Träningsmatcher 19/20 (2018/19)

Övriga matcher
Damer Träningsmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-08-16 19:15 069002010 IBK Göteborg D SSL - Lindome IBK Allsv 8 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Torpahallen
2018-08-18 12:15 069002008 Lindome IBK Allsv - Kumla IBK D1 2 - 1 Carl Otterström, Robin Boqvist Salming Arena
2018-08-19 12:00 069002005 Lindås Rasta IBK Dam Allsv - Kumla IBK D1 6 - 2 Robin Boqvist, Carl Otterström Salming Arena
2018-08-24 19:30 069002004 Pixbo Wallenstam IBK SSL D - Jönköpings IK Dam Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Wallenstamhallen
2018-08-25 12:30 069002015 Partille IBS D1 - Höllvikens IBF Dam Mats Sällberg, Besim Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2018-08-25 13:30 069002009 IBK Kungälv D1 - Vetlanda IBF Dam A Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2018-08-26 11:00 069002011 Floda IBK D1 - Höllvikens IBF Dam 5 - 4 Hajrudin Begic, Aldin Hadziselmovic Alléhallen
2018-08-26 13:30 069002003 Pixbo Wallenstam D1 T - Höllvikens IBF Dam 1 - 3 Adam Jällfält, Hajrudin Begic Wallenstamhallen
2018-08-26 16:00 069002006 Lindås Rasta IBK Dam Allsv - IBK Kungälv D1 5 - 4 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Salming Arena
2018-08-28 19:30 069002016 IBK Göteborg D SSL - FBC Ostrava 8 - 2 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Lisebergshallen
2018-08-29 16:45 069002013 Pixbo Wallenstam IBF F03 - FBC Ostrava 3 - 3 Senad Olevic, Wessam Abdellrazek Mölnlycke Idrottshall
2018-08-29 18:45 069002014 Pixbo Wallenstam IBK SSL D - FBC Ostrava Kevin Larsson, Oliver Engström Wallenstamhallen
2018-09-03 19:20 069002018 FBC Lerum DJ - Pixbo Wallenstam DJ Adam Jällfält, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2018-09-08 12:00 069002002 Pixbo Wallenstam IBK SSL D - IBK Lockerud Mariestad D1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Wallenstamhallen
2018-09-08 14:00 069002023 Lindås Rasta IBK D2 - IK Zenith D1 0 - 1 Salming Arena
2018-09-09 14:45 069002021 Stenungsunds IBK - IBF Backadalen Damer 5 - 1 Stenungsund Arena
2018-09-10 19:30 069002024 Partille IBS D1 - IBK Alingsås Dam Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Vallhamra Sportcenter
2018-09-14 19:30 069002007 Lindås Rasta IBK Dam Allsv - Floda IBK D1 5 - 2 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Salming Arena
2018-09-14 20:00 069002025 FBC Lerum D1 - IBK Tygriket 99 Div 1 Dam 4 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2018-09-16 14:45 069002022 Stenungsunds IBK - Dingle AIK D3 10 - 3 Stenungsund Arena
2018-09-17 19:00 069002012 Lindås Rasta IBK D2 - FBC Vinga D3 Jesper Dammert, Johannes Svensson Salming Arena
2018-09-22 14:00 069002019 Herrestads AIF Rockets Dam - IBK Kungälv D2 5 - 5 Anders Leander, Björn Svensson Rimnershallen A-hallen
2018-09-30 15:00 069002017 Herrestads AIF Rockets Dam - Dingle AIK D3 4 - 2 Pontus Ekengränd, Susanne Andersson Rimnershallen A-hallen
2019-02-10 16:00 069002026 Melleruds IBK Damlag - Tant Grön , Thomas Johansson Rådahallen
2019-03-25 19:00 069002027 Pixbo Wallenstam DJ - Lindås Rasta IBK Dam Allsv 4 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Salming Arena
2019-04-09 20:00 069002028 Pixbo Wallenstam DJ - Pixbo Wallenstam IBF HJ 02/03 Thomas Johansson, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Wallenstamhallen
Herrar träningsmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-08-04 13:30 069001003 Pixbo Wallenstam IBK SSL - Fagerhult Habo Herr Tobias Levin, Frans Dahlstedt Wallenstamhallen
2018-08-18 14:00 069001006 Lindås Rasta IBK SSL - FBC Lerum Allsv David Geiser, Peter Novakovic Salming Arena
2018-08-21 21:15 069001008 Pixbo Wallenstam IBF H3 - FBC Aspen H3 Jesper Dammert, Pierre Eberhard Berg Wallenstamhallen
2018-08-23 20:00 069001012 Frölunda IBK H2 - IK Zenith H1 4 - 5 Peter Novakovic, Jesper Axelsson Frölunda Kulturhus
2018-08-25 16:30 069001004 IBK Kungälv H2 - Vetlanda IBF A 5 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2018-08-26 13:00 069001013 FBC Sisjön H1 - Pixbo Wallenstam IBF H1 Adnan Tongur, Besim Mehmedagic Salming Arena
2018-09-02 12:10 069001015 Hisingskärra IBK H4 - Trollhättans FF H3 6 - 5 Oscar Kjellgren Elgestål, Oscar Kjellgren Elgestål Kärra Sporthall
2018-09-05 19:50 069001021 FBC Aspen H3 - Floda IBK H3 6 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Hjällsnäshallen
2018-09-07 19:30 069001009 Melleruds IBK H5 - Åmåls IBK HU 2 - 9 Rådahallen
2018-09-07 20:00 069001011 FBC Lerum JAS - Lindås Rasta IBK JAS Jesper Dammert, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2018-09-08 15:00 069001002 Pixbo Wallenstam IBK SSL - Mullsjö AIS SSL Andreas Lybacken, Stefan Olsson Wallenstamhallen
2018-09-09 14:00 069001020 Guldhedens IK H2 - Fredrikstad IBK 8 - 4 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Valhalla A-hall
2018-09-09 15:30 069001018 Överby H5 - Herrestads AIF Herr 12 - 8 , Mathias Johansson Nordby Supermarkethallen
2018-09-11 20:00 069001014 FBC Sisjön H1 - Landvetter IBK H2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Salming Arena
2018-09-12 19:00 069001007 Lindås Rasta IBK SSL - Växjö IBK SSL H Tobias Levin, Frans Dahlstedt Salming Arena
2018-09-14 19:30 069001010 Melleruds IBK H5 - Herrestads AIF Herr 3 - 7 Anders Leander, Björn Svensson Rådahallen
2018-09-15 13:00 069001026 Öckerö IBK H3 - Orust IBK H4 Tomas Levin, Senad Olevic Hedenskolans Idrottshall
2018-09-16 13:00 069001030 Myggenäs IBK H3 - Göteborg City IBK H4 13 - 7 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Häggvallsskolan
2018-09-16 13:00 069001016 IBK Kungälv H5 - IBK Bergum H4 8 - 3 Wessam Abdellrazek, Jesper Dammert Munkegärdehallen
2018-09-16 14:00 069001001 Pixbo Wallenstam IBK SSL - Warberg IC Herr Peter Jaeger, Måns Löfgren Wallenstamhallen
2018-09-16 15:00 069001017 IBK Kungälv H2 - IBK Kungälv H3 Wessam Abdellrazek, Jesper Dammert Munkegärdehallen
2018-09-16 17:15 069001027 IBK Kungälv P 05 Kast - IK Zenith P05 Javed Khan, Eric Hemmingsson Kastellegårdshallen
2018-09-16 18:15 069001028 IBK Kungälv P 05 Kast - IK Zenith P05 Javed Khan, Eric Hemmingsson Kastellegårdshallen
2018-09-18 18:05 069001025 IBK Kungälv JAS - Lindome IBK JAS 8 - 1 Catrin Kleist, Josefine Hedelind Mimershus A-hallen
2018-09-20 20:15 069001029 IBK Bergum H4 - FBC Aspen H3 WW (-5 - -5) Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Bergumsskolan
2018-09-21 20:00 069001019 Melleruds IBK H5 - Överby H5 0 - 0 Björn Svensson, Anders Leander Rådahallen
2018-09-22 16:00 069001024 Orust IBK H4 - Stenungsunds IBK H1 Abdinasir Abdirahman, Abdirizak Ali Svanesunds Sporthall
2018-09-23 13:20 069001032 Lindome IBK P04 Grön - IK Zenith P04 4 - 4 Tomas Levin, Besim Mehmedagic Almåshallen B
2018-09-23 13:30 069001023 Romelanda UF H2 - Öckerö IBK H3 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Sparråsskolan
2018-09-23 14:40 069001033 Lindome IBK P04 Grön - IK Zenith P04 5 - 5 Tomas Levin, Besim Mehmedagic Almåshallen B
2018-09-23 17:15 069001022 IBK Kungälv H5 - Korsvägen BBK H6 13 - 5 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Kastellegårdshallen
2018-09-24 20:00 069001031 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Landvetter IBK H4 Mustafa Er, Senad Olevic Wallenstamhallen
2018-09-26 19:30 069001035 IBK Kungälv H3 - Ale IBF H4 6 - 4 Adnan Tongur, Roger Zahnér Kastellegårdshallen
2018-09-29 13:00 069001034 IBK Kungälv P03 Kastelle - Stenungsunds IBK HJ 3 6 - 4 Samira Hadziselimovic, Narcis Hadziselimovic Kastellegårdshallen
2018-10-21 12:15 069001036 Frölunda IBK Intregration - Bergsjön SK , Adam Jällfält Frölunda Kulturhus
2018-12-22 13:15 069001037 IBK Kungälv P03 Kastelle - IBK Kungälv P 04 Kastelle 3 - 5 Tobias Sanne, Jesper Stolt-Hermansson Kastellegårdshallen
2019-04-26 20:00 069001038 Storbritanniens Herrar (landslag) - Svartedalens IBK H4 Joakim Amri Nilsson, Wessam Abdellrazek Torslandahallen
2019-04-27 20:00 069001039 Storbritanniens Herrar (landslag) - Guldhedens IK H2 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Pinntorps Idrottshall
Träningsmatcher ung
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-11-03 11:15 069007002 Pixbo Wallenstam IBF F05 - Åmåls IBK F05 2 - 5 Erik Rådhall, Adam Evheden Wallenstamhallen
2018-11-17 15:50 069007003 Pixbo Wallenstam IBK F07 - Pixbo Wallenstam IBK F08 0 - 0 Maja Andersson, Tyra Mattsson Wallenstamhallen
2018-12-08 15:20 069007004 Pixbo Wallenstam IBF P07 - Landvetter IBK P07 Linnea Bevenäs, Tuva Ericsson Mölnlycke Idrottshall
2018-12-15 13:10 069007001 Pixbo Wallenstam IBK P07 - IBK Bergum P07 Mölnlycke Idrottshall
2018-12-16 12:00 069007005 Pixbo Wallenstam IBF P07 - Öckerö IBK P07 Tyra Mattsson, Lina Sjöberg Mölnlycke Idrottshall
2018-12-21 17:30 069007006 Hindås IBK F06/07 - Fredrikshamns BlackHawkes 3 - 6 , Senad Olevic Hindås Idrottshall
2019-01-10 18:15 069007007 IBK Kungälv F 04/05 Kastelle - IBF Älvstranden F05 4 - 3 Anton Björsander, Senad Olevic Kastellegårdshallen
2019-01-16 18:50 069007008 Lindome IBK USM P16 - Lindås Rasta IBK (U-16 SM Pojk) 1 - 1 Senad Olevic, Javed Khan Almåshallen A
2019-02-24 09:00 069007009 Pixbo Wallenstam IBF P07 - Landvetter IBK P07 0 - 0 Irmeli Wikström, Carl Rudmark Mölnlycke Idrottshall
2019-03-30 14:30 069007010 IBK Göteborg P03 JAS - Landvetter IBK JAS Herr 9 - 5 Abdirizak Ali, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Torpahallen
2019-03-30 16:30 069007011 IBK Göteborg P-03 - IBF Älvstranden P03 5 - 11 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Abdirizak Ali Torpahallen
2019-05-21 19:30 069007013 IBK Kungälv P03 - IBF Älvstranden P03 11 - 4 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Kastellegårdshallen
2019-05-25 13:00 069007012 IBK Kungälv P03 - Särö IBK P02 Abdinasir Abdirahman, Abdirizak Ali Kastellegårdshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis