Herrar Division 2 Mittsverige (2019/20)

Gruppspel
Herrar Division 2 Mittsverige Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:00 241202001 SKB Sundsvall IBK - Hudik/Björkberg U 14 - 1 Thomas Berglund, Kenny Windahl Skönsbergshallen
2019-09-27 19:00 241202002 Sundsvall FBC Ungdom - Alfta IBK 7 - 8 Fredrik Strese, Patrick Cederblad Höglunda
2019-09-27 20:00 241202003 Håsta IBK - FBC Nordic 7 - 4 Leif Sundberg, Michael Hoek Håstaholmen
2019-09-28 13:00 241202004 Wallviks IK - Sundsvall City IBC U 13 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2019-10-04 19:00 241202007 Sundsvall City IBC U - Håsta IBK 3 - 2 Peter Palander, Thomas Berglund Höglunda
2019-10-04 20:00 241202008 Hudik/Björkberg U - Wallviks IK 8 - 11 Michael Hoek, Robert Mårtensson Håstaholmen
2019-10-06 13:00 241202005 Alfta IBK - SKB Sundsvall IBK 4 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2019-11-16 15:30 241202006 FBC Nordic - Sundsvall FBC Ungdom 9 - 10 Thomas Berglund, Kenny Windahl Hagahallen
2019-10-11 19:00 241202009 SKB Sundsvall IBK - FBC Nordic 5 - 2 Patrick Cederblad, Anders Johansson Skönsbergshallen
2019-10-11 19:00 241202010 Sundsvall FBC Ungdom - Sundsvall City IBC U 4 - 6 Kenny Windahl, Thomas Berglund Hagahallen
2019-10-11 19:30 241202011 Wallviks IK - Alfta IBK 8 - 3 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2019-10-11 20:00 241202012 Håsta IBK - Hudik/Björkberg U WO (5 - 0) Jimmy Löfgren, Michael Hoek Håstaholmen
2019-10-18 20:00 241202014 Håsta IBK - Vattjoms IK 25 - 4 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Håstaholmen
2019-10-19 13:00 241201014 Krokoms IBK - FBC Nordic 7 - 9 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Krokomshallen
2019-10-19 13:00 241201015 IBF Frösön - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 9 Niclas Engström, Adrian Melin Näslund Fyrvallahallen
2019-10-19 13:00 241201016 Jemtland Innebandy - Sundsvall City IBC U 3 - 5 Mats Finke, Urban Larsson Östersunds sporthall
2019-10-19 13:00 241202016 Alfta IBK - Timrå IBC Utv 16 - 2 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2019-10-19 14:30 241202013 Hudik/Björkberg U - FBC Lo 11 - 8 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Håstaholmen
2019-10-19 16:00 241201013 Fränsta IK - SKB Sundsvall IBK 5 - 10 Patrick Cederblad, Thomas Berglund Fränsta Sporthall
2019-10-26 15:00 241202015 Wallviks IK - IBK Härnösand 18 - 5 Patric Jonsson, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2019-10-20 14:00 241202019 Wallviks IK - FBC Lo 22 - 1 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2019-10-20 14:30 241201019 IBF Frösön - Sundsvall City IBC U 3 - 8 Mats Finke, Urban Larsson Lugnviks sporthall
2019-10-24 19:30 241201017 Fränsta IK - FBC Nordic 14 - 10 Anders Johansson, Patrick Cederblad Fränsta Sporthall
2019-10-25 20:00 241202018 Håsta IBK - Timrå IBC Utv 7 - 2 Johnny Sundberg, Robert Mårtensson Håstaholmen
2019-10-26 10:30 241202020 Alfta IBK - IBK Härnösand 17 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2019-10-26 13:00 241201018 Krokoms IBK - Sundsvall FBC Ungdom 11 - 9 Niclas Engström, Urban Larsson Krokomshallen
2019-10-27 14:00 241201020 Jemtland Innebandy - SKB Sundsvall IBK 8 - 5 Öjvind Bäckman, Robert Olofsson Östersunds sporthall
2019-10-27 15:00 241202017 Hudik/Björkberg U - Vattjoms IK 14 - 1 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2019-11-01 19:00 241202021 Sundsvall City IBC U - SKB Sundsvall IBK 2 - 4 Anders Johansson, Patrick Cederblad Höglunda
2019-11-01 20:00 241202022 Hudik/Björkberg U - Sundsvall FBC Ungdom 4 - 21 Jimmy Löfgren, Patric Jonsson Håstaholmen
2019-11-02 13:00 241202023 Alfta IBK - Håsta IBK 7 - 10 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2019-11-02 13:00 241202024 FBC Nordic - Wallviks IK 3 - 10 Kenny Windahl, Thomas Berglund Hagahallen
2019-11-08 19:00 241202026 FBC Nordic - Sundsvall City IBC U 7 - 6 Anders Johansson, Patrick Cederblad Hagahallen
2019-11-08 19:00 241202028 SKB Sundsvall IBK - Sundsvall FBC Ungdom 8 - 8 e.förl. Thomas Berglund, Kenny Windahl Skönsbergshallen
2019-11-08 20:00 241202027 Håsta IBK - Wallviks IK 6 - 5 e.förl. Johnny Sundberg, Michael Hoek Håstaholmen
2019-11-09 16:00 241202025 Hudik/Björkberg U - Alfta IBK 3 - 7 Johnny Sundberg, Michael Hoek Håstaholmen
2019-11-15 19:30 241202032 Wallviks IK - Sundsvall FBC Ungdom 13 - 3 Leif Sundberg, Michael Hoek Ljusne Idrottshall
2019-11-15 20:00 241202031 Hudik/Björkberg U - FBC Nordic 6 - 16 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Håstaholmen
2019-11-16 13:00 241202029 Alfta IBK - Sundsvall City IBC U 5 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2019-11-16 18:30 241202030 Håsta IBK - SKB Sundsvall IBK 6 - 1 Michael Hoek, Robert Mårtensson Håstaholmen
2019-11-22 19:00 241202035 Sundsvall FBC Ungdom - Fränsta IK 12 - 11 Peter Palander, Robin Palander Hagahallen
2019-11-23 12:00 241202034 FBC Nordic - Jemtland Innebandy 10 - 8 Thomas Berglund, Jesper Doherty Sundsvalls Sporthall-A
2019-11-23 13:00 241201033 FBC Lo - Håsta IBK 8 - 14 Mikael Körning, Göran Norberg Bollstahallen
2019-11-23 13:00 241201034 IBK Härnösand - Hudik/Björkberg U 7 - 9 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Öbacka SC
2019-11-23 13:00 241201036 Vattjoms IK - Alfta IBK 5 - 16 Peter Palander, Robin Palander Matfors Sporthall
2019-11-23 14:00 241202033 SKB Sundsvall IBK - IBF Frösön 5 - 3 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Skönsbergshallen
2019-11-23 14:00 241202036 Sundsvall City IBC U - Krokoms IBK 4 - 3 Arvid Larsson, Alexander Bergman Höglunda
2019-11-24 18:15 241201035 Timrå IBC Utv - Wallviks IK 9 - 10 e.förl. Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2019-11-29 19:00 241202040 Sundsvall City IBC U - Fränsta IK 10 - 9 Peter Palander, Robin Palander Höglunda
2019-11-29 19:30 241202039 Sundsvall FBC Ungdom - Jemtland Innebandy 6 - 3 Anders Johansson, Patrik Sjöberg Skönsbergshallen
2019-11-30 12:30 241202038 FBC Nordic - IBF Frösön 14 - 9 Anders Johansson, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A
2019-11-30 13:00 241201037 Timrå IBC Utv - Hudik/Björkberg U 6 - 7 Peter Palander, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2019-11-30 13:00 241201038 Vattjoms IK - Wallviks IK 3 - 23 Urban Larsson, Adrian Melin Näslund Matfors Sporthall
2019-11-30 13:00 241201039 FBC Lo - Alfta IBK 7 - 11 Mikael Körning, Mikael Berglund Bollstahallen
2019-11-30 16:00 241201040 IBK Härnösand - Håsta IBK 4 - 25 Mikael Körning, Mikael Berglund Öbacka SC
2019-11-30 16:00 241202037 SKB Sundsvall IBK - Krokoms IBK 5 - 4 Anders Johansson, Patrick Cederblad Skönsbergshallen
2019-12-06 19:00 241202043 Sundsvall FBC Ungdom - Håsta IBK 6 - 8 Patrick Cederblad, Anders Johansson Hagahallen
2019-12-06 20:00 241202041 Hudik/Björkberg U - Sundsvall City IBC U 3 - 4 Robert Mårtensson, Michael Hoek Håstaholmen
2019-12-07 13:00 241202042 FBC Nordic - Alfta IBK 5 - 2 Patrick Cederblad, Anders Johansson Hagahallen
2019-12-07 14:00 241202044 SKB Sundsvall IBK - Wallviks IK 5 - 6 e.förl. Arvid Larsson, Kenny Windahl Skönsbergshallen
2019-12-14 13:00 241202047 Alfta IBK - Sundsvall FBC Ungdom 1 - 7 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2019-12-14 14:00 241202045 Sundsvall City IBC U - Wallviks IK 3 - 6 Robin Palander, Peter Palander Höglunda
2019-12-15 16:00 241202046 FBC Nordic - Håsta IBK 5 - 15 Thomas Berglund, Jesper Doherty Sundsvalls Sporthall-A
2020-02-16 16:00 241202048 Hudik/Björkberg U - SKB Sundsvall IBK 5 - 14 Johnny Sundberg, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2019-12-20 19:00 241202050 Sundsvall FBC Ungdom - IBK Härnösand 8 - 3 Alexander Bergman, Fredrik Söderholm Hagahallen
2019-12-20 19:00 241202051 Sundsvall City IBC U - FBC Lo 11 - 8 Thomas Berglund, Kenny Windahl Höglunda
2019-12-20 19:00 241202052 SKB Sundsvall IBK - Timrå IBC Utv 11 - 7 Robin Palander, Josephine Eriksson Skönsbergshallen
2019-12-21 13:00 241201049 Fränsta IK - Håsta IBK 7 - 4 Fredrik Strese, Fredrik Söderholm Fränsta Sporthall
2019-12-21 13:00 241201051 IBF Frösön - Wallviks IK 6 - 11 Öjvind Bäckman, Robert Olofsson Lugnviks sporthall
2019-12-21 17:00 241202049 FBC Nordic - Vattjoms IK 27 - 1 Patrik Sjöberg, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2020-01-12 14:00 241201052 Jemtland Innebandy - Alfta IBK 7 - 4 Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2020-02-23 16:15 241201050 Krokoms IBK - Hudik/Björkberg U 19 - 4 Urban Larsson, Mats Finke Krokomshallen
2020-01-10 19:00 241202053 Sundsvall City IBC U - Timrå IBC Utv 9 - 3 Robin Palander, Peter Palander Höglunda
2020-01-10 19:00 241202056 SKB Sundsvall IBK - Vattjoms IK 25 - 0 Patrick Cederblad, Anders Johansson Skönsbergshallen
2020-01-10 19:30 241202054 Sundsvall FBC Ungdom - FBC Lo 13 - 7 Thomas Berglund, Kenny Windahl Hagahallen
2020-01-11 13:00 241201055 IBF Frösön - Alfta IBK 5 - 6 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Lugnviks sporthall
2020-01-11 13:00 241201056 Jemtland Innebandy - Håsta IBK 9 - 8 Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2020-01-11 13:30 241202055 FBC Nordic - IBK Härnösand 13 - 6 Thomas Berglund, Alexander Bergman Höglunda
2020-01-11 16:00 241201054 Krokoms IBK - Wallviks IK 5 - 6 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Krokomshallen
2020-01-18 13:30 241201053 Fränsta IK - Hudik/Björkberg U 15 - 6 Fredrik Strese, Per Pålsson Fränsta Sporthall
2020-01-17 19:00 241202058 Sundsvall FBC Ungdom - FBC Nordic 12 - 7 Thomas Berglund, Patrick Cederblad Skönsbergshallen
2020-01-17 19:30 241202060 Wallviks IK - Hudik/Björkberg U 12 - 2 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2020-01-17 20:00 241202059 Håsta IBK - Sundsvall City IBC U 5 - 3 Michael Hoek, Patric Jonsson Håstaholmen
2020-01-18 14:00 241202057 SKB Sundsvall IBK - Alfta IBK 13 - 3 Robin Palander, Peter Palander Skönsbergshallen
2020-01-24 19:00 241202062 Sundsvall City IBC U - Sundsvall FBC Ungdom 3 - 7 Patrick Cederblad, Anders Johansson Höglunda
2020-01-24 20:00 241202063 Hudik/Björkberg U - Håsta IBK 5 - 8 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2020-01-25 12:30 241202061 FBC Nordic - SKB Sundsvall IBK 5 - 6 e.förl. Thomas Berglund, Anders Johansson Hagahallen
2020-01-25 13:00 241202064 Alfta IBK - Wallviks IK 7 - 5 Johnny Sundberg, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2020-01-31 19:00 241202065 SKB Sundsvall IBK - Sundsvall City IBC U 5 - 0 Thomas Berglund, Per Pålsson Skönsbergshallen
2020-01-31 19:30 241202066 Sundsvall FBC Ungdom - Hudik/Björkberg U 12 - 5 Peter Palander, Robin Palander Hagahallen
2020-01-31 20:00 241202067 Håsta IBK - Alfta IBK 8 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2020-02-01 14:00 241202068 Wallviks IK - FBC Nordic 13 - 3 Michael Hoek, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2020-02-08 12:00 241201069 IBK Härnösand - SKB Sundsvall IBK 1 - 5 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Öbacka SC
2020-02-08 13:00 241201070 FBC Lo - FBC Nordic 21 - 6 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2020-02-08 13:00 241201072 Vattjoms IK - Sundsvall City IBC U 0 - 8 Josephine Eriksson, Anders Johansson Matfors Sporthall
2020-02-08 13:00 241202070 Alfta IBK - Krokoms IBK 8 - 9 e.förl. Patric Jonsson, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2020-02-08 13:00 241202071 Håsta IBK - IBF Frösön 12 - 5 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2020-02-08 14:00 241202069 Wallviks IK - Fränsta IK 7 - 8 Michael Hoek, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2020-02-08 16:00 241202072 Hudik/Björkberg U - Jemtland Innebandy 3 - 19 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2020-02-16 14:30 241201071 Timrå IBC Utv - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 14 Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2020-02-01 15:00 241201076 FBC Lo - SKB Sundsvall IBK 2 - 20 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2020-02-09 13:00 241201075 Timrå IBC Utv - FBC Nordic 8 - 9 e.förl. Fredrik Strese, Anders Johansson Timrå Sporthall
2020-02-09 13:00 241202074 Håsta IBK - Krokoms IBK 7 - 6 Michael Hoek, Robert Mårtensson Håstaholmen
2020-02-09 14:00 241202073 Alfta IBK - Fränsta IK 10 - 8 Patric Jonsson, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2020-02-09 15:00 241201073 IBK Härnösand - Sundsvall City IBC U 3 - 7 Göran Norberg, Fredrik Söderholm Öbacka SC
2020-02-09 15:00 241202076 Wallviks IK - Jemtland Innebandy 8 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2020-02-09 16:00 241202075 Hudik/Björkberg U - IBF Frösön 8 - 6 Michael Hoek, Robert Mårtensson Håstaholmen
2020-02-09 17:00 241201074 Vattjoms IK - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 13 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2020-02-14 19:00 241202077 Sundsvall FBC Ungdom - SKB Sundsvall IBK 6 - 3 Patrik Sjöberg, Peter Palander Hagahallen
2020-02-14 19:00 241202079 Sundsvall City IBC U - FBC Nordic 9 - 4 Thomas Berglund, Kenny Windahl Höglunda
2020-02-14 19:15 241202080 Alfta IBK - Hudik/Björkberg U 17 - 7 Michael Hoek, Robert Mårtensson Alfta Sporthall
2020-02-14 19:30 241202078 Wallviks IK - Håsta IBK 6 - 9 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2020-02-21 19:00 241202081 SKB Sundsvall IBK - Håsta IBK 6 - 7 Thomas Berglund, Anders Johansson Skönsbergshallen
2020-02-21 19:30 241202082 Sundsvall FBC Ungdom - Wallviks IK 8 - 14 Peter Palander, Robin Palander Hagahallen
2020-02-22 14:00 241202083 FBC Nordic - Hudik/Björkberg U 20 - 6 Thomas Berglund, Pierre Björklund Sundsvalls Sporthall-A
2020-02-22 14:00 241202084 Sundsvall City IBC U - Alfta IBK 3 - 1 Peter Palander, Anders Johansson Höglunda
2020-02-28 20:00 241202086 Håsta IBK - Sundsvall FBC Ungdom 9 - 1 Jimmy Löfgren, Johnny Sundberg Håstaholmen
2020-02-29 15:00 241202085 Wallviks IK - SKB Sundsvall IBK 2 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2020-02-29 15:00 241202087 Alfta IBK - FBC Nordic 8 - 8 e.förl. Michael Hoek, Robert Mårtensson Alfta Sporthall
2020-02-29 15:00 241202088 Sundsvall City IBC U - Hudik/Björkberg U 10 - 3 Peter Palander, Patrik Sjöberg Höglunda
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Håsta IBK 22 18 1 (1) 3 207-101 106 56
2. Wallviks IK 22 15 3 (2) 4 229-115 114 50
3. SKB Sundsvall IBK 22 15 3 (1) 4 183-87 96 49
4. Sundsvall City IBC U 22 15 0 (0) 7 124-101 23 45
5. Sundsvall FBC Ungdom 22 14 1 (0) 7 196-143 53 43
6. Alfta IBK 22 10 2 (0) 10 165-143 22 32
7. FBC Nordic 22 9 3 (1) 10 196-189 7 31
8. Hudik/ Björkberg U 22 5 0 (0) 17 120-252 -132 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
IHerrar Division 2 Mittsverige Nordväst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 13:00 241201002 IBF Frösön - Vattjoms IK 12 - 7 Urban Larsson, Robert Olofsson Lugnviks sporthall
2019-09-28 13:00 241201003 IBK Härnösand - Krokoms IBK 4 - 5 Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2019-09-28 13:00 241201004 Timrå IBC Utv - Jemtland Innebandy 10 - 9 e.förl. Anders Johansson, Patrick Cederblad Timrå Sporthall
2019-09-29 13:00 241201001 Fränsta IK - FBC Lo 9 - 4 Thomas Berglund, Kenny Windahl Fränsta Sporthall
2019-10-03 20:00 241201006 Krokoms IBK - IBF Frösön 8 - 4 Urban Larsson, Mats Finke Krokomshallen
2019-10-04 19:00 241201008 FBC Lo - Timrå IBC Utv 10 - 9 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Bollstahallen
2019-10-05 16:00 241201005 Vattjoms IK - Fränsta IK 3 - 17 Anders Johansson, Peter Palander Matfors Sporthall
2019-10-06 14:00 241201007 Jemtland Innebandy - IBK Härnösand 14 - 7 Urban Larsson, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2019-10-11 19:30 241201011 IBF Frösön - Jemtland Innebandy 5 - 9 Urban Larsson, Robert Olofsson Lugnviks sporthall
2019-10-12 12:00 241201010 Timrå IBC Utv - Vattjoms IK 14 - 4 Per Pålsson, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2019-10-12 13:00 241201009 Fränsta IK - Krokoms IBK 8 - 7 Patrick Cederblad, Anders Johansson Fränsta Sporthall
2019-10-13 15:00 241201012 IBK Härnösand - FBC Lo 6 - 5 e.förl. Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2019-10-18 20:00 241202014 Håsta IBK - Vattjoms IK 25 - 4 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Håstaholmen
2019-10-19 13:00 241201014 Krokoms IBK - FBC Nordic 7 - 9 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Krokomshallen
2019-10-19 13:00 241201015 IBF Frösön - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 9 Niclas Engström, Adrian Melin Näslund Fyrvallahallen
2019-10-19 13:00 241201016 Jemtland Innebandy - Sundsvall City IBC U 3 - 5 Mats Finke, Urban Larsson Östersunds sporthall
2019-10-19 13:00 241202016 Alfta IBK - Timrå IBC Utv 16 - 2 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2019-10-19 14:30 241202013 Hudik/Björkberg U - FBC Lo 11 - 8 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Håstaholmen
2019-10-19 16:00 241201013 Fränsta IK - SKB Sundsvall IBK 5 - 10 Patrick Cederblad, Thomas Berglund Fränsta Sporthall
2019-10-26 15:00 241202015 Wallviks IK - IBK Härnösand 18 - 5 Patric Jonsson, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2019-10-20 14:00 241202019 Wallviks IK - FBC Lo 22 - 1 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2019-10-20 14:30 241201019 IBF Frösön - Sundsvall City IBC U 3 - 8 Mats Finke, Urban Larsson Lugnviks sporthall
2019-10-24 19:30 241201017 Fränsta IK - FBC Nordic 14 - 10 Anders Johansson, Patrick Cederblad Fränsta Sporthall
2019-10-25 20:00 241202018 Håsta IBK - Timrå IBC Utv 7 - 2 Johnny Sundberg, Robert Mårtensson Håstaholmen
2019-10-26 10:30 241202020 Alfta IBK - IBK Härnösand 17 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2019-10-26 13:00 241201018 Krokoms IBK - Sundsvall FBC Ungdom 11 - 9 Niclas Engström, Urban Larsson Krokomshallen
2019-10-27 14:00 241201020 Jemtland Innebandy - SKB Sundsvall IBK 8 - 5 Öjvind Bäckman, Robert Olofsson Östersunds sporthall
2019-10-27 15:00 241202017 Hudik/Björkberg U - Vattjoms IK 14 - 1 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2019-11-02 13:00 241201022 FBC Lo - IBF Frösön 10 - 9 e.förl. Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Bollstahallen
2019-11-02 13:00 241201023 Vattjoms IK - IBK Härnösand 3 - 12 Josephine Eriksson, Patrik Sjöberg Matfors Sporthall
2019-11-02 13:00 241201024 Krokoms IBK - Timrå IBC Utv 8 - 9 e.förl. Mikael Berglund, Mikael Körning Krokomshallen
2019-11-03 15:00 241201021 Jemtland Innebandy - Fränsta IK 7 - 17 Öjvind Bäckman, Urban Henrixon Torvallaskolans sporthall
2019-11-08 19:00 241201026 Krokoms IBK - Jemtland Innebandy 5 - 10 Öjvind Bäckman, Robert Olofsson Krokomshallen
2019-11-09 13:00 241201025 FBC Lo - Vattjoms IK 25 - 7 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2019-11-09 13:00 241201027 IBK Härnösand - Timrå IBC Utv 9 - 5 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Öbacka SC
2019-11-09 13:00 241201028 Fränsta IK - IBF Frösön 13 - 2 Anders Johansson, Patrick Cederblad Fränsta Sporthall
2019-11-16 13:00 241201029 IBK Härnösand - Fränsta IK 2 - 7 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Öbacka SC
2019-11-16 13:00 241201031 FBC Lo - Krokoms IBK 10 - 16 Göran Norberg, Ivica Matanovic Bollstahallen
2019-11-16 13:00 241201032 Vattjoms IK - Jemtland Innebandy 2 - 29 Patrick Cederblad, Anders Johansson Matfors Sporthall
2019-11-17 13:00 241201030 Timrå IBC Utv - IBF Frösön 8 - 5 Jesper Doherty, Alexander Bergman Timrå Sporthall
2019-11-22 19:00 241202035 Sundsvall FBC Ungdom - Fränsta IK 12 - 11 Peter Palander, Robin Palander Hagahallen
2019-11-23 12:00 241202034 FBC Nordic - Jemtland Innebandy 10 - 8 Thomas Berglund, Jesper Doherty Sundsvalls Sporthall-A
2019-11-23 13:00 241201033 FBC Lo - Håsta IBK 8 - 14 Mikael Körning, Göran Norberg Bollstahallen
2019-11-23 13:00 241201034 IBK Härnösand - Hudik/Björkberg U 7 - 9 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Öbacka SC
2019-11-23 13:00 241201036 Vattjoms IK - Alfta IBK 5 - 16 Peter Palander, Robin Palander Matfors Sporthall
2019-11-23 14:00 241202033 SKB Sundsvall IBK - IBF Frösön 5 - 3 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Skönsbergshallen
2019-11-23 14:00 241202036 Sundsvall City IBC U - Krokoms IBK 4 - 3 Arvid Larsson, Alexander Bergman Höglunda
2019-11-24 18:15 241201035 Timrå IBC Utv - Wallviks IK 9 - 10 e.förl. Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2019-11-29 19:00 241202040 Sundsvall City IBC U - Fränsta IK 10 - 9 Peter Palander, Robin Palander Höglunda
2019-11-29 19:30 241202039 Sundsvall FBC Ungdom - Jemtland Innebandy 6 - 3 Anders Johansson, Patrik Sjöberg Skönsbergshallen
2019-11-30 12:30 241202038 FBC Nordic - IBF Frösön 14 - 9 Anders Johansson, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A
2019-11-30 13:00 241201037 Timrå IBC Utv - Hudik/Björkberg U 6 - 7 Peter Palander, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2019-11-30 13:00 241201038 Vattjoms IK - Wallviks IK 3 - 23 Urban Larsson, Adrian Melin Näslund Matfors Sporthall
2019-11-30 13:00 241201039 FBC Lo - Alfta IBK 7 - 11 Mikael Körning, Mikael Berglund Bollstahallen
2019-11-30 16:00 241201040 IBK Härnösand - Håsta IBK 4 - 25 Mikael Körning, Mikael Berglund Öbacka SC
2019-11-30 16:00 241202037 SKB Sundsvall IBK - Krokoms IBK 5 - 4 Anders Johansson, Patrick Cederblad Skönsbergshallen
2019-12-07 11:30 241201044 Jemtland Innebandy - FBC Lo 11 - 6 Adrian Melin Näslund, Robert Olofsson Östersunds sporthall
2019-12-07 13:00 241201041 Fränsta IK - Timrå IBC Utv 11 - 5 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2019-12-07 13:00 241201042 IBF Frösön - IBK Härnösand 11 - 8 Mikael Körning, Peder Lövdahl Lugnviks sporthall
2019-12-08 13:00 241201043 Krokoms IBK - Vattjoms IK 21 - 1 Mikael Körning, Peder Lövdahl Krokomshallen
2019-12-07 17:00 241201047 Krokoms IBK - IBK Härnösand 14 - 5 Mikael Körning, Peder Lövdahl Krokomshallen
2019-12-13 19:00 241201045 FBC Lo - Fränsta IK 8 - 17 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Bollstahallen
2019-12-14 13:00 241201046 Vattjoms IK - IBF Frösön 5 - 20 Anders Johansson, Josephine Eriksson Matfors Sporthall
2019-12-15 14:00 241201048 Jemtland Innebandy - Timrå IBC Utv 10 - 8 Niclas Engström, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2019-12-20 19:00 241202050 Sundsvall FBC Ungdom - IBK Härnösand 8 - 3 Alexander Bergman, Fredrik Söderholm Hagahallen
2019-12-20 19:00 241202051 Sundsvall City IBC U - FBC Lo 11 - 8 Thomas Berglund, Kenny Windahl Höglunda
2019-12-20 19:00 241202052 SKB Sundsvall IBK - Timrå IBC Utv 11 - 7 Robin Palander, Josephine Eriksson Skönsbergshallen
2019-12-21 13:00 241201049 Fränsta IK - Håsta IBK 7 - 4 Fredrik Strese, Fredrik Söderholm Fränsta Sporthall
2019-12-21 13:00 241201051 IBF Frösön - Wallviks IK 6 - 11 Öjvind Bäckman, Robert Olofsson Lugnviks sporthall
2019-12-21 17:00 241202049 FBC Nordic - Vattjoms IK 27 - 1 Patrik Sjöberg, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2020-01-12 14:00 241201052 Jemtland Innebandy - Alfta IBK 7 - 4 Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2020-02-23 16:15 241201050 Krokoms IBK - Hudik/Björkberg U 19 - 4 Urban Larsson, Mats Finke Krokomshallen
2020-01-10 19:00 241202053 Sundsvall City IBC U - Timrå IBC Utv 9 - 3 Robin Palander, Peter Palander Höglunda
2020-01-10 19:00 241202056 SKB Sundsvall IBK - Vattjoms IK 25 - 0 Patrick Cederblad, Anders Johansson Skönsbergshallen
2020-01-10 19:30 241202054 Sundsvall FBC Ungdom - FBC Lo 13 - 7 Thomas Berglund, Kenny Windahl Hagahallen
2020-01-11 13:00 241201055 IBF Frösön - Alfta IBK 5 - 6 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Lugnviks sporthall
2020-01-11 13:00 241201056 Jemtland Innebandy - Håsta IBK 9 - 8 Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2020-01-11 13:30 241202055 FBC Nordic - IBK Härnösand 13 - 6 Thomas Berglund, Alexander Bergman Höglunda
2020-01-11 16:00 241201054 Krokoms IBK - Wallviks IK 5 - 6 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Krokomshallen
2020-01-18 13:30 241201053 Fränsta IK - Hudik/Björkberg U 15 - 6 Fredrik Strese, Per Pålsson Fränsta Sporthall
2020-01-17 19:00 241201057 Fränsta IK - Vattjoms IK 11 - 6 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2020-01-17 19:30 241201058 IBF Frösön - Krokoms IBK 10 - 8 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Lugnviks sporthall
2020-01-18 13:00 241201060 Timrå IBC Utv - FBC Lo 12 - 8 Anders Johansson, Patrick Cederblad Timrå Sporthall
2020-01-18 16:00 241201059 IBK Härnösand - Jemtland Innebandy 7 - 8 e.förl. Ivica Matanovic, Mikael Berglund Öbacka SC
2020-01-24 19:00 241201063 FBC Lo - IBK Härnösand 10 - 11 Peder Lövdahl, Göran Norberg Bollstahallen
2020-01-24 19:30 241201062 Jemtland Innebandy - IBF Frösön 8 - 6 Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2020-01-25 13:00 241201061 Krokoms IBK - Fränsta IK 7 - 10 Urban Larsson, Mats Finke Krokomshallen
2020-01-25 16:00 241201064 Vattjoms IK - Timrå IBC Utv 5 - 14 Fredrik Strese, Per Pålsson Matfors Sporthall
2020-02-01 14:00 241201068 Timrå IBC Utv - Krokoms IBK 10 - 5 Peter Palander, Arvid Larsson Timrå Sporthall
2020-02-01 16:00 241201065 Fränsta IK - Jemtland Innebandy 9 - 10 e.förl. Patrik Sjöberg, Josephine Eriksson Fränsta Sporthall
2020-02-02 15:00 241201067 IBK Härnösand - Vattjoms IK 12 - 5 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Öbacka SC
2020-02-23 13:00 241201066 IBF Frösön - FBC Lo 9 - 9 e.förl. Urban Larsson, Mats Finke Lugnviks sporthall
2020-02-08 12:00 241201069 IBK Härnösand - SKB Sundsvall IBK 1 - 5 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Öbacka SC
2020-02-08 13:00 241201070 FBC Lo - FBC Nordic 21 - 6 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2020-02-08 13:00 241201072 Vattjoms IK - Sundsvall City IBC U 0 - 8 Josephine Eriksson, Anders Johansson Matfors Sporthall
2020-02-08 13:00 241202070 Alfta IBK - Krokoms IBK 8 - 9 e.förl. Patric Jonsson, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2020-02-08 13:00 241202071 Håsta IBK - IBF Frösön 12 - 5 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2020-02-08 14:00 241202069 Wallviks IK - Fränsta IK 7 - 8 Michael Hoek, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2020-02-08 16:00 241202072 Hudik/Björkberg U - Jemtland Innebandy 3 - 19 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2020-02-16 14:30 241201071 Timrå IBC Utv - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 14 Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2020-02-01 15:00 241201076 FBC Lo - SKB Sundsvall IBK 2 - 20 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2020-02-09 13:00 241201075 Timrå IBC Utv - FBC Nordic 8 - 9 e.förl. Fredrik Strese, Anders Johansson Timrå Sporthall
2020-02-09 13:00 241202074 Håsta IBK - Krokoms IBK 7 - 6 Michael Hoek, Robert Mårtensson Håstaholmen
2020-02-09 14:00 241202073 Alfta IBK - Fränsta IK 10 - 8 Patric Jonsson, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2020-02-09 15:00 241201073 IBK Härnösand - Sundsvall City IBC U 3 - 7 Göran Norberg, Fredrik Söderholm Öbacka SC
2020-02-09 15:00 241202076 Wallviks IK - Jemtland Innebandy 8 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2020-02-09 16:00 241202075 Hudik/Björkberg U - IBF Frösön 8 - 6 Michael Hoek, Robert Mårtensson Håstaholmen
2020-02-09 17:00 241201074 Vattjoms IK - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 13 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2020-02-14 19:30 241201077 IBF Frösön - Fränsta IK 11 - 12 e.förl. Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Lugnviks sporthall
2020-02-14 19:30 241201078 Timrå IBC Utv - IBK Härnösand 11 - 5 Markus Helsing, Josephine Eriksson Timrå Sporthall
2020-02-14 19:30 241201079 Jemtland Innebandy - Krokoms IBK 6 - 7 Urban Larsson, Niclas Engström Östersunds sporthall
2020-02-15 13:00 241201080 Vattjoms IK - FBC Lo 11 - 13 Josephine Eriksson, Per Pålsson Matfors Sporthall
2020-02-22 13:00 241201082 IBF Frösön - Timrå IBC Utv 13 - 9 Urban Larsson, Mats Finke Lugnviks sporthall
2020-02-22 14:00 241201084 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK 34 - 0 Adrian Melin Näslund, Öjvind Bäckman Torvallaskolans sporthall
2020-02-22 16:00 241201081 Fränsta IK - IBK Härnösand 11 - 4 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Fränsta Sporthall
2020-02-22 16:00 241201083 Krokoms IBK - FBC Lo 13 - 2 Urban Larsson, Mats Finke Krokomshallen
2020-02-29 15:00 241201085 Timrå IBC Utv - Fränsta IK 3 - 28 Jan Öberg, Thomas Eriksson Timrå Sporthall
2020-02-29 15:00 241201086 IBK Härnösand - IBF Frösön 8 - 1 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Öbacka SC
2020-02-29 15:00 241201087 Vattjoms IK - Krokoms IBK 11 - 12 Thomas Berglund, Anders Johansson Matfors Sporthall
2020-02-29 15:00 241201088 FBC Lo - Jemtland Innebandy 12 - 14 Mikael Körning, Göran Norberg Bollstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Fränsta IK 22 16 2 (1) 4 257-148 109 51
2. Jemtland Innebandy 22 13 3 (2) 6 243-150 93 44
3. Krokoms IBK 22 10 2 (1) 10 200-152 48 33
4. Timrå IBC Utv 22 6 4 (2) 12 166-213 -47 24
5. IBF Frösön 22 5 3 (0) 14 161-195 -34 18
6. IBK Härnösand 22 5 2 (1) 15 133-212 -79 18
7. FBC Lo 22 4 3 (1) 15 194-262 -68 16
8. Vattjoms IK 22 0 0 (0) 22 86-397 -311 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis