SmålandsCupen Damer (2020/21)

Gruppspel
SmålandsCupen Dam Omg 1, Gr 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-21 19:30 145002002 Sävsjö IBK (D1) - Gnosjö IBK (D2) 1 - 1 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Sävsjö Sporthall
2020-08-22 14:00 145002001 Värnamo IK (D1) - Jönköpings IK Ungdom (D2) 6 - 5 Johnny Edh, Johan Söderman Värnamo Sporthall
2020-08-28 19:00 145002004 Gnosjö IBK (D2) - Värnamo IK (D1) 1 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Töllstorpshallen
2020-08-28 20:00 145002003 Jönköpings IK Ungdom (D2) - Sävsjö IBK (D1) 8 - 12 Johan Ferm, Magnus Widlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-02 19:45 145002005 Värnamo IK (D1) - Sävsjö IBK (D1) 2 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Värnamo Sporthall
2020-09-06 13:30 145002006 Jönköpings IK Ungdom (D2) - Gnosjö IBK (D2) 12 - 4 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sävsjö IBK (D1) 3 2 1 0 16-11 5 7
2. Värnamo IK (D1) 3 2 0 1 12-9 3 6
3. Jönköpings IK Ungdom (D2) 3 1 0 2 25-22 3 3
4. Gnosjö IBK (D2) 3 0 1 2 6-17 -11 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen Dam Omg 1, Gr 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-22 16:00 145012001 Hovslätts IK/IBK (D1) - Westbo IBK (D2) 11 - 1 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-08-23 14:00 145012002 Husqvarna IK (D1) - Skillingaryds IK (D2) 4 - 2 Johan Ferm, Daniel Pettersson Huskvarna Sporthall A
2020-08-29 11:30 145012003 Westbo IBK (D2) - Husqvarna IK (D1) 3 - 5 Kim Bjurek, Jonas Kvant Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-08-29 13:00 145012004 Skillingaryds IK (D2) - Hovslätts IK/IBK (D1) 1 - 12 Johan Ferm, Magnus Widlund Skillingaryds Arena
2020-09-05 14:00 145012005 Hovslätts IK/IBK (D1) - Husqvarna IK (D1) 7 - 4 Johnny Edh, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-10 19:30 145012006 Westbo IBK (D2) - Skillingaryds IK (D2) 5 - 3 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Gislaveds Sporthall A/B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK/ IBK (D1) 3 3 0 0 30-6 24 9
2. Husqvarna IK (D1) 3 2 0 1 13-12 1 6
3. Westbo IBK (D2) 3 1 0 2 9-19 -10 3
4. Skillingaryds IK (D2) 3 0 0 3 6-21 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen Dam Omg 1, Gr 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-23 17:00 145013001 Nässjö IBF (D2) - Vetlanda IBF (D1) 4 - 7 Jens Axelsson, Claes Axelsson Nässjö Sporthall
2020-08-26 19:30 145013002 Vimmerby IBK (D1) - IBF Tranås (D2) 4 - 4 Thomas Atting, Anders Everstrand Vimmerby Idrottshall
2020-08-29 10:00 145013003 Vetlanda IBF (D1) - Vimmerby IBK (D1) 6 - 1 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2020-08-30 11:00 145013004 IBF Tranås (D2) - Nässjö IBF (D2) 5 - 6 Johan Ferm, Ricky Karlquist Tranås Idrottshall
2020-09-06 11:00 145013006 Vetlanda IBF (D1) - IBF Tranås (D2) 4 - 1 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2020-09-06 17:00 145013005 Nässjö IBF (D2) - Vimmerby IBK (D1) 5 - 3 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Nässjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vetlanda IBF (D1) 3 3 0 0 17-6 11 9
2. Nässjö IBF (D2) 3 2 0 1 15-15 0 6
3. IBF Tranås (D2) 3 0 1 2 10-14 -4 1
4. Vimmerby IBK (D1) 3 0 1 2 8-15 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen Dam Omg 1, Gr 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-22 13:00 145014002 Olofströms IBK (D1) - Gransholms IF (D2) 10 - 4 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2020-08-23 16:00 145014001 Hovshaga AIF (D2) - FBC Karlskrona (D1) 1 - 12 Hani Mousaviyan-Utter, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2020-08-28 19:00 145014004 Gransholms IF (D2) - Hovshaga AIF (D2) 9 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2020-08-29 14:00 145014003 FBC Karlskrona (D1) - Olofströms IBK (D1) 3 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2020-08-30 14:00 145014006 FBC Karlskrona (D1) - Gransholms IF (D2) 6 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2020-09-05 15:00 145014005 Hovshaga AIF (D2) - Olofströms IBK (D1) 1 - 19 Kjell Persson, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Olofströms IBK (D1) 3 3 0 0 33-8 25 9
2. FBC Karlskrona (D1) 3 1 1 1 21-11 10 4
3. Gransholms IF (D2) 3 1 1 1 19-19 0 4
4. Hovshaga AIF (D2) 3 0 0 3 5-40 -35 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen Dam Omg 1, Gr 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-21 19:00 145015002 Carlshamns IBK (D1) - Väckelsångs IK (D2) 9 - 1 Roger Gardell, Michell Rohde Sparbanken Arena
2020-08-23 15:00 145015001 Växjö IBK Utv. (D2) - Ryds SK (D1) 6 - 5 Kjell Persson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2020-08-26 19:00 145015004 Väckelsångs IK (D2) - Växjö IBK Utv. (D2) 2 - 14 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Väckelsångs Idrottshall
2020-08-29 13:30 145015003 Ryds SK (D1) - Carlshamns IBK (D1) 5 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Ryds Sporthall
2020-09-05 13:30 145015006 Ryds SK (D1) - Väckelsångs IK (D2) 5 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Ryds Sporthall
2020-09-06 16:30 145015005 Växjö IBK Utv. (D2) - Carlshamns IBK (D1) 5 - 4 Filip Karlsson, Suvad Kaltak Fortnox Arena Nivika hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utv. (D2) 3 3 0 0 25-11 14 9
2. Ryds SK (D1) 3 1 1 1 15-14 1 4
3. Carlshamns IBK (D1) 3 1 0 2 16-11 5 3
4. Väckelsångs IK (D2) 3 0 1 2 8-28 -20 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen Dam Omg 2, Gr 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-13 11:30 145016001 Gransholms IF - Olofströms IBK 4 - 11 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Gemla Sporthall
2020-09-18 19:45 145016002 Olofströms IBK - Ryds SK 8 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2020-09-25 19:30 145016003 Ryds SK - Gransholms IF 6 - 7 Roger Gardell, Michell Rohde Ryds Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Olofströms IBK 2 2 0 0 19-7 12 6
2. Gransholms IF 2 1 0 1 11-17 -6 3
3. Ryds SK 2 0 0 2 9-15 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen Dam Omg 2, Gr 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-13 13:00 145017001 Värnamo IK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 5 Andreas Karlsson, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2020-09-24 20:00 145017002 Craftstadens IBK Oskarshamn - Sävsjö IBK 5 - 3 Rolf Vatvedt, Andreas Nilsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2020-09-26 14:30 145017003 Sävsjö IBK - Värnamo IK 3 - 5 Jonas Kvant, Adam Rydholm Sävsjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Craftstadens IBK Oskarshamn 2 2 0 0 10-5 5 6
2. Värnamo IK 2 1 0 1 7-8 -1 3
3. Sävsjö IBK 2 0 0 2 6-10 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen Dam Omg 2, Gr 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-11 20:00 145018001 Hovslätts IK/IBK - Växjö IBK Utveckling 5 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-20 14:00 145018002 Växjö IBK Utveckling - FBC Karlskrona 2 - 7 Edo Sabanovic, Dawan Mofak Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-26 14:30 145018003 FBC Karlskrona - Hovslätts IK/IBK 4 - 1 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Karlskrona 2 2 0 0 11-3 8 6
2. Hovslätts IK/ IBK 2 0 1 1 6-9 -3 1
3. Växjö IBK Utveckling 2 0 1 1 7-12 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen Dam Omg 2, Gr 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-15 19:30 145019001 Nässjö IBF - Husqvarna IK 1 - 5 Oscar Tjärnström, Adam Rydholm Nässjö Sporthall
2020-09-20 12:00 145019002 Husqvarna IK - Vetlanda IBF 5 - 1 Daniel Pettersson, Jonas Einarsson Huskvarna Sporthall A
2020-09-25 19:30 145019003 Vetlanda IBF - Nässjö IBF 8 - 2 Adam Rydholm, Johan Söderman Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Husqvarna IK 2 2 0 0 10-2 8 6
2. Vetlanda IBF 2 1 0 1 9-7 2 3
3. Nässjö IBF 2 0 0 2 3-13 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen Dam Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
145027004 Husqvarna IK - Värnamo IK Huskvarna Sporthall A
145027005 Vinnare i match 145027001 - Vinnare i match 145027002
145027006 Vinnare i match 145027003 - Vinnare i match 145027004
145027007 Vinnare i match 145027006 - Vinnare i match 145027005
2020-11-10 20:00 145027002 Craftstadens IBK Oskarshamn - Vetlanda IBF Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-11-12 19:45 145027001 Olofströms IBK - Växjö IBK Utveckling Olofströms Sporthall
2020-11-12 19:45 145027003 FBC Karlskrona - Gransholms IF Vedeby Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
0. FBC Karlskrona 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Gransholms IF 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Husqvarna IK 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Olofströms IBK 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Vetlanda IBF 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Värnamo IK 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Växjö IBK Utveckling 0 0 0 0 0-0 0 0
1. Craftstadens IBK Oskarshamn 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis