny Åhman, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2017-10-20 20:00 170003028 Västerlöfsta IBF - IBK Enhörningarna 4 - 7 Michaela Pålsson, Arvid Englund Heby Sporthall
2017-10-20 20:20 170003029 Björklinge BK U - IK Sirius FBC 5 - 9 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Björklinge Sporthall
2017-10-27 18:00 170003036 Bälinge IF - Björklinge BK U 4 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena A
2017-10-27 20:00 170003031 Loke IBK - Almunge IK 10 - 5 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2017-10-28 10:00 170003033 IBK Enhörningarna - Midas IBK 6 - 10 Ola Bigestans, Robin Vall IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-10-28 12:00 170003032 Lamadjurets AIBC - Lokomotiv Grillby IBK 0 - 6 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Örsundsbro Sporthall
2017-10-28 14:00 170003035 Enköpings IBK - Västerlöfsta IBF 14 - 3 Ola Bigestans, Robin Vall S:t Ilianshallen
2018-01-07 11:00 170003034 IK Sirius FBC - IBF Roslagsalliansen 7 - 9 Pontus Orebrand, Christer Andersson IFU Arena – DHinox
2017-11-10 20:00 170003042 Västerlöfsta IBF - Björklinge BK U 4 - 9 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2017-11-11 12:00 170003039 Lokomotiv Grillby IBK - IK Sirius FBC 3 - 5 Arvid Englund, Michaela Pålsson Nordiahallen
2017-11-11 13:50 170003040 Midas IBK - Enköpings IBK 9 - 9 Peter Alenbring, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2017-11-11 14:30 170003037 Almunge IK - Lamadjurets AIBC 9 - 2 Pierre Engström, Fabian Fahimi Almunge Sporthall
2017-11-12 14:30 170003041 IBF Roslagsalliansen - Bälinge IF 9 - 5 Anders Leander, Tony Nyberg Sparbankshallen
2017-11-12 15:00 170003038 Loke IBK - IBK Enhörningarna 7 - 7 Arvid Englund, Christer Andersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-11-18 14:00 170003045 Enköpings IBK - Loke IBK 7 - 7 Michaela Pålsson, Pierre Engström S:t Ilianshallen
2017-11-18 19:30 170003047 Björklinge BK U - Midas IBK 8 - 5 Per Ericsson, Mikael Eriksson Björklinge Sporthall
2017-11-19 09:00 170003044 IK Sirius FBC - Lamadjurets AIBC 6 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-11-19 11:00 170003046 Bälinge IF - Lokomotiv Grillby IBK 2 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-11-19 11:50 170003048 Västerlöfsta IBF - IBF Roslagsalliansen 2 - 9 Anders Leander, Handrin Thunkvist Heby Sporthall
2017-11-19 13:00 170003043 IBK Enhörningarna - Almunge IK 7 - 3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-11-24 19:00 170003053 Lokomotiv Grillby IBK - Västerlöfsta IBF 17 - 1 Tony Nyberg, Handrin Thunkvist Nordiahallen
2017-11-25 10:20 170003050 IBK Enhörningarna - Enköpings IBK 4 - 9 Anders Leander, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-11-25 12:00 170003051 Lamadjurets AIBC - Bälinge IF 5 - 10 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Örsundsbro Sporthall
2017-11-25 13:00 170003049 Almunge IK - IK Sirius FBC 3 - 4 Mikael Eriksson, Thomas Tanskanen Almunge Sporthall
2017-11-25 13:10 170003054 Midas IBK - IBF Roslagsalliansen 7 - 7 Pierre Engström, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2017-11-25 18:00 170003052 Loke IBK - Björklinge BK U 6 - 5 Thomas Tanskanen, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-12-02 14:00 170003055 Enköpings IBK - Almunge IK 9 - 6 Mikael Eriksson, Tony Nyberg S:t Ilianshallen
2017-12-02 15:00 170003060 Midas IBK - Lokomotiv Grillby IBK 7 - 7 Anders Leander, Handrin Thunkvist Hallstaviks Sporthall
2017-12-02 18:20 170003057 Björklinge BK U - IBK Enhörningarna 9 - 14 Peter Alenbring, Thomas Tanskanen Björklinge Sporthall
2017-12-03 13:00 170003058 Västerlöfsta IBF - Lamadjurets AIBC 2 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2017-12-03 13:30 170003056 Bälinge IF - IK Sirius FBC 3 - 3 Thomas Tanskanen, Anders Leander IFU Arena – DHinox
2017-12-03 14:00 170003059 IBF Roslagsalliansen - Loke IBK 5 - 4 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Sportcentrum
2017-12-09 13:00 170003063 IK Sirius FBC - Västerlöfsta IBF 24 - 2 Pierre Engström, Sarah Ejderskog IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-12-09 13:30 170003065 Lamadjurets AIBC - Midas IBK 5 - 6 Fabian Fahimi, Mikael Eriksson Örsundsbro Sporthall
2017-12-09 13:50 170003061 Almunge IK - Bälinge IF 8 - 9 Anders Holm, Jörgen Olsson Almunge Sporthall
2017-12-09 14:00 170003062 Enköpings IBK - Björklinge BK U 6 - 5 Michaela Pålsson, Arvid Englund S:t Ilianshallen
2017-12-09 15:00 170003066 Loke IBK - Lokomotiv Grillby IBK 10 - 9 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-12-09 17:00 170003064 IBK Enhörningarna - IBF Roslagsalliansen 4 - 11 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-12-11 20:15 170003071 Lokomotiv Grillby IBK - IBK Enhörningarna 11 - 2 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Nordiahallen
2017-12-14 19:00 170003070 Midas IBK - IK Sirius FBC 5 - 5 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2017-12-15 19:45 170003069 IBF Roslagsalliansen - Enköpings IBK 4 - 4 Anders Leander, Lars Halvarsson Sparbankshallen
2017-12-15 20:00 170003068 Västerlöfsta IBF - Bälinge IF 4 - 10 Handrin Thunkvist, Jussi Nissinen Heby Sporthall
2017-12-15 20:20 170003067 Björklinge BK U - Almunge IK 5 - 8 Fabian Fahimi, Erik Palmertz Björklinge Sporthall
2017-12-17 16:30 170003072 Loke IBK - Lamadjurets AIBC 9 - 7 Thomas Tanskanen, Pierre Engström IFU Arena – DHinox
2018-01-12 19:30 170003076 Enköpings IBK - Lokomotiv Grillby IBK 6 - 4 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg S:t Ilianshallen
2018-01-13 12:30 170003073 Almunge IK - Västerlöfsta IBF 4 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Almunge Sporthall
2018-01-13 13:40 170003074 Björklinge BK U - IBF Roslagsalliansen 7 - 8 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2018-01-13 16:00 170003075 Bälinge IF - Midas IBK 2 - 7 Sarah Ejderskog, Jörgen Olsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-01-13 18:00 170003077 IK Sirius FBC - Loke IBK 6 - 6 Pierre Engström, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-01-14 17:00 170003078 IBK Enhörningarna - Lamadjurets AIBC 9 - 8 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-01-19 18:00 170003084 IBK Enhörningarna - IK Sirius FBC 4 - 5 Lars Halvarsson, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2018-01-19 20:00 170003082 Loke IBK - Bälinge IF 8 - 7 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-01-20 13:10 170003080 Midas IBK - Västerlöfsta IBF 15 - 4 Thomas Tanskanen, Lars Halvarsson Hallstaviks Sporthall
2018-01-20 14:00 170003081 Lokomotiv Grillby IBK - Björklinge BK U 12 - 4 Jonas Nordqvist, Handrin Thunkvist Nordiahallen
2018-01-20 15:30 170003083 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK 7 - 6 Tony Nyberg, Joakim Ottosson Örsundsbro Sporthall
2018-01-21 16:00 170003079 IBF Roslagsalliansen - Almunge IK 12 - 7 Peter Alenbring, Thomas Tanskanen Sparbankshallen
2018-01-23 20:45 170003089 Bälinge IF - IBK Enhörningarna 16 - 7 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-27 12:30 170003085 Almunge IK - Midas IBK 8 - 8 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Almunge Sporthall
2018-01-27 14:00 170003090 Enköpings IBK - IK Sirius FBC 5 - 7 Arvid Englund, Michaela Pålsson S:t Ilianshallen
2018-01-27 16:00 170003087 Västerlöfsta IBF - Loke IBK 4 - 10 Johan Lanzaro, Christer Andersson Heby Sporthall
2018-01-27 17:30 170003088 Björklinge BK U - Lamadjurets AIBC 6 - 14 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Björklinge Sporthall
2018-01-28 18:30 170003086 IBF Roslagsalliansen - Lokomotiv Grillby IBK 9 - 9 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Sportcentrum
2018-02-02 18:00 170003095 IK Sirius FBC - Björklinge BK U 5 - 4 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-02-03 12:00 170003092 Loke IBK - Midas IBK 15 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-03 14:00 170003094 IBK Enhörningarna - Västerlöfsta IBF 8 - 8 Tony Nyberg, Peter Astner IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-03 14:00 170003096 Enköpings IBK - Bälinge IF 8 - 4 Mattias Hedberg, Erik Lindberg S:t Ilianshallen
2018-02-03 15:00 170003091 Lokomotiv Grillby IBK - Almunge IK 5 - 0 Christer Andersson, Pierre Engström Nordiahallen
2018-02-03 15:45 170003093 Lamadjurets AIBC - IBF Roslagsalliansen 4 - 12 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Örsundsbro Sporthall
2018-02-08 19:00 170003097 Almunge IK - Loke IBK 3 - 8 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Almunge Sporthall
2018-02-08 19:00 170003099 Midas IBK - IBK Enhörningarna 10 - 13 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Hallstaviks Sporthall
2018-02-08 19:30 170003100 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius FBC 3 - 4 Peter Alenbring, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2018-02-09 19:00 170003098 Lokomotiv Grillby IBK - Lamadjurets AIBC 10 - 4 Jonas Nordqvist, Fabian Fahimi Nordiahallen
2018-02-09 20:00 170003101 Västerlöfsta IBF - Enköpings IBK 3 - 8 Jussi Nissinen, Johan Lanzaro Heby Sporthall
2018-02-09 20:20 170003102 Björklinge BK U - Bälinge IF 8 - 10 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2018-02-16 20:20 170003108 Björklinge BK U - Västerlöfsta IBF 12 - 7 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Björklinge Sporthall
2018-02-17 10:00 170003104 IBK Enhörningarna - Loke IBK 1 - 7 Mikael Eriksson, Christer Andersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-17 12:00 170003105 IK Sirius FBC - Lokomotiv Grillby IBK 5 - 4 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-17 12:30 170003103 Lamadjurets AIBC - Almunge IK 5 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2018-02-17 14:00 170003107 Bälinge IF - IBF Roslagsalliansen 5 - 5 Bo Pettersson Loklint, Pontus Orebrand IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-17 14:45 170003106 Enköpings IBK - Midas IBK 4 - 3 Johnny Söderqvist, Reine Schröder S:t Ilianshallen
2018-02-28 19:30 170003110 Lamadjurets AIBC - IK Sirius FBC 7 - 10 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2018-03-01 19:00 170003109 Almunge IK - IBK Enhörningarna 8 - 6 Simon Bernhardsson, Arvid Englund Almunge Sporthall
2018-03-01 19:00 170003113 Midas IBK - Björklinge BK U 9 - 5 Peter Alenbring, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2018-03-02 19:00 170003112 Lokomotiv Grillby IBK - Bälinge IF 3 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Nordiahallen
2018-03-02 19:00 170003114 IBF Roslagsalliansen - Västerlöfsta IBF 20 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Sportcentrum
2018-03-03 17:30 170003111 Loke IBK - Enköpings IBK 9 - 4 Thomas Tanskanen, Pierre Engström IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-10 11:30 170003119 Västerlöfsta IBF - Lokomotiv Grillby IBK 5 - 12 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Heby Sporthall
2018-03-10 12:00 170003115 IK Sirius FBC - Almunge IK 7 - 7 Pierre Engström, Erik Palmertz IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-10 14:00 170003117 Bälinge IF - Lamadjurets AIBC 3 - 2 Peter Alenbring, Pontus Orebrand IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-10 14:30 170003116 Enköpings IBK - IBK Enhörningarna 4 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson S:t Ilianshallen
2018-03-11 17:00 170003120 IBF Roslagsalliansen - Midas IBK 8 - 6 Jörgen Olsson, Anders Holm Sparbankshallen
2018-03-13 19:45 170003118 Björklinge BK U - Loke IBK 9 - 16 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-15 19:00 170003121 Almunge IK - Enköpings IBK 9 - 9 Michaela Pålsson, Arvid Englund Almunge Sporthall
2018-03-17 11:30 170003124 Lamadjurets AIBC - Västerlöfsta IBF 12 - 7 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Örsundsbro Sporthall
2018-03-17 17:00 170003126 Lokomotiv Grillby IBK - Midas IBK 6 - 6 Jörgen Olsson, Mikael Eriksson Nordiahallen
2018-03-18 12:00 170003125 Loke IBK - IBF Roslagsalliansen 7 - 8 Peter Astner, Tony Nyberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-18 14:00 170003123 IBK Enhörningarna - Björklinge BK U 3 - 16 Anders Ståhlberg, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-18 16:00 170003122 IK Sirius FBC - Bälinge IF 6 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-24 11:30 170003129 Västerlöfsta IBF - IK Sirius FBC 4 - 19 Handrin Thunkvist, Reine Schröder Heby Sporthall
2018-03-24 11:40 170003128 Björklinge BK U - Enköpings IBK 10 - 11 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2018-03-24 12:00 170003127 Bälinge IF - Almunge IK 8 - 5 Fabian Fahimi, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2018-03-24 15:00 170003132 Lokomotiv Grillby IBK - Loke IBK 12 - 5 Fabian Fahimi, Reine Schröder Nordiahallen
2018-03-24 15:10 170003131 Midas IBK - Lamadjurets AIBC 10 - 6 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Hallstaviks Sporthall
2018-03-24 16:00 170003130 IBF Roslagsalliansen - IBK Enhörningarna 13 - 4 Arvid Englund, Thomas Tanskanen Sportcentrum
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC 22 16 4 2 156-97 59 52
2. IBF Roslagsalliansen 22 15 4 3 177-116 61 49
3. Loke IBK 22 15 3 4 188-128 60 48
4. Lokomotiv Grillby IBK 22 14 3 5 178-96 82 45
5. Bälinge IF 22 12 2 8 141-123 18 38
6. Enköpings IBK 22 10 5 7 147-125 22 35
7. Midas IBK 22 9 6 7 163-146 17 33
8. Almunge IK 22 8 3 11 126-143 -17 27
9. Lamadjurets AIBC 22 6 0 16 122-159 -37 18
10. IBK Enhörningarna 22 5 3 14 130-190 -60 18
11. Björklinge BK U 22 5 0 17 148-177 -29 15
12. Västerlöfsta IBF 22 0 1 21 84-260 -176 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis