H6 (2019/20)

Gruppspel
H6V
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 16:00 170006003 IBF Grillby - Västerlöfsta IBF 5 - 6 Niklas Forsman, Georgios Papadakis Nordiahallen
2019-10-13 10:10 170006002 Hagunda IBF U - Örsundsbro IF 6 - 12 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2019-10-13 11:50 170006001 FBC Uppsala Ungdom - Tierp IBK 5 - 6 Robin Rosendal, Anton Ceder IFU Arena – DHinox
2019-10-13 13:30 170006005 Fyris Nabla IBK U - Södra Trögds IK 6 - 2 Robin Rosendal, Thomas Larsson IFU Arena – DHinox
2019-10-13 18:30 170006004 IBS Fålhagen - Wåhla IBK U 14 - 0 Per Ericsson, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2019-10-19 11:00 170006007 Västerlöfsta IBF - Tierp IBK 5 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Heby Sporthall
2019-10-19 13:00 170006009 Södra Trögds IK - IBF Grillby 1 - 16 Fredrik Karlsson, Haris Hodzic Lillkyrkahallen
2019-10-19 15:00 170006008 Wåhla IBK U - Hagunda IBF U 2 - 9 Georgios Papadakis, Christian Brundin Östervåla Sporthall
2019-10-19 18:00 170006006 Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom 4 - 6 Fredrik Karlsson, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2019-10-20 18:30 170006010 Fyris Nabla IBK U - IBS Fålhagen 4 - 10 Isak Norén, Emil Gustavsson IFU Arena – DHinox
2019-10-25 20:10 170006014 Hagunda IBF U - Fyris Nabla IBK U 7 - 5 Arvid Englund, Handrin Thunkvist IFU Arena A
2019-10-25 20:15 170006013 Tierp IBK - Södra Trögds IK 10 - 3 Ronnie Eriksson, Georgios Papadakis Aspenhallen
2019-10-26 11:00 170006012 Örsundsbro IF - Wåhla IBK U 18 - 2 Emil Gustavsson, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2019-10-26 16:00 170006015 IBF Grillby - IBS Fålhagen 5 - 3 Erik Rosvall, Haris Hodzic Nordiahallen
2019-10-27 13:30 170006011 FBC Uppsala Ungdom - Västerlöfsta IBF 7 - 6 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman IFU Arena – DHinox
2019-11-09 10:10 170006018 Fyris Nabla IBK U - Örsundsbro IF 8 - 8 Albin Karlsson, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-09 13:00 170006017 Södra Trögds IK - Västerlöfsta IBF 3 - 9 Johan Lanzaro, Emil Gustavsson Lillkyrkahallen
2019-11-09 14:30 170006016 Wåhla IBK U - FBC Uppsala Ungdom 8 - 6 Christian Brundin, Niklas Arvidsson Östervåla Sporthall
2019-11-09 16:00 170006020 IBF Grillby - Hagunda IBF U 8 - 3 Johan Lanzaro, Emil Gustavsson Nordiahallen
2019-11-10 08:30 170006019 IBS Fålhagen - Tierp IBK 8 - 5 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena – DHinox
2019-11-15 20:15 170006025 Tierp IBK - Hagunda IBF U 8 - 2 Ronnie Eriksson, Per Ericsson Aspenhallen
2019-11-16 13:00 170006023 Västerlöfsta IBF - IBS Fålhagen 2 - 7 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Heby Sporthall
2019-11-16 17:00 170006024 Örsundsbro IF - IBF Grillby 3 - 10 Per-Olof Svensson, Rasmus Pehkonen Örsundsbro Sporthall
2019-11-16 20:30 170006022 Wåhla IBK U - Fyris Nabla IBK U 3 - 11 Johan Lanzaro, Martin Hallén Almroth Östervåla Sporthall
2019-11-17 15:30 170006021 FBC Uppsala Ungdom - Södra Trögds IK 15 - 1 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis IFU Arena – DHinox
2019-11-22 20:15 170006030 Tierp IBK - Örsundsbro IF 4 - 7 Per Ericsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2019-11-23 16:00 170006028 IBF Grillby - Wåhla IBK U 11 - 3 Rasmus Pehkonen, Erik Rosvall Nordiahallen
2019-11-27 18:00 170006029 Hagunda IBF U - Västerlöfsta IBF 5 - 7 Arvid Englund, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-27 19:40 170006027 IBS Fålhagen - Södra Trögds IK 14 - 2 Fredrik Karlsson, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-27 21:20 170006026 Fyris Nabla IBK U - FBC Uppsala Ungdom 3 - 8 Fredrik Karlsson, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-30 13:00 170006033 Södra Trögds IK - Hagunda IBF U 8 - 8 Georgios Papadakis, Haris Hodzic Lillkyrkahallen
2019-11-30 13:30 170006032 Fyris Nabla IBK U - IBF Grillby 2 - 7 Johnny Söderqvist, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2019-11-30 14:00 170006034 Wåhla IBK U - Tierp IBK 2 - 7 Emil Gustavsson, Vesa Petterson Östervåla Sporthall
2019-12-01 11:00 170006035 Västerlöfsta IBF - Örsundsbro IF 9 - 2 Fredrik Karlsson, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2019-12-01 16:50 170006031 FBC Uppsala Ungdom - IBS Fålhagen 6 - 6 Per-Olof Svensson, Johan Lanzaro IFU Arena – DHinox
2019-12-06 20:15 170006038 Tierp IBK - Fyris Nabla IBK U 11 - 4 Tony Nyberg, Per Ericsson Aspenhallen
2019-12-07 12:30 170006040 Västerlöfsta IBF - Wåhla IBK U 8 - 1 Erik Rosvall, Per-Olof Svensson Heby Sporthall
2019-12-07 15:45 170006036 IBF Grillby - FBC Uppsala Ungdom 10 - 2 Erik Rosvall, Per-Olof Svensson Nordiahallen
2019-12-07 17:45 170006039 Örsundsbro IF - Södra Trögds IK 8 - 3 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Örsundsbro Sporthall
2019-12-08 18:30 170006037 Hagunda IBF U - IBS Fålhagen 6 - 10 Per Ericsson, Georgios Papadakis IFU Arena – DHinox
2019-12-14 13:00 170006045 Södra Trögds IK - Wåhla IBK U 11 - 12 Johan Lanzaro, Erik Rosvall Lillkyrkahallen
2019-12-14 16:00 170006042 IBF Grillby - Tierp IBK 9 - 3 Johan Lanzaro, Erik Rosvall Nordiahallen
2019-12-16 19:40 170006043 IBS Fålhagen - Örsundsbro IF 6 - 5 Johan Lanzaro, Ian Engblom IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-16 21:20 170006041 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IBF U 12 - 8 Niklas Arvidsson, Fabian Fahimi IFU Arena - Upplands Energi
2019-12-16 21:20 170006044 Fyris Nabla IBK U - Västerlöfsta IBF 4 - 16 Robin Rosendal, Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-10 20:15 170006046 Tierp IBK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 9 Ronnie Eriksson, Andreas Persson Stenberg Aspenhallen
2020-01-11 12:40 170006048 Västerlöfsta IBF - IBF Grillby 3 - 9 Per-Olof Svensson, Vesa Petterson Heby Sporthall
2020-01-11 13:15 170006050 Södra Trögds IK - Fyris Nabla IBK U 3 - 9 Per Ericsson, Jan-Olov Cederholm Lillkyrkahallen
2020-01-11 16:30 170006049 Wåhla IBK U - IBS Fålhagen 2 - 7 Vesa Petterson, Per-Olof Svensson Östervåla Sporthall
2020-01-11 19:00 170006047 Örsundsbro IF - Hagunda IBF U 11 - 7 Emil Gustavsson, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2020-01-17 20:15 170006052 Tierp IBK - Västerlöfsta IBF 6 - 6 Martin Stenberg, Georgios Papadakis Aspenhallen
2020-01-17 21:00 170006055 IBS Fålhagen - Fyris Nabla IBK U 9 - 1 Isak Norén, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-18 09:00 170006053 Hagunda IBF U - Wåhla IBK U 8 - 6 Martin Hallén Almroth, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-18 15:40 170006054 IBF Grillby - Södra Trögds IK 13 - 4 Arvid Englund, Handrin Thunkvist Nordiahallen
2020-01-20 19:20 170006051 FBC Uppsala Ungdom - Örsundsbro IF 9 - 5 Lars Halvarsson, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2020-01-25 11:00 170006056 Västerlöfsta IBF - FBC Uppsala Ungdom 6 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2020-01-25 11:00 170006057 Wåhla IBK U - Örsundsbro IF 5 - 4 Per Ericsson, Georgios Papadakis Östervåla Sporthall
2020-01-25 13:30 170006058 Södra Trögds IK - Tierp IBK 5 - 9 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Lillkyrkahallen
2020-01-26 10:10 170006059 Fyris Nabla IBK U - Hagunda IBF U 11 - 7 Martin Hallén Almroth, Johnny Söderqvist IFU Arena – DHinox
2020-01-26 18:30 170006060 IBS Fålhagen - IBF Grillby 0 - 3 Niklas Arvidsson, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2020-02-07 20:15 170006064 Tierp IBK - IBS Fålhagen 4 - 3 Ronnie Eriksson, Fabian Fahimi Aspenhallen
2020-02-08 13:00 170006065 Hagunda IBF U - IBF Grillby 2 - 6 Ian Engblom, Villiam Lööf IFU Arena – DHinox
2020-02-09 09:00 170006061 FBC Uppsala Ungdom - Wåhla IBK U 8 - 4 Sean Norouz, Emil Sanderfors IFU Arena – DHinox
2020-02-09 12:25 170006063 Örsundsbro IF - Fyris Nabla IBK U 9 - 5 Fredrik Karlsson, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2020-02-09 16:00 170006062 Västerlöfsta IBF - Södra Trögds IK 12 - 5 Fredrik Karlsson, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2020-02-13 20:45 170006067 Fyris Nabla IBK U - Wåhla IBK U 6 - 4 Fredrik Karlsson, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-15 13:00 170006066 Södra Trögds IK - FBC Uppsala Ungdom 6 - 18 Frida Lanzaro, Erik Rosvall Lillkyrkahallen
2020-02-15 15:10 170006070 Hagunda IBF U - Tierp IBK 8 - 11 Niklas Arvidsson, Elias Brode IFU Arena – DHinox
2020-02-15 16:00 170006069 IBF Grillby - Örsundsbro IF 6 - 4 Frida Lanzaro, Erik Rosvall Nordiahallen
2020-02-16 16:50 170006068 IBS Fålhagen - Västerlöfsta IBF 4 - 1 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2020-02-28 20:15 170006075 Örsundsbro IF - Tierp IBK 8 - 3 Rasmus Pehkonen, Elias Brode Örsundsbro Sporthall
2020-02-29 11:00 170006074 Västerlöfsta IBF - Hagunda IBF U 10 - 5 Elias Brode, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2020-02-29 13:00 170006072 Södra Trögds IK - IBS Fålhagen 1 - 16 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro Lillkyrkahallen
2020-02-29 13:00 170006073 Wåhla IBK U - IBF Grillby 1 - 7 Per Ericsson, Georgios Papadakis Östervåla Sporthall
2020-03-01 15:10 170006071 FBC Uppsala Ungdom - Fyris Nabla IBK U 10 - 7 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2020-02-22 15:30 170006080 Örsundsbro IF - Västerlöfsta IBF 5 - 1 Fredrik Karlsson, Victor Flemström Örsundsbro Sporthall
2020-03-06 20:15 170006079 Tierp IBK - Wåhla IBK U 6 - 5 Ronnie Eriksson, Per Ericsson Aspenhallen
2020-03-07 14:10 170006078 Hagunda IBF U - Södra Trögds IK 10 - 4 Thomas Tanskanen, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2020-03-07 16:00 170006077 IBF Grillby - Fyris Nabla IBK U 10 - 2 Haris Hodzic, Erik Rosvall Nordiahallen
2020-03-08 19:00 170006076 IBS Fålhagen - FBC Uppsala Ungdom 6 - 6 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
170006082 IBS Fålhagen - Hagunda IBF U IFU Arena – DHinox
2020-03-14 170006081 FBC Uppsala Ungdom - IBF Grillby , Mikael Abrahamsson IFU Arena – DHinox
2020-03-14 170006084 Södra Trögds IK - Örsundsbro IF Elias Brode, Emil Gustavsson Lillkyrkahallen
2020-03-14 170006085 Wåhla IBK U - Västerlöfsta IBF Haris Hodzic, Peter Högman Östervåla Sporthall
2020-03-15 170006083 Fyris Nabla IBK U - Tierp IBK Robin Rosendal, Ian Engblom IFU Arena – DHinox
170006086 Hagunda IBF U - FBC Uppsala Ungdom IFU Arena – DHinox
170006087 Tierp IBK - IBF Grillby Aspenhallen
170006088 Örsundsbro IF - IBS Fålhagen Örsundsbro Sporthall
170006089 Västerlöfsta IBF - Fyris Nabla IBK U Heby Sporthall
170006090 Wåhla IBK U - Södra Trögds IK Östervåla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Grillby 16 15 0 1 135-42 93 45
2. IBS Fålhagen 16 11 2 3 123-53 70 35
3. FBC Uppsala Ungdom 16 10 2 4 132-90 42 32
4. Västerlöfsta IBF 16 10 1 5 107-75 32 31
5. Tierp IBK 16 9 1 6 99-89 10 28
6. Örsundsbro IF 16 8 1 7 113-90 23 25
7. Fyris Nabla IBK U 16 5 1 10 88-124 -36 16
8. Hagunda IBF U 16 4 1 11 101-131 -30 13
9. Wåhla IBK U 16 3 0 13 60-141 -81 9
10. Södra Trögds IK 16 0 1 15 62-185 -123 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
H6Ö
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 19:00 170007001 Öregrunds IK - Örsundsbro IF U/Stenhagens KK 8 - 3 Thomas Tanskanen, Henrik Ramborg Öregrunds Sporthall
2019-10-12 11:30 170007005 Tobo/Örbyhus FF U - VÅSC 7 - 4 Leif Ericsson, Per Ericsson Örbyhus Sporthall
2019-10-12 13:00 170007004 Väddö IF U - Löjte IBK 9 - 7 Thomas Larsson, Olle Isacsson Vikingahallen
2019-10-12 14:00 170007002 IF Fram - SK Vide U 11 - 3 Ålands Idrottscenter
2019-10-13 08:30 170007003 Vaksala SK - Stenhagens KK Legends 15 - 3 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2019-10-18 20:10 170007010 Tobo/Örbyhus FF U - Väddö IF U 7 - 5 Leif Ericsson, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2019-10-19 11:15 170007008 Löjte IBK - IF Fram 8 - 5 Lars Halvarsson, Fabian Fahimi IFU Arena A
2019-10-19 14:00 170007009 VÅSC - Vaksala SK 6 - 8 Johnny Söderqvist, Ian Engblom Baltichallen - ÅLAND
2019-10-19 14:45 170007007 Stenhagens KK Legends - Örsundsbro IF U/Stenhagens KK 5 - 2 Tim Solig, Petter Lundgren Stenhagen BoKC
2019-10-19 18:50 170007006 SK Vide U - Öregrunds IK 13 - 6 Mikael Rosenius, Fabian Fahimi CIK B
2019-10-25 19:00 170007011 Öregrunds IK - Stenhagens KK Legends 8 - 9 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Öregrunds Sporthall
2019-10-26 11:10 170007012 SK Vide U - Löjte IBK 7 - 3 Tony Nyberg, Ian Engblom CIK A
2019-10-26 12:30 170007013 Örsundsbro IF U/Stenhagens KK - VÅSC 4 - 7 Emil Gustavsson, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2019-10-26 14:00 170007014 IF Fram - Tobo/Örbyhus FF U 9 - 5 Ålands Idrottscenter
2019-10-26 15:00 170007015 Väddö IF U - Vaksala SK 3 - 4 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Vikingahallen
2019-11-08 20:10 170007018 Tobo/Örbyhus FF U - SK Vide U 8 - 8 Ronnie Eriksson, Johnny Söderqvist Örbyhus Sporthall
2019-11-09 11:50 170007020 Vaksala SK - IF Fram 2 - 5 Albin Karlsson, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-09 14:00 170007017 VÅSC - Stenhagens KK Legends 4 - 5 Victor Flemström, Per-Olof Svensson Baltichallen - ÅLAND
2019-11-09 19:00 170007019 Örsundsbro IF U/Stenhagens KK - Väddö IF U 7 - 13 Fabian Fahimi, Christoffer Wallenborg Stenhagen BoKC
2019-11-10 13:50 170007016 Löjte IBK - Öregrunds IK 7 - 6 Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2019-11-16 10:40 170007024 SK Vide U - Vaksala SK 3 - 3 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius CIK A
2019-11-16 11:30 170007021 Öregrunds IK - VÅSC 3 - 6 Jonas Tidsjö, Magnus Nordahl Öregrunds Sporthall
2019-11-16 12:10 170007022 Löjte IBK - Tobo/Örbyhus FF U 8 - 8 Fabian Fahimi, Frida Lanzaro IFU Arena – DHinox
2019-11-16 12:30 170007025 Örsundsbro IF U/Stenhagens KK - IF Fram 1 - 8 Christoffer Wallenborg, Robin Rosendal Stenhagen BoKC
2020-02-01 12:45 170007023 Stenhagens KK Legends - Väddö IF U 0 - 4 Fabian Fahimi, Haris Hodzic Stenhagen BoKC
2019-11-22 19:00 170007026 Tobo/Örbyhus FF U - Öregrunds IK 9 - 5 Leif Ericsson, Georgios Papadakis Örbyhus Sporthall
2019-11-23 10:00 170007028 Vaksala SK - Löjte IBK 6 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2019-11-23 14:00 170007029 IF Fram - Stenhagens KK Legends 6 - 4 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Ålands Idrottscenter
2019-11-23 16:00 170007027 Väddö IF U - VÅSC 20 - 4 Georgios Papadakis, Henrik Ramborg Vikingahallen
2019-11-24 15:50 170007030 Örsundsbro IF U/Stenhagens KK - SK Vide U 2 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2019-11-02 14:00 170007033 VÅSC - IF Fram 4 - 5 Niklas Arvidsson, Georgios Papadakis Baltichallen - ÅLAND
2019-11-29 19:00 170007031 Öregrunds IK - Väddö IF U 8 - 8 Thomas Tanskanen, Henrik Ramborg Öregrunds Sporthall
2019-11-29 20:10 170007032 Tobo/Örbyhus FF U - Vaksala SK 3 - 9 Georgios Papadakis, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2019-11-30 16:45 170007035 Stenhagens KK Legends - SK Vide U 5 - 7 Frida Lanzaro, Jonatan Svahn Stenhagen BoKC
2019-12-01 15:10 170007034 Löjte IBK - Örsundsbro IF U/Stenhagens KK 9 - 2 Per-Olof Svensson, Johan Lanzaro IFU Arena – DHinox
2019-12-07 14:00 170007037 IF Fram - Väddö IF U 4 - 1 Ålands Idrottscenter
2019-12-07 16:15 170007039 SK Vide U - VÅSC 1 - 2 Nick Kyller, Villiam Lööf CIK A
2019-12-07 16:45 170007040 Stenhagens KK Legends - Löjte IBK 3 - 5 Mattias Hedberg, Petter Lundgren Stenhagen BoKC
2019-12-08 12:25 170007038 Örsundsbro IF U/Stenhagens KK - Tobo/Örbyhus FF U 3 - 8 Emil Gustavsson, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2019-12-08 16:50 170007036 Vaksala SK - Öregrunds IK 10 - 4 Per Ericsson, Georgios Papadakis IFU Arena – DHinox
2019-12-13 19:00 170007044 Tobo/Örbyhus FF U - Stenhagens KK Legends 7 - 4 Georgios Papadakis, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2019-12-14 11:30 170007041 Öregrunds IK - IF Fram 2 - 13 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Öregrunds Sporthall
2019-12-14 14:30 170007043 Väddö IF U - SK Vide U 4 - 6 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Vikingahallen
2019-12-14 15:45 170007045 VÅSC - Löjte IBK 5 - 2 Per Ericsson, Georgios Papadakis Baltichallen - ÅLAND
2019-12-16 21:20 170007042 Vaksala SK - Örsundsbro IF U/Stenhagens KK 2 - 7 Johan Lanzaro, Ian Engblom IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-10 18:45 170007048 Stenhagens KK Legends - Vaksala SK 6 - 12 Ian Engblom, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2020-01-11 11:50 170007047 SK Vide U - IF Fram 0 - 9 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson CIK A
2020-01-11 14:00 170007050 VÅSC - Tobo/Örbyhus FF U 2 - 5 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Baltichallen - ÅLAND
2020-01-12 12:25 170007046 Örsundsbro IF U/Stenhagens KK - Öregrunds IK 6 - 6 Per Ericsson, Georgios Papadakis Örsundsbro Sporthall
2020-01-12 17:20 170007049 Löjte IBK - Väddö IF U 4 - 5 Jonas Nordqvist, Ian Engblom IFU Arena – DHinox
2020-01-17 19:00 170007051 Öregrunds IK - SK Vide U 4 - 6 Thomas Tanskanen, Henrik Ramborg Öregrunds Sporthall
2020-01-18 14:00 170007053 IF Fram - Löjte IBK 13 - 1 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Ålands Idrottscenter
2020-01-18 14:00 170007055 Väddö IF U - Tobo/Örbyhus FF U 5 - 1 Georgios Papadakis, Victor Flemström Vikingahallen
2020-01-19 11:50 170007054 Vaksala SK - VÅSC 1 - 6 Ian Engblom, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2020-01-19 12:25 170007052 Örsundsbro IF U/Stenhagens KK - Stenhagens KK Legends 10 - 8 Fabian Fahimi, Per Ericsson Örsundsbro Sporthall
2020-01-25 10:10 170007057 Löjte IBK - SK Vide U 8 - 5 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman IFU Arena – DHinox
2020-01-25 11:50 170007060 Vaksala SK - Väddö IF U 6 - 7 Lars Halvarsson, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2020-01-25 14:00 170007058 VÅSC - Örsundsbro IF U/Stenhagens KK 17 - 4 Baltichallen - ÅLAND
2020-01-25 18:45 170007056 Stenhagens KK Legends - Öregrunds IK 5 - 9 Fredrik Karlsson, Frida Lanzaro Stenhagen BoKC
2020-03-14 170007059 Tobo/Örbyhus FF U - IF Fram Leif Ericsson, Johnny Söderqvist Örbyhus Sporthall
2020-02-07 19:00 170007061 Öregrunds IK - Löjte IBK 5 - 6 Olle Isacsson, Peter Alenbring Öregrunds Sporthall
2020-02-08 11:10 170007063 SK Vide U - Tobo/Örbyhus FF U 5 - 1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm CIK A
2020-02-08 14:00 170007064 Väddö IF U - Örsundsbro IF U/Stenhagens KK 9 - 3 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Vikingahallen
2020-02-08 14:00 170007065 IF Fram - Vaksala SK 1 - 2 Jonas Nordqvist, Thomas Tanskanen Ålands Idrottscenter
2020-02-08 16:20 170007062 Stenhagens KK Legends - VÅSC 4 - 3 Tony Nyberg, Isak Norén Stenhagen BoKC
2020-02-14 20:10 170007067 Tobo/Örbyhus FF U - Löjte IBK 4 - 1 Johnny Söderqvist, Nick Kyller Örbyhus Sporthall
2020-02-15 08:30 170007069 Vaksala SK - SK Vide U 6 - 10 Albin Karlsson, Per Ericsson IFU Arena – DHinox
2020-02-15 14:00 170007066 VÅSC - Öregrunds IK 11 - 5 Robin Rosendal, Anton Ceder Baltichallen - ÅLAND
2020-02-15 14:00 170007068 Väddö IF U - Stenhagens KK Legends 4 - 3 David Söderström, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2020-02-16 14:00 170007070 IF Fram - Örsundsbro IF U/Stenhagens KK 11 - 5 Georgios Papadakis, Per Ericsson Ålands Idrottscenter
2019-11-16 16:15 170007074 Stenhagens KK Legends - IF Fram 3 - 7 Christoffer Wallenborg, David Wigfeldt Stenhagen BoKC
2020-02-28 19:00 170007071 Öregrunds IK - Tobo/Örbyhus FF U 7 - 4 Olle Isacsson, Peter Alenbring Öregrunds Sporthall
2020-02-29 10:00 170007075 SK Vide U - Örsundsbro IF U/Stenhagens KK 9 - 2 Olle Isacsson, David Wigfeldt CIK A
2020-02-29 13:30 170007073 Löjte IBK - Vaksala SK 5 - 9 Artem Zolotar, Volodar Ilyk IFU Arena – DHinox
2020-02-29 14:00 170007072 VÅSC - Väddö IF U 6 - 4 Fredrik Karlsson, Haris Hodzic Baltichallen - ÅLAND
2020-03-07 12:45 170007080 SK Vide U - Stenhagens KK Legends 14 - 4 Peter Högman, Villiam Lööf CIK A
2020-03-07 14:00 170007078 IF Fram - VÅSC 10 - 0 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Ålands Idrottscenter
2020-03-07 15:00 170007076 Väddö IF U - Öregrunds IK 12 - 4 Johnny Söderqvist, Lars Halvarsson Vikingahallen
2020-03-08 17:20 170007077 Vaksala SK - Tobo/Örbyhus FF U 7 - 4 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2020-03-08 20:30 170007079 Örsundsbro IF U/Stenhagens KK - Löjte IBK 11 - 4 Elias Brode, Emil Gustavsson Örsundsbro Sporthall
170007081 Öregrunds IK - Vaksala SK Öregrunds Sporthall
170007083 Tobo/Örbyhus FF U - Örsundsbro IF U/Stenhagens KK Örbyhus Sporthall
170007085 Löjte IBK - Stenhagens KK Legends IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-14 170007082 Väddö IF U - IF Fram David Söderström, Georgios Papadakis Vikingahallen
2020-03-14 170007084 VÅSC - SK Vide U Ålands Idrottscenter
170007086 IF Fram - Öregrunds IK Ålands Idrottscenter
170007087 Örsundsbro IF U/Stenhagens KK - Vaksala SK Örsundsbro Sporthall
170007088 SK Vide U - Väddö IF U CIK A
170007089 Stenhagens KK Legends - Tobo/Örbyhus FF U Stenhagen BoKC
170007090 Löjte IBK - VÅSC IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IF Fram 15 13 0 2 117-41 76 39
2. SK Vide U 16 10 2 4 103-78 25 32
3. Väddö IF U 16 10 1 5 113-74 39 31
4. Vaksala SK 16 9 2 5 102-79 23 29
5. VÅSC 16 8 0 8 87-88 -1 24
6. Tobo/ Örbyhus FF U 15 7 2 6 81-82 -1 23
7. Löjte IBK 16 6 2 8 84-103 -19 20
8. Stenhagens KK Legends 16 4 0 12 71-117 -46 12
9. Öregrunds IK 16 3 2 11 90-128 -38 11
10. Örsundsbro IF U/ Stenhagens KK 16 3 1 12 72-130 -58 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis