Damer Junior 18 (2019/20)

Gruppspel
Damer Junior 18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-03 19:30 141322001 Växjö IBK Utveckling DJ - Värnamo IK DJ 6 - 12 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-04 19:30 141322003 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Hovshaga AIF DJ 0 - 3 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Ryds Sporthall
2019-10-06 14:30 141322002 Jönköpings IK Ungdom DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 0 - 5 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-12 10:00 141322011 Värnamo IK DJ - Husqvarna IK DJ 3 - 3 Jan Blohm, Ebba Bladh Värnamo Sporthall
2019-10-12 16:00 141322007 Hovshaga AIF DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 1 - 9 Annie Ankarberg, Leif Johansson Hovshaga Sporthall
2019-10-13 15:00 141322008 Gnosjö IBK DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 10 - 2 Jonas Kvant, Bjarne Olsen Töllstorpshallen
2019-10-18 19:30 141322013 Växjö IBK Utveckling DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 5 - 5 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-19 11:00 141322014 Jönköpings IK Ungdom DJ - Värnamo IK DJ 2 - 10 Lucas Rosén, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-19 16:00 141322015 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Gnosjö IBK DJ 4 - 4 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2019-10-20 15:00 141322017 Husqvarna IK DJ - Skillingaryds IK DJ 3 - 10 Johan Ferm, Magnus Widlund Huskvarna Sporthall A
2019-10-26 11:00 141322020 Skillingaryds IK DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 6 - 6 Jonas Kvant, Anders A Nilsson Skillingaryds Arena
2019-10-26 16:00 141322023 Hovshaga AIF DJ - Husqvarna IK DJ 6 - 4 Bjarne Olsen, Kristian Constantinescu Hovshaga Sporthall
2019-10-27 10:30 141322021 Värnamo IK DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 9 - 3 Bjarne Olsen, Filip Karlsson Värnamo Sporthall
2019-11-07 19:30 141322025 Växjö IBK Utveckling DJ - Skillingaryds IK DJ 15 - 8 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-09 14:00 141322027 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 4 - 5 Mattias Tokic, Kjell Persson Ryds Sporthall
2019-11-10 18:00 141322029 Husqvarna IK DJ - Gnosjö IBK DJ 3 - 7 Johnny Edh, Daniel Pettersson Huskvarna Sporthall A
2019-11-15 19:30 141322033 Gnosjö IBK DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 6 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Töllstorpshallen
2019-11-16 16:00 141322031 Hovshaga AIF DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 3 - 2 Jan Blohm, Kristian Constantinescu Hovshaga Sporthall
2019-11-17 13:00 141322032 Skillingaryds IK DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 6 - 3 Gustav Perman, Nicklas Bard Skillingaryds Arena
2019-12-04 20:00 141322035 Husqvarna IK DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 2 - 6 Jesper Rygert, Adam Rydholm Öxnehaga Sporthall
2019-11-19 19:45 141322040 Värnamo IK DJ - Hovshaga AIF DJ 8 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Värnamo Sporthall
2019-11-20 19:30 141322037 Växjö IBK Utveckling DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 5 - 4 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-20 19:30 141322042 Gnosjö IBK DJ - Skillingaryds IK DJ 9 - 3 Jonas Kvant, Jonny Nilsson Töllstorpshallen
2019-11-24 12:00 141322038 Jönköpings IK Ungdom DJ - Husqvarna IK DJ 2 - 2 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-23 16:00 141322048 Hovshaga AIF DJ - Skillingaryds IK DJ 5 - 5 Kjell Persson, Kristian Constantinescu Hovshaga Sporthall
2019-11-24 11:00 141322047 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Gnosjö IBK DJ 5 - 2 Bjarne Olsen, Adam Rydholm Vrigstad Sporthall
2019-11-27 20:00 141322044 Husqvarna IK DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 2 - 6 Anders Perman, Gustav Perman Öxnehaga Sporthall
2019-11-29 19:00 141322054 Skillingaryds IK DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 3 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Skillingaryds Arena
2019-12-01 10:00 141322052 Värnamo IK DJ - Gnosjö IBK DJ 3 - 2 Nicklas Bard, Peter Nykvist Värnamo Sporthall
2019-12-01 14:00 141322049 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Husqvarna IK DJ 1 - 5 Gustav Svensson, Jamiro Liebe Ryds Sporthall
2019-12-08 13:15 141322058 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Värnamo IK DJ 5 - 5 Jonny Nilsson, Ebba Bladh Sävsjö Sporthall
2019-12-08 14:00 141322055 Jönköpings IK Ungdom DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 4 - 7 Josef Bard, Emil Lindén Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-08 16:00 141322059 Gnosjö IBK DJ - Hovshaga AIF DJ 8 - 5 Suvad Kaltak, Jonas Kvant Töllstorpshallen
2019-12-13 19:45 141322065 Hovshaga AIF DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 5 - 5 Annie Nordmark, Leif Johansson Hovshaga Sporthall
2019-12-15 10:00 141322064 Värnamo IK DJ - Skillingaryds IK DJ 8 - 2 Nicklas Bard, Hampus Abrahamsson Värnamo Sporthall
2019-12-15 13:30 141322062 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 5 - 2 Leif Johansson, Axel Carlsson Väckelsångs Idrottshall
2019-12-20 17:00 141322067 Värnamo IK DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 6 - 3 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Värnamo Sporthall
2019-12-21 16:00 141322069 Hovshaga AIF DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 3 - 3 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Hovshaga Sporthall
2019-12-22 13:15 141322068 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 10 - 1 Thomas Atting, Anders Everstrand Sävsjö Sporthall
2020-01-07 19:00 141322073 Växjö IBK Utveckling DJ - Hovshaga AIF DJ 5 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-10 20:00 141322077 Husqvarna IK DJ - Värnamo IK DJ 2 - 6 Anders Perman, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall B
2020-01-11 14:00 141322074 Jönköpings IK Ungdom DJ - Gnosjö IBK DJ 1 - 7 Lucas Rosén, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-15 19:00 141322079 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 11 - 3 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Vrigstad Sporthall
2020-01-18 11:00 141322080 Värnamo IK DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 4 - 2 Jonas Kvant, Peter Nykvist Värnamo Sporthall
2020-01-19 14:00 141322083 Skillingaryds IK DJ - Husqvarna IK DJ 11 - 2 Hampus Abrahamsson, Daniel Persson Skillingaryds Arena
2020-01-19 17:00 141322081 Gnosjö IBK DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 12 - 2 Mattias Tokic, Andreas Karlsson Töllstorpshallen
2020-01-25 12:30 141322086 Jönköpings IK Ungdom DJ - Skillingaryds IK DJ 8 - 8 Anders Perman, Gustav Perman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-26 14:30 141322087 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Värnamo IK DJ 5 - 4 Daniel Gyllander, Robert Risberg Väckelsångs Idrottshall
2020-01-26 16:00 141322089 Husqvarna IK DJ - Hovshaga AIF DJ 4 - 3 Jonas Kvant, Ricky Karlquist Huskvarna Sporthall A
2020-01-31 20:00 141322093 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 2 - 1 Oscar Tjärnström, Lars Östh Sävsjö Sporthall
2020-02-01 12:00 141322091 Skillingaryds IK DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 3 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2020-02-02 16:00 141322095 Gnosjö IBK DJ - Husqvarna IK DJ 9 - 3 Jan Blohm, Bjarne Olsen Töllstorpshallen
2020-01-12 15:30 141322098 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Skillingaryds IK DJ 9 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Leif Johansson Väckelsångs Idrottshall
2020-01-31 20:00 141322097 Jönköpings IK Ungdom DJ - Hovshaga AIF DJ 4 - 8 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-04 19:30 141322099 Växjö IBK Utveckling DJ - Gnosjö IBK DJ 6 - 3 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Fortnox Arena Nivika hallen
2020-03-11 19:30 141322101 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Husqvarna IK DJ Vrigstad Sporthall
2020-02-05 19:45 141322106 Hovshaga AIF DJ - Värnamo IK DJ 3 - 7 Therese Spjut, Peter Rosholm Hovshaga Sporthall
2020-02-15 12:30 141322104 Husqvarna IK DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 3 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Huskvarna Sporthall A
2020-02-15 14:30 141322103 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 2 - 6 Håkan Abrahamsson, Michéll Borgström Väckelsångs Idrottshall
2020-02-16 14:00 141322108 Skillingaryds IK DJ - Gnosjö IBK DJ 1 - 4 Johan Söderman, Hampus Abrahamsson Skillingaryds Arena
2020-02-20 19:45 141322113 Gnosjö IBK DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 6 - 4 Jonas Kvant, Daniel Persson Töllstorpshallen
2020-02-22 10:00 141322110 Växjö IBK Utveckling DJ - Husqvarna IK DJ 6 - 9 Kristian Constantinescu, Leif Johansson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-03-07 17:00 141322114 Skillingaryds IK DJ - Hovshaga AIF DJ Skillingaryds Arena
2020-03-01 10:30 141322120 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Skillingaryds IK DJ Josef Bard, Emil Lindén Sävsjö Sporthall
2020-03-01 16:00 141322118 Gnosjö IBK DJ - Värnamo IK DJ Jens Axelsson, Tobias Axelsson Töllstorpshallen
2020-03-08 14:00 141322115 Husqvarna IK DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ Huskvarna Sporthall B
2020-03-06 19:45 141322125 Hovshaga AIF DJ - Gnosjö IBK DJ Hovshaga Sporthall
2020-03-07 12:00 141322121 Växjö IBK Utveckling DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ Fortnox Arena Nivika hallen
2020-03-08 11:00 141322124 Värnamo IK DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ Värnamo Sporthall
2020-02-22 17:00 141322128 Jönköpings IK Ungdom DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 3 - 5 Simon Fennsjö, Andreas Karlsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-03-15 13:00 141322130 Skillingaryds IK DJ - Värnamo IK DJ Skillingaryds Arena
2020-03-15 13:00 141322131 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Hovshaga AIF DJ Sävsjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK DJ 13 10 2 1 85-39 46 32
2. Gnosjö IBK DJ 14 10 1 3 89-46 43 31
3. Växjö IBK Utveckling DJ 15 8 2 5 97-81 16 26
4. Sävsjö IBK/ SW 2010 DJ 12 7 4 1 66-37 29 25
5. Hovshaga AIF DJ 13 4 4 5 51-64 -13 16
6. Ryds SK / Väckelsångs IK DJ 15 4 2 9 51-75 -24 14
7. Skillingaryds IK DJ 13 3 4 6 72-86 -14 13
8. Husqvarna IK DJ 14 3 2 9 47-82 -35 11
9. Jönköpings IK Ungdom DJ 15 1 3 11 45-93 -48 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis