Fair Play Cup Flickor 12 (2017/18)

Gruppspel
FPC F12 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 18:00 143601001 Fröjereds IF - Vimmerby IBK 7 - 0 Philip Ljunggren, Patrik Revelj Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-06 18:00 143601002 Husqvarna IK - Växjö IBK Utveckling 1 Blå 1 - 1 Nickolai Larm, Ivan Vovk Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 08:40 143601003 Fröjereds IF - Husqvarna IK 2 - 4 Claes Waernholm, Malin Gelin Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 08:40 143601004 Vimmerby IBK - Växjö IBK Utveckling 1 Blå 0 - 1 William Eriksson, Simon Isaksson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-07 16:20 143601005 Husqvarna IK - Vimmerby IBK 5 - 0 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-07 16:20 143601006 Växjö IBK Utveckling 1 Blå - Fröjereds IF 1 - 7 Hajrudin Begic, Peter Axelsson Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Husqvarna IK 3 2 1 0 10-3 7 7
2. Fröjereds IF 3 2 0 1 16-5 11 6
3. Växjö IBK Utveckling 1 Blå 3 1 1 1 3-8 -5 4
4. Vimmerby IBK 3 0 0 3 0-13 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F12 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 18:00 143602001 Varla IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 0 Ebba Bladh, Bjarne Olsen Huskvarna Sporthall A
2018-04-06 18:40 143602002 Alvesta IBK - Jönköpings IK 0 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 09:20 143602003 Varla IBK - Alvesta IBK 4 - 0 Ebba Bladh, Bjarne Olsen KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-07 09:20 143602004 Craftstadens IBK Oskarshamn - Jönköpings IK 0 - 1 Paul Arnebert, Kjell Persson Campus Arena
2018-04-07 17:00 143602005 Alvesta IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 0 - 1 Therese Lindquist, Steffanie Bramer Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 17:00 143602006 Jönköpings IK - Varla IBK 1 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Varla IBK 3 3 0 0 11-1 10 9
2. Jönköpings IK 3 2 0 1 5-3 2 6
3. Craftstadens IBK Oskarshamn 3 1 0 2 1-5 -4 3
4. Alvesta IBK 3 0 0 3 0-8 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F12 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 18:00 143603002 Hovshaga AIF - Mullsjö AIS 0 - 3 William Eriksson, Simon Isaksson Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-07 08:00 143603001 IBF Älvstranden 1 - Endre IF 2 - 2 Alicia Almberg, Ida Erlandsson Kålgårdshallen
2018-04-07 10:00 143603003 IBF Älvstranden 1 - Hovshaga AIF 2 - 1 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 10:00 143603004 Endre IF - Mullsjö AIS 1 - 1 Philip Ljunggren, Patrik Revelj Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 18:00 143603005 Hovshaga AIF - Endre IF 3 - 1 Steffanie Bramer, Therese Lindquist Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 18:00 143603006 Mullsjö AIS - IBF Älvstranden 1 3 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Mullsjö AIS 3 2 1 0 7-2 5 7
2. IBF Älvstranden 1 3 1 1 1 5-6 -1 4
3. Hovshaga AIF 3 1 0 2 4-6 -2 3
4. Endre IF 3 0 2 1 4-6 -2 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F12 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 18:40 143604001 Landvetter IBK - Ingelstad IBK 8 - 1 Jack Fridh, Mattias Zeilon Kålgårdshallen
2018-04-06 19:20 143604002 Värnamo IK - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 1 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-07 12:00 143604003 Landvetter IBK - Värnamo IK 0 - 0 Gustav Perman, Anders Thurfjell Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-07 12:00 143604004 Ingelstad IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 2 Nickolai Larm, Ivan Vovk Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-07 18:00 143604005 Värnamo IK - Ingelstad IBK 5 - 1 Josef Bard, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-07 18:00 143604006 Åstorp/Kvidinge IBS - Landvetter IBK 1 - 0 Anders Thurfjell, Gustav Perman Kålgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK 3 2 1 0 10-2 8 7
2. Åstorp/ Kvidinge IBS 3 1 1 1 4-7 -3 4
3. Landvetter IBK 3 1 1 1 8-2 6 4
4. Ingelstad IBK 3 0 1 2 4-15 -11 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F12 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 18:40 143605001 IBF Tranås - Växjö IBK Utveckling 2 Vit 2 - 4 Adam Turesson, Jonathan Turesson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-06 19:20 143605002 IBF Älvstranden 2 - FBC Engelholm 3 - 1 Steffanie Bramer, Therese Lindquist Campus Arena
2018-04-07 11:20 143605003 IBF Tranås - IBF Älvstranden 2 2 - 1 Alicia Almberg, Ida Erlandsson Kålgårdshallen
2018-04-07 12:00 143605004 Växjö IBK Utveckling 2 Vit - FBC Engelholm 4 - 0 Alicia Almberg, Ida Erlandsson Kålgårdshallen
2018-04-07 18:40 143605005 IBF Älvstranden 2 - Växjö IBK Utveckling 2 Vit 0 - 1 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 18:40 143605006 FBC Engelholm - IBF Tranås 0 - 1 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling 2 Vit 3 3 0 0 9-2 7 9
2. IBF Tranås 3 2 0 1 5-5 0 6
3. IBF Älvstranden 2 3 1 0 2 4-4 0 3
4. FBC Engelholm 3 0 0 3 1-8 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC F12 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-08 08:45 1/8-final 1 143600001 Jönköpings IK - IBF Älvstranden 1 5 - 1 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-08 08:45 1/8-final 3 143600003 IBF Tranås - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 0 Nickolai Larm, Ivan Vovk Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-08 11:45 Kvartsfinal 1 143600009 Varla IBK - Jönköpings IK 2 - 0 e.str. Therese Lindquist, Steffanie Bramer Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-08 11:45 Kvartsfinal 2 143600010 Värnamo IK - IBF Tranås 1 - 3 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-08 12:30 Kvartsfinal 3 143600011 Husqvarna IK - Mullsjö AIS 2 - 0 Anders A Nilsson, Sebastian Kullander KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-08 12:30 Kvartsfinal 4 143600012 Växjö IBK Utveckling 2 Vit - Fröjereds IF 1 - 2 e.str. Jesper Grönblad, Rolf Vatvedt Huskvarna Sporthall A
2018-04-08 15:30 Semifinal 2 143600014 Fröjereds IF - Husqvarna IK 3 - 1 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-08 16:15 Semifinal 1 143600013 IBF Tranås - Varla IBK 1 - 0 Ebba Bladh, Bjarne Olsen Huskvarna Sporthall A
2018-04-08 17:45 Final 143600015 Fröjereds IF - IBF Tranås 3 - 1 Alicia Almberg, Ida Erlandsson Huskvarna Sporthall A
FPC F12 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-08 09:30 1/8-final 3 143606003 FBC Engelholm - Vimmerby IBK 4 - 2 William Eriksson, Simon Isaksson Kålgårdshallen
2018-04-08 10:15 1/8-final 1 143606001 Ingelstad IBK - Alvesta IBK 2 - 1 William Eriksson, Simon Isaksson Kålgårdshallen
2018-04-08 10:15 Kvartsfinal 3 143606011 Växjö IBK Utveckling 1 Blå - Hovshaga AIF 1 - 5 Adam Turesson, Jonathan Turesson Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-08 10:15 Kvartsfinal 4 143606012 IBF Älvstranden 2 - Endre IF 3 - 4 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-08 12:30 Kvartsfinal 1 143606009 Craftstadens IBK Oskarshamn - Ingelstad IBK 3 - 2 Jack Fridh, Mattias Zeilon Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-08 12:30 Kvartsfinal 2 143606010 Landvetter IBK - FBC Engelholm 2 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-08 14:45 Semifinal 1 143606013 FBC Engelholm - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 0 Anders A Nilsson, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-08 14:45 Semifinal 2 143606014 Endre IF - Hovshaga AIF 3 - 5 e.str. Annie Ankarberg, Annie Nordmark Huskvarna Sporthall A
2018-04-08 17:45 Final 143606015 Hovshaga AIF - FBC Engelholm 3 - 2 Philip Ljunggren, Patrik Revelj Jönköpings Idrottshus B-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis