Pantamera Pojkar 12 (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Pojkar 12 Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-29 09:30 202001003 IBK Vänersborg - IBK Lidköping 6 - 16 Idrottshuset, Vänersborg
2022-10-29 12:00 202001004 Skövde IBF 2 - Stöpen IBK 2 0 - 12 Kavelbro Arena, Skövde
2022-10-29 12:30 202001002 IBK Elfhög 1 - Skara IBK 3 - 3 Älvhögsborg, Entréhallen
2022-10-29 14:00 202001001 Tibro IBK P09/10 - Vara IBK 16 - 2 Baggebohallen, Tibro
2022-11-12 11:15 202001007 IBK Lidköping - IBK Elfhög 1 13 - 5 Idrottens hus T2, Lidköping
2022-11-12 14:00 202001005 Vara IBK - Skövde IBF 2 3 - 11 Vara IBK Arena
2022-11-13 13:00 202001006 Stöpen IBK 2 - IBK Vänersborg 18 - 10 Stöpenhallen, Skövde
2022-11-13 14:40 202001008 Skara IBK - Tibro IBK P09/10 1 - 20 Vilanhallen, Skara
2022-11-19 12:30 202001010 IBK Elfhög 1 - Stöpen IBK 2 2 - 5 Älvhögsborg, Entréhallen
2022-11-19 14:00 202001009 Tibro IBK P09/10 - IBK Lidköping 8 - 8 Baggebohallen, Tibro
2022-11-20 10:30 202001011 IBK Vänersborg - Skövde IBF 2 8 - 7 Idrottshuset, Vänersborg
2022-11-20 14:00 202001012 Skara IBK - Vara IBK 7 - 10 Vilanhallen, Skara
2022-11-25 20:00 202001016 Stöpen IBK 2 - Tibro IBK P09/10 2 - 8 Stöpenhallen, Skövde
2022-11-26 14:00 202001014 Vara IBK - IBK Vänersborg 9 - 9 Vara IBK Arena
2022-11-26 15:30 202001015 Skövde IBF 2 - IBK Elfhög 1 9 - 1 Fjärilshallen, Skövde
2023-01-20 19:30 202001013 IBK Lidköping - Skara IBK 5 - 0 Idrottens hus T2, Lidköping
2022-12-03 12:30 202001018 IBK Elfhög 1 - IBK Vänersborg 5 - 21 Älvhögsborg, Entréhallen
2022-12-03 14:00 202001017 Tibro IBK P09/10 - Skövde IBF 2 10 - 4 Baggebohallen, Tibro
2022-12-04 12:45 202001020 Skara IBK - Stöpen IBK 2 5 - 14 Vilanhallen, Skara
2022-12-04 16:30 202001019 IBK Lidköping - Vara IBK 7 - 2 Idrottens hus T2, Lidköping
2022-12-10 09:30 202001024 IBK Vänersborg - Tibro IBK P09/10 4 - 4 Idrottshuset, Vänersborg
2022-12-10 09:45 202001023 Vara IBK - IBK Elfhög 1 8 - 7 Vara IBK Arena
2022-12-10 11:30 202001021 Skövde IBF 2 - Skara IBK 14 - 0 Kavelbrohallen, Skövde
2022-12-11 14:00 202001022 Stöpen IBK 2 - IBK Lidköping 10 - 6 Stöpenhallen, Skövde
2022-10-21 20:00 202001026 Stöpen IBK 2 - Vara IBK 13 - 4 Stöpenhallen, Skövde
2022-12-17 13:00 202001027 IBK Lidköping - Skövde IBF 2 5 - 15 Idrottens hus T2, Lidköping
2022-12-17 16:00 202001025 Tibro IBK P09/10 - IBK Elfhög 1 19 - 0 Baggebohallen, Tibro
2022-12-18 14:40 202001028 Skara IBK - IBK Vänersborg 6 - 7 Vilanhallen, Skara
2023-01-13 19:15 202001031 IBK Elfhög 1 - IBK Lidköping 3 - 13 Torsbohallen, Trollhättan
2023-01-13 19:30 202001032 Tibro IBK P09/10 - Skara IBK 12 - 3 Baggebohallen, Tibro
2023-01-14 11:30 202001030 IBK Vänersborg - Stöpen IBK 2 10 - 14 Idrottshuset, Vänersborg
2023-01-14 12:00 202001029 Skövde IBF 2 - Vara IBK 7 - 2 Kavelbro Arena, Skövde
2023-01-21 14:00 202001033 Vara IBK - Tibro IBK P09/10 1 - 8 Vara IBK Arena
2023-01-22 16:30 202001035 IBK Lidköping - IBK Vänersborg 7 - 10 Idrottens hus T2, Lidköping
2023-01-22 16:30 202001036 Stöpen IBK 2 - Skövde IBF 2 7 - 4 Stöpenhallen, Skövde
2023-01-22 17:00 202001034 Skara IBK - IBK Elfhög 1 6 - 9 Vilanhallen, Skara
2023-01-28 14:30 202001039 Skövde IBF 2 - IBK Vänersborg 8 - 5 Kavelbro Arena, Skövde
2023-01-29 14:00 202001038 Stöpen IBK 2 - IBK Elfhög 1 9 - 2 Stöpenhallen, Skövde
2023-01-29 17:00 202001037 IBK Lidköping - Tibro IBK P09/10 9 - 11 Idrottens hus T2, Lidköping
2023-02-09 18:30 202001040 Vara IBK - Skara IBK 10 - 6 Levene Arena, Stora Levene
2023-02-04 09:30 202001042 IBK Vänersborg - Vara IBK 12 - 5 Idrottshuset, Vänersborg
2023-02-05 12:45 202001041 Skara IBK - IBK Lidköping 5 - 7 Vilanhallen, Skara
2023-02-05 13:30 202001043 IBK Elfhög 1 - Skövde IBF 2 1 - 6 Älvhögsborg, Entréhallen
2023-02-11 13:30 202001044 Tibro IBK P09/10 - Stöpen IBK 2 7 - 8 Baggebohallen, Tibro
2023-02-12 11:30 202001046 IBK Vänersborg - IBK Elfhög 1 11 - 1 Idrottshuset, Vänersborg
2023-02-24 20:00 202001048 Stöpen IBK 2 - Skara IBK 14 - 2 Stöpenhallen, Skövde
2023-02-26 10:00 202001047 Vara IBK - IBK Lidköping 11 - 15 Vara IBK Arena
2023-02-26 14:30 202001045 Skövde IBF 2 - Tibro IBK P09/10 2 - 9 Kavelbro Arena, Skövde
2023-03-03 19:15 202001051 IBK Elfhög 1 - Vara IBK 3 - 3 Torsbohallen, Trollhättan
2023-03-05 13:00 202001052 Tibro IBK P09/10 - IBK Vänersborg 7 - 6 Baggebohallen, Tibro
2023-03-05 14:40 202001049 Skara IBK - Skövde IBF 2 5 - 7 Vilanhallen, Skara
2023-03-27 18:00 202001050 IBK Lidköping - Stöpen IBK 2 11 - 9 Idrottens hus i Lidköping
2023-03-11 11:30 202001056 IBK Vänersborg - Skara IBK 18 - 0 Idrottshuset, Vänersborg
2023-03-12 10:00 202001054 Vara IBK - Stöpen IBK 2 4 - 11 Vara IBK Arena
2023-03-12 13:30 202001053 IBK Elfhög 1 - Tibro IBK P09/10 2 - 7 Älvhögsborg, Entréhallen
2023-03-26 10:00 202001055 Skövde IBF 2 - IBK Lidköping 7 - 4 Kavelbro Arena, Skövde
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stöpen IBK 2 14 12 0 2 146-75 71 36
2. Tibro IBK P09/ 10 14 11 2 1 146-52 94 35
3. Skövde IBF 2 14 9 0 5 101-72 29 27
4. IBK Lidköping 14 8 1 5 126-102 24 25
5. IBK Vänersborg 14 7 2 5 137-107 30 23
6. Vara IBK 14 3 2 9 74-132 -58 11
7. IBK Elfhög 1 14 1 2 11 44-133 -89 5
8. Skara IBK 14 0 1 13 49-150 -101 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar 12 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-29 09:30 202000001 Skövde IBF 1 - IFK Hjo 7 - 8 Kavelbro Arena, Skövde
2022-10-29 13:30 202000004 Fröjereds IF - Falköpings IBK 1 7 - 4 Sparbankshallen, T-holm
2022-10-30 11:00 202000003 BK Halna - IBK Lockerud Mariestad 2 - 15 Idrottshallen, Töreboda
2022-10-30 14:00 202000002 Stöpen IBK 1 - Falköpings IBK 2 23 - 1 Stöpenhallen, Skövde
2022-11-12 14:00 202000008 Falköpings IBK 2 - Skövde IBF 1 19 - 4 Ållebergshallen, Falköping
2022-11-12 15:00 202000007 IBK Lockerud Mariestad - Stöpen IBK 1 6 - 12 Svenska Motor-hallen, Mariestad
2022-11-13 11:45 202000006 Falköpings IBK 1 - BK Halna 20 - 1 Frejahallen, Falköping
2022-11-13 15:45 202000005 IFK Hjo - Fröjereds IF 7 - 9 Christian Kihlgren, Andreas Sörman Guldkrokshallen A Hjo
2022-11-19 12:00 202000009 Skövde IBF 1 - IBK Lockerud Mariestad 4 - 5 Kavelbro Arena, Skövde
2022-11-20 11:00 202000011 BK Halna - Fröjereds IF 0 - 7 Idrottshallen, Töreboda
2022-11-20 14:00 202000010 Stöpen IBK 1 - Falköpings IBK 1 19 - 4 Stöpenhallen, Skövde
2022-11-20 16:00 202000012 Falköpings IBK 2 - IFK Hjo 8 - 7 Ållebergshallen, Falköping
2022-11-26 09:00 202000014 IFK Hjo - BK Halna 18 - 2 Guldkrokshallen A Hjo
2022-11-26 14:00 202000013 IBK Lockerud Mariestad - Falköpings IBK 2 14 - 6 Annie Jonsson, Tindra Nord Svenska Motor-hallen, Mariestad
2022-11-26 14:00 202000015 Fröjereds IF - Stöpen IBK 1 5 - 7 Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2022-11-27 12:00 202000016 Falköpings IBK 1 - Skövde IBF 1 3 - 5 Frejahallen, Falköping
2022-12-03 11:00 202000019 IBK Lockerud Mariestad - IFK Hjo 18 - 4 Louise Norgren, Jennifer Ernstsson Svenska Motor-hallen, Mariestad
2022-12-04 12:00 202000020 Falköpings IBK 2 - Falköpings IBK 1 7 - 10 Frejahallen, Falköping
2022-12-04 13:30 202000017 Skövde IBF 1 - Fröjereds IF 5 - 3 Kavelbro Arena, Skövde
2022-12-30 20:00 202000018 Stöpen IBK 1 - BK Halna 21 - 0 Stöpenhallen, Skövde
2022-12-10 10:00 202000023 IFK Hjo - Stöpen IBK 1 4 - 16 Guldkrokshallen A Hjo
2022-12-10 12:00 202000022 Falköpings IBK 1 - IBK Lockerud Mariestad 7 - 8 Ållebergshallen, Falköping
2022-12-10 16:00 202000021 Fröjereds IF - Falköpings IBK 2 15 - 0 Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2022-12-11 11:00 202000024 BK Halna - Skövde IBF 1 2 - 16 Idrottshallen, Töreboda
2022-12-17 10:00 202000027 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF 6 - 10 Jennifer Ernstsson, Louise Norgren Svenska Motor-hallen, Mariestad
2022-12-18 12:00 202000025 Skövde IBF 1 - Stöpen IBK 1 4 - 11 Kavelbro Arena, Skövde
2022-12-18 12:00 202000028 Falköpings IBK 2 - BK Halna 7 - 3 Frejahallen, Falköping
2022-12-18 14:00 202000026 Falköpings IBK 1 - IFK Hjo 6 - 4 Frejahallen, Falköping
2023-01-13 19:30 202000029 Fröjereds IF - IFK Hjo 10 - 6 Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2023-01-13 20:00 202000031 Stöpen IBK 1 - IBK Lockerud Mariestad 8 - 4 Stöpenhallen, Skövde
2023-01-14 09:30 202000032 Skövde IBF 1 - Falköpings IBK 2 20 - 1 Kavelbro Arena, Skövde
2023-01-15 11:00 202000030 BK Halna - Falköpings IBK 1 2 - 9 Idrottshallen, Töreboda
2023-01-21 10:00 202000033 IFK Hjo - Skövde IBF 1 3 - 13 Guldkrokshallen B
2023-01-21 10:00 202000035 IBK Lockerud Mariestad - BK Halna 18 - 2 Svenska Motor-hallen, Mariestad
2023-01-21 14:00 202000034 Falköpings IBK 2 - Stöpen IBK 1 0 - 13 Frejahallen, Falköping
2023-01-22 12:00 202000036 Falköpings IBK 1 - Fröjereds IF 4 - 9 Frejahallen, Falköping
2023-01-28 10:00 202000037 IBK Lockerud Mariestad - Skövde IBF 1 2 - 8 Svenska Motor-hallen, Mariestad
2023-01-29 10:00 202000038 Falköpings IBK 1 - Stöpen IBK 1 6 - 14 Frejahallen, Falköping
2023-01-29 13:00 202000039 Fröjereds IF - BK Halna 21 - 1 Sparbankshallen, T-holm
2023-01-29 15:30 202000040 IFK Hjo - Falköpings IBK 2 4 - 3 Guldkrokshallen A Hjo
2023-02-04 09:30 202000044 Skövde IBF 1 - Falköpings IBK 1 10 - 1 Kavelbro Arena, Skövde
2023-02-05 13:00 202000041 Falköpings IBK 2 - IBK Lockerud Mariestad 3 - 14 Frejahallen, Falköping
2023-02-05 13:00 202000042 BK Halna - IFK Hjo 4 - 5 Idrottshallen, Töreboda
2023-02-05 14:00 202000043 Stöpen IBK 1 - Fröjereds IF 3 - 8 Stöpenhallen, Skövde
2023-02-25 10:00 202000047 IFK Hjo - IBK Lockerud Mariestad 7 - 8 Guldkrokshallen A Hjo
2023-02-26 10:00 202000045 Fröjereds IF - Skövde IBF 1 4 - 6 Sparbankshallen, T-holm
2023-02-26 12:00 202000048 Falköpings IBK 1 - Falköpings IBK 2 0 - 5 Frejahallen, Falköping
2023-03-24 19:30 202000046 BK Halna - Stöpen IBK 1 3 - 20 Idrottshallen, Töreboda
2023-03-04 11:30 202000049 Falköpings IBK 2 - Fröjereds IF 7 - 13 Frejahallen, Falköping
2023-03-05 11:00 202000050 IBK Lockerud Mariestad - Falköpings IBK 1 6 - 5 Svenska Motor-hallen, Mariestad
2023-03-05 14:00 202000051 Stöpen IBK 1 - IFK Hjo 14 - 5 Stöpenhallen, Skövde
2023-04-02 10:00 202000052 Skövde IBF 1 - BK Halna 21 - 2 Kavelbro Arena, Skövde
2023-03-11 15:00 202000055 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad 8 - 4 Sparbankshallen, T-holm
2023-03-12 16:00 202000054 IFK Hjo - Falköpings IBK 1 6 - 3 Guldkrokshallen A Hjo
2023-03-17 20:00 202000053 Stöpen IBK 1 - Skövde IBF 1 9 - 7 Stöpenhallen, Skövde
2023-03-26 13:30 202000056 BK Halna - Falköpings IBK 2 7 - 3 Idrottshallen, Töreboda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stöpen IBK 1 14 13 0 1 190-57 133 39
2. Fröjereds IF 14 11 0 3 129-60 69 33
3. Skövde IBF 1 14 9 0 5 130-73 57 27
4. IBK Lockerud Mariestad 14 9 0 5 128-86 42 27
5. IFK Hjo 14 5 0 9 88-121 -33 15
6. Falköpings IBK 1 14 4 0 10 82-103 -21 12
7. Falköpings IBK 2 14 4 0 10 70-147 -77 12
8. BK Halna 14 1 0 13 31-201 -170 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar 12 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-25 18:00 202002003 Fristads GoIF - IBK Elfhög 6 - 0 Fristadhallen, Fristad
2022-10-29 10:00 202002002 Kinna IBK - Tranemo IBK 5 - 7 Linus Andersson, Hampus Rylander Lyckehallen, Kinna
2022-10-30 11:00 202002001 Borås IBF - Wårgårda IBK 7 - 1 Daltorphallen, Borås
2022-11-12 10:00 202002008 Tranemo IBK - Borås IBF 4 - 4 Idrottshall, Tranemo (Nya)
2022-11-12 13:00 202002006 IBK Alingsås - Fristads GoIF 3 - 10 Stadsskogshallen, Alingsås
2022-11-13 13:30 202002007 IBK Elfhög - Kinna IBK 1 - 7 Älvhögsborg, Entréhallen
2022-11-18 18:30 202002009 Borås IBF - IBK Elfhög 7 - 4 Tim Arvén, Theo Larsson Daltorphallen, Borås
2022-11-19 13:30 202002012 Tranemo IBK - Wårgårda IBK 10 - 11 Idrottshall, Tranemo (Nya)
2022-11-20 13:30 202002010 Kinna IBK - IBK Alingsås 5 - 6 Ej offentliggjord, Linus Andersson Lyckehallen, Kinna
2022-11-26 11:00 202002014 Wårgårda IBK - Fristads GoIF 14 - 0 Sporthallen, Vårgårda
2022-11-27 13:30 202002013 IBK Elfhög - Tranemo IBK 5 - 15 Älvhögsborg, Entréhallen
2022-11-27 15:15 202002016 IBK Alingsås - Borås IBF 6 - 5 Stadsskogshallen, Alingsås
2022-12-03 10:00 202002020 Tranemo IBK - IBK Alingsås 7 - 4 Idrottshall, Tranemo (Nya)
2022-12-03 14:00 202002018 Kinna IBK - Fristads GoIF 4 - 2 Linus Andersson, Hampus Rylander Lyckehallen, Kinna
2022-12-04 13:30 202002019 IBK Elfhög - Wårgårda IBK 4 - 6 Älvhögsborg, Entréhallen
2022-12-10 14:45 202002022 IBK Alingsås - IBK Elfhög 15 - 6 Stadsskogshallen, Alingsås
2022-12-11 13:30 202002023 Wårgårda IBK - Kinna IBK 4 - 2 Sporthallen, Vårgårda
2023-01-08 18:30 202002024 Fristads GoIF - Borås IBF 9 - 1 Fristadhallen, Fristad
2022-12-16 18:30 202002026 IBK Alingsås - Wårgårda IBK 4 - 11 Stadsskogshallen, Alingsås
2022-12-17 14:00 202002028 Tranemo IBK - Fristads GoIF 5 - 5 Idrottshall, Tranemo (Nya)
2022-12-18 13:00 202002025 Borås IBF - Kinna IBK 8 - 6 Theo Larsson, Tim Arvén Daltorphallen, Borås
2023-01-14 13:30 202002031 Kinna IBK - IBK Elfhög 7 - 5 Linus Andersson, Hampus Rylander Lyckehallen, Kinna
2023-01-15 13:00 202002032 Borås IBF - Tranemo IBK 8 - 13 Theo Larsson, Tim Arvén Daltorphallen, Borås
2023-01-24 18:30 202002030 Fristads GoIF - IBK Alingsås 9 - 1 Fristadhallen, Fristad
2023-01-20 19:00 202002034 Tranemo IBK - Kinna IBK 1 - 3 Idrottshall, Tranemo (Nya)
2023-01-22 11:00 202002033 Wårgårda IBK - Borås IBF 11 - 1 Sporthallen, Vårgårda
2023-01-31 18:10 202002035 IBK Elfhög - Fristads GoIF 2 - 4 Älvhögsborg, Entréhallen
2023-01-28 15:00 202002037 IBK Elfhög - Borås IBF 4 - 10 Älvhögsborg, Entréhallen
2023-01-29 14:00 202002038 IBK Alingsås - Kinna IBK 7 - 6 Stadsskogshallen, Alingsås
2023-03-11 18:30 202002040 Wårgårda IBK - Tranemo IBK 10 - 9 Sporthallen, Vårgårda
2023-02-04 14:00 202002041 Tranemo IBK - IBK Elfhög 10 - 0 Idrottshall, Tranemo (Nya)
2023-02-04 15:00 202002042 Fristads GoIF - Wårgårda IBK 3 - 12 Fristadhallen, Fristad
2023-02-22 18:30 202002044 Borås IBF - IBK Alingsås 4 - 7 Tim Arvén, Theo Larsson Daltorphallen, Borås
2023-02-24 19:00 202002046 Fristads GoIF - Kinna IBK 2 - 6 Fristadhallen, Fristad
2023-02-25 11:00 202002048 IBK Alingsås - Tranemo IBK 3 - 5 Stadsskogshallen, Alingsås
2023-02-26 11:30 202002047 Wårgårda IBK - IBK Elfhög 19 - 2 Sporthallen, Vårgårda
2023-03-04 12:00 202002051 Kinna IBK - Wårgårda IBK 7 - 8 Ej offentliggjord, Dennis Jelse Lyckehallen, Kinna
2023-03-05 11:30 202002050 IBK Elfhög - IBK Alingsås 1 - 12 Älvhögsborg, Entréhallen
2023-03-26 14:00 202002052 Borås IBF - Fristads GoIF 4 - 1 Theo Larsson, Tim Arvén Daltorphallen, Borås
2023-03-11 10:00 202002053 Kinna IBK - Borås IBF 3 - 7 Linus Andersson, Hampus Rylander Lyckehallen, Kinna
2023-03-12 17:30 202002054 Wårgårda IBK - IBK Alingsås 9 - 7 Sporthallen, Vårgårda
2023-03-17 18:30 202002056 Fristads GoIF - Tranemo IBK 4 - 3 Fristadhallen, Fristad
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Wårgårda IBK 12 11 0 1 116-56 60 33
2. Tranemo IBK 12 6 2 4 89-62 27 20
3. Fristads GoIF 12 6 1 5 55-55 0 19
4. Borås IBF 12 6 1 5 66-69 -3 19
5. IBK Alingsås 12 6 0 6 75-78 -3 18
6. Kinna IBK 12 5 0 7 61-58 3 15
7. IBK Elfhög 12 0 0 12 34-118 -84 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis