Pantamera Röd Lätt (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Lätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 11:00 150318003 Sundbybergs IK - Ekerö IK 2 - 8 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Brotorpshallen
2017-10-01 13:45 150318004 Töjnan IBK - Vaxholms IBF 1 - 1 David Norman, Erik Hellgren Silverdalshallen
2017-10-21 19:00 150318001 Ängby IF (A) - Bro IK 2 - 1 Mourice Åkerblom, Gustav Frank Stora Mossen 1
2017-10-08 09:00 150318009 Kungsängens IF - Ängby IF (A) 2 - 2 Niclas Andersson, Julius Olesen Ekhammarshallen
2017-10-08 15:00 150318007 Vaxholms IBF - Sundbybergs IK 3 - 1 Karl Hurtig, Lucas Edberg Innebandyhallen Vaxholm
2017-10-22 16:00 150318010 Bro IK - Norrtulls SK 11 - 0 Håkan Taxén, Mats Järnmark Bro Sporthall
2017-10-14 13:15 150318011 Ängby IF (A) - Ekerö IK 3 - 1 Mikael Wiklund, Niclas Andersson Stora Mossen 1
2017-10-15 14:00 150318014 Töjnan IBK - Norrtulls SK 4 - 0 Andreas Sandgren, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2017-10-15 17:15 150318015 Kungsängens IF - Bro IK 0 - 2 Torbjörn Lundin, Niclas Andersson Ekhammarshallen
2017-10-28 11:30 150318019 Ekerö IK - Kungsängens IF 4 - 0 Mats Andersson, Sam Robertsson Mälaröhallen
2017-10-28 15:15 150318016 Norrtulls SK - Sundbybergs IK OW (0 - 5) Daniel Mårtensson, Jesper Wahlund Engelbrektshallen
2017-11-12 15:15 150318018 Vaxholms IBF - Ängby IF (A) 3 - 2 Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Innebandyhallen Vaxholm
2017-11-26 16:00 150318020 Bro IK - Töjnan IBK 0 - 6 Totte Hallgren, Vilgot Widlöf Bro Sporthall
2017-11-11 10:00 150318025 Kungsängens IF - Vaxholms IBF 1 - 5 Magnus Westerberg, William Albrecht Hagnäshallen
2017-11-11 12:00 150318024 Ekerö IK - Bro IK 6 - 2 Roger Nyström, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-11-11 12:15 150318023 Sundbybergs IK - Töjnan IBK 3 - 3 Mimma Spasic, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2017-11-25 15:30 150318027 Norrtulls SK - Ängby IF (A) 0 - 8 Mattias Thomasson, Roger Nyström Engelbrektshallen
2017-11-25 15:30 150318029 Vaxholms IBF - Ekerö IK 1 - 9 Oskar Mattsson, Philip Edlund Innebandyhallen Vaxholm
2017-11-26 13:30 150318030 Bro IK - Sundbybergs IK 0 - 3 Totte Hallgren, Vilgot Widlöf Bro Sporthall
2017-12-02 12:00 150318035 Kungsängens IF - Norrtulls SK 10 - 0 Joacim Hansson, Mario Mallengren Hagnäshallen
2017-12-02 16:30 150318033 Vaxholms IBF - Bro IK 0 - 3 Ida Nedin, Lucas Edberg Innebandyhallen Vaxholm
2017-12-03 15:00 150318031 Ängby IF (A) - Töjnan IBK 1 - 6 Ricky Bagge, Totte Hallgren Grimstahallen
2017-12-09 11:00 150318036 Sundbybergs IK - Ängby IF (A) 3 - 4 Ken Johansson, Paulina Thunvall Brotorpshallen
2017-12-09 15:30 150318038 Norrtulls SK - Ekerö IK 0 - 1 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Engelbrektshallen
2017-12-10 16:00 150318037 Töjnan IBK - Kungsängens IF 1 - 2 Sadjad Nima, Mattias Thomasson Silverdalshallen
2017-12-16 09:45 150318044 Ekerö IK - Töjnan IBK 4 - 0 Hussein Tourabi, Adam Gustafsson Mälaröhallen
2017-12-16 16:00 150318043 Vaxholms IBF - Norrtulls SK 21 - 0 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Innebandyhallen Vaxholm
2017-12-17 09:00 150318045 Kungsängens IF - Sundbybergs IK 2 - 2 Aldin Imamovic, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
2018-01-13 15:00 150318047 Vaxholms IBF - Töjnan IBK 3 - 1 Karl Hurtig, Hannes Andersson Innebandyhallen Vaxholm
2018-01-14 13:30 150318050 Bro IK - Ängby IF (A) 1 - 3 Roland Nester, Lucas Nordin Bro Sporthall
2018-01-14 15:15 150318048 Ekerö IK - Sundbybergs IK 4 - 1 Robert Milerud, Michael Leimer Tappströms Bollhall
2018-01-27 11:30 150318053 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF 1 - 4 Niclas Andersson, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2018-01-27 11:30 150318055 Norrtulls SK - Bro IK 1 - 10 David Norman, Patrik Arvinder Gärdeshallen
2018-02-14 18:30 150318051 Ängby IF (A) - Kungsängens IF 7 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Hagnäshallen
2018-02-03 11:45 150318059 Ekerö IK - Ängby IF (A) 2 - 1 Daniel Eklund, Adam Gustafsson Mälaröhallen
2018-02-03 15:15 150318056 Norrtulls SK - Töjnan IBK 0 - 15 Linnea Westerlund, Ida Sandberg Engelbrektshallen
2018-02-04 14:30 150318060 Bro IK - Kungsängens IF 5 - 1 Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Bro Sporthall
2018-02-10 09:30 150318065 Kungsängens IF - Ekerö IK 2 - 7 Aldin Imamovic, Imtiaz Karim Hagnäshallen
2018-02-10 10:00 150318063 Sundbybergs IK - Norrtulls SK 11 - 2 Martin Hjelmberg, Torbjörn Lundin Brotorpshallen
2018-02-10 12:15 150318061 Ängby IF (A) - Vaxholms IBF 1 - 8 Mourice Åkerblom, Robert Milerud Stora Mossen 1
2018-02-11 13:45 150318064 Töjnan IBK - Bro IK 2 - 3 Sam Robertsson, Leif Karlsson Silverdalshallen
2018-02-17 13:30 150318069 Vaxholms IBF - Kungsängens IF 4 - 0 Niklas Wedin, Ken Johansson Innebandyhallen Vaxholm
2018-02-18 13:45 150318066 Töjnan IBK - Sundbybergs IK 5 - 1 Lucas Edberg, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2018-02-18 14:30 150318070 Bro IK - Ekerö IK 2 - 4 Mats Järnmark, Juha Tammerström Bro Sporthall
2018-03-10 11:00 150318074 Ekerö IK - Vaxholms IBF 6 - 3 Adam Gustafsson, Fabian Magnell Mälaröhallen
2018-03-10 12:15 150318073 Sundbybergs IK - Bro IK 1 - 4 Lars Sundlöf, Elin Carlberg-Börjes Brotorpshallen
2018-03-26 19:15 150318071 Ängby IF (A) - Norrtulls SK 27 - 1 Eskil Simonsen, Simon Holm Schlemowitz Stora Mossen 1
2018-03-17 14:45 150318078 Norrtulls SK - Kungsängens IF 0 - 5 Fredrik Nensén, Karl Hurtig Engelbrektshallen
2018-03-18 13:00 150318080 Bro IK - Vaxholms IBF 5 - 4 Lucas Nordin, Leif Karlsson Bro Sporthall
2018-03-18 13:15 150318077 Töjnan IBK - Ängby IF (A) 2 - 2 Gustav Helge, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2018-03-22 18:00 150318081 Ängby IF (A) - Sundbybergs IK 4 - 3 Sadjad Nima, Mattias Thomasson Stora Mossen 1
2018-03-24 12:15 150318085 Kungsängens IF - Töjnan IBK 0 - 2 Lars Reuterhagen, Fredrik Berglund Sonesson Hagnäshallen
2018-03-25 14:15 150318084 Ekerö IK - Norrtulls SK 18 - 1 Mattias Thomasson, Adam Gustafsson Tappströms Bollhall
2018-04-07 10:00 150318087 Sundbybergs IK - Kungsängens IF 2 - 5 Daniel Kölborn, Kevin Helly Brotorpshallen
2018-04-08 15:15 150318088 Töjnan IBK - Ekerö IK 1 - 6 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Silverdalshallen
2018-04-08 16:30 150318089 Norrtulls SK - Vaxholms IBF 0 - 12 Daniel Kölborn, Wen-chung Tsai Engelbrektshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK 14 13 0 1 80-19 61 39
2. Vaxholms IBF 14 9 1 4 72-31 41 28
3. Ängby IF (A) 14 8 2 4 67-37 30 26
4. Bro IK 14 8 0 6 49-33 16 24
5. Töjnan IBK 14 6 3 5 49-26 23 21
6. Kungsängens IF 14 4 2 8 34-43 -9 14
7. Sundbybergs IK 14 3 2 9 39-48 -9 11
8. Norrtulls SK 14 0 0 14 5-158 -153 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Lätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 13:30 150320001 Tungelsta IF - Tumba GOIF 1 - 5 Fredrik Pålsson, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2017-09-30 15:15 150320005 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK 1 - 6 Linnea Westerlund, Ida Sandberg Skanstullshallen
2017-10-01 10:45 150320003 Saltsjöbadens IF - Huddinge IBS 4 - 1 Didrik Axen, Wilmer Axén Fisksätra sporthall
2017-11-18 14:15 150320002 Djurö-Vindö IF - Ängby IF (B) 0 - 7 Wilmer Axén, Didrik Axen Djurö Sporthall
2017-10-07 11:45 150320010 Tumba GOIF - Hammarby IF IBF 5 - 0 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2017-10-07 12:00 150320009 Ängby IF (B) - Tungelsta IF 2 - 1 Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Stora Mossen 1
2017-10-08 09:30 150320007 Älvsjö AIK IBF - Saltsjöbadens IF 9 - 3 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Vintervikshallen
2018-01-20 11:30 150320008 Huddinge IBS - Djurö-Vindö IF 5 - 4 Mikael Wiklund, Gustav Frank Tomtbergahallen
2017-10-14 13:30 150320011 Tungelsta IF - Huddinge IBS 1 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Kenneth Johansson Tungelsta Sporthall
2017-10-14 14:30 150320015 Ängby IF (B) - Tumba GOIF 1 - 5 Mikael Wiklund, Niclas Andersson Stora Mossen 1
2017-10-21 16:00 150320012 Djurö-Vindö IF - Älvsjö AIK IBF 5 - 7 William Zetterquist, Noah Hulin Djurö Sporthall
2017-11-12 10:30 150320013 Saltsjöbadens IF - Vendelsö IK 4 - 3 Christian Berger, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2017-10-28 10:15 150320019 Huddinge IBS - Ängby IF (B) 4 - 3 Sezgin Youmer, Leo Odell/Johansson Tomtbergahallen
2017-10-28 11:30 150320017 Vendelsö IK - Djurö-Vindö IF 6 - 2 Shabbir Ahmed, Kevin Helly Torvalla Träningshall
2017-10-28 13:45 150320018 Älvsjö AIK IBF - Tungelsta IF 4 - 0 Linnea Westerlund, Ida Sandberg Sätrahallen
2017-12-10 16:00 150320016 Hammarby IF IBF - Saltsjöbadens IF 6 - 1 Anton Forsell, Fredrik Nensén Sjöstadshallen
2017-11-11 13:00 150320025 Ängby IF (B) - Älvsjö AIK IBF 8 - 2 Mats Järnmark, Osama Abaied Stora Mossen 1
2017-11-11 13:30 150320021 Tungelsta IF - Vendelsö IK 4 - 3 Arne Brovig, Kenneth Johansson Tungelsta Sporthall
2017-11-11 15:30 150320022 Djurö-Vindö IF - Hammarby IF IBF 5 - 9 Johan Ståhl, Erik Nyman Djurö Sporthall
2017-11-12 13:00 150320024 Huddinge IBS - Tumba GOIF 3 - 3 Tuva Egman, Tommy Egman Tomtbergahallen
2017-11-25 12:15 150320028 Vendelsö IK - Ängby IF (B) 0 - 3 Oscar Olsson Berglund, Fredrik Pålsson Torvalla Träningshall
2017-11-25 12:30 150320030 Tumba GOIF - Saltsjöbadens IF 10 - 4 Rebecka Edin, Gustav Frank Storvretens Sporthall
2017-11-26 11:00 150320029 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 4 - 5 Adam Milestad, William Rennerfelt Vintervikshallen
2017-11-26 17:00 150320027 Hammarby IF IBF - Tungelsta IF 3 - 2 Tuva Egman Sjöstadshallen
2017-12-02 09:00 150320035 Ängby IF (B) - Hammarby IF IBF 5 - 3 Ricky Bagge, Shabbir Ahmed Stora Mossen 1
2017-12-02 11:00 150320033 Älvsjö AIK IBF - Tumba GOIF 5 - 4 Adam Milestad, William Rennerfelt Sätrahallen
2017-12-02 15:00 150320032 Djurö-Vindö IF - Saltsjöbadens IF 10 - 4 Milton Scholder, Noah Pettersson-Fors Djurö Sporthall
2017-12-03 09:00 150320034 Huddinge IBS - Vendelsö IK 1 - 2 Niclas Woxmark, Daniel Kölborn Tomtbergahallen
2017-12-09 09:00 150320039 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 6 - 1 Leif Karlsson, Christian Berger Torvalla Träningshall
2017-12-09 10:30 150320038 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS 5 - 2 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Sjöstadshallen
2017-12-09 12:15 150320040 Tumba GOIF - Djurö-Vindö IF 9 - 4 Osama Abaied, Per Rosén Storvretens Sporthall
2017-12-10 09:45 150320036 Saltsjöbadens IF - Tungelsta IF 5 - 6 Sezgin Youmer, Christian Berger Fisksätra sporthall
2017-12-16 09:30 150320042 Vendelsö IK - Tumba GOIF 2 - 2 Isak Sjöblom, Kent Kastell Torvalla Träningshall
2017-12-16 14:15 150320045 Ängby IF (B) - Saltsjöbadens IF 5 - 0 Andreas Eriksson, Hektor Byfors Stora Mossen 1
2017-12-16 16:15 150320041 Tungelsta IF - Djurö-Vindö IF 6 - 2 Gabriel Nääs, Sezgin Youmer Tungelsta Sporthall
2017-12-17 13:00 150320043 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF 2 - 2 Björn Larsson, Manne Jahnsson Västertorpshallen
2018-01-13 10:15 150320048 Huddinge IBS - Saltsjöbadens IF 5 - 3 Jonas Robertson, Wen-chung Tsai Tomtbergahallen
2018-01-13 13:00 150320050 Tumba GOIF - Tungelsta IF 3 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storvretens Sporthall
2018-01-13 13:15 150320049 Ängby IF (B) - Djurö-Vindö IF 4 - 2 Martin Hjelmberg, Torbjörn Lundin Stora Mossen 1
2018-01-14 10:30 150320046 Vendelsö IK - Hammarby IF IBF 3 - 2 Christian Berger, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2018-01-27 10:45 150320055 Hammarby IF IBF - Tumba GOIF 1 - 1 Rebecka Edin, Kevin Helly Sjöstadshallen
2018-01-27 14:00 150320051 Tungelsta IF - Ängby IF (B) 2 - 3 Richard Jonsson, Kenneth Johansson Tungelsta Sporthall
2018-01-27 15:15 150320052 Djurö-Vindö IF - Huddinge IBS 1 - 7 Lucas Werelius, Can Asal Djurö Sporthall
2018-01-28 10:45 150320053 Saltsjöbadens IF - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Didrik Axen, Wilmer Axén Fisksätra sporthall
2018-02-03 10:00 150320058 Älvsjö AIK IBF - Djurö-Vindö IF 4 - 2 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2018-02-03 12:00 150320060 Tumba GOIF - Ängby IF (B) 2 - 2 Mikael Wiklund, Joacim Hansson Storvretens Sporthall
2018-02-04 13:15 150320059 Huddinge IBS - Tungelsta IF 7 - 1 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tomtbergahallen
2018-02-04 17:15 150320057 Vendelsö IK - Saltsjöbadens IF 3 - 3 Erik Nyman, Daniel Eklund Torvalla Sporthall
2018-02-10 13:30 150320065 Ängby IF (B) - Huddinge IBS 5 - 1 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Stora Mossen 1
2018-02-10 14:00 150320061 Tungelsta IF - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Oscar Olsson Berglund, Osama Abaied Tungelsta Sporthall
2018-02-10 16:15 150320062 Djurö-Vindö IF - Vendelsö IK 1 - 7 Kevin Helly, Lucas Werelius Djurö Sporthall
2018-02-12 19:10 150320063 Saltsjöbadens IF - Hammarby IF IBF 0 - 3 Torbjörn Lundin, Daniel Kölborn Fisksätra sporthall
2018-02-17 09:00 150320067 Hammarby IF IBF - Djurö-Vindö IF 4 - 4 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sjöstadshallen
2018-02-17 09:00 150320068 Vendelsö IK - Tungelsta IF 6 - 4 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Torvalla Träningshall
2018-02-17 10:00 150320070 Tumba GOIF - Huddinge IBS 3 - 5 Magnus Berg, Daniel Karlsson Storvretens Sporthall
2018-02-18 11:00 150320069 Älvsjö AIK IBF - Ängby IF (B) 7 - 3 Marcus Blomqvist, Jessika Forsberg Vintervikshallen
2018-03-10 13:15 150320071 Tungelsta IF - Hammarby IF IBF 2 - 2 Johnny Andersson, Kenneth Johansson Tungelsta Sporthall
2018-03-10 15:15 150320074 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF 10 - 3 Isak Sjöblom, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2018-03-12 19:30 150320075 Ängby IF (B) - Vendelsö IK 1 - 3 Ricky Bagge, Gustav Fohlstedt Stora Mossen 1
2018-03-26 19:15 150320073 Saltsjöbadens IF - Tumba GOIF 2 - 3 Johan Ståhl, Shabbir Ahmed Fisksätra sporthall
2018-03-17 10:30 150320080 Tumba GOIF - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 Magnus Berg, Sezgin Youmer Storvretens Sporthall
2018-03-17 14:00 150320079 Vendelsö IK - Huddinge IBS 1 - 3 Leif Karlsson, Christian Berger Torvalla Träningshall
2018-03-17 15:30 150320078 Hammarby IF IBF - Ängby IF (B) 2 - 6 Hampus Viking, Gabriel Nääs Sjöstadshallen
2018-03-18 10:00 150320076 Saltsjöbadens IF - Djurö-Vindö IF 3 - 3 Edvin Leijon, Henry Niss Lager Fisksätra sporthall
2018-03-21 18:45 150320084 Huddinge IBS - Hammarby IF IBF 4 - 3 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Skogåshallen
2018-03-24 11:00 150320083 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 1 - 7 Ida Sandberg, Rebecka Edin Sätrahallen
2018-03-24 14:15 150320082 Djurö-Vindö IF - Tumba GOIF 1 - 5 Daniel Mårtensson, Kevin Helly Djurö Sporthall
2018-03-24 16:15 150320081 Tungelsta IF - Saltsjöbadens IF 5 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tungelsta Sporthall
2018-01-20 12:30 150320090 Tumba GOIF - Vendelsö IK 1 - 5 Patrik Arvinder, Sezgin Youmer Storvretens Sporthall
2018-04-07 13:00 150320089 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 2 - 3 Tim Sandström, Kevin Helly Sjöstadshallen
2018-04-07 14:15 150320086 Djurö-Vindö IF - Tungelsta IF 3 - 4 Noah Hulin, Lucas Werelius Djurö Sporthall
2018-04-08 10:00 150320087 Saltsjöbadens IF - Ängby IF (B) 2 - 9 Wilmer Axén, Didrik Axen Fisksätra sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ängby IF (B) 16 11 1 4 67-36 31 34
2. Huddinge IBS 16 11 1 4 67-46 21 34
3. Vendelsö IK 16 10 2 4 63-34 29 32
4. Tumba GOIF 16 7 5 4 64-43 21 26
5. Älvsjö AIK IBF 16 8 2 6 62-67 -5 26
6. Hammarby IF IBF 16 5 4 7 48-51 -3 19
7. Tungelsta IF 16 5 3 8 46-60 -14 18
8. Saltsjöbadens IF 16 3 2 11 45-83 -38 11
9. Djurö-Vindö IF 16 1 2 13 49-91 -42 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis