Damer Division 1 GUD (2022/23)

Gruppspel
Damer Division 1 GUD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 11:00 039974004 IBF Borlänge - IK Sätra 4 - 1 Tim Nissinen Eriksson, Jussi Nissinen Maserhallen
2022-09-24 13:00 039974002 Gävle GIK - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 8 Håkan Thunman, Daniel Ahlin Alfahallen - Gavlehov
2022-09-24 17:00 039974003 Sandvikens AIK - KAIS Mora UIF 4 - 5 Daniel Ahlin, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2022-09-25 11:00 039974006 IBF Hedemora - IBK Uppsala Teknologer 3 - 5 Tim Nissinen Eriksson, Jussi Nissinen Vasahallen
2022-09-25 15:00 039974001 Borlänge IBK - Hudik/Björkberg IBK 10 - 2 Tim Nissinen Eriksson, Jussi Nissinen Ornäs Sporthall
2023-02-05 13:00 039974005 IBF Falun Utveckling - IK Sirius IBK 13 - 3 Håkan Thunman, Mattias Papmehl-Dufay Guide Arena 1
2022-10-01 14:15 039974007 Rosersberg Arlanda IBK - Borlänge IBK 9 - 6 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2022-10-02 11:00 039974012 IBF Hedemora - IBF Falun Utveckling 2 - 2 e.förl. Jussi Nissinen, Tim Nissinen Eriksson Vasahallen
2022-10-02 14:00 039974011 IBK Uppsala Teknologer - IBF Borlänge 5 - 0 Christoffer Stenlund, Isak Norén IFU Arena Gibon
2022-10-02 16:30 039974008 KAIS Mora UIF - Hudik/Björkberg IBK 5 - 2 Conny Törehed, Jonas Matsson Idre Fjäll Arena
2022-10-21 20:15 039974010 IK Sirius IBK - Sandvikens AIK 2 - 7 Simon Hillerius Öberg, Handrin Thunqvist IFU Arena DHinox
2022-10-27 20:00 039974009 IK Sätra - Gävle GIK 3 - 3 e.förl. Magnus Undén, Håkan Thunman Träffen Arena
2022-10-07 19:00 039974016 Gävle GIK - IBK Uppsala Teknologer 3 - 4 Magnus Undén, Håkan Thunman Novahallen - Gavlehov
2022-10-07 19:45 039974013 Borlänge IBK - KAIS Mora UIF 5 - 3 Mattias Hedberg, Tim Green Ornäs Sporthall
2022-10-08 13:30 039974014 Rosersberg Arlanda IBK - IK Sätra 7 - 3 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2022-10-08 17:00 039974017 Sandvikens AIK - IBF Hedemora 9 - 2 Pär Hedlund, Johan Andersson Arena Jernvallen
2022-10-09 13:00 039974015 Hudik/Björkberg IBK - IK Sirius IBK 5 - 4 Erik Lindberg, Michael Hoek OilQuick Arena
2022-10-09 17:00 039974018 IBF Borlänge - IBF Falun Utveckling 4 - 3 Viktor Snöborgs, Tim Green Maserhallen
2022-10-15 17:15 039974024 IBF Borlänge - Sandvikens AIK 2 - 1 Tim Green, Viktor Snöborgs Maserhallen
2022-10-16 12:00 039974021 IBK Uppsala Teknologer - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 5 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena Gibon
2022-10-16 13:00 039974022 IBF Hedemora - Hudik/Björkberg IBK 10 - 0 Tim Green, Viktor Snöborgs Vasahallen
2022-10-16 16:30 039974019 IK Sätra - Borlänge IBK 1 - 7 Håkan Thunman, Daniel Ahlin Träffen Arena
2022-10-16 17:30 039974023 IBF Falun Utveckling - Gävle GIK 9 - 1 Viktor Snöborgs, Tim Green Guide Arena 1
2022-10-23 13:00 039974020 IK Sirius IBK - KAIS Mora UIF 2 - 1 Martin Hallén Almroth, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2022-10-22 15:00 039974028 Rosersberg Arlanda IBK - IBF Falun Utveckling 5 - 8 Christoffer Stenlund, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2022-10-22 17:30 039974027 KAIS Mora UIF - IBF Hedemora 9 - 4 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2022-10-23 13:00 039974029 Hudik/Björkberg IBK - IBF Borlänge 2 - 6 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2022-10-23 16:00 039974026 IK Sätra - IBK Uppsala Teknologer 3 - 4 Andreas Sjöberg, Erik Lindberg Novahallen - Gavlehov
2022-11-20 15:00 039974025 Borlänge IBK - IK Sirius IBK 10 - 5 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Ornäs Sporthall
2023-01-07 14:00 039974030 Gävle GIK - Sandvikens AIK 2 - 5 Erik Lindberg, Pontus Grönberg Alfahallen - Gavlehov
2022-10-21 19:00 039974036 Gävle GIK - Hudik/Björkberg IBK 5 - 6 e.förl. Håkan Thunman, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2022-10-29 11:00 039974034 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 5 - 1 Tim Green, Mattias Hedberg Maserhallen
2022-10-29 16:00 039974032 IBF Hedemora - IK Sirius IBK 3 - 5 Tim Nissinen Eriksson, Noel Hildensjö Vasahallen
2022-10-29 16:00 039974033 IBF Falun Utveckling - IK Sätra 9 - 2 Viktor Snöborgs, Tim Green Guide Arena 1
2022-10-29 17:00 039974035 Sandvikens AIK - Rosersberg Arlanda IBK 5 - 1 Magnus Undén, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2022-10-30 16:00 039974031 IBK Uppsala Teknologer - Borlänge IBK 6 - 3 Mikael Eriksson, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2022-11-05 12:15 039974038 IBK Uppsala Teknologer - IBF Falun Utveckling 4 - 7 Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint IFU Arena Gibon
2022-11-05 14:00 039974042 Rosersberg Arlanda IBK - Hudik/Björkberg IBK 11 - 2 Mikael Eriksson, Alfons Eriksson Ekilla Sporthall
2022-11-05 14:15 039974040 IK Sätra - Sandvikens AIK 3 - 1 Magnus Undén, Håkan Thunman Träffen Arena
2022-11-05 17:00 039974041 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 1 - 0 Conny Törehed, Jonas Matsson Idre Fjäll Arena
2022-11-06 12:30 039974039 IK Sirius IBK - IBF Borlänge 2 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2022-12-19 19:30 039974037 IBF Hedemora - Borlänge IBK 3 - 6 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Vikmanshyttans sporthall
2022-11-11 19:00 039974046 Gävle GIK - IK Sirius IBK 5 - 4 Alfons Eriksson, Andreas Sjöberg Alfahallen - Gavlehov
2022-11-11 19:45 039974047 Hudik/Björkberg IBK - IK Sätra 3 - 7 Robert Mårtensson, Michael Hoek OilQuick Arena
2022-11-12 14:30 039974048 Rosersberg Arlanda IBK - KAIS Mora UIF 5 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Ekilla Sporthall
2022-11-12 17:00 039974045 Sandvikens AIK - IBK Uppsala Teknologer 3 - 5 Erik Lindberg, Petter Lundgren Arena Jernvallen
2022-12-04 18:15 039974044 IBF Borlänge - IBF Hedemora 3 - 4 Mattias Papmehl-Dufay, Anders Fredriksson Maserhallen
2023-01-18 20:00 039974043 IBF Falun Utveckling - Borlänge IBK 4 - 6 Viktor Snöborgs, Tim Green Guide Arena 1
2022-11-17 20:00 039974049 Borlänge IBK - IBF Borlänge 7 - 3 Tim Green, Viktor Snöborgs Paradishallen
2022-11-18 19:45 039974053 IK Sirius IBK - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2022-11-19 12:00 039974050 IBF Falun Utveckling - Sandvikens AIK 5 - 3 Tim Nissinen Eriksson, Samuel Nissinen-Eriksson Guide Arena
2022-11-19 12:30 039974051 IBF Hedemora - Gävle GIK 4 - 2 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Vasahallen
2022-11-20 14:15 039974054 IK Sätra - KAIS Mora UIF 3 - 2 Erik Lindberg, Pontus Grönberg Träffen Arena
2022-11-20 16:15 039974052 IBK Uppsala Teknologer - Hudik/Björkberg IBK 6 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2022-11-25 19:00 039974056 Gävle GIK - IBF Borlänge 3 - 6 Håkan Thunman, Magnus Undén Novahallen - Gavlehov
2022-11-26 12:00 039974057 Hudik/Björkberg IBK - IBF Falun Utveckling 7 - 5 Tony Lööf, Teodor Lundgren OilQuick Arena
2022-11-26 14:00 039974055 Sandvikens AIK - Borlänge IBK 3 - 6 Pär Hedlund, Johan Andersson Arena Jernvallen
2022-11-26 14:00 039974058 Rosersberg Arlanda IBK - IBF Hedemora 9 - 3 Anton Ceder, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2022-11-26 14:00 039974060 IK Sätra - IK Sirius IBK 6 - 4 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Träffen Arena
2022-11-27 14:00 039974059 KAIS Mora UIF - IBK Uppsala Teknologer 2 - 6 Tim Green, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2022-12-02 20:00 039974062 Sandvikens AIK - Hudik/Björkberg IBK 7 - 6 Magnus Nordahl, Pontus Grönberg Arena Jernvallen
2022-12-03 12:30 039974065 IBF Hedemora - IK Sätra 4 - 5 Tim Nissinen Eriksson, Jussi Nissinen Vasahallen
2022-12-03 13:00 039974061 Borlänge IBK - Gävle GIK 10 - 3 Per Nordström, Mattias Papmehl-Dufay Ornäs Sporthall
2022-12-04 12:45 039974064 IBF Falun Utveckling - KAIS Mora UIF 5 - 3 Tim Nissinen Eriksson, Jussi Nissinen Guide Arena 1
2022-12-04 14:00 039974066 IBK Uppsala Teknologer - IK Sirius IBK 8 - 4 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena Gibon
2023-02-26 16:00 039974063 IBF Borlänge - Rosersberg Arlanda IBK Maserhallen
2022-12-10 14:15 039974070 IK Sätra - IBF Borlänge 2 - 10 Andreas Sjöberg, Petter Lundgren Träffen Arena
2022-12-10 14:45 039974068 Rosersberg Arlanda IBK - Gävle GIK 7 - 3 Oskar Wallin, Simon Hillerius Öberg Ekilla Sporthall
2022-12-10 15:00 039974067 Hudik/Björkberg IBK - Borlänge IBK 4 - 12 Patric Jonsson, Michael Hoek OilQuick Arena
2022-12-10 16:30 039974069 KAIS Mora UIF - Sandvikens AIK 3 - 2 e.förl. Terje Severinsson, Jonas Matsson Idre Fjäll Arena
2022-12-11 14:15 039974072 IBK Uppsala Teknologer - IBF Hedemora 11 - 5 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena Gibon
2022-12-11 16:30 039974071 IK Sirius IBK - IBF Falun Utveckling 2 - 11 Oskar Wallin, Simon Hillerius Öberg IFU Arena Gibon
2022-12-15 19:30 039974076 Sandvikens AIK - IK Sirius IBK 8 - 4 Magnus Nordahl, Magnus Undén Arena Jernvallen
2022-12-16 19:00 039974075 Gävle GIK - IK Sätra 2 - 7 Magnus Nordahl, Richard Öhneskog Alfahallen - Gavlehov
2022-12-16 19:00 039974078 IBF Falun Utveckling - IBF Hedemora 3 - 4 e.förl. Anders Fredriksson, Mattias Hedberg Guide Arena 1
2022-12-17 12:00 039974074 Hudik/Björkberg IBK - KAIS Mora UIF 7 - 5 Michael Hoek, Patric Jonsson OilQuick Arena
2022-12-18 14:00 039974077 IBF Borlänge - IBK Uppsala Teknologer 5 - 4 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Maserhallen
2022-12-18 15:30 039974073 Borlänge IBK - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 3 Tim Green, Viktor Snöborgs Ornäs Sporthall
2023-01-14 12:00 039974080 IK Sätra - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 5 Petter Lundgren, Andreas Sjöberg Novahallen - Gavlehov
2023-01-14 12:30 039974083 IBF Hedemora - Sandvikens AIK 5 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Vasahallen
2023-01-14 15:15 039974084 IBF Falun Utveckling - IBF Borlänge 9 - 5 Tim Green, Mattias Papmehl-Dufay Guide Arena 1
2023-01-14 16:15 039974082 IBK Uppsala Teknologer - Gävle GIK 5 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2023-01-15 14:00 039974081 IK Sirius IBK - Hudik/Björkberg IBK 5 - 11 Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena Gibon
2023-01-16 19:30 039974079 KAIS Mora UIF - Borlänge IBK 5 - 4 Anders Fredriksson, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena
2023-01-08 12:30 039974086 KAIS Mora UIF - IK Sirius IBK 4 - 3 Tim Green, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2023-01-21 12:00 039974088 Hudik/Björkberg IBK - IBF Hedemora 8 - 4 Patric Jonsson, Michael Hoek OilQuick Arena
2023-01-21 15:00 039974087 Rosersberg Arlanda IBK - IBK Uppsala Teknologer 5 - 4 Gabriel Wall, Handrin Thunqvist Ekilla Sporthall
2023-01-21 17:00 039974090 Sandvikens AIK - IBF Borlänge 3 - 3 e.förl. Pär Hedlund, Johan Andersson Arena Jernvallen
2023-01-22 13:00 039974089 Gävle GIK - IBF Falun Utveckling 1 - 7 Magnus Undén, Erik Lindberg Alfahallen - Gavlehov
2023-01-22 15:30 039974085 Borlänge IBK - IK Sätra 9 - 3 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Ornäs Sporthall
2023-01-26 19:45 039974096 Sandvikens AIK - Gävle GIK 5 - 2 Anders Löfgren, Magnus Undén Arena Jernvallen
2023-01-28 11:00 039974095 IBF Borlänge - Hudik/Björkberg IBK 0 - 5 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Maserhallen
2023-01-28 14:00 039974094 IBF Falun Utveckling - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 5 Jussi Nissinen, Mattias Papmehl-Dufay Guide Arena
2023-01-29 11:00 039974093 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF 3 - 4 Noel Hildensjö, Jussi Nissinen Vasahallen
2023-01-29 14:00 039974092 IBK Uppsala Teknologer - IK Sätra 3 - 2 Christoffer Stenlund, Handrin Thunqvist IFU Arena Gibon
2023-01-29 16:15 039974091 IK Sirius IBK - Borlänge IBK 4 - 4 e.förl. Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena Gibon
2023-02-03 19:45 039974102 Hudik/Björkberg IBK - Gävle GIK 7 - 4 Robert Mårtensson, Michael Hoek OilQuick Arena
2023-02-03 20:00 039974098 IK Sirius IBK - IBF Hedemora 4 - 6 Niklas Arvidsson, Fabian Fahimi IFU Arena Gibon
2023-02-04 13:30 039974101 Rosersberg Arlanda IBK - Sandvikens AIK 5 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Ekilla Sporthall
2023-02-04 14:15 039974099 IK Sätra - IBF Falun Utveckling 5 - 5 e.förl. Reine Schröder, Martin Stenberg Träffen Arena
2023-02-05 15:30 039974097 Borlänge IBK - IBK Uppsala Teknologer 3 - 4 e.förl. Emil Karlsson, Per Nordström Ornäs Sporthall
2023-03-06 00:00 039974100 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2023-02-07 20:00 039974103 Borlänge IBK - IBF Hedemora Viktor Snöborgs, Tim Green Ornäs Sporthall
2023-02-11 14:00 039974107 Gävle GIK - KAIS Mora UIF Johan Andersson, Pär Hedlund Alfahallen - Gavlehov
2023-02-11 14:45 039974104 IBF Falun Utveckling - IBK Uppsala Teknologer Anders Fredriksson, Mattias Hedberg Guide Arena 1
2023-02-11 15:00 039974108 Hudik/Björkberg IBK - Rosersberg Arlanda IBK Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2023-02-11 17:00 039974106 Sandvikens AIK - IK Sätra Ej offentliggjord, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2023-02-12 14:00 039974105 IBF Borlänge - IK Sirius IBK Maserhallen
2023-02-16 19:30 039974109 Borlänge IBK - IBF Falun Utveckling Ornäs Sporthall
2023-02-18 14:15 039974113 IK Sätra - Hudik/Björkberg IBK Träffen Arena
2023-02-19 11:00 039974110 IBF Hedemora - IBF Borlänge Vasahallen
2023-02-19 13:15 039974111 IBK Uppsala Teknologer - Sandvikens AIK Ej offentliggjord, Bo Pettersson Loklint IFU Arena Gibon
2023-02-19 15:30 039974112 IK Sirius IBK - Gävle GIK Martin Hallén Almroth IFU Arena Gibon
2023-02-19 16:00 039974114 KAIS Mora UIF - Rosersberg Arlanda IBK Idre Fjäll Arena
2023-02-21 20:00 039974115 IBF Borlänge - Borlänge IBK Maserhallen
2023-02-23 19:45 039974119 Rosersberg Arlanda IBK - IK Sirius IBK Gabriel Wall, Adam Jivegård Ekilla Sporthall
2023-02-25 15:00 039974118 Hudik/Björkberg IBK - IBK Uppsala Teknologer OilQuick Arena
2023-02-25 17:00 039974116 Sandvikens AIK - IBF Falun Utveckling Arena Jernvallen
2023-02-25 17:30 039974120 KAIS Mora UIF - IK Sätra Idre Fjäll Arena
2023-02-26 13:30 039974117 Gävle GIK - IBF Hedemora Alfahallen - Gavlehov
2023-03-04 16:00 039974124 IBF Hedemora - Rosersberg Arlanda IBK Vasahallen
2023-03-04 17:00 039974122 IBF Borlänge - Gävle GIK Maserhallen
2023-03-05 11:00 039974125 IBK Uppsala Teknologer - KAIS Mora UIF Christoffer Stenlund, Ej offentliggjord IFU Arena Gibon
2023-03-05 11:45 039974123 IBF Falun Utveckling - Hudik/Björkberg IBK Guide Arena 1
2023-03-05 15:30 039974121 Borlänge IBK - Sandvikens AIK Ornäs Sporthall
2023-03-05 16:15 039974126 IK Sirius IBK - IK Sätra Gabriel Wall, Ej offentliggjord IFU Arena Gibon
2023-03-10 19:00 039974127 Gävle GIK - Borlänge IBK Alfahallen - Gavlehov
2023-03-10 19:30 039974130 KAIS Mora UIF - IBF Falun Utveckling Idre Fjäll Arena
2023-03-11 14:30 039974129 Rosersberg Arlanda IBK - IBF Borlänge Ekilla Sporthall
2023-03-11 15:00 039974128 Hudik/Björkberg IBK - Sandvikens AIK OilQuick Arena
2023-03-11 15:45 039974132 IK Sirius IBK - IBK Uppsala Teknologer IFU Arena Gibon
2023-03-12 12:30 039974131 IK Sätra - IBF Hedemora Träffen Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Borlänge IBK 17 12 2 (0) 3 114-65 49 38
2. IBK Uppsala Teknologer 17 12 1 (1) 4 86-60 26 38
3. Rosersberg Arlanda IBK 16 12 0 (0) 4 96-64 32 36
4. IBF Falun Utveckling 17 10 3 (0) 4 109-62 47 33
5. IBF Borlänge 15 9 1 (0) 5 61-52 9 28
6. Sandvikens AIK 17 8 2 (0) 7 77-61 16 26
7. KAIS Mora UIF 16 7 1 (1) 8 55-60 -5 23
8. Hudik/ Björkberg IBK 17 7 1 (1) 9 82-106 -24 23
9. IK Sätra 17 6 2 (0) 9 60-82 -22 20
10. IBF Hedemora 17 5 2 (1) 10 69-89 -20 18
11. IK Sirius IBK 17 2 1 (0) 14 59-113 -54 7
12. Gävle GIK 17 1 2 (0) 14 44-98 -54 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis