Damer division 2 (2018/19)

Gruppspel
Damer division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 13:00 162030001 Onyx IBS - Järna SK 6 - 2 Camilla Örnebro, Admir Brkic Rosvalla A
2018-10-06 13:15 162030003 IFK Gnesta - IK Standard 0 - 4 Dennis Wagermark, Jesper Asplund Frejahallen
2018-10-07 14:30 162030004 FBC Katrineholm - Endre IF U-lag 8 - 1 Pierre Hultsten, Jimmy Lindell Duveholmshallen A
2018-09-29 17:30 162030008 Endre IF U-lag - Onyx IBS 9 - 9 e.förl. Liz Lyander, Robert Lyander ICA Maxi Arena
2018-10-13 14:30 162030005 Järna SK - Kolpenäs IBF 26 - 4 Patrik Andersén, Sigge Maurer Hölö Allaktivitetshall
2018-10-13 16:30 162030007 IK Standard - FBC Katrineholm 3 - 7 Mikael Andersson, Mattias Lönnborg Skjulstahallen A
2018-10-20 12:00 162030011 Kolpenäs IBF - Linköping IBK Ungdom 3 - 11 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Wasa Sporthall
2018-10-20 12:00 230350011 IBF Antvarden - FBC Katrineholm 4 - 12 Emil Glenngård, Peter Ström Överums Sporthall
2018-10-20 16:00 162030009 Onyx IBS - IBK Åtvidaberg U-lag 7 - 6 Sigge Maurer, Camilla Örnebro Rosvalla A
2018-10-20 18:00 230350010 Bergs IK - IK Standard 8 - 6 Emil Glenngård, Martin Eriksson Folkungahallen
2018-10-21 14:30 162030010 Järna SK - Borensberg IBC 3 - 4 Robin Hynninen, Mats Jernmo Hölö Allaktivitetshall
2018-10-21 14:30 230350009 Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag - IFK Gnesta 6 - 6 e.förl. Oskar Åblad, Martin Palmqvist Lagmanshallen
2018-10-21 14:30 230350012 Svärtinge SK - Endre IF U-lag 9 - 5 Andreas A Karlsson, William Wengelin Billbäcks Arena
2018-10-27 14:30 162030015 IFK Gnesta - Järna SK 4 - 3 Robin Hynninen, Admir Brkic Frejahallen
2018-10-28 15:00 162030013 Onyx IBS - IK Standard 4 - 6 Christian Johnsson, Richard Himberg Rosvalla A
2019-02-17 13:00 162030014 Kolpenäs IBF - Endre IF U-lag 3 - 11 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2018-11-03 16:30 162030019 IK Standard - Kolpenäs IBF 11 - 3 Mats Jernmo, Robin Hynninen Skjulstahallen A
2018-11-04 14:00 162030020 Endre IF U-lag - IFK Gnesta 5 - 6 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Pershagens Sporthall
2018-11-04 14:30 162030017 Järna SK - FBC Katrineholm 3 - 7 Mattias Lönnborg, Stefan Öberg Hölö Allaktivitetshall
2018-11-10 12:30 230350021 Borensberg IBC - Onyx IBS 4 - 5 David Björketun, Jesper Jonsson Hällaskolan
2018-11-10 13:15 162030021 IFK Gnesta - Bergs IK 7 - 6 Mikael Celik, Josef Celik Frejahallen
2018-11-10 14:30 162030023 FBC Katrineholm - Svärtinge SK 10 - 5 Admir Brkic, Camilla Örnebro Valla Sporthall
2018-11-10 16:30 162030022 IK Standard - IBF Antvarden 9 - 4 Christian Johnsson, Daniel Pettersson Skjulstahallen A
2018-11-11 10:00 162030024 Endre IF U-lag - IBK Åtvidaberg U-lag 8 - 4 Robert Lyander, Liz Lyander Södervärnshallen
2018-11-11 15:30 230350022 Linköping IBK Ungdom - Järna SK 5 - 6 e.förl. Jesper Jonsson, David Björketun Kärnahallen
2019-01-12 12:30 230350023 IBF Norrköping /BK Vingen U-lag - Kolpenäs IBF 5 - 7 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Skärblacka Sporthall
2018-11-17 14:00 162030028 IK Standard - Endre IF U-lag 2 - 7 Göran Engfors, Karl-Gustav Bergström Skjulstahallen A
2018-11-17 14:30 162030027 IFK Gnesta - FBC Katrineholm 3 - 4 Filip Broström, Christian Engfors Frejahallen
2018-11-17 15:00 162030025 Onyx IBS - Kolpenäs IBF 16 - 1 Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla A
2018-11-20 19:00 162030031 FBC Katrineholm - Onyx IBS 9 - 3 Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2018-11-24 13:00 162030029 Kolpenäs IBF - IFK Gnesta 2 - 7 Robin Hynninen, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2019-03-03 13:00 162030032 Endre IF U-lag - Järna SK 1 - 4 Robin Hynninen, Jesper Asplund Hölö Allaktivitetshall
2018-11-18 16:00 162030035 Kolpenäs IBF - Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag 3 - 12 Camilla Örnebro, Admir Brkic Wasa Sporthall
2018-12-01 12:00 230350033 IBF Antvarden - IFK Gnesta 2 - 10 Hampus Larsson, Oscar Bard Överums Sporthall
2018-12-01 15:00 230350035 IBK Åtvidaberg U-lag - FBC Katrineholm 4 - 15 Hampus Larsson, Oscar Bard Åtvidaberg Sporthall
2018-12-02 12:00 162030033 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom 4 - 7 Sigge Maurer, Håkan Rask Ramdalshallen
2018-12-02 12:30 162030034 Järna SK - IBF Norrköping/BK Vingen U-lag 12 - 5 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Hölö Allaktivitetshall
2019-01-06 14:00 230350034 IK Standard - Svärtinge SK 8 - 11 Christian Engfors, Filip Broström Skjulstahallen A
2019-02-10 12:00 230350036 Borensberg IBC - Endre IF U-lag 5 - 2 Claes Waernholm, Malin Gelin Hällaskolan
2018-12-08 12:00 162030039 Kolpenäs IBF - FBC Katrineholm 2 - 10 Bemir Brkic, Rasmus Widén Wasa Sporthall
2018-12-08 16:00 162030037 Onyx IBS - IFK Gnesta 7 - 5 Christian Johnsson, Richard Himberg Rosvalla A
2018-12-09 12:30 162030038 Järna SK - IK Standard 1 - 8 Robin Hynninen, Mats Jernmo Hölö Allaktivitetshall
2019-01-12 13:00 162030041 Järna SK - Onyx IBS 9 - 8 Robin Hynninen, Mats Jernmo Hölö Allaktivitetshall
2019-01-12 16:30 162030043 IK Standard - IFK Gnesta 5 - 4 e.förl. Stefan Öberg, Mikael Celik Skjulstahallen A
2019-03-23 18:00 162030044 Endre IF U-lag - FBC Katrineholm 7 - 8 Robert Lyander, Liz Lyander ICA Maxi Arena
2018-12-15 14:00 162030048 Onyx IBS - Endre IF U-lag 8 - 8 e.förl. Rasmus Widén, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2019-01-19 12:00 162030045 Kolpenäs IBF - Järna SK 3 - 10 Robin Hynninen, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2019-01-20 15:30 162030047 FBC Katrineholm - IK Standard 13 - 6 Bemir Brkic, Rasmus Widén Björkvikshallen
2019-01-06 10:00 162030052 Endre IF U-lag - IBF Antvarden 16 - 12 Robert Lyander, Liz Lyander Innebandycenter
2019-01-26 14:30 162030049 IFK Gnesta - Svärtinge SK 6 - 8 Mats Jernmo, Robin Hynninen Frejahallen
2019-01-26 15:00 230350049 IBF Norrköping /BK Vingen U-lag - Onyx IBS 9 - 13 Martin Eriksson, Emil Glenngård Skärblacka Sporthall
2019-01-26 16:30 162030050 IK Standard - IBK Åtvidaberg U-lag 3 - 1 Rasmus Widén, Bemir Brkic Skjulstahallen A
2019-01-27 14:15 230350051 Bergs IK - Kolpenäs IBF 12 - 1 Claes Waernholm, Malin Gelin Skäggetorpshallen
2019-02-22 19:30 162030051 FBC Katrineholm - Borensberg IBC 5 - 4 e.förl. Håkan Rask, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2019-02-24 14:00 230350050 Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag - Järna SK 1 - 5 Agnieszka Kozanecka, Rågher Godin Lagmanshallen
2019-02-02 13:00 162030055 Järna SK - IFK Gnesta 3 - 4 Viktor Taavitsainen, Daniel Pettersson Hölö Allaktivitetshall
2019-02-02 14:00 162030054 Endre IF U-lag - Kolpenäs IBF 11 - 5 Jesper Asplund, Robin Hynninen Pershagens Sporthall
2019-02-02 16:30 162030053 IK Standard - Onyx IBS 10 - 3 Stefan Öberg, Fredrik Wernqvist Skjulstahallen A
2019-02-09 14:00 162030060 IFK Gnesta - Endre IF U-lag 5 - 8 Robin Hynninen, Jesper Asplund Frejahallen
2019-02-09 15:30 162030059 Kolpenäs IBF - IK Standard 4 - 6 Mats Jernmo, Sigge Maurer Wasa Sporthall
2019-02-10 18:00 162030057 FBC Katrineholm - Järna SK 7 - 4 Jesper Asplund, Robin Hynninen Duveholmshallen A
2019-02-16 13:30 162030063 Kolpenäs IBF - IBF Antvarden 3 - 19 Mats Jernmo, Robin Hynninen Wasa Sporthall
2019-02-16 15:00 230350064 IBF Norrköping /BK Vingen U-lag - Endre IF U-lag 5 - 4 Emil Glenngård, Peter Ström Skärblacka Sporthall
2019-02-17 12:30 162030062 Järna SK - Bergs IK 7 - 3 Mats Jernmo, Rasmus Widén Hölö Allaktivitetshall
2019-02-17 12:30 230350062 Borensberg IBC - IK Standard 9 - 8 Oscar Bard, Rikard Karlsson Hällaskolan
2019-02-17 16:00 162030061 Onyx IBS - Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag 8 - 7 Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla A
2019-02-17 16:00 230350061 IBK Åtvidaberg U-lag - IFK Gnesta 10 - 7 Emil Magnusson, Andreas A Karlsson Åtvidaberg Sporthall
2019-02-17 16:45 230350063 Linköping IBK Ungdom - FBC Katrineholm 4 - 5 Rågher Godin, Emil Glenngård Folkungahallen
2019-02-23 13:00 162030065 Kolpenäs IBF - Onyx IBS 1 - 16 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Wasa Sporthall
2019-02-23 14:00 162030067 FBC Katrineholm - IFK Gnesta 12 - 0 Sigge Maurer, Göran Engfors Duveholmshallen A
2019-02-24 14:00 162030068 Endre IF U-lag - IK Standard 6 - 9 Viktor Taavitsainen, Emil Moberg Pershagens Sporthall
2019-03-02 14:00 162030072 Järna SK - Endre IF U-lag 5 - 5 e.förl. Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Hölö Allaktivitetshall
2019-03-02 16:00 162030069 IFK Gnesta - Kolpenäs IBF 6 - 5 Mats Jernmo, Dennis Wagermark Frejahallen
2019-03-03 11:00 162030071 Onyx IBS - FBC Katrineholm 4 - 10 Sigge Maurer, Rasmus Widén Rosvalla A
2019-03-09 12:30 230350074 IBF Antvarden - Järna SK 9 - 6 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Överums Sporthall
2019-03-09 13:30 230350073 Bergs IK - Onyx IBS 5 - 6 Sonny Weideborg, Tom Nilsson Ljungsbro Sporthall
2019-03-09 15:30 162030076 Endre IF U-lag - Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag 2 - 8 Robert Lyander, Emil Karlsson ICA Maxi Arena
2019-03-09 17:30 162030073 IFK Gnesta - Borensberg IBC 8 - 5 Daniel Pettersson, Bemir Brkic Frejahallen
2019-03-09 17:30 162030074 IK Standard - Linköping IBK Ungdom 3 - 1 Göran Engfors, Stefan Öberg Skjulstahallen A
2019-03-10 13:00 230350075 Svärtinge SK - Kolpenäs IBF 13 - 4 Daniel Johansson, Patricio Boiardt Billbäcks Arena
2019-03-10 19:00 162030075 FBC Katrineholm - IBF Norrköping/BK Vingen U-lag 20 - 0 Aarre Hietanen, Håkan Rask Duveholmshallen A
2019-03-16 15:30 162030078 IK Standard - Järna SK 7 - 3 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Stiga Sports Arena A1
2019-03-16 16:00 162030077 IFK Gnesta - Onyx IBS 10 - 9 Mats Jernmo, Sigge Maurer Frejahallen
2019-03-17 16:30 162030079 FBC Katrineholm - Kolpenäs IBF 16 - 3 Aarre Hietanen, Håkan Rask Duveholmshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. FBC Katrineholm 18 17 1 (1) 0 178-60 118 53
2. IK Standard 18 11 1 (1) 6 114-89 25 35
3. Onyx IBS 18 9 2 (0) 7 136-118 18 29
4. IFK Gnesta 18 9 2 (0) 7 98-104 -6 29
5. Järna SK 18 7 2 (1) 9 112-91 21 24
6. Endre IF U-lag 18 6 3 (0) 9 116-115 1 21
7. Kolpenäs IBF 18 1 0 (0) 17 57-218 -161 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis