Division 2 (2019/20)

Gruppspel
Herrar division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:30 150001006 Vallentuna IBK (A) - Väsby AIK 7 - 7 Christian Högberg, Jacob Leijon Hammarbackens Sporthall
2019-09-20 20:00 150001001 Ingarö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 7 Shari Tingman, Elis Erbing Ingarö Sporthall
2019-09-21 12:00 150001002 Hammarby IF IBF - IS Bar Central Nytorget 8 - 3 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Sjöstadshallen
2019-09-21 14:15 150001004 Ekerö IK - Hässelby SK IBK 6 - 8 Anders Westerberg, Stefano Bianque Mälaröhallen
2019-09-22 15:00 150001003 Värmdö IF (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 9 Shari Tingman, Elis Erbing Värmdö sporthall
2019-09-22 17:45 150001005 Hammarbyhöjden IBK - Sörskogens IF 8 - 8 Kari Karke, Stefano Bianque Västertorpshallen
2019-09-27 19:45 150001012 Nacka Wallenstam IBK - Vallentuna IBK (A) 6 - 5 Johannes Ekenberg, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2019-09-28 11:45 150001008 Sörskogens IF - Ekerö IK 7 - 8 Elin Holm, Emilia Tuomela Fleminghallen
2019-09-28 12:00 150001010 IBF Offensiv Lidingö (A) - Hammarby IF IBF 3 - 8 Christian Högberg, Alexander Sommensjö Bodals Bollhall
2019-09-28 16:30 150001007 Väsby AIK - Hammarbyhöjden IBK 5 - 2 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Smedsgärdshallen
2019-09-28 16:45 150001009 Hässelby SK IBK - Värmdö IF (B) 10 - 3 Christian Högberg, Jonas Edström Hässelbyhallen
2019-11-27 20:00 150001011 IS Bar Central Nytorget - Ingarö IF (A) 6 - 11 William Albrecht, Magnus Johansson Ingarö Sporthall
2019-10-04 20:15 150001013 Ingarö IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 9 - 8 Arash Sohrevardi, Kari Karke Ingarö Sporthall
2019-10-05 14:15 150001016 Ekerö IK - Väsby AIK 8 - 5 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Mälaröhallen
2019-10-05 15:30 150001018 IS Bar Central Nytorget - Nacka Wallenstam IBK 2 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Skanstullshallen
2019-10-05 16:00 150001014 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK 5 - 4 Jonas Edström, Kari Karke Sjöstadshallen
2019-10-06 19:30 150001017 Hammarbyhöjden IBK - Vallentuna IBK (A) 10 - 11 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Västertorpshallen
2019-10-06 20:00 150001015 Värmdö IF (B) - Sörskogens IF 5 - 5 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2019-10-11 19:30 150001019 Vallentuna IBK (A) - Ekerö IK 12 - 5 Peter Kirch, Christian Högberg Hammarbackens Sporthall
2019-10-11 19:45 150001024 Nacka Wallenstam IBK - Hammarbyhöjden IBK 8 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ormingehallen
2019-10-12 11:45 150001021 Sörskogens IF - Hammarby IF IBF 3 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Fleminghallen
2019-10-12 12:00 150001023 IBF Offensiv Lidingö (A) - IS Bar Central Nytorget 8 - 1 William Albrecht, Ola Bigestans Bodals Bollhall
2019-10-12 12:45 150001020 Väsby AIK - Värmdö IF (B) 5 - 3 Christian Högberg, Fabian Fahimi Smedsgärdshallen
2019-10-12 15:30 150001022 Hässelby SK IBK - Ingarö IF (A) 3 - 8 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2019-10-18 20:00 150001025 Ingarö IF (A) - Sörskogens IF 8 - 7 Johannes Ekenberg, Martin Eriksson Ingarö Sporthall
2019-10-19 12:00 150001029 IBF Offensiv Lidingö (A) - Nacka Wallenstam IBK 9 - 5 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Bodals Bollhall
2019-10-19 15:00 150001026 Hammarby IF IBF - Väsby AIK 3 - 2 Martin Eriksson, Stefano Bianque Sjöstadshallen
2019-10-19 15:30 150001030 IS Bar Central Nytorget - Hässelby SK IBK 9 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Skanstullshallen
2019-10-20 15:15 150001028 Ekerö IK - Hammarbyhöjden IBK 4 - 9 Håkan Taxén, Magnus Johansson Mälaröhallen
2019-10-20 16:00 150001027 Värmdö IF (B) - Vallentuna IBK (A) 4 - 9 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Värmdö sporthall
2019-10-25 19:30 150001032 Vallentuna IBK (A) - Hammarby IF IBF 8 - 8 Jonas Edström, Christian Högberg Hammarbackens Sporthall
2019-10-25 19:45 150001036 Nacka Wallenstam IBK - Ekerö IK 6 - 2 Johannes Ekenberg, Martin Eriksson Ormingehallen
2019-10-26 11:45 150001034 Sörskogens IF - IS Bar Central Nytorget 3 - 6 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Fleminghallen
2019-10-26 13:45 150001033 Väsby AIK - Ingarö IF (A) 8 - 6 Jonas Edström, Christian Högberg Smedsgärdshallen
2019-10-26 14:00 150001035 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) 7 - 5 Kari Malmros, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2019-10-27 19:00 150001031 Hammarbyhöjden IBK - Värmdö IF (B) 11 - 5 Andreas Bengtsson, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2019-11-01 20:00 150001037 Ingarö IF (A) - Vallentuna IBK (A) 8 - 12 Christian Högberg, Martin Johansson Ingarö Sporthall
2019-11-02 12:00 150001041 IBF Offensiv Lidingö (A) - Sörskogens IF 5 - 12 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Bodals Bollhall
2019-11-02 15:00 150001040 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 3 Christian Högberg, Martin Johansson Hässelbyhallen
2019-11-02 15:30 150001042 IS Bar Central Nytorget - Väsby AIK 4 - 7 Emilia Tuomela, Elin Holm Skanstullshallen
2019-11-02 16:30 150001038 Hammarby IF IBF - Hammarbyhöjden IBK 10 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Stefano Bianque Sjöstadshallen
2019-11-03 16:00 150001039 Värmdö IF (B) - Ekerö IK 5 - 7 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Värmdö sporthall
2019-11-15 19:45 150001048 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF (B) 2 - 1 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Ormingehallen
2019-11-15 20:00 150001046 Väsby AIK - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Smedsgärdshallen
2019-11-16 11:45 150001047 Sörskogens IF - Hässelby SK IBK 3 - 5 Christian Högberg, Stefano Bianque Fleminghallen
2019-11-16 17:00 150001045 Vallentuna IBK (A) - IS Bar Central Nytorget 9 - 7 Andreas Bengtsson, Jonas Edström Hammarbackens Sporthall
2019-11-16 18:00 150001043 Ekerö IK - Hammarby IF IBF 4 - 7 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Tappströms Bollhall
2019-11-17 18:45 150001044 Hammarbyhöjden IBK - Ingarö IF (A) 8 - 10 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Västertorpshallen
2019-11-22 20:00 150001049 Ingarö IF (A) - Ekerö IK 16 - 3 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Ingarö Sporthall
2019-11-23 12:30 150001053 IBF Offensiv Lidingö (A) - Vallentuna IBK (A) 6 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Bodals Bollhall
2019-11-23 15:00 150001052 Hässelby SK IBK - Väsby AIK 5 - 4 Arash Sohrevardi, Bjarne Hekkelstrand Hässelbyhallen
2019-11-23 15:30 150001054 IS Bar Central Nytorget - Hammarbyhöjden IBK 8 - 7 Johan Larsson, Sebastian Öhman Skanstullshallen
2019-11-23 17:15 150001050 Hammarby IF IBF - Värmdö IF (B) 4 - 4 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Sjöstadshallen
2019-11-24 11:45 150001051 Sörskogens IF - Nacka Wallenstam IBK 5 - 10 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Fleminghallen
2019-11-29 19:45 150001060 Nacka Wallenstam IBK - Hammarby IF IBF 1 - 5 Christoffer Markovski, Stefano Bianque Ormingehallen
2019-11-30 11:45 150001059 Väsby AIK - Sörskogens IF 8 - 6 Christian Högberg, Martin Johansson Smedsgärdshallen
2019-11-30 15:15 150001058 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK 11 - 4 Therese Jensen, Anders Asp Hammarbackens Sporthall
2019-11-30 19:30 150001056 Ekerö IK - IS Bar Central Nytorget 11 - 8 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Mälaröhallen
2019-12-01 16:00 150001055 Värmdö IF (B) - Ingarö IF (A) 6 - 5 Arash Sohrevardi, Christian Högberg Värmdö sporthall
2019-12-01 19:00 150001057 Hammarbyhöjden IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) 6 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Västertorpshallen
2019-12-06 20:00 150001061 Ingarö IF (A) - Hammarby IF IBF 3 - 11 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Ingarö Sporthall
2019-12-07 11:45 150001063 Sörskogens IF - Vallentuna IBK (A) 10 - 11 William Albrecht, Magnus Johansson Fleminghallen
2019-12-07 12:00 150001065 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ekerö IK 5 - 2 Andreas Bengtsson, Christian Högberg Bodals Bollhall
2019-12-07 13:30 150001062 Väsby AIK - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Smedsgärdshallen
2019-12-07 15:30 150001066 IS Bar Central Nytorget - Värmdö IF (B) 4 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Skanstullshallen
2019-12-08 19:15 150001064 Hammarbyhöjden IBK - Hässelby SK IBK 10 - 10 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Västertorpshallen
2019-12-13 19:45 150001072 Nacka Wallenstam IBK - Ingarö IF (A) 10 - 4 Jonas Holm, Emilia Tuomela Ormingehallen
2019-12-13 20:00 150001067 Väsby AIK - Vallentuna IBK (A) 6 - 8 Fredrik Landin, Stefano Bianque Smedsgärdshallen
2019-12-14 11:45 150001068 Sörskogens IF - Hammarbyhöjden IBK 8 - 7 Arash Sohrevardi, Jacob Leijon Fleminghallen
2019-12-14 14:15 150001069 Hässelby SK IBK - Ekerö IK 5 - 5 William Albrecht, Fredrik Berglund Sonesson Hässelbyhallen
2019-12-14 15:30 150001071 IS Bar Central Nytorget - Hammarby IF IBF 4 - 6 Emilia Tuomela, Elin Holm Skanstullshallen
2019-12-17 20:30 150001070 IBF Offensiv Lidingö (A) - Värmdö IF (B) 2 - 6 Fredrik Landin, Stefano Bianque Bodals Bollhall
2020-01-03 19:30 150001078 Vallentuna IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 10 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Hammarbackens Sporthall
2020-01-04 14:15 150001076 Ekerö IK - Sörskogens IF 2 - 7 Jonas Edström, Stefano Bianque Mälaröhallen
2020-01-04 16:00 150001074 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö (A) 10 - 5 Anders Westerberg, Magnus Johansson Sjöstadshallen
2020-01-05 16:00 150001075 Värmdö IF (B) - Hässelby SK IBK 4 - 5 Anders Westerberg, Magnus Johansson Värmdö sporthall
2020-01-08 20:00 150001073 Ingarö IF (A) - IS Bar Central Nytorget 7 - 6 Tobias Berger, David Berger Ingarö Sporthall
2020-03-11 20:00 150001077 Hammarbyhöjden IBK - Väsby AIK 8 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Smedsgärdshallen
2020-01-10 19:15 150001079 Vallentuna IBK (A) - Hammarbyhöjden IBK 7 - 3 Jonas Edström, Magnus Johansson Hammarbackens Sporthall
2020-01-10 19:45 150001084 Nacka Wallenstam IBK - IS Bar Central Nytorget 2 - 11 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ormingehallen
2020-01-11 11:45 150001081 Sörskogens IF - Värmdö IF (B) 6 - 8 Sebastian Öhman, Johan Larsson Fleminghallen
2020-01-11 11:45 150001083 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ingarö IF (A) 5 - 6 Daniel Karlsson, Magnus Johansson Bodals Bollhall
2020-01-11 12:00 150001080 Väsby AIK - Ekerö IK 8 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Smedsgärdshallen
2020-01-11 14:15 150001082 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF 5 - 9 Christian Högberg, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2020-01-17 20:00 150001085 Ingarö IF (A) - Hässelby SK IBK 7 - 6 Håkan Augustsson, Elis Erbing Ingarö Sporthall
2020-01-18 14:30 150001086 Hammarby IF IBF - Sörskogens IF 9 - 6 Leif Borglund, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2020-01-19 12:45 150001090 IS Bar Central Nytorget - IBF Offensiv Lidingö (A) 4 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Eriksdalshallen
2020-01-19 16:00 150001087 Värmdö IF (B) - Väsby AIK 5 - 4 Johannes Ekenberg, Arash Sohrevardi Värmdö sporthall
2020-01-19 19:00 150001089 Hammarbyhöjden IBK - Nacka Wallenstam IBK 6 - 13 Håkan Augustsson, Stefano Bianque Västertorpshallen
2020-01-19 20:00 150001088 Ekerö IK - Vallentuna IBK (A) 4 - 7 Christian Högberg, Magnus Johansson Tappströms Bollhall
2020-01-25 16:00 150001096 Nacka Wallenstam IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) 5 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ormingehallen
2020-01-31 19:15 150001092 Vallentuna IBK (A) - Värmdö IF (B) 8 - 3 Janne Ahonen, Rainer Pekkinen Hammarbackens Sporthall
2020-02-01 11:45 150001094 Sörskogens IF - Ingarö IF (A) 9 - 8 Jonas Holm, Elin Holm Fleminghallen
2020-02-01 15:00 150001095 Hässelby SK IBK - IS Bar Central Nytorget 3 - 7 Rainer Pekkinen, Jan-Markus Helin Hässelbyhallen
2020-02-02 19:00 150001091 Hammarbyhöjden IBK - Ekerö IK 3 - 4 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2020-02-05 20:00 150001093 Väsby AIK - Hammarby IF IBF 5 - 8 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Smedsgärdshallen
2020-02-11 20:30 150001101 IBF Offensiv Lidingö (A) - Hässelby SK IBK 1 - 7 Christian Högberg, Stefano Bianque Bodals Bollhall
2020-02-15 14:00 150001100 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK 4 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Christian Högberg Mälaröhallen
2020-02-15 14:15 150001098 Hammarby IF IBF - Vallentuna IBK (A) 5 - 8 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Sjöstadshallen
2020-02-15 15:30 150001102 IS Bar Central Nytorget - Sörskogens IF 10 - 3 Stefano Bianque, Magnus Johansson Skanstullshallen
2020-02-15 17:00 150001097 Ingarö IF (A) - Väsby AIK 9 - 7 Roland Nester, Björn Landin Ingarö Sporthall
2020-02-16 16:00 150001099 Värmdö IF (B) - Hammarbyhöjden IBK 9 - 5 Andreas Bengtsson, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2020-02-22 11:45 150001107 Sörskogens IF - IBF Offensiv Lidingö (A) 5 - 4 Johan Larsson, Sebastian Öhman Fleminghallen
2020-02-22 12:00 150001106 Väsby AIK - IS Bar Central Nytorget 3 - 5 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Smedsgärdshallen
2020-02-22 14:15 150001103 Ekerö IK - Värmdö IF (B) 8 - 6 Emilia Tuomela, Elin Holm Mälaröhallen
2020-02-22 14:45 150001105 Vallentuna IBK (A) - Ingarö IF (A) 8 - 6 Christian Högberg, Stefano Bianque Hammarbackens Sporthall
2020-02-22 16:15 150001108 Nacka Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK 11 - 3 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Ormingehallen
2020-02-23 19:15 150001104 Hammarbyhöjden IBK - Hammarby IF IBF 2 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Västertorpshallen
2020-02-28 20:00 150001109 Ingarö IF (A) - Hammarbyhöjden IBK 12 - 7 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Ingarö Sporthall
2020-02-29 12:00 150001113 IBF Offensiv Lidingö (A) - Väsby AIK 4 - 11 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Bodals Bollhall
2020-02-29 15:30 150001112 Hässelby SK IBK - Sörskogens IF 6 - 7 Ken Johansson, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2020-02-29 15:30 150001114 IS Bar Central Nytorget - Vallentuna IBK (A) 6 - 7 Christian Högberg, Stefano Bianque Skanstullshallen
2020-02-29 17:45 150001110 Hammarby IF IBF - Ekerö IK WO (5 - 0) Sjöstadshallen
2020-03-01 16:00 150001111 Värmdö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK 3 - 10 Christian Högberg, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2020-03-06 19:30 150001118 Vallentuna IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 5 - 5 Martin Eriksson, Magnus Johansson Hammarbackens Sporthall
2020-03-07 12:30 150001119 Väsby AIK - Hässelby SK IBK 7 - 8 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Smedsgärdshallen
2020-03-07 14:30 150001116 Ekerö IK - Ingarö IF (A) 8 - 7 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Mälaröhallen
2020-03-08 13:45 150001120 Nacka Wallenstam IBK - Sörskogens IF 9 - 4 Johannes Ekenberg, Martin Eriksson Ormingehallen
2020-03-08 16:00 150001115 Värmdö IF (B) - Hammarby IF IBF 1 - 6 Arash Sohrevardi, Jacob Leijon Värmdö sporthall
2020-03-08 19:15 150001117 Hammarbyhöjden IBK - IS Bar Central Nytorget 5 - 4 Kari Karke, Anders Asp Västertorpshallen
150001121 Ingarö IF (A) - Värmdö IF (B) Ingarö Sporthall
150001122 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK Sjöstadshallen
150001123 Sörskogens IF - Väsby AIK Fleminghallen
150001124 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK (A) Hässelbyhallen
150001125 IBF Offensiv Lidingö (A) - Hammarbyhöjden IBK Bodals Bollhall
150001126 IS Bar Central Nytorget - Ekerö IK Skanstullshallen
150001127 Hammarby IF IBF - Ingarö IF (A) Sjöstadshallen
150001128 Värmdö IF (B) - IS Bar Central Nytorget Värmdö sporthall
150001129 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö (A) Mälaröhallen
150001130 Hässelby SK IBK - Hammarbyhöjden IBK Hässelbyhallen
150001131 Vallentuna IBK (A) - Sörskogens IF Hammarbackens Sporthall
150001132 Nacka Wallenstam IBK - Väsby AIK Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF 20 17 2 1 142-74 68 53
2. Vallentuna IBK (A) 20 15 3 2 164-123 41 48
3. Nacka Wallenstam IBK 20 15 1 4 131-88 43 46
4. Ingarö IF (A) 20 11 0 9 155-145 10 33
5. Hässelby SK IBK 20 8 2 10 109-125 -16 26
6. Väsby AIK 20 8 1 11 115-112 3 25
7. IS Bar Central Nytorget 20 8 1 11 115-113 2 25
8. Ekerö IK 20 7 1 12 101-142 -41 22
9. Sörskogens IF 20 6 2 12 124-145 -21 20
10. IBF Offensiv Lidingö (A) 20 5 3 12 101-122 -21 18
11. Värmdö IF (B) 20 5 3 12 88-125 -37 18
12. Hammarbyhöjden IBK 20 4 3 13 124-155 -31 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis