Pantamera Ljusröd Svår (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-30 10:15 150308002 Tyresö Trollbäcken IBK - Jakobsbergs IBF 2 - 6 Isak Sjöblom, Mats Andersson Tyresöhallen
2018-09-30 11:00 150308004 Västerhaninge IBK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Söderbymalmskolan
2018-09-30 15:00 150308003 Hässelby SK IBK (B) - Farsta IBK 1 - 8 Mats Andersson, Fabian Magnell Hässelbyhallen
2018-09-30 17:45 150308005 Vendelsö IK - Huddinge IBS 5 - 3 Emilia Tuomela, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2018-10-01 18:45 150308006 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK 2 - 3 Christian Högberg, Fredrik Sandgren Väsby skolan
2018-10-06 11:30 150308012 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 14 - 4 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2018-10-06 17:00 150308010 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 1 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Farstahallen 3
2018-10-07 11:00 150308008 Huddinge IBS - Västerhaninge IBK 6 - 4 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Tomtbergahallen
2018-10-08 18:45 150308007 Grimsta AIK - Vendelsö IK 5 - 1 Daniel Bäckner, Jan Lingemark Väsby skolan
2018-10-18 20:00 150308009 Hässelby SK IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 4 Daniel Bäckner, William Albrecht Stora Mossen 1
2018-10-12 20:15 150308015 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IBS 2 - 3 Ken Johansson, Mattias Nordlund Hässelbyhallen
2018-10-13 15:00 150308017 Vendelsö IK - Rotebro IS IBK 6 - 9 Erik Adolfsson, Isak Sjöblom Lyckeby Sporthall
2018-10-14 10:30 150308014 Tyresö Trollbäcken IBK - Hässelby SK IBK (A) 2 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tyresöhallen
2018-10-14 11:00 150308016 Västerhaninge IBK - Grimsta AIK 6 - 3 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Söderbymalmskolan
2018-10-14 14:30 150308018 Jakobsbergs IBF - Täby FC (A) 3 - 2 Erik Hellgren, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2018-10-20 14:00 150308019 Rotebro IS IBK - Västerhaninge IBK 0 - 5 Tony Verho, Sezgin Youmer Rotebrohallen (Nya)
2018-10-20 15:00 150308021 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 Christian Hamnström, Johan Engvall Tomtbergahallen
2018-10-21 14:00 150308024 Täby FC (A) - Vendelsö IK 9 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2018-10-22 18:45 150308020 Grimsta AIK - Hässelby SK IBK (B) 6 - 3 Jan Lingemark, Arne Brovig Väsby skolan
2019-01-12 15:00 150308023 Farsta IBK - Jakobsbergs IBF 8 - 0 Michael Hillblom, Oscar Olsson Berglund Farstahallen 3
2018-10-24 18:45 150308030 Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK (A) 9 - 3 Ken Johansson, Richard Jonsson Viksjö Sporthall
2018-10-27 17:45 150308026 Tyresö Trollbäcken IBK - Grimsta AIK 2 - 5 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Strandhallen - Tyresö
2018-10-27 18:30 150308027 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK 7 - 8 Sampo Friberg, Kevin Neemé Riddersvik
2018-10-28 12:15 150308028 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK 4 - 4 Tony Verho, Sampo Friberg Söderbymalmskolan
2018-11-24 16:30 150308029 Farsta IBK - Täby FC (A) 4 - 1 Jonas Jatko, Fredrik Hallenberg Farstahallen 3
2018-11-10 11:30 150308031 Vendelsö IK - Hässelby SK IBK (B) 1 - 5 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Lyckeby Sporthall
2018-11-10 11:30 150308032 Rotebro IS IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 5 Martin Hjelmberg, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2018-11-10 14:00 150308036 Täby FC (A) - Västerhaninge IBK 4 - 3 Richard Jonsson, Arne Brovig Grindtorpshallen
2018-11-10 16:30 150308034 Huddinge IBS - Jakobsbergs IBF 9 - 4 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Tomtbergahallen
2018-11-11 15:30 150308035 Hässelby SK IBK (A) - Farsta IBK 1 - 7 Johan Hessing, Tommy Egman Hässelbyhallen
2018-11-17 12:30 150308040 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 4 Erik Hellgren, William Albrecht Hässelbyhallen
2018-11-18 10:30 150308038 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 8 - 2 Magnus Berg, Marco Svenström Tyresöhallen
2018-11-18 14:15 150308042 Jakobsbergs IBF - Grimsta AIK 7 - 2 William Wetterud, Per Sundvall Viksjö Sporthall
2018-11-18 15:45 150308039 Hässelby SK IBK (B) - Västerhaninge IBK 2 - 4 Robert Milerud, Michael Leimer Grimstahallen
2018-11-19 18:55 150308041 Farsta IBK - Huddinge IBS 7 - 4 Daniel Karlsson, Ida Sandberg Farstahallen 3
2018-11-24 13:15 150308045 Rotebro IS IBK - Jakobsbergs IBF 1 - 6 Magnus Westerberg, Sebastian Johansson Rotebrohallen (Nya)
2018-11-24 15:15 150308047 Huddinge IBS - Hässelby SK IBK (A) 7 - 3 Svedje Ohlson, Erik Nyman Tomtbergahallen
2018-11-25 11:15 150308043 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 5 Sezgin Youmer, Osama Abaied Söderbymalmskolan
2018-11-25 16:30 150308046 Grimsta AIK - Farsta IBK 2 - 5 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
2019-02-03 18:00 150308048 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 2 Richard Jonsson, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-11-30 18:00 150308050 Tyresö Trollbäcken IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 Kari Malmros, Sezgin Youmer Tyresöhallen
2018-12-01 10:15 150308053 Farsta IBK - Rotebro IS IBK 14 - 4 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Farstahallen 1
2018-12-01 13:15 150308051 Huddinge IBS - Täby FC (A) 4 - 6 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2018-12-02 13:00 150308054 Jakobsbergs IBF - Vendelsö IK 6 - 2 Christian Ljunggren, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2018-12-02 15:30 150308052 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK 5 - 4 Daniel Bäckner, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2018-12-08 12:30 150308056 Västerhaninge IBK - Jakobsbergs IBF 11 - 3 Isak Sjöblom, Messaye Aberra Söderbymalmskolan
2018-12-08 13:30 150308058 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 2 William Albrecht, Alexander Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2018-12-09 16:15 150308059 Grimsta AIK - Huddinge IBS 5 - 7 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Väsby skolan
2018-12-09 17:00 150308060 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 1 Lars Samuelsson, Richard Jonsson Grindtorpshallen
2018-12-09 18:00 150308057 Vendelsö IK - Farsta IBK 2 - 4 Björn Landin, Roland Nester Lyckeby Sporthall
2018-12-15 11:15 150308065 Farsta IBK - Västerhaninge IBK 6 - 1 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Farstahallen 1
2018-12-15 15:30 150308063 Huddinge IBS - Rotebro IS IBK 14 - 3 Mikael Wiklund, Sadjad Nima Tomtbergahallen
2018-12-15 16:30 150308066 Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK (B) 5 - 6 Mats Järnmark, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2018-12-16 11:30 150308064 Hässelby SK IBK (A) - Vendelsö IK 3 - 4 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Hässelbyhallen
2018-12-16 16:15 150308062 Grimsta AIK - Täby FC (A) 3 - 4 Anders Haag, Johan Nima Väsby skolan
2019-01-06 13:00 150308067 Grimsta AIK - Rotebro IS IBK 6 - 5 Richard Jonsson, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2019-01-06 14:00 150308071 Jakobsbergs IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 Imtiaz Karim, Torbjörn Lundin Viksjö Sporthall
2019-01-07 18:55 150308070 Farsta IBK - Hässelby SK IBK (B) 8 - 2 Aldin Imamovic, Daniel Kölborn Farstahallen 3
2019-01-12 18:15 150308069 Hässelby SK IBK (A) - Västerhaninge IBK 4 - 2 Lars Sundlöf, Shabbir Ahmed Hässelbyhallen
2019-01-14 19:00 150308068 Huddinge IBS - Vendelsö IK 6 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2019-01-12 10:30 150308078 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 1 - 5 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Rotebrohallen (Nya)
2019-01-13 09:00 150308076 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS 1 - 3 Johnny Andersson, Nicholas Lindgren Söderbymalmskolan
2019-01-13 11:15 150308074 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK 0 - 4 Robin Berger, Christian Berger Tyresöhallen
2019-01-13 13:30 150308075 Hässelby SK IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 4 Samuel Oreland, Johan Eklund Grimstahallen
2019-01-19 14:30 150308077 Vendelsö IK - Grimsta AIK 4 - 3 Kenneth Johansson, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-01-20 11:30 150308084 Täby FC (A) - Jakobsbergs IBF 4 - 2 Tim Svensson, Martin Svensson Grindtorpshallen
2019-01-20 12:00 150308080 Grimsta AIK - Västerhaninge IBK 5 - 11 John Awabdeh, Jonathan Varli Väsby skolan
2019-01-20 14:00 150308081 Huddinge IBS - Hässelby SK IBK (B) 3 - 1 Robin Berger, Mikael Ferneback Tomtbergahallen
2019-01-20 14:45 150308079 Rotebro IS IBK - Vendelsö IK 2 - 2 Aldin Imamovic, Amanda Törner Rotebrohallen (Nya)
2019-02-16 18:15 150308082 Hässelby SK IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 0 Samuel Oreland, Johan Nima Hässelbyhallen
2019-01-26 11:30 150308086 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 2 - 4 Michael Hillblom, Mikael Ferneback Strandhallen - Tyresö
2019-01-26 14:30 150308089 Vendelsö IK - Täby FC (A) 1 - 13 Roland Nester, Simon Holm Schlemowitz Lyckeby Sporthall
2019-01-26 18:15 150308087 Hässelby SK IBK (B) - Grimsta AIK 4 - 5 Aldin Imamovic, Samuel Oreland Stora Mossen 1
2019-01-27 12:15 150308090 Jakobsbergs IBF - Farsta IBK 1 - 5 William Wetterud, Totte Hallgren Viksjö Sporthall
2019-01-27 14:45 150308088 Västerhaninge IBK - Rotebro IS IBK 7 - 1 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Söderbymalmskolan
2019-01-19 13:15 150308095 Hässelby SK IBK (A) - Jakobsbergs IBF 5 - 3 Anton Fritshammar, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-02-02 14:45 150308092 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 7 Richard Jonsson, Johan Eklund Rotebrohallen (Nya)
2019-02-03 13:15 150308093 Grimsta AIK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 5 Ricky Bagge, Andreas Theorén Väsby skolan
2019-02-05 18:15 150308091 Vendelsö IK - Västerhaninge IBK 1 - 6 Sezgin Youmer, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2019-02-10 16:00 150308096 Täby FC (A) - Farsta IBK 1 - 5 Tim Svensson, Martin Svensson Grindtorpshallen
2019-02-09 14:30 150308101 Farsta IBK - Hässelby SK IBK (A) 7 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Farstahallen 3
2019-02-10 09:30 150308098 Tyresö Trollbäcken IBK - Rotebro IS IBK 10 - 2 Mikael Ferneback, Michael Hillblom Tyresöhallen
2019-02-10 11:15 150308100 Västerhaninge IBK - Täby FC (A) 5 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Söderbymalmskolan
2019-02-10 13:15 150308102 Jakobsbergs IBF - Huddinge IBS 7 - 1 Daniel Bäckner, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2019-02-10 17:45 150308099 Hässelby SK IBK (B) - Vendelsö IK 4 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2019-02-16 12:30 150308103 Västerhaninge IBK - Hässelby SK IBK (B) 2 - 3 Magnus Berg, Marco Svenström Söderbymalmskolan
2019-02-17 10:15 150308108 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 2 Rikard Söderlund, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2019-02-17 12:30 150308106 Grimsta AIK - Jakobsbergs IBF 6 - 8 Thomas Andersson, Vince Faso Väsby skolan
2019-02-17 18:00 150308104 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 6 Sezgin Youmer, Osama Abaied Lyckeby Sporthall
2019-02-18 18:30 150308107 Huddinge IBS - Farsta IBK 3 - 7 Johan Hessing, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2019-03-10 15:15 150308110 Tyresö Trollbäcken IBK - Västerhaninge IBK 3 - 5 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2019-03-10 15:15 150308114 Jakobsbergs IBF - Rotebro IS IBK 6 - 1 Totte Hallgren, William Albrecht Viksjö Sporthall
2019-03-10 15:30 150308112 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS 9 - 6 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-03-14 20:00 150308111 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (A) 1 - 9 Imtiaz Karim, Richard Jonsson Stora Mossen 1
2019-03-25 19:15 150308113 Farsta IBK - Grimsta AIK 6 - 3 Aldin Imamovic, Johan Hessing Farstahallen 1
2019-03-16 11:30 150308120 Täby FC (A) - Huddinge IBS 2 - 7 Andreas Sandgren, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2019-03-16 13:30 150308118 Rotebro IS IBK - Farsta IBK 1 - 9 Theodore Idevall, Mats Järnmark Rotebrohallen (Nya)
2019-03-17 13:15 150308119 Grimsta AIK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 6 Richard Jonsson, Anders Haag Väsby skolan
2019-03-17 15:45 150308117 Vendelsö IK - Jakobsbergs IBF 4 - 3 Anton Forsell, Niclas Woxmark Lyckeby Sporthall
2019-03-28 20:15 150308115 Hässelby SK IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 5 Robert Milerud, Ricky Bagge Stora Mossen 1
2019-03-23 11:30 150308122 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (A) 5 - 7 Fredrik Bousset, Osama Abaied Strandhallen - Tyresö
2019-03-23 12:15 150308125 Farsta IBK - Vendelsö IK 10 - 0 Joakim Levin, Gustav Levin Farstahallen 3
2019-03-24 13:30 150308123 Huddinge IBS - Grimsta AIK 10 - 3 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Tomtbergahallen
2019-03-24 14:45 150308124 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK 10 - 3 Johnny Mikael Claesson, Petra Dynesius Hässelbyhallen
2019-03-24 16:30 150308126 Jakobsbergs IBF - Västerhaninge IBK 3 - 7 Rikard Söderlund, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2019-03-15 18:15 150308129 Västerhaninge IBK - Farsta IBK 0 - 3 Mats Andersson, Jonas Jatko Söderbymalmskolan
2019-03-30 13:30 150308131 Rotebro IS IBK - Huddinge IBS 0 - 13 Johnn Wahlgren, Mario Mallengren Rotebrohallen (Nya)
2019-03-30 15:30 150308128 Hässelby SK IBK (B) - Jakobsbergs IBF 3 - 9 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Hässelbyhallen
2019-03-31 15:15 150308132 Täby FC (A) - Grimsta AIK 8 - 1 Richard Jonsson, Rikard Söderlund Grindtorpshallen
2019-03-31 17:00 150308130 Vendelsö IK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 8 Johnny Andersson, Kenneth Johansson Lyckeby Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Farsta IBK 20 20 0 0 136-29 107 60
2. Täby FC (A) 20 14 1 5 107-61 46 43
3. Huddinge IBS 20 13 1 6 115-77 38 40
4. Västerhaninge IBK 20 11 2 7 93-64 29 35
5. Hässelby SK IBK (A) 20 10 1 9 82-82 0 31
6. Jakobsbergs IBF 20 10 0 10 95-87 8 30
7. Tyresö Trollbäcken IBK 20 6 4 10 73-80 -7 22
8. Grimsta AIK 20 7 0 13 80-109 -29 21
9. Hässelby SK IBK (B) 20 5 3 12 67-99 -32 18
10. Vendelsö IK 20 4 3 13 54-117 -63 15
11. Rotebro IS IBK 20 2 1 17 54-151 -97 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis