Träningsmatcher Damer (2017/18)

Övriga matcher
Träningsmatcher Damer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-08-12 12:30 143000009 CL98IC B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 0 - 0 Daniel Gyllander, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
2017-08-12 13:45 143000010 CL98IC - Craftstadens IBK Oskarshamn 0 - 0 Daniel Gyllander, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
2017-08-13 16:00 143000006 Ljungby IK - IBK Lund Elit 0 - 0 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Innebandyhallen
2017-08-15 19:30 143000015 FBC Kalmarsund Dam - FBC Kalmarsund Ungdom 03 0 - 0 Pelle Hallström, Oskar Kedmalm Färjehallen
2017-08-18 19:00 143000012 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 0 - 0 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-08-19 11:00 143000014 Hovslätts IK B - Skillingaryds IK 6 - 4 Jonas Einarsson, Anders Everstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-08-20 12:30 143000016 Växjö IBK - IBK Landskrona 4 - 2 Jonathan Turesson, Oskar Cederfjord Fortnox Arena Nivika hallen
2017-08-20 15:00 143000003 Jönköpings IK - Endre IF 0 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Bökensved Sporthall
2017-08-20 16:30 143000013 Hovslätts IK - Hovslätts IK JAS 5 - 8 Johnny Edh, Jan Blohm Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-08-20 17:00 143000008 Fagerhult Habo IBK - Sandareds IBS 0 - 0 Thomas Atting, Johan Söderman Habo Sporthall A-hall
2017-09-02 13:00 143000001 AIK IBF - Växjö IBK 0 - 0 Emil Glenngård, Thomas Nystrand Sävsjö Sporthall
2017-09-03 12:00 143000002 Sävsjö IBK Dam A - AIK IBF 0 - 0 Petter Niklasson, Leon Fuchs Sävsjö Sporthall
2017-09-08 18:30 143000022 FBC Karlskrona/KaRo IBF - Ryds SK 6 - 0 Michell Rohde, Jesper Grönblad Kallinge Sporthall
2017-09-09 15:00 143000017 FBC Kalmarsund Dam - Älvsjö AIK IBF Damlaget 0 - 0 Per Bratt, Henrik Gilliusson Färjehallen
2017-09-10 11:00 143000023 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IFK Arboga IBK D1 0 - 0 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-09-10 15:00 143000020 FBC Kalmarsund Ungdom JAS DJ - FBC Karlskrona/KaRo IBF 0 - 0 Daniel Gyllander, Stefan Karlsson Färjehallen
2017-09-15 19:30 143000027 Ryds SK - Lönsboda IBK Dam 0 - 0 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Ryds Sporthall
2017-09-15 20:00 143000018 FBC Kalmarsund Dam - Craftstadens IBK Oskarshamn 0 - 0 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Färjehallen
2017-09-16 12:00 143000025 Växjö IBK - Lagan IBK D3 0 - 0 Thomas K:h Andersson Fortnox Arena B-hall
2017-09-16 12:00 143000019 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Kalmarsund Ungdom D1 0 - 0 Daniel Gyllander, Pelle Hallström Torslundahallen
2017-09-17 15:45 143000004 Sävsjö IBK Dam A - Ljungby IK 0 - 0 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2017-09-17 16:45 143000029 Växjö IBK - IBK Lund Dam D1 5 - 6 Safet Hasanbegovic, Annie Nordmark Fortnox Arena Nivika hallen
2017-09-22 19:30 143000028 Ryds SK - Ljungby IB Dam A 0 - 0 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Ryds Sporthall
2017-09-22 19:45 143000005 Sävsjö IBK Dam A - Värnamo IK 5 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sävsjö Sporthall
2017-09-23 09:00 143000031 Ljungby IK - Falkenbergs IBK A-lag 0 - 0 Leif Johansson, Filip Karlsson Innebandyhallen
2017-09-23 10:00 143000032 Olofströms IBK A - Willands IBK 0 - 0 Dragan Zaharijev, Filip Karlsson Innebandyhallen
2017-09-23 11:00 143000033 Ljungby IK - IK Stanstad Damgruppen 0 - 0 Dragan Zaharijev, Leif Johansson Innebandyhallen
2017-09-23 11:30 143000042 Hovslätts IK JAS - IBK Lockerud Mariestad JAS 5 - 3 Johnny Edh, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-09-23 12:00 143000041 Växjö IBK - CL98IC 0 - 0 Stefan Karlsson, Max Horvath Fortnox Arena Nivika hallen
2017-09-23 12:00 143000034 Falkenbergs IBK A-lag - Willands IBK 0 - 0 Filip Karlsson, Leif Johansson Innebandyhallen
2017-09-23 13:00 143000035 IK Stanstad Damgruppen - Olofströms IBK A 0 - 0 Filip Karlsson, Dragan Zaharijev Innebandyhallen
2017-09-23 14:30 143000036 Willands IBK - Ljungby IK 0 - 0 Leif Johansson, Dragan Zaharijev Innebandyhallen
2017-09-23 15:30 143000037 Olofströms IBK A - Falkenbergs IBK A-lag 0 - 0 Leif Johansson, Filip Karlsson Innebandyhallen
2017-09-23 16:30 143000038 IK Stanstad Damgruppen - Willands IBK 0 - 0 Dragan Zaharijev, Filip Karlsson Innebandyhallen
2017-09-23 17:30 143000039 Ljungby IK - Olofströms IBK A 0 - 0 Dragan Zaharijev, Leif Johansson Innebandyhallen
2017-09-23 18:30 143000040 Falkenbergs IBK A-lag - IK Stanstad Damgruppen 0 - 0 Filip Karlsson, Leif Johansson Innebandyhallen
2017-09-24 14:00 143000021 Värnamo IK - Vetlanda IBF Dam A 3 - 3 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Värnamo Sporthall
2017-09-27 20:00 143000026 Växjö IBK - Ryds SK 2 - 1 Safet Hasanbegovic, Annie Nordmark Fortnox Arena Nivika hallen
2017-09-29 19:00 143000007 Ljungby IK - Olofströms IBK A 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Innebandyhallen
2017-09-30 13:00 143000030 Värnamo IK - Tranemo IBK Dam 10 - 5 Bjarne Olsen, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2017-09-30 13:30 143000024 Husqvarna IK - Vetlanda IBF Dam A 2 - 17 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tenhults Sporthall
2017-10-01 17:30 143000043 Fagerhult Habo IBK - Östra SK D1 0 - 0 Mattias Tokic, Anders A Nilsson Habo Sporthall A
2017-10-03 19:45 143000044 Jönköpings IK - Hovslätts IK 0 - 0 Johnny Edh, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-01-02 20:00 143000045 Ljungby IK - Åstorp/Kvidinge IBS A 0 - 0 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Innebandyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis