Fair Play Cup Flickor 15-16 (2017/18)

Gruppspel
FPC F15/16 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 20:00 143301002 Hovslätts IK 1 Röd - Kinna IBK 4 - 1 Simon Olsson, Sean Norouz Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-23 20:40 143301001 Craftstadens IBK - Täby FC 4 - 2 Elin Hultqvist, Wilma Einarsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-24 12:00 143301003 Craftstadens IBK - Hovslätts IK 1 Röd 3 - 2 Tamuz Hidir, Artem Zolotar Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 12:00 143301004 Täby FC - Kinna IBK 7 - 0 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 18:40 143301005 Hovslätts IK 1 Röd - Täby FC 1 - 2 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-24 18:40 143301006 Kinna IBK - Craftstadens IBK 0 - 2 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Craftstadens IBK 3 3 0 0 9-4 5 9
2. Täby FC 3 2 0 1 11-5 6 6
3. Hovslätts IK 1 Röd 3 1 0 2 7-6 1 3
4. Kinna IBK 3 0 0 3 1-13 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F15/16 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 20:00 143302001 Ryds SK - Vetlanda IBF 1 - 2 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-23 20:40 143302002 Onsala IBK - Fröjereds IF 2 - 4 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 11:20 143302003 Ryds SK - Onsala IBK 1 - 7 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 11:20 143302004 Vetlanda IBF - Fröjereds IF 0 - 2 Igor Ivanchenko, Danylo Abeliashev Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 18:00 143302005 Onsala IBK - Vetlanda IBF 2 - 0 Tamuz Hidir, Artem Zolotar Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-24 18:00 143302006 Fröjereds IF - Ryds SK 1 - 0 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fröjereds IF 3 3 0 0 7-2 5 9
2. Onsala IBK 3 2 0 1 11-5 6 6
3. Vetlanda IBF 3 1 0 2 2-5 -3 3
4. Ryds SK 3 0 0 3 2-10 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F15/16 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 19:20 143303001 Husqvarna IK - IBK Husar 4 - 0 Thomas Atting, Anders Everstrand Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-23 19:20 143303002 STC Kungälvs IBK - Willands IBK 7 - 0 Hampus Larsson, Oscar Bard Stadsgården, Råslätt
2018-03-24 11:20 143303003 Husqvarna IK - STC Kungälvs IBK 1 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 11:20 143303004 IBK Husar - Willands IBK 6 - 0 Stefan Karlsson, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-24 18:00 143303005 STC Kungälvs IBK - IBK Husar 2 - 4 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 18:00 143303006 Willands IBK - Husqvarna IK 0 - 6 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Husqvarna IK 3 2 0 1 11-2 9 6
2. STC Kungälvs IBK 3 2 0 1 11-5 6 6
3. IBK Husar 3 2 0 1 10-6 4 6
4. Willands IBK 3 0 0 3 0-19 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F15/16 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 19:20 143304001 Skillingaryds IK - Floda IBK 6 - 1 Peter Horndahl, Bengt Bolander KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-23 20:40 143304002 Katrineholms IBF - Westbo IBK 1 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 12:00 143304003 Skillingaryds IK - Katrineholms IBF 0 - 0 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 12:00 143304004 Floda IBK - Westbo IBK 2 - 5 Stefan Karlsson, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-24 18:00 143304005 Katrineholms IBF - Floda IBK 1 - 1 Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 18:00 143304006 Westbo IBK - Skillingaryds IK 4 - 3 Bengt Bolander, Peter Horndahl Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Westbo IBK 3 3 0 0 11-6 5 9
2. Skillingaryds IK 3 1 1 1 9-5 4 4
3. Katrineholms IBF 3 0 2 1 2-3 -1 2
4. Floda IBK 3 0 1 2 4-12 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F15/16 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-23 20:00 143305001 Lindome IBK - S/W 2010 3 - 2 Peter Horndahl, Bengt Bolander KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-23 20:40 143305002 Hovslätts IK 2 Vit - Karlstad IBF Ungdom 2 - 0 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 11:20 143305003 Lindome IBK - Hovslätts IK 2 Vit 0 - 3 Annie Nordmark, Annie Ankarberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-24 11:20 143305004 S/W 2010 - Karlstad IBF Ungdom 5 - 2 Nicklas Hult, Christer Jonsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 18:40 143305005 Hovslätts IK 2 Vit - S/W 2010 2 - 2 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 18:40 143305006 Karlstad IBF Ungdom - Lindome IBK 0 - 1 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 2 Vit 3 2 1 0 7-2 5 7
2. Lindome IBK 3 2 0 1 4-5 -1 6
3. S/ W 2010 3 1 1 1 9-7 2 4
4. Karlstad IBF Ungdom 3 0 0 3 2-8 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC Flickor 15/16 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-25 08:45 143307001 Karlstad IBF Ungdom - Willands IBK 6 - 0 Peter Horndahl, Bengt Bolander Sandagymnasiet Huskvarna
2018-03-25 10:15 143307002 Ryds SK - Kinna IBK 0 - 1 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Stadsgården, Råslätt
Slutspel
FPC F15-16 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-25 10:15 Kvartsfinal 1 143300001 Westbo IBK - Onsala IBK 1 - 3 Annie Nordmark, Annie Ankarberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-25 10:15 Kvartsfinal 2 143300002 Husqvarna IK - Täby FC 2 - 5 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-25 10:15 Kvartsfinal 3 143300003 Hovslätts IK 2 Vit - STC Kungälvs IBK 4 - 2 Simon Olsson, Sean Norouz Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-25 10:15 Kvartsfinal 4 143300004 Craftstadens IBK - Fröjereds IF 1 - 0 Tonni Boström, Simon Jansson Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-25 14:45 Semifinal 1 143300005 Täby FC - Onsala IBK 4 - 0 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-25 14:45 Semifinal 2 143300006 Craftstadens IBK - Hovslätts IK 2 Vit 3 - 2 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-25 17:00 Final 143300007 Craftstadens IBK - Täby FC 1 - 4 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC F15-16 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-25 11:00 Kvartsfinal 1 143306001 S/W 2010 - Floda IBK 1 - 0 Tamuz Hidir, Artem Zolotar Huskvarna Sporthall A
2018-03-25 11:00 Kvartsfinal 2 143306002 Hovslätts IK 1 Röd - Vetlanda IBF 5 - 1 Igor Ivanchenko, Danylo Abeliashev KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-25 11:00 Kvartsfinal 3 143306003 Katrineholms IBF - Skillingaryds IK 0 - 3 Liam Quistander, Calle Sjövall Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-25 11:00 Kvartsfinal 4 143306004 IBK Husar - Lindome IBK 1 - 5 Daniel Pettersson, Stefan Karlsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-25 14:00 Semifinal 2 143306006 Lindome IBK - Skillingaryds IK 5 - 1 Simon Olsson, Sean Norouz KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-25 14:45 Semifinal 1 143306005 Hovslätts IK 1 Röd - S/W 2010 5 - 3 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-25 17:00 Final 143306007 Lindome IBK - Hovslätts IK 1 Röd 0 - 2 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis