H4 (2021/22)

Gruppspel
H4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-30 20:40 170004004 Fyris Nabla IBK - Storvreta AIK 3 - 2 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena Gibon
2021-10-01 20:00 170004007 Bålsta FBC H4 - IBK Uppsala Teknologer Legends 10 - 7 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2021-10-02 14:00 170004006 IBS Fålhagen - IS Saga U 6 - 6 Sam Varahram, Anton Ceder IFU Arena DHinox
2021-10-02 16:40 170004002 Rasbo IK U - FBC Åland 2 - 4 Olle Isacsson, Oskar Wallin Hall 2000
2022-03-28 20:20 170004005 Enköpings IBK - IBF Roslagsalliansen 6 - 11 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2021-10-08 20:00 170004014 Bålsta FBC H4 - IBS Fålhagen 3 - 7 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2021-10-09 09:40 170004012 IS Saga U - Fyris Nabla IBK 0 - 11 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena DHinox
2021-10-09 10:20 170004013 IBK Uppsala Teknologer Legends - Enköpings IBK 11 - 1 Johan Lanzaro, Ronnie Eriksson IFU Arena Gibon
2021-10-09 11:20 170004010 Storvreta AIK - FBC Åland 3 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena DHinox
2021-12-05 11:00 170004008 Rasbo IK U - IBF Grillby 4 - 4 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Hall 2000
2021-10-13 20:15 170004021 Enköpings IBK - IBS Fålhagen 4 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2021-10-14 20:00 170004015 IBF Grillby - Nyby IBK 6 - 1 Jimmy Lindell, Erik Rosvall Nordiahallen
2021-10-14 20:40 170004020 Fyris Nabla IBK - Bålsta FBC H4 5 - 6 Christoffer Wallenborg, Tony Nyberg IFU Arena Gibon
2021-10-15 19:00 170004016 Rasbo IK U - Storvreta AIK 4 - 3 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Stenlund Hall 2000
2021-11-27 15:50 170004018 FBC Åland - IS Saga U 7 - 3 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Vikingahallen (ÅLAND)
2021-10-16 14:00 170004024 IS Saga U - Rasbo IK U 5 - 5 Anton Ceder, Tony Nyberg IFU Arena DHinox
2021-10-16 15:40 170004022 Storvreta AIK - IBF Grillby 2 - 6 Rohnny Åhman, Ronnie Eriksson IFU Arena DHinox
2021-10-16 16:30 170004026 Bålsta FBC H4 - FBC Åland 3 - 4 Fredrik Karlsson, Handrin Thunqvist Fridegårdsskolan
2021-10-17 13:00 170004028 Enköpings IBK - Fyris Nabla IBK 5 - 6 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2021-10-17 14:00 170004023 IBF Roslagsalliansen - Nyby IBK 6 - 6 Sean Norouz, Gustav Johansson Sparbankshallen
2021-10-22 19:50 170004031 Nyby IBK - IBK Uppsala Teknologer Legends 4 - 6 Tony Nyberg, Mikael Rosenius IFU Arena Gibon
2021-10-23 12:20 170004030 Storvreta AIK - IS Saga U 8 - 3 Martin Hallén Almroth, Isak Norén IFU Arena DHinox
2021-10-23 15:00 170004029 IBF Grillby - IBF Roslagsalliansen 8 - 3 Simon Hillerius Öberg, Erik Rosvall Nordiahallen
2021-10-23 16:00 170004032 Rasbo IK U - Bålsta FBC H4 3 - 3 Michael Hoek, Robert Mårtensson Hall 2000
2022-02-20 14:10 170004034 FBC Åland - Enköpings IBK 5 - 2 Linus Isberg, Johan Forsström Vikingahallen (ÅLAND)
2021-10-29 19:10 170004039 IBS Fålhagen - Nyby IBK 8 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena DHinox
2021-10-29 19:30 170004036 IS Saga U - IBF Grillby 3 - 10 Andreas Morelius, Martin Hallén Almroth IFU Arena Tell Media Group (B)
2021-10-29 19:30 170004037 IBK Uppsala Teknologer Legends - IBF Roslagsalliansen 7 - 4 Per-Olof Svensson, Mikael Rosenius IFU Arena A
2021-10-29 20:00 170004038 Bålsta FBC H4 - Storvreta AIK 7 - 5 Jimmy Lindell, Simon Hillerius Öberg Fridegårdsskolan
2021-10-30 14:30 170004040 Enköpings IBK - Rasbo IK U 5 - 6 Jan-Olov Cederholm, Ronnie Eriksson S:t Ilianshallen
2021-10-26 20:15 170004047 Nyby IBK - Fyris Nabla IBK 8 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Lindbackens Sporthall
2021-11-06 14:00 170004045 IBF Roslagsalliansen - IBS Fålhagen 3 - 2 David Söderström, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2021-11-06 15:00 170004043 IBF Grillby - IBK Uppsala Teknologer Legends 6 - 4 Erik Rosvall, Simon Hillerius Öberg Nordiahallen
2021-11-07 11:20 170004044 IS Saga U - Bålsta FBC H4 5 - 5 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena DHinox
2021-11-07 13:00 170004046 Storvreta AIK - Enköpings IBK 11 - 5 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena DHinox
2021-11-11 20:15 170004052 Enköpings IBK - IS Saga U 6 - 2 Jimmy Lindell, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2021-11-11 20:50 170004053 Fyris Nabla IBK - IBF Roslagsalliansen 5 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena Upplands Energi
2021-11-11 21:00 170004051 IBS Fålhagen - IBK Uppsala Teknologer Legends 8 - 4 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena Gibon
2021-11-12 20:00 170004050 Bålsta FBC H4 - IBF Grillby 5 - 3 Erik Rosvall, Johan Lanzaro Fridegårdsskolan
2021-11-28 15:50 170004055 FBC Åland - Nyby IBK 3 - 3 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Vikingahallen (ÅLAND)
2021-11-12 19:50 170004063 Nyby IBK - Rasbo IK U 1 - 4 Casandra Reuterström, Tony Nyberg IFU Arena Gibon
2021-11-13 15:00 170004061 IBF Roslagsalliansen - FBC Åland 6 - 7 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2021-11-14 09:20 170004059 IBK Uppsala Teknologer Legends - Fyris Nabla IBK 5 - 5 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena Gibon
2021-11-26 20:00 170004058 Bålsta FBC H4 - Enköpings IBK 5 - 6 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2021-11-28 15:00 170004057 IBF Grillby - IBS Fålhagen 6 - 1 Jimmy Lindell, Tony Nyberg Nordiahallen
2021-11-19 19:30 170004064 Enköpings IBK - IBF Grillby 1 - 6 Erik Rosvall, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2021-11-19 19:50 170004070 Nyby IBK - Storvreta AIK 8 - 8 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena Gibon
2021-11-20 14:10 170004067 FBC Åland - IBK Uppsala Teknologer Legends 2 - 2 Thomas Tanskanen, Rohnny Åhman Vikingahallen (ÅLAND)
2021-11-21 11:20 170004065 Fyris Nabla IBK - IBS Fålhagen 5 - 4 Elias Brode, Johnny Söderqvist IFU Arena Gibon
2021-11-21 15:00 170004069 Rasbo IK U - IBF Roslagsalliansen 3 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Hall 2000
2021-11-23 20:30 170004075 IBK Uppsala Teknologer Legends - Rasbo IK U 5 - 8 Per-Olof Svensson, Tony Nyberg IFU Arena Gibon
2021-11-24 19:30 170004077 IBF Roslagsalliansen - Storvreta AIK 5 - 7 Rohnny Åhman, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2021-11-24 20:30 170004076 IS Saga U - Nyby IBK 3 - 5 Bo Pettersson Loklint, Peter Alenbring IFU Arena DHinox
2021-11-25 19:30 170004071 IBF Grillby - Fyris Nabla IBK 5 - 4 Jimmy Lindell, Simon Hillerius Öberg Nordiahallen
2022-02-06 16:40 170004073 IBS Fålhagen - FBC Åland 5 - 5 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena DHinox
2021-12-08 19:30 170004084 IBF Roslagsalliansen - IS Saga U 3 - 7 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Sparbankshallen
2021-12-10 20:00 170004082 Bålsta FBC H4 - Nyby IBK 5 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2021-12-11 09:00 170004083 Storvreta AIK - IBK Uppsala Teknologer Legends 4 - 8 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena Gibon
2021-12-12 14:00 170004081 Rasbo IK U - IBS Fålhagen 6 - 5 Dan Vikström, Fabian Fahimi Hall 2000
2021-12-12 15:50 170004079 FBC Åland - Fyris Nabla IBK 4 - 4 Sam Varahram, Lars Karlsson Vikingahallen (ÅLAND)
2021-12-17 20:00 170004090 Bålsta FBC H4 - IBF Roslagsalliansen 9 - 6 Jimmy Lindell, Johan Lanzaro Fridegårdsskolan
2021-12-17 20:15 170004088 Enköpings IBK - Nyby IBK 3 - 5 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2021-12-18 15:50 170004085 FBC Åland - IBF Grillby 4 - 4 Pär Hedlund, Johan Andersson Vikingahallen (ÅLAND)
2021-12-19 16:40 170004091 IBK Uppsala Teknologer Legends - IS Saga U 7 - 1 Erik Andersson, Oskar Wallin IFU Arena DHinox
2021-12-19 18:20 170004089 IBS Fålhagen - Storvreta AIK 5 - 3 Erik Andersson, Oskar Wallin IFU Arena DHinox
2022-03-17 20:45 170004087 Fyris Nabla IBK - Rasbo IK U 3 - 2 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi IFU Arena Gibon
2022-01-09 10:40 170004098 IBK Uppsala Teknologer Legends - Bålsta FBC H4 5 - 2 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2022-01-09 12:20 170004095 Storvreta AIK - Fyris Nabla IBK 3 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2022-01-17 19:10 170004097 IS Saga U - IBS Fålhagen 7 - 7 Fabian Fahimi, Simon Hillerius Öberg IFU Arena DHinox
2022-02-19 14:10 170004093 FBC Åland - Rasbo IK U 4 - 2 Linus Isberg, Johan Forsström Vikingahallen (ÅLAND)
2022-03-09 19:30 170004096 IBF Roslagsalliansen - Enköpings IBK 1 - 1 Per-Olof Svensson, Rohnny Åhman Sparbankshallen
2022-01-13 20:40 170004103 Fyris Nabla IBK - IS Saga U 8 - 4 Simon Hillerius Öberg, Mikael Rosenius IFU Arena Gibon
2022-01-15 14:00 170004104 Enköpings IBK - IBK Uppsala Teknologer Legends 3 - 5 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2022-02-06 16:00 170004099 IBF Grillby - Rasbo IK U 7 - 10 Fabian Fahimi, Fredrik Karlsson Nordiahallen
2022-02-12 15:50 170004101 FBC Åland - Storvreta AIK 5 - 1 Magnus Nordahl, Aarre Hietanen Vikingahallen (ÅLAND)
2022-03-30 19:30 170004105 IBS Fålhagen - Bålsta FBC H4 3 - 1 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Fyrishov A
2022-01-21 20:00 170004111 Bålsta FBC H4 - Fyris Nabla IBK 7 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2022-01-22 13:00 170004107 Storvreta AIK - Rasbo IK U 4 - 9 Fabian Fahimi, David Wigfeldt IFU Arena DHinox
2022-01-22 14:40 170004112 IBS Fålhagen - Enköpings IBK 8 - 4 Fabian Fahimi, David Wigfeldt IFU Arena DHinox
2022-02-26 16:00 170004109 IS Saga U - FBC Åland 10 - 10 Fabian Fahimi, Fredrik Karlsson IFU Arena Tell Media Group (B)
2022-03-09 20:15 170004106 Nyby IBK - IBF Grillby 4 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Lundellska Skolan
2022-01-28 19:50 170004114 Nyby IBK - IBF Roslagsalliansen 4 - 5 Fabian Fahimi, Simon Hillerius Öberg IFU Arena Gibon
2022-03-03 20:45 170004119 Fyris Nabla IBK - Enköpings IBK 5 - 6 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi IFU Arena Gibon
2022-03-05 16:00 170004115 Rasbo IK U - IS Saga U 9 - 2 Olle Isacsson, Thomas Larsson Hall 2000
2022-03-24 19:30 170004113 IBF Grillby - Storvreta AIK 9 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Nordiahallen
2022-03-27 15:50 170004117 FBC Åland - Bålsta FBC H4 WO (5 - 0) Dan Vikström, Ronnie Eriksson Vikingahallen (ÅLAND)
2022-02-02 19:30 170004120 IBF Roslagsalliansen - IBF Grillby 7 - 8 Per-Olof Svensson, Mikael Rosenius Sparbankshallen
2022-02-04 20:00 170004123 Bålsta FBC H4 - Rasbo IK U 7 - 8 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2022-02-05 09:00 170004121 IS Saga U - Storvreta AIK 1 - 11 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2022-02-06 12:00 170004125 Enköpings IBK - FBC Åland 6 - 9 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2022-02-06 12:40 170004122 IBK Uppsala Teknologer Legends - Nyby IBK 8 - 7 Erik Andersson, Handrin Thunqvist IFU Arena Gibon
2022-02-11 19:30 170004130 Nyby IBK - IBS Fålhagen 4 - 5 Lars Halvarsson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena DHinox
2022-02-11 19:50 170004129 Storvreta AIK - Bålsta FBC H4 4 - 4 Fabian Fahimi, Anton Ceder IFU Arena Gibon
2022-02-12 15:00 170004127 IBF Grillby - IS Saga U 9 - 3 Niklas Forsman, Erik Rosvall Nordiahallen
2022-02-12 15:30 170004131 Rasbo IK U - Enköpings IBK 6 - 4 Sean Norouz, Gustav Johansson Hall 2000
2022-02-13 15:10 170004128 IBF Roslagsalliansen - IBK Uppsala Teknologer Legends 4 - 6 Lars Karlsson, Mikael Rosenius Sparbankshallen
2022-02-15 20:40 170004138 Fyris Nabla IBK - Nyby IBK 5 - 7 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena DHinox
2022-02-18 20:00 170004135 Bålsta FBC H4 - IS Saga U 3 - 4 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2022-02-19 13:00 170004134 IBK Uppsala Teknologer Legends - IBF Grillby 3 - 4 Per-Olof Svensson, Johan Lanzaro IFU Arena DHinox
2022-02-19 14:00 170004137 Enköpings IBK - Storvreta AIK 6 - 10 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2022-02-19 14:40 170004136 IBS Fålhagen - IBF Roslagsalliansen 8 - 6 Johan Lanzaro, Per-Olof Svensson IFU Arena DHinox
2022-02-26 10:30 170004142 IBK Uppsala Teknologer Legends - IBS Fålhagen 5 - 4 Jimmy Lindell, Fabian Fahimi IFU Arena DHinox
2022-02-26 12:10 170004146 Nyby IBK - FBC Åland 5 - 7 Fabian Fahimi, Jimmy Lindell IFU Arena DHinox
2022-02-26 14:00 170004144 IBF Roslagsalliansen - Fyris Nabla IBK 10 - 1 Lars Karlsson, Jonas Nordqvist Sportcentrum
2022-02-26 15:00 170004141 IBF Grillby - Bålsta FBC H4 6 - 4 Jimmy Lindell, Erik Rosvall Nordiahallen
2022-02-27 11:20 170004143 IS Saga U - Enköpings IBK 10 - 6 Simon Hillerius Öberg, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2022-03-05 11:20 170004150 Fyris Nabla IBK - IBK Uppsala Teknologer Legends 7 - 9 Felix Carlsson, Emil Karlsson IFU Arena DHinox
2022-03-05 13:00 170004148 IBS Fålhagen - IBF Grillby 3 - 3 Emil Karlsson, Felix Carlsson IFU Arena DHinox
2022-03-05 14:00 170004149 Enköpings IBK - Bålsta FBC H4 12 - 3 Fabian Fahimi, Anton Ceder S:t Ilianshallen
2022-03-06 14:00 170004154 Rasbo IK U - Nyby IBK 5 - 5 Tony Nyberg, Johnny Söderqvist Hall 2000
2022-03-06 14:10 170004152 FBC Åland - IBF Roslagsalliansen 3 - 3 Martin Stenberg, Mats Fernlund Vikingahallen (ÅLAND)
2022-03-12 09:40 170004156 IBS Fålhagen - Fyris Nabla IBK 4 - 6 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena DHinox
2022-03-12 11:20 170004158 IBK Uppsala Teknologer Legends - FBC Åland 3 - 7 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena DHinox
2022-03-12 14:00 170004160 IBF Roslagsalliansen - Rasbo IK U 6 - 7 Olle Isacsson, Peter Alenbring Sportcentrum
2022-03-12 15:00 170004155 IBF Grillby - Enköpings IBK 7 - 2 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Nordiahallen
2022-03-13 13:00 170004161 Storvreta AIK - Nyby IBK 2 - 4 Thomas Larsson, Per-Olof Svensson IFU Arena DHinox
2022-03-18 19:30 170004167 Nyby IBK - IS Saga U 8 - 2 Fabian Fahimi, Per-Olof Svensson IFU Arena DHinox
2022-03-19 11:20 170004162 Fyris Nabla IBK - IBF Grillby 6 - 11 Tony Nyberg, Mikael Rosenius IFU Arena Gibon
2022-03-19 13:00 170004168 Storvreta AIK - IBF Roslagsalliansen 4 - 4 Tony Nyberg, Mikael Rosenius IFU Arena Gibon
2022-03-20 13:30 170004166 Rasbo IK U - IBK Uppsala Teknologer Legends 5 - 5 Fabian Fahimi, Christoffer Stenlund Hall 2000
2022-03-20 15:50 170004164 FBC Åland - IBS Fålhagen 4 - 5 Thomas Larsson, Jonas Nordqvist Vikingahallen (ÅLAND)
2022-03-25 19:30 170004173 Nyby IBK - Bålsta FBC H4 5 - 5 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena DHinox
2022-03-26 09:40 170004172 IBS Fålhagen - Rasbo IK U 4 - 6 Benny Grönblad, Anders Löfgren IFU Arena DHinox
2022-03-26 11:20 170004170 Fyris Nabla IBK - FBC Åland 5 - 5 Benny Grönblad, Anders Löfgren IFU Arena DHinox
2022-03-26 13:20 170004174 IBK Uppsala Teknologer Legends - Storvreta AIK 8 - 5 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena Gibon
2022-03-26 14:40 170004175 IS Saga U - IBF Roslagsalliansen 3 - 8 Lars Halvarsson, Tony Nyberg IFU Arena DHinox
2022-04-01 19:30 170004179 Nyby IBK - Enköpings IBK 3 - 4 Per-Olof Svensson, Simon Hillerius Öberg IFU Arena DHinox
2022-04-02 12:40 170004180 Storvreta AIK - IBS Fålhagen 10 - 9 Isak Norén, David Wigfeldt IFU Arena DHinox
2022-04-02 14:00 170004181 IBF Roslagsalliansen - Bålsta FBC H4 9 - 4 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Sportcentrum
2022-04-02 14:20 170004182 IS Saga U - IBK Uppsala Teknologer Legends 0 - 15 David Wigfeldt, Isak Norén IFU Arena DHinox
2022-04-02 15:45 170004176 IBF Grillby - FBC Åland 4 - 4 Fabian Fahimi, Jan-Olov Cederholm Nordiahallen
2022-04-03 13:00 170004178 Rasbo IK U - Fyris Nabla IBK 17 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Grillby 22 16 4 2 138-80 58 52
2. FBC Åland 22 12 9 1 113-81 32 45
3. Rasbo IK U 22 13 5 4 131-93 38 44
4. IBK Uppsala Teknologer Legends 22 13 3 6 138-101 37 42
5. IBS Fålhagen 22 10 4 8 117-107 10 34
6. Fyris Nabla IBK 22 9 3 10 108-128 -20 30
7. IBF Roslagsalliansen 22 7 4 11 118-116 2 25
8. Bålsta FBC H4 22 7 4 11 101-120 -19 25
9. Nyby IBK 22 6 5 11 107-109 -2 23
10. Storvreta AIK 22 6 3 13 112-122 -10 21
11. Enköpings IBK 22 5 1 16 98-141 -43 16
12. IS Saga U 22 3 5 14 84-167 -83 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis