H4 (2017/18)

Gruppspel
H4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-21 20:30 170004001 IK Nordia - Wåhla IBK 1 - 3 Fabian Fahimi, Jonas Nordqvist Nordiahallen
2017-09-22 20:00 170004002 Bålsta FBC - Alunda IBF U 5 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2017-09-23 10:10 170004004 Frötuna IBF - Loke IBK U 6 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-09-23 11:50 170004005 Hagunda Legend IS - Rasbo IK U 4 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-09-23 13:30 170004006 IS Saga - Storvreta AIK 8 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-09-28 20:45 170004009 Loke IBK U - Bålsta FBC 8 - 8 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-09-30 14:00 170004007 Alunda IBF U - IK Nordia 2 - 2 Michaela Pålsson, Arvid Englund Olandshallen
2017-10-01 11:50 170004012 IS Saga - Hagunda Legend IS 3 - 3 Ronnie Eriksson, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2017-10-01 13:30 170004010 Rasbo IK U - Uppsala IBK 5 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Hall 2000
2017-10-01 15:10 170004011 Storvreta AIK - Frötuna IBF 4 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2017-10-06 20:00 170004016 Bålsta FBC - Storvreta AIK 4 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2017-10-07 11:50 170004017 Uppsala IBK - IS Saga 6 - 4 Anders Leander, Rohnny Åhman IFU Arena – DHinox
2017-10-07 12:00 170004015 Wåhla IBK - Rasbo IK U 4 - 2 Handrin Thunkvist, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2017-10-07 16:00 170004014 Alunda IBF U - Loke IBK U 5 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Olandshallen
2017-10-08 13:00 170004018 Frötuna IBF - Hagunda Legend IS 2 - 6 Per Ericsson, Pierre Engström IFU Arena – Lundqvist EL
2017-10-12 20:45 170004019 Loke IBK U - IK Nordia 7 - 7 Oliver Halvarsson, Jonas Backman IFU Arena – DHinox
2017-10-14 09:40 170004023 Hagunda Legend IS - Bålsta FBC 4 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-10-14 11:20 170004024 Frötuna IBF - Uppsala IBK 6 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-10-15 09:40 170004022 IS Saga - Wåhla IBK 5 - 7 Anders Leander, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2017-10-15 11:20 170004021 Storvreta AIK - Alunda IBF U 4 - 6 Anders Leander, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2017-10-19 20:45 170004026 Loke IBK U - Storvreta AIK 5 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-10-20 20:00 170004030 Bålsta FBC - Uppsala IBK 11 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2017-10-21 13:30 170004029 Wåhla IBK - Frötuna IBF 4 - 1 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2017-10-21 15:00 170004025 IK Nordia - Rasbo IK U 6 - 7 Per Ericsson, Pierre Engström Nordiahallen
2017-10-21 17:10 170004028 Alunda IBF U - Hagunda Legend IS 6 - 3 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Olandshallen
2017-10-25 20:45 170004035 Uppsala IBK - Alunda IBF U 9 - 3 Jonas Tidsjö, Fabian Fahimi IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-27 20:00 170004036 Bålsta FBC - Wåhla IBK 6 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2017-10-29 08:30 170004032 IS Saga - Rasbo IK U 6 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-10-29 10:10 170004033 Hagunda Legend IS - Loke IBK U 5 - 8 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-10-29 13:30 170004031 Storvreta AIK - IK Nordia 5 - 4 Thomas Tanskanen, Christer Andersson IFU Arena – DHinox
2017-11-03 20:00 170004042 Alunda IBF U - Wåhla IBK 5 - 4 Johnny Söderqvist, Peter Alenbring Olandshallen
2017-11-09 20:00 170004039 Rasbo IK U - Frötuna IBF 5 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2017-11-09 20:45 170004040 Loke IBK U - Uppsala IBK 3 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-11-11 15:00 170004037 IK Nordia - IS Saga 6 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Nordiahallen
2017-11-12 17:00 170004038 Storvreta AIK - Hagunda Legend IS 4 - 9 Arvid Englund, Christer Andersson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-11-17 20:00 170004046 Bålsta FBC - Rasbo IK U 7 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Fridegårdsskolan
2017-11-18 10:00 170004045 Uppsala IBK - Storvreta AIK 8 - 0 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – Lundqvist EL
2017-11-18 11:30 170004047 Wåhla IBK - Loke IBK U 3 - 5 Handrin Thunkvist, Lars Halvarsson Östervåla Sporthall
2017-11-18 15:40 170004043 Hagunda Legend IS - IK Nordia 9 - 4 Ian Engblom, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2017-11-19 11:50 170004044 Frötuna IBF - IS Saga 5 - 6 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-11-25 13:30 170004052 Storvreta AIK - Wåhla IBK 2 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-11-25 15:10 170004051 IS Saga - Bålsta FBC 8 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-11-25 16:00 170004049 IK Nordia - Frötuna IBF 5 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Nordiahallen
2017-11-26 08:30 170004050 Hagunda Legend IS - Uppsala IBK 7 - 5 Peter Alenbring, Christer Andersson IFU Arena A
2017-11-26 18:15 170004053 Rasbo IK U - Alunda IBF U 3 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Hall 2000
2017-11-30 20:45 170004060 Loke IBK U - Rasbo IK U 7 - 2 Jonas Backman, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-12-01 20:00 170004056 Bålsta FBC - Frötuna IBF 8 - 9 Mikael Eriksson, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2017-12-02 12:00 170004057 Wåhla IBK - Hagunda Legend IS 11 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Östervåla Sporthall
2017-12-03 11:50 170004055 Uppsala IBK - IK Nordia 8 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander IFU Arena – DHinox
2018-02-24 12:00 170004058 Alunda IBF U - IS Saga 6 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Olandshallen
2017-12-08 18:00 170004065 IS Saga - Loke IBK U 5 - 7 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-08 18:00 170004066 Storvreta AIK - Rasbo IK U 5 - 9 Christoffer Wallenborg, Mikael Eriksson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-12-08 19:40 170004063 Frötuna IBF - Alunda IBF U 2 - 10 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-08 20:00 170004062 Uppsala IBK - Wåhla IBK 7 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-12-09 16:00 170004061 IK Nordia - Bålsta FBC 4 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Nordiahallen
2017-12-11 20:30 170004071 Rasbo IK U - Hagunda Legend IS 4 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – Lundqvist EL
2017-12-12 20:30 170004067 Wåhla IBK - IK Nordia 2 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Östervåla Sporthall
2017-12-14 20:45 170004070 Loke IBK U - Frötuna IBF 5 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2017-12-16 17:30 170004068 Alunda IBF U - Bålsta FBC 4 - 2 Sarah Ejderskog, Handrin Thunkvist Olandshallen
2017-12-17 14:30 170004072 Storvreta AIK - IS Saga 2 - 11 Thomas Tanskanen, Pierre Engström IFU Arena – DHinox
2018-01-12 18:30 170004078 Hagunda Legend IS - IS Saga 2 - 1 Pierre Engström, Jonas Tidsjö IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-12 20:00 170004075 Bålsta FBC - Loke IBK U 5 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2018-01-13 15:15 170004073 IK Nordia - Alunda IBF U 6 - 8 Pierre Engström, Christer Andersson Nordiahallen
2018-01-14 17:30 170004077 Frötuna IBF - Storvreta AIK 11 - 5 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2018-01-14 19:10 170004076 Uppsala IBK - Rasbo IK U 3 - 8 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2018-01-18 20:45 170004080 Loke IBK U - Alunda IBF U 3 - 12 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2018-01-19 18:00 170004083 IS Saga - Uppsala IBK 2 - 3 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-19 18:00 170004084 Hagunda Legend IS - Frötuna IBF 14 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena – Lundqvist EL
2018-01-20 18:30 170004082 Storvreta AIK - Bålsta FBC 3 - 10 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2018-01-21 13:15 170004081 Rasbo IK U - Wåhla IBK 7 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2018-01-26 18:30 170004090 Uppsala IBK - Frötuna IBF 10 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-26 20:00 170004089 Bålsta FBC - Hagunda Legend IS 8 - 6 Ian Engblom, Mikael Rosenius Fridegårdsskolan
2018-01-27 14:45 170004088 Wåhla IBK - IS Saga 3 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2018-01-27 15:00 170004085 IK Nordia - Loke IBK U 6 - 4 Ronnie Eriksson, Christoffer Wallenborg Nordiahallen
2018-01-27 20:20 170004087 Alunda IBF U - Storvreta AIK 13 - 9 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Olandshallen
2018-02-03 10:10 170004092 Storvreta AIK - Loke IBK U 10 - 11 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2018-02-03 11:50 170004094 Hagunda Legend IS - Alunda IBF U 3 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2018-02-03 13:30 170004095 Frötuna IBF - Wåhla IBK 7 - 6 Jonas Nordqvist, Sarah Ejderskog IFU Arena – DHinox
2018-02-03 15:10 170004096 Uppsala IBK - Bålsta FBC 4 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2018-02-04 15:45 170004091 Rasbo IK U - IK Nordia 10 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hall 2000
2018-02-08 20:45 170004099 Loke IBK U - Hagunda Legend IS 7 - 10 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson IFU Arena – DHinox
2018-02-10 12:00 170004102 Wåhla IBK - Bålsta FBC 4 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2018-02-10 14:50 170004101 Alunda IBF U - Uppsala IBK 4 - 1 Anders Holm, Jörgen Olsson Olandshallen
2018-02-10 16:00 170004097 IK Nordia - Storvreta AIK 11 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Nordiahallen
2018-02-11 13:45 170004098 Rasbo IK U - IS Saga 9 - 3 Ian Engblom, Mikael Rosenius Hall 2000
2018-02-17 10:10 170004104 Hagunda Legend IS - Storvreta AIK 9 - 3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2018-02-17 11:50 170004103 IS Saga - IK Nordia 4 - 6 Peter Astner, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2018-02-17 13:30 170004105 Frötuna IBF - Rasbo IK U 3 - 4 Peter Astner, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2018-02-17 13:30 170004108 Wåhla IBK - Alunda IBF U 6 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2018-02-17 15:10 170004106 Uppsala IBK - Loke IBK U 8 - 6 Alexander Sommensjö, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-03-03 08:30 170004110 IS Saga - Frötuna IBF 3 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson IFU Arena – DHinox
2018-03-03 10:50 170004113 Loke IBK U - Wåhla IBK 6 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – Lundqvist EL
2018-03-03 13:30 170004111 Storvreta AIK - Uppsala IBK 3 - 5 Christoffer Stenlund, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-03-03 15:00 170004109 IK Nordia - Hagunda Legend IS 5 - 9 Per Ericsson, Mikael Rosenius Nordiahallen
2018-03-03 15:10 170004112 Rasbo IK U - Bålsta FBC 8 - 0 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-03-06 20:30 170004118 Wåhla IBK - Storvreta AIK 4 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Östervåla Sporthall
2018-03-07 19:40 170004116 Uppsala IBK - Hagunda Legend IS 10 - 14 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2018-03-07 20:00 170004115 Frötuna IBF - IK Nordia 7 - 1 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist IFU Arena – Lundqvist EL
2018-03-07 20:45 170004119 Alunda IBF U - Rasbo IK U 4 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Olandshallen
2018-03-09 20:00 170004117 Bålsta FBC - IS Saga 4 - 3 Fabian Fahimi, Handrin Thunkvist Fridegårdsskolan
2018-03-17 10:10 170004123 Hagunda Legend IS - Wåhla IBK 10 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2018-03-17 15:00 170004121 IK Nordia - Uppsala IBK 5 - 2 Mikael Eriksson, Jörgen Olsson Nordiahallen
2018-03-17 18:30 170004124 IS Saga - Alunda IBF U 3 - 5 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-03-18 09:15 170004122 Frötuna IBF - Bålsta FBC 3 - 2 Ronnie Eriksson, Rasmus Pehkonen IFU Arena A
2018-03-18 17:30 170004126 Rasbo IK U - Loke IBK U 6 - 4 Simon Bernhardsson, Thomas Tanskanen Hall 2000
2018-03-21 20:00 170004129 Alunda IBF U - Frötuna IBF 1 - 2 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Olandshallen
2018-03-23 20:00 170004127 Bålsta FBC - IK Nordia 3 - 7 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Fridegårdsskolan
2018-03-24 10:10 170004131 Loke IBK U - IS Saga 3 - 11 Fabian Fahimi, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2018-03-24 12:00 170004128 Wåhla IBK - Uppsala IBK 7 - 4 Ronnie Eriksson, Per Ericsson Östervåla Sporthall
2018-03-25 12:30 170004132 Rasbo IK U - Storvreta AIK 12 - 5 Thomas Tanskanen, Oliver Halvarsson Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alunda IBF U 20 13 3 4 108-77 31 42
2. Hagunda Legend IS 20 13 2 5 136-102 34 41
3. Rasbo IK U 20 12 3 5 114-81 33 39
4. Uppsala IBK 20 10 1 9 110-102 8 31
5. Bålsta FBC 20 9 2 9 95-99 -4 29
6. IK Nordia 20 9 2 9 95-104 -9 29
7. Frötuna IBF 20 9 1 10 93-105 -12 28
8. Wåhla IBK 20 8 2 10 93-92 1 26
9. Loke IBK U 20 7 3 10 105-123 -18 24
10. IS Saga 20 7 2 11 99-88 11 23
11. Storvreta AIK 20 2 1 17 82-157 -75 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis