Herrjunior (2021/22)

Gruppspel
Herrjunior Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-17 16:00 201401002 Skara IBK - Tibro IBK 6 - 5 Johan Thaning, Christoffer Danielsson Vilanhallen, Skara
2021-10-23 11:00 201401003 BK Halna - Stöpen IBK 6 - 6 Kjell Persson, Kevin Karlsson Idrottshallen, Töreboda
2021-10-22 19:30 201401005 Tibro IBK - BK Halna 9 - 3 Martin Söderström, Kevin Karlsson Baggebohallen, Tibro
2021-10-23 09:00 201401004 IBK Lockerud Ungdom E - Fröjereds IF 6 - 2 Christoffer Danielsson, Johan Thaning LF-hallen, Mariestad
2021-10-31 14:00 201401009 Stöpen IBK - Tibro IBK 4 - 5 Martin Söderström, Daniel Envall Stöpenhallen, Skövde
2021-10-31 14:30 201401007 Skara IBK - IBK Lockerud Ungdom E 6 - 6 Sebastian Åberg, Johan Thaning Vilanhallen, Skara
2021-11-06 09:00 201401010 IBK Lockerud Ungdom E - BK Halna 12 - 2 Kjell Persson, Martin Söderström LF-hallen, Mariestad
2021-11-07 17:00 201401011 Fröjereds IF - Skara IBK 4 - 0 Linus Svensson, Iza Hederdahl Sparbankshallen, T-holm
2021-11-14 17:00 201401014 Stöpen IBK - IBK Lockerud Ungdom E 5 - 6 Martin Söderström, Linus Svensson Stöpenhallen, Skövde
2021-12-19 10:00 201401013 BK Halna - Fröjereds IF 4 - 7 Kjell Persson, Daniel Envall Idrottshallen, Töreboda
2021-11-20 09:45 201401016 IBK Lockerud Ungdom E - Tibro IBK 3 - 13 Martin Söderström, Alma Ernstsson LF-hallen, Mariestad
2021-11-21 18:00 201401017 Fröjereds IF - Stöpen IBK 3 - 4 Calle Schön, Kevin Karlsson Sparbankshallen, T-holm
2022-01-09 13:00 201401018 Skara IBK - BK Halna 6 - 7 Martin Johansson, Christoffer Danielsson Vilanhallen, Skara
2021-11-28 14:00 201401019 Stöpen IBK - Skara IBK 2 - 0 Martin Söderström, Daniel Envall Stöpenhallen, Skövde
2022-01-08 15:00 201401020 Tibro IBK - Fröjereds IF 6 - 5 Daniel Envall, Martin Söderström Baggebohallen, Tibro
2021-12-03 19:30 201401022 Fröjereds IF - IBK Lockerud Ungdom E 6 - 6 Eino Vuoluterä, Martin Söderström Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2021-12-03 20:00 201401023 BK Halna - Tibro IBK 3 - 4 Erik Haglund, Daniel Envall Idrottshallen, Töreboda
2021-12-10 19:30 201401026 Tibro IBK - Skara IBK 1 - 2 Daniel Envall, Kevin Karlsson Baggebohallen, Tibro
2021-12-12 14:00 201401027 Stöpen IBK - BK Halna 5 - 10 Kevin Karlsson, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2021-12-19 16:00 201401028 IBK Lockerud Ungdom E - Skara IBK 5 - 2 Calle Schön, Kevin Karlsson LF-hallen, Mariestad
2021-12-19 17:00 201401030 Tibro IBK - Stöpen IBK 11 - 5 Eino Vuoluterä, Per Johansson Baggebohallen, Tibro
2022-01-14 20:00 201401031 BK Halna - IBK Lockerud Ungdom E 5 - 7 Linus Svensson, Kjell Persson Idrottshallen, Töreboda
2022-01-30 17:00 201401032 Skara IBK - Fröjereds IF 3 - 3 Martin Johansson, Jim Nilsson Vilanhallen, Skara
2022-02-09 19:30 201401035 IBK Lockerud Ungdom E - Stöpen IBK 9 - 4 Martin Johansson, Martin Söderström UW-Elasthallen, Mariestad
2022-02-13 17:30 201401034 Fröjereds IF - BK Halna 8 - 4 Kevin Karlsson, Erik Haglund Sparbankshallen, T-holm
2022-01-28 20:00 201401038 Stöpen IBK - Fröjereds IF 5 - 4 Martin Söderström, Per Johansson Stöpenhallen, Skövde
2022-01-29 15:00 201401039 BK Halna - Skara IBK 4 - 3 Daniel Envall, Martin Söderström Idrottshallen, Töreboda
2022-01-29 17:00 201401037 Tibro IBK - IBK Lockerud Ungdom E 4 - 6 Kevin Karlsson, Daniel Larm Baggebohallen, Tibro
2022-02-06 16:00 201401040 Skara IBK - Stöpen IBK 2 - 4 Erik Haglund, Kjell Persson Vilanhallen, Skara
2022-02-06 18:00 201401041 Fröjereds IF - Tibro IBK 5 - 3 Martin Söderström, Per Johansson Sparbankshallen, T-holm
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Ungdom E 10 7 2 1 66-49 17 23
2. Tibro IBK 10 6 0 4 61-42 19 18
3. Fröjereds IF 10 4 2 4 47-41 6 14
4. Stöpen IBK 10 4 1 5 44-56 -12 13
5. BK Halna 10 3 1 6 48-67 -19 10
6. Skara IBK 10 2 2 6 30-41 -11 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjunior Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 12:00 201400003 Vara IBK - IBK Vänersborg 3 - 9 Johan Gripestam, Daniel Larm Alléhallen, Vara
2021-10-16 13:00 201400002 IBK Lidköping - Fritsla IF 3 - 4 Daniel Envall, Martin Söderström Idrottens hus i Lidköping
2021-10-17 12:00 201400001 Wårgårda IBK - Tranemo IBK 5 - 5 Henrik Sjöberg, David Karlsson Sporthallen, Vårgårda
2021-10-23 15:00 201400005 Fritsla IF - Vara IBK 5 - 4 Mikael Blom, Alexander Blom Kungabergshallen, Fritsla
2021-10-23 16:00 201400006 Tranemo IBK - IBK Lidköping 3 - 2 Peter Manfredsson, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Tranemo
2021-10-24 17:00 201400004 Fristads GoIF - Wårgårda IBK 20 - 2 Henrik Sjöberg, Pedram Koublani Fristadhallen, Fristad
2021-10-31 11:45 201400007 IBK Lidköping - Fristads GoIF 3 - 15 Martin Johansson, Christoffer Danielsson Idrottens hus i Lidköping
2021-10-31 12:30 201400008 Vara IBK - Tranemo IBK 1 - 7 Johan Gripestam, Pedram Koublani Alléhallen, Vara
2021-10-31 14:00 201400009 IBK Vänersborg - Fritsla IF 8 - 0 Henrik Sjöberg, David Karlsson Idrottshuset, Vänersborg
2021-11-06 13:30 201400012 Tranemo IBK - IBK Vänersborg 2 - 4 Christer Abrahamsson, Richard Claesson Idrottshallen, Tranemo
2021-11-06 16:00 201400011 Wårgårda IBK - IBK Lidköping 8 - 4 Harri Tjäder, David Persson Sporthallen, Vårgårda
2021-11-06 16:45 201400010 Fristads GoIF - Vara IBK 7 - 1 Dan Pettersson, Pavle Velcov Fristadhallen, Fristad
2021-11-13 12:00 201400013 Vara IBK - Wårgårda IBK 4 - 0 Dan Pettersson, Johan Gripestam Alléhallen, Vara
2021-11-13 15:00 201400015 Fritsla IF - Tranemo IBK 2 - 2 Henrik Sjöberg, David Karlsson Kungabergshallen, Fritsla
2021-11-27 09:30 201400014 IBK Vänersborg - Fristads GoIF 8 - 3 David Karlsson, Henrik Sjöberg Idrottshuset, Vänersborg
2021-11-20 12:00 201400017 Wårgårda IBK - IBK Vänersborg 2 - 6 Dan Pettersson, Johan Gripestam Sporthallen, Vårgårda
2021-11-20 14:00 201400016 Fristads GoIF - Fritsla IF 8 - 2 Bengt Stadig, Christer Abrahamsson Fristadhallen, Fristad
2021-11-21 11:45 201400018 IBK Lidköping - Vara IBK 4 - 0 Patrik Augustsson, Daniel Larm Idrottens hus i Lidköping
2021-11-26 19:30 201400021 Tranemo IBK - Fristads GoIF 4 - 7 Pavle Velcov, Alexander Blom Idrottshallen, Tranemo
2021-11-27 15:00 201400020 Fritsla IF - Wårgårda IBK 12 - 4 Isak Brogren, Daniel Dimitrovski Kungabergshallen, Fritsla
2021-11-28 12:00 201400019 IBK Vänersborg - IBK Lidköping 8 - 0 Sven Persson, Alma Ernstsson Idrottshuset, Vänersborg
2021-12-04 12:00 201400023 Vara IBK - Fritsla IF 4 - 4 Felix Nilsson, Alma Ernstsson Alléhallen, Vara
2021-12-05 15:15 201400024 IBK Lidköping - Tranemo IBK 7 - 7 Felix Nilsson, Martin Söderström Idrottens hus i Lidköping
2022-02-13 11:00 201400022 Wårgårda IBK - Fristads GoIF 6 - 17 David Karlsson, Henrik Sjöberg Sporthallen, Vårgårda
2021-12-11 15:00 201400026 Fritsla IF - IBK Lidköping 2 - 1 Mikael Blom, Alexander Blom Kungabergshallen, Fritsla
2021-12-11 16:00 201400025 Tranemo IBK - Wårgårda IBK 9 - 1 Christer Abrahamsson, Pavle Velcov Idrottshallen, Tranemo
2021-12-12 12:00 201400027 IBK Vänersborg - Vara IBK 13 - 2 Henrik Sjöberg, Daniel Larm Idrottshuset, Vänersborg
2021-12-17 19:30 201400030 Fritsla IF - IBK Vänersborg 2 - 11 Bengt Stadig, Pavle Velcov Kungabergshallen, Fritsla
2021-12-18 11:30 201400029 Tranemo IBK - Vara IBK 8 - 2 Nebojsa Stefanovski, Richard Claesson Idrottshallen, Tranemo
2021-12-19 14:00 201400028 Fristads GoIF - IBK Lidköping 10 - 2 Bengt Stadig, Christer Abrahamsson Fristadhallen, Fristad
2022-01-15 10:45 201400032 IBK Lidköping - Wårgårda IBK 6 - 3 Kjell Persson, Martin Söderström Idrottens hus i Lidköping
2022-01-15 12:00 201400031 Vara IBK - Fristads GoIF 5 - 9 Felix Nilsson, Dan Pettersson Alléhallen, Vara
2022-01-29 12:00 201400033 IBK Vänersborg - Tranemo IBK 12 - 5 Johan Gripestam, Daniel Larm Idrottshuset, Vänersborg
2022-01-21 19:30 201400035 Fristads GoIF - IBK Vänersborg 9 - 3 Bengt Stadig, Pavle Velcov Fristadhallen, Fristad
2022-01-22 16:00 201400034 Wårgårda IBK - Vara IBK 4 - 3 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Sporthallen, Vårgårda
2022-01-30 15:00 201400036 Tranemo IBK - Fritsla IF 9 - 3 Nebojsa Stefanovski, Christer Abrahamsson Idrottshallen, Tranemo
2022-01-30 13:30 201400038 IBK Vänersborg - Wårgårda IBK 11 - 1 Sven Persson, Daniel Larm Idrottshuset, Vänersborg
2022-01-31 20:00 201400039 Vara IBK - IBK Lidköping 3 - 3 Magnus Jansson, Daniel Larm Alléhallen, Vara
2022-02-08 19:30 201400037 Fritsla IF - Fristads GoIF 1 - 5 Pavle Velcov, Harri Tjäder Kungabergshallen, Fritsla
2022-02-04 19:30 201400041 Wårgårda IBK - Fritsla IF 6 - 1 Bengt Stadig, Pavle Velcov Sporthallen, Vårgårda
2022-02-05 14:00 201400042 Fristads GoIF - Tranemo IBK 10 - 4 Dan Pettersson, Richard Claesson Fristadhallen, Fristad
2022-02-06 15:15 201400040 IBK Lidköping - IBK Vänersborg 4 - 8 Martin Johansson, Felix Nilsson Idrottens hus i Lidköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fristads GoIF 12 11 0 1 120-41 79 33
2. IBK Vänersborg 12 11 0 1 101-33 68 33
3. Tranemo IBK 12 5 3 4 65-56 9 18
4. Fritsla IF 12 4 2 6 38-65 -27 14
5. Wårgårda IBK 12 3 1 8 42-98 -56 10
6. IBK Lidköping 12 2 2 8 39-71 -32 8
7. Vara IBK 12 1 2 9 32-73 -41 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjunior Vår (allmän)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-02-26 15:30 201403002 IBK Lidköping Herr Junior** - Skara IBK Herr J** 3 - 4 Felix Nilsson, Martin Johansson Idrottens hus T2, Lidköping
2022-03-13 15:00 201403001 Wårgårda IBK Herrjunior** - BK Halna Herr junior** 6 - 6 Carl Larsson, Magnus Jansson Sporthallen, Vårgårda
2022-03-05 11:30 201403004 Skara IBK Herr J** - Wårgårda IBK Herrjunior** 4 - 6 Johan Thaning, Sebastian Åberg Viktoriaskolan, Skara
2022-03-06 12:30 201403003 BK Halna Herr junior** - Vara IBK Herrjunior** 4 - 2 Kjell Persson, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2022-03-12 16:00 201403005 Vara IBK Herrjunior** - IBK Lidköping Herr Junior** 2 - 4 Sebastian Åberg, Johan Thaning Vara IBK Arena
2022-03-25 19:30 201403006 BK Halna Herr junior** - Skara IBK Herr J** 7 - 6 Calle Schön, Kevin Karlsson Idrottshallen, Töreboda
2022-03-19 11:30 201403007 Skara IBK Herr J** - Vara IBK Herrjunior** 1 - 8 Erik Haglund, Iza Hederdahl Viktoriaskolan, Skara
2022-03-19 12:00 201403008 Wårgårda IBK Herrjunior** - IBK Lidköping Herr Junior** 8 - 5 David Karlsson, Johan Gripestam Sporthallen, Vårgårda
2022-03-26 16:00 201403009 Vara IBK Herrjunior** - Wårgårda IBK Herrjunior** 7 - 9 Martin Johansson, Sebastian Åberg Vara IBK Arena
2022-03-27 16:00 201403010 IBK Lidköping Herr Junior** - BK Halna Herr junior** 19 - 3 Felix Nilsson, Daniel Larm Idrottens hus T2, Lidköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Wårgårda IBK Herrjunior** 4 3 1 0 29-22 7 10
2. BK Halna Herr junior** 4 2 1 1 20-33 -13 7
3. IBK Lidköping Herr Junior** 4 2 0 2 31-17 14 6
4. Vara IBK Herrjunior** 4 1 0 3 19-18 1 3
5. Skara IBK Herr J** 4 1 0 3 15-24 -9 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjunior Vår (elit)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-02-28 19:45 201402002 Fröjereds IF HJE - IBK Vänersborg HJE 2 - 11 Daniel Envall, Martin Söderström Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2022-03-05 15:30 201402003 Stöpen IBK HJE - Fristads GoIF HJE 3 - 10 Sebastian Åberg, Johan Thaning Kavelbrohallen, Skövde
2022-04-08 19:30 201402001 IBK Lockerud Ungdom HJE - Tranemo IBK HJE 3 - 6 Kevin Karlsson, Daniel Envall UW-Elasthallen, Mariestad
2022-03-11 19:30 201402004 Tibro IBK HJE - IBK Lockerud Ungdom HJE 3 - 5 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson Baggebohallen, Tibro
2022-03-12 16:00 201402006 Tranemo IBK HJE - Fröjereds IF HJE 2 - 2 Christer Abrahamsson, Richard Claesson Idrottshallen, Tranemo
2022-03-13 18:00 201402005 IBK Vänersborg HJE - Stöpen IBK HJE 14 - 1 Daniel Larm, Patrik Augustsson Idrottshuset, Vänersborg
2022-03-19 18:30 201402008 Stöpen IBK HJE - Tranemo IBK HJE 5 - 8 Johan Thaning, Daniel Envall Stöpenhallen, Skövde
2022-03-20 13:15 201402007 Fröjereds IF HJE - Tibro IBK HJE 3 - 6 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Sparbankshallen, T-holm
2022-03-22 20:00 201402009 Fristads GoIF HJE - IBK Vänersborg HJE 6 - 3 Pavle Velcov, Bengt Stadig Fristadhallen, Fristad
2022-03-26 15:00 201402011 IBK Lockerud Ungdom HJE - Fröjereds IF HJE 6 - 3 Kjell Persson, Daniel Envall LF-hallen, Mariestad
2022-03-26 16:00 201402012 Tranemo IBK HJE - Fristads GoIF HJE 5 - 8 Christer Abrahamsson, Bengt Stadig Idrottshallen, Tranemo
2022-03-27 16:00 201402010 Tibro IBK HJE - Stöpen IBK HJE 5 - 4 Kronoslav Kis, Sebastian Åberg Baggebohallen, Tibro
2022-03-30 19:30 201402013 Stöpen IBK HJE - IBK Lockerud Ungdom HJE 3 - 13 Kjell Persson, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2022-04-01 20:00 201402014 Fristads GoIF HJE - Tibro IBK HJE 6 - 1 Magnus Jansson, Henrik Carlsson Fristadhallen, Fristad
2022-04-03 12:00 201402015 IBK Vänersborg HJE - Tranemo IBK HJE 5 - 1 Sven Persson, Alma Ernstsson Idrottshuset, Vänersborg
2022-04-05 20:00 201402018 Fröjereds IF HJE - Stöpen IBK HJE 15 - 4 Kronoslav Kis, Daniel Envall Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2022-04-08 20:00 201402016 Tibro IBK HJE - IBK Vänersborg HJE 3 - 5 Kronoslav Kis, Linus Svensson Baggebohallen, Tibro
2022-04-10 17:00 201402017 IBK Lockerud Ungdom HJE - Fristads GoIF HJE 2 - 4 Kronoslav Kis, Daniel Envall ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-04-12 19:45 201402019 Fristads GoIF HJE - Fröjereds IF HJE 8 - 2 Richard Claesson, Nebojsa Stefanovski Fristadhallen, Fristad
2022-04-14 19:30 201402020 IBK Vänersborg HJE - IBK Lockerud Ungdom HJE 5 - 5 Sven Persson, Daniel Larm Idrottshuset, Vänersborg
2022-04-14 20:00 201402021 Tranemo IBK HJE - Tibro IBK HJE 6 - 5 Richard Claesson, Nebojsa Stefanovski Idrottshallen, Tranemo
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fristads GoIF HJE 6 6 0 0 42-16 26 18
2. IBK Vänersborg HJE 6 4 1 1 43-18 25 13
3. IBK Lockerud Ungdom HJE 6 3 1 2 34-24 10 10
4. Tranemo IBK HJE 6 3 1 2 28-28 0 10
5. Tibro IBK HJE 6 2 0 4 23-29 -6 6
6. Fröjereds IF HJE 6 1 1 4 27-37 -10 4
7. Stöpen IBK HJE 6 0 0 6 20-65 -45 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis