Träningsmatcher Damer (2020/21)

Övriga matcher
Träningsmatcher Damer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-06-28 12:00 143000001 Hovslätts IK (DA) - IBF Linköping (DA) Inst. KFUM Sporthall, Jönköping
2020-08-09 16:30 143000007 Gransholms IF (D2) - Växjö IBK Utveckling (D2) 5 - 8 Kjell Persson, Therese Spjut Gemla Sporthall
2020-08-12 19:00 143000021 FBC Kalmarsund (DA) - Växjö IBK (DA) 11 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson KIFAB Arena
2020-08-15 11:30 143000017 Jönköpings IK Ungdom (JAS) - Fagerhult Habo IBK (DA) Anders A Nilsson, Suvad Kaltak Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-08-15 13:00 143000012 FBC Karlskrona (D1) - Röke IBK (D1) Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2020-08-15 14:00 143000009 Hovslätts IBK (D1) - Mullsjö AIS (D1) 5 - 2 Johnny Edh, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-08-15 14:00 143000002 Jönköpings IK (SSLD) - IBK Lund Elit (SSLD) 4 - 3 Adam Nikolausson, Patrik Trofast Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-08-16 13:45 143000018 Jönköpings IK Ungdom (JAS) - Vimmerby IBK (D1) Kim Bjurek, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-08-16 17:00 143000010 Hovslätts IBK (D1) - Växjö IBK Utveckling (JAS) 1 - 8 Gustav Jarnegren, Daniel Persson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-08-21 19:00 143000016 FBC Kalmarsund (DA) - Storvreta IBK (DA) 5 - 7 Jonas Hellberg, Henrik Carlsson Färjehallen
2020-08-22 12:00 143000023 Växjö IBK (DA) - FBC Karlskrona (D1) 5 - 1 Dawan Mofak, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2020-08-22 13:00 143000008 FBC Kalmarsund (DA) - Storvreta IBK (DA) 2 - 3 Tomas Edstrand, Rickard Olsen KIFAB Arena
2020-08-22 14:00 143000005 Jönköpings IK (SSLD) - Linköping IBK (DA) 9 - 1 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-08-25 19:45 143000029 Hovslätts IK (DA) - Jönköpings IK (SSLD) Oskar Lööke, Isak Mörnstål Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-08-29 13:00 143000022 Westerviks IBK (D2) - Linköping IBK Ungdom (D1) Inst. Bökensved Sporthall
2020-08-29 14:00 143000013 Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) - IBF Linköping (DA) Jonas Hellberg, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-08-30 13:00 143000026 Husqvarna IK B (D2) - IBK Vänersborg (D2) Josef Bard, Emil Lindén Huskvarna Sporthall A
2020-09-04 19:15 143000033 FBC Kalmarsund (DJAS) - Färjestadens IBS (D2) 3 - 8 Daniel Gyllander, Robert Risberg Färjehallen
2020-09-04 20:00 143000014 Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) - Sävsjö IBK (D1) Edo Sabanovic, Dawan Mofak Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-09-05 12:00 143000003 Jönköpings IK (SSLD) - Warberg IC (SSLD) 4 - 3 Johnny Edh, Gustav Jarnegren Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-09-06 12:30 143000031 FBC Karlskrona (DJ20) - Kävlinge AIK (D2) 4 - 9 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2020-09-06 12:45 143000027 Husqvarna IK (D1) - Bergs IK (D1) Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Huskvarna Sporthall A
2020-09-06 13:00 143000024 Växjö IBK (DA) - Hovslätts IK (DA) 5 - 2 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-06 15:00 143000028 Husqvarna IK B (D2) - Bergs IK B (D2) Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Huskvarna Sporthall A
2020-09-11 19:00 143000040 Färjestadens IBS (D2) - CL98IC (DJ17) 5 - 3 Oskar Kedmalm, Daniel Gyllander Färjehallen
2020-09-11 19:00 143000034 FBC Kalmarsund (DJAS) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D2) 3 - 5 Pelle Hallström, Malou Hallström KIFAB Arena
2020-09-13 12:00 143000006 Hovslätts IK (DA) - Fröjereds IF (DA) Gustav Jarnegren, Oscar Tjärnström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-13 13:00 143000019 Westerviks IBK (D2) - Linköpings Universitets AIF IBK (D1) Gabriel Adolfsson, Frans Bladh Bökensved Sporthall
2020-09-13 17:00 143000035 Växjö IBK Utveckling (DJ20) - Hovshaga AIF (F04-05) 7 - 7 Filip Karlsson, Peter Rosholm Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-13 18:00 143000038 Hovslätts IK JAS - Partille IBS DJAS 4 - 0 Jonny Nilsson, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-14 19:50 143000032 Värnamo IK (D1) - Växjö IBK (DA) Inst. Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Värnamo Sporthall
2020-09-16 19:30 143000030 Westerviks IBK (D2) - IBF Linköping (D2) 3 - 8 Dawan Mofak, Gabriel Adolfsson Bökensved Sporthall
2020-09-17 18:30 143000037 Ryds SK (D1) - Ingelstad IBK (D2) 3 - 4 Therese Spjut, Alexia Rasmussen Ryds Sporthall
2020-09-17 19:00 143000043 Hovmantorps GOIF (D2) - Hovshaga AIF (D2) 2 - 10 Pelle Hallström, Malou Hallström Allhallen, Hovmantorp
2020-09-17 19:45 143000041 FBC Kalmarsund (DA) - FBC Karlskrona (D1) 10 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson KIFAB Arena
2020-09-17 20:00 143000050 CL98IC (D2) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D2) 1 - 3 Oskar Kedmalm, Niklas Rosberg Kalmar Sporthall A-hall
2020-09-18 20:00 143000015 Hovslätts IK (DA) - Värnamo IK (D1) 3 - 3 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-19 13:00 143000036 FBC Karlskrona (DJ20) - CL98IC (DJ17) 3 - 6 Pelle Hallström, Andreas Nilsson Vedeby Sporthall A
2020-09-19 13:00 143000025 Växjö IBK (DA) - Munka-Ljungby IBK (DA) 2 - 5 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-19 13:00 143000011 Hovslätts IBK (D1) - IBK Lidköping (D1) 11 - 4 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-19 15:00 143000004 Jönköpings IK (SSLD) - Endre IF (SSLD) Anders Stenberg, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2020-09-20 12:12 143000045 Jönköpings IK Ungdom (JAS) - Skillingaryds IK (D2) Inst. Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-20 14:00 143000051 Fagerhult Habo IBK (DA) - Värnamo IK (D1) 4 - 2 Thomas Atting, Anders Everstrand Habo Sporthall A-hall
2020-09-20 14:30 143000046 Husqvarna IK (D1) - Guldhedens IK (D1) Daniel Pettersson, Jonas Einarsson Huskvarna Sporthall A
2020-09-20 16:00 143000047 Gnosjö IBK (D2) - Westbo IBK (D2) 7 - 2 Jan Blohm, Andreas Karlsson Töllstorpshallen
2020-09-20 18:00 143000049 IBF Tranås (D2) - Gransholms IF (D2) Inst. Tranås Idrottshall
2020-09-26 12:00 143000052 Växjö IBK Utveckling (D2) - Hovshaga AIF (D2) 8 - 4 Jamiro Liebe, Pascal Saalmuller Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-26 12:30 143000044 CL98IC (DJ17) - CL98IC (D2) 5 - 6 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Allaktivitetshuset, Rockneby
2020-09-26 13:00 143000020 Westerviks IBK (D2) - Nässjö IBF (D2) 10 - 6 Claes Waernholm, Malin Gelin Bökensved Sporthall
2020-09-27 11:30 143000042 Ingelstad IBK (D2) - Hovshaga AIF (D2) 3 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ingelstads Sporthall
2020-09-27 14:00 143000039 Craftstadens IBK Oskarshamn B (D2) - Sävsjö IBK B (D2) Mathias Linde, Johan Palm Oskarshamns Sporthall B-hall
2020-09-28 19:00 143000053 Westbo IBK (D2) - Värnamo IK (DJ20) 5 - 6 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Smålandsstenars Sporthall
2020-09-28 19:00 143000048 Carlshamns IBK (D2) - Lönsboda IBK (D2) WW (-5 - -5) Sparbanken Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis