Herrar Division 3 (2019/20)

Gruppspel
Herrar Division 3 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:30 142300004 Vetlanda IBF B - Forserums IF 4 - 11 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-04 19:30 142300005 IBK Husar - IBF Tranås 6 - 2 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Olsbergs Arena
2019-10-05 12:30 142300002 Bankeryds Skid o MK - Fliseryds IBK 12 - 6 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Torpshallen
2019-10-05 14:00 142300001 Tenhults IF - IF Ariel 5 - 4 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Tenhults Sporthall
2019-10-06 13:00 142300006 Westerviks IBK - Husqvarna IK 7 - 2 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Bökensved Sporthall
2019-10-06 14:00 142300003 Vimmerby IBK B - Östra SK 6 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Vimmerby Idrottshall
2019-10-11 19:00 142300012 Fliseryds IBK - Westerviks IBK 3 - 13 Johan Palm, Mathias Linde Fliseryds Sporthall
2019-10-11 19:30 142300009 IBF Tranås - Vimmerby IBK B 14 - 2 Anders Everstrand, Thomas Atting Tranås Idrottshall
2019-10-12 11:00 142300007 Östra SK - Tenhults IF 3 - 5 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-12 15:00 142300008 Forserums IF - Bankeryds Skid o MK 21 - 4 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Forserums Sporthall
2019-10-12 15:30 142300010 Husqvarna IK - Vetlanda IBF B 8 - 8 Daniel Pettersson, Nicklas Bard Huskvarna Sporthall A
2019-10-13 14:00 142300011 IBK Husar - IF Ariel 4 - 1 Johan Ferm, Anders A Nilsson Olsbergs Arena
2019-10-18 19:30 142300017 IBK Husar - Husqvarna IK 3 - 8 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Prästängshallen
2019-10-18 19:30 142300018 Westerviks IBK - IBF Tranås 3 - 7 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2019-10-19 14:45 142300014 Bankeryds Skid o MK - IF Ariel 8 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Torpshallen
2019-10-20 14:00 142300013 Tenhults IF - Fliseryds IBK 3 - 5 Jonas Einarsson, Thomas Bergström Tenhults Sporthall
2019-10-20 14:00 142300016 Vetlanda IBF B - Östra SK 5 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-20 16:00 142300015 Vimmerby IBK B - Forserums IF 5 - 4 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Vimmerby Idrottshall
2019-10-25 19:00 142300022 Fliseryds IBK - Vetlanda IBF B 5 - 5 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Fliseryds Sporthall
2019-10-25 19:30 142300021 IF Ariel - Vimmerby IBK B 16 - 9 Anders A Nilsson, Viktor Bringstam Kristdala Sporthall
2019-10-26 15:00 142300024 Forserums IF - Westerviks IBK 13 - 5 Anders Everstrand, Daniel Pettersson Forserums Sporthall
2019-10-26 17:00 142300023 Östra SK - IBK Husar 6 - 2 Johnny Edh, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-27 15:30 142300019 IBF Tranås - Tenhults IF 6 - 7 Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Tranås Idrottshall
2019-10-27 19:00 142300020 Husqvarna IK - Bankeryds Skid o MK 9 - 4 Johan Ferm, Magnus Widlund Huskvarna Sporthall A
2019-11-01 19:30 142300028 Vetlanda IBF B - IF Ariel 5 - 9 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-01 19:30 142300029 IBK Husar - Forserums IF 4 - 10 Magnus Widlund, Johan Ferm Olsbergs Arena
2019-11-02 12:30 142300026 Bankeryds Skid o MK - IBF Tranås 6 - 5 Johnny Edh, Mikael Fransson Torpshallen
2019-11-02 14:00 142300025 Tenhults IF - Husqvarna IK 8 - 8 Thomas Atting, Anders Everstrand Tenhults Sporthall
2019-11-03 13:00 142300030 Westerviks IBK - Östra SK 8 - 2 Dawan Mofak, Adam Nikolausson Bökensved Sporthall
2019-11-03 14:00 142300027 Vimmerby IBK B - Fliseryds IBK 6 - 8 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Vimmerby Idrottshall
2019-11-08 19:30 142300034 IBF Tranås - Vetlanda IBF B 13 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Tranås Idrottshall
2019-11-08 19:30 142300035 IBK Husar - Fliseryds IBK 1 - 7 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Olsbergs Arena
2019-11-08 19:30 142300036 IF Ariel - Westerviks IBK 11 - 12 Mathias Linde, Johan Palm Kristdala Sporthall
2019-11-09 15:00 142300033 Forserums IF - Tenhults IF 7 - 8 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Forserums Sporthall
2019-11-10 15:30 142300032 Husqvarna IK - Vimmerby IBK B 7 - 10 Daniel Pettersson, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2019-11-10 17:00 142300031 Östra SK - Bankeryds Skid o MK 0 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-15 19:30 142300040 IF Ariel - Östra SK 14 - 7 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Kristdala Sporthall
2019-11-15 19:30 142300041 Fliseryds IBK - IBF Tranås 4 - 3 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2019-11-16 15:00 142300042 Forserums IF - Husqvarna IK 16 - 6 Johnny Edh, Daniel Pettersson Forserums Sporthall
2019-11-16 16:45 142300038 Bankeryds Skid o MK - IBK Husar 24 - 4 Adam Nikolausson, Gustav Jarnegren Torpshallen
2019-11-17 12:30 142300037 Tenhults IF - Vimmerby IBK B 6 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Tenhults Sporthall
2019-11-17 15:00 142300039 Vetlanda IBF B - Westerviks IBK 6 - 9 Viktor Bringstam, Kjell Persson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-22 19:30 142300044 IBK Husar - Tenhults IF 5 - 4 Gustav Jarnegren, Anders A Nilsson Olsbergs Arena
2019-11-22 19:30 142300045 Vimmerby IBK B - Westerviks IBK 8 - 9 Viktor Bringstam, Gerhardt Borkowski Vimmerby Idrottshall
2019-11-22 19:30 142300047 Fliseryds IBK - Forserums IF 5 - 7 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Fliseryds Sporthall
2019-11-24 13:15 142300043 Vetlanda IBF B - Bankeryds Skid o MK 4 - 7 Tomas Akthagen, Bengt Andersson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-24 14:30 142300048 Östra SK - Husqvarna IK 11 - 4 Jonas Einarsson, Thomas Bergström Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-24 15:00 142300046 IBF Tranås - IF Ariel 9 - 7 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2019-11-29 19:30 142300049 IBK Husar - Vimmerby IBK B 8 - 6 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Olsbergs Arena
2019-11-30 13:45 142300052 IF Ariel - Forserums IF 8 - 9 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Kristdala Sporthall
2019-11-30 14:00 142300050 Tenhults IF - Vetlanda IBF B 3 - 5 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Tenhults Sporthall
2019-11-30 14:30 142300053 Östra SK - IBF Tranås 7 - 11 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-11-30 14:30 142300054 Husqvarna IK - Fliseryds IBK 5 - 6 Nicklas Bard, Adam Nikolausson Huskvarna Sporthall A
2019-11-30 15:30 142300051 Bankeryds Skid o MK - Westerviks IBK 8 - 10 Anders A Nilsson, Johan Ferm Torpshallen
2019-12-06 19:30 142300057 Westerviks IBK - IBK Husar 9 - 4 Johan Palm, Mathias Linde Bökensved Sporthall
2019-12-06 19:30 142300058 Fliseryds IBK - IF Ariel 11 - 7 Daniel Pettersson, Johan Ferm Fliseryds Sporthall
2019-12-07 12:45 142300055 Bankeryds Skid o MK - Tenhults IF 12 - 4 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Torpshallen
2019-12-07 15:00 142300059 Forserums IF - Östra SK 9 - 6 Daniel Pettersson, Anders A Nilsson Forserums Sporthall
2019-12-08 12:00 142300056 Vetlanda IBF B - Vimmerby IBK B 6 - 4 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-12-08 13:30 142300060 Husqvarna IK - IBF Tranås 4 - 10 Daniel Pettersson, Fredrik Fältskog Huskvarna Sporthall A
2019-12-13 19:30 142300066 IBF Tranås - Forserums IF 5 - 4 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Tranås Idrottshall
2019-12-14 14:00 142300061 Tenhults IF - Westerviks IBK 7 - 9 Fredrik Fältskog, Gustav Jarnegren Tenhults Sporthall
2019-12-14 14:30 142300065 Östra SK - Fliseryds IBK 6 - 5 Dawan Mofak, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-12-14 17:00 142300063 IBK Husar - Vetlanda IBF B 2 - 3 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Olsbergs Arena
2019-12-15 15:00 142300062 Vimmerby IBK B - Bankeryds Skid o MK 8 - 9 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Vimmerby Idrottshall
2020-01-31 20:00 142300064 IF Ariel - Husqvarna IK 10 - 6 Nicklas Hult, Christer Jonsson Kristdala Sporthall
2019-12-20 19:30 142300067 IF Ariel - Tenhults IF 4 - 7 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Kristdala Sporthall
2019-12-20 19:30 142300070 Forserums IF - Vetlanda IBF B 13 - 7 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Forserums Sporthall
2019-12-21 14:00 142300068 Fliseryds IBK - Bankeryds Skid o MK 8 - 3 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Fliseryds Sporthall
2019-12-21 14:30 142300072 Husqvarna IK - Westerviks IBK 10 - 11 Viktor Bringstam, Gustav Jarnegren Huskvarna Sporthall A
2019-12-22 13:00 142300071 IBF Tranås - IBK Husar 6 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2019-12-22 14:00 142300069 Östra SK - Vimmerby IBK B 7 - 2 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-03 18:30 142300074 Bankeryds Skid o MK - Forserums IF 6 - 13 Daniel Pettersson, Johan Ferm Torpshallen
2020-01-03 19:30 142300076 Vetlanda IBF B - Husqvarna IK 10 - 3 Mathias Linde, Johan Palm ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-01-03 19:30 142300078 Westerviks IBK - Fliseryds IBK 5 - 4 Muhidin Bahtanovic, Anders Stenberg Bökensved Sporthall
2020-01-05 14:00 142300075 Vimmerby IBK B - IBF Tranås 5 - 8 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Idrottshall
2020-01-05 15:00 142300077 IF Ariel - IBK Husar 3 - 8 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kristdala Sporthall
2020-01-21 19:30 142300073 Tenhults IF - Östra SK 3 - 5 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Tenhults Sporthall
2020-01-10 19:30 142300079 Fliseryds IBK - Tenhults IF 8 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fliseryds Sporthall
2020-01-10 19:30 142300084 IBF Tranås - Westerviks IBK 8 - 4 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Tranås Idrottshall
2020-01-11 15:00 142300081 Forserums IF - Vimmerby IBK B 7 - 4 Viktor Bringstam, Gustav Jarnegren Forserums Sporthall
2020-01-12 14:00 142300083 Husqvarna IK - IBK Husar 8 - 6 Claes Axelsson, Gustav Jarnegren Huskvarna Sporthall A
2020-01-12 15:00 142300080 IF Ariel - Bankeryds Skid o MK 6 - 6 Daniel Pettersson, Johan Ferm Kristdala Sporthall
2020-01-12 17:00 142300082 Östra SK - Vetlanda IBF B 5 - 6 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-17 19:30 142300086 Bankeryds Skid o MK - Husqvarna IK 10 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Torpshallen
2020-01-17 19:30 142300089 IBK Husar - Östra SK 7 - 6 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Olsbergs Arena
2020-01-18 14:00 142300085 Tenhults IF - IBF Tranås 10 - 7 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Tenhults Sporthall
2020-01-19 13:00 142300090 Westerviks IBK - Forserums IF 8 - 6 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2020-01-19 15:00 142300088 Vetlanda IBF B - Fliseryds IBK 2 - 5 Jonny Nilsson, Nicklas Bard ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-01-19 16:00 142300087 Vimmerby IBK B - IF Ariel 6 - 6 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Vimmerby Idrottshall
2020-01-24 19:00 142300093 Fliseryds IBK - Vimmerby IBK B 4 - 4 Nicklas Hult, Christer Jonsson Fliseryds Sporthall
2020-01-24 19:30 142300092 IBF Tranås - Bankeryds Skid o MK 9 - 9 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Tranås Idrottshall
2020-01-25 14:30 142300091 Husqvarna IK - Tenhults IF 6 - 7 Johan Nero Wikstrand, Jonas Einarsson Huskvarna Sporthall A
2020-01-25 15:00 142300094 IF Ariel - Vetlanda IBF B 5 - 6 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Kristdala Sporthall
2020-01-25 15:00 142300095 Forserums IF - IBK Husar 15 - 7 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Forserums Sporthall
2020-01-26 17:00 142300096 Östra SK - Westerviks IBK 4 - 5 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-01 14:00 142300101 Fliseryds IBK - IBK Husar 10 - 7 Muhidin Bahtanovic, Alexander Lagerström Fliseryds Sporthall
2020-02-07 19:30 142300100 Vetlanda IBF B - IBF Tranås 4 - 8 Kjell Persson, Johan Nero Wikstrand ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-02-07 19:30 142300102 Westerviks IBK - IF Ariel 5 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Bökensved Sporthall
2020-02-08 16:45 142300097 Bankeryds Skid o MK - Östra SK 5 - 6 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Torpshallen
2020-02-08 17:00 142300099 Tenhults IF - Forserums IF 2 - 5 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Tenhults Sporthall
2020-02-09 15:00 142300098 Vimmerby IBK B - Husqvarna IK 7 - 3 Oskar Lööke, Adam Nikolausson Vimmerby Idrottshall
2020-02-14 19:30 142300104 IBK Husar - Bankeryds Skid o MK 9 - 7 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Olsbergs Arena
2020-02-15 14:00 142300103 Vimmerby IBK B - Tenhults IF 11 - 10 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Vimmerby Idrottshall
2020-02-15 15:00 142300108 Husqvarna IK - Forserums IF OW (0 - 5) Viktor Bringstam, Gerhardt Borkowski Huskvarna Sporthall A
2020-02-16 13:00 142300105 Westerviks IBK - Vetlanda IBF B 9 - 5 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2020-02-16 15:00 142300107 IBF Tranås - Fliseryds IBK 7 - 6 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Tranås Idrottshall
2020-02-16 17:15 142300106 Östra SK - IF Ariel 7 - 2 Adam Nikolausson, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-21 19:30 142300111 Westerviks IBK - Vimmerby IBK B 11 - 12 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2020-02-21 19:30 142300112 IF Ariel - IBF Tranås 7 - 6 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Kristdala Sporthall
2020-02-22 12:30 142300109 Bankeryds Skid o MK - Vetlanda IBF B 9 - 6 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Torpshallen
2020-02-22 15:00 142300113 Forserums IF - Fliseryds IBK 6 - 4 Johan Nero Wikstrand, Nicklas Bard Forserums Sporthall
2020-02-22 17:00 142300114 Husqvarna IK - Östra SK 4 - 6 Jonas Jägerby, Michael Johansson Huskvarna Sporthall A
2020-02-23 12:30 142300110 Tenhults IF - IBK Husar 4 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tenhults Sporthall
2020-02-28 19:30 142300120 Fliseryds IBK - Husqvarna IK 7 - 11 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Fliseryds Sporthall
2020-02-29 15:00 142300118 Forserums IF - IF Ariel 12 - 1 Fredrik Billemark, Johan Ferm Forserums Sporthall
2020-03-01 13:00 142300116 Vetlanda IBF B - Tenhults IF 4 - 7 Edo Sabanovic, Johan Ferm ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-03-01 13:00 142300117 Westerviks IBK - Bankeryds Skid o MK 8 - 5 Bengt Andersson, Mathias Linde Bökensved Sporthall
2020-03-01 15:00 142300115 Vimmerby IBK B - IBK Husar 6 - 9 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Idrottshall
2020-03-01 15:00 142300119 IBF Tranås - Östra SK 4 - 4 Johan Nero Wikstrand, Gustav Jarnegren Tranås Idrottshall
2020-03-06 19:30 142300123 IBK Husar - Westerviks IBK 6 - 7 Oskar Lööke, Johan Ferm Olsbergs Arena
2020-03-06 19:30 142300124 IF Ariel - Fliseryds IBK 4 - 8 Linus Sandberg, Senad Hamula Kristdala Sporthall
2020-03-06 19:30 142300126 IBF Tranås - Husqvarna IK 10 - 8 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Tranås Idrottshall
2020-03-07 14:00 142300121 Tenhults IF - Bankeryds Skid o MK 8 - 7 Andreas Karlsson, Jan Blohm Tenhults Sporthall
2020-03-08 14:30 142300125 Östra SK - Forserums IF 1 - 11 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-03-08 16:00 142300122 Vimmerby IBK B - Vetlanda IBF B 12 - 5 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Vimmerby Idrottshall
2020-03-14 00:00 142300131 Fliseryds IBK - Östra SK Fliseryds Sporthall
2020-03-14 14:00 142300127 Westerviks IBK - Tenhults IF 5 - 5 Anders Stenberg, Andreas Nilsson Bökensved Sporthall
2020-03-14 14:00 142300128 Bankeryds Skid o MK - Vimmerby IBK B 9 - 4 Johan Ferm, Magnus Widlund Torpshallen
2020-03-14 14:00 142300129 Vetlanda IBF B - IBK Husar 5 - 9 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-03-14 14:00 142300130 Husqvarna IK - IF Ariel 7 - 11 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Huskvarna Sporthall B
2020-03-14 14:00 142300132 Forserums IF - IBF Tranås 17 - 9 Fredrik Billemark, Johan Nero Wikstrand Forserums Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Forserums IF 22 18 0 4 221-109 112 54
2. Westerviks IBK 22 17 1 4 172-139 33 52
3. IBF Tranås 22 13 2 7 167-134 33 41
4. Bankeryds Skid o MK 22 11 2 9 174-156 18 35
5. Fliseryds IBK 21 11 2 8 129-122 7 35
6. Tenhults IF 22 11 2 9 128-132 -4 35
7. Östra SK 21 9 1 11 109-122 -13 28
8. IBK Husar 22 9 0 13 117-157 -40 27
9. Vetlanda IBF B 22 7 2 13 116-159 -43 23
10. IF Ariel 22 6 2 14 142-163 -21 20
11. Vimmerby IBK B 22 6 2 14 142-173 -31 20
12. Husqvarna IK 22 4 2 16 132-183 -51 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 3 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:25 142301005 Väckelsångs IK - Jämjö IBK 7 - 4 Johan Palm, Mathias Linde Väckelsångs Idrottshall
2019-10-04 19:30 142301001 Gransholms IF - Växjö IBK Utveckling B 8 - 3 Rolf Vatvedt, Nicklas Hult Gemla Sporthall
2019-10-04 19:30 142301002 Carlshamns IBK - Hovshaga AIF B 6 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Väggahallen
2019-10-04 19:45 142301004 Moheda IBK - Rottne IF 9 - 3 Linus Sandberg, Senad Hamula Alvesta Sporthall
2019-10-04 20:15 142301003 Värnamo IK - KaRo IBF 5 - 1 Daniel Pettersson, Anders A Nilsson Värnamo Sporthall
2019-10-06 14:00 142301006 Lagan IBK B - Hovmantorps GOIF 3 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Sunnerbohallen
2019-10-11 19:30 142301008 Rottne IF - Carlshamns IBK 7 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Rottne Sporthall
2019-10-11 19:30 142301010 Hovmantorps GOIF - Moheda IBK 4 - 7 Roger Gardell, Michell Rohde Allhallen, Hovmantorp
2019-10-11 19:30 142301011 Växjö IBK Utveckling B - Väckelsångs IK 5 - 6 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-11 19:45 142301012 Hovshaga AIF B - Lagan IBK B 12 - 3 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Hovshaga Sporthall
2019-10-11 20:00 142301009 Jämjö IBK - Värnamo IK 8 - 8 Bengt Andersson, Leffe Henryson Jämjö Sporthall
2019-10-12 14:00 142301007 KaRo IBF - Gransholms IF 1 - 4 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Kallinge Sporthall
2019-10-18 19:25 142301017 Väckelsångs IK - Hovmantorps GOIF 4 - 5 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Väckelsångs Idrottshall
2019-10-18 19:30 142301013 Gransholms IF - Hovshaga AIF B 8 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde Gemla Sporthall
2019-10-18 19:30 142301014 Carlshamns IBK - Växjö IBK Utveckling B 4 - 7 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Väggahallen
2019-10-18 19:30 142301018 Lagan IBK B - Jämjö IBK 6 - 7 Johnny Edh, Daniel Pettersson Innebandyhallen
2019-10-18 19:45 142301015 Värnamo IK - Rottne IF 3 - 2 Johan Ferm, Magnus Widlund Värnamo Sporthall
2019-10-18 19:45 142301016 Moheda IBK - KaRo IBF 7 - 1 Johan Palm, Mathias Linde Alvesta Sporthall
2019-10-25 19:30 142301020 Hovmantorps GOIF - Carlshamns IBK 8 - 1 Senad Hamula, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2019-10-25 19:30 142301021 Växjö IBK Utveckling B - Värnamo IK 7 - 3 Magnus Widlund, Johan Ferm Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-25 19:30 142301023 KaRo IBF - Väckelsångs IK 8 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Kallinge Sporthall
2019-10-25 19:30 142301024 Rottne IF - Lagan IBK B 3 - 2 Christer Jonsson, Mathias Linde Rottne Sporthall
2019-10-25 20:00 142301019 Jämjö IBK - Gransholms IF 6 - 5 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Jämjö Sporthall
2019-10-27 16:00 142301022 Hovshaga AIF B - Moheda IBK 2 - 9 Linus Sandberg, Senad Hamula Hovshaga Sporthall
2019-11-01 19:25 142301029 Väckelsångs IK - Rottne IF 3 - 3 Christer Jonsson, Nicklas Hult Väckelsångs Idrottshall
2019-11-01 19:30 142301026 Carlshamns IBK - Jämjö IBK 6 - 7 Rolf Vatvedt, Marcus Ingolf Väggahallen
2019-11-01 19:30 142301030 Lagan IBK B - KaRo IBF 4 - 4 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Innebandyhallen
2019-11-03 12:00 142301027 Värnamo IK - Hovshaga AIF B 4 - 4 Jonas Einarsson, Thomas Bergström Värnamo Sporthall
2019-11-03 17:30 142301025 Gransholms IF - Hovmantorps GOIF 6 - 9 Nicklas Hult, Christer Jonsson Gemla Sporthall
2019-11-04 20:00 142301028 Moheda IBK - Växjö IBK Utveckling B 4 - 5 Daniel Pettersson, Johnny Edh Alvesta Sporthall
2019-11-08 19:25 142301035 Väckelsångs IK - Hovshaga AIF B 8 - 5 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Väckelsångs Idrottshall
2019-11-08 19:30 142301031 KaRo IBF - Carlshamns IBK 4 - 9 Henrik Gilliusson, Per Bratt Kallinge Sporthall
2019-11-08 19:30 142301032 Hovmantorps GOIF - Värnamo IK 10 - 8 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Allhallen, Hovmantorp
2019-11-08 19:30 142301033 Rottne IF - Gransholms IF 1 - 10 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Rottne Sporthall
2019-11-08 20:00 142301034 Jämjö IBK - Moheda IBK 5 - 6 Håkan Abrahamsson, Roger Gardell Jämjö Sporthall
2019-11-10 15:30 142301036 Växjö IBK Utveckling B - Lagan IBK B 6 - 8 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-15 19:30 142301037 Gransholms IF - Värnamo IK 8 - 2 Kjell Persson, Bengt Andersson Gemla Sporthall
2019-11-15 19:30 142301038 Carlshamns IBK - Väckelsångs IK 5 - 6 Roger Gardell, Anders Stenberg Väggahallen
2019-11-15 19:30 142301039 Lagan IBK B - Moheda IBK 9 - 8 Magnus Widlund, Johan Ferm Sunnerbohallen
2019-11-15 19:30 142301040 Växjö IBK Utveckling B - KaRo IBF 10 - 6 Tomas Akthagen, Per Elofsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-15 19:30 142301042 Rottne IF - Hovmantorps GOIF 7 - 10 Johan Palm, Mathias Linde Rottne Sporthall
2019-11-15 19:45 142301041 Hovshaga AIF B - Jämjö IBK 9 - 9 Nicklas Hult, Christer Jonsson Hovshaga Sporthall
2019-11-22 19:30 142301048 KaRo IBF - Hovmantorps GOIF 5 - 8 Rolf Vatvedt, Dragan Zaharijev Kallinge Sporthall
2019-11-22 19:45 142301043 Moheda IBK - Carlshamns IBK 6 - 3 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Alvesta Sporthall
2019-11-22 19:45 142301045 Värnamo IK - Lagan IBK B 6 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Värnamo Sporthall
2019-11-22 19:45 142301047 Hovshaga AIF B - Rottne IF 7 - 2 Michell Rohde, Roger Gardell Hovshaga Sporthall
2019-11-22 20:00 142301046 Jämjö IBK - Växjö IBK Utveckling B 6 - 7 Mathias Linde, Anders Stenberg Jämjö Sporthall
2019-11-23 14:30 142301044 Väckelsångs IK - Gransholms IF 7 - 8 Johan Ferm, Magnus Widlund Väckelsångs Idrottshall
2019-11-26 19:30 142301052 Växjö IBK Utveckling B - Rottne IF 6 - 5 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-29 19:00 142301050 Gransholms IF - Moheda IBK 5 - 3 Michell Rohde, Roger Gardell Gemla Sporthall
2019-11-29 19:30 142301051 Carlshamns IBK - Lagan IBK B 4 - 1 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Väggahallen
2019-11-29 19:30 142301053 KaRo IBF - Jämjö IBK 7 - 8 Viktor Bringstam, Henrik Gilliusson Kallinge Sporthall
2019-11-29 19:30 142301054 Hovmantorps GOIF - Hovshaga AIF B 4 - 4 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Allhallen, Hovmantorp
2019-11-29 19:45 142301049 Värnamo IK - Väckelsångs IK 5 - 7 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Värnamo Sporthall
2019-12-04 19:45 142301058 Hovshaga AIF B - Växjö IBK Utveckling B 8 - 5 Mikael Fransson, Dawan Mofak Hovshaga Sporthall
2019-12-06 19:30 142301055 Carlshamns IBK - Gransholms IF 7 - 3 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Väggahallen
2019-12-06 19:30 142301057 Lagan IBK B - Väckelsångs IK 3 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde Sunnerbohallen
2019-12-06 19:30 142301060 Hovmantorps GOIF - Jämjö IBK 9 - 3 Senad Hamula, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2019-12-06 19:45 142301056 Moheda IBK - Värnamo IK 12 - 1 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Alvesta Sporthall
2019-12-07 13:30 142301059 Rottne IF - KaRo IBF 8 - 6 Magnus Widlund, Johan Ferm Rottne Sporthall
2019-12-13 19:25 142301063 Väckelsångs IK - Moheda IBK 3 - 4 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Väckelsångs Idrottshall
2019-12-13 19:30 142301061 Gransholms IF - Lagan IBK B 13 - 3 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Gemla Sporthall
2019-12-13 19:30 142301064 Växjö IBK Utveckling B - Hovmantorps GOIF 7 - 7 Roger Gardell, Michell Rohde Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-13 19:30 142301065 KaRo IBF - Hovshaga AIF B 2 - 6 Ulf Åberg, Per Elofsson Kallinge Sporthall
2019-12-13 19:45 142301062 Värnamo IK - Carlshamns IBK 6 - 8 Magnus Widlund, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2019-12-13 20:00 142301066 Jämjö IBK - Rottne IF 11 - 5 Johan Palm, Johan Magnusson Jämjö Sporthall
2019-12-20 19:30 142301067 Växjö IBK Utveckling B - Gransholms IF 5 - 9 Marcus Ingolf, Henrik Gilliusson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-20 19:30 142301070 Rottne IF - Moheda IBK 3 - 4 Daniel Pettersson, Anders A Nilsson Rottne Sporthall
2019-12-20 19:30 142301072 Hovmantorps GOIF - Lagan IBK B 13 - 1 Rolf Vatvedt, Bengt Andersson Allhallen, Hovmantorp
2019-12-20 19:45 142301068 Hovshaga AIF B - Carlshamns IBK 5 - 5 Nicklas Hult, Christer Jonsson Hovshaga Sporthall
2019-12-20 20:00 142301071 Jämjö IBK - Väckelsångs IK 9 - 5 Roger Gardell, Michell Rohde Jämjö Sporthall
2019-12-21 14:00 142301069 KaRo IBF - Värnamo IK 6 - 4 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Kallinge Sporthall
2020-01-03 19:45 142301076 Moheda IBK - Hovmantorps GOIF 7 - 3 Michell Rohde, Roger Gardell Alvesta Sporthall
2020-01-14 19:30 142301077 Väckelsångs IK - Växjö IBK Utveckling B 11 - 5 Håkan Abrahamsson, Roger Gardell Väckelsångs Idrottshall
2020-01-31 19:30 142301074 Carlshamns IBK - Rottne IF 3 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Väggahallen
2020-01-31 19:30 142301078 Lagan IBK B - Hovshaga AIF B 6 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Innebandyhallen
2020-02-03 19:00 142301073 Gransholms IF - KaRo IBF 7 - 3 Viktor Bringstam, Gerhardt Borkowski Gemla Sporthall
2020-02-16 14:00 142301075 Värnamo IK - Jämjö IBK 13 - 2 Johan Ferm, Magnus Widlund Värnamo Sporthall
2020-01-08 19:45 142301079 Hovshaga AIF B - Gransholms IF 5 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Hovshaga Sporthall
2020-01-10 19:30 142301080 Växjö IBK Utveckling B - Carlshamns IBK 5 - 4 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-10 19:30 142301081 Rottne IF - Värnamo IK 6 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Rottne Sporthall
2020-01-10 19:30 142301083 Hovmantorps GOIF - Väckelsångs IK 2 - 3 Johan Palm, Mathias Linde Allhallen, Hovmantorp
2020-01-10 20:00 142301084 Jämjö IBK - Lagan IBK B 7 - 7 Linus Sandberg, Senad Hamula Jämjö Sporthall
2020-01-11 14:00 142301082 KaRo IBF - Moheda IBK 3 - 5 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Kallinge Sporthall
2020-01-17 19:30 142301085 Gransholms IF - Jämjö IBK 4 - 2 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Gemla Sporthall
2020-01-17 19:30 142301086 Carlshamns IBK - Hovmantorps GOIF 1 - 6 Roger Gardell, Håkan Abrahamsson Väggahallen
2020-01-17 19:30 142301090 Lagan IBK B - Rottne IF 7 - 4 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Innebandyhallen
2020-01-17 19:45 142301087 Värnamo IK - Växjö IBK Utveckling B 3 - 0 Johan Palm, Mathias Linde Värnamo Sporthall
2020-01-17 19:45 142301088 Moheda IBK - Hovshaga AIF B 6 - 6 Oskar Lööke, Leif Johansson Alvesta Sporthall
2020-01-18 14:30 142301089 Väckelsångs IK - KaRo IBF 4 - 4 Nicklas Hult, Stefan Karlsson Väckelsångs Idrottshall
2020-01-23 19:30 142301091 Hovmantorps GOIF - Gransholms IF 4 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Allhallen, Hovmantorp
2020-01-24 19:30 142301095 Rottne IF - Väckelsångs IK 7 - 5 Johan Palm, Mathias Linde Rottne Sporthall
2020-01-24 20:00 142301092 Jämjö IBK - Carlshamns IBK 10 - 4 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Jämjö Sporthall
2020-01-25 14:00 142301096 KaRo IBF - Lagan IBK B 7 - 6 Henrik Gilliusson, Per Bratt Kallinge Sporthall
2020-01-26 16:00 142301093 Hovshaga AIF B - Värnamo IK 10 - 7 Roger Gardell, Michael Johansson Hovshaga Sporthall
2020-01-26 18:30 142301094 Växjö IBK Utveckling B - Moheda IBK 5 - 7 Linus Sandberg, Anders Stenberg Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-07 19:30 142301097 Carlshamns IBK - KaRo IBF 10 - 8 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Väggahallen
2020-02-07 19:30 142301102 Lagan IBK B - Växjö IBK Utveckling B 12 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2020-02-07 19:45 142301098 Värnamo IK - Hovmantorps GOIF 3 - 12 Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Värnamo Sporthall
2020-02-07 19:45 142301100 Moheda IBK - Jämjö IBK 9 - 1 Johan Ferm, Magnus Widlund Alvesta Sporthall
2020-02-07 19:45 142301101 Hovshaga AIF B - Väckelsångs IK 4 - 2 Alexander Lagerström, Mikael Fransson Hovshaga Sporthall
2020-02-08 12:00 142301099 Gransholms IF - Rottne IF 15 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Gemla Sporthall
2020-02-14 19:25 142301104 Väckelsångs IK - Carlshamns IBK 6 - 2 Michell Rohde, Roger Gardell Väckelsångs Idrottshall
2020-02-14 19:30 142301106 KaRo IBF - Växjö IBK Utveckling B 8 - 8 Ulf Åberg, Per Elofsson Kallinge Sporthall
2020-02-14 19:30 142301108 Hovmantorps GOIF - Rottne IF 13 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Allhallen, Hovmantorp
2020-02-14 19:45 142301103 Värnamo IK - Gransholms IF 9 - 8 Johan Ferm, Magnus Widlund Värnamo Sporthall
2020-02-14 19:45 142301105 Moheda IBK - Lagan IBK B 7 - 6 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Alvesta Sporthall
2020-02-14 20:00 142301107 Jämjö IBK - Hovshaga AIF B 8 - 8 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Jämjö Sporthall
2020-02-21 19:30 142301109 Carlshamns IBK - Moheda IBK 4 - 11 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Väggahallen
2020-02-21 19:30 142301110 Gransholms IF - Väckelsångs IK 5 - 1 Kjell Persson, Nicklas Hult Gemla Sporthall
2020-02-21 19:30 142301111 Lagan IBK B - Värnamo IK 7 - 10 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Sunnerbohallen
2020-02-21 19:30 142301113 Rottne IF - Hovshaga AIF B 4 - 10 Johan Ferm, Magnus Widlund Rottne Sporthall
2020-02-21 19:30 142301114 Hovmantorps GOIF - KaRo IBF 5 - 5 Mathias Linde, Tomas Akthagen Allhallen, Hovmantorp
2020-02-21 20:00 142301112 Växjö IBK Utveckling B - Jämjö IBK 14 - 8 Roger Gardell, Michell Rohde Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-27 19:45 142301119 Jämjö IBK - KaRo IBF 3 - 5 Nicklas Hult, Christer Jonsson Jämjö Sporthall
2020-02-28 19:30 142301117 Lagan IBK B - Carlshamns IBK 6 - 7 Johan Ferm, Magnus Widlund Sunnerbohallen
2020-02-28 19:30 142301118 Rottne IF - Växjö IBK Utveckling B 7 - 7 Michell Rohde, Roger Gardell Rottne Sporthall
2020-02-28 19:45 142301116 Moheda IBK - Gransholms IF 2 - 6 Viktor Bringstam, Gerhardt Borkowski Alvesta Sporthall
2020-02-28 19:45 142301120 Hovshaga AIF B - Hovmantorps GOIF 2 - 11 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Hovshaga Sporthall
2020-02-29 13:00 142301115 Väckelsångs IK - Värnamo IK 7 - 9 Bengt Andersson, Mathias Linde Väckelsångs Idrottshall
2020-03-05 19:25 142301123 Väckelsångs IK - Lagan IBK B 6 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Väckelsångs Idrottshall
2020-03-06 19:00 142301124 Växjö IBK Utveckling B - Hovshaga AIF B 7 - 6 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2020-03-06 19:30 142301121 Gransholms IF - Carlshamns IBK 6 - 2 Gustav Jarnegren, Edo Sabanovic Gemla Sporthall
2020-03-06 19:30 142301125 KaRo IBF - Rottne IF 4 - 5 Marcus Ingolf, Mathias Linde Kallinge Sporthall
2020-03-06 19:45 142301122 Värnamo IK - Moheda IBK 4 - 5 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Värnamo Sporthall
2020-03-06 20:00 142301126 Jämjö IBK - Hovmantorps GOIF 7 - 17 Roger Gardell, Michell Rohde Jämjö Sporthall
2020-03-14 14:00 142301127 Lagan IBK B - Gransholms IF 4 - 12 Nicklas Hult, Christer Jonsson Innebandyhallen
2020-03-14 14:00 142301128 Carlshamns IBK - Värnamo IK 8 - 8 Dragan Zaharijev, Roger Gardell Väggahallen
2020-03-14 14:00 142301129 Moheda IBK - Väckelsångs IK 6 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Moheda Sporthall
2020-03-14 14:00 142301130 Hovmantorps GOIF - Växjö IBK Utveckling B WO (5 - 0) Allhallen, Hovmantorp
2020-03-14 14:00 142301131 Hovshaga AIF B - KaRo IBF 6 - 5 Filip Karlsson, Jonny Nilsson Hovshaga Sporthall
2020-03-14 14:00 142301132 Rottne IF - Jämjö IBK 10 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Rottne Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Moheda IBK 22 17 1 4 144-84 60 52
2. Hovmantorps GOIF 22 15 4 3 173-92 81 49
3. Gransholms IF 22 16 1 5 157-84 73 49
4. Hovshaga AIF B 22 9 6 7 131-124 7 33
5. Väckelsångs IK 22 10 2 10 113-113 0 32
6. Växjö IBK Utveckling B 22 9 3 10 130-145 -15 30
7. Värnamo IK 22 8 3 11 124-143 -19 27
8. Jämjö IBK 22 7 4 11 133-171 -38 25
9. Carlshamns IBK 22 7 3 12 107-132 -25 24
10. Rottne IF 22 7 3 12 100-144 -44 24
11. Lagan IBK B 22 5 2 15 114-159 -45 17
12. KaRo IBF 22 4 4 14 103-138 -35 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis