Pantamera Röd Medelsvår (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 15:30 150311001 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 3 - 5 Per Calmén, Jakob Iskander Hammarbackens Sporthall
2017-10-01 11:15 150311003 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 3 - 1 Magnus Johansson, Tim Sandström Rotebrohallen (Nya)
2017-11-26 17:15 150311004 Sigtuna IF IBK - IK Frej TäbyIBK 3 - 0 Johan Ståhl, Jan Lingemark Prästängshallen
2017-12-01 19:30 150311002 Hammarby IF IBF (B) - Bro IK 13 - 3 Stefano Bianque, Simon Holm Schlemowitz Sjöstadshallen
2017-10-14 11:30 150311008 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 2 - 2 Per Ove Åman, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2017-10-14 16:00 150311005 IK Frej TäbyIBK - Rotebro IS IBK 3 - 2 Fredrik Sandgren, Jakob Iskander Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-15 13:00 150311007 Bro IK - Vallentuna IBK 0 - 1 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Bro Sporthall
2017-11-25 16:30 150311006 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF (B) 2 - 3 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-10-18 18:00 150311010 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 0 - 2 Lucas Edberg, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2017-10-22 10:45 150311012 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK 0 - 2 Per Sundvall, Markus Almén Rotebrohallen (Nya)
2017-10-22 17:15 150311009 Vaxholms IBF - Bro IK 3 - 3 Daniel Skantze, Niklas Wedin Innebandyhallen Vaxholm
2018-04-08 11:00 150311011 Hammarby IF IBF (B) - IK Frej TäbyIBK 3 - 2 Erik Nyman, Hampus Viking Skanstullshallen
2017-10-28 12:30 150311014 IK Frej TäbyIBK - Vallentuna IBK 2 - 5 Per Ove Åman, Erik Hellgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-28 17:30 150311013 Sigtuna IF IBK - Hammarby IF IBF (B) 2 - 3 Lars Reuterhagen, Jonatan Svahn Prästängshallen
2017-10-29 11:30 150311015 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 2 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Ida Nedin Åkersberga Sporthall A
2017-10-29 15:30 150311016 Bro IK - Täby FC (A) 5 - 2 Mats Järnmark, Madeleine Forslund Bro Sporthall
2017-11-11 09:45 150311020 Täby FC (A) - Åkersberga IBF 1 - 1 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2017-11-11 16:00 150311018 Rotebro IS IBK - Hammarby IF IBF (B) 0 - 1 Magnus Westerberg, Torbjörn Lundin Rotebrohallen (Nya)
2017-11-12 15:30 150311019 Bro IK - Sigtuna IF IBK 2 - 1 Michael Leimer, Robert Milerud Bro Sporthall
2017-11-12 16:45 150311017 Vaxholms IBF - IK Frej TäbyIBK 1 - 3 Joacim Hansson, Marcus Ljungberg Innebandyhallen Vaxholm
2017-11-18 10:45 150311021 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 3 - 1 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2017-11-18 13:00 150311023 IK Frej TäbyIBK - Täby FC (A) 2 - 6 Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-11-18 13:15 150311024 Åkersberga IBF - Bro IK 6 - 3 Philip Edlund, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2017-12-17 19:30 150311022 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 6 - 4 Sampo Friberg, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2017-12-02 12:00 150311026 Vallentuna IBK - Hammarby IF IBF (B) 2 - 4 Fredrik Nensén, Lars Samuelsson Hammarbackens Sporthall
2017-12-02 15:00 150311028 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 6 - 2 Viktor Lindell, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2017-12-03 16:30 150311025 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 1 - 9 Philip Edlund, Oskar Mattsson Innebandyhallen Vaxholm
2017-12-14 19:30 150311027 Bro IK - IK Frej TäbyIBK 3 - 2 Jan-Olov Cederholm, Jakob Nima Bro Sporthall
2017-12-09 10:15 150311030 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 4 - 3 David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2017-12-09 17:30 150311031 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 0 - 5 Lucas Edberg, Fredrik Nensén Prästängshallen
2017-12-10 18:30 150311029 Hammarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF 2 - 2 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Eriksdalshallen
2017-12-10 20:00 150311032 IK Frej TäbyIBK - Åkersberga IBF 5 - 4 Viktor Lindell, Daniel Skantze Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-12-16 16:00 150311036 Täby FC (A) - Hammarby IF IBF (B) 5 - 4 Jonas Edström, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2017-12-17 14:45 150311035 Bro IK - Rotebro IS IBK 1 - 2 Magnus Berg, Leif Karlsson Bro Sporthall
2017-12-17 16:30 150311033 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 4 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Joacim Hansson Innebandyhallen Vaxholm
2018-02-04 14:30 150311034 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK 3 - 3 Emil Kirchner, Hannes Andersson Hackstahallen
2018-01-13 09:00 150311040 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 5 - 0 Christer Jacobsson, Oskar Jakobsson Grindtorpshallen
2018-01-13 16:30 150311037 IK Frej TäbyIBK - Sigtuna IF IBK 0 - 4 Mattias Thomasson, Sezgin Youmer Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-13 16:45 150311038 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 1 - 1 Simon Åbom, Kevin Neemé Åkersberga Sporthall A
2018-01-14 16:30 150311039 Bro IK - Hammarby IF IBF (B) 6 - 3 Håkan Taxén, Wen-chung Tsai Bro Sporthall
2018-01-20 17:30 150311042 Vallentuna IBK - Bro IK 7 - 2 Lars Reuterhagen, Daniel Karlsson Hammarbackens Sporthall
2018-01-21 13:15 150311044 Rotebro IS IBK - IK Frej TäbyIBK 0 - 6 David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2018-01-21 15:30 150311041 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 1 - 6 Christer Jacobsson, Oskar Jakobsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-03-16 19:30 150311043 Hammarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF 3 - 2 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Sjöstadshallen
2018-01-12 18:45 150311046 IK Frej TäbyIBK - Hammarby IF IBF (B) 1 - 6 Lucas Edberg, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-27 11:45 150311047 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 2 - 2 Emil Kirchner, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2018-01-28 14:15 150311048 Bro IK - Vaxholms IBF 6 - 6 Arne Brovig, Daniel Bäckner Bro Sporthall
2018-01-28 15:15 150311045 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 3 - 5 Lars Samuelsson, Richard Jonsson Prästängshallen
2018-02-03 17:15 150311051 Hammarby IF IBF (B) - Sigtuna IF IBK 6 - 2 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Sjöstadshallen
2018-02-10 12:45 150311052 Täby FC (A) - Bro IK 10 - 1 Hannes Andersson, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2018-02-10 13:15 150311050 Vallentuna IBK - IK Frej TäbyIBK 0 - 1 Simon Åbom, Per Ove Åman Hammarbackens Sporthall
2018-02-11 16:45 150311049 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 7 - 2 Lars Samuelsson, Jakob Iskander Innebandyhallen Vaxholm
2018-02-17 17:15 150311055 IK Frej TäbyIBK - Vaxholms IBF 7 - 2 Viktor Lindell, Daniel Skantze Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-02-18 13:00 150311054 Sigtuna IF IBK - Bro IK 3 - 3 Buster Wickenbergh, Carl Kjellstrand Prästängshallen
2018-02-18 16:00 150311056 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 1 - 7 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2018-02-23 19:30 150311053 Hammarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK 4 - 3 Marco Svenström, Manne Jahnsson Sjöstadshallen
2018-02-11 11:30 150311060 Täby FC (A) - IK Frej TäbyIBK 3 - 1 Fredrik Nensén, Adam Sundbom Grindtorpshallen
2018-03-10 15:30 150311058 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 3 - 4 Lars Reuterhagen, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2018-03-10 16:30 150311057 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 4 Simon Åbom, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-03-11 13:30 150311059 Bro IK - Åkersberga IBF 3 - 2 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Bro Sporthall
2018-03-09 19:00 150311064 IK Frej TäbyIBK - Bro IK 4 - 4 Niklas Wedin, Fredrik Sandgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-03-17 15:45 150311061 Hammarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK 10 - 1 Tobias Sonesson, Erik Hellgren Eriksdalshallen
2018-03-18 12:30 150311062 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 1 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2018-03-18 15:15 150311063 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 3 - 5 Leif Karlsson, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2018-03-17 10:00 150311068 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 3 - 0 Daniel Skantze, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2018-03-24 14:15 150311067 Åkersberga IBF - IK Frej TäbyIBK 1 - 6 Hannes Andersson, Fabian Magnell Åkersberga Sporthall A
2018-03-25 16:15 150311065 Vaxholms IBF - Hammarby IF IBF (B) 5 - 6 Mats Korpi, Imtiaz Karim Innebandyhallen Vaxholm
2018-04-06 18:00 150311066 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 2 - 1 Roger Nyström, Fredrik Berglund Sonesson Hammarbackens Sporthall
2018-03-16 18:45 150311071 Rotebro IS IBK - Bro IK 7 - 1 Jan Lingemark, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2018-04-07 17:00 150311070 Hammarby IF IBF (B) - Täby FC (A) 6 - 6 Hampus Viking, Adam Milestad Sjöstadshallen
2018-04-07 17:30 150311069 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 5 - 2 Per Calmén, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2018-04-08 11:00 150311072 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 2 - 4 Carl Kjellstrand, Tommie Wickenbergh Prästängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF (B) 16 12 2 2 77-44 33 38
2. Täby FC (A) 16 11 3 2 75-36 39 36
3. Rotebro IS IBK 16 8 1 7 44-38 6 25
4. IK Frej TäbyIBK 16 7 1 8 45-47 -2 22
5. Vallentuna IBK 16 6 2 8 41-47 -6 20
6. Bro IK 16 5 4 7 46-72 -26 19
7. Vaxholms IBF 16 3 6 7 51-68 -17 15
8. Sigtuna IF IBK 16 4 2 10 41-53 -12 14
9. Åkersberga IBF 16 3 5 8 36-51 -15 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 13:00 150312003 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF 2 - 1 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2017-09-30 14:00 150312004 Huddinge IK - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 3 Marco Svenström, Mats Andersson Kvarnbergshallen
2017-10-01 15:45 150312002 Värmdö IF - Hammarby IF IBF (A) 5 - 1 Jonas Robertson, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
2018-02-16 19:30 150312001 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 0 Lucas Edberg, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2017-10-14 15:15 150312007 Hammarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 4 - 4 Elis Erbing, Martin Johansson Sjöstadshallen
2017-10-15 10:00 150312006 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF 1 - 1 Aarre Hietanen, Shabbir Ahmed Västertorpshallen
2017-10-15 14:30 150312005 Bele Barkarby IF IBF (A) - FBI Tullinge 4 - 1 Torbjörn Lundin, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2017-10-21 14:30 150312011 Värmdö IF - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 3 Sebastian Öhman, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2017-10-22 10:15 150312010 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF 9 - 0 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2017-10-22 18:30 150312012 FBI Tullinge - Huddinge IK 1 - 3 Marco Svenström, Mikael Wiklund Tullingehallen
2017-10-28 14:30 150312013 Huddinge IK - Värmdö IF 4 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Kvarnbergshallen
2017-11-19 17:00 150312014 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 3 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Jakob Nima Björkebyhallen
2017-12-08 19:30 150312016 Hammarby IF IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 5 Jacob Leijon, Daniel Kölborn Sjöstadshallen
2017-11-11 10:15 150312019 Hammarby IF IBF (A) - Huddinge IK 5 - 2 Oskar Sevefjord, Daniel Eklund Sjöstadshallen
2017-11-11 17:30 150312020 Bele Barkarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Erik Hellgren, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2017-11-12 15:45 150312018 Värmdö IF - FBI Tullinge 2 - 1 Emil Pagrot, Felix Fernström Värmdö sporthall
2017-11-18 12:30 150312021 FBI Tullinge - Täby FC (B) 3 - 4 Aarre Hietanen, Metin Yildrim Tullingehallen
2017-11-19 09:15 150312024 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF (A) 0 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Västertorpshallen
2017-11-20 18:20 150312023 Bele Barkarby IF IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 3 Arne Brovig, Marcus Grapne Björkebyhallen
2017-12-02 16:15 150312026 Täby FC (B) - Värmdö IF 7 - 1 Viktor Lindell, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2017-12-03 14:30 150312028 Bele Barkarby IF IBF (B) - Huddinge IK 0 - 2 Lucas Edberg, Stefano Bianque Björkebyhallen
2017-12-03 16:30 150312027 Hammarby IF IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 4 Jonas Robertson, Theodore Hurtig Sjöstadshallen
2017-12-09 16:15 150312031 Huddinge IK - Täby FC (B) 3 - 1 Martin Claësson, Viking Claësson Stuvstahallen
2017-12-09 17:45 150312030 FBI Tullinge - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 1 Joacim Hansson, Mikael Wiklund Tullingehallen
2017-12-10 14:45 150312032 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2017-12-16 10:30 150312035 Hammarby IF IBF (A) - FBI Tullinge 5 - 3 Fredrik Hallenberg, William Rennerfelt Sjöstadshallen
2017-12-17 09:15 150312034 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IK 1 - 9 Björn Larsson, Petra Dynesius Västertorpshallen
2017-12-17 12:00 150312036 Bele Barkarby IF IBF (B) - Värmdö IF 5 - 2 Magnus Berg, Marcus Ackefelt Herresta Sporthall
2018-01-14 09:15 150312038 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge 0 - 5 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
2018-01-14 12:15 150312037 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IK 0 - 7 Erik Hellgren, Patrik Larsson Björkebyhallen
2018-01-14 17:00 150312039 Hammarby IF IBF (A) - Värmdö IF 2 - 2 Gustaf Reimer, Simon Holm Schlemowitz Sjöstadshallen
2018-01-14 19:00 150312040 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (B) 1 - 3 Hampus Viking, Torbjörn Lundin Björkebyhallen
2018-01-20 10:00 150312044 FBI Tullinge - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 2 Shabbir Ahmed, Jonas Robertson Tullingehallen
2018-01-20 10:15 150312042 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF (A) 9 - 0 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2018-01-21 18:00 150312043 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF 5 - 0 Aldin Imamovic, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
2018-01-27 17:00 150312046 Bele Barkarby IF IBF (A) - Värmdö IF 2 - 1 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Björkebyhallen
2018-01-28 08:45 150312045 Huddinge IK - FBI Tullinge 5 - 2 Theodore Hurtig, Leo Odell/Johansson Kvarnbergshallen
2018-01-28 10:30 150312047 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (B) 0 - 6 William Rennerfelt, Simon Holm Schlemowitz Västertorpshallen
2018-02-10 14:00 150312050 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 1 Fredrik Nensén, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2018-02-11 18:45 150312051 Värmdö IF - Huddinge IK 1 - 9 Håkan Taxén, Tim Sandström Värmdö sporthall
2018-02-12 20:10 150312052 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hammarby IF IBF (A) 2 - 2 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Kallhälls sporthall
2018-02-17 13:15 150312054 Huddinge IK - Hammarby IF IBF (A) 8 - 3 Fredrik Hallenberg, Daniel Karlsson Kvarnbergshallen
2018-02-17 14:15 150312053 FBI Tullinge - Värmdö IF 3 - 6 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Tullingehallen
2018-02-18 12:30 150312056 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 3 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Västertorpshallen
2018-03-10 12:15 150312059 Hammarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Sjöstadshallen
2018-03-11 19:00 150312060 Bele Barkarby IF IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 3 Lars Reuterhagen, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2018-03-23 19:30 150312058 Täby FC (B) - FBI Tullinge 4 - 2 Lars Reuterhagen, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2018-03-17 18:15 150312063 Huddinge IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Marco Svenström Tomtbergahallen
2018-03-18 14:30 150312064 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hammarby IF IBF (A) 2 - 1 Imtiaz Karim, Hektor Byfors Björkebyhallen
2018-03-18 17:30 150312061 Värmdö IF - Täby FC (B) 2 - 5 Didrik Axen, Wilmer Axén Värmdö sporthall
2018-03-24 13:30 150312067 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 1 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Sätrahallen
2018-03-24 15:15 150312066 Täby FC (B) - Huddinge IK 6 - 3 Oscar Silverbratt, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2018-03-25 11:00 150312068 Bele Barkarby IF IBF (B) - FBI Tullinge 5 - 4 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Herresta Sporthall
2018-03-25 18:30 150312071 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF (A) 2 - 2 Mikael Wiklund, Joacim Hansson Tullingehallen
2018-04-07 09:45 150312072 Huddinge IK - Älvsjö AIK IBF 8 - 2 Joacim Hansson, Mikael Wiklund Kvarnbergshallen
2018-04-08 17:15 150312070 Värmdö IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 1 Lucas Werelius, Håkan Taxén Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IK 14 12 0 2 75-30 45 36
2. Täby FC (B) 14 11 1 2 71-23 48 34
3. Bele Barkarby IF IBF (A) 14 7 3 4 36-42 -6 24
4. Värmdö IF 14 5 2 7 35-44 -9 17
5. Hammarby IF IBF (A) 14 4 5 5 38-50 -12 17
6. Bele Barkarby IF IBF (B) 14 4 2 8 31-46 -15 14
7. FBI Tullinge 14 4 1 9 38-44 -6 13
8. Älvsjö AIK IBF 14 0 4 10 15-60 -45 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis