Fair Play Cup Pojkar 12 (2017/18)

Gruppspel
FPC P12 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 18:40 144701001 Bankeryds SMK 1 - IBF Backadalen 9 - 1 Simon Isaksson, William Eriksson Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-06 18:40 144701002 CL98IC 1 Blå - Rottne IF 18 - 0 Linus Sandberg, Senad Hamula Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 10:00 144701003 Bankeryds SMK 1 - CL98IC 1 Blå 6 - 0 Gustav Perman, Anders Thurfjell Kålgårdshallen
2018-04-07 10:40 144701004 IBF Backadalen - Rottne IF 3 - 0 Gustav Perman, Anders Thurfjell Kålgårdshallen
2018-04-07 15:40 144701005 CL98IC 1 Blå - IBF Backadalen 2 - 2 Peter Axelsson, Hajrudin Begic Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-07 15:40 144701006 Rottne IF - Bankeryds SMK 1 1 - 8 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bankeryds SMK 1 3 3 0 0 23-2 21 9
2. CL98IC 1 Blå 3 1 1 1 20-8 12 4
3. IBF Backadalen 3 1 1 1 6-11 -5 4
4. Rottne IF 3 0 0 3 1-29 -28 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 18:40 144702001 Barnarps IF - IBF Tranås 2 - 8 Nicklas Bard, Paul Arnebert Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-06 20:00 144702002 Lindome IBK 2 Lila - Växjö IBK Utveckling 1 Blå 1 - 3 Steffanie Bramer, Therese Lindquist Campus Arena
2018-04-07 10:00 144702003 Barnarps IF - Lindome IBK 2 Lila 3 - 0 Nickolai Larm, Ivan Vovk Campus Arena
2018-04-07 10:40 144702004 IBF Tranås - Växjö IBK Utveckling 1 Blå 2 - 3 Nickolai Larm, Ivan Vovk Campus Arena
2018-04-07 16:20 144702005 Lindome IBK 2 Lila - IBF Tranås 6 - 6 Steffanie Bramer, Therese Lindquist Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 16:20 144702006 Växjö IBK Utveckling 1 Blå - Barnarps IF 7 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling 1 Blå 3 3 0 0 13-5 8 9
2. IBF Tranås 3 1 1 1 16-11 5 4
3. Barnarps IF 3 1 0 2 7-15 -8 3
4. Lindome IBK 2 Lila 3 0 1 2 7-12 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 18:00 144703001 Olofströms IBK 1 - Jönköpings IK 2 - 1 Adam Turesson, Jonathan Turesson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-06 19:20 144703002 Sandbäckshults IBK - Varla IBK 2 Svart 2 - 7 Ida Erlandsson, Alicia Almberg Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-07 10:00 144703003 Olofströms IBK 1 - Sandbäckshults IBK 8 - 1 Claes Waernholm, Malin Gelin Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 10:00 144703004 Jönköpings IK - Varla IBK 2 Svart 2 - 3 Bjarne Olsen, Ebba Bladh KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-07 15:40 144703005 Sandbäckshults IBK - Jönköpings IK 2 - 6 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 15:40 144703006 Varla IBK 2 Svart - Olofströms IBK 1 2 - 3 Jesper Grönblad, Rolf Vatvedt Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Olofströms IBK 1 3 3 0 0 13-4 9 9
2. Varla IBK 2 Svart 3 2 0 1 12-7 5 6
3. Jönköpings IK 3 1 0 2 9-7 2 3
4. Sandbäckshults IBK 3 0 0 3 5-21 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 18:40 144704001 Husqvarna IK - Varla IBK 1 Lila 3 - 6 Patrik Revelj, Philip Ljunggren Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-06 18:40 144704002 Onsala IBK 1 - Lindås Waves 0 - 9 Nickolai Larm, Ivan Vovk Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 09:20 144704003 Husqvarna IK - Onsala IBK 1 3 - 0 Peter Axelsson, Hajrudin Begic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 09:20 144704004 Varla IBK 1 Lila - Lindås Waves 3 - 4 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-07 15:40 144704005 Onsala IBK 1 - Varla IBK 1 Lila 1 - 5 Gustav Perman, Anders Thurfjell Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 15:40 144704006 Lindås Waves - Husqvarna IK 1 - 5 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Varla IBK 1 Lila 3 2 0 1 14-8 6 6
2. Husqvarna IK 3 2 0 1 11-7 4 6
3. Lindås Waves 3 2 0 1 14-8 6 6
4. Onsala IBK 1 3 0 0 3 1-17 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 18:00 144705002 Lindome IBK 1 grön - FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 6 Jack Fridh, Mattias Zeilon Kålgårdshallen
2018-04-07 08:00 144705001 Bankeryds SMK 2 - Visby IBK 3 - 1 Simon Isaksson, William Eriksson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-07 09:20 144705003 Bankeryds SMK 2 - Lindome IBK 1 grön 5 - 2 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 09:20 144705004 Visby IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 2 Patrik Revelj, Philip Ljunggren Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 15:40 144705005 Lindome IBK 1 grön - Visby IBK 1 - 2 Patrik Revelj, Philip Ljunggren Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 15:40 144705006 FBC Kalmarsund Ungdom - Bankeryds SMK 2 1 - 2 Mats Hällgren, Dennis Wagermark KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bankeryds SMK 2 3 3 0 0 10-4 6 9
2. FBC Kalmarsund Ungdom 3 2 0 1 9-4 5 6
3. Visby IBK 3 1 0 2 4-6 -2 3
4. Lindome IBK 1 grön 3 0 0 3 4-13 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 18:40 144706001 Hovslätts IK - KaRo IBF 1 - 1 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Huskvarna Sporthall A
2018-04-06 18:40 144706002 Vimmerby IBK - Onsala IBK 2 6 - 1 Steffanie Bramer, Therese Lindquist Campus Arena
2018-04-07 12:00 144706003 Hovslätts IK - Vimmerby IBK 6 - 1 Jack Fridh, Mattias Zeilon Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 12:00 144706004 KaRo IBF - Onsala IBK 2 2 - 3 Linus Sandberg, Senad Hamula Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 20:00 144706005 Vimmerby IBK - KaRo IBF 3 - 3 Nickolai Larm, Ivan Vovk Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 20:00 144706006 Onsala IBK 2 - Hovslätts IK 0 - 9 Hans Bylund, Adam Nikolausson Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 3 2 1 0 16-2 14 7
2. Vimmerby IBK 3 1 1 1 10-10 0 4
3. Onsala IBK 2 3 1 0 2 4-17 -13 3
4. KaRo IBF 3 0 2 1 6-7 -1 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 19:20 144707001 KFUM Jönköping - Växjö IBK Utveckling 2 Vit 1 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Huskvarna Sporthall A
2018-04-06 19:20 144707002 CL98IC 2 Vit - Olofströms IBK 2 1 - 1 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-07 10:00 144707003 Växjö IBK Utveckling 2 Vit - CL98IC 2 Vit 3 - 2 Peter Axelsson, Hajrudin Begic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 10:00 144707004 Eslövs IBF - KFUM Jönköping 2 - 5 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-07 14:20 144707005 Olofströms IBK 2 - KFUM Jönköping 3 - 4 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 14:20 144707006 Eslövs IBF - Växjö IBK Utveckling 2 Vit 4 - 7 Claes Waernholm, Malin Gelin Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 17:00 144707007 KFUM Jönköping - CL98IC 2 Vit 0 - 3 Patrik Revelj, Philip Ljunggren Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 17:00 144707008 Olofströms IBK 2 - Eslövs IBF 2 - 4 Mats Hällgren, Dennis Wagermark KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-07 20:40 144707009 Växjö IBK Utveckling 2 Vit - Olofströms IBK 2 4 - 2 Linus Sandberg, Senad Hamula Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 20:40 144707010 CL98IC 2 Vit - Eslövs IBF 4 - 3 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling 2 Vit 4 4 0 0 17-9 8 12
2. CL98IC 2 Vit 4 2 1 1 10-7 3 7
3. KFUM Jönköping 4 2 0 2 10-11 -1 6
4. Eslövs IBF 4 1 0 3 13-18 -5 3
5. Olofströms IBK 2 4 0 1 3 8-13 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-06 19:20 144708001 Craftstadens IBK - Ryds SK 4 - 4 Jack Fridh, Mattias Zeilon Kålgårdshallen
2018-04-06 20:00 144708002 Värnamo IK - Tenhults IF 3 - 9 Jack Fridh, Mattias Zeilon Kålgårdshallen
2018-04-07 08:40 144708003 Ryds SK - Värnamo IK 4 - 2 Ida Erlandsson, Alicia Almberg Kålgårdshallen
2018-04-07 09:20 144708004 Varla IBK 3 Vit - Craftstadens IBK 5 - 1 Ida Erlandsson, Alicia Almberg Kålgårdshallen
2018-04-07 13:00 144708006 Varla IBK 3 Vit - Ryds SK 3 - 7 Ida Erlandsson, Alicia Almberg Kålgårdshallen
2018-04-07 13:40 144708005 Tenhults IF - Craftstadens IBK 2 - 6 Simon Isaksson, William Eriksson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-07 16:20 144708008 Tenhults IF - Varla IBK 3 Vit 2 - 1 Linus Sandberg, Senad Hamula Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 17:00 144708007 Craftstadens IBK - Värnamo IK 4 - 1 Linus Sandberg, Senad Hamula Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-07 20:00 144708009 Ryds SK - Tenhults IF 3 - 2 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Huskvarna Sporthall A
2018-04-07 20:00 144708010 Värnamo IK - Varla IBK 3 Vit 2 - 1 Jack Fridh, Mattias Zeilon KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ryds SK 4 3 1 0 18-11 7 10
2. Craftstadens IBK 4 2 1 1 15-12 3 7
3. Tenhults IF 4 2 0 2 15-13 2 6
4. Värnamo IK 4 1 0 3 8-18 -10 3
5. Varla IBK 3 Vit 4 1 0 3 10-12 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC P12 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-08 10:15 1/8-final 2 144700002 Växjö IBK Utveckling 2 Vit - Husqvarna IK 6 - 2 Linus Sandberg, Senad Hamula Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-08 10:15 1/8-final 4 144700004 Bankeryds SMK 2 - Varla IBK 2 Svart 5 - 2 Jack Fridh, Mattias Zeilon Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-08 10:15 1/8-final 5 144700005 Varla IBK 1 Lila - CL98IC 2 Vit 4 - 5 Nicklas Bard, Josef Bard Huskvarna Sporthall A
2018-04-08 10:15 1/8-final 6 144700006 Olofströms IBK 1 - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 1 Gustav Perman, Anders Thurfjell KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-08 10:15 1/8-final 7 144700007 Växjö IBK Utveckling 1 Blå - Vimmerby IBK 1 - 2 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Sandagymnasiet Huskvarna
2018-04-08 11:00 1/8-final 1 144700001 Ryds SK - CL98IC 1 Blå 5 - 4 Nickolai Larm, Ivan Vovk Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-04-08 11:00 1/8-final 3 144700003 Hovslätts IK - IBF Tranås 4 - 5 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-04-08 11:00 1/8-final 8 144700008 Bankeryds SMK 1 - Craftstadens IBK 3 - 1 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Sandagymnasiet Huskvarna
2018-04-08 14:00 Kvartsfinal 3 144700011 Olofströms IBK 1 - CL98IC 2 Vit 4 - 0 Simon Isaksson, William Eriksson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-08 14:00 Kvartsfinal 4 144700012 Bankeryds SMK 1 - Vimmerby IBK 4 - 2 Gustav Perman, Anders Thurfjell Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-08 14:45 Kvartsfinal 1 144700009 Växjö IBK Utveckling 2 Vit - Ryds SK 5 - 7 e.str. Simon Isaksson, William Eriksson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-08 14:45 Kvartsfinal 2 144700010 Bankeryds SMK 2 - IBF Tranås 5 - 2 Gustav Perman, Anders Thurfjell Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-08 16:15 Semifinal 1 144700013 Bankeryds SMK 2 - Ryds SK 1 - 2 Patrik Revelj, Philip Ljunggren Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-08 16:15 Semifinal 2 144700014 Bankeryds SMK 1 - Olofströms IBK 1 3 - 4 Paul Arnebert, Kjell Persson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-08 17:45 Final 144700015 Olofströms IBK 1 - Ryds SK 5 - 4 e.str. Jack Fridh, Mattias Zeilon Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC P12 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-08 08:00 1/16-final 1 144709001 Onsala IBK 1 - Olofströms IBK 2 0 - 6 Jesper Grönblad, Rolf Vatvedt Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-04-08 08:00 1/16-final 3 144709003 Rottne IF - Varla IBK 3 Vit 1 - 8 Sebastian Kullander, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-04-08 09:30 1/8-final 1 144709017 IBF Backadalen - Olofströms IBK 2 2 - 7 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-08 09:30 1/8-final 2 144709018 Barnarps IF - Varla IBK 3 Vit 2 - 3 Patrik Revelj, Philip Ljunggren Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-08 10:15 1/8-final 5 144709021 Visby IBK - KaRo IBF 4 - 1 Patrik Revelj, Philip Ljunggren Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-08 10:15 1/8-final 6 144709022 Onsala IBK 2 - Lindome IBK 2 Lila 0 - 5 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-04-08 11:00 1/8-final 3 144709019 Jönköpings IK - Eslövs IBF 3 - 1 Jesper Grönblad, Rolf Vatvedt Huskvarna Sporthall A
2018-04-08 11:00 1/8-final 4 144709020 Lindås Waves - Värnamo IK 5 - 3 e.str. Sebastian Kullander, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-08 11:00 1/8-final 7 144709023 KFUM Jönköping - Lindome IBK 1 grön 8 - 0 Hans Bylund, Adam Nikolausson Kålgårdshallen
2018-04-08 11:00 1/8-final 8 144709024 Tenhults IF - Sandbäckshults IBK 3 - 0 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Campus Arena
2018-04-08 14:00 Kvartsfinal 1 144709025 Varla IBK 3 Vit - Olofströms IBK 2 2 - 3 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Huskvarna Sporthall A
2018-04-08 14:00 Kvartsfinal 3 144709027 Lindome IBK 2 Lila - Visby IBK 3 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-08 14:00 Kvartsfinal 4 144709028 Tenhults IF - KFUM Jönköping 5 - 4 e.str. Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson Kålgårdshallen
2018-04-08 14:45 Kvartsfinal 2 144709026 Lindås Waves - Jönköpings IK 3 - 4 Alexia Rasmussen, Anna Sandberg / Karlsson Kålgårdshallen
2018-04-08 16:15 Semifinal 1 144709029 Jönköpings IK - Olofströms IBK 2 3 - 1 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm KFUM Sporthall, Jönköping
2018-04-08 17:00 Semifinal 2 144709030 Tenhults IF - Lindome IBK 2 Lila 4 - 2 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Huskvarna Sporthall A
2018-04-08 18:30 Final 144709031 Tenhults IF - Jönköpings IK 1 - 4 Nickolai Larm, Ivan Vovk Huskvarna Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis