Damer Division 1 Mittsverige (2019/20)

Gruppspel
Damer Division 1 Mittsverige
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 14:00 242201004 Klockarbergets BK - Jemtland Innebandy 5 - 3 Jan Öberg, Thomas Eriksson Njurundahallen
2019-10-12 14:00 242201005 Söderhamns IBF - Timrå IBC 5 - 4 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2019-10-13 14:00 242201002 Vattjoms IK - Fränsta IK 10 - 6 Teodor Lundgren, Fredrik Strese Matfors Sporthall
2019-10-13 15:00 242201003 Sundsvalls IBF 2 - IBK Härnösand 7 - 2 Patrick Cederblad, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2019-10-19 13:00 242201006 Fränsta IK - Hudik/Björkberg IBK 2 - 6 Patrick Cederblad, Thomas Berglund Fränsta Sporthall
2019-10-19 14:00 242201010 Söderhamns IBF - Klockarbergets BK 4 - 5 e.förl. Mats Sjöqvist, Joel Johansson Idrottshallen, Söderhamn
2019-10-20 11:30 242201008 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK 7 - 4 Mats Finke, Urban Larsson Östersunds sporthall
2019-10-20 12:00 242201009 Timrå IBC - Sundsvalls IBF 2 4 - 7 Patrik Sjöberg, Kenny Windahl Timrå Sporthall
2019-10-26 13:00 242201011 Hudik/Björkberg IBK - IBK Härnösand 12 - 1 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Håstaholmen
2019-10-27 14:00 242201014 Vattjoms IK - Söderhamns IBF 2 - 7 Patrick Cederblad, Anders Johansson Matfors Sporthall
2019-10-27 16:00 242201015 Sundsvalls IBF 2 - Klockarbergets BK 0 - 7 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2019-11-02 14:00 242201012 Fränsta IK - Jemtland Innebandy 1 - 15 Teodor Lundgren, Markus Helsing Fränsta Sporthall
2019-11-09 13:30 242201016 Hudik/Björkberg IBK - Jemtland Innebandy 6 - 5 Johnny Sundberg, Michael Hoek Håstaholmen
2019-11-09 14:00 242201018 Söderhamns IBF - Fränsta IK 10 - 1 Pär Hedlund, Erik Lindberg Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-09 16:00 242201020 Sundsvalls IBF 2 - Vattjoms IK 9 - 2 Arvid Larsson, Per Pålsson Skönsbergshallen
2019-11-10 14:30 242201017 Timrå IBC - IBK Härnösand 7 - 9 Andreas Bjurman, Josephine Eriksson Sundsvalls Sporthall-A
2019-11-16 12:30 242201021 Hudik/Björkberg IBK - Timrå IBC 8 - 1 Michael Hoek, Robert Mårtensson Håstaholmen
2019-11-16 13:00 242201024 Fränsta IK - Sundsvalls IBF 2 1 - 15 Markus Helsing, Josephine Eriksson Fränsta Sporthall
2019-11-16 16:00 242201022 Jemtland Innebandy - Söderhamns IBF 5 - 4 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2019-11-17 13:00 242201023 IBK Härnösand - Klockarbergets BK 2 - 17 Maria Dahlin, Mikael Berglund Öbacka SC
2019-11-23 14:00 242201026 Söderhamns IBF - Hudik/Björkberg IBK 2 - 4 Johnny Sundberg, Jimmy Löfgren Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-24 12:30 242201028 Sundsvalls IBF 2 - Jemtland Innebandy 2 - 4 Alexander Bergman, Jesper Doherty Sundsvalls Sporthall-A
2019-11-24 14:00 242201029 Vattjoms IK - IBK Härnösand 2 - 6 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Matfors Sporthall
2019-11-24 15:30 242201027 Klockarbergets BK - Timrå IBC 5 - 4 Alexander Bergman, Arvid Larsson Njurundahallen (plan A)
2019-11-29 20:00 242201031 Hudik/Björkberg IBK - Klockarbergets BK 3 - 2 Leif Sundberg, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2019-11-30 10:00 242201033 Timrå IBC - Vattjoms IK 2 - 5 Teodor Lundgren, Josephine Eriksson Timrå Sporthall
2019-11-30 14:00 242201032 Söderhamns IBF - Sundsvalls IBF 2 8 - 6 Leif Sundberg, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2019-12-01 13:00 242201035 IBK Härnösand - Fränsta IK 4 - 3 Maria Dahlin, Tindra Edlund Öbacka SC
2019-12-03 19:45 242201036 Sundsvalls IBF 2 - Hudik/Björkberg IBK 6 - 2 Alexander Bergman, Jesper Doherty Sundsvalls Sporthall-A
2019-12-07 13:00 242201040 IBK Härnösand - Jemtland Innebandy 2 - 9 Göran Norberg, Simon Hedkvist Öbacka SC
2019-12-07 16:00 242201039 Fränsta IK - Timrå IBC 7 - 7 e.förl. Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2019-12-08 14:00 242201037 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 1 - 4 Fredrik Strese, Sofie Öman Matfors Sporthall
2019-12-14 16:00 242201041 Hudik/Björkberg IBK - Vattjoms IK 9 - 2 Michael Hoek, Robert Mårtensson Håstaholmen
2019-12-15 11:00 242201044 Söderhamns IBF - IBK Härnösand 4 - 6 Christoffer Johansson, Mikael Wiberg Idrottshallen, Söderhamn
2019-12-15 12:00 242201045 Timrå IBC - Jemtland Innebandy 5 - 6 Patrik Sjöberg, Peter Palander Timrå Sporthall
2019-12-15 14:30 242201043 Klockarbergets BK - Fränsta IK 11 - 7 Pierre Björklund, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2020-01-11 13:00 242201047 Fränsta IK - Vattjoms IK 1 - 4 Anders Johansson, Peter Palander Fränsta Sporthall
2020-01-11 13:00 242201048 IBK Härnösand - Sundsvalls IBF 2 5 - 2 Ivica Matanovic, Fredrik Söderholm Öbacka SC
2020-01-12 12:00 242201050 Timrå IBC - Söderhamns IBF 6 - 1 Pierre Björklund, Mattias Karlsson Timrå Sporthall
2020-01-16 19:30 242201049 Jemtland Innebandy - Klockarbergets BK 2 - 5 Urban Larsson, Mats Finke Torvallaskolans sporthall
2020-01-18 14:00 242201051 Hudik/Björkberg IBK - Fränsta IK 8 - 2 Michael Hoek, Leif Sundberg Håstaholmen
2020-01-18 17:00 242201054 Sundsvalls IBF 2 - Timrå IBC 6 - 7 Robin Palander, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2020-01-19 14:00 242201053 Vattjoms IK - Jemtland Innebandy 5 - 4 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2020-01-19 14:00 242201055 Klockarbergets BK - Söderhamns IBF 2 - 6 Arvid Larsson, Markus Helsing Njurundahallen
2020-01-25 13:00 242201056 IBK Härnösand - Hudik/Björkberg IBK Göran Norberg, Ivica Matanovic Öbacka SC
2020-01-25 14:00 242201059 Söderhamns IBF - Vattjoms IK Michael Hoek, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2020-01-26 15:00 242201057 Jemtland Innebandy - Fränsta IK Urban Larsson, Mats Finke Torvallaskolans sporthall
2020-01-30 19:30 242201060 Klockarbergets BK - Sundsvalls IBF 2 Patrick Cederblad Njurundahallen
2020-01-31 19:30 242201062 IBK Härnösand - Timrå IBC Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2020-02-01 13:00 242201063 Fränsta IK - Söderhamns IBF Fränsta Sporthall
2020-02-02 14:00 242201065 Vattjoms IK - Sundsvalls IBF 2 Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2020-02-02 16:00 242201061 Jemtland Innebandy - Hudik/Björkberg IBK Öjvind Bäckman, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2020-02-08 13:00 242201068 Klockarbergets BK - IBK Härnösand Jesper Doherty, Arvid Larsson Njurundahallen
2020-02-08 16:30 242201067 Söderhamns IBF - Jemtland Innebandy Idrottshallen, Söderhamn
2020-02-09 10:00 242201066 Timrå IBC - Hudik/Björkberg IBK Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2020-02-09 12:30 242201069 Sundsvalls IBF 2 - Fränsta IK Thomas Berglund, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2020-02-14 20:00 242201071 Hudik/Björkberg IBK - Söderhamns IBF Håstaholmen
2020-02-15 16:00 242201073 Jemtland Innebandy - Sundsvalls IBF 2 Öjvind Bäckman, Robert Olofsson Östersunds sporthall
2020-02-16 12:00 242201072 Timrå IBC - Klockarbergets BK Fredrik Strese, Thomas Eriksson Timrå Sporthall
2020-02-16 13:00 242201074 IBK Härnösand - Vattjoms IK Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2020-02-22 13:00 242201080 Fränsta IK - IBK Härnösand Fränsta Sporthall
2020-02-23 12:30 242201077 Sundsvalls IBF 2 - Söderhamns IBF Patrick Cederblad, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2020-02-23 14:00 242201076 Klockarbergets BK - Hudik/Björkberg IBK Thomas Berglund, Peter Palander Njurundahallen
2020-02-23 14:00 242201078 Vattjoms IK - Timrå IBC Markus Helsing, Patrik Sjöberg Matfors Sporthall
2020-02-29 13:00 242201081 Hudik/Björkberg IBK - Sundsvalls IBF 2 Håstaholmen
2020-03-01 12:00 242201084 Timrå IBC - Fränsta IK Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2020-03-01 14:00 242201082 Klockarbergets BK - Vattjoms IK Pierre Björklund, Mattias Karlsson Njurundahallen
2020-03-01 16:00 242201085 Jemtland Innebandy - IBK Härnösand Urban Larsson, Mats Finke Torvallaskolans sporthall
2020-03-08 13:00 242201088 Fränsta IK - Klockarbergets BK Fränsta Sporthall
2020-03-08 14:00 242201086 Vattjoms IK - Hudik/Björkberg IBK Markus Helsing, Josephine Eriksson Matfors Sporthall
2020-03-08 14:00 242201089 IBK Härnösand - Söderhamns IBF Öbacka SC
2020-03-08 15:00 242201090 Jemtland Innebandy - Timrå IBC Urban Larsson, Mats Finke Torvallaskolans sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hudik/ Björkberg IBK 9 8 0 (0) 1 58-23 35 24
2. Klockarbergets BK 10 7 1 (1) 2 63-32 31 23
3. Jemtland Innebandy 10 6 0 (0) 4 60-39 21 18
4. Söderhamns IBF 10 5 1 (0) 4 51-41 10 16
5. Sundsvalls IBF 2 10 5 0 (0) 5 60-42 18 15
6. IBK Härnösand 9 5 0 (0) 4 37-63 -26 15
7. Vattjoms IK 10 4 0 (0) 6 37-55 -18 12
8. Timrå IBC 10 2 1 (0) 7 47-59 -12 7
9. Fränsta IK 10 0 1 (0) 9 31-90 -59 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis