Röd Klass F15-16 år (2019/20)

Gruppspel
Pantamera F N Röd Gr 2 (-04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-19 10:00 141400001 Sävsjö IBK F03-04/2 - Nässjö IBF F04-05 5 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Hofgårdshallen
2019-10-19 11:00 141400002 Värnamo IK F05-06 - IBF Tranås F04-05 4 - 1 Jan Blohm, Andreas Karlsson Tinas Ö
2019-10-19 14:00 141400004 Skillingaryds IK F04-06 - Hovslätts IK F04-05/1 2 - 3 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Skillingaryds Arena
2019-10-23 19:15 141400003 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - Husqvarna IK F04-05/1 2 - 3 Bjarne Olsen, Suvad Kaltak Smålandsstenars Sporthall
2019-10-25 19:00 141400008 Sävsjö IBK F03-04/2 - Värnamo IK F05-06 2 - 5 Oscar Tjärnström, Adam Rydholm Hofgårdshallen
2019-10-25 20:00 141400006 Husqvarna IK F04-05/1 - Skillingaryds IK F04-06 0 - 3 Peter Nykvist, Ricky Karlquist Huskvarna Sporthall B
2019-10-26 10:00 141400007 IBF Tranås F04-05 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 3 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Tranås Idrottshall
2019-10-27 15:30 141400005 Nässjö IBF F04-05 - Hovslätts IK F04-05/1 3 - 5 Lucas Rosén, Niklas Dahlberg Nässjö Sporthall
2019-11-08 19:15 141400010 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - Sävsjö IBK F03-04/2 3 - 2 Bjarne Olsen, Nicklas Bard Smålandsstenars Sporthall
2019-11-09 08:30 141400012 Hovslätts IK F04-05/1 - Husqvarna IK F04-05/1 1 - 2 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Stadsgården, Råslätt
2019-11-09 12:00 141400011 Skillingaryds IK F04-06 - IBF Tranås F04-05 5 - 4 Josef Bard, Emil Lindén Skillingaryds Arena
2019-11-09 13:00 141400009 Värnamo IK F05-06 - Nässjö IBF F04-05 6 - 2 Jan Blohm, Suvad Kaltak Östboskolan
2019-11-16 13:00 141400016 Värnamo IK F05-06 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 5 - 2 Kim Bjurek, Mattias Tokic Tinas Ö
2019-11-16 14:00 141400015 Sävsjö IBK F03-04/2 - Skillingaryds IK F04-06 5 - 1 Ricky Karlquist, Anders Perman Sävsjö Sporthall
2019-11-17 13:30 141400014 IBF Tranås F04-05 - Hovslätts IK F04-05/1 5 - 3 Jonny Nilsson, Alvin Almberg Tranås Idrottshall
2019-11-17 17:30 141400013 Nässjö IBF F04-05 - Husqvarna IK F04-05/1 3 - 6 Jonny Nilsson, Alvin Almberg Nässjö Sporthall
2019-11-23 10:15 141400019 Hovslätts IK F04-05/1 - Sävsjö IBK F03-04/2 3 - 4 Ricky Karlquist, Ebba Bladh Stadsgården, Råslätt
2019-11-23 12:00 141400018 Skillingaryds IK F04-06 - Värnamo IK F05-06 1 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Skillingaryds Arena
2019-11-24 11:45 141400017 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - Nässjö IBF F04-05 3 - 6 Jan Blohm, Andreas Karlsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-11-24 12:45 141400020 Husqvarna IK F04-05/1 - IBF Tranås F04-05 3 - 1 Oscar Tjärnström, Lars Östh Huskvarna Sporthall A
2019-12-06 19:15 141400022 Sävsjö IBK F03-04/2 - Husqvarna IK F04-05/1 4 - 5 Ebba Bladh, Bjarne Olsen Hofgårdshallen
2019-12-07 12:30 141400024 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - Skillingaryds IK F04-06 1 - 4 Jonas Kvant, Peter Nykvist Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-12-07 13:00 141400023 Värnamo IK F05-06 - Hovslätts IK F04-05/1 4 - 3 Anders Perman, Gustav Perman Tinas Ö
2019-12-07 16:00 141400021 IBF Tranås F04-05 - Nässjö IBF F04-05 6 - 5 Oscar Tjärnström, Emil Lindén Tranås Idrottshall
2019-12-14 12:00 141400025 Skillingaryds IK F04-06 - Nässjö IBF F04-05 6 - 3 Adam Nikolausson, Daniel Persson Skillingaryds Arena
2019-12-14 15:00 141400027 Husqvarna IK F04-05/1 - Värnamo IK F05-06 3 - 2 Josef Bard, Emil Lindén Huskvarna Sporthall A
2019-12-14 15:30 141400026 Hovslätts IK F04-05/1 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 3 - 4 Bjarne Olsen, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2019-12-15 13:15 141400028 IBF Tranås F04-05 - Sävsjö IBK F03-04/2 3 - 0 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2020-01-08 19:45 141400032 Hovslätts IK F04-05/1 - Skillingaryds IK F04-06 4 - 2 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Kålgårdshallen
2020-01-11 13:30 141400030 IBF Tranås F04-05 - Värnamo IK F05-06 5 - 6 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Tranås Idrottshall
2020-01-11 16:15 141400031 Husqvarna IK F04-05/1 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 5 - 3 Adam Nikolausson, Peter Nykvist Huskvarna Sporthall B
2020-01-12 10:30 141400029 Nässjö IBF F04-05 - Sävsjö IBK F03-04/2 4 - 3 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Nässjö Sporthall
2020-01-18 11:00 141400036 Värnamo IK F05-06 - Sävsjö IBK F03-04/2 3 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Tinas Ö
2020-01-19 11:45 141400035 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - IBF Tranås F04-05 3 - 3 Anders Perman, Gustav Perman Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-01-19 12:00 141400034 Skillingaryds IK F04-06 - Husqvarna IK F04-05/1 3 - 3 Hampus Abrahamsson, Daniel Persson Skillingaryds Arena
2020-01-19 13:30 141400033 Hovslätts IK F04-05/1 - Nässjö IBF F04-05 4 - 7 Suvad Kaltak, Ricky Karlquist Stadsgården, Råslätt
2020-01-25 12:30 141400040 Husqvarna IK F04-05/1 - Hovslätts IK F04-05/1 6 - 0 Jonas Einarsson, Johan Nero Wikstrand Huskvarna Sporthall A
2020-01-25 14:00 141400038 Sävsjö IBK F03-04/2 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 4 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Hofgårdshallen
2020-01-26 12:45 141400039 IBF Tranås F04-05 - Skillingaryds IK F04-06 3 - 5 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Tranås Idrottshall
2020-01-26 15:45 141400037 Nässjö IBF F04-05 - Värnamo IK F05-06 3 - 6 Josef Bard, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2020-02-01 10:00 141400043 Skillingaryds IK F04-06 - Sävsjö IBK F03-04/2 1 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2020-02-01 11:00 141400044 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - Värnamo IK F05-06 1 - 4 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Smålandsstenars Sporthall
2020-02-01 13:15 141400041 Husqvarna IK F04-05/1 - Nässjö IBF F04-05 4 - 6 Jan Blohm, Andreas Karlsson Huskvarna Sporthall A
2020-02-01 15:30 141400042 Hovslätts IK F04-05/1 - IBF Tranås F04-05 3 - 2 Peter Nykvist, Alvin Almberg Stadsgården, Råslätt
2020-02-21 18:00 141400046 Värnamo IK F05-06 - Skillingaryds IK F04-06 6 - 6 Suvad Kaltak, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2020-02-22 16:00 141400045 Nässjö IBF F04-05 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 4 - 1 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Handskerydshallen
2020-02-23 11:00 141400047 Sävsjö IBK F03-04/2 - Hovslätts IK F04-05/1 3 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Hofgårdshallen
2020-02-23 11:45 141400048 IBF Tranås F04-05 - Husqvarna IK F04-05/1 2 - 3 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Tranås Idrottshall
2020-02-29 12:00 141400052 Skillingaryds IK F04-06 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 4 - 2 Anders A Nilsson, Jonas Kvant Skillingaryds Arena
2020-02-29 16:00 141400050 Husqvarna IK F04-05/1 - Sävsjö IBK F03-04/2 4 - 3 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Huskvarna Sporthall B
2020-03-01 09:30 141400049 Nässjö IBF F04-05 - IBF Tranås F04-05 1 - 1 Jonas Kvant, Peter Nykvist Nässjö Sporthall
2020-03-01 15:30 141400051 Hovslätts IK F04-05/1 - Värnamo IK F05-06 5 - 2 Josef Bard, Emil Lindén Stadsgården, Råslätt
2020-03-07 14:00 141400056 Sävsjö IBK F03-04/2 - IBF Tranås F04-05 2 - 3 Anders Perman, Josef Albertsson Sävsjö Sporthall
2020-03-08 14:15 141400054 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - Hovslätts IK F04-05/1 5 - 5 Andreas Karlsson, Suvad Kaltak Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-03-08 15:45 141400053 Nässjö IBF F04-05 - Skillingaryds IK F04-06 6 - 9 Johan Söderman, Lars Östh Nässjö Sporthall
2020-03-13 18:00 141400055 Värnamo IK F05-06 - Husqvarna IK F04-05/1 Värnamo Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Husqvarna IK F04-05/ 1 13 10 1 2 47-33 14 31
2. Värnamo IK F05-06 13 9 2 2 59-37 22 29
3. Skillingaryds IK F04-06 14 7 2 5 52-48 4 23
4. Hovslätts IK F04-05/ 1 14 6 1 7 46-51 -5 19
5. IBF Tranås F04-05 14 5 2 7 42-45 -3 17
6. Sävsjö IBK F03-04/ 2 14 5 1 8 42-45 -3 16
7. Nässjö IBF F04-05 14 5 1 8 56-65 -9 16
8. Westbo IBK / Gnosjö IBK F04-06 14 2 2 10 35-55 -20 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Småland Röd Gr 1 (-03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 12:00 141401004 FBC Karlskrona F03-04 - CL98IC F05 0 - 1 Per Elofsson, Ulf Åberg Vedeby Sporthall A
2019-10-12 13:00 141401002 Vimmerby IBK F03-04 - Hovshaga AIF F05 5 - 0 Alexander Lagerström, Muhidin Bahtanovic Vimmerby Idrottshall
2019-10-13 13:00 141401003 Böda/Högby IF F04-05 - Craftstadens IBK Oskarshamn F04 6 - 3 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Åkerbohallen
2019-10-13 13:00 141401005 CL98IC F03 - Carlshamns IBK F03-04 1 - 7 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Kalmar Sporthall D-hall
2019-10-05 12:30 141401008 CL98IC F05 - Böda/Högby IF F04-05 4 - 3 Bengt Bolander, Oskar Kedmalm Allaktivitetshuset, Rockneby
2019-10-15 19:00 141401009 Craftstadens IBK Oskarshamn F04 - Vimmerby IBK F03-04 1 - 4 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-10-19 16:00 141401006 Växjö IBK Utveckling F05/1 - CL98IC F03 10 - 1 Linn Dahlin, Leif Johansson Fortnox Arena B-hall
2019-10-20 18:30 141401007 Carlshamns IBK F03-04 - FBC Karlskrona F03-04 2 - 2 Michéll Borgström, Axel Carlsson Sparbanken Arena
2019-10-25 17:10 141401011 Växjö IBK Utveckling F05/1 - Hovshaga AIF F05 7 - 3 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena B-hall
2019-10-26 12:00 141401013 Vimmerby IBK F03-04 - CL98IC F05 3 - 1 Oscar Tjärnström, Lars Östh Vimmerby Idrottshall
2019-10-26 12:00 141401015 CL98IC F03 - FBC Karlskrona F03-04 1 - 7 Rolf Vatvedt, Bengt Bolander Falkenbergshallen
2020-01-18 13:00 141401014 Böda/Högby IF F04-05 - Carlshamns IBK F03-04 7 - 2 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Åkerbohallen
2019-11-09 12:00 141401018 FBC Karlskrona F03-04 - Hovshaga AIF F05 1 - 1 Håkan Abrahamsson, Viktor Bringstam Vedeby Sporthall A
2019-11-09 12:00 141401019 CL98IC F03 - Craftstadens IBK Oskarshamn F04 1 - 2 Daniel Gyllander, Rolf Vatvedt Falkenbergshallen
2019-11-10 13:00 141401016 Vimmerby IBK F03-04 - Växjö IBK Utveckling F05/1 5 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Idrottshall
2019-11-10 16:15 141401020 Carlshamns IBK F03-04 - CL98IC F05 3 - 1 Annie Ankarberg, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2019-11-15 19:30 141401022 CL98IC F05 - CL98IC F03 4 - 3 Malou Hallström, Alexia Rasmussen Lindsdals Sporthall
2019-11-17 10:00 141401025 Växjö IBK Utveckling F05/1 - Carlshamns IBK F03-04 4 - 4 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-17 10:30 141401023 Craftstadens IBK Oskarshamn F04 - FBC Karlskrona F03-04 4 - 3 Daniel Gyllander, Robert Risberg Oskarshamns Sporthall B-hall 3-manna
2019-11-17 11:30 141401024 Hovshaga AIF F05 - Böda/Högby IF F04-05 1 - 7 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Hovshaga Sporthall
2019-11-23 10:00 141401029 Carlshamns IBK F03-04 - Hovshaga AIF F05 6 - 0 Mikael Lundin, Rolf Vatvedt Sparbanken Arena
2019-11-23 13:00 141401026 Böda/Högby IF F04-05 - Växjö IBK Utveckling F05/1 4 - 4 Pelle Hallström, Stefan Karlsson Åkerbohallen
2019-11-23 14:00 141401027 FBC Karlskrona F03-04 - Vimmerby IBK F03-04 1 - 3 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-11-24 12:30 141401030 CL98IC F05 - Craftstadens IBK Oskarshamn F04 7 - 2 Bengt Bolander, Malte Blomqvist Falkenbergshallen
2019-11-30 12:30 141401035 Växjö IBK Utveckling F05/1 - CL98IC F05 1 - 2 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-01 11:30 141401033 Craftstadens IBK Oskarshamn F04 - Carlshamns IBK F03-04 2 - 4 Pelle Hallström, Malou Hallström Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-12-01 12:30 141401032 Böda/Högby IF F04-05 - Vimmerby IBK F03-04 2 - 2 Mikael Fransson, Oskar Kedmalm Åkerbohallen
2019-12-01 14:00 141401034 Hovshaga AIF F05 - CL98IC F03 6 - 5 Kjell Persson, Kevin Andersson Hovshaga Sporthall
2019-12-07 12:00 141401036 FBC Karlskrona F03-04 - Växjö IBK Utveckling F05/1 0 - 3 Michell Rohde, Roger Gardell Vedeby Sporthall A
2019-12-07 16:30 141401038 Carlshamns IBK F03-04 - Vimmerby IBK F03-04 5 - 1 Henrik Gilliusson, Rolf Vatvedt Sparbanken Arena
2019-12-08 12:30 141401037 CL98IC F03 - Böda/Högby IF F04-05 0 - 6 Ulrika Harrysson, Bengt Bolander Falkenbergshallen
2019-12-08 13:00 141401040 Craftstadens IBK Oskarshamn F04 - Hovshaga AIF F05 5 - 2 Frans Bladh, Torbjörn Klasson Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-12-14 13:00 141401043 Böda/Högby IF F04-05 - FBC Karlskrona F03-04 4 - 0 Ulrika Harrysson, Bengt Bolander Åkerbohallen
2019-12-15 12:00 141401044 Hovshaga AIF F05 - CL98IC F05 4 - 7 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Hovshaga Sporthall
2019-12-15 13:00 141401042 Vimmerby IBK F03-04 - CL98IC F03 5 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Vimmerby Idrottshall
2019-12-15 13:30 141401045 Växjö IBK Utveckling F05/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn F04 9 - 1 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-21 12:00 141401049 Hovshaga AIF F05 - Vimmerby IBK F03-04 0 - 1 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Hovshaga Sporthall
2019-12-21 14:30 141401047 CL98IC F05 - FBC Karlskrona F03-04 1 - 1 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2019-12-22 11:00 141401048 Craftstadens IBK Oskarshamn F04 - Böda/Högby IF F04-05 1 - 1 Stefan Karlsson, Torbjörn Klasson Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-02-09 17:00 141401046 Carlshamns IBK F03-04 - CL98IC F03 8 - 1 Dragan Zaharijev, Axel Carlsson Sparbanken Arena
2020-01-11 13:30 141401055 CL98IC F03 - Växjö IBK Utveckling F05/1 3 - 4 Alexia Rasmussen, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2020-02-02 16:00 141401053 Böda/Högby IF F04-05 - CL98IC F05 0 - 3 Pelle Hallström, Rolf Vatvedt Åkerbohallen
2020-02-11 19:15 141401052 Vimmerby IBK F03-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn F04 8 - 2 Alexander Lagerström, Torbjörn Klasson Vimmerby Idrottshall
2020-03-15 17:00 141401054 FBC Karlskrona F03-04 - Carlshamns IBK F03-04 Vedeby Sporthall A
2020-01-19 12:30 141401058 CL98IC F05 - Vimmerby IBK F03-04 5 - 5 Malou Hallström, Oskar Kedmalm KIFAB Arena
2020-01-19 14:00 141401056 FBC Karlskrona F03-04 - CL98IC F03 4 - 0 Andreas Nilsson, Rolf Vatvedt Vedeby Sporthall A
2020-01-19 14:00 141401060 Hovshaga AIF F05 - Växjö IBK Utveckling F05/1 3 - 8 Senad Hamula, Linus Sandberg Hovshaga Sporthall
2020-03-08 16:00 141401057 Carlshamns IBK F03-04 - Böda/Högby IF F04-05 6 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Sparbanken Arena
2020-01-25 12:30 141401065 Växjö IBK Utveckling F05/1 - Vimmerby IBK F03-04 3 - 3 Kevin Andersson, Jamiro Liebe Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-26 11:00 141401063 Craftstadens IBK Oskarshamn F04 - CL98IC F03 8 - 6 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-01-26 14:00 141401064 Hovshaga AIF F05 - FBC Karlskrona F03-04 2 - 4 Roger Gardell, Michael Johansson Hovshaga Sporthall
2020-03-15 13:00 141401062 CL98IC F05 - Carlshamns IBK F03-04 KIFAB Arena
2020-01-31 19:30 141401069 CL98IC F03 - CL98IC F05 0 - 7 Alexia Rasmussen, Malte Blomqvist Falkenbergshallen
2020-02-02 11:30 141401067 Böda/Högby IF F04-05 - Hovshaga AIF F05 6 - 5 Pelle Hallström, Rolf Vatvedt Åkerbohallen
2020-02-02 12:00 141401068 FBC Karlskrona F03-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn F04 2 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Vedeby Sporthall A
2020-02-03 19:00 141401070 Carlshamns IBK F03-04 - Växjö IBK Utveckling F05/1 2 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2020-02-09 11:00 141401073 Craftstadens IBK Oskarshamn F04 - CL98IC F05 0 - 3 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-02-09 12:30 141401075 Växjö IBK Utveckling F05/1 - Böda/Högby IF F04-05 4 - 4 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-09 13:00 141401072 Vimmerby IBK F03-04 - FBC Karlskrona F03-04 3 - 1 Adam Nikolausson, Oskar Lööke Vimmerby Idrottshall
2020-02-25 20:00 141401074 Hovshaga AIF F05 - Carlshamns IBK F03-04 1 - 7 Jamiro Liebe, Pascal Saalmuller Hovshaga Sporthall
2020-01-26 12:00 141401076 Vimmerby IBK F03-04 - Böda/Högby IF F04-05 6 - 4 Oscar Tjärnström, Lars Östh Vimmerby Idrottshall
2020-02-02 18:15 141401079 Carlshamns IBK F03-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn F04 3 - 2 Michéll Borgström, Axel Carlsson Sparbanken Arena
2020-02-08 11:30 141401080 CL98IC F05 - Växjö IBK Utveckling F05/1 4 - 2 Robert Risberg, Malte Blomqvist KIFAB Arena
2020-03-14 14:00 141401078 CL98IC F03 - Hovshaga AIF F05 Falkenbergshallen
2020-02-29 11:30 141401085 Växjö IBK Utveckling F05/1 - FBC Karlskrona F03-04 5 - 4 Johan Oxenmyr, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-29 14:00 141401082 Vimmerby IBK F03-04 - Carlshamns IBK F03-04 5 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Vimmerby Idrottshall
2020-03-01 13:00 141401083 Böda/Högby IF F04-05 - CL98IC F03 8 - 4 Nicklas Hult, Bengt Bolander Åkerbohallen
2020-03-01 14:00 141401084 Hovshaga AIF F05 - Craftstadens IBK Oskarshamn F04 4 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Sam Najafizadeh Hovshaga Sporthall
2020-03-07 14:00 141401089 CL98IC F05 - Hovshaga AIF F05 4 - 2 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2020-03-07 16:00 141401087 CL98IC F03 - Vimmerby IBK F03-04 1 - 11 Bengt Andersson, Anders Stenberg Falkenbergshallen
2020-03-08 11:30 141401086 FBC Karlskrona F03-04 - Böda/Högby IF F04-05 2 - 5 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Vedeby Sporthall A
2020-03-08 13:00 141401090 Craftstadens IBK Oskarshamn F04 - Växjö IBK Utveckling F05/1 1 - 1 Stefan Karlsson, Torbjörn Klasson Oskarshamns Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vimmerby IBK F03-04 16 12 3 1 70-34 36 39
2. CL98IC F05 15 11 2 2 54-29 25 35
3. Växjö IBK Utveckling F05/ 1 16 8 5 3 75-44 31 29
4. Carlshamns IBK F03-04 14 9 2 3 61-38 23 29
5. Böda/ Högby IF F04-05 16 8 4 4 72-47 25 28
6. Craftstadens IBK Oskarshamn F04 16 4 3 9 39-64 -25 15
7. FBC Karlskrona F03-04 15 3 4 8 32-37 -5 13
8. Hovshaga AIF F05 15 2 1 12 34-76 -42 7
9. CL98IC F03 15 0 0 15 29-97 -68 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Ö Röd Gr 2 (-04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-09 19:30 141402003 Hovmantorps GOIF F03-04 - Olofströms IBK F04-05 1 - 6 Annie Nordmark, Linn Dahlin Allhallen, Hovmantorp
2019-10-13 12:00 141402005 Värnamo IK F04 - Ljungby IB F04 9 - 2 Jan Blohm, Andreas Karlsson Tinas Ö
2019-10-20 10:30 141402007 Ljungby IB F04 - Alvesta IBK F04 3 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Innebandyhallen
2019-10-20 11:00 141402009 Olofströms IBK F04-05 - Gransholms IF F04-05/1 1 - 1 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Olofströms Sporthall
2019-10-26 12:00 141402015 Värnamo IK F04 - Alvesta IBK F04 7 - 1 Josef Bard, Emil Lindén Tinas Ö
2019-10-26 13:00 141402014 Hovmantorps GOIF F03-04 - Ljungby IB F04 1 - 4 Ulrika Harrysson, Stefan Karlsson Allhallen, Hovmantorp
2019-10-27 14:00 141402012 Växjö IBK Utveckling F05/2 - Olofströms IBK F04-05 0 - 0 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena B-hall
2019-11-09 11:00 141402019 Värnamo IK F04 - Olofströms IBK F04-05 4 - 2 Jan Blohm, Suvad Kaltak Värnamo Sporthall
2019-11-10 16:00 141402017 Hovmantorps GOIF F03-04 - Växjö IBK Utveckling F05/2 3 - 3 Jamiro Liebe, Linn Dahlin Allhallen, Hovmantorp
2019-11-16 09:00 141402021 Växjö IBK Utveckling F05/2 - Gransholms IF F04-05/1 5 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-17 14:00 141402023 Olofströms IBK F04-05 - Alvesta IBK F04 1 - 1 Olofströms Sporthall
2019-11-24 12:00 141402028 Värnamo IK F04 - Växjö IBK Utveckling F05/2 4 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tinas Ö
2019-11-24 14:00 141402027 Alvesta IBK F04 - Gransholms IF F04-05/1 3 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-11-30 11:00 141402033 Olofströms IBK F04-05 - Ljungby IB F04 9 - 4 Olofströms Sporthall
2019-12-01 08:30 141402031 Växjö IBK Utveckling F05/2 - Alvesta IBK F04 4 - 1 Kjell Persson, Jamiro Liebe Fortnox Arena B-hall
2019-12-01 09:00 141402032 Gransholms IF F04-05/1 - Hovmantorps GOIF F03-04 7 - 1 Senad Hamula, Linus Sandberg Gemla Sporthall
2019-12-06 19:00 141402038 Ljungby IB F04 - Gransholms IF F04-05/1 5 - 3 Jamiro Liebe, Linn Dahlin Innebandyhallen
2019-12-07 11:00 141402037 Värnamo IK F04 - Hovmantorps GOIF F03-04 25 - 1 Anders Perman, Gustav Perman Tinas Ö
2019-12-14 09:45 141402041 Växjö IBK Utveckling F05/2 - Ljungby IB F04 3 - 5 Lars Hjelm, Alexander Lagerström Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-14 11:00 141402042 Gransholms IF F04-05/1 - Värnamo IK F04 2 - 7 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Gemla Sporthall
2019-12-15 16:00 141402043 Hovmantorps GOIF F03-04 - Alvesta IBK F04 2 - 7 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Allhallen, Hovmantorp
2019-12-21 11:00 141402048 Olofströms IBK F04-05 - Hovmantorps GOIF F03-04 12 - 1 Olofströms Sporthall
2019-12-21 13:00 141402046 Ljungby IB F04 - Värnamo IK F04 2 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2020-01-11 12:00 141402052 Gransholms IF F04-05/1 - Olofströms IBK F04-05 6 - 4 Jamiro Liebe, Pascal Saalmuller Gemla Sporthall
2020-01-12 14:00 141402054 Alvesta IBK F04 - Ljungby IB F04 3 - 3 Senad Hamula, Linus Sandberg Alvesta Sporthall
2020-01-18 10:00 141402057 Ljungby IB F04 - Hovmantorps GOIF F03-04 12 - 2 Therese Spjut, Filip Karlsson Innebandyhallen
2020-01-18 12:00 141402059 Olofströms IBK F04-05 - Växjö IBK Utveckling F05/2 4 - 2 Olofströms Sporthall
2020-02-01 15:00 141402056 Alvesta IBK F04 - Värnamo IK F04 1 - 7 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Alvesta Sporthall
2020-01-25 11:00 141402063 Olofströms IBK F04-05 - Värnamo IK F04 8 - 6 Olofströms Sporthall
2020-01-26 12:30 141402061 Växjö IBK Utveckling F05/2 - Hovmantorps GOIF F03-04 7 - 1 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-02 10:00 141402066 Gransholms IF F04-05/1 - Växjö IBK Utveckling F05/2 7 - 4 Therese Spjut, Lars Hjelm Gemla Sporthall
2020-02-02 14:00 141402068 Alvesta IBK F04 - Olofströms IBK F04-05 4 - 3 Suvad Kaltak, Sam Najafizadeh Alvesta Sporthall
2020-02-08 10:00 141402072 Gransholms IF F04-05/1 - Alvesta IBK F04 3 - 3 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Gemla Sporthall
2020-02-24 19:30 141402071 Växjö IBK Utveckling F05/2 - Värnamo IK F04 4 - 0 Annie Nordmark, Therese Spjut Fortnox Arena B-hall
2020-02-13 19:00 141402077 Alvesta IBK F04 - Växjö IBK Utveckling F05/2 2 - 3 Filip Karlsson, Therese Spjut Alvesta Sporthall
2020-02-15 13:00 141402076 Hovmantorps GOIF F03-04 - Gransholms IF F04-05/1 3 - 8 Jamiro Liebe, Peter Rosholm Allhallen, Hovmantorp
2020-02-23 11:30 141402079 Ljungby IB F04 - Olofströms IBK F04-05 3 - 5 Kristian Constantinescu, Filip Karlsson Innebandyhallen
2020-02-28 19:00 141402082 Gransholms IF F04-05/1 - Ljungby IB F04 1 - 3 Sam Najafizadeh, Linn Dahlin Gemla Sporthall
2020-02-29 13:00 141402083 Hovmantorps GOIF F03-04 - Värnamo IK F04 1 - 8 Kjell Persson, Filip Sjögren Allhallen, Hovmantorp
2020-03-07 11:00 141402088 Ljungby IB F04 - Växjö IBK Utveckling F05/2 6 - 1 Filip Karlsson, Suvad Kaltak Innebandyhallen
2020-03-07 15:00 141402087 Värnamo IK F04 - Gransholms IF F04-05/1 9 - 4 Morgan Strandhamn, Bjarne Olsen Tinas Ö
2020-03-08 18:00 141402086 Alvesta IBK F04 - Hovmantorps GOIF F03-04 6 - 1 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Alvesta Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK F04 12 9 0 3 92-33 59 27
2. Ljungby IB F04 12 7 1 4 52-45 7 22
3. Olofströms IBK F04-05 12 6 3 3 55-33 22 21
4. Växjö IBK Utveckling F05/ 2 12 6 2 4 41-35 6 20
5. Alvesta IBK F04 12 4 3 5 34-37 -3 15
6. Gransholms IF F04-05/ 1 12 4 2 6 44-48 -4 14
7. Hovmantorps GOIF F03-04 12 0 1 11 18-105 -87 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis